O. Grzegorz Maria Szymanik: „Nie posłuchano Maryi wtedy w Siekierkach… Skończyło się, jak się skończyło”

Homilia. o. Grzegorza Marii Szymanika, gwardiana Niepokalanowa
z dnia 6 sierpnia 2018 roku. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „O. Grzegorz Maria Szymanik: „Nie posłuchano Maryi wtedy w Siekierkach… Skończyło się, jak się skończyło”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Ania pisze:

  Właśnie tutaj dokonują się bardzo głębokie nawrócenia. Przyjeżdżają sceptyczni, czasami niewierzący, tacy co od kilkudziesięciu lat się nie spowiadali i wracają zupełnie innymi ludźmi. To trochę przypomina powołanie apostołów – z rybaków stali się rybakami ludzi. I ten cud tu się dokonuje – mówił podczas 29. Festiwalu Młodych MLADIFEST 2018 w Medjugorie Abp Henryk Hoser SAC – Biskup Senior Diecezji Warszawsko – Praskiej, Specjalny Wysłannik Stolicy Apostolskiej do Medjugorie w rozmowie z Salve TV.

 3. Ania pisze:

  Kard. Müller: Polska nie musi dać się pouczać politykom z Brukseli

  „Unia Europejska powinna brać przykład z Polski, bo dzięki takim krajom jak Polska Unia się rozwija. Polska nie musi dać się nauczać politykom z Brukseli, ze Strasburga co oznacza demokracja i wolność. Należy się szacunek polskim władzom, które zostały wybrane demokratycznie w imieniu całego kraju i w kontekście Unii Europejskiej”- mówił kard. Gerhard Müller, w czasie Mszy św. na błoniach pokamedulskiego klasztoru w Wigrach. Homilię wygłosił biskup ełcki Jerzy Mazur.
  https://ekai.pl/kard-muller-polska-nie-musi-dac-sie-pouczac-politykom-z-brukseli-co-oznacza-demokracja-i-wolnosc/

 4. wobroniewiary pisze:

  Do noszenia Cudownego Medalika zachęcał św. Maksymilian Kolbe, który mówił: „Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają – o, tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tym czasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi… Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego”.

  http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-moc-cudownego-medalika/

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Wielka jest wdzięczność Maryi za rozpowszechnianie tegoż medalika . Jeszcze w latach 90tych odwiedzałam starszą niepełnosprawna koleżankę , a przy okazji odwiedzin pomagałam jej w pracach domowych . Otóż w rocznicę mojego ślubu 7 października 1997 roku , będąc u niej , kiedy w kuchni zabierałam sie za stertę naczyń w zlewie , w jednym z kubków znalazłam cudowny medalik Niepokalanej . Moja koleżanka prawdę mówiąc przestraszyła się tego znaleziska . … że w kubku i że wśród brudnych naczyń …. A ja pojechałam potem do Kaplicy Cudownego Medalika i podziękowałam za ten medalik w takie ważne dla mnie Święto . Bo był dla mnie jak sms z Nieba …
   I rzeczywiście … Dwa miesiące potem , po 12 latach próśb i oczekiwań zaszłam w ciążę . Doczekałam się upragnionego drugiego dziecka !

   Dziś kiedy doczekaliśmy czasów , których sie wszyscy Święci bali , czasów nieprawości , bezbożności i zanikającej wiary czyż może byc cos pilniejszego nad obdarowanie kogoś napotkanego tym Cudownym Medalikiem z Nieba !?

 5. wobroniewiary pisze:

  Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM poleca homilię ojca Augustyna Pelanowskiego, w której wyjaśnia co oznacza być niewolnikiem z miłości. „Skoro Syn Boga stał się niewolnikiem ludzkiej natury, to i my możemy się pospieszyć, by się JEMU ODDAĆ CAŁKOWICIE W NIEWOLĘ MIŁOŚCI PRZEZ JEGO MATKĘ – tak, jak ON to uczynił”

 6. wobroniewiary pisze:

  Ks. dr Stefan Irla (na zdjęciu) – od 2007 r. egzorcysta w diecezji tarnowskiej, związany z Odnową w Duchu Świętym, obecnie proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krzeczowie w dniach od 16 do 18 sierpnia podzieli się w Niepokalanowie swoim doświadczeniem uwalniania osób dręczonych i opętanych, udzieli wielu cennych wskazówek jak bronić się przed szatanem.

  Tych, którzy nie mogą przybyć do Niepokalanowa, zachęcamy do słuchania transmisji w Radio Niepokalanów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s