23 lutego br. Dniem Modlitwy i Postu o Pokój

Ojciec Święty Franciszek ogłosił piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, czyli 23 lutego Dniem Modlitwy i Postu w Intencji Pokoju

„Zwycięstwa uzyskane przy użyciu przemocy są fałszywe,
praca zaś na rzecz pokoju służy wszystkim!”

Słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:
W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, zachęcam wszystkich wiernych do udziału w specjalnym dniu modlitwy i postu w intencji pokoju – 23 lutego, w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Ofiarujemy go szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. Podobnie jak przy innych okazjach, zapraszam także braci i siostry niekatolików i niechrześcijan do przyłączenia się do tej inicjatywy w sposób, jaki uznają za najbardziej stosowny.

Nasz Niebiański Ojciec zawsze wysłuchuje swoich dzieci, które wołają do Niego w udręce i cierpieniu: „podtrzymuj złamanych na duchu i opatrz ich bolesne rany” (Ps 147,3). Zwracam się z serdecznym apelem, abyśmy również my usłyszeli to wołanie i każdy w swoim sumieniu, przed Bogiem, zadali sobie pytanie: „Co mogę uczynić dla pokoju?”. Z pewnością możemy się modlić; ale nie tylko: każdy może konkretnie powiedzieć „nie” przemocy, na ile zależy to od niego czy też od niej. Ponieważ zwycięstwa zyskane przy użyciu przemocy są fałszywymi zwycięstwami; natomiast praca na rzecz pokoju służy wszystkim!

Wpisujmy się w komentarzach, kto podejmie się jutro choć najmniejszego wyrzeczenia, postu, modlitwy  itp.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

88 odpowiedzi na „23 lutego br. Dniem Modlitwy i Postu o Pokój

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Lena pisze:

  Podejmę się postu o chlebie i wodzie.

 3. wobroniewiary pisze:

  Apel bpa Jerzego Mazura SVD, przewodniczącego KEP ds. Misji

  Siostry i Bracia, Umiłowani w Chrystusie Panu,
  Ojciec Święty Franciszek ogłosił piątek 23 lutego br. Dniem Modlitwy i Postu w Intencji Pokoju. Papież zwrócił się o modlitwę szczególnie za Demokratyczną Republikę Konga oraz Sudan; kraje od lat nękane konfliktami zbrojnymi i wojną. Trwa w nich bratobójcza walka o wpływy polityczne, społeczne i gospodarcze. Są to kraje dotknięte korupcją, wyzyskiem najsłabszych grup społecznych oraz przestępczością. Trwa w nich walka między grupami wpływów o podział zysków z eksploatacji bogactw naturalnych. Miejscowa ludność żyje w poczuciu zagrożenia, niestabilności społecznej oraz niesprawiedliwości.

  W Demokratycznej Republice Konga posługuje 41 misjonarzy z Polski. W Sudanie, w którym od czasu do czasu wybuchają również prześladowania chrześcijan, pracuje 8 misjonarzy. Większość z nich posługuje na terytoriach objętych konfliktami zbrojnymi. Misjonarze z Polski wspierają duchowo i materialnie ofiary walk, przynależące do najsłabszych i najuboższych grup społecznych.

  Odpowiedzmy szczodrze na apel Ojca Świętego naszą modlitwą i postem. Upraszajmy w ten sposób pokój dla całego świata, a zwłaszcza dla ludzi udręczonych niepewnością losu, wyzutych z nadziei na poprawę losu i pokój. Okażmy się solidarni z tymi, którzy cierpią uwikłani w działania wojenne. Niech nasza modlitwa i post staną się jałmużną wielkopostną dla tych, którzy potrzebują pomocy. Zachęcam również do tego, by – jak prosi papież – zastanowić się nad tym, co możemy zrobić dla utwierdzenia pokoju w naszych rodzinach, społeczeństwie i Kościele? Co możemy uczynić dla zakorzenienia się pokoju w naszych sercach i wokół nas?

  Wszystkim, którzy odpowiedzą na apel Ojca Świętego Franciszka z serca błogosławię + W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

  Bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

  Za: http://www.niedziela.pl/artykul/33959/23-lutego-br-Dniem-Modlitwy-i-Postu-w

  • Paweł pisze:

   Wezwania do Patronów krajów afrykańskich oraz wszystkich tamtejszych Błogosławionych i Świętych beatyfikowanych lub kanonizowanych przez św. Jana Pawła II [na podstawie zestawienia znajdującego się na str. 471-486 książki Janusza Poniewierskiego „PONTYFIKAT 1978-2005” (Wydawnictwo ZNAK, Kraków 2005) oraz na podstawie stron http://catholicsaints.info/patron-saints-of-countries/ i https://en.wikipedia.org/wiki/Patron_saints_of_places ]:

   Matko Boża Królowo Afryki, Patronko całej Afryki (ogłoszona przez kard. Lavigerie w 1876 r.), a także Algierii i Ugandy, oraz św. Cyprianie z Kartaginy, Patronie Algierii, tudzież bł.bł. Daudi Okelo i Gildasie Irwa, młodzi męczennicy ugandyjscy beatyfikowani przez papieża Polaka, módlcie się za Algierią, Ugandą i całą Afryką.
   Niepokalane Serce Maryi, Patronie Angoli i Lesotho, oraz bł. Józefie Gérard, misjonarzu na ziemiach Lesotho, beatyfikowany przez papieża Polaka, módlcie się za tymi dwoma krajami.
   Najświętsza Panno Niepokalanego Poczęcia, Patronko Tunezji, Tanzanii i Gwinei Równikowej, módl się za nimi.
   Panie Jezu, Boski Zbawicielu Świata, Patronie Gwinei Równikowej pod wezwaniem Twojego Świętego Przemienienia, zmiłuj się nad nią.
   Panie Jezu Chryste Królu, Patronie Rwandy, zmiłuj się nad nią.
   Matko Boża pod wezwaniem Królowej Narodów i Twojego Niepokalanego Poczęcia, Patronko Demokratycznej Republiki Konga, oraz bł. Mario Klementyno Nengapeta i bł. Izydorze Bakanja, tamtejsi męczennicy beatyfikowani przez papieża Polaka, módlcie się za tym krajem.
   Matko Boża Królowo Nigerii i św. Patryku biskupie irlandzki, Patronie Nigerii, oraz bł. Cyprianie Iwene Tansi, nigeryjski trapisto beatyfikowany przez papieża Polaka, módlcie się za tym krajem.
   Najświętsza Panno Maryjo, Patronko Gambii, módl się za nią.
   Św. Marku Ewangelisto, Patronie Egiptu, módl się za nim.
   Św. Jerzy i św. Frumencjuszu, Patronowie Etiopii, oraz bł.bł. Liberacie Weiss, Samuelu Marzorati i Michale Fasoli, tamtejsi męczennicy beatyfikowani przez papieża Polaka, módlcie się za tym krajem.
   Św. Giuseppino Bakhito, Patronko Sudanu, oraz św. Danielu Comboni, biskupie misjonarzu w Sudanie, oboje kanonizowani przez papieża Polaka, módlcie się za tym krajem.
   Św. Wincenty à Paulo, Patronie Madagaskaru, oraz bł. Wiktorio Rasoamanarivo, mieszkanko tej „Czerwonej Wyspy” beatyfikowana przez papieża Polaka, módlcie się za tym krajem.
   Św. Marcinie z Tours, Patronie Republiki Południowej Afryki, módl się za nią.
   Wszyscy Święci i Święte Boże, przyczyńcie się za Afryką i jej wszystkimi krajami. Amen.

   • Paweł pisze:

    Jako ciekawostkę w temacie śś. Patronów czczonych szczególnie w Afryce przytaczam wszystkie obchody liturgiczne I i II klasy w niektórych krajach Afryki – obchody spoza Ogólnego Kalendarza Rzymskiego – według strony https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar :

    _____ANGOLA:
    13 maja: Matki Bożej Fatimskiej – święto
    3 czerwca: Śś. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników – święto
    28 sierpnia: Św. Augustyna z Hippony, biskupa i doktora Kościoła – święto
    3 października: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – święto
    Sobota przed ostatnią niedzielą października: Niepokalanego Serca Maryi – uroczystość
    3 grudnia: Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – święto
    _____BOTSWANA, GHANA, KENIA, RPA i SUAZI:
    30 kwietnia: NMP Matki Afryki – święto
    _____REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA:
    3 czerwca: Śś. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników – święto
    28 sierpnia: Św. Augustyna z Hippony, biskupa i doktora Kościoła – święto
    3 października: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – święto
    Sobota przed ostatnią niedzielą października: Niepokalanego Serca Maryi – uroczystość
    3 grudnia: Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – święto
    _____DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA:
    3 czerwca: Śś. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników – święto
    12 sierpnia: Bł. Izydora Bakanja, męczennika – święto
    3 października: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – święto
    1 grudnia: Bł. Klementyny Anuarity Nengapeta, dziewicy i męczennicy – święto
    3 grudnia: Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – święto
    _____GWINEA BISSAU:
    2 lutego: Matki Bożej Gromnicznej – uroczystość
    3 czerwca: Śś. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników – święto
    28 sierpnia: Św. Augustyna z Hippony, biskupa i doktora Kościoła – święto
    3 października: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – święto
    Sobota przed ostatnią niedzielą października: Niepokalanego Serca Maryi – uroczystość
    3 grudnia: Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – święto
    _____MOZAMBIK:
    Poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego: NMP Matki Kościoła – święto
    3 czerwca: Śś. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników – święto
    28 sierpnia: Św. Augustyna z Hippony, biskupa i doktora Kościoła – święto
    3 października: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – święto
    Sobota przed ostatnią niedzielą października: Niepokalanego Serca Maryi – uroczystość
    3 grudnia: Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – święto
    _____NIGERIA:
    20 stycznia: Bł. Cypriana Michała Tansi, prezbitera – święto
    17 marca: Św. Patryka, biskupa – święto
    30 kwietnia: NMP Matki Afryki – święto
    1 października: NMP Królowej Nigerii – uroczystość
    _____AFRYKA PÓŁNOCNA (ALGIERIA, LIBIA, MAROKO, TUNEZJA):
    Diecezje ww. krajów należą do jednej wspólnej Konferencji Episkopatu, mają więc jeden wspólny kalendarz własny.
    7 marca: Śś. Perpetui i Felicyty, męczennic – święto
    30 kwietnia: Matki Bożej Afrykańskiej – święto
    27 sierpnia: Św. Moniki – święto
    28 sierpnia: Św. Augustyna z Hippony, biskupa i doktora Kościoła – uroczystość
    16 września: Św. Cypriana, biskupa i męczennika – uroczystość
    _____WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA:
    13 maja: Matki Bożej Fatimskiej – święto
    Sobota po drugiej niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego: Niepokalanego Serca Maryi – uroczystość
    3 czerwca: Śś. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników – święto
    28 sierpnia: Św. Augustyna z Hippony, biskupa i doktora Kościoła – święto
    3 października: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – święto
    3 grudnia: Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – święto
    21 grudnia: Św. Tomasza Apostoła – uroczystość
    _____SUDAN:
    8 lutego: Św. Józefiny Bakhity, dziewicy – uroczystość
    10 października: Św. Daniela Comboni, biskupa – uroczystość
    _____UGANDA:
    3 czerwca: Śś. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników – uroczystość
    20 października: Bł.bł. Daudi Okelo i Jildo Irwa, męczenników – święto

    • Paweł pisze:

     Przepraszam, że wstawiłem tak długi wpis. Teraz zorientowałem się, że te kraje, które były koloniami portugalskimi (Angola, Republika Zielonego Przylądka, Gwinea Bissau, Mozambik oraz Wyspy Św. Tomasza i Książęca) – mają bardzo podobne zestawy obchodów liturgicznych, więc można było wyodrębnić to, co im wszystkim jest wspólne, i w ten sposób skrócić ten wpis. 😉

  • Jacek pisze:

   Czyżby piątek przestał być dniem postu?
   Modlitwę dołączę, a post mam jak zwykle w piątek.
   Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

   • wobroniewiary pisze:

    Nie przestał – dla mnie, dla Ciebie, ale dla wielu niestety tak!
    Cieszmy się z tej inicjatywy

   • Nie przestał, mało, że nie przestał być dniem postu, to akurat post i modlitwa w tym dniu poświęcone mają być konkretnej intencji zgodnie z prośbą Papieża Franciszka.
    Do postu i modlitwy w intencji pokoju również dołączam.

    „Ojciec Święty Franciszek ogłosił piątek 23 lutego br. Dniem Modlitwy i Postu w Intencji Pokoju. Papież zwrócił się o modlitwę szczególnie za Demokratyczną Republikę Konga oraz Sudan; kraje od lat nękane konfliktami zbrojnymi i wojną.”

  • Alicja M. pisze:

   Rowniez dolaczam do postu i modlitwy.W kazdy piatek podejmuje post o wodzie a w ten
   – w konkretnej intencji. Z Panem Bogiem i Maryja.

 4. wobroniewiary pisze:

  Ja podejmuję się modlitwy, postu – w tym postu milczenia (również na stronie WoWiT i na fb)

 5. Ania pisze:

  Ja dołączam post i przy okazji informuję

  • Paweł pisze:

   Jeżeli chodzi o przyszłość wiary w Portugalii, to w komentarzu Kongregacji Nauki Wiary do trzeciej tajemnicy fatimskiej przytoczono (w przypisie 7) takie oto słowa Siostry Łucji kończące opis pierwszej i drugiej części tajemnicy:
   „W PORTUGALII BĘDZIE ZAWSZE ZACHOWANY DOGMAT WIARY”
   http://www.sekretariatfatimski.pl/fatima-objawienia-403/685-iii-tajemnica-fatimska-komentarz-kosciola
   Natomiast z Hiszpanią pod tym względem jest chyba cokolwiek gorzej. Oto cytat z orędzia danego księdzu Stefano Gobbi na temat Hiszpanii:

   „Madryt (Hiszpania), 29.09.1988, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wieczernik dla Kapłanów z K. R. M. w Hiszpanii

   390 Do Aniołów Kościołów
   a Najmilsi synowie (…), przybyliście ze wszystkich stron Hiszpanii, tej ziemi tak przeze Mnie kochanej, a szczególnie atakowanej i uderzanej przez Mojego przeciwnika. Przyjęłam hołd waszej modlitwy, braterstwa, miłości. Sprawiłam, że z Mojego Niepokalanego Serca zstąpił obfity deszcz łask – na was, na powierzonych wam wiernych oraz na Kościół i na waszą ojczyznę.
   b Przy pomocy trzech zasadzek szatan usiłuje was dziś zwieść i oddalić od Jezusa i ode Mnie.
   c – Pierwsza zasadzka dotyczy waszej ojczyzny, która oficjalnie zeszła z drogi swej wielowiekowej wierności tradycji chrześcijańskiej, by przyjąć ideologie ateistyczne i materialistyczne. W ten sposób przyjęto błąd obojętności w życiu politycznym i społecznym. W imię fałszywej wolności zalegalizowano rozwód, aborcję, wszelkie środki zapobiegania narodzeniu się życia. Cóż chrześcijańskiego pozostało dziś w waszym narodzie, który – dzięki przykładowi danemu przez tylu świętych i przez tylu męczenników – był przecież światłością dla całego świata? Powróć, o Hiszpanio, na drogę nawrócenia i twej największej wierności Chrystusowi!
   d – Druga zasadzka dotyczy Kościoła w waszym narodzie. Jest on przeniknięty sekularyzmem, który uderzył szczególnie w życie Kapłanów i wielu osób zakonnych. Kościół jest rozdarty głębokim wewnętrznym podziałem, zraniony w swych Pasterzach, którzy – z obawy przed narażeniem się na krytykę – milczą i nie bronią już stada powierzonego im przez Chrystusa.
   e Z powodu waszego braku wiary, gorliwości, modlitwy i świętości kieruję dziś do was – którzy jesteście Aniołami Kościołów – pełne niepokoju upomnienie Mojego matczynego Serca. Pan ma was właśnie poprosić o zdanie rachunku z tego, jak zarządzaliście Jego winnicą. Pozwoliliście wejść do niej wilkom – porywaczom przebranym za baranki – by pożarły zdeptane i rozproszone stado.
   f – Trzecia zasadzka dotyczy życia Moich dzieci – szczególnie młodzieży, zagrożonej ogromnym szerzeniem się niemoralności. Proszę o powrót na drogę powszechnego nawrócenia do Pana – przez zachowywanie Prawa Bożego, przez praktykowanie cnót chrześcijańskich, zwłaszcza pokuty i miłości. Niech zapach waszej czystości rozpogodzi na nowo otaczającą was atmosferę wielkiego zagrożenia i niebezpieczeństw! (…)”
   http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1988.htm

   • Paweł pisze:

    I jeszcze jeden cytat na temat pogarszającej się sytuacji duchowej w Hiszpanii:

    „Madryt (Hiszpania), 22.03.1995, Rekolekcje w formie Wieczernika dla Kapłanów należących do K. R. M. w Hiszpanii i Gibraltarze

    540 Pocieszacie Mnie
    a Moje Bolejące Serce jest przez was pocieszane w tych dniach stałego Wieczernika, umiłowani synowie z Mojego Ruchu, którzy przybyliście z wielu regionów Hiszpanii. Jest to ziemia tak atakowana przez Mojego przeciwnika, lecz Niebieska Mama kocha ją i chroni. Wylewacie balsam na rany Mego głębokiego bólu i leczycie je. (…)
    1) Jakże ogromna i niebezpieczna jest w waszym narodzie kontestacja Papieża i opozycja wobec jego nauczania.
    2) Poddaje się pod dyskusję i zaprzecza prawdom stanowiącym fundament katolickiej wiary. Naucza się błędów i podąża za nimi. Szerzy się utrata wiary. Wszędzie dokonuje się inwazja wielkiego odstępstwa wobec Jezusa i Jego Ewangelii.
    3) Bądźcie właśnie wy mocnymi świadkami jedności z Papieżem i wierności Ewangelii, której jesteście sługami. (…)
    e Pocieszacie Mnie, bo idziecie drogą, którą wam wyznaczyłam w tych latach przez orędzia, jakie wkładam w serce Mego małego syna. (…) Nie pozwalajcie się ani rozproszyć, ani przyciągać przez inne drogi, liczni są bowiem dziś ci, którzy rozpowszechniają fałszywe orędzia i fałszywe wizje.
    f W ten sposób będziecie współpracować ze Mną w coraz większym rozszerzaniu Mojego dzieła Kapłańskiego Ruchu Maryjnego w całej waszej ojczyźnie. (…)”
    http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1995.htm

 6. jola pisze:

  Zjednoczeni w modlitwie i poście prośmy o zanurzenie we krwi Chrystusa wszystkie kraje, które biorą udział w wojnach. Panie Twoja Święta Krew Ma Moc Unicestwienia Wszelkie zło, Uświęć Panie serca nasze. Dziękuję za Twój Krzyż Jezu.

 7. Aneta Kubiak pisze:

  Oczywiście , że wchodzę 😀w posłuszeństwie Kościołowi i naszemu Ojcu Św. Franciszkowi dla CHWAŁY NASZEGO KOCHANEGO BOGA!!! OJCA WSZECHMOGĄCEGO, JEZUSA CHRYSTUSA I DUCHA ŚWIĘTEGO PRZEZ I DLA ZWYCIĘSTWA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI ❤AMEN

 8. Bożena Bożena pisze:

  podejmuję post o chlebie i wodzie w powyższej intencji

 9. Dana pisze:

  Post o chlebie i wodzie o pokój na świecie ale także o pokój w rodzinach.

  • mała pisze:

   ❤ Alicja "POUCZENIA" SŁOWO POUCZENIA – EPILOG
   pt. 10.03.2000 Droga Krzyżowa

   I Wyrok
   Każdy Mój sługa i Mój uczeń otrzymał już wyrok od sił zła szatańskiego, które ogarnia świat. Jednak nie szatan jest panem świata, lecz Bóg. Nie lękaj się zatem, jeśli ciebie dotknie zło i nie zżymaj się na ludzi, przez których przyjdzie. Oto Ja panuję nad wszystkim i nad wszystkimi, i nad szatanem w szczególności jako Moim narzędziem prób i oczyszczenia ludzkości.

 10. rybka pisze:

  Przepraszam, ja trochę nie w temacie. Dziś jest 87 rocznica objawienia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie. Dlatego też chciałabym zachęcić Was do włączenia się w dzieło „koronka za konających” prowadzone przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Zarejestrować się można na stronie https://www.faustyna.pl/zmbm/koronka-za-konajacych/ wybierając swoje dni i zakres godzin, kiedy się „czuwa”. W praktyce wygląda to tak, że otrzymujemy smsa z imieniem osoby umierającej, na który należy odpowiedzieć w ciągu 15 min słowem „amen” oraz odmówić w intencji tej osoby Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jeżeli 5 razy nie odpowie się na smsa system automatycznie takiego „delikwenta” wypisuje z dzieła. Na szczęście można zapisać się ponownie 🙂
  Dla mnie osobiście jest to wielka łaska, że mogę towarzyszyć modlitwą osobie umierającej. Należę do tego dzieła od samego początku – od 2013 r, nie powiem, zdarzało mi się nie odpisać na czas i system mnie wykluczał ale można zaraz zapisać się z powrotem. Ostatnio wielkie wrażenie zrobił na mnie sms takiej treści : ” N.N. ofiara wypadku”, Cały czas mam też w głowie słowa Pana Jezusa : „Każdą duszę bronię w godzinie śmierci jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę, albo przy konającym inni odmówią, jednak odpustu tego samego dostępują. Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę i poruszą się wnętrzności Miłosierdzia Mojego, dla Bolesnej Męki Syna Mojego.”
  [Dz., 811]
  O tym dziele można też poczytać tu https://pl.aleteia.org/2017/04/25/koronka-za-konajacych-piekne-dzielo-duchowych-corek-sw-faustyny/

 11. Małgosia pisze:

  Ja również będę pościć i modlić się w intencji pokoju na świecie

 12. kazik pisze:

  podejmuję post o chlebie i wodzie w powyższej intencji

 13. wobroniewiary pisze:

  Przy okazji postu, webinarów oczyszczających itd.
  Z serca polecam ten wpis na frondzie, autorstwa Dariusza Piórkowskiego SJ: „Wielki Post. Czy można go połączyć z oczyszczaniem z toksyn”?

  Wielcy chrześcijańscy mistrzowie nigdy nie zalecali czegoś podobnego. Post jest najpierw aktem religijnym, nigdy głodówką oczyszczającą organizm z toksyn. Nie jest odchudzaniem, by zachować linię, czy smaganiem ciała z powodu nienawiści do niego. Wszystko więc rozstrzyga się w głowie, czyli w intencji, dla której człowiek wierzący pozbawia się pokarmu. Zewnętrznie głodówka niczym nie różni się od postu, ale wewnętrznie dzieli je bardzo dużo.

  http://www.fronda.pl/a/wielki-post-czy-mozna-go-polaczyc-z-oczyszczaniem-z-toksyn,106876.html

 14. babula pisze:

  Łączę się w modlitwie i będę pościć.

 15. Adminka pisze:

  Kochani, za chwilę wyłączam kompa i od dziś wieczór, jutro i przez sobotę chcę pościć m.in. przez milczenie, wyciszenie, modlitwę. Zanim jednak odejdę na te 2-3 dni, chcę o coś Was zapytać.

  Czy byliby chętni na rekolekcje w Polsce 4-5 dni (koniec sierpnia, pierwsze dni września, ewentualnie koniec czerwca) o tematyce: zniewolenia od złego ducha, klątwy, przekleństwa i złorzeczenia – modlitwa uwolnienia i uzdrowienia.

  Dziś właśnie z taką propozycją zwrócił się do mnie mój znajomy ksiądz katolicki, który mi to zaproponował i teraz jest czas na omodlenie (przeze mnie i przez niego) i logistykę z jego strony (zorientowanie się na temat miejsca, terminu itd.) Ja w sumie miejsce już znam, ale pytam, czy byliby chętni….

  Dopowiem tylko, że kapłan ten na stałe asystuje u egzorcysty, jest jego pomocnikiem. To polski kapłan, choć na stałe działa za granicą przy włoskim egzorcyście.

  Jeśli znajdą się chętni, to po niedzieli zaczniemy działać.

  • sylwia pisze:

   bardzo chętnie

  • Ufająca Bogu pisze:

   Z chęcią wzięłabym w nich udział, gdyby były w Lublinie. Ciężko mi będzie urlop wziąć w tych terminach, aby gdzieś wyjechać. A może kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach? Tam są wspaniali kapłani. Dojechać można 🙂

 16. kasiaJa pisze:

  Niemiecki episkopat podjął decyzję o otwarciu Komunii świętej dla protestantów. Na zebraniu plenarnym w Ingolstadt biskupi większością głosów zgodzili się, że w poszczególnych przypadkach mieszane katolicko-ewangelickie małżeństwa będą mogły wspólnie uczestniczyć w Eucharystii.

  O takim planie Kościoła w Niemczech mówiło się już od dawna. Wielkim orędownikiem zmiany podejścia w tej sprawie był między innymi kardynał Walter Kasper, ale także przewodniczący episkopatu kard. Reinhard Marx. Kasper powoływał się przy tym w wielu wywiadach na nieoficjalne stanowisko samego papieża.

  W drugiej części ubiegłego roku pojawiały się wszakże głosy uspokajające. W sierpniu arcybiskup Berlina Heiner Koch powiedział, że interkomunia jest niezwykle problematyczna, a Niemcy nie mogą podejmować decyzji niezależnie od Kościoła powszechnego. Okazuje się jednak, że takie stanowisko nie przeważyło.

  W komunikacie prasowym po zebraniu w Ingolstadt biskupi piszą, że opierając się na wielu kościelnych dokumentach – z których z nazwy wymieniają jednak tylko Amoris laetitia – podjęli decyzję o zmianie dotychczasowej praktyki.

  Jak tłumaczą, „w mieszanych wyznaniowo małżeństwach jest niekiedy tak palący głód wspólnego przyjmowania Komunii, że jego niezaspokojenie mogłoby stanowić niebezpieczeństwo dla małżeństwa oraz wiary małżonków”. Biskupi podkreślają, że może zachodzić tutaj wymieniana w Kodeksie Prawa Kanonicznego kan. 844 § 4 „inna poważna konieczność” zezwalająca biskupowi lub episkopatowi na „godziwe udzielenie sakramentów także pozostałym chrześcijanom, nie mającym pełnej wspólnoty z Kościołem katolickim”.

  Problem w tym, że w tym samym paragrafie jest warunek: „którzy nie mogą się udać do szafarza swojej wspólnoty”. W przypadku małżeństw mieszanych w Niemczech ten warunek naturalnie nigdy nie jest spełniony, ale niemieccy biskupi tę kwestię po prostu ignorują. Podkreślają jednak, tym razem idąc za cytowanym kanonem, że protestancki małżonek musi „wyrażać wiarę katolicką odnośnie” sakramentu Komunii świętej. Prawo kanoniczne mówi jeszcze o „odpowiednim przygotowaniu”. Biskupi tych słów nie cytują.

  Niemiecki episkopat ponadto odkreśla w komunikacie bardzo zdecydowanie, że mowa jest o „wyjątkowych decyzjach, które wymagają troskliwego rozróżniania duchowego”.

  Dokument, który będzie precyzował całą sprawę, dając wytyczne wiernym i duszpasterzom, ma zostać opublikowany w ciągu najbliższych tygodni po jego dopracowaniu.

  W ten sposób w rok po dopuszczeniu do Komunii świętej „niektórych” rozwodników w nowych związkach, niemieccy biskupi dopuścili do Stołu Pańskiego również „niektórych” protestantów.

  Pach
  Źródło: dbk.de
  http://www.pch24.pl/niemiecki-episkopat-dopuscil-protestantow-do-komunii-swietej,58460,i.html#ixzz57s0rycId

  • posoborowie trwa pisze:

   „O takim planie Kościoła w Niemczech mówiło się już od dawna. Wielkim orędownikiem zmiany podejścia w tej sprawie był między innymi kardynał Walter Kasper, ale także przewodniczący episkopatu kard. Reinhard Marx. Kasper powoływał się przy tym w wielu wywiadach na nieoficjalne stanowisko samego papieża.”

   Odnośnie kard. Kaspera, to zanim został on kardynałem, Jan Paweł II mianował go biskupem w Niemczech i był on sekretarzem synodu w 1985 r. pod przewodnictwem kardynała Danneelsa. Abp Lefebvre mówił o nim we wywiadzie 30 czerwca 1989 r. „Rok po konsekracjach”:
   cyt.”Kasper był liderem, mistrzem synodu. Jest on bardzo inteligentny i jest jednym z najniebezpieczniejszych zwolenników soboru.”. Dalej Abp Lefebvre mówi o takich ludziach, jak kard. Kasper cyt.”Są oni całkowicie ludźmi lewicy, którzy w głębi ducha łączą się z Rahnerami i Hansami Kungami, ale uważają, aby tego otwarcie nie powiedzieć. Trzymają pozę, aby uniknąć kojarzenia ich przez kogokolwiek z ekstremistami,ale mają oni tego samego ducha.”
   (z: „Aby Kościół trwał. Arcybiskup Lefebvre w obronie Kościoła i papiestwa. Dokumenty z lat 1971 – 1990”, przełożył Grzegorz Bębnik, Wydawnictwo „Te Deum”, Warszawa 2011)

   Cóż, Abp Lefebvre mówił słowa „Są oni całkowicie ludźmi lewicy[…]” w 1986 r. O tym, jakie są faktycznie, przynajmniej jakie były parę lat temu, poglądy kard. Kaspera (przynajmniej odnośnie NIEROZERWALNOŚCI małzeństwa), mówi artykuł Grzegorza Kucharczyka pt. „Jak rozwodnić naukę Chrystusa – przepis a la kardynał Kasper ” (serwis „BIBUŁA”).

   A Kung i Rahner ? Oto fragment książki (wydanej po raz pierwszy w 1986 r.): Abp Marcel Lefebvre, „List otwarty do zagubionych katolików” (przeł. Adam Juchniewicz, Wydawnictwo „Te Deum”, Warszawa 2006): cyt.”Kung z Tybingi, jeszcze zanim zakazano mu nauczania w katedrze teologii katolickiej, kwestionował tajemnicę Trójcy Świętej, Dziewicy Maryi i sakramentów, zaś Jezusa opisywal jako gawędziarza ludowego, któremu brakowało ‚jakiegokolwiek treningu teologicznego’. […]
   Rahner, który niedawno zmarł, w swych wykładach na Uniwersytecie w Monachium pomniejszał Tradycję, w istocie zaprzeczając Wcieleniu, przez ciągłe mówienie o Naszym Panu jako o człowieku ‚pojmowanym naturalnie’, zaprzeczając grzechowi pierworodnemu i Niepokalanemu Poczęciu oraz zalecając pluralizm teologiczny.
   Wiodący orędownicy neomodernizmu wynoszą wszystkich tych ludzi pod niebiosa. […] Wydaje się, że reprezentują oni całą teologię, więc zyskują poparcie dla koncepcji, że Kościół się zmienia. Od wielu lat prowadzą wywrotowe nauczanie, tylko czasem przerywane łagodnymi sankcjami. Papieże regularnie wydają dokumenty, przypominające o granicach kompetencji teologa. Jan Paweł II całkiem niedawno powiedział: ‚Nie można odwrócić się i oderwać od tych fundamentalnych punktów odniesienia, od zdefiniowanych dogmatów, bez utraty swej katolickiej tożsamości’. Schillebeeckx, Kung i Pohler zostali skarceni, ale nie poniesli żadnych konsekwencji; ostatni z wymienionych – za książkę, w której przeczy cielesnemu zmartwychwstaniu Chrystusa. […]
   Nie ma wąptliwości, że zniesienie Świętego Oficjum – które zawsze było przez Kościół postrzegane jako trybunał Wiary – uprzywilejowuje takie nadużycia.[…]”

   Należałoby sobie zadać pytanie: KOMU zatem, zależało na zniesieniu Świętego Oficjum ? Najwyraźniej ktoś miał w tym swój interes…

 17. Ehmm pisze:

  Ks. Dominik Chmielewski „Łańcuszek, który chroni przed bombą”

 18. Ehmm pisze:

  Trzeba postu i modlitwy za pokój i za to też 😦

 19. Betula pisze:

  Dzis czwartek, przypominam o Godzinie Swietej od 23.00 do 24.00 czyli modlitwie wynagradzajacej Panu Jezusowi opuszczenie przez Apostołów w Ogrodzie Oliwnym w noc poprzedzającą Mękę i Ukrzyżowanie.
  Pan Jezus prosił św.Małgorzatę Alacoque-której przekazywał orędzia o Kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa, we Francji,, o to wynagradzanie na kolanach także za grzesznikow, podobnie jak poźniej w latach poprzedzających wybuch II wojny światowej prosił sw.Faustynę Apostołkę Bozego Miłosierdzia.
  Jako tekst pomocny do rozwazan moze posłuzyc ze strony
  http://www.wolaboza.org
  Męka Panska czyli 24 Godziny Męki podyktowane przez Pana Jezusa Luisie Piccaretce.

 20. agicam pisze:

  +++ modlitwa i post o pokój, jestem też zainteresowana rekolekcjami

 21. Kazimierz pisze:

  Jak post w piątek to tylko o chlebie i wodzie (dla mnie, dzięki łasce to reguła)!
  Piątek (23.02.), sobota (24.02.) oraz miniona środa (21.02.) w tym tygodniu to wg tradycji naszych ojców a zarazem Tradycji Kościoła tzw. Suche Dni (Wiosenne)!
  Więc poszczę w tym tygodniu 3 dni.
  Post mój ofiaruję do „skarbca” Matki Najświętszej – Współodkupicielki i Pośredniczki wszelkich łask („skarby te zostały złożone w Twoje ręce, abyś je nam rozdzielała” z modlitwy rzymskiej)

  Suche Dni
  U progu każdej nowej pory roku Kościół poświęca trzy dni tygodnia – środę, piątek i sobotę – na post i modlitwę, aby uprosić błogosławieństwo Boże dla pracy ludzkiej a także dla duchownych, którzy otrzymują w sobotę święcenia.
  Suche Dni są kwartalnymi dniami skupienia. Każde z Suchych Dni w ciągu roku mają swoją szczególną intencję. Suche Dni Wielkiego Postu są dniami modlitw o ducha pokuty – dlatego obchodzi się je na początku Wielkiego Postu.
  Suche Dni wiosenne przypadające w Wielkim Poście – w środę, piątek i sobotę po pierwszej niedzieli Wielkiego Postu – mają umocnić w nas ducha tego okresu, który w całości poświęcony jest skupieniu i pokucie. W czytaniach liturgii stają przed nami Mojżesz i Eliasz, poszczący przez 40 dni, oraz Niniwici, którzy przez szczerą pokutę otrzymali przebaczenie. W Ewangelii Chrystus ostrzega dusze oczyszczone przed powtórnymi atakami szatana. Jako główny znak Boskiego posłannictwa Chrystus Pan zapowiada «znak Jonasza proroka», to jest zmartwychwstanie trzeciego dnia po śmierci.
  W Suche Dni obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i spożywamy tylko jeden posiłek do syta oraz dwa skromniejsze.

  https://www.google.pl/amp/s/verbumcatholicum.com/2017/03/07/suche-dni/amp/

  „Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.”
  (2Tes 2, 15)

  • Kazimierz pisze:

   Jak komuś trudno wytrwać w poście o chlebie i wodzie to polecam modlitwy:

   Modlitwa rano:

   Duchu Święty, oddaję Ci ten dzień jako ofiarę za grzech niepohamowanej konsumpcji świata, który uczynił bożka z jedzenia i odbiera żywność najbiedniejszym i najsłabszym. Przepraszam Cię za grzech obżarstwa i pijaństwa, który wyparł życie duchowe. Wspomóż mnie w tej ofierze i daj mi siłę do przezwyciężenia pokus. Maryjo, Matko Miłosierdzia, pobłogosław mnie i uczyń wiernym narzędziem Twojej woli. Amen.

   Modlitwa w ciągu dnia (do odmawiania wiele razy):

   Boże Wszechmogący, składam Ci tę ofiarę przez Niepokalane Serce Maryi. Umocnij mnie w Jej Sercu mocą Krwi Chrystusa, abym wytrwał w walce do końca.

   Modlitwa wieczorem:

   Ojcze Niebieski, przyjmij tę ofiarę zanurzoną w Najdroższej Krwi Chrystusa i uświęconą w Niepokalanym Sercu Maryi na zadośćuczynienie za grzechy świata w połączeniu ze wszystkimi postami, jakie w ciągu swego życia ofiarował Ci Twój Syn Jezus Chrystus i Najświętsza Maryja Panna, święty Józef i wszyscy święci. Niech moja ofiara będzie połączona z cierpieniem wszystkich, którzy cierpieli i cierpią głód, niedostatek i nędzę. Dobrowolnie oddaję się Twojej sprawiedliwości w imieniu tych dusz, które dotknąłeś cierpieniem. Łączę moją ofiarę z ich ofiarą, abyś był uwielbiony w każdym cierpieniu i pokucie. Amen.

   • Krystyna pisze:

    Panie Kazimierzu dziękuję za modlitwy. Wydrukowałam i będę korzystać, bo mam kłopoty z postem po południu. Nie zgłaszałam się wczoraj do postu, bo nie wiedziałam czy wytrwam, ale się udało dzięki Bożej łasce.

    • wobroniewiary pisze:

     Ja też dziękuję za te modlitwy. Bardzo pomagają w wytrwaniu w poście. Ja sobie założyłam pół dnia postu a wytrwałam cały dzień 🙂

 22. Aga78 pisze:

  Ja także podejmuję post o chlebie i wodzie w powyższej intencji.

 23. Ela Lukoszek pisze:

  Elunia L. :
  I ja dołączam się do postu o chlebie wraz z modlitwami w intencji pokoju, zanurzając posty i modlitwy wszystkich w PRZENAJDROŻSZEJ KRWI JEZUSA CHRYSTUSA przez NIEPOKALANE SERCE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY prosząc, by MATKA NAJŚWIĘTSZA złożyła je przed Tron OJCA PRZEDWIECZNEGO. Pomóż nam MATKO! I niech wam wszystkim BÓG Błogosławi, chroni i strzeże.

 24. Monika pisze:

  Dołączam wraz z mężem by ofiarować wszystko, cały dzisiejszy dzień, wszystkie prace i wyrzeczenia dziś w intencji pokoju a szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, tak jak o to Ojciec Święty Franciszek prosił.
  Ofiaruję post o chlebie i wodzie, modlitwę, Eucharystię, dłuższe niż zwykle czytanie Pisma Świętego i różne inne inne wyrzeczenia, typu telewizja czy słuchanie muzyki, zamiast tego poczytam prasę i książki Katolickie.
  Jezus jest Panem!

 25. Marzena pisze:

  Podejmuje post o wodzie i chlebie w intencji pokoju na świecie oraz pokoju w rodzinach.

 26. Małgosia pisze:

  Rekolekcje jak najbardziej, jestem za. Gdyby udało się w Puławach zorganizować to byłoby super.
  Pozdrawiam z Panem Bogiem

 27. Danka pisze:

  Dołączam się dzisiaj do postu w intencji jw.

 28. Pingback: 23 lutego br. Dniem Modlitwy i Postu o Pokój | Biały, bardzo biały

 29. Maria pisze:

  Poszczę o chlebie i wodzie.

 30. Martyna pisze:

  Modlitwa i post.

 31. Maria pisze:

  III Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej w Radzyniu Podlaskim
  24 luty 2018

  Czcigodni Kapłani, drodzy Zelatorzy i Zelatorki oraz wszyscy członkowie Kół Żywego Różańca !

  Przeżywamy 100-lecie odzyskania niepodległości. „11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji
  i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata‟. To dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. „Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin‟ – czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Zgromadzimy się na Kongresie Kół Różańcowych w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim 24 lutego 2018 roku, aby wspólnie zawierzyć Maryi naszą Ojczyznę, by pomogła nam ochronić to wspaniałe dziedzictwo, któremu na imię Polska, jak to czyniono w poprzednich pokoleniach. Mimo wielu dziejowych burz nie utraciliśmy wiary. W dobie tak wielu zagrożeń, oddalania od Boga, modlitwa jest tym bardziej nam potrzebna. Człowiek szczęśliwy – mówią święci – to taki który kocha Boga. Pierwszym dowodem tej miłości jest modlitwa. Niech nie zabraknie zelatorów, zelatorek oraz członków Kół Żywego Różańca na wspólnej modlitwie, byśmy wraz z Maryją, wyprosili potrzebne łaski. Obyśmy umacniając swego ducha we wspólnocie i napełnieni Bożym słowem pomogli innym zbudować swą tożsamość, na którą składa się wiara, Kościół, prawe myślenie, kultura i tradycja. Jeśli utracimy tożsamość, to nie będzie Polski. A jeśli ocalimy tożsamość, to choćby czasowo odebrano nam dobra materialne, to będziemy w stanie wszystko odzyskać. Krocząc drogą wiary i ewangelii umacniajmy ducha narodu, bez którego przestaje on istnieć.

  Przeżywamy także rok Jubileuszu 200-lecia istnienia naszej diecezji, podczas którego dziękujemy za otrzymane łaski, za wielu wspaniałych pasterzy i kapłanów, którzy w trudnych czasach organizowali życie religijne diecezji, narażając się na cierpienie, zsyłki na Syberię czy śmierć. Nie szczędzili sił, aby zapewnić posługę sakramentalną i odnowę moralną narodu. Niech świadomość przekazanej wiary przez przodków okupionej cierpieniem, a także i śmiercią męczeńską umocni nasze poczucie odpowiedzialności za obecne czasy. Dobrze robimy, mądrze i odpowiedzialnie, gdy zawierzamy wszystkie, a zwłaszcza trudne sprawy Maryi Matce Nieustającej Pomocy.

  W związku z powyższymi wydarzeniami w tym roku Kongres Różańcowy będziemy przeżywać pod hasłem: Obecność Maryi w dziejach narodu i diecezji siedleckiej. Podczas kongresu konferencję na temat roli Maryi w dziejach naszej diecezji wygłosi ks. prof. Janusz Królikowski – wykładowca mariologii na UKSW, członek międzynarodowej Papieskiej Akademii Maryjnej w Rzymie, autor licznych publikacji. Natomiast o obecności Maryi i historii kół różańcowych w diecezji siedleckiej wygłosi ks. kan. mgr lic. Wojciech Hackiewicz – – wykładowca teologii fundamentalnej w seminarium siedleckim.

  Każdy z uczestników otrzyma materiały związane z historią naszej diecezji. W celu zapewnienia środków finansowych prosimy o wsparcie na pokrycie wydatków związanych z organizacją, materiałami
  i wyżywieniem – wpisowe ( w miarę możliwości 10 zł. /osobę ).

  Polecamy to wydarzenie Waszej modlitwie i już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie czasu i obecność wszystkich zelatorów Kół Żywego Różańca, a także chętnych członków. W związku z przygotowaniami posiłku i materiałów prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności przez zelatorów parafialnych z podaniem ilości osób do dnia 20 lutego 2018 roku (wtorek) pod nr telefonu 696502852.

  Prosimy także o wypełnienie karty zgłoszeniowej, którą należy zabrać ze sobą na spotkanie w celu złożenia jej w rejestracji wraz z wpisowym.

  Wraz z Moderatorami Rejonowymi i Diecezjalną Radą Żywego Różańca serdecznie zapraszamy na Kongres Różańcowy do Radzynia Podlaskiego 24 luty 2018r. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Diecezjalna Rada Żywego Różańca, Moderatorzy Rejonowi i Moderator Diecezjalny ks. dr Grzegorz Koc.

  Program Kongresu:

  od 9.15 – recepcja,

  10.00 – rozpoczęcie – zawiązanie wspólnoty, wprowadzenie moderatora i modlitwa różańcowa,

  11.00 – konferencja I – ks. prof. Janusz Królikowski,

  11.40 – śpiew, ogłoszenia,

  12.00 – konferencja II – ks. kan. mgr lic. Wojciech Hackiewicz,

  12.30 – przygotowanie do Eucharystii,

  12.45 – Eucharystia,

  14.00 – agapa,

  15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie.
  http://www.parafiakakolewnica.pl/index.php/1317-iii-diecezjalny-kongres-r%C3%B3%C5%BCa%C5%84cowy-w-radzyniu-podlaskim.html

  • Zinka pisze:

   Polecam ten wywiad z bardzo religijnym dietetykiem Markiem Zarembą. Napisał między innymi książkę : „Boży skalpel ” Mi indywidualnie odpowiedział , że chorzy i leżący nie mogą pościć a także na webinarze (konferencja przez internet na żywo) powiedział , że ci którzy poszczą na przykład o chlebie i wodzie a wtedy cierpią na ból głowy – niech piją wodę z cytryną.

   https[…edycja]

   • Marzena pisze:

    Zinka, czy czytałaś, że Ewy dziś nie ma , ma dzisiaj post milczenia?
    I dlatego to wkleiłaś, dobrze wiesz, że ona by to usunęła.
    A ja ci polecam ten komentarz Kazimierza i Moniki

    „Holistyczny program odnowy Jaglany Detoks, to najkrótsza droga do uzyskania pożądanego efektu detoksykacji emocjonalno-duchowej. W programie uwzględniamy bowiem nierozerwalny związek ciała i umysłu. Podstawą oczyszczenia na poziomie psychofizycznym jest pozytywne myślenie i szukanie w trakcie trwania programu okazji do wyciszenia się oraz relaksu. Oprócz ćwiczeń relaksacyjnych, medytacji, kontemplacji i modlitwy niezwykle pomocne będą stosowne afirmacje, które należy napisać na karteczkach i poprzyklejać w domu, pracy lub w samochodzie, a najlepiej na pulpicie naszego komputera. Czytanie pozytywnych myśli sformułowanych w pierwszej osobie korzystnie stymuluje nasz umysł. Prowadzi do swoistej samoakceptacji, która otwiera świadomość na nasze wewnętrzne JA oraz radość poszukiwania Boga. Przykłady moich ulubionych afirmacji:
    „Z ufnością otwieram się na wszystko, co Bóg ma dla mnie teraz”
    „Mam wspaniałe, czyste i zdrowe ciało”
    „Jestem zdrowy i witalny”
    „Całe moje ciało istnieje dla radości i miłości”
    „Kocham moje ciało i duszę”
    „Jestem gotowy na przyjęcie uzdrowienia od Boga”
    „Jezu, ufam Tobie”
    W trakcie programu Jaglany Detoks warto ograniczyć do minimum słuchanie wiadomości i przeglądanie stron internetowych o profilu informacyjnym. Dobrze jest przygotować sobie również odpowiednią muzykę relaksacyjną, słuchając jej w ciągu dnia i powtarzając ulubione afirmacje.”

    „ĆWICZENIE
    Stajemy w lekkim rozkroku. Unosząc ręce od podstawy brzucha w okolicy pępka, nabieramy delikatnie powietrze nosem, a wraz z wdechem przenosimy ręce wysoko nad głowę, łącząc je delikatnie na samej górze. Następnie opuszczamy je powoli, z powrotem swobodnie wydychając powietrze ustami. W trakcie ćwiczenia należy wykonać w swobodnym tempie minimum 20 powtórzeń. Ostatnie pięć powtórzeń możecie wykonać energiczniej – dynamicznie opuszczając ręce w dół i wydychając szybko powietrze ustami. Tak, jakbyście chcieli się go całkowicie pozbyć z płuc.
    Jeżeli pragniecie poczuć jeszcze więcej przyjemności, wypowiadajcie w myślach podczas wdechu słowo „miłość”.”

    „Muzyka relaksacyjna, balsam dla oczyszczania duszy”

    Cytaty z książki Marka Zaremby „Jaglany detoks”
    Sami oceńcie czy w ogóle warto interesować się tym tematem.
    Dla mnie to kolejne pomieszanie z poplątaniem i radzę trzymać się od tego jak najdalej.

    https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/02/13/rozpoczynamy-wielki-post-czas-modlitwy-postu-jalmuzny/comment-page-1/#comment-187014

    • Zinka pisze:

     Marzenko dziękuję Ci , że zareagowalaś .Przyznam się , że nie widziałam tych komentarzy demaskujących pana Zarembę. Teraz jak poczytałam to włos mi się zjeżył . Naprawdę nie wiedziałam , że on promuje new ege.Gdybym teraz mogła to usunęła bym link do tego wywiadu Zresztą muszę jeszcze ostrzec swoją przyjaciółkę , której też ten link wysłałam .Tak więc przepraszam Ewę i wszystkich czytających Wowit , że wkleiłam ten filmik.

   • Monika pisze:

    Zinka, wczoraj Ewa poleciła ten artykuł odnośnie Wielkiego Postu:
    http://www.fronda.pl/a/wielki-post-czy-mozna-go-polaczyc-z-oczyszczaniem-z-toksyn,106876.html
    Ewa nie wchodzi dziś na stronę ale jak ten filmik zobaczy, kogo promuje, to na pewno usunie. Może Kazimierz zrobi to wcześniej, jeśli zobaczy.
    Odnośnie tego co napisałaś, przekazując słowa tego dietetyka, że „chorzy i leżący nie mogą pościć” – poczytaj o Marcie Robin, jest wiele książek o tej mistyczce.
    Jej jedynym pokarmem przez 52 lata była konsekrowana hostia, którą przyjmowała co czwartek.

    • Paweł pisze:

     Dla ścisłości zacytuję słowa widzącej Mirjany z Medjugoria, które nagrano magnetofonem w czasie spotkania z nią w Medjugoriu w dniu 10 stycznia 1983 r. [przepisuję je dosłownie ze str. 74-75 książeczki siostry Lucy Rooney S.N.D. i ojca Roberta Faricy S.J. „Objawienia Matki Bożej w Medjugorje” – wydanie Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, ul. Radomska 25, 42-200 Częstochowa; była to chyba w ogóle pierwsza przeczytana przeze mnie książeczka o Medjugoriu, a kupiłem ją będąc pierwszy raz w życiu w Licheniu w 1992 roku 🙂 ]:

     „[Matka Boża] powiedziała, że chorzy nie mają pościć, to nie grzech dla nich. Mogą czynić jakiś inny dobry uczynek. Ludzie, którzy mogą pościć, ale wolą na to miejsce zrobić dobry uczynek… to nie wystarczające dla nich, bo mogliby pościć. To dotyczy tylko chorych nie mogących pościć z powodu złego zdrowia.
     [Pytanie:] Czy nawołuje każdego do postu o chlebie i wodzie, czy też pozwala lub poleca rozmaite posty?
     [Odp. Mirjany:] Powiedziała, że post o chlebie i wodzie wyłącznie. Nie dyskutowałyśmy na ten temat. Ale musi być prawdopodobnie tylko o chlebie i wodzie.
     [Pytanie:] Dla wszystkich?
     [Odp. Mirjany:] Tak, dla tych, którzy chcą coś otrzymać od Boga, którzy chcą Jego pomocy.”

    • Zinka pisze:

     Kochana Moniko , słyszałem o Marcie Robin i myślę że obie doskonale o tym wiemy , że ona żyła tylko dzięki łasce Bożej . Ja zawsze pytam się spowiednika , w jaki sposób mogę pościć ? I raz , gdy byłam w szpitalu ksiądz bezwzględnie zabroniŁ mi postu , a w tamtym roku mój spowiednik , który z zna mnie już 29 lat pozwolił mi tylko nie jeść słodyczy . W tym roku będąc u spowiedzi zapomniałam się zapytać , zrobię to przy najbliższej okazji . Na razie odmówiłam sobie słodyczy , nie jem do syta i i umartwiam smak .

    • Zinka pisze:

     Dla sprecyzowania pragnę dodać , iż te trzy rodzaje umartwienia stosują tylko dzisiaj – w intencji pokoju . Na co dzień tylko nie jem słodyczy , jak w tamtym roku , ale jak pisałam muszę się zapytać o pozwolenie odpowiednika .

    • Zinka pisze:

     Przepraszam za błąd .Ma być spowiednika.

    • Monika pisze:

     Dziękuję Pawle za pomocne uściślenie i przytoczenie odpowiedzi samej Matki Bożej przekazane Mirjanie na temat postu, mamy więc sytuację jasną i nie musimy słuchać takich dietetyków, którym w wierze nie przeszkadza new age i sugerować się tym co rozpowszechniają.

     Tak jak mówisz Zinko jest ważne i kluczowe, by słuchać swego spowiednika i dobrze, że w takich sprawach jego właśnie słuchasz, bo tak jak choroby są różne tak i lekarze są różni.
     Ktoś np. skręci kostkę i leży chory, bo chodzić nie może a jednak raczej z tego powodu nie pogorszy swego stanu, że będzie pościł jeden dzień albo i dwa o chlebie i wodzie.
     Mnie osobiście z postami ciężko idzie, co chyba świadczy o mojej słabej kondycji duchowej i może to znak, że powinnam w to więcej serca włożyć.
     W każdym razie nie mogę się załamywać, bo to też jest Łaską a nie moją zasługą, jeśli uda się wytrwać.

 32. Pingback: Ojciec Święty Franciszek ogłosił piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, czyli 23 lutego Dniem Modlitwy i Postu w Intencji Pokoju | Biały, bardzo biały

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Kolejny Głos o sposobie przyjmowania Komunii Świętej niczego nie załatwia . Wiara gaśnie !
   Potrzeba tylko jednego : odpowiedzialności i męskiej decyzji o zamontowaniu balasek !
   Dominus est !

   • Paweł pisze:

    Tylko że kardynał Sarah nie może tej „męskiej decyzji” sam powziąć i przeprowadzić, gdyż nie miałaby ona „kontrasygnaty” papieskiej. Z uważnej lektury doniesień medialnych można bowiem wynieść nieodparte wrażenie, że papież Franciszek niezupełnie podziela poglądy kardynała Saraha. Pozwala mu mówić, ale nie decydować samemu.

    • tu MariaPietrzak pisze:

     Nie ma na świecie nic droższego nad Chrystusa w Przenajświętszym Sakramencie , Ukrytego .
     Liczne świadectwa profanacji i świętokradztw nie dotyczą ubogiego na ulicy leżącego , ale Syna Boga Najwyższego na posadzki kościołów , spadającego !
     Tyle petycji się dziś pisze w obronie praw człowieka , małego i dużego , ale niewielu dotyka ból Serca Bożego .
     „O Ojcze święty, ile profanacji, ile świętokradztw musi znosić Twoje łaskawe💗Serce!
     Któż więc, Boże, stanie w obronie tego łagodnego Baranka, który nigdy nie otworzył ust swoich w swojej sprawie, lecz zawsze tylko w naszej ?”.
     pytał padre Pio .
     Któż ?
     Otóż ten , co sercem widzi, a w ciele Boskie Rany nosi , błaga i prosi!
     Duchem Chrystusa ożywiony , miłością przynaglony , Rany czuje i współczuje !
     Reaguje !!!

 33. Betula pisze:

  Dzis piątek i czas Wielkiego Postu, rozwazajmy Drogę Krzyżową współczując Matce Najswiętszej.

  Pan Nasz Jezus Chrystus powiedział kiedys do sw.Brygidy że nie wejdzie do Nieba ta dusza co za zycia nigdy nie powiedziała „Któryś za nas cierpiał rany”- napisane to w „Objawieniach św.Brygidy”, można znalesc w internecie.

 34. Rzusia pisze:

  Dzien III piatek

  Witajcie Iskrzace Iskry😍

  Super, ze jestescie🤗

  Dzis 22: 30 dokonujemy Sursum Corda ( w gore serca) i pchamy RAZEM w Gore intencje Papieza Franciszka, o pokoj (o co prosi wlasnie dzis! ), trudne sprawy nasze i nam powierzone, bolaczki, intencje Ks.Krzysztofa, O.Adama  oraz swiata.
  Jesli chcemy cos dostac z Gory musimy wyciagnac naczynia😀

  Kikla osob robi juz cykl od srody.
  Dziekuje Wam- jest pieknie🤗

  Kladziemy sie na podlodze krzyzem( jesli chcemy)…zamykamy oczy…nie zasypiamy i start😇
  Kto chce –  odmawia  tradycyjnie,a  kto chce, wg programu ponizej

  Kto nie moze dlugo – moze wg uznania.

  22: 30h :

  1/  Cz.Bolesna Rozanca wersja muzyczna
   (ok 25min) :

  – najpierw sami odmawiamy  :
  Wierze w Boga, 3x Zdrowas Mario, Chwala Ojcu a potem to:

  2/ Koronka do Bozego Milosierdzia spiewana (ok 15min) :
  – najpierw sami odmawiamy  poczatek:

  1xOjcze Nasz, 1x Zdrowas, 1x Wierze w Boga
  Potem:

   https://youtu.be/0Yt8ykKB-zI

  3/ Dla wytrwalych kojace podsumowanie (ok.5min.) :

  Dzieki!😀

  Razem mozemy naprawde duzo👍😘💥

  Pozdrawiam 😉
  Rzusia

     

 35. wobroniewiary pisze:

  Jak post to post (umartwianie kubków smakowych i wzrokowych mimo wielkich pokus) – czyli wysłać dziecko w czasie postu do sklepu.
  Poszczę, w tym nie gadam na priv – dzień wyciszenia, ale to muszę opisać 😀
  Przyszedł sms z Biedronki, że w promocji są tuszki kurczaka po 3,99, a że sama nie wychodzę (kule dopiero jutro syn mi przyniesie), to po zakupy wysłałam Anię. Miała być tuszka po 3,99 – a do domu przyjechała kaczka nadziewana jabłkami i pomarańczami za 39,00 😀 😀 😀
  Wytłumaczyłam dziecku, że tuszka, to taki kurczak ze związanymi nogami w folii, ale zapomniałam podkreślić, że chcę tuszkę kurczaka – i co było to dziecko kupiło.
  W końcu jaka różnica – czy po 3,99 czy za 39,00 😀

  Ps. idę wypić wody z cytryną i kurkumą, za 2 min Różaniec w Radio Maryja i w TV Trwam

 36. Ania pisze:

  Moja rozmówczyni właśnie wchodzi do gabinetu. Po około dziesięciu minutach kobieta wychodzi z uśmiechem. Zapłaciła kilkaset złotych za specyfiki, których nie chce pokazać. Przez te dwa lata straciła już dobrych kilka tysięcy. – Czy pani jest wierząca? – pytam. Oczywiście paniusiu, my tu wszyscy wierzymy w Boga i naszego pana Krzysztofa

  http://www.fronda.pl/a/strzez-sie-falszywych-uzdrowicieli,106931.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s