Św. Szarbelu – módl się za nami!

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.
Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.
Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Św. Szarbelu – módl się za nami!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Modlitwa z obrazka św. Charbela
  Boże Ojcze Przenajświętszy,
  który tak ogromnie ukochałeś człowieka,
  że zesłałeś swojego jedynego Syna dla jego zbawienia (Rz 8,32),
  i który zesłałeś mu na zawsze swojego Ducha Świętego,
  aby objawił mu to wszystko, co musi poznać,
  by stać się Twoim przybranym synem
  i aby uznał Jezusa za Twojego Jedynego Syna.
  Błagam cię o spełnienie mojej prośby…

  w imię miłości, którą ślubowałeś człowiekowi
  i którą pragnę ofiarować Tobie
  za wstawiennictwem Świętego Szarbela,
  którego miłość do Ciebie była niezmierzona.
  Albowiem człowiek jest zaproszony, by żyć
  jako stworzony na Twój obraz i Twoje podobieństwo (Rdz 1,27).
  Jest on przeznaczony do tego by być w Tobie i z Tobą (J 17,21),
  by prosić w Twoje imię o wszystko, czego potrzebuje,
  bo jedynie Ty jesteś zdolny do dania mu tego (J 16,23),
  zwłaszcza jeśli błaga Cię przez wstawiennictwo
  twojego ukochanego Świętego Szarbela. Amen.

 3. 28 lipca – wspomnienie Świętego Szarbela Makhluf, prezbitera

  EWANGELIA
  Mt 13, 24-30
  Przypowieść o chwaście wśród zboża

  Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
  Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”».
  Oto słowo Pańskie.

  Święty Szarbel (Sarbeliusz) Makhluf, prezbiter
  Józef Makhluf urodził się 8 maja 1828 r. w Beka Kafra, małej wiosce położonej wysoko w górach Libanu. Był synem ubogiego wieśniaka. Nauki pobierał w szkółce, która funkcjonowała dosłownie pod drzewami. W 1851 r. wstąpił do maronickich antonianów (baladytów). Przebywał najpierw w Maifuq, potem w Annaya, w klasztorze pod wezwaniem św. Marona (Mar Maroun). Składając śluby zakonne, przybrał imię Szarbela (Sarbela, Sarbeliusza), męczennika z Edessy. W 1859 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Powrócił wówczas do klasztoru św. Marona i przebywał tam przez następne szesnaście lat.
  Więcej: https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2018/07/28/28-lipca-wspomnienie-swietego-szarbela-makhluf-prezbitera/

 4. wobroniewiary pisze:

  We Włoszech doszło do serii podpaleń, profanacji kościołów i miejsc sakralnych

  W ostatnich tygodniach we włoskich świątyniach doszło do kilku podpaleń. Ogień, który pojawił się koło kościoła San Pio da Pietralcina we Frascati nieopodal Rzymu zniszczył m.in. cenną figurę z brązu przedstawiającą świętego. Figura znajdowała się tuż przed wejściem do kościoła. We Włoszech dochodziło także do profanacji i celowego niszczenia miejsc sakralnych.
  Kilka dni wcześniej w tym samym regionie doszło do dwóch profanacji. W pobliskim Marino nieznany sprawca podłożył ogień pod figurą Najświętszej Maryi Panny, a w Castel Gandolfo próbowano podpalić wejście do kościoła. Ogień nie rozprzestrzenił się, ale powalony został stojący tam duży, drewniany krzyż. Na szczęście w porę interweniowały służby nie dopuszczając do większych strat.
  W tym samym czasie, kilkaset kilometrów na północ, podpalono sale sportowe znajdujące się przy kościele parafialnym w Casazza koło Brescii. Kompletnie zniszczono wnętrza i znajdujący się tam sprzęt. Na ścianach pojawiły się napisy i graffiti. Ich autorzy – używając najmocniejszych włoskich przekleństw – grozili miejscowemu proboszczowi. – Nigdy wcześniej ani ja, ani nasza społeczność nie spotkała się takim aktem agresji. Nie mam pojęcia, kto może za tym wszystkim stać – nie kryje zaskoczenia Don Massimo, proboszcz kościoła w Casazza.
  Miejscowe media wysuwają przypuszczenia, że być może winnych należy szukać wśród młodzieżowych gangów, którym nie podobały się ostatnie wypowiedzi Don Massimo – broniącego i wstawiającego się za imigrantami.
  We wszystkich przypadkach policja prowadzi intensywne śledztwo, ale wciąż nie ma żadnych danych o sprawcach.
  https://www.m.pch24.pl/we-wloszech-doszlo-do-serii-podpalen–profanacji-kosciolow-i-miejsc-sakralnych,61869,i.html

 5. gość pisze:

  Dziś właśnie na kazaniu Ksiądz mówił o tym Świętym

 6. Ewa pisze:

  To bardzo poważna sprawa. Proszę o modlitwę oraz udostępnienia.

  W Nikaragui żołnierze na polecenie prezydenta Ortegi niszczą kościoły i profanują hostie.

  Od kwietnia zabito tam 300 osób. Zginąć można nawet za okazanie jakiejkolwiek pomocy katolikom lub innym chrześcijanom.

  Na zdjęciu sprofanowane hostie.

  Nuncjusz apostolski poprosił, aby przekazywać tę informację – żeby wszyscy chrześcijanie się dowiedzieli.

  Módlmy się za prześladowanych – o męstwo i za prześladowców – o nawrócenie serca ❤

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10217072434992616&id=1520555303

 7. Ewa pisze:

  Jeżeli nie pasujesz do niczego, a żyjesz na tym świecie, to prawdopodobnie będziesz znakomicie pasował do nieba. Niebo jest tak totalnie inne od tego, co jest na ziemi, że jeżeli nie pasujesz tu, a istniejesz, to prawdopodobnie jesteś stamtąd.

  o. Augustyn Pelanowski

  • Betula pisze:

   Czy ktoś był u ojca Pelanowskiego w miejscu do którego został przeniesiony?
   Co u niego słychać i czy jest zdrowy?
   Czy można do niego przyjechać albo napisać?

 8. wobroniewiary pisze:

  ❤ Matka Boża tuląca abortowane dzieci – obraz w jednej z kaplic w Bazylice w Loreto

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Kiedyś powiedział do egzorcysty: „Weź tę obrzydliwą Apokalipsę. Tam jest napisane o Niewieście, Która rodzi. A ja zawsze próbuję pożerać Jej dzieci. Wiesz jak?”.

   I tu, w sposób mrożący krew w żyłach, opisał zabijanie dzieci w łonie matki oraz przemoc seksualną i gwałty cielesne popełniane na dzieciach.
   Do tych odrażających opisów dodawał za każdym okrzyk: „ale ubaw!”.

   Tak samo wyraził się mówiąc o młodych ludziach, którzy przez narkotyki doprowadzają się do ruiny.

   Innym razem, podczas egzorcyzmów, ponownie wspominał o aborcji, zaczął się perfidnie śmiać i powiedział:
   „Nawet ustawowe pozwolenie od was dostałem!”.

   /Niezamierzone pouczenia złego ducha podczas egzorcyzmów
   Ks. Egzorcysta Pellegrino Eretti
   http://www.pmk-sa.com/dokumenty/egzorc1.htm

   Czarci chichot
   na nogi
   stawia ,
   bo o naszej
   Niepodleglosci …
   rozprawia …
   Jedyna droga , Rozancem przegonic wroga !

   @@@@ Od 15.08 do 7.10 w wielu krajach katolicy podejmą modlitwę różańcową za swoje ojczyzny. Międzynarodowy Rożaniec Święty za Ojczynę …. / Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

  • gość pisze:

   Przepiękny obraz,po raz pierwszy widzę

  • wobroniewiary pisze:

   Powstała piękna prywatna inicjatywa wiernych, duchownych i świeckich, aby odprawić Nowennę Nowenn do Miłosierdzia Bożego w intencji o świętość kapłanów. Kapłani, będąc szafarzami Bożych tajemnic, są pośrednikami między Bogiem i ludźmi, przez ich posługę Bóg udziela wiernym swoich łask. Niech nasza modlitwa pomoże im być godnymi narzędziami.

   Od 1 sierpnia codziennie przez 81 dni będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nie chodzi o wspólną modlitwę o tej samej porze. Niech każdy znajdzie chwilę na odmówienie Koronki, a Pan Bóg sprawi, że każdego dnia i o każdej porze ktoś będzie trwał na modlitwie w jakimś zakątku ziemi.

   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1711958835590706&id=259620404157897

   • tu MariaPietrzak pisze:

    To zadanie priorytetowym byc powinno , bo to sa czasy antyChrysta , ktory co pierwsze to Kaplanow do konfesjonalu bierze . Nie oni go spowiadaja , lecz on zasiewa glebe . Jego oddech jadem przenikniety , kto w jego poblizu ,w jego łapy wziety !
    Chodzi jak pijany , nie rozroznia … “Pany” !
    To nie zarty !

 9. małgorzata pisze:

  Chyba świat pomału schodzi na psy albo ja się starzeję , pomimo 47 lat , może się czepiam, może nie mam racji , nie wiem ale się zdenerwowałam.

  Muszę się wygadać ,tylko Wy mi pozostaliście , czytelnicy WoWiT.
  Otóż ostatnio słuchałam nagrań na stronie o.Remigiusza Recława SJ .Tematem kilkuminutowego nagrania były tzw małżeństwa niesakramentalne.
  Pod filmem wywiązała się krótka dyskusja . Ktoś zapytał co to są małżeństwa niesakr..Ojciec Remi odpisał że to związki cywilne i to jest synonim itd……
  Zdenerwowałam się i napisałam ze trzy zdania grzecznie ale z serca.
  Że dla popularności i łapek w górę pod filmem, powie się wszystko ,że Jezus grzech nazywał po imieniu a nie używał synonimów ,że małżeństwo cywilne ze sakramentami nie ma nic wspólnego więc dlaczego mówi się niesakramentalne,.Zapytałam czy Jan Chrzciciel umarł na marne.Ostatnie zdanie brzmiało -jak kapłani grzech będą nazywać synonimem to umarł na marne.
  Tekst był tylko jeden dzień po czym administrator czyli o.Remi go skasował.
  Co takiego napisałam że było niewygodne i to ze strony kościoła.Nigdy bym się tego nie spodziewała.
  Trochę to taka dwulicowość.Przecież o.Remi odprawia mszę i jak jest w czytaniu tekst o Janie Chrzcicielu to co mówi?? Umarł bo wzywał Heroda by oddał żonę bratu ! A wieczorem siada do komputera i doradza tzw białym małżeństwom (w związkach niesakramentalnych) którzy chcą przystąpić do komunii ,szukać takiego spowiednika który da im rozgrzeszenie..Przecież to paranoja.
  W ostatnim filmie(pod tytułem – czy osoby starsze mieszkające bez ślubu mają grzech) i chyba ostatnim który posłuchałam, twierdzi że usuwa niektóre komentarze katolików, bo są poniżające dla innych czytelników że w każdej rodzinie jest takie małżeństwo i potrzeba grzecznej wymiany zdań.
  Czyli po moim wpisie ktoś mógłby źle się poczuć a tam musi być miło i przyjemnie.
  Tyle chciałam powiedzieć, dziękuję za uwagę , muszę troche ochłonąć.

  • Monika pisze:

   Wszyscy się starzejemy, ja też mam 47 lat, ale czy nasze nerwy coś tu pomogą?
   Myślę, że pomogą, ale tylko wtedy, jeśli skutkiem tych naszych „nerwów”, będzie żarliwa modlitwa i szukanie ratunku u Boga.
   Małgosiu sama widzisz jak jest. Znakiem czasu jest chyba to, że dla wielu dziś możemy grzeszyć byle tylko grzecznie i miło grzeszyć, w końcu i tak dostaniemy rozgrzeszenie. Czy nie takie jest dziś podejście wielu, w tym i księży? A jeśli jeden ksiądz nie da rozgrzeszenia, to pójdziemy do takiego, bo bez problemu znajdzie się taki, który ma luźne podejście i da to rozgrzeszenie, mimo zuchwałego grzeszenia.
   A co na to Pan Bóg? Czy ktoś się tym przejmuje?
   Warto zadać sobie pytanie: czy szukamy księdza, o którym wiemy, że ma zdrowe podejście do Bożych Przykazań czy raczej takiego przymykającego oko na ewidentny grzech, który mówi ku naszemu zdziwieniu w konfesjonale, że to przecież nie grzech, choć sumienie podpowiada coś zgoła odmiennego? Albo mówi nam, że to grzech powszedni a nie ciężki, gdy wiemy, że tak nie jest.

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Masz racje Malgorzato , Chrystus Pan nie opuscil poprzeczki z milosierdzia Swego , ale ją utwierdzil , mowiac “czy i wy chcecie odejsc “?
   Madrzy nie odeszli , zostali … ty masz Slowa Zycia Wiecznego , dodali !

  • Anna pisze:

   Małgorzato ja dwa razy komentowałam wpisy o. Kramera- niestety nie zostały zamieszczone na Jego blogu…..apropos tego kapłana o ,ktôrym piszesz -to co Mocni w Duchu wyprawiają na Eucharystii to … lepiej nie konentować…Z Panem Bogiem.

  • Maria pisze:

   @Małgorzato – myślę tak samo jak Ty. O. Remigiusza już dawno nie słucham i uważam, że komentować jego słów też nie warto, bo albo usunie, albo zostaniesz zakrzyczana przez fanki. O.Remi wiele może i nie musi się niczym przejmować, bo ma przyzwolenie na to, co i jak robi. Chciałam się odnieść do Twojego wpisu : ,,A wieczorem siada do komputera i doradza tzw białym małżeństwom (w związkach niesakramentalnych) którzy chcą przystąpić do komunii ,szukać takiego spowiednika który da im rozgrzeszenie..Przecież to paranoja”. ,,Białe małżeństwo” jest wtedy, gdy żyjący w związku niesakramentalnym postanawiają żyć, jak brat z siostrą. Wtedy, po rozeznaniu kapłana /Kościół musi znać tę sytuację/ mogą przyjmować Komunię św. Św. Jan Paweł II dał taką możliwość w adhortacji ,,Familiaris Consortio” – ,,Pojednanie w sakramencie pokuty — które otworzyłoby drogę do komunii eucharystycznej — może być dostępne jedynie dla tych, którzy żałując, że naruszyli znak Przymierza i wierności Chrystusowi, są szczerze gotowi na taką formę życia, która nie stoi w sprzeczności z nierozerwalnością małżeństwa. Oznacza to konkretnie, że gdy mężczyzna i kobieta, którzy dla ważnych powodów — jak na przykład wychowanie dzieci — nie mogąc uczynić zadość obowiązkowi rozstania się, „postanawiają żyć w pełnej wstrzemięźliwości, czyli powstrzymywać się od aktów, które przysługują jedynie małżonkom”. Zaleca się przy tym, by unikali przyjmowania Komunii św. w swojej parafii, gdzie ludzie mogą ich znać, aby nie budzić zgorszenia /bo ludzie nie wiedzą, że są ,,białym małżeństwem” i że Kościół zezwolił im na przyjmowanie sakramentów pokuty i Eucharystyii/ .

 10. Gabriela pisze:

  Witam. Jutro jedziemy Matkę Bożą prosi o pomoc do Częstochowy. U mojej siostry Inki wykryto ciążę zagrożona potencjalnie dziecko z ……………………………………………………. downem…………… Boże przez twe wstawiennictwo błogosławiony Charbelu proszę o zdrowa dziecko dla mojej siostry. Proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę proszę……. dozgonnie wdzięczna Gabriela Gugulska-Sierant z rodziną. Prosze dusze czysciowe o wstawiennictwo. Wy które macie taką siłę i moc proszę proszę proszę proszę proszę o wstawiennictwo…………… i każdego o modlitwę…….
  Wszystkie duszę czyscicowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s