Zbliża się czas pielgrzymowania – każdy może znaleźć coś dla siebie: Włochy, Medjugorje, Forum w Szczecinie, Lublinie…

Podaję kilka propozycji wyjazdów pielgrzymkowych, rekolekcji i innych spotkań o charakterze religijnym, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie:

1) 37-Ma ROCZNICA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ w  MEDJUGORIE
Termin: 22-30.06.2018 /9 dni/

Koszt: 550 zł + 180 euro
Bez jazdy non-stop (z noclegami). Pierwszy Nocleg w Budapeszcie. 2 DZIEŃ:  Śniadanie. Msza św. Przejazd na terytorium Bośni i Hercegowiny – gdzie znajduje się miejsce objawień M.B. Przejazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i zakwaterowanie  w pensjonacie blisko kościoła. Od 3 do 7 dnia –  wspólny udział w Międzynarodowej Mszy Św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; Dogra Krzyżowa na GÓRZE KRIŻEVAC; wejście na GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO i wspólny różaniec; spotkanie w CENACOLO – WIECZEWNIKU z chłopcami wychodzącymi z narkomani, którzy przekażą nam swoje świadectwa; w miarę możliwości spotkania z osobami widzącymi Matkę Bożą oraz zakonnikami pracującymi w Sanktuarium Królowej Pokoju. Msza św. w miejscowości VEPRIC LOURDES CHORWACKIE.
W Wigilię Objawień  chętni uczestniczą w Marszu Pokoju /ok. 13 km/.
W ramach rekreacji zapewniamy 1-dniowy wypoczynek w Makarskiej nad Morzem Adriatyckim,

Wyjazd nad Wodospady Kravice oraz do zabytkowego MOSTARU –miasta znajdującego się na liście UNESCO, czas wolny na regionalną kawę i zakup pamiątek.
więcej: piotrtravel.pl/2018-2/22-30-06-medjugorje
lub pobierz: MEDJUG.ROCZNICA OBJAWIEŃ-2018

2) II pielgrzymka Czytelników „Wowit” do Włoch
Termin: 14-28.07.2018 /15 dni/

Wenecja, Padwa, Serracapriola, Siena, Pompeje, Monte Sant`Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto + wypoczynek na plaży w Manfredonii (6 pobytów nad morzem)  
Koszt: 700 zł + 450 euro
Przewidziano 2 autokary i dwie trasy (obydwie przez W-wę) – jest jeszcze ok. 10 miejsc. Czytelnicy Wowit, chcący jechać w jednym autokarze proszeni są o maila.
Więcej: przezyjmy-to-raz-jeszcze-ii-pielgrzymka-czytelnikow-do-swietego-ojca-pio-i-do-ksiedza-dolindo/

3) Propozycja na wspólny wyjazd Czytelników WOWiT do Medjugorje
Termin: 18 – 26.08.2018 /9 dni/.

Koszt: 550 zł + 180 euro
Bez jazdy non-stop (z noclegami). Pierwszy nocleg na terenie Węgier.  
Drugi dzień: Śniadanie. Przejazd przez Chorwację na terytorium Bośni i Hercegowiny- gdzie znajduje się miejsce objawień Matki Bożej. Obiadokolacja. Udział w Modlitwach wieczornych, Międzynarodowa Msza Św. w kościele Św. Jakuba w  Medjugorie. Nocleg.
OD 3 – 7 DNIA: Wspólny udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; Wejście na GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO i wspólny różaniec. Wyjście wczesnym rankiem na GÓRĘ KRIŻEVAC – Droga Krzyżowa; Spotkanie w OAZIE CENACOLO–WIECZERNIKU z młodzieżą ze Wspólnoty Cenacolo, którzy opowiadają jak poprzez wiarę i pracę uwolnili się z różnego typu uzależnień i nałogów. Spotkania z osobami widzącymi Matkę Bożą, zakonnikami pracującymi w Sanktuarium Królowej Pokoju /spotkania uzależniamy od dyspozycyjności tych osób/.
Spotkanie z Patrykiem i Nancy – bardzo wzruszające ich świadectwo życia i ich  radykalnej przemiany oraz całej rodziny po przeczytaniu jednego orędzia  Matki Bożej z Medjugorie.
Wyjazd nad Adriatyk i Msza Św. w VEPRIC słynnym Chorwackim Lourdes. Wyjazd nad WODOSPADY  KRAVICE znajdujące się w pobliżu Medjugorie, oraz do zabytkowego MOSTARU – miasta znajdującego się na liście UNESCO, gdzie główną atrakcją a jest Stary Most – kamienny most przewieszony nad rzeką Neretwa wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zakup regionalnych  pamiątek. Wyjazd do SZEROKIEGO BRIJEGU gdzie jest grób Męczenników Drugiej Wojny Światowej. Zwiedzanie Wiejskiego Skansenu z Kamienia.
8 DZIEŃ – Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Msza św. w TIHALINIE,  gdzie znajduje się figurka Matki Bożej, która wg. widzących najbardziej przypomina Matkę Bożą. Obiadokolacja i nocleg. 9 DZIEŃ – Przyjazd do Polski. Msza św. Powrót w godz. wieczornych.
więcej: piotrtravel.pl/2018-2/18-26-08-2018-medjugorie/
lub pobierz: MEDJUGORIE 18-26.08.2018

4) A może ktoś by chciał Włochy i Medjugorje „2 w 1” – we wrześniu?
Tu są szczegóły takiej wyprawy: kliknij

5) 11-13 maja: Maryjne Forum Charyzmatyczne w Szczecinie
W dniach 11-13 maja 2018 r. w Szczecinie odbędzie się Maryjne Forum Charyzmatyczne „Z Maryją otrzymujemy Ducha Świętego (por. Dz 1,14)” w Szczecinie, na ul. Struga 6-8 – Międzynarodowe Targi Szczecińskie (MTS

Więcej: kliknij

6) I już dziś zapraszamy na Adwentowe Forum Charyzmatyczne do Lublina z o. Józefem Witko OFM: W dniach 7-8 grudnia 2018 r. w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Forum Charyzmatyczne, na które chcemy z radością Cię zaprosić! Forum Charyzmatyczne, to wspólne wołanie o Ducha Świętego, znani goście, uwielbienie, otwarte spotkanie ewangelizacyjne z o. J. Witko

Mamy w czym wybierać, a ponadto polecamy strony (Msze św. o uzdrowienie, rekolekcje):
1) https://www.sekretariatewangelizacji.pl/kalendarz__mszy_sw_o_uzdrowienie/24
2) http://e-rekolekcje.pl/kalendarz-wydarzen/
3) http://www.lichen.pl/pl/581/kalendarz_rekolekcji_2018
4) http://profeto.pl/kalendarz
5) padrejarek.pl/rekolekcje-i-pielgrzymki-w-2018-r
6) www.sanktuarium-wawolnica.pl/nabo-e-stwo-o-uzdrowienie
7) Radecznica – Sanktuarium św. Antoniego: www.radecznica.bernardyni.pl/nabozenstwa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

40 odpowiedzi na „Zbliża się czas pielgrzymowania – każdy może znaleźć coś dla siebie: Włochy, Medjugorje, Forum w Szczecinie, Lublinie…

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. mała pisze:

  Dziękuję. Wszystko uporządkowane w jednym miejscu. I wybór duży 🙂

  ORĘDZIE MATKI BOŻEJ Z MEDJUGORJE
  2 KWIETNIA 2018 r.
  Drogie dzieci, dzięki wielkiej miłości Ojca Niebieskiego jestem przy was jako wasza matka, a wy przy mnie jako moje dzieci, jako apostołowie mojej miłości, których nieustannie gromadzę wokół siebie. Moje dzieci, jesteście tymi, którzy modląc się, powinni w pełni oddać się Mojemu Synowi, abyście już nie żyli wy, lecz Mój Syn w was. By wszyscy, którzy nie znają Mojego Syna, widzieli Go w was i zapragnęli Go poznać. Módlcie się, aby ujrzeli w was zdecydowaną pokorę i dobroć, gotowość służenia innym. By zobaczyli w was, że sercem przeżywacie świeckie powołanie we wspólnocie z Moim Synem. By zobaczyli w was łagodność, czułość i miłość do Mojego Syna, jak również do wszystkich braci i sióstr. Apostołowie mojej miłości, musicie się dużo modlić, oczyścić serca, byście najpierw wy kroczyli drogą Mojego Syna, byście byli sprawiedliwymi złączonymi ze sprawiedliwością Mojego Syna. Moje dzieci, jako moi apostołowie, musicie być zjednoczeni we wspólnocie, która pochodzi od Mojego Syna, by moje dzieci, które nie znają Mojego Syna, rozpoznały wspólnotę miłości i zapragnęły kroczyć drogą życia, drogą jedności z Moim Synem. Dziękuję wam.

 3. mała pisze:

  13 to liczba Maryjna i dokładnie 13 lat temu Pan Jezus, rankiem powiedział takie oto słowa do współcześnie żyjącej mistyczki i stygmatyczki Cataliny Rivas o Janie Pawle II

  Jezus: „To dzień żałoby i łaski dla ludzkości. Żałoby, bo już nie będzie z wami prawego człowieka, Mojego Namiestnika, pokornego, bezstronnego, mądrego, dobroczynnego posłańca Miłości i Pokoju. Dziś wieczorem, gdy dzwony zabiją, wielu ludzi starych, młodych i dzieci poczuje po raz pierwszy ciężar osierocenia.
  Będzie to też noc Łaski, bo w końcu ten, który Mnie kocha, wyzwoli się z umęczonego i cierpiącego ciała, aby się oblec w nieśmiertelność. Podobnie jak Ja, nie przeciwstawił się umieraniu na Krzyżu…
  To dla Mnie ważne, że słuchasz Mojego Głosu i u stóp Mojego Krzyża, z całym Kościołem, prawdziwie pojmujesz wielki dramat Kalwarii. Ponownie przez Mojego Namiestnika zwróciłem się do was.
  Posłuchajcie! Niech wasze uszy będą wyczulone na słowa przebaczenia, które spontanicznie wam ofiarowuję bez zawstydzania was. Nie wiecie, co się dzieje, kiedy Mnie obrażacie… Grzech wiele razy przebija Moje Serce jak sztylet.
  Jutro o świcie przyjdźcie do waszego ukrzyżowanego Boga. Tak wiele darów mam dla was! Choć Moje Serce jest wyniszczone, pozostaje też nienaruszone, aby wam okazać miłość. Ono nie może przestać miłować, pomimo waszej głuchoty i skąpego uczucia, którym Mnie darzycie.
  Dzwony świata bijcie smutno, bo już nie będziecie oglądać Sprawiedliwego Pielgrzyma. Dzwony niebiańskie, bijcie na chwałę, bo Mój umiłowany jest blisko… Mój syn przybywa trzymając dłoń Boskiego Miłosierdzia”.

  Catalina:
  Wieczorem Ojciec Święty Jan Paweł II umarł, jak zapowiedział Pan tego ranka. Uczucie osierocenia jest prawdziwie straszne… Nasz ziemski przewodnik powrócił do Domu Ojca.

  Catalina Rivas „ODDAŁEM ZA CIEBIE MOJE ŻYCIE …”
  https://ksiegarnialumen.pl/oddalem-za-ciebie-moje-zycie.html

  • Paweł pisze:

   Ponoć liczba 13 zaznaczyła się u św. Jana Pawła II w różnych aspektach jego pontyfikatu, a ja dostałem swego czasu od kogoś na ulotce spostrzeżenia takie:

   „Papież, kiedy umarł, miał prawie 85 lat: suma tych cyfr 8+5=13.
   Godzina śmierci – 21.37: suma tych cyfr 2+1+3+7=13.
   Data śmierci – 2.04.2005: suma tych cyfr 2+0+4+2+0+0+5=13.
   Postrzelony 13 maja.
   Zmarł w 13. tygodniu roku (można to sprawdzić tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/2005 ).
   «JAN PAWEŁ DRUGI» – to 13 liter.”

   To tak pół żartem, pół serio 😉 .
   Natomiast tu ciekawe na serio podsumowanie tego pontyfikatu w liczbach:

   Click to access podsumowanie-pontyfikatu-jana-pawla-ii-cz-1.pdf

  • M. pisze:

   Aż trudno w to uwierzyć, że minęło już 13 lat od śmierci św. Jana Pawła II. A ciągle wydaje mi się, jakby to było niedawno, jakby z 3 czy 4 lata temu. Ten czas biegnie w niewyobrażalnym tempie..

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Jeszcze trudniejsze jest to , że mijają lata , a ciężar osierocenia nie przestał być ciężarem . Wszyscy wiedzieli , że będzie trudno , po takim … Janie Pawle Wielkim !
   I następcom . I starym , i młodym . A słowa Pana Jezusa do Cataliny Rivas , powyżej , są tylko tego potwierdzeniem !
   Ale żeby aż tak ?
   Myślę , ze tajemnica jest w wyznaniu Pana Jezusa „Podobnie jak Ja, nie przeciwstawił się umieraniu na Krzyżu”…

  • wobroniewiary pisze:

   Dziś wielu wyciera sobie przysłowiową gębę św. Janem Pawłem II. Każdy Go cytuje, mało kto wciela w życie. Ku rozwadze polecam ten wpis:

 4. Zinka pisze:

  Dziś też jest Światowy Dzień świadomości autyzmu ….

  https://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu

  • Paweł pisze:

   Można do tego dodać coś, o czym pod powyższym linkiem nie wspominają, a mianowicie że oprócz autyzmu, który jest odrębną jednostką chorobową (odrębnym zaburzeniem rozwojowym), istnieje też autyzm jako główny objaw schizofrenii (to jest zupełnie coś innego, bo ten autyzm po prostu wynika ze schizofrenii). Jeden z naszych najwybitniejszych psychiatrów, profesor Antoni Kępiński, tak pisał w swojej fundamentalnej monografii „Schizofrenia”:

   „W r. 1911 Eugeniusz Bleuler stworzył pojęcie schizofrenii od greckiego «schizo» – rozszczepiam, rozłupuję, rozdzieram, i «fren» – przepona, serce, umysł, wola. (…) Za objawy osiowe schizofrenii Bleuler uznał AUTYZM, czyli odcięcie się od świata otaczającego i życie światem własnym, dalekim od obiektywnej rzeczywistości, oraz ROZSZCZEPIENIE («schizis»), czyli używając modnego dziś słowa, DEZINTEGRACJA wszystkich funkcji psychicznych. (…)
   Mimo niesłychanej rozbieżności poglądów na istotę schizofrenii we współczesnej psychiatrii (…) podstawowe poglądy Bleulera (charakter objawów osiowych i wieloczynnikowa etiologia) nie straciły aktualności i stanowią dotychczas główny czynnik integrujący przeciwstawne poglądy na schizofrenię.”
   [Za: Antoni Kępiński „Schizofrenia” – wydanie piąte (w ogóle), a pierwsze Wydawnictwa Sagittarius, Kraków 1992; str. 12]

 5. Ania pisze:

  W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

  1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: „Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie”. W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

  2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: „módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie … to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało”.

  Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

  Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

  W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. „Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi… nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu”.

  https://malydziennik.pl/zobacz-cud-za-wstawiennictwem-sw-jana-pawla-ii/

 6. Ania pisze:

  Chusta z Manopello. Prawdziwy autoportet Boga?

  Od wieków w Watykanie czczony jest wizerunek Jezusa, który miał odbić się na chuście Weroniki. Czy to prawdziwe oblicze? Czy jest to chusta Weroniki? I czy płótno to rzeczywiście znajduje się jeszcze w Watykanie?

  Paule Badde twierdzi, iż wizerunek zwany vera eikon (tzn. prawdziwe oblicze), został wykradziony z bazyliki św. Piotra przed 500 laty, a przechowywany jest obecnie w Manopello. Płótno to nie jest jednak chustą Weroniki lecz całunem, którym przykryto twarz Chrystusa po złożeniu do grobu

  http://www.fronda.pl/a/chusta-z-manopello-prawdziwy-autoporter-boga,108375.html

  • JO pisze:

   Kochani, czy ktos z was zna jakis zaufanych ludzi, jakis dom wspolnoty, ksiezy lub siostr, do ktorych mozna napisac z prosba o rozeznanie co dalej robic w zyciu. Nie chodzi mi o dlugi rekolekcje ignacjanskie, ale gdzie sie modl razem I potrafia uslyszec glos Boga? Bede wdzieczna za wszelkie info.

   • Monika pisze:

    JO – takie osoby, które słyszą wyraźnie głos Pana, w taki sposób jakby bezpośrednio słyszały drugą osobę, nie szukają rozgłosu a raczej prowadzą życie w ukryciu, jeśli można to tak ująć. Niektórzy Kapłani znają osobiście te osoby ale to nie znaczy, że wszystkim o tym mówią kto to jest, co to za osoba i gdzie mieszka. To raczej nie są informacje dostępne dla każdego i w każdej sytuacji.
    Dlatego właśnie, że nie są popularnymi gwiazdami czy celebrytami, toteż zapewne dlatego osoby te w ciszy serca słyszą głos Boga, który mówi, odpowiada właśnie w ciszy, a mają ten wyjątkowy dar, że słyszą wprost.
    O. Wiesław Nazaruk w swoim świadectwie
    – pełna wersja: https://www.youtube.com/watch?v=A5fQe3hzvnM
    – mówił, że czasem sam spotykał się z takimi osobami i sam otrzymał od tych osób potwierdzenie – odpowiedź na wątpliwości odnośnie swojej drogi życiowej i różnych jej etapów – właśnie od takich osób szczególnie wybranych przez Boga, mistyków, którzy żyją wśród nas, w Polsce i słyszą głos Boga.

    Jednak warto też posłuchać tego co powiedział do nas O. Wiesław, by samemu modlić się czyli rozmawiać z Bogiem – a więc nie tylko mówić do Boga ale Go słuchać – i rozmawiać z naszym Aniołem Stróżem, którego po to też mamy, by Jego słuchać i z Nim rozmawiać – każdy, może to zrobić o czym dowiadujemy się np. od ks. Macieja Bagdzińskiego, z Jego kazań o Aniołach (było już 4 części a czekamy na 5. część). O. Maciej mówi m.in. o warunkach jakie potrzeba spełnić, by słyszeć głos naszego anioła, którego dał nam Bóg, byśmy nie pobłądzili.

    W sytuacji nadzwyczajnej może warto byłoby spotkać się z O. Wiesławem, o ile to możliwe i zapytać Jego osobiście o te konkretne osoby, jeśli taka jest Wola Boża by te osoby ujawniać. Takich informacji raczej nie otrzymasz na forum publicznym.

    Czy takie osoby wybrane miałyby spokój, gdyby byłyby oblegane przez tłumy? – a przecież nie o to chodzi by słuchać tylko innych ale samemu rozmawiać z Bogiem na indywidualnej modlitwie, próbować zbliżyć się do Boga, poznawać Pana i Jego Wolę, bo jak O. Nazaruk mówi, że Pan Bóg zawsze odpowiada tylko trzeba mieć dla Niego czas i Jego właśnie słuchać a nie szukać pośredników. Pan Bóg jak najbardziej odpowiada także i przez ludzi i to niekoniecznie tych, którzy są gdzieś daleko od nas ale wokół nas. Bóg znajdzie drogę bo sam Jest Drogą. Bogu nie chodzi o to, by nam życie utrudnić ale byśmy chcieli zbliżyć się do Niego i być blisko możliwie cały czas i robi dla nas wszystko byśmy nie oddalali się od Niego, chcieli właśnie z Nim rozmawiać i zapraszać Go do każdej sytuacji w naszym życiu.
    Któż jak Bóg!

    • Jo pisze:

     Chyba wlasnie na taka odpowiedz czekalam, dzieki Monika, chyba sobie wydrukuje twoja odpowiedz

   • tu MariaPietrzak pisze:

    To czego szukasz znajdziesz w konfesjonale . Proś o spowiednika według Serca Jezusowego . Twoje modlitwy i ofiary w tej intencji na pewno nie pozostaną bez odpowiedzi . Szczera chęć pełnienia woli Bożej zawsze jest przez Boga zauważona i nagrodzona . Zdrowaś Maryja …

    • Jo pisze:

     Do tej pory nie znalazlam. Mozna sie modlic i trzeba sie modlic o i za spowiednikow, ale nie wszedzie jest tylu ksiezy i nawet Pan Jezus przez to ma ograniczone mozliwosci.

   • Ela pisze:

    Proszę bardzo w Zielonce koło Warszawy, ale można otrzymać rozmowę telefoniczną z Siostrą Marzeną na każdy nurtujący temat.

    https://domswietegojozefa.pl/pomoc-duchowa/

    • JO pisze:

     Dziekuje, bardzo!

    • Janek pisze:

     Ja ze swej strony mogę polecić książkę „Życie potwierdza prawdę ewangelii” (autor: ks. Tomasz). W książce doświadczony kapłan pokazuje na podstawie młodzieży wchodzącej w dorosłe życie, której uczył katechezy przykłady dokonanych zarówno dobrych jak i złych wyborów oraz sposoby odczytywania woli Bożej. Opisuje też na własnym przykładzie jak odczytywał znaki Bożego powołania. Książkę można znaleźć na portalu aukcyjnym od 4zł.
     Krótki cytat na zachętę:

     „Nikt z nas nie jest „przypadkiem” tego świata. Każdemu Pan przygotował drogę przez życie. I tylko ode mnie zależy, czy ją odczytam. Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta:
     – Zapytać Pana Boga…
     – Poprosić o znak od Niego.
     – Odczytać ten znak…
     – Czasem potrzeba, aby ktoś nam pomógł odczytać mowę Boga skierowaną do nas.
     I teraz zostanie tylko jedno – odważnie odpowiedzieć.”

     Jan Paweł II powiedział kiedyś do młodych:
     „Człowiek chwali Boga poprzez to, że idzie w życiu za głosem swego powołania. Pan Bóg powołuje każdego człowieka, a Jego głos daje znać o sobie już w duszy dziecka: powołuje do życia w małżeństwie czy do kapłaństwa, powołuje do życia zakonnego, a może do pracy w misjach…. Kto wie?”

 7. Beat pisze:

  Mama odeszla do DOMU OJCA W WIELKI PIATEK
  BOG ZAPLAC ZA MODLITWY

 8. wobroniewiary pisze:

  Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego
  Wtorek Wielkanocny
  Dzień piąty: Dusze heretyków i odszczepieńców
  Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców, i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego; w gorzkiej męce rozdzierali mi ciało i serce, to jest Kościół mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany Moje i tym sposobem ulżą mi męki.

  Jezu najmiłosierniejszy, który jesteś dobrocią samą, Ty nie odmawiasz światła proszącym Ciebie, przyjm do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze heretyków i dusze odszczepieńców, i pociągnij ich swym światłem do jedności z Kościołem, i nie wypuszczaj ich z mieszkania najlitościwszego Serca swego, ale spraw, aby i oni uwielbili hojność miłosierdzia Twego.

  I dla tych co podarli szatę Twej jedności,
  Płynie z serca Twego zdrój litości.
  Wszechmoc miłosierdzia Twego, o Boże,
  I te dusze z błędu wyprowadzić może.

  Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na dusze heretyków i odszczepieńców, którzy roztrwonili dobra Twoje i nadużyli łask Twoich , trwając uporczywie w swych błędach. Nie patrz na ich błędy, ale na miłość Syna swego i na gorzką mękę Jego, którą podjął dla nich, gdyż i oni są zamknięci w najlitościwszym Sercu Jezusa. Spraw, niech i oni wysławiają wielkie miłosierdzie Twoje na wieki wieczne. Amen. (1218-1219)

  Koronka do Miłosierdzia Bożego

 9. Teodor pisze:

  WOWIT!!!
  Dziś Św Izydora!!!
  Internet zawsze z nim!
  http://adonai.pl/modlitwy/?id=101

 10. wobroniewiary pisze:

  Środa Wielkanocna 6 dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego
  Dzień szósty: Dusze ciche i pokorne i dusze małych dzieci

  Dziś sprowadź mi dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci, i zanurz je w miłosierdziu moim. Dusze te są najwięcej podobne do serca mojego, one krzepiły mnie w gorzkiej konania męce; widziałem je jako ziemskich aniołów, które będą czuwać u moich ołtarzy, na nie zlewam całymi strumieniami łaski. Łaskę moją jest zdolna przyjąć tylko dusza pokorna, dusze pokorne obdarzam swoim zaufaniem.

  Jezu najmiłosierniejszy, któryś sam powiedział: uczcie się ode mnie, żem cichy i pokornego serca – przyjm do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci. Dusze te wprowadzają w zachwyt niebo całe i są szczególnym upodobaniem Ojca niebieskiego, są bukietem przed tronem Bożym, którego zapachem sam Bóg się napawa. Dusze te mają stałe mieszkanie w najlitościwszym Sercu Jezusa i nieustannie wyśpiewują hymn miłości i miłosierdzia na wieki.

  Prawdziwie dusza pokorna i cicha
  Już tu na ziemi rajem oddycha,
  A wonią pokornego jej serca
  Zachwyca się sam Stwórca.

  Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia, na dusze ciche, pokorne i dusze małych dzieci, które są zamknięte w mieszkaniu najlitościwszego Serca Jezusa. Dusze te są najwięcej upodobnione do Syna Twego, woń tych dusz wznosi się z ziemi i dosięga tronu Twego. Ojcze miłosierdzia i wszelkiej dobroci, błagam Cię przez miłość i upodobanie, jakie masz w tych duszach, błogosław światu całemu, aby wszystkie dusze razem wyśpiewywały cześć miłosierdziu Twemu na wieki wieczne. Amen. (1220-1223)

  Koronka do Miłosierdzia Bożego

 11. Dzisiaj pierwsza środa miesiąca. Rozpoczynamy nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa:
  Kto nie ma modlitewnika można kupić tutaj:
  https://www.splendor24.pl/pl/p/Nabozenstwo-do-Przeczystego-serca-Swietego-Jozefa/16886
  lub pobrać ze strony pod wpisem:
  https://rozaniec.weebly.com/blog/co-zrobic-z-i-wsza-sroda-miesiaca-dla-kogo-przeznaczona

 12. Betula pisze:

  W 1948r. Jan Paweł drugi udał się na pieszą pielgrzymkę z Niegowici do Częstochowy, jego śladami dziś wyruszył ks.Jarosłw Cielecki, każdy jest zaproszony do duchowej łączności w czasie tej pielgrzymki, potrzebne informacje i relacja „na żywo” TV Charbel:
  http://www.padrejarek.pl/category/aktualnosci/pielgrzymka-ksiedza-jarka/

  Poniżej fragment z http://www.padrejarek.pl/pielgrzymka-pokutno-dziekczynno-blagalna-ksiedza-jaroslawa-od-maryi-do-maryi/

  Postanowił , że jego pielgrzymowanie podzieli na jedenaście etapów, nadając każdemu z nich indywidualną intencję modlitewną .

  Intencje każdego dnia będziemy publikować na Portalu. Idzie jak dawniej chodzili pokutnicy, ciągnąc za sobą ciężar swoich ale również naszych trosk życiowych, które postanowił zabrać w tę drogę ku Maryi. Niesie więc w swym pielgrzymim trudzie wszystkie swoje “przepraszam” za cały okres kapłańskiego życia , wszystkie “dziękuję ale i proszę ” . Zabiera intencje Domów Modlitwy świętego Ojca Charbela oraz intencje papieża Franciszka , swojego biskupa Stanisława z Rożnavy , oraz księży arcybiskupów Marka z Krakowa oraz Wacława z Częstochowy. Modli się również za innych biskupów i kapłanów. Wyprasza łaski prosząc o dar jedności w Kościele.

  Ksiądz Jarek będzie ciągnął specjalny wózek na którym będzie obecna Ona – Maryja Wniebowzięta z Niegowici,- ten sam obraz, który od lat nawiedza nasze rodziny .Kopia cudownego obrazu Matki Bożej Wniebowziętej pobłogosławiona przez papieża Benedykta XVI. Na tym dwukołowym wózku, przygotowanym jako swoista kapliczka Maryjna, będą również relikwie tych świętych , którzy towarzyszą dziełu ewangelizacji . Święty Charbel , patron Domów Modlitwy w Europie oraz święty Jan Paweł II , który z pewnością jest duchowym Ojcem powołania kapłańskiego księdza Jarosława.

  Ksiądz Jarek prosi nas o duchowe wsparcie w jego pobożnym postanowieniu. Zdaje sobie sprawę ,że wyruszając w tę pielgrzymkę życia , jak ją nazywa, nie idzie w pełnej kondycji fizycznej, dlatego wspierajmy go szturmem modlitewnym by zdołał w zdrowiu i dla dobra duchowego tych których intencje niesie spełnić swe postanowienie złożone wobec Boga Maryi. Jeżeli jednak będzie inna wola Boża to dojdzie tam , dokąd pozwolą mu jego siły i stan zdrowia. Wierzymy , że święci Patroni będą “duchem” ciągnąć wraz z nim wózek by ulżyć Mu a jednocześnie przyczynią się by dana była mu łaska spotkania z Maryją na Jasnej Górze. Każdego dnia będzie łączył się na żywo z nami . O poranku transmija z Mszy świętej, w południe “Regina coeli”(12.00) , w godzinie miłosierdzia(15.00) – Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wieczorne dziękczynienie w apelu Maryjnym (20.00) . To wszystko na naszym Portalu za pośrednictwem Charbel TV.

 13. Iwona Kocken pisze:

  Szczęść Boże Proszę o informacje, gdzie mogę się zapisać na Forum Charyzmatyczne z o.Witko, które odbędą się w grudniu w Lublinie. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem. Iwona Kocken

  W dniu 2 kwietnia 2018 15:16 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: „Podaję kilka propozycji wyjazdów pielgrzymkowych, > rekolekcji i innych spotkań o charakterze religijnym, aby każdy mógł wybrać > coś dla siebie: 1) 37-Ma ROCZNICA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ w MEDJUGORIE > Termin: 22-30.06.2018 /9 dni/ Koszt: 550 zł + 180 euro B” >

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s