II pielgrzymka Czytelników „wobroniewiary” do Włoch – „Jezu, Ty się tym zajmij!”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Wraz z Biurem Pielgrzymkowo-Turystycznym „Piotr Travel” zapraszamy na II pielgrzymkę „wowitową” do Włoch – do św. Ojca Pio, do św. Michała Archanioła, św. Antoniego i św. Leopolda do Padwy, św. Mikołaja do Bari, do św. Katarzyny do Sieny i do ks. Ruotolo Dolindo w Neapolu, a także do naszej ukochanej Niebieskiej Mamusi  w Loreto i w Pompejach, odwiedzając po drodze Lanciano, Wenecję i kilka innych uroczych miejsc z Pietrelciną i Serracapriolą na czele
(zgłosiło się już 25 osób czyli pół autokaru mamy już zajęte ).

Termin: 14-28.07.2018r. /14 dni/
Koszt: 700 zł + 450 Euro

Program:

1 DZIEŃ (14.07): Wyjazd z  Polski w godzinach rannych. Msza Św. na terenie Polski. Przejazd przez Jasną Górę do Czech. Obiadokolacja i nocleg w Hodoninie.

TRASA: I: Biała Podl. 4:00, Międzyrzec Podl. przy Banku PKO 4.30, Siedlce 5:30, Zakręt 6:30, Warszawa 7:00 Dw. Zach, Mszczonów 8:00, Piotrków Tryb. 09:00, Częstochowa (Msza Św.) 10.30, Katowice 13:00, Cieszyn 14:30. Przyjazd na nocleg do Czech.   

TRASA II:  Lublin 4:00, Puławy 6:00, ZWOLEŃ 6.30, Radom 7:30, PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 9:00 , Częstochowa ( Msza Św.) 10.30

2 DZIEŃ (15.07): Śniadanie i Msza Św. Przejazd przez Austrię – Wiedeń – Kahlenberg – obiadokolacja i  nocleg w ok. Wenecji

3 DZIEŃ (16.07): Śniadanie. Przyjazd do Wenecji, przejazd statkiem turystycznym na Plac św. Marka. Przejazd do Padwy. Następnie zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego w PADWIE modlitwa przy grobie Świętego, przejście do grobu Leopolda Mandicza – patrona Dobrej Spowiedzi. Przejazd na obiadokolację i nocleg .

4 DZIEŃ (17.07): Śniadanie. Przejazd do Sieny, jest  to położone w centrum Toskanii piękne zachowane średniowieczne miasto – Msza św. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Orvieto.

 5 DZIEŃ (18.07): Śniadanie. Przyjazd do Monte Cassino, Msza św. Zwiedzanie Klasztoru św. Benedykta oraz Cmentarza Żołnierzy Polskich. Następnie przejazd do Sanktuarium M.B. w POMPEJACH, zwiedzanie wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Pompejów.

6 DZIEŃ (19.07): Śniadanie. Msza św. Przejazd do NEAPOLU – zwiedzanie stolicy Kampanii. Nawiedzenie grobu Ojca Dolindo. Tysiąc modlitw nie jest warta tyle, co ten jeden akt oddania się: […] „O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!” – powiedział neapolitańskiemu kapłanowi, ojcu Dolindo Ruotolo sam Pan Jezus, zapewniając, że ma ona potężną moc! Czas wolny na kawę w okolicach portu w Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.                                                                                                                                                     

7 DZIEŃ (20.07): Śniadanie. Przejazd do Pietrelciny i San Giovanni. Msza Św. w Kościele Antycznym w San Giovanni Rotondo. Po południu Manfredonia Miasto położone we wschodniej części Italii, na Półwyspie Gargano – odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg. Wieczorem wspólny różaniec w Bazylice Św. O. Pio. 

8 DZIEŃ (21.07): Śniadanie. Msza Św. Wycieczka po San Giovanni Rotondo – miasteczka położonego na szlaku pątniczym od VI wieku. Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ (22.07): Śniadanie. Będąc w San Giovanni Rotondo wybierzemy  się do Monte Sant’Angelo, oddalonego o 26 km. Początki tego sanktuarium sięgają V wieku, kiedy objawił się tutaj na górze św. Michał Archanioł – Msza Św.
Wzgórze wznosi się na wysokość 843 metrów n.p.m. Monte Sant’Angelo to ważne centrum kulturalne, można tam zobaczyć Bazylikę, wieżę dzwonniczą, fontannę z figurą Świętego Michała Archanioła. Przejazd na plażę w południe. Obiadokolacja i nocleg.    

10 DZIEŃ (23.07): Śniadanie. Następnie przejazd do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego – Ojca Matteo, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Wspólna droga krzyżowa. Następnie pobyt na plaży. 

11 DZIEŃ (24.07): Śniadanie. Msza Św. Wyjazd z Półwyspu Gargano, przejazd wzdłuż Adriatyku do Bari – zwiedzanie miasta związanego z królową Boną oraz św. Mikołajem. Zwiedzanie: katedra św. Mikołaja z grobem Świętego i grobem Bony Sforzy, kościół św. Marka, Zamek Fryderyka Szwabskiego, Kolumna Sprawiedliwości – pręgierz. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

12 DZIEŃ (25.07): Śniadanie. Przejazd do LANCIANO, gdzie w VIII w. miał miejsce Cud Eucharystyczny. Msza Św. w sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Przejazd do Ortony – miasta o bogatej historii, kulturze i sztuce. Spacer po starym mieście o gęstej zabudowie i malowniczych zaułkach. Udamy się do katedry pod wezwaniem św. Tomasza, w której przechowywane są doczesne szczątki Apostoła. W jej wnętrzach zobaczymy obrazy ze scenami z życia świętego Tomasza oraz bogato zdobioną freskami kopułę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Loreto. 

13 DZIEŃ (26.07): Śniadanie. Przejazd do  LORETO, gdzie znajduje się Sanktuarium Santa Casa, miejsce kultu Maryjnego, z tzw. Świętym Domkiem, który jest nazaretańskim domem Maryi. Zwiedzanie Bazyliki. Oraz Cmentarza Żołnierzy Polskich. Po południu odpoczynek nad morzem. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg w LORETO.                                                                                           

14 DZIEŃ (27.07): Śniadanie. Msza Św. Wyjazd z Loreto do Tarvisio przez San Marino. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio. Jest to miejscowości  turystyczna  położona w Alpach Julijskich w autonomicznym regionie Friuli – Wenecja Julijska, w prowincji Udine, w północno-wschodnich Włoszech, tuż przy granicy ze Słowenią i Austrią. Miejsce te od wieków słynie z tego, że położone jest na styku »świata« romańskiego, germańskiego i słowiańskiego.                                                                               

15  DZIEŃ (28.07): Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

ŚWIADCZENIA:

 • Autokar kl. turystycznej (WC, barek, odtwarzacz CD, DVD)
 • Pakiet ubezpieczeń
 • Noclegi w hotelach (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie wg programu
 • Opieka duchowa i pilota

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:  50 Euro

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • parkingi, wjazdy do miast,
 • winiety,
 • miejscowi przewodnicy
 • Przejazd statkiem turystycznym na Plac św. Marka do WENECJI (10 Euro)
 • Zwiedzenie wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym (bilety wstępu 20 Euro)

W RAMACH REKREACJI
Zapewniam w ciągu 6 dni wypoczynek na plaży

ZAPISUJĄC SIĘ NALEŻY PODAĆ: IMIĘ I NAZWISKO, ADRES ZAMELDOWANIA, PESEL, NR. DOWODU OSOBISTEGO, NR. TELEFONU KONTAKTOWEGO
Po zgłoszeniu chęci udziału należy wpłacić zaliczkę min.100 zł.
Pełną kwotę w złotówkach należy dokonać 2 m-e przed wyjazdem.
Opłaty w Euro dokonujemy dla pilota grupy – w autokarze lub na konto Biura.

Zapisy: na maila jutrzenka2012@gmail.com
Organizator:  www.piotrtravel.pl 

*****

Przypominamy o tym i prosimy, aby nasi Czytelnicy nie jeździli na pielgrzymki, wczaso-pielgrzymki czy „rekolekcje”, które nie są organizowane przez oficjalne biura, posiadające wszelkie zezwolenia, certyfikaty i licencje.
Ponadto bardzo prosimy o uważne przeczytanie wpisu, zapoznanie się z warunkami zostania dziećmi duchowymi św. Ojca Pio z Pietrelciny i … o rozsądek. Żadne kwiatki wepchnięte za ucho, znaczek wpięty w ubranie czy włożony do koperty i wręczony wraz z pobożnymi obrazkami w innym kościele na terenie San Giovanni Rotondo przez osobę świecką i księdza z innego zgromadzenia, z dala od Sanktuarium i samego Ojca Pio z jednoczesnym nieinformowaniem o tym Ojców Kapucynów lub zakazem składania u nich dyplomów – nie jest przyjęciem do Rodziny św. Ojca Pio!
całość:  Jak zostać duchowym dzieckiem św. Ojca Pio – niezbędne warunki i ostrzeżenie przed fałszywymi dziełami – kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

54 odpowiedzi na „II pielgrzymka Czytelników „wobroniewiary” do Włoch – „Jezu, Ty się tym zajmij!”

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Informacja z maila:
  Już od 12 września 2017 roku w warszawskich parafiach są odprawiane Msze święte o wynagrodzenie za grzechy mieszkańców Warszawy Pamiętamy jak siostra Faustyna wynagradzała za grzechy mieszkańców stolicy i jakie były konsekwencje tych grzechów. Również dzisiaj w naszej stolicy dochodzi do najpoważniejszych wykroczeń przeciwko prawu Bożemu, grzechów przeciwko Bogu i drugiemu człowiekowi. Tu ma miejsce walka z Krzyżem ,tu miało miejsce wystawianie bluźnierczych i obrazoburczych sztuk teatralnych, wystaw. W Warszawie dokonuje się najwięcej aborcji, morderstw, ukrytych eutanazji, szerzy się prostytucja, wszelkie dewiacje seksualne ,gender , funkconuje najwięcej sklepów erotycznych i tworzy się propaganda odciągająca ludzi od prawdy, od Boga. Tu propaguje się kult innych bogów, gender , uczy okultyzmu, propaguje kult pieniądza. W stolicy obraduje rząd i tu powstają najważniejsze decyzje dla naszego Narodu. Warszawa dziś potrzebuje szczególnej modlitwy i zadośćuczynienia za grzechy swych mieszkańców.
  Wzywamy wszystkich warszawiaków do uczestniczenia we Mszach Świętych odprawianych jako wynagrodzenie za ich grzechy!!!, zwłaszcza te za tę niewinną krew przelaną. Warszawiacy otwórzcie wasze serca ! Zamawiajcie w waszych parafiach Msze Święte w tej intencji, uczestniczcie w już odprawianych. Ci, którzy nie mogą iść do Kościoła niech się łączą duchowo z odprawianą w tej intencji Mszą Świętą w duchu pokuty i zadośćuczynienia.
  Módlcie się modlitwami wynagradzającymi. Nie wstydźcie modlić się w domu i Kościele Modlitwą Uniżenia bo jest to modlitwa właśnie na nasze czasy. Wołajmy o miłosierdzie, przebaczenie i litość Ojca Niebieskiego prosząco darowanie naszych win ,Koronką do Miłosierdzia Bożego, Koronką do Krwi Chrystusa, Koronką do Jego Ran, odmawiając Różaniec. W Każdą środę dokładajcie tą intencję do waszych intencji Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Jeszcze możemy odroczyć lub pomniejszyć karę za nasze grzechy, niektórych uniknąć. Obudźmy się! Powstańcie warszawiacy, do broni !!!Wznieście ręce swe do modlitwy, a skruszone serca do Boga. Niech mieczem będą nasze modlitwy a tarczą zbolałe od klęczenia kolana, niech nasza modlitwa i ofiara przyniesie nam pokój i darowanie wielu win. Wzywamy również wszystkich naszych rodaków o przyłączenie się do tej akcji. Pamiętajcie, ze cały Naród zbiera konsekwencje grzechów Warszawy. córka powstańców warszawskich
  Msze Święte wynagradzające za grzechy mieszkańców Warszawy
  Odprawione będą w Kościele Ofiarowania Pańskiego dnia; na Ursynowie-Msze Święte wynagradzające za grzechy mieszkańców Warszawy
  12.09.2017r godz 9,30
  13.09.2017r godz 9,30
  14.09 2017 godz 9,30
  15.09.2017r godz. 7,00
  21.09/2017r godz.9,00
  22.09.2017r godz.9,00
  23.09.2017r godz 7.00
  25.09.2017r godz 8.00
  26.09.2017r. godz 8,00
  27.09.2017r godz.8oo
  Bardzo prosimy o włączenie się do modlitwy w tej intencji tak ważnej dla naszej całej Ojczyzny i uczestnictwo na Mszach Świętych

  Msze św. przebłagalne za grzechy mieszkańców Warszawy za aborcje, zdrady, rozwody, pijaństwo, morderstwa, nienawiść i zawiść, odprawione będą w kościele św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży w Warszawie w dniach
  18.10.2017 7.30
  19.10.2017 7.30
  20.10.2017 7.00
  21.10.2017 7,30
  22.10. 2017 8.30
  23.10.2017 19.00
  24.10.2017 7.30
  25.10.2017 7.30
  26.10.2017 7.30
  27.10.2017 7.30
  Msza św. dziękczynna podziękowanie Ojcu Niebieskiemu za przyjęcie przebłagania i okazanie miłosierdzie naszemu narodowi

  ŚW. MICHAŁA ARCH. I ŚW. FLORIANA M. odbędą się…
  26.10. godz. 8.00
  27.10. godz. 7.00
  28.10. godz. 6.30 /transmisja przez Radio Warszawa 106,2
  29.10 godz. 7.30 / transmisja przez Radio Warszawa 106,2
  30.10. godz. 7.00
  31.10. godz. 6.30 / transmisja przez Radio Warszawa 106,2
  01.11. godz. 11.00
  02.11. godz. 8.00
  03.11. godz. 7.00
  05.11. godz. 11.00 msza święta dziękczynna
  informacja o mszach św. transmitowanych przez radio Warszawa ,to są msze o godz.6,30 i w niedzielę 29 października o godz.7,30 Radio Warszawa 106,2

  W Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy zostaną odprawione Msze Święte wynagradzające za grzechy mieszkańców Warszawy w następujących terminach:
  16.10.2017 godz 16,00
  18.10.2017 godz 15,00
  30.10.2017 godz 16,00
  31.10.2017 godz 16,00
  1.11.2017 godz 12,00
  5.11.2017 godz 12,00
  6.11.2017 godz 12.00
  7.11.2017 godz 12,00
  8.11.2017 godz 16,00
  9.11.2017 godz 16,00
  10.11.2017 godz 16,00
  12.11.2017 godz 12,00
  13.11.2017 godz 16,00
  14.11.2017 godz 16,00
  15.11.2017 godz 16,00
  16.11.2017 godz 16,00
  17.11.2017 godz 16,00
  19.11.2017 godz 12,00
  20.11.2017 godz 16,00
  21.11.2017 godz 16,00
  22.11.2017 godz 16,00
  23.11.2017 godz 16,00
  24.11.2017 godz 16,00
  25.11.2017 godz 16,00
  26.11.2017 godz 10,00
  27.11.2017 godz 16,00
  28.11.2017 godz 16,00
  29.11.2017 godz 10,00
  30.11.2017 godz 16,00
  01.12.2017 godz 16,00

  W kościele św. Krzyża w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu odprawiona będzie nowenna przebłagalna za grzechy warszawiaków , za aborcje, zdrady, rozwody, nienawiść i zawiść, oraz msza św dziękczynną by dobry Bóg przyjął tę intencję i błogosławił naszej stolicy i Ojczyźnie.
  20.11.2017 godz. 8 .00 przed ołtarzem głównym
  21.11.2017 godz. 9.00 *
  22.11.2017 godz. 12.00 *
  23.11.2017 godz. 9.00 *
  24.11.2017 godz. 12.00 *
  25.11.2017 godz. 7.30 kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej
  26.112017 godz. 6.00 *
  27.11.2017 godz. 12.00 *
  28.11.2017 godz . 9.00 *
  29.11.2017 godz. 7.30 kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej
  *Msza św. Przed ołtarzem głównym w kościele Św, Krzyża

  Msze św. przebłagalne w kościele Najświętszego Zbawiciela na Pl. Zbawiciela za grzechy warszawiaków
  01.12.2017 godz 8.00
  02.12.2017 godz 17.00
  03.12.2017 godz 20.30
  04.12.2017 godz 8.00
  05.12.2017 godz 8.00
  06.12.2017 godz 17.00
  07.12.2017 godz 8.00
  08.12.2017 godz 8.00
  09.12.2017 godz 8.00
  Msza św. dziękczynna
  10.12.2017 godz. 18.30

  W kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie Mszy Św. w dniach od 08 do 17 stycznia 2018;
  8.01.2018 godz. 6.30
  9.01.2018 godz. 6.30
  10.01.018 godz. 6.30
  11.01.018 godz. 6.30
  12.01.018 godz. 6.30
  13.01.2018 godz. 6.30
  14.01.2018 godz. 7.00 /niedziela/
  15.01.2018 godz. 6.30
  16.01.2018 godz. 6.30
  17.01.2018 godz. 6.30

  Msze Św. będą sprawowane o godz. 6.30 z wyjątkiem niedzieli, 14.01.2018 Msza Św. będzie sprawowana o godz. 7.00.

 3. mała pisze:

  Ręce i nogi opadają ;(
  ,,Czarnny protest”,. ,W Watykanie jedzą dzieci i piją ich krew’
  Przykładów skrajnego oderwania od rzeczywistości protestujących daleko szukać nie trzeba, bo świadczy o nich każdy niemal transparent prezentowany przez ,,czarne feministki”. Ale jedno nagranie dostępne w internecie bije wszystkie rekordy…

  O co chodzi? Dowiadujemy się z niego, że przyczyną ,,gniewu kobiet” są między innymi… uwaga… wszechobecne zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego. One wpędzają kobiety w niepokój. Ale na tym nie koniec. Inna uczestniczka protestów przekonuje, że w Watykanie zabija się dzieci, je ich mięso i pije ich krew. Tak, tak. I właśnie dlatego ,,klechy” zmuszają kobiety do rodzenia.

  Śmiać się czy płakać? Chyba to drugie…

  http://www.fronda.pl/a/czarnny-protest-w-watykanie-jedza-dzieci-i-pija-ich-krew,100440.html

 4. mała pisze:

  Na frondzie:
  Przypominamy dziś dokument wyprodukowany na zlecenie redakcji katolickiej TVP dokument ,,Egzorcyzmy Anneliese Michel” w reżyserii Macieja Bodasińskiego z 2007 roku. To bardzo mocny film obrazujący realne i skrajnie groźne działanie szatana. Polecamy uwadze.

  • Agnieszka pisze:

   Ten film zdaje się że jest na str WOWiT takze (pewna nie jestem a nie mam czasu szukac) tam jest napisane ze nie zaleca sie go oglądać bez bycia w stanie laski uuswiecajacej. Takze bądźmy powsciagliwi w udostępnianiu tego typu rzeczy gdzie kazdy odruchowo moze otworzyc obejrzeć. Gdzies czytałam swiadectwo kobiety ktora po obejrzeniu horroru filmu pełnego przemocy miala poważne problemy i okropne myśli…. Kiedys oglądałam powyższy film.jeszcze w Tvp i nie kusi mnie by obejrzeć jeszcze raz. Raz wystarczy na cale życie i więcej nie bede bo tak uderza w człowieka ze prawie wszystko sie pamięta niestety…

 5. Dorota S. pisze:

  🙂

  Pragnę zarezerwować 2 do 3 miejsc, jeszcze napisze dokładnie więcej.

  z Panem Bogiem

 6. Alina pisze:

  Mam pytanie odnośnie wyjazdu
  Czy trzeba wpłacać coś już teraz od razu czy można zapisać się a wpłacać potem?

  • wobroniewiary pisze:

   Biuro podaje:
   ZAPISUJĄC SIĘ NALEŻY PODAĆ: IMIĘ I NAZWISKO, ADRES ZAMELDOWANIA, PESEL, NR. DOWODU OSOBISTEGO, NR. TELEFONU KONTAKTOWEGO
   Po zgłoszeniu chęci udziału należy wpłacić zaliczkę min.100 zł.
   Pełną kwotę w złotówkach należy dokonać 2 m-e przed wyjazdem.
   Opłaty w Euro dokonujemy dla pilota grupy – w autokarze lub na konto Biura.

   Czyli zapisać się a wpłatami to zajmiemy się gdzieś od kwietnia-maja, chyba, że to 100 zł zaliczki, oczywiście na konto biura Piotr Travel 🙂

 7. Bogumiła pisze:

  A ja proszę mocno o modlitwę za tych, którzy marzą o takiej pielgrzymce, ale nie pojadą z różnych względów.

 8. babula pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę w intencji złagodzenia bólów kręgosłupa abym mogła pójść do spowiedzi i Komunii Św w pierwszy piątek miesiąca. Z taką prośbą zgłaszałam się już na tej stronie wtedy gdy było bardzo źle i Pan Jezus się ulitował.
  Panie Boże jeśli chcesz to niech boli tylko nie tak Strasznie. Jezu Ty się tym zajmij!

 9. Michał pisze:

  Cześć wszystkim, kiedyś otrzymałem tu pomoc na intronizacje i udało się pojechać, moi towarzysze podróże zrezygnowali z wyprawy także mam problem… wie ktoś może kto z Lublina i kiedy wyrusza i jakie koszty? bardzo dziękuje za pomoc

  • Michał pisze:

   chodzi oczywiście o różaniec do granic

   • wobroniewiary pisze:

    Jutro Ci odpowiem, bo mam dwie koleżanki z Lublina, które jadą
    A tymczasem:
    Różaniec Do Granic – Jak się przygotować

    Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

    Różaniec do Granic już niedługo. Dlatego pragniemy z Wami podzielić się kilkoma ważnymi informacjami.

    1. Różaniec Do Granic to narodowa modlitwa różańcowa, ale także – narodowe nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Matka Boża, 13 lipca 1917 roku, powiedziała w Fatimie: „Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie uratowanych przed piekłem i nastanie pokój na świecie”.

    To bardzo ważne! Tego dnia 7 października wszyscy weźmiemy udział w nabożeństwie wynagradzającym grzechy przeciwko Matce Bożej. Będziemy ratować świat!

    Jakie są warunki tego nabożeństwa:
    – należy przystąpić do spowiedzi, najlepiej w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę, wzbudzając w sobie intencję zadośćuczynienia. Ze względów organizacyjnych może się okazać, że nie we wszystkich parafiach stacyjnych jest wystarczająca ilość spowiedników. Dlatego zachęcamy, by do sakramentu pokuty i pojednania przystąpić wcześniej.

    – przyjąć Komunię Świętą w intencji wynagradzającej grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

    – odmówić jedną część różańca, również w tej intencji.

    – podjąć przynajmniej 15-minutowe rozmyślanie nad jedną lub kilkoma tajemnicami różańca.

    W kościołach stacyjnych będą dystrybuowane ulotki z informacjami o nabożeństwie pierwszych sobót, prosimy weźcie je – dla siebie i waszych rodzin.

    2. Co należy ze sobą zabrać:
    – różaniec – to OCZYWISTE 🙂
    – przenośne radio na baterie, albo słuchawkowe, albo z głośnikami, aby łączyć się w modlitwie, poprzez transmisję Radia Maryja, ze wszystkimi diecezjami granicznymi w całej Polsce. Kolejne Tajemnice Różańcowe, będą odmawiane przez przedstawicieli poszczególnych diecezji.
    – jedzenie na cały dzień – w zdecydowanej większości miejsc nie będzie wyżywienia.
    – dokument tożsamości, jesteśmy w strefie nadgranicznej: dowód osobisty lub paszport.
    – ubranie na każdą pogodę, tego dnia ważniejsze jest, by ubranie było odpowiednie i wygodne, niż ładne.

    3. Co należy wiedzieć, jak się nastawić na całość:
    Liczba uczestników może znacznie przekroczyć liczbę zapisanych na stronie internetowej. Mogą być korki, możecie mieć różne trudności z dojazdem, gdzie może brakować parkingu, może będziecie stać w miejscu, gdzie nic nie będzie słychać, może być różnie. Może będzie po prostu idealnie, a może nie :).

    Ale:
    „Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia” (Flp. 4, 13)
    Przyjmujmy wszystko, z miłością i łagodnością, Matka Boża jest z nami gdziekolwiek jesteśmy i gdziekolwiek będziemy. Ofiarowujmy wszystkie trudy tego dnia, jako zadośćuczynienie za grzechy. Nie ten dzień będzie naszym wysiłkiem, trudem podjętym dla głoszenia Królestwa Bożego.

    Niech Bóg nam wszystkim błogosławi, a Matka Boża prowadzi.
    Do zobaczenia na granicy,

    Organizatorzy Różańca do Granic

  • Monika pisze:

   Zapraszamy do Dubienki. W Dubience zapisanych jest dużo mniej osób niż w niedalekim Dorohusku czy w Świerżach.
   Z Lublina jest bardzo dobre połączenie do Dubienki: z ulicy Ruskiej przy Skarpie codziennie jedzie bus o 8:30 – oprócz niedziel i świąt, na miejsce, do samego celu.
   Od przystanku kościół pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej jest bliziutko.
   Busem jedzie się 1 godzinę i 20 minut lub 1 godz. i 30 min.
   Na miejscu jest się na godz. 10:00 a spotkanie przed kościołem wyznaczone jest na 10:30. Msza Święta o 11:00. Wyznaczonych jest 17 punktów, gdzie będziemy odmawiać Różaniec Św. po Mszy Św. i po Nabożeństwie.
   Trzeba wziąć pod uwagę, że można się nie zabrać bez rezerwacji, jeśli dużo osób będzie chciało nim jechać. Warto zarezerwować miejsce telefonicznie. Jeśli dużo będzie chętnych, to myślę, że na pewno podstawią więcej busów.
   http://www.lublin.rozkladyjazdy.pl/busy/

 10. Ufająca Bogu pisze:

  Również z chęcią bym pojechała. Nie wiem jednak, co z tego wyjdzie.

 11. m-gosia pisze:

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/u-nas-l-dokowicz-zaangazowanie-ludzi-rozaniec-granic-przeroslo-najsmielsze-wyobrazenia/

  Jak wskazywał gość Radia Maryja, zaangażowanie wielu środowisk jest bardzo budujące i przerosło najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Jesteśmy bardzo zaskoczeni aktywnością wielu środowisk; ludzie bardzo mocno się angażują i potrafią się doskonale organizować – powiedział.
  – Dochodzą do nas informacje, które przerosły nasze najśmielsze wyobrażenia. Np. w Tolkmicku będzie płynął statek pasażerski pełny pielgrzymów. Na Przełomie Dunajca będą płynąć Flisacy z uczestnikami naszej modlitwy. W jednej z parafii z centralnej Polski przyszła informacja, że wynajęto tam 11 autokarów. Z wielu miast przychodzą informacje, że brakuje autokarów, a w niektórych miejscach wręcz ich już nie ma – podkreślał współorganizator akcji „Różaniec do Granic”.

  • wobroniewiary pisze:

   I o to chodzi 🙂
   To jest nasza modlitewna odpowiedź m.in. na cieniutkie „czarne marsze”, ohydne ale na szczęście, nie tak liczne.

   Ps. My tez mamy już ponad połowę autokaru na wyjazd lipcowy

 12. wobroniewiary pisze:

  Dziś po Mszy św. u OO. Franciszkanów było piękne nabożeństwo na pamiątkę śmierci św. Franciszka zwane Transitus. Najpiękniejszy moment to ten, gdy gasną światła w kościele a my na klęcząco modlimy się w ciszy ….

  Tu jego treść
  https://www.franciszkanie.pl/artykuly/transitus-pamiatka-smierci-sw-franciszka

  A tu zapis video z innego kościoła:

 13. mała pisze:

  Franciszek poprosił Polaków o jedną rzecz. „Wam wszystkim, którzy to robicie, z serca błogosławię!”

  W pozdrowieniu skierowanym do Polaków Papież przypomniał obchodzone dziś święto Franciszka z Asyżu oraz zachęcił do odmawiania różańca.

  „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich w dniu, w którym przypada święto Franciszka z Asyżu. Chcę wspomnieć, że 100 lat temu w Fatimie, w każdym z sześciu objawień, Matka Boża prosiła: «Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec». Odpowiadając na Jej prośbę, módlmy się wspólnie za Kościół, Stolicę św. Piotra, w intencjach całego świata. Przepraszajmy za grzechy. Prośmy o nawrócenie wątpiących, odrzucających Boga i o zbawienie dusz czyśćcowych. Wam wszystkim, którzy odmawiacie Różaniec, z serca błogosławię!”

 14. Ania pisze:

  W niemieckiej książce dla dzieci Jezus urodził się w cieniu minaretu. To jest inżynieria mózgów, co?

  http://lewy.pl/56723-szczyt-politpoprawnosci-w-niemieckiej-gazetce-dla-dzieci-w-tle-dzieciatka-jezus-jest-minaret/

 15. wobroniewiary pisze:

  Przepraszam, że nie robię nowego wpisu, ale nie będzie mnie cały dzień

  • Monika pisze:

   … bezgranicznie ufali Twemu miłosierdziu. Amen.

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która …przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje …
   ( z Dzienniczka)
   ◾◽
   „Jeśli będzie posłuszna Mej woli” . Często znajduję w sieci pytania … co za tym stoi?
   Święty Jan od krzyża , zstępując bardzo nisko …odkrywa i pisze
   …”Ma wola jest Twą wolą
   – Była odpowiedź Syna
   -I pełnić wolę Twoją,
   To ma chwała jedyna!
   I pragnę spełnić, Ojcze,
   Woli Twojej zamiary,
   Bo przez to się objawi
   Twoja dobroć bez miary.
   Objawi się Twa wszechmoc,
   Twojej mądrości zdroje.
   Pójdę ludziom na ziemi
   Ukazać piękno Twoje!
   Pójdę szukać mej miłej,
   Krzyże jej, ból i męki
   Wezmę na barki swoje,
   By nie znała udręki.
   I by zaznała życia,
   Dam za nią życie moje,
   Wyrwę ją z bagien świata,
   Zwrócę w ramiona Twoje!”

   Tu znalazłam odpowiedź
   – na wezwanie Pana , „jeśli będzie posłuszna mej woli” …
   Na tej drodze , niestrudzenie promowanej przez księdza Adama S.
   Na drodze wyobraźni Bożego miłosierdzia … Kiedy w odpowiedzi na dobroć Pana , i ja obdarzę dobrocią niekoniecznie dobrego , niekoniecznie czekającego czy spragnionego…a może agresywnego czy nierokującego nic dobrego …
   To tutaj , w postaci Obdarzonego … , spotkamy każdy z osobna i wszyscy razem … nadchodzącego ku nam Pana !
   … Mario !

  • Paweł pisze:

   Z Dzienniczka (n. 374):

   + JMJ Wilno, 4 II 1935
   Od dziś nie istnieje we mnie wola własna.
   W chwili kiedy uklękłam, aby przekreślić wole własną, jako mi Pan kazał, usłyszałam głos w duszy taki: „Od dziś nie lękaj się sądów Bożych, albowiem sądzona nie będziesz.”
   http://zaufaj.com/dzienniczek-swietej/536.html?task=view

   Dla porównania przytaczam cytat z „Mistycznego Miasta Bożego” Sł. B. Marii z Agredy (z rozdziału LVIII) mówiący o tym, że tylko Matka Boża była wyjęta spod konieczności przechodzenia sądu szczegółowego po śmierci:
   „Bezpośrednio po śmierci Maryi Jej Najświętsza Dusza została przeniesiona na prawicę Jezusa Chrystusa. Maryja jedyna z wszystkich śmiertelników nie przechodziła sądu szczegółowego, jakiemu podlegały wszystkie dzieci Adama. Będąc Królową całego stworzenia i Matką Stwórcy była wyjęta spod tych praw.”

   Click to access MARIA_Z_AGREDY-MISTYCZNE_MIASTO_BOZE.pdf

   Jakże więc wielką Świętą musiała być św. Faustyna, jeżeli w jakimś stopniu, w jakimś sensie – choćby częściowo – dostąpiła tego przywileju, co Matka Boża!

   • babula pisze:

    Ja też wierzę Pawle, ze s. Faustyna jest Bardzo Wielką Świętą. I jeśli tak wielka łaską ją spotkała to pomyśl jak wielkie jest miłosierdzie Boże! Nigdy tego sobie nawet nie wyobrazimy. Zresztą czytamy w Dzienniczku, że jest ono największym przymiotem Boga.
    Chętnie sobie to przypominam , szczególnie po rachunku sumienia 🙂

 16. Anna pisze:

  http://www.proroctwo.com.pl/ Dziś ma być dostępny film

 17. Zinka pisze:

  Modlitwa o łaski za przyczyną świętej Siostry Faustyny Kowalskiej

  O Jezu, któryś św. Faustynę uczynił wielką czcicielką nieograniczonego miłosierdzia Twego, racz za jej wstawiennictwem, jeśli to jest zgodne z najświętszą wolą Twoją, udzielić mi łaski…, o którą Cię proszę. Ja grzeszny nie jestem godzien Twego miłosierdzia, ale wejrzyj na ducha ofiary i poświęcenia Siostry Faustyny i nagródź jej cnotę, wysłuchując próśb, które za jej przyczyną z ufnością do Ciebie zanoszę.
  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
  Święta Siostro Faustyno – módl się za nami.

  Imprimatur
  Franciszek kard. Macharski
  Metropolita Krakowski
  Kraków, 20 styczeń 2000

  • Paweł pisze:

   Modlitwa mszalna (Kolekta we wspomnienie obowiązkowe św. Faustyny Kowalskiej):

   „Wszechmogący, wieczny Boże, Ty wybrałeś świętą Faustynę do głoszenia niezmierzonych bogactw Twojego miłosierdzia, spraw, abyśmy za jej przykładem w pełni zaufali Twemu miłosierdziu i wytrwale pełnili dzieła chrześcijańskiej miłości. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.”
   [Za: „Agenda liturgiczna Maryi Niepokalanej” wydawana rokrocznie przez Oficynę Wydawniczą „W misji” z Wrocławia (Asystenci kościelni tomu z roku 2006: o. Bogdan Waliczek OSPPE, o. Michał Tadeusz Handzel OSPPE; konsultacja liturgiczna: ks. dr Leon Czaja); w II tomie z roku 2006 modlitwa ta znajduje się na str. 220]

   Za wszystkie modlitwy do św. Faustyny zatwierdzone przez Kościół można dzisiaj zyskać odpust cząstkowy, ponieważ posoborowy „Wykaz odpustów” – ogłoszony za pontyfikatu bł. Pawła VI dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 29 czerwca 1968 roku – jako pozycję 54 zawierał odpust określony następująco:
   „UDZIELA SIĘ ODPUSTU CZĄSTKOWEGO WIERNEMU, KTÓRY W DNIU PRZEZNACZONYM NA UCZCZENIE ŚWIĘTEGO ODMÓWI NA JEGO CZEŚĆ MODLITWĘ MSZALNĄ LUB INNĄ ZATWIERDZONĄ PRZEZ PRAWOWITĄ WŁADZĘ KOŚCIELNĄ”
   [Orzeczenie to zacytowałem z książeczki „ODPUSTY. Ujawnione Miłosierdzie Boże wobec żywych i zmarłych”, którą opracował ks. Zdzisław Pałubicki SJ, a wydało w roku 1996 wydawnictwo Michalineum (IMPRIMATUR Kuria Biskupia – Kalisz, 4 VII 1995 r., l. dz. 420/95/B, bp Stanisław Napierała – ordynariusz).]
   Odpust ten znalazł się również jako pozycja 21 § 1 w najnowszej wersji „Wykazu odpustów”, ogłoszonej w roku 1999 w związku z Wielkim Jubileuszem Roku 2000:
   http://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_doc_20020826_enchiridion-indulgentiarum_lt.html

 18. Renata Anna pisze:

  Dzisiaj o godz 18.00, czyli za chwilę film http://www.proroctwo.com.pl/. Słowo głoszą tak księża, którzy min. prowadzili Wielką Pokutę na Jasnej Górze.

 19. Pingback: Halloween to święto Szatana. Padre Matteo da Agnone – módl się za nami i wspomagaj nas w walce z siłami zła | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 20. Pingback: 31 października – pomódl się dziś za wstawiennictwem Sługi Bożego o. Matteo da Agnone | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 21. Isia pisze:

  Za Twoim wstawiennictwem Ojcze Mateeo proszę Cię o Miłosierdzie Boże dla zmarłych dziadków, rodziców, syna .Proszę czuwaj i chroń od złego nasze dzieci i wnuki. Szczególnie błagam o Sakramenty Św. Chrztu i Małżeństwa. Naucz kochać Boga! Dziękuję za Twoją obecność w naszym domu.

 22. Pingback: 31 października – pomódl się dziś za wstawiennictwem Sługi Bożego o. Matteo da Agnone | Serce Jezusa

 23. Pingback: 19 listopada: rocznica śmierci ks. Dolindo. Pomódlmy się modlitwą „Jezu, Ty się tym zajmij” oraz różańcem św. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 24. Pingback: 19 listopada: rocznica śmierci ks. Dolindo. Pomódlmy się modlitwą „Jezu, Ty się tym zajmij” oraz różańcem św. | Biały, bardzo biały

 25. Pingback: Rok Jubileuszowy św. o. Pio: 100-lecie otrzymania stygmatów i 50-lecie jego śmierci | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 26. Agnieszka pisze:

  Witam serdecznie.Czy w 2018 roku również będzie organizowana taka pielgrzymka?

 27. Pingback: Zbliża się czas pielgrzymowania – każdy może znaleźć coś dla siebie: Włochy, Medjugorje, Forum w Szczecinie, Lublinie… | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 28. Pingback: Święty Ojciec Pio na setną rocznicę otrzymania stygmatów – lekcje o cierpieniu. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 29. Pingback: Dziś 16-ta rocznica kanonizacji św. O. Pio. Zbieramy intencje na II pielgrzymkę do Włoch | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 30. Pingback: 16-ta rocznica kanonizacji św. O. Pio. Zbieramy intencje na II pielgrzymkę do Włoch | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 31. grazyna pisze:

  O Laskę wiary dla Józefa, Katarzyny i Heleny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s