Rzecznik KEP ks. dr Paweł Rytel-Andrianik: oświadczenie w sprawie ks. Piotra Glasa

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik wydał dziś oświadczenie ws. ks. Piotra Glasa, obecnie duszpasterza w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Publikujemy oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Oświadczenie

Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa.

W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji.

Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 12 grudnia 2017 r.
Źródło: gosc.pl twitter

Od redakcji „wobroniewiary”
Dziś 12 grudnia, święto Matki Bożej z Guadalupe, a ks. Piotr jest niewolnikiem NMP i dlatego dziś Maryja przyszła mu z obroną! Zawsze twierdziłam i nadal twierdzę, że „tylko Prawda nas wyzwoli”

Ks. Sławomir Kostrzewa na fb:
W ostatnim czasie ks. Piotra Glasa spotkało szereg pomowień i oszczerstw, mających swoje źródło w nieprawdziwych informacjach podawanych przez jednego z kapłanów Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i przytaczanych rzekomo jako oficjalne stanowisko Konferencji Episkopatu Polski. Polecam zapoznać się z tym dokumentem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Rzecznik KEP ks. dr Paweł Rytel-Andrianik: oświadczenie w sprawie ks. Piotra Glasa

 1. piotr wiśniewski pisze:

  Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi i jego Niepokalanej Matce za obronę ks. Piotra Glasa

 2. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 3. wobroniewiary pisze:

  W ostatnim czasie ks. Piotra Glasa spotkało szereg pomówień i oszczerstw, mających swoje źródło w nieprawdziwych informacjach podawanych przez jednego z kapłanów Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i przytaczanych rzekomo jako oficjalne stanowisko Konferencji Episkopatu Polski. Polecam zapoznać się z tym dokumentem:

 4. piotr wiśniewski pisze:

  +++

 5. Ania pisze:

  Księże Piotrze, niech Cię Pan błogosławi i strzeże

 6. Robert pisze:

  Witam, od niedawna dopiero śledzę WOWIT regularnie. Mam dwa pytania „techniczne”:
  * Co oznaczają trzy krzyżyki w komentarzach? Zobowiązanie modlitewne?
  * Od pewnego czasu pojawia się tło animowane w postaci prószącego śniegu. Mnie niestety rozprasza. Czy można je jakoś wyłączyć?
  Pozdrawiam Redakcję i Czytelników! : )
  Szczęść Boże!

  • wobroniewiary pisze:

   1) +++ – to zapewnienie o modlitwie

   2) ów snieg zniknie bodajże po Nowym Roku

   Jak nie możemy nic zrobić, że od pewnego czasu komentarze czekają w moderacji (a tak nie było) tak samo i ze śniegiem nic nie możemy zrobić

   trzeba czekać, aż to wszystko …samo przejdzie 🙂

   • tu MariaPietrzak pisze:

    Ta moderacja to jak łapanka, kilka moich komentarzy schwytano i nie oddano .
    Kto co ? cenzura
    Kogo czego ? cenzury
    Komu czemu ? cenzurze
    Kogo co ? cenzurę
    z kim z czym ? z cenzurą
    O kim o czym ? O cenzurze
    Ooooo ….. Orwell ‚1984’

    Jak jest błąd , to popraw 😊

    • wobroniewiary pisze:

     Przepraszam, nie jestem w stanie siedzieć 24/dobę i non stop zatwierdzać komentarze. O 01-:21 miałam prawo spać.

    • tu MariaPietrzak pisze:

     Nikt sie nie śmieje … Chyba mi się żart nie udał .
     A Ciebie i Kazimierza , podziwiam …. Dzień i noc w posłudze drugim . Bogu chwała . Dobrego wieczoru😎

    • wobroniewiary pisze:

     Tak, Mario, w dzień ćwiczyłam z córcią deklinację, rozbiory gramatyczne i logiczne zdań i jak jeszcze zobaczyłam deklinację moderacji, to sama wiesz… 😉

  • Ela pisze:

   A mnie podoba się prószący śnieg, jest zapowiedzią zimy i nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 🙂

 7. mała pisze:

  Matka Boża mówiła w Akita, że kapłani wystąpią przeciwko kapłanom, biskupi przeciwko biskupom, będzie zamieszanie jakiego nie było dotąd.

  I mamy „szereg pomówień i oszczerstw, mających swoje źródło w nieprawdziwych informacjach podawanych przez jednego z kapłanów Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i przytaczanych rzekomo jako oficjalne stanowisko Konferencji Episkopatu Polski”

 8. michal zwolinski pisze:

  Ale o co chodzi z ks. PIOTREM? CO TO ZA ZAMĘT

  • wobroniewiary pisze:

   W komentarzu wyżej wyjaśniłam 🙂

   Chodzi o pismo rektora misji w Anglii, wysłane na zapytanie tych, co chcieli ks. Piotrowi zaszkodzić

   • michal zwolinski pisze:

    Dziękuję za naprowadzenie i wyjaśnienie. Oglądając spot reklamowy z ks Piotrem wydawnictwa Sprint z 28 lis 2017 zaintrygowałm mnie podpis pod filmikiem – ” były egzorcysta, autor książki ” Dzisiaj trzeba wybrać „. Jak to możliwe? ” – a jednak! – mocne słowa bo nie pasują do letniości w kapłaństwie i rutyny która zamyka człowieka na rozwój. +++
    Z Panem Bogiem.

    • wobroniewiary pisze:

     Ksiądz Piotr nie jest egzorcysta od dwóch lat z powodów zdrowotnych.
     Nic więcej nie mogę napisać, bo nie zostałam upoważniona ale swego czasu prosiłam tu o modlitwę, gdy ks. Piotr miał poważną operację

   • AnnaSawa pisze:

    …mimo wszystko można się pogubić, kto komu itd….(jak się dobrze we wszystko nie wczytasz).

 9. EwaT pisze:

  W intencji ks.Piotra Glasa.Maryjo okryj Twego kaplana Swoim plaszczem.

 10. Witek pisze:

  Minął drugi dzień Rekolekcji Adwentowych z ks. Dominikiem Chmielewskim na UKSW w Warszawie. Opisać słowami – nie da się…., spać się nie chce, czas szybko płynie i ta tęsknota
  za …., tak tęsknota.
  Boże Błogosław ks Dominikowi Chmielewskiemu, ks. Piotrowi Glas, o. Pelanowskiemu, o. Antonello i Enregue wszystkim kapłanom i prowadzącym stronę WOWIT!

  A śnieg niech chociaż pada na stronie :):):)

 11. agicam pisze:

  Tak, ja też jestem za śniegiem, tworzy odświętny klimat, niech pada ku ozdobie i niesie radość na stronie!

 12. AnnaSawa pisze:

  Generalnie widać, że Rektor PMK ks. Prałat Stefan Wylężyk ma problem z prawdziwością informacji o niektórych księżach. Również na temat ks Stanisława Małkowskiego… jakoby miał zakaz, o którego nieprawdziwości sam (ks Stanisław) mówił w jednym z ostatnich wywiadów u redaktora Gadowskiego.
  https://wirtualnapolonia.com/2014/09/20/londyn-zakaz-wyglaszania-kazan-przez-ks-malkowskiego-jest-bezprawny-oswiadczenie-rektora-pmk-ks-pralata-stefana-wylezka/
  Może by tak Kuria Warszawska w końcu zdjęła ten „zakaz” wydany jeszcze przez Ś.P. prym. Glempa…bo w końcu urośnie to wielkim wrzodem ???
  Czy każdy ksiądz, który nie będzie „poprawny” będzie musiał składać papierki o niekaralności „na dwa tygodnie przed swoim przybyciem”…???
  …czy owieczki muszą teraz walczyć o kapłanów?? z kapłanami???…bo może dla niektórych są…baranami???

 13. Sylwia pisze:

  Ksiądz Piotr Glas to wspaniały kapłan, który wielokrotnie pomógł i pomaga ludziom dzięki swoim wypowiedziom. To niesamowite, jak bardzo wiele może człowiek się z nich dowiedzieć.
  On prawdziwy niewolnik Maryi jest atakowany, wiadomo przez kogo. Ale wierzę że wyprostowanie tych błędnych informacji pomoże. Ks. Piotr wielokrotnie dawał świadectwo nam ludziom jak walczyć z tym co nas otacza. Niech Bóg mu błogosławi.

 14. Pingback: Rzecznik KEP ks. dr Paweł Rytel-Andrianik: oświadczenie w sprawie ks. Piotra Glasa | Serce Jezusa

 15. Walka pisze:

  Sylwia, bardzo możliwe, że to szatańska zemsta na Księdzu, ale wolę nie wierzyć w złe zamiary tych co podpisywali pismo. A może jest tak jak w tym artykule? Próba wiary, charakteru i posłuszeństwa Kościołowi:
  https://www.fronda.pl/a/lech-dokowicz-czy-pius-xi-doswiadczajacy-ciezko-ojca-pio-nie-byl-narzedziem-szatana-1,103812.html

  • Sylwia pisze:

   Wszystko w rękach Boga On wie co zrobić z tą sytuacją. A my pokładajmy ufność i nadzieję w Nim. Jezu Ty się tym zajmij!

 16. Daniel pisze:

  Osobiście nie wiem dlaczego polskie diecezje interesują się ks. Glasem, czy nie mają już nic innego do roboty. Ksiądz Glas pomaga wielu osobom w UK jak potrafi. Nigdy nie mówił, że jest w chwili obecnej egzorcystą, ale na pewno nim był. Czy już Episkopat zapomniał, kogo prosił o odprawienie egzorcyzmu nad Polską podczas Wielkiej Pokuty w Częstochowie, a zarazem kto ją odprawił, czy to teraz jakaś prowokacja, czy co? Pozdrawiam wszystkich duchownych i Niech Wam Bóg błogosławi.
  Daniel

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s