Ks. Piotr Glas: Jak się modlić o uzdrowienie, by nie odrzucić Chrystusa ukrzyżowanego?

Dziś w ruchach charyzmatycznych nie jest problemem Duch Święty ani charyzmaty, ale kto to robi i jakim duchem posługuje. Największym przewinieniem wielu liderów jest głoszenie „ewangelii sukcesu”, w której nie ma miejsca na cierpienie, krzyż, ma być tylko zdrowie, które staje się bożkiem. Ma być uwielbienie, w którym nie ma zgody na to, że Jezus może dopuszczać w naszym życiu cierpienie i choroby.
Charyzmaty, uzdrowienie – tak, pod warunkiem, że będzie też zgoda na krzyż i Maryję – przypomina ks. Piotr Glas uczestnikom Forum Charyzmatycznego w Szczecinie.
Ks. Piotr prosi także, aby wspólnoty nie powtarzały błędów Kościoła katolickiego na Zachodzie, gdzie niemal wszystkie wspólnoty charyzmatyczne stały się protestanckimi lub są pseudo-katolickie, posługując i przepowiadając niezgodnie z nauczaniem i tradycją Kościoła katolickiego.

Trzeba dziś otwierać się na działanie Ducha Świętego bardziej niż kiedyś – przypomina ks. Piotr Glas. – Potrzeba jednak rozwagi i umiejętności odróżniania Bożego Ducha od duchów zwodzicielów. Oddanie swojego życia duchowego Maryi gwarantuje prawidłową ścieżkę duchowego rozwoju. Ks. Piotr Glas uczy także, po czym rozpoznać, że Duch Święty owocnie w nas działa oraz przypomina, że działanie Ducha Świętego to nie tylko uzdrowienie i fajerwerki, ale wezwanie do oczyszczenia, realnego kroczenia za Jezusem Ukrzyżowanym. Zapis konferencji wygłoszonej na Forum Charyzmatycznym w Szczecinie, 12 maja 2018 roku.

Mój przypis: 
Ks. Piotr mówi w Szczecinie o prawdziwych znakach działania Ducha Świętego, w ostatniej konferencji – kliknij mówi „błagam nie idźcie tam, gdzie nie ma Maryi i Jezusa ukrzyżowanego” a ludzie dalej propagują i bronią tych, którzy parają się okultystycznym „secretem” i uważają, że jak jest zgoda Kościoła to wszystko OK! 
Przypomnę – Harris też miał zgody Kościoła na swoje występy a nie było OK! Ludzie do dziś są poharatani i leczą swe duchowe rany!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

58 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Jak się modlić o uzdrowienie, by nie odrzucić Chrystusa ukrzyżowanego?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Jacek pisze:

  Weekendowe rekolekcje
  z ks. Michałem Olszewskim SCJ

  http://www.rekolekcje24.info/rekolekcje/szczegoly/130

  Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

 3. wobroniewiary pisze:

  Ks. Piotr Glas: JEST TYLKO JEDEN POMOST ŁĄCZĄCY BOGA Z NAMI – KSIĘŻA!

  Przypomnę słowa z Listu św. Jakuba:
  „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. 15 A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone”
  http://www.nonpossumus.pl/ps/Jk/5.php

 4. mała pisze:

  „Maryja w egzorcyzmach” to temat najnowszego, majowego (a więc maryjnego) numeru „Egzorcysty”.

  „Wezwanie Maryi w czasie egzorcyzmów powoduje udrękę demonów. Często mówią one, że dobrze się czują w osobie dręczonej i nigdzie nie pójdą. Ale gdy pojawia się Maryja, krzyczą, że Ona tu jest i słabną w Jej obecności. Jeśli Maryja rozkaże, poddają się i opuszczają dręczonego” stwierdza egzorcysta o. dr Krzysztof Modras

  „Za pozwoleniem biskupa zainicjowałem modlitwę błagalną do Matki Bożej. Modlitwę tę powtarzałem wcześniej w ok. 20 ciężkich przypadkach w Puente Jula w diecezji Veracruz w Meksyku. Zwróciłem się ku wizerunkowi Maryi, który znajdował się z boku ołtarza i odmówiłem Zdrowaś Maryjo. Krzyki demona natychmiast osłabły, a po chwili zupełnie zamilkły. Kontynuowałem modlitwę. (…) Pod koniec (…) modlitw sytuacja gwałtownie się zmieniła. Demon przestał krzyczeć, a kobietę przytrzymywano bez najmniejszego wysiłku” – skuteczność modlitw do Maryi przedstawia ks. prof. Gabriele Nanni, egzorcysta i demonolog.

  „Demony, którym egzorcyści stawiają czoła, współdziałając ściśle z Dziewicą Maryją, są zmuszone świadczyć o nadzwyczajnej godności, w jaką jest Ona przyobleczona wśród wszystkich istot ludzkich i anielskich. Są one przymuszone, by wyznawać całą prawdę o Niej i ich całkowitej niemocy w Jej obliczu i w Jej obecności. W trakcie egzorcyzmów ma się także do czynienia ze szczególną naprzemiennością wyrażeń obraźliwych i wulgarnych oraz mimowolnych „katechez” i pełnych słodyczy pochwał Matki Bożej – podkreśla ks. prof. Aleksander Posacki.

  • BEA pisze:

   W minionym roku byłam na spotkaniu we Wrocławiu z Alan Ames, w najbliższą sobotę jest we wrocławskiej Hali Ludowej – jakie jest Wasze zdanie, opinia o tym współczesnym charyzmatyku???

  • AnnaSawa pisze:

   ….a ja przy okazji dowiedziałam się kto jest autorem tego pięknego wizerunku Matki Bożej :), ………a teraz sobie wyobraź, że tak na prawdę jest po stokroć piękniejsza 🙂

 5. Dorian pisze:

  ksiadz Piotr wyglada na miniaturce filmu jak prawdziwy superbohater, z ta wyciagnieta reka i wzrokiem gdzies zapatrzonym daleko 🙂

  • mała pisze:

   Kiedy siostry zebrały się, po to aby się modlić, po tym jak statuła Maryji upadła i się rozbiła, obok nich ukazała sę postać Maryji.
   Maryja w ostatnim stuleciu ukazała się ponad 300 razy.

 6. Ehmm pisze:

  Doznałam cudu uzdrowienia.
  Maria powiedziała:. „W roku ubiegłym zostałam ukąszona przez trzy kleszcze i to w bardzo krótkim odstępie czasu. Szybko zauważyłam, że mam guz na piersi. Wyniki badań nie były dobre, dlatego też polecono mi wykonanie biopsji. Ponieważ choruję na chorobę Addisona, każdy zabieg, nawet leczenie zęba, muszą być wykonywane w szpitalu. Na to fundusz zdrowia nie chciał się zgodzić. Wraz z mężem, w obliczu trudności, 2 września przyjechałam do Niepokalanowa i tu oddałam całą tę moją chorobę Matce Bożej. Już 4 września doznałam pierwszego cudu. Ordynator szpitala wysłał mnie na badanie biopsji. Kilka dni później, 10 września, wraz z mężem pojechałam do sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy i tam ponownie oddałam się całkowicie Matce Bożej. Po kolejnych badaniach okazało się, że wszystko jest dobrze. Lekarze nie chcieli wierzyć, jednak okazało się, że jestem zdrowa. Wiara rzeczywiście czyni wiele cudów, o czym wielokrotnie się przekonałam”.

 7. AnnaSawa pisze:

  Dzięki Ci Panie za TAKICH ! kapłanów.

  Jak dobrze mieć poczucie, że kapłan… to jak ojciec i obrońca.

  Matko Boża w Twoje ręce oddaję wszystkich kapłanów z całego świata. Amen.

 8. Jacek pisze:

  Nie wolno wyłączyć elementu zrozumienia z doświadczenia
  http://kosciol.wiara.pl/doc/4728567.Nie-wolno-wylaczyc-elementu-zrozumienia-z-doswiadczenia
  – Problem w tym, że zalała nas cała gama słownictwa – ale i praktyk – z różnych wspólnot zielonoświątkowych i protestanckich, które nie pokrywają się z terminologią klasycznej duchowości.

  Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

 9. wobroniewiary pisze:

  Dzień 5. nowenny do św. Rity

  Od dzieciństwa znałaś, o święta Rito, niebezpieczeństwa natury ludzkiej, jak pycha, zmysłowość i takim wstrętem do tego złego byłaś przejęta, iż wytrwałaś w łasce na chrzcie świętym otrzymanej. Idąc za wolą rodziców, poślubiłaś męża. Zwolniona przez śmierć męża i dzieci od obowiązków żony i matki, błagałaś gorąco Pana Jezusa, byś mogła być przyjęta do klasztoru i pomimo trzykrotnej odmowy, prawie cudownie przyjęta zostałaś. Bóg uczynił zadość twoim pragnieniom i związałaś się na wieki z Jezusem ślubami czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

  O szczęśliwa Rito, wejrzyj na nas, będących pod ciężarem namiętności i grzechów, które nas prowadzą do wiecznej zguby. Wybłagaj nam, o święta Rito, łaskę rozmiłowania się w dobrach niebiańskich, abyśmy kiedyś oczyszczeni z grzechów, pałający serdeczną miłością ku Bogu, mogli zasłużyć sobie na nagrodę przyobiecaną tym, którzy umieli wzgardzić fałszywymi i marnymi dobrami tego świata. Uproś nam również łaskę… (wymieniamy ją).

  Ojcze nasz…
  Zdrowaś Maryjo…
  Chwała Ojcu…

  Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.

  Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 10. Barbara pisze:

  za Ewę +++

 11. an m pisze:

  Witajcie, bardzo potrzebuję Waszej modlitwy, proszę pomódlcie się za moją rodzinę. Bóg zapłać

 12. Aga pisze:

  Transmisja – Spotkanie z Alan Ames w Koszalinie

  • kasiaJa pisze:

   Fragment z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą obejrzałam, ale niestety nie znalazłam tu ducha modlitwy a hałas, jazgot (wykrzykiwanie do mikrofonu) , powiem otwarcie, że tamtą wspólnotę charyzmatyczna odbieram jako pokroju „happy-clappy),, jakby coraz mniej katolickie. Do tego zbulwersowały mnie słowa kapłana, który oznajmił, żeby nie słuchać w ogóle uwag na temat nakładania rąk na głowę „bo każdy przecież może”. Liczę, że tam gdzie pojadę, spotkanie będzie „obsługiwała” zdrowa wspólnota katolicka z kapłanem.

 13. Maria pisze:

  Za Ewę
  +++

 14. wobroniewiary pisze:

  Prezent od naszego Czytelnika – Grzesia z Paryża 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s