Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi: ks. Dominik Chmielewski o nasieniu Niewiasty i nasieniu węża

Dziś 8 sierpnia w Niepokalanowie, w ramach Wielkiego Zawierzenia, rozpoczęły się 3-dniowe rekolekcje maryjne, które prowadzi ks Dominik Chmielewski SDB.

Chce on abyśmy przez te trzy dni razem z nim pogłębili to, do czego Bóg zaprasza wszystkich chrześcijan na świecie, pogłębili znajomość kim jest Maryja. „Tutaj na ziemi jest to tylko ograniczone poznanie. Zobaczymy naprawdę kim jest Maryja dopiero w niebie. Poznamy misterium Jej tajemnicy, kiedy będziemy już w niebie. – mówił ks Dominik.

Wskazywał na to, że Bóg już na początku Słowa Bożego objawił nam pewną rzeczywistość duchową, która nastąpi, która podzieli ludzkość na dwa rodzaje, dwie kategorie. Dawał wskazówki jak je rozróżnić. Jedna kategoria będzie charakteryzować się tym, że będzie żyć w przyjaźni z Niewiastą (Maryją), a druga kategoria będzie charakteryzować się tym, że będzie żyć w nieprzyjaźni do Niewiasty.

To Bóg sam ustanawia nieprzyjaźń między Niewiastą i Jej potomstwem, a wężem i jego potomstwem.- mówił ks. Dominik [por. Rdz 3:15 – „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.]

Zapraszamy do odsłuchania nagrań:

Nabożeństwo Różańcowe:

Kazanie ks. Dominika:

Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi:

Konferencja ks. Dominika:

Zapraszamy – transmisja na żywo w Radio Niepokalanów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

58 odpowiedzi na „Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi: ks. Dominik Chmielewski o nasieniu Niewiasty i nasieniu węża

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. kropka pisze:

  O mój Boże!

  „Zamilknij klecho”- czy to komentarz Nergala, admina Sokuzburaka lub gimnazjalnego ateisty? Żadnego z powyższych. Takimi słowami zwrócił się do jednego z duchownych… ksiądz Wojciech Lemański

 3. Ehmm pisze:

  Kolejne zawierzenie w I sobotę miesiąca – 1 września 2018

  Film promuje Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, które odbywa się w Niepokalanowie cyklicznie, w każdą pierwszą Sobotę miesiąca.
  Pragniemy wypełnić testament Pana Jezusa z Krzyża, przyjęliśmy Maryję za swoją Matkę i pragniemy, aby każdy Jej się oddał i przyjął za Matkę. Chcemy, za św. Maksymilianem Maria Kolbe, zdobyć cały świat dla Niepokalanej. Maryja to najpewniejsza i najprostsza droga do Nieba.

  Zapraszamy do Niepokalanowa, do Maryi, naszej Matki.
  adres:
  Klasztor Niepokalanów (OO. Franciszkanie)
  Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych ( OFMconv.)
  Paprotnia, ul. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin

  Ramowy Plan spotkania:
  9:30 – konferencja i świadectwa (sala św Bonawentury za Bazyliką)
  11:00 Eucharystia z aktem oddania siebie i wszystkich swoich
  spraw Niepokalanej oraz możliwość wstąpienia do MI
  (Bazylika)
  12:00 po Mszy św – Nabożeństwo Wynagradzające
  Niepokalanemu Sercu Maryi (Bazylika)
  13:00 ciepły posiłek – poczęstunek klasztoru
  13:45 konferencje i spotkania z zaproszonymi gośćmi

 4. wobroniewiary pisze:

  Chodzi o to:
  „W lipcu w Niepokalanowie prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech odbył publiczne spotkanie, podczas którego wyjaśnił źródła ekonomicznego sukcesu swojego miasta. Wielu podejrzewało, że to zasługa samego prezydenta i jego kompetencji menedżerskich. Tymczasem prawda jest zaskakująca, bo prezydent przyznał, że obowiązki zarządcze przejął kto inny: Maska Boska.

  Rafał Piech prezydent Siemianowic ma spotkaniu z menedżerką miasta – Maryją
  „Każde miasto ma osobę odpowiedzialną. W Siemianowicach Śląskich taką osobą jest Maryja” – poinformował publicznie Piech na spotkaniu zatytułowanym „Oddaj się Maryi”. „Ona otrzymała klucze do miasta, jest jego menedżerem i je prowadzi” – dodał włodarz, który nie zdradził jednak czy wymieniona przez niego osoba pracuje dla urzędu miasta na kontrakcie, czy w ogóle pełnienie przez nią tej funkcji jest jakoś sformalizowane. Liczą się jednak efekty, a te widać jak na dłoni.

  Ostatnie kilka lat to okres widocznego rozwoju Siemianowic Śląskich: naprawa służby zdrowia i placówek oświatowych, rewitalizacja parków i wymiana nawierzchni prawie 30 proc. wszystkich dróg, powstały pływalnie i baseny. W pozostałych częściach polski takie inwestycje dokonują się najczęściej dzięki sprawnemu korzystaniu z funduszy strukturalnych UE. Prezydent Siemianowic ujawnił jednak, że wszystko to zasługa zawierzenia miastu Przenajświętszej Panience, które miało miejsce w 2015 r., już za jego kadencji.

  „Po oddaniu wszystkiego Maryi udało się zrobić tyle rzeczy, ile przez ostatnie 20 lat nie udało się zrobić wszystkim prezydentom” – podsumował krótko Rafał Piech..

  Włodarz Siemianowic wyjaśnił też, jak doszło do tej owocnej współpracy. Wyznał, że jako młody chłopak nie lubił czytać książek, dopóki nie sięgnął po „książki oparte na faktach” i dowiedział się o metodzie zawierzania życia Maryi. „Gdzieś rodziło się to pragnienie oddania wszystkiego Jej” – przyznał. I rzeczywiście dokonał tego.

  W sieci zamieszczono nagranie wideo ze spotkania, zawierające zaskakujące kulisy zarządzania Siemianowicami, ujawnione przez Piecha. Z nieznanych jednak powodów usunięto je.”

  https://wolnemedia.net/siemianowicami-slaskimi-zarzadza-matka-boska/

 5. wobroniewiary pisze:

  Akt oddania się Niepokalanej

  O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza, Ty, której Bóg cały porządek miłosierdzia powierzyć raczył, ja, niegodny grzesznik, rzucam się do stóp Twoich, kornie błagając, abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność Swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną, wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała, i z całym mym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba.
  Użyj także, jeżeli zechcesz, mnie całego, bez żadnego zastrzeżenia, do dokonania tego, co o Tobie powiedziano: „Ona zetrze głowę twoją”, jako też: „Wszystkie herezje samaś zniszczyła na całym świecie”, abym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do zaszczepienia i jak najsilniejszego wzrostu Twej chwały w tylu zbłąkanych i obojętnych duszach, a w ten sposób do jak największego rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego; albowiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wypraszasz, przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski z Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają.

  Dozwól mi chwalić Cię, Panno Przenajświętsza.
  Daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom Twoim.

 6. Emilia pisze:

  Św. Józef działa cuda. Mam 32 lata. Ukończyłam dwoje 5-letnich studiów. Jestem osobą wrażliwą i raczej słabą psychicznie. Moja praca wykańcza mnie. Nie mogę jeść, spać i zaczynam wyglądać jak cień człowieka. Prosiłam św. Józefa, by pomógł mi wytrzymać w pracy. Niedawno spadła mi prosto z nieba propozycja pracy, o jakiej nawet nie marzyłam. Wkrótce zaczynam. Nawet nie umiem opisać swojej radości. W pracy nie muszę zarobić majątku, lecz zależy mi na zdrowej atmosferze. Chcę uczciwie i rzetelnie wykonywać moje obowiązki. Dziękuję św. Józefowi za pomoc. Miałam jeszcze problem z przedszkolem dla dziecka. Sprawa również się rozwiązała. Syn będzie chodzić do przedszkola w tym samym budynku, gdzie będę pracować. W życiu bym nie wymyśliła czegoś takiego. Zawierzajmy nasze problemy, także te przyziemne, ziemskiemu tacie i opiekunowi naszego Pana.

 7. Basia pisze:

  Proszę o pomoc w modlitwie. Moja znajoma jest w 3 miesiącu ciąży. Walczyła o to dziecko długo
  (jest po 3 poronieniach). Płód wykazuje wady. Lekarze wspomnieli już o aborcji (mieszka w Anglii). Jezu, Ty się tym zajmij. Bóg zapłać za modlitewną pomoc.

 8. Ania pisze:

  DO ODSŁUCHANIA: Zawierzenie/Oddanie Maryi – skuteczna broń na szatana

  W Piśmie Świętym wśród wielu określeń, szatan nazywany jest m.in. ZŁODZIEJEM (por. J 10, 1-6). Co kradnie nam szatan? Ufność! A co jest odpwiedzią naszych pierwszych sobót i Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi? – UFNOŚĆ!” – powiedział ojciec Mirosław Kopczewski na antenie Radio Niepokalanów, zachęcając, byśmy wszystkie sprawy swoje i naszej Ojczyzny, oddawali Z UFNOŚCIĄ Matce Bożej, nie wierząc w podszepty złego ducha.

 9. Danka pisze:

  Poproszę tym razem o krótkie westchnienie w intencji mojego zdrowia

 10. Maggie pisze:

  We wszystkich intencjach

 11. Katarzyna pisze:

  +++

 12. Jan kuzma pisze:

  Bardzo proszę o gorąca modlitwę

 13. Jozef pisze:


  ,……….Kolejny „Bojownik” Maryji,…sie „prezentuje” ?!
  ,…jesli jestem w bledzie ,…prosze o reprymende !
  Szczec Boze !
  Jozef

 14. Ania pisze:

  Tu jest wczorajszy dzień do odsłuchania 😉

 15. Ania pisze:

  1 września zostanie otwarta Kaplica Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie
  W Niepokalanowie powstaje 8 Gwiazda w Koronie Maryi Królowej Pokoju – Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – To niesamowite, że naszym projektem spełniamy pragnienie św. Maksymiliana Kolbego sprzed blisko 100 lat! – mówi o. Andrzej Sąsiadek OFMConv, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie. Kaplica będzie częścią̨ Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Konsekracja Kaplicy Pokoju w Niepokalanowie planowana jest na 1 września br. Jak podkreśla o. Sąsiadek, będzie to jedyna taka kaplica w Polsce, w której będzie trwać nieustannie modlitwa o pokój w świecie. „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” – to 12 kaplic adoracji Najświętszego Sakramentu rozrzuconych po całym świecie, w punktach różnych niepokojów – nie tylko wojennych, ale i tych wewnętrznych, rozgrywających się w ludzkich sumieniach. Niektóre już świecą blaskiem modlitwy, inne dopiero powstają. Na liście znalazła się Polska, a na miejsce utworzenia Kaplicy Pokoju wybrano Niepokalanów.

  Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/195495,kaplica-wieczystej-adoracji-w-niepokalanowie.html

 16. małgorzata pisze:

  Jak w domu ( nie będąc w sanktuarium)zawierzyć swój dom i rodzinę Matce Bożej , by to Ona zarządzała naszym domem. Czy sama modlitwa wystarczy?

  • wobroniewiary pisze:

   Monika już pisała:

   Tu jest bezpośredni link do szczegółowych informacji w jakiej formie napisać i wysłać intencje przez internet:
   http://niepokalanow.pl/sanktuarium/oddaj-sie-maryi/#mail-to

   Intencje zostaną wydrukowane i położone u stóp Maryi przed ołtarzem. Zostaną zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy świętej w ramach Spotkania Oddaj się Maryi, będą duchowo dołączone do Aktu Zawierzenia (nie są odczytywane). Ponadto intencje nadsyłane są dołączone do Mszy świętej zbiorowej (tzw. związek mszalny), odprawianej codziennie w Niepokalanowie w klasztornej kaplicy o godz. 6:40 w okresie od 18 sierpnia 2018 r. do 18 sierpnia 2019 r.
   Pod tym właśnie linkiem znajdziemy szczegółowe wytyczne.

   http://niepokalanow.pl/sanktuarium/oddaj-sie-maryi/#mail-to

 17. Katarzyna pisze:

  Kochani,w sobote 10.08 ulicami Poznania przejdzie marsz rownosci promujacy homoseksualizm. Centrum miasta i tramwaje juz sa oflagowane. Bardzo Was prosze o pokutna modlitwe wynagradzajaca Panu Bogu i Niepokalanemu Sercu Maryji to obrzydlistwo. Ja zmowie Rozaniec. P.s drugi raz pisze ten komentarz-pierwszy gdzies zniknal,blokuje sie klawiatura,”zjada” litery… Zostancie z Panem Bogiem!+

 18. kropka pisze:

  Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski
  Niepokalana Matko Jezusa i Matko moja – Maryjo, Królowo Polski! Biorąc za wzór Świętego Jana Pawła II mówię dziś: cały(a) jestem Twój(a). Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całego(ą) siebie, wszystko czym jestem; mój umysł, serce, wolę, ciało, duszę, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną – każdy mój krok, czyn, słowo i myśl. Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam także moją rodzinę i wszystko co posiadam. Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy i cierpienia. Ty najlepsza Matko chroń mnie i moich bliskich od Złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszystkie dobro, prawda i życie. Amen.

  Imprimatur – Bp. Jan Wątroba, Częstochowa 2.X.2008 r., L. Dz. 807

 19. Ehmm pisze:

  Apropos nasienia węża
  W sobotę w Poznaniu odbędzie się marsz homoseksualistów, w którym po raz kolejny weźmie prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. Władze stolicy Wielkopolski zgodziły się również na wsparcie ruchu LGBT poprzez wywieszenie na środkach komunikacji miejskiej tęczowych, homoseksualnych flag.

 20. Robert pisze:

  A propos ukojenia…:

 21. Ehmm pisze:

  A jutro, 11 sierpnia i św. Klary i św. Filomeny.
  Warto pójść do kościoła na Mszę św.

 22. Martyna pisze:

  Drodzy, proszę o modlitwę za mojego Teścia, trafił do szpitala, to najprawdopodobniej zawał.

  Bóg zapłać.

 23. Betula pisze:

  Już za tydzień rozpoczniemy w Kalwarii Zebrzydowskiej obchody dorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Wniebowziętej.

  Tegoroczne uroczystości zainaugurujemy 12 sierpnia Mszą Świętą o godz. 15.00, której przewodniczył będzie bp Damian Muskus OFM, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Następnie wyruszymy z Procesją Współcierpienia NMP od bazyliki do „Domku Matki Bożej”, gdzie odśpiewamy uroczyste Nieszpory.
  W Uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej – 13 sierpnia – sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie kard. Marian Jaworski z udziałem kapłanów dekanatu kalwaryjskiego i pobliskich parafii.
  W piątek 17 sierpnia pójdziemy w tradycyjnej Procesji Zaśnięcia NMP. O godz. 15.00 przy „Domku Matki Bożej” modlitwę Nieszporów, podczas których Słowo Boże wygłosi bp Leszek Leszkiewicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, a po nich procesję, poprowadzi abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Na zakończenie procesji, przy kościele Grobu Matki Bożej, weźmiemy udział we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego.
  Cała sobota 18 sierpnia będzie wielkim świętem młodych na kalwaryjskim wzgórzu.
  Kulminacyjnym wydarzeniem tegorocznych obchodów będzie Suma Odpustowa 19 sierpnia o godz. 11.00 sprawowana przez abpa Józefa Michalika, emerytowanego biskupa przemyskiego. Ta data jest dla nas szczególna, gdyż właśnie w tym dniu, szesnaście lat temu, Jan Paweł II sprawował w Kalwarii Zebrzydowskiej swoją ostatnią Mszę Świętą na polskiej ziemi. Na zakończenie uroczystości słowo pasterskie skieruje do zebranych pielgrzymów abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
  http://www.kalwaria.eu/aktualnosc/zaproszenie-na-odpust-wniebowziecia-nmp

  Program Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 12 – 19 sierpnia 2018
  http://www.kalwaria.eu/aktualnosc/odpust-wniebowziecia-nmp-2018

 24. kropka pisze:

  Rok temu:
  Ks. egzorcysta: „Moglibyśmy bez przerwy mówić, czym jest Różaniec. Jaka jest jego siła. Ja o tym bardzo dużo wiem, bo jestem egzorcystą. Ile diabeł porozrywał różańców. Jak on się boi Różańca. Pamiętajmy: Różaniec jest prywatnym egzorcyzmem człowieka. Nigdy nie wychodźmy z domu, żebyśmy w kieszonce, czy na palcu nie mieli Różańca (…).”

  Ks. Jan Pęzioł, egzorcysta archidiecezji lubelskiej
  Niepokalanów, 09.08.2017, Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

 25. Ehmm pisze:

  Wspomnienie świętej Klary z Asyżu

  Niewiasto błogosławieństw, prawdziwie uboga w duchu! Wspomóż nas w używaniu rzeczy tego świata z właściwym dystansem i ze zdrowym zaufaniem jak ten, który czuje nad sobą kochające i przewidujące oblicze Boga Stwórcy i Ojca!

  Dziewico milczenia, mistrzyni kontemplacji! Wskaż nam drogi do nieba, naucz nas słuchać Chrystusa jak się słucha przyjaciela najdroższego; spraw byśmy jak ty mogli kontemplować oczyma serca Króla ubogiego i ukrzyżowanego!

  Uczennico Chrystusa, roślinko Franciszka! Daj nam twoje umiłowanie Ewangelii, wszczep w nas odwagę życia całkowicie według słów Jezusa, abyśmy stali się jak ty, jak Franciszek, wiarygodnymi świadkami braterstwa i miłości!

  Siostro Klaro! Dziewico tak bardzo podobna do Dziewicy z Nazaretu, proś za nami Trójcę Przenajświętszą, której niech będzie chwała na wieki wieków. Amen.

 26. tu MariaPietrzak pisze:

  Apokalipsę mamy od czasów sw Jana i przerażające jest , ze na czasy antyChrysta przygotował sie dobrze tylko sam antyChryst z plejadą piekielnego towarzystwa . O ludziach Kościoła można powiedzieć , ze „nikt z ludzi nie potrafi uwierzyć w to , co sie obecnie dzieje „. Czesto cytowane sa słowa świętego Jana Pawła ll o Ewangelii i antyEwangelii i o tym , ze czy chcemy czy nie , próba miedzy Kościołem i antyKosciolem nikogo nie ominie . Widzimy poszczególne ogniwa tej walki , czasem reagujemy . Ale nie widziałam żadnej trwalej , systematycznej , jednoznacznej mobilizacji członków Kościoła od małego do dużego , wobec tego czartowskiego wystąpienia , wobec tej walki , ktora wszystkich porywa i niszczy , a najbardziej młodzież, dzieci i rodziny .
  Nie słyszałam bicia w dzwony jak w czasie stanu wojennego . A to jest coś więcej jak stan wojenny , to ostatnia bitwa !!
  I co gorsze niewiele słyszałam pytań o prawdę . A to zasadnicze pytanie w czasach antyChrysta . Jakby każdy sie bał , ze pytając ,może sąsiada obrazić .
  Nie słuchałam jeszcze ks. Dominika, ale mam nadzieje , ze za oddaniem Niepokalanej pójdzie jakaś akcja i formacja , która znajdzie potwierdzenie w Grupach , Wspólnotach i Parafiach . Coś na skalę natarcia , które ma miejsce obecnie w sposób skryty , wężowskimi sposobami , które niszczy na wzór Katynia , całą śmietankę katolicką. .
  Czasem myślę , ze jesteśmy jak o tym pisał ksiądz Michelini wojsko dobrze rozbrojone i zdemobilizowane .

  • wobroniewiary pisze:

   O. Mirosław mówi o satanizacji społeczeństwa – dziś wszystko nawet w sklepach musi być „diabelskie” itp. itd.

   „Szatan pragnie zasiać nieufność w naszych sercach, wyrwać z nich wszelką wiarę – wiarę w miłość i dobroć Boga. Zły duch nie mówi nam wsprost – „Zgrzesz!”, a zaczyna podważać Słowo Boże, podważać autorytet Boga, wmawiać nam, że Bóg jest kłamcą, a on – szatan ma dla nas lepsze rozwiązanie… (por. Rdz 3, 1-5).

   W Piśmie Świętym wśród wielu określeń, szatan nazywany jest m.in. ZŁODZIEJEM (por. J 10, 1-6). Co kradnie nam szatan? Ufność! A co jest odpwiedzią naszych pierwszych sobót i Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi? – UFNOŚĆ!” – powiedział ojciec Mirosław Kopczewski na antenie Radia Niepokalanów, zachęcając, byśmy wszystkie sprawy swoje i naszej Ojczyzny, oddawali Z UFNOŚCIĄ Matce Bożej, nie wierząc w podszepty złego ducha

   http://radioniepokalanow.pl/do-odsluchania-zawierzenieoddanie-maryi-skuteczna-bron-na-szatana/

  • tu MariaPietrzak pisze:

   W objawieniach Matki Bożej Ameryki znalazłam ważne słowa , które pomogły mi zrozumieć , dlaczego mimo corocznych ślubów Jasnogórskich , potencjał grzechu jest ciągle wysoki …. Liczba rozwodow nie spada , aborcja ciągle na wyciągnięcie ręki , seksualizacja nie umniejsza , a tęczowi zajmują coraz większe obszary .
   „One myślą, że trzeba tylko poświęcić siebie mojemu Niepokalanemu Sercu. To nie wystarczy. To, o co proszę i co jest najważniejsze, nie zostało spełnione. To, o co proszę, prosiłam, i będę prosić, to jest odnowa życia. Musi być uświęcenie się wewnątrz. Będę przyczyniała się do cudów łaski dla tych, którzy proszą o to i opróżniają swoje dusze z upodobania i przywiązania do grzechu i do tego wszystkiego, co nie podoba się mojemu Synowi. Dusze, które trwają w grzechu, nie mają swych rąk wolnych, gotowych do tego, aby odbierać skarby łaski, które trzymam dla nich.
   https://www.michaeljournal.org/matkabozaameryki.htm

   • wobroniewiary pisze:

    Matka Boża powiedziała do s. Mary 22 sierpnia 1957: 
    „Co ja mam czynić, dziecko mego serca, gdy moje dzieci odwracają się ode mnie? Fałszywy pokój tego świata wabi je i w końcu je zniszczy. One myślą, że trzeba tylko poświęcić siebie mojemu Niepokalanemu Sercu. To nie wystarczy. To, o co proszę i co jest najważniejsze, nie zostało spełnione. To, o co proszę, prosiłam, i będę prosić, to jest odnowa życia 

    https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/02/25/pan-jezus-do-siostry-mary-ephrem-biada-rodzicom-ktorzy-daja-zly-przyklad-dzieciom-straszny-bedzie-ich-sad/


    Od 1954 roku otrzymywane objawienia przyjęły formę specjalnego nabożeństwa do Maryi, którego głoszenie zostało siostrze polecone. Była przekonana, że Maryja chce, aby Jej wskazania były właśnie przez nią wypełnione, dlatego spisała to przesłanie Maryi, w którym przedstawia Ona siebie jako Matka Boża Ameryki.
    Siostra Mary Ephrem (Mildred Neuzil) zmarła 10 stycznia 2000 roku w miejscowości Fostoria, w stanie Ohio.

    Nihil Obstat: +Daniel Pilarczyk, S.T.D.
    Imprimatur: +Bp Paul Leibold, V.G.
    Cincinnati, OH – January 25, 1963

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s