Pietrelcina – miejsce narodzin św. Ojca Pio

Dziś zwiedzaliśmy Pietrelcinę – dom św. O. Pio i kościół, w którym sprawował Mszę św. i spowiadał ale też kościół pw. św. Anny, w którym był ochrzczony. Dziś zobaczyłam bardzo bardzo dużo, w Pietrelcinie byłam I-szy raz.
W Pietrelcinie mieliśmy spotkanie z Padre Fortunato gwardianem oo. kapucynów, który osobiście znał o. Pio. Miałam łaskę otrzymania swoistej relikwii, bo mogłam swoją chusteczkę z o. Pio dotknąć do rękawicy, która skrywała Jego krwawe stygmaty. Byłam też przy grobie Padre Modestino, założyciela rodziny duchowych dzieci O. Pio Poprosiłam za Was wszystkich a także wszyscy podchodziliśmy ucałować tę rękawicę 
Zamieszczam też zdjęcia grobu ojca Modestino, założyciela Rodziny Duchowych Dzieci Ojca Pio I przejeżdżamy do kaplicy. przy wiązie, pod którym O. Pio otrzymał pierwsze stygmaty na Mszę św. w naszych i waszych intencjach. Do kościoła „Chiesa di Piana Romana”

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Pietrelcina – miejsce narodzin św. Ojca Pio

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • Joanna pisze:

   Proszę o modlitwę jestem w 3 miesiącu ciązy i są problemy. Właśnie jadę do szpitala. Bóg zapłać

   • tylka pisze:

    Jezu Ty się tym zajmij
    Mamo Maryjo przyjdź nam z pomocą.

   • wobroniewiary pisze:

    Omodlimy Cię u św. Michała Archanioła a już omadlaliśmy u o .Pio

   • Marzena pisze:

    Pod Twoją obronę

    • AnnaMaria pisze:

     Joanna, modlę się za ciebie gorąco!
     Ściskam serdecznie.
     +
     In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen.
     Ojcze Nasz – Pater Noster
     Pater noster, qui es in caelis, sanctificetur nomen tuum. Adveniat regnum tuum. Fiat voluntas tua, sicut in caelo et in terra. Panem nostrum quotidianum da nobis hodie. Et dimitte nobis debita nostra, sicut et nos dimittimus debitoribus nostris. Et ne nos inducas in tentationem, sed libera nos a malo. Amen.
     Zdrowaś Maryjo – Ave Maria
     Ave Maria, gratia plena, Dominus Tecum, benedicta Tu in mulieribus et benedictus fructus ventris Tui, Jesus. Sancta Maria, Mater Dei ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae. Amen.
     Chwała Ojcu – Gloria Patri
     Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto. Sicut erat in principio, et nunc, et semper, et in saecula saeculorum. Amen.
     Witaj Królowo – Salve Regina
     Salve, Regina, mater misericordiae: vita, dulcedo, et spes nostra, salve. Ad te clamamus exsules filii Hevae. Ad te suspiramus, gementes et flentes in hac lacrimarum valle. Eia, ergo, advocata nostra, illos tuos misericordes oculos ad nos converte. Et Iesum, benedictum fructum ventris tui, nobis post hoc exsilium ostende. O clemens, o pia, o dulcis Virgo Maria. Amen.
     Sub Tuum Praesidium – Pod Twoją obronę
     Sub Tuum praesidium configimus sancta Dei Genitrix, nostras deprecationes ne despicias in necessitatibus nostris, sed a periculis cunctis libera nos semper, Virgo gloriosa et benedicta. Domina nostra, Mediatrix nostra, Advocata nostra, Consolatrix nostra. Tuo Filio nos reconcilia, tuo Filio nos commenda, tuo Filio nos repraesenta.
     http://adonai.pl/modlitwy/?id=169

     Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.

   • Aleksandra pisze:

    +++

 2. AnnaSawa pisze:

  Taka oto prawda wyszła….Nurowska chce kalectwa Stanisława Piotrowicza – użyła… CZARÓW! ,,Jego dni są policzone”

  Pisarka Marka Nurowska przebiła wszelkie działania protestujących i opozycji totalnej wobec szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, posła Stanisława Piotrowicza. Użyła wobec niego… czarów.

  „Stało się, zrobiłam laleczkę prokuratura Piotrowicza i wbijam w nią szpilki. Jego dni są policzone…”

  – napisała Nurowska na Facebooku.

  Odpisała jej Agnieszka Holland stwierdzając, że zrobiła to dwukrotnie w młodości, na dodatek „za każdym razem ze skutkiem śmiertelnym”. Dodała jednak, że obiecała sobie, że nigdy voodoo nie wykona, bo… „jest przeciwna karze śmierci”.

  Wszystko to brzmi jak ponury żart, jednak odpowiedź Nurowskiej jest jeszcze bardziej szokująca. Pisarka życzy Piotrowiczowi… kalectwa!

  „Ja jestem za laleczką voo-doo, nie musi od razu zabijać – wystarczy mały wylew i paraliż”.

  http://www.fronda.pl/a/nurowska-chce-kalectwa-stanislawa-piotrowicza-uzyla-czarow-jego-dni-sa-policzone,112795.html

  • AnnaSawa pisze:

   …i następna biedaczka….

   Magdalena Środa: Czarownica przyjeżdżała na nasze zjazdy i uczyła nas pewnych rzeczy. Efekty widać w życiu politycznym
   W jednym z odcinków programu „W roli głównej” gościem Magdy Mołek była Magdalena Środa. Feministka przyznała, że w zjazdach pojawiała się czarownica, która „uczyła nas różnych rzeczy”.

   – Na nasze zjazdy, może nie w Krakowie, ale już w innych miejscach, w Mądralinie, przyjeżdżała pewna czarownica prosto z Salem i uczyła nas różnych rzeczy

   – przyznała Środa.

   Magda Mołek dopytywała, o jakie konkretnie praktyki chodzi.

   – Różnych rzeczy. Wszystkiego nie mogę powiedzieć, bo jesteśmy związane tajemnicą i każda z nas ma dyplom

   – powiedziała feministka.

   – Składałyście przysięgę, że nie powiece?

   – pytała prowadząca.

   – Oczywiście, że tak. Ale w każdym razie w noc Walpurgii albo w głęboką noc bogini Hekate spotykamy się i gry i wtajemniczenia trwają do samego rana. Efekty tego, oczywiście widać potem w życiu politycznym

   – odparła Środa.

   (film)…ona na prawdę to powiedziała….

   Jezu, proszę Ty się tym zajmij.

   https://wsensie.pl/bez-komentarza/29345-magdalena-sroda-czarownica-przyjezdzala-na-nasze-zjazdy-i-uczyla-nas-pewnych-rzeczy-efekty-widac-w-zyciu-politycznym

   • tu MariaPietrzak pisze:

    Chrystus ma swoich wyznawców, nazywają sie Chrześcijanie i szatan ma tych , którzy za nim idą , bo nie wiedzą , co czynią !
    /
    Już 15 sierpnia katolicy na całym świecie będą codziennie modlili się w ramach akcji Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę. Do inicjatywy przyłączyły się takie kraje jak: USA, Australia, Irlandia, Wielka Brytania, Włochy.
     
    Modlitewny szturm będzie trwał od 15 sierpnia do 7 października. Zatem rozpocznie się w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy w święto Matki Bożej Różańcowej.
     
    Do włączenia się do akcji w Polsce zachęca Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Jak zapowiedzieli organizatorzy w ostatnim dniu inicjatywy w Polsce zostaną odprawione Msze św. w intencji ojczyzny, a wielu miejscowościach odmówiony zostanie publiczny różaniec.
     
    Krucjata Różańcowa za Ojczyznę przypomniała też, że modlitwa różańcowa, jako narzędzie duchowej walki o odrodzenie moralne Polski jest odpowiedzią na nauczanie prymasów: kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego.
     
    Źródło: gość.pl

   • Krystyna pisze:

    Okropne i straszne! Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze …

   • tu MariaPietrzak pisze:

    Wyobraźcie sobie , może juz 15 lat minęło , w letni słoneczny dzień po Mszy świętej wieczornej , w jednej z ostatnich ławek odmawiam Różaniec ( u nas jest codziennie za Ojczyznę) i nagle patrzę , i niedowierzam …bo nade mną wielka kobieta upierścienioną macha mi nad głową ręką .
    Nie wiem kiedy zaczęła i dlaczego tego nie zauważyłam . Widząc ,ze sie ocknęłam , obróciła sie na pięcie i wyszła !
    Byl to czas kiedy nie wiedziałam , ze nieprzyjaciele Kościoła Świętego biorą za cel nas wszystkich . Ze walka trwa nie tylko w książkach katolickich , ale to realia .
    Wiedza przychodzi z czasem . Wróg sam strony przewraca . Ale powiedzcie … jaki tupet i jaka walka .
    Mają oni następców i kontynuatorów , wiec takich ,tylko mniej gadatliwych jak owa pani pisarka mamy wokół wszyscy . Krew Chrystusa niech nas broni i umacnia , ale i rozsadek , i ostrożność !

 3. tu MariaPietrzak pisze:

  Pokrzepiające prowadzenie /

  Dlaczego tak obawiasz sie Twojego wroga ?
  Czy nie wiesz , że Pan jest z Tobą i przeciwnik dusz nic nie może zrobić temu, który zdecydował się należeć do Boga ?
  W rzeczywistości im bardziej się lękasz, tym bardziej jesteś bezpieczny , im bardziej drżysz, tym bardziej jesteś chroniony .
  Mówisz , ze obawiasz sie przyszłości , lecz czy Bóg nie jest wierny i w dobrym celu nie dopuszcza do tego, abys był kuszony, ale nie ponad to , co możesz znieść.
  Och mój Syneczku , gdybyśmy byli pozostawieni samym sobie , upadalibyśmy ciągle i nigdy nie utrzymalibyśmy sie na nogach. Bądź pocieszony myślą , ze jesteś w Bożych ramionach jak dziecko w ramionach matki; spij spokojnie , pewny , że jesteś prowadzony tam, gdzie jest Twoje większe dobro .
  / Ojciec Benedykt do sw Ojca Pio /12 kwiecień 1911

  Któż by pomyślał , ze i Ojciec Pio miewał takie rozterki . Ze zły Mu tak zycie uprzykrzał . Z naszego powodu…
  Że potrzebował usłyszeć: Z Tobą jest Pan , by bylo pokrzepieniem na Jego trudnej drodze . Czasem jedno właściwe slowo we właściwym momencie gasi wszelkie pożary .
  Aby ci co mówić mają nie milczeli , a ci co za dużo gadają , zmądrzeli .
  Wtedy i my nieco odpoczniemy , pokrzepieni .

 4. Pingback: Peregrynacja relikwii św. ojca Pio – habit, rękawica skrywająca stygmaty oraz bandaż przykrywający ranę serca | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s