O księdzu Dolindo raz jeszcze: Zawierzenie się Jezusowi nie oznacza, że nagle wszystko będzie po naszej myśli

Joanna Bątkiewcz-Brożek: Zawierzenie się Jezusowi nie oznacza,
że nagle wszystko będzie po naszej myśli

Tak, to prawda – Dolindo w dialekcie neapolitańskim oznacza cierpienie…. Ile razy trzeba zamknąć oczy i powiedzieć „Jezu Ty się tym zajmij…” wbrew temu co się wokół nas dzieje: burze życia szaleją, świat przewraca się do góry nogami, wszystko się pali i wali… Aż tu nagle  przychodzi Ten, który jest Panem burz i wichrów, ucisza wiatr na jeziorze… dokonuje cudów – tak jak dziś w moim życiu.


Podczas naszej I-szej wowitowej pielgrzymki do Włoch też nie było łatwo. Szliśmy w upale i spiekocie ok. 4 km… Szliśmy, a gdy doszliśmy to mogliśmy zaśpiewać „U drzwi Twoich stoję Panie…”
Drzwi kościoła były zamknięte, 15 sierpnia to we Włoszech wielkie święto narodowe, ksiądz wyjechał gdzieś ponad 100 km, więc przez tel. powiedział, że dziś nie wróci. Staliśmy, płakaliśmy ale pukaliśmy… tyle, że w drzwi kościoła a nie w płytę nagrobną.
Następny wyjazd będzie w lipcu a nie w sierpniu. Ale wiemy, że Pan wysłuchał naszych modlitw. Napisałam też, że do grobu zapuka jedna osoba. Miała to być – według
 moich planów – moja córka. I owszem, zapukała jedna osoba – ale według planów Bożych. Tą osoba jest Włoszka  Giovanna, która tam mieszka naprzeciwko kościoła i która  dała nam wszystkim zimnej wody na miejscu i w butelki (tam było prawie 40 stopni ciepła) i która obiecała nam, że w dniu, w którym kościół będzie otwarty – zapuka do grobu ks. Dolindo w imieniu nas wszystkich.
Pan dopuścił na nas trochę cierpienia i zawodu – aby dzięki temu pozwolić Giovannie i tamtejszym Włochom na okazanie nam miłosierdzia, zrozumienia, ciepła i otuchy….

Spragnionych napoić – wykonało się w praktyce
naprzeciwko kościoła Św. Józefa
dzięki uprzejmości i dobremu sercu Giovanny

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


A przecież wszystko mogło „inaczej” – mogliśmy trafić na otwarty kościół, pomodlić się przy grobie, napstrykać zdjęć i ogłosić „wykonanie zadania” Ale wykonaliśmy je inaczej – z udziałem Włochów, zimnej orzeźwiającej wody i miłosiernych uczynków Giovanny oraz jej rodziny! Pan Bóg zawsze posługuje się innymi ludźmi.
A za rok – daj Boże – już osobiście zapukamy w płytę grobu ks. Dolindo

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

59 odpowiedzi na „O księdzu Dolindo raz jeszcze: Zawierzenie się Jezusowi nie oznacza, że nagle wszystko będzie po naszej myśli

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Prosiłam o modlitwę, mówiłam, że sama muszę ponieść ten krzyż… i dziś Pan dokonał cudu, wielkiego cudu – za wstawiennictwem św. Michała na 3 dni przed Jego świętem i 3 dni po święcie św. O. Pio ❤
  Po prostu nie mogę dokładnie napisać o co chodzi, bo oprócz wspaniałych ludzi czytają wpisy również "kudłaci i kudłate" ale uwierzcie mi, że gdybym napisała o co chodzi, płakalibyście wraz ze mną …

  • kasiaJa pisze:

   ❤ Bóg niech będzie uwielbiony w tym, co się dokonało!

  • Małgorzata pisze:

   Chwała Panu !!!!

  • Agnieszka pisze:

   Ewo często myślałam o Tobie w jaki sposób dajesz rade pomimo kłopotów które czasem opisujesz. Prowadzenie strony, wychowywanie córki, praca zawodowa, obowiązki domowe i jeszcze częsty udział w Mszy Swietej… Twoje powyższe slowa bardzo mnie pokrzepily ze i dla mnie zaświeci słońce. Niech Bog Cie błogosławi. Nigdy, nigdy nie rezygnuj z prowadzenia tej strony. A co do wpisu o ks.Dolindo to uważam ze wypełniliście swoje zadanie lepiej niz planowaliście . Wierzę ze wszystkie nasze WOWiTowe intencje zostały przyjęte wtedy i przedstawione Bogu przez ks. Dolindo.

 3. małgorzata pisze:

  A mi się wszystko wali. Cokolwiek dotknę nie widzę owoców.Jestem już bardzo zmęczona, modlitwą i w ogóle wszystkim by Bóg zadziałał w moim życiu.Chciałabym zasnąć i spać i spać, nie budząc się.Wołam do Boga w dzień i w nocy od paru lat, jestem już zmęczona.Nie chce mi się już modlić i prosić o pomoc.Dzisiaj wezmę do ręki PŚ i będę czytać o cudach Boga że Jest Panem Niemożliwego tylko ja już nie chcę czytać (tekstów napisanych 4 tysiące lat temu), ja chcę doświadczyć CUDÓW dzisiaj.

  • Kasia pisze:

   Trzeba szczerze zaakceptowac co Bog daje. Zgodzic sie z Jego Wola, a wtedy Bog Pania uleczy. Trzeba ‘odpuscic’ swoj pomysl na zalatwienie sprawy, zycie itd. ‘Jezu Ty sie tym zajmij’

  • an m pisze:

   Witaj Małgorzato, choc nie wiem z czym sie borykasz to wspólczuję ci bardzo, nie mam dla ciebie rad, tylko współczucie. Jakiś czas temu pewien wspaniały kapłan polecił 30-dniową nowennę do Św. Józefa, którą dzisiaj rozpoczęłam i tobie ją proponuję. Nie trać wiary Małgosiu, choć wiem jakie to trudne. Z Bogiem

  • Ufająca Bogu pisze:

   Mi niestety też, jeszcze bardziej, niż wcześniej. owoców nie widzę i nie mam już sił. Też nie mam sił na modlitwę. Szczerze ufam Bogu,ale sił mi już brakuje. Czasem jest tak, że biorę różaniec i zasypiam z nim, ledwo zaczynając modlitwę. Też proszę o cud, jednak nie mi jest dany. Widocznie nie ten czas. Pomodlę się za wszystkich potrzebujących modlitwy

 4. kasiaJa pisze:

  Dzisiaj pierwszy dzień nowenny do św. Franciszka z Asyżu 🙂

  • kasiaJa pisze:

   Modlitwa na dzień pierwszy
   Wszechmogący, wieczny Boże, któryś przez Jednorodzonego Syna Swego światłem Ewangelii oświecił nasze dusze i wprowadził na drogę życia, daj nam prosimy Cię pokornie przez zasługi św. Ojca Franciszka, najdoskonalszego naśladowcy i miłośnika Jezusa Chrystusa, abyśmy gotując się do uroczystości tegoż świętego Patriarchy, duchem ewangelicznym głęboko się przejęli, a przez to zasłużyli na wysłuchanie próśb naszych, które pokornie u stóp Twego Majestatu składamy. Amen.
   Panie Jezu Chryste, któryś rzekł:
   Jeśli pokutować nie będziecie, wszyscy zginiecie, błagamy Cię udziel nam tego męstwa i wielkoduszności, z jaką nasz św. Ojciec Franciszek porzucił życie światowe i wszedł na drogę ewangelicznej doskonałości, abyśmy uznawszy nasze błędy z prawdziwą skruchą czynili za nie pokutę i mężnym sercem rozpoczęli nowe życie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

   Święty Franciszku, bądź pozdrowiony,
   Ciebie Ojczyzna światłem swym zowie,
   Ciebie za Ojca czczą trzy zakony,
   Za cnót zwierciadło mają synowie.
   Tyś droga prawa, wzór obyczajów;
   Prowadź z niewoli ciała swych dzieci
   Do utraconych ojczyzny krajów,
   Kędy nam gwiazda zbawienia świeci.

   V. Módl się za nami św. Ojcze Franciszku.
   R. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

   Módlmy się:
   Panie Jezu Chryste, któryś oziębłemu światu, aby go do miłości na nowo zapalić, okazał znaki odkupieńczej Męki Twej w ciele św. Ojca Franciszka, daj nam, abyśmy znamię Krzyża Twego godnie na sobie przed światem nosili i zasłużyli na nazwę prawdziwych Twoich uczniów. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 5. Paweł pisze:

  „Święty Franciszku, bądź pozdrowiony,
  Ciebie Ojczyzna światłem swym zowie…”

  – Ta Ojczyzna to oczywiście Włochy, bo jak pisze ks. Wincenty Zaleski:
  „W roku 1939 papież Pius XII ogłosił go patronem Włoch. W roku 1958 parlament włoski uroczyście tenże dekret papieża zatwierdził.”

  [Zacytowałem ze str. 602 książki ks. Wincentego Zaleskiego SDB „Święci na każdy dzień” – wydanie uzupełnione Wydawnictwa Salezjańskiego, Warszawa 1996, IMPRIMATUR: Kuria Diecezjalna Warszawsko-Praska, nr 600/K/95 z dn. 24.04.1995 r., bp Stanisław Kędziora, Wikariusz generalny, ks. Marcin Wójtowicz, Notariusz.]

  Jak podaje ponadto na str. 606-607 powyższa książka, zakony franciszkańskie dały Kościołowi 4 papieży (Mikołaj IV, +1292, Sykstus IV, +1484, Sykstus V, +1590, i Klemens XIV, +1774) oraz następujących doktorów Kościoła: św. Antoniego Padewskiego (+1231), św. Bonawenturę (+1274) i św. Wawrzyńca z Brindisi (+1619).
  „Martyrologium Rzymskie” daje Świętym franciszkańskim pierwsze miejsce wśród zakonów, a do najbardziej znanych należą ponadto: czczony w tym roku w polskim Kościele św. Brat Albert Chmielowski, a spośród Polaków jeszcze m. in. bł. Jakub Strzemię (Patron Lwowa), św. Jan z Dukli (Patron sił zbrojnych I Rzeczypospolitej), trzy polskie księżne (a potem klaryski): św. Kinga, bł. Jolanta i bł. Salomea, poza tym św. Szymon z Lipnicy, bł. Władysław z Gielniowa (Patron Warszawy), bł. Honorat Koźmiński (Założyciel licznych zakonów, zwłaszcza bezhabitowych, w okresie zaborów), św. Maksymilian Maria Kolbe oraz beatyfikowani przez papieża Franciszka pierwsi polscy misjonarze-męczennicy bł.bł. Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski.

  Spośród nie-Polaków do najbardziej znanych Świętych franciszkańskich należą ponadto m. in.: Założycielka II Zakonu – św. Klara; dwoje Patronów Franciszkańskiego Zakonu Świeckich: św. Elżbieta Węgierska i św. Ludwik IX; św. Ojciec Pio, św. Leopold Bogdan Mandić (Chorwat, jeden z czworga Słowian nie-Polaków kanonizowanych przez papieża Polaka), św. Józef z Kupertynu (Patron egzaminowanych), św. Leonard z Porto Maurizio (Apostoł nabożeństwa „Trzech Zdrowaś Maryjo”), bł. Jan Duns Szkot (zwany „Doktorem subtelnym”, zapoczątkował doktrynę o Niepokalanym Poczęciu NMP) i bł. Maria Magdalena Martinengo (przekazała objawienie o 15 ukrytych Mękach Pana Jezusa w Ciemnicy).

  • Paweł pisze:

   To był komentarz do wpisu o zaczynającej się właśnie Nowennie do św. Franciszka z Asyżu, ale ten wpis już znikł…

   • Witek pisze:

    Ewo Chwała Panu! Nie wiem o co chodzi, ale raduję się razem z Tobą!

    • Paweł pisze:

     Dzięki za przywrócenie wpisu o Nowennie do św. Franciszka.

     Mogę jeszcze dodać pewną ciekawostkę tak à propos Ojczyzny, o której jest mowa w słowach tej Nowenny (powyżej przeze mnie zacytowanych):
     – mianowicie o tym, że Włochy są po trosze Ojczyzną także dla Polaków, tak oto mówił prof. Feliks Koneczny w swoim odczycie „Polska między Wschodem a Zachodem” wygłoszonym na KUL-u w 1927 roku:

     „[My, Polacy] czerpaliśmy cywilizację wprost ze źródeł, z Francji i z Włoch, tak dalece, iż Sienkiewicz mógł wyrazić się, jako inteligentny Polak posiada dwie ojczyzny: polską własną rodzimą, tudzież Włochy, rodzimej uzupełnienie.”
     http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/feliks_koneczny/polska/polska.php

    • wobroniewiary pisze:

     On sam „uciekł” do kosza, widać komu bardzo przeszkadza św. Franciszek

 6. mała pisze:

  Piękny wpis.
  Chcę do Neapolu, do księdza Dolindo, do jego grobu 🙂

 7. Malgosia pisze:

  Podczas pobytu w Polsce udalo mi sie kupic ksiazke o Ojcu Dolindo.Polecam wszystkim ;wciaga niesamowicie.I juz marzy mi sie podroz do Neapolu…

 8. Betula pisze:

  28 września IX dzień nowenny do św.Michała Archanioła

  Św.Michał Archanioł patronem dobrej śmierci.

  Kościół katolicki wzywa pomocy świętego Michała przy umierających, on bowiem wyznaczony jest od Boga do tego, aby wiódł dusze chrześcijan przed sąd Boży. Dla tych, którzy się w chwili zgonu oddają pod jego opiekę i proszą o jego orędownictwo, jest św. Michał dzielnym pomocnikiem. Dlatego też modli się Kościół przy łożu konającego: „Święty Michale, archaniele, wspomagaj nas w walce, abyśmy na sądzie Bożym nie poszli na zgubę”. A w Mszy żałobnej: „Chorąży Michał święty niech zawiedzie dusze, Panie Jezu, do światła, któreś przyobiecał Abrahamowi i potomkom jego”. Kto przeto pragnie w ostatniej godzinie doznać pomocy tego archanioła, niech się wyrzeknie grzechu, szatana i jego pokus. Hasłem naszym niech będzie święte imię Michała, które znaczy: „Któż jest jak Bóg?”. Gdy nas szatan kusi do grzechu, gdy nas łudzi powabami świata, gdy podnieca w nas żądze cielesne i obiecujące nam wszystko, byle byśmy wykroczyli przeciw któremuś przykazaniu, wtedy odegnajmy go tymi słowy: Któż jest jak Bóg? Znaczy to: „Któż tak dobry, jak Bóg? Kogo należy się tak obawiać, jak Boga? Kto nagradza tak, jak Bóg? Kto darzy większym szczęściem, jak Bóg? Komu winniśmy większe posłuszeństwo, jak Bogu?”. Świat zginie, ciało zgnije, szatan jest kłamcą i oszustem, jeden Bóg tylko jest wiekuisty. Co On przyrzekł, to się stanie; czym On zagroził, to nas nie minie. Miejmy to na pamięci w chwili pokusy. Gdy się tej zasady trzymać będziemy, w ostatniej chwili stanie przy łożu naszym św. Michał i nie dopuści, abyśmy się stali łupem szatana. On nam dopomoże do zwycięstwa, zawiedzie nas przed sąd Boży, przeważy szalę jego na naszą korzyść i wyjedna nam u Boga litość i miłosierdzie.

  Modlitwa

  Boże, który uwielbioną wolą swoją przeznaczyłeś ludziom pracę, a aniołom opiekę nad nami, spraw miłościwie, niech ci, co w Niebie tron Twój otaczają, ochraniają nas na ziemi. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Bogiem Ojcem i Duchem świętym żyje i króluje, po wszystkie wieki wieków. Amen.

  Żywoty Świętych Pańskich na wszystkie dni roku, Katowice/Mikołów 1937 r.

 9. Monika pisze:

  Różaniec do granic.
  7 października chwytamy wszyscy razem za najskuteczniejszą broń w walce duchowej.
  Maciej Bodasiński tłumaczy w wywiadach dla Salve TV i dla Telewizji Republika o jaką walkę chodzi w tej modlitwie (Kościoła z antykościołem)
  – mówi o intencjach i tłumaczy o zagrożeniach
  – mówi, że to co chcemy obronić, to jest wiara Chrześcijańska w tym duchowym znaczeniu,
  czyli, żeby obronić obecność Boga w sercach ludzi – tą modlitwą:
  1. https://www.youtube.com/watch?v=ciE03JdxygA
  2. https://www.youtube.com/watch?v=6oj7nrp_XOo

 10. Kinga pisze:

  Ja tez jestem w trakcie czytania tej ksiazki. Nie przywiozlam jej z Polski, ale trafila w moje rece przez kolezanke 🙂 Goraco polecam 🙂 Oprocz osoby Ksiedza Dolindo przewijaja sie tez postacie innych swietych osob, wczesniej mi nieznanych. Ojcze Dolindo modl sie za nami 🙂

 11. eska pisze:

  PODSUMOWANIE na tą chwilę:

  Nowenna Pompejańska z próśbą o ratunek dla grzeszników,za których nie ma siękto modlić
  29.09 – 25.10 – część błagalna; 26.10 – 21.11 – część dziękczynna

  NP 1: Monika – Taj. Radosne, eska – Taj. Światła, Maria Pietrzak – Taj. Bolesne, Kasia – Taj. Chwalebne

  NP 2: Krystyna – Taj. Radosne, Ania W.- Taj. Światła, Maria W. – Taj. Bolesne, Barbara – Taj. Chwalebne

  NP 3: Bożena Anna – Taj. Radosne, …………….. – Taj. Światła, Maria – Taj. Bolesne, Alicja M. – Taj. Chwalebne

  NP 4: Basia.. Radosna. Zosia. Bolesna. Dorota… Chwalebna. Renia… Światła.

  NP 5: Marzena…. Radosna. Bożena… Bolesna. Mariola..Chwalebna. Bogusia.. Światła.

  NP 6: Agnieszka…. Radosna. Aneta… Bolesna. Anita… Chwalebna. Bożena H… Światła.

  NP 7: Marysia…. Radosna. Izabela… Bolesna. Janina…. Chwalebna. Justyna.. Światła

  NP 8: Małgorzata…. Radosna, Danusia… Bolesna, Mateusz…. Chwalebna, Jola….Światła

  NP 9: Agnieszka – Taj. Raodsne, …………… – Taj. Światła, Basia – Taj. Bolesne, Monika… Chwalebne

  Potrzebne osoby
  do Tajemnic Światła w NP3 i NP9
  oraz do nowych grup 🙂

  • eska pisze:

   Krysia -> Taj. Światła w NP3
   Stanisław -> Taj. Światła w NP9.

   NP 10: ………………..zapraszamy!………………..

  • Agnieszka pisze:

   Eski jestes niesamowita! Marzylas o jednym „komplecie” do nowenny a masz juz 9 grup! Zwykla nowenna ma 9dni abTy masz 9 grup.😉 szkoda ze nie mge sie dolaczyc bo 8 wrzesnia zaczelam swoja nowenne za dusze czyśćcowe… Niech Ci Pan Bóg wynagrodzi za te piękne inicjatywy modlitewne. Pomodlę sie dzis za Ciebie.

   P.S przypominam ze dzis KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na ulicach miast o godz. 15.00 dołączmy sie wszyscy w naszych domach modląc się o miłosierdzie dla nas i całego świata! ❤

   • eska pisze:

    Agnieszko,dziękuję za dobre słowa, ale „ja tu tylko sprzątam”. 🙂
    Niesamowita, to jest Dorota, która przyprowadziła ponad 20 osób!

    Dziękuję Ci, Agnieszko, za modlitwę za mnie. Niech i Ciebie Bóg błogosławi i obdarza licznymi łaskami, a dusze czyśćcowe odpłacają skutecznym wstawiennictwem za Twoja miłoścdo nich.

    Powierzam Ciebie i wszystkich „wowitów” w codziennej modlitwie. 🙂

    • Agnieszka pisze:

     W takim razie za Dorotę także ➕➕➕

    • eska pisze:

     NP 10: Elżbieta – Taj. ……….., ………………………

     Elżbieta to 24-ta osoba zadeklarowana przez Dorotę.
     Doroto, łączę się z Agnieszką w modlitwie za Ciebie i dziękuję za to, co robisz!

    • Dorota pisze:

     Bóg zapłać za modlitwę a ja modlę się za eske. Bo dzięki niej możemy odpowiedzieć na Matki Bożej Wezwanie ❤ A zresztą to Ona tu działa.. Bo sama nie wiem jak udało mi się zebrać tyle osób. Boże dziękujemy Ci za Maryję ❤ ❤ ❤

    • Dorota pisze:

     A Elżbieta jaką dostanie cześć…

    • eska pisze:

     Wróciłam właśnie z Koronki na ulicach i spaceru z synem.

     Dorotko,Bógzapłaćza modlitwę!. Liczyłam, że ktoś się jeszcze zadeklaruje i Elżbiecie przydzielę to, co zostanie. Tymczasem na razie kolejnych zgłoszeń nie znalazłam…
     Ale ufam, że Matka Boża jeszcze kogoś przyprowadzi – bo jestem zdania, że to jest Jej dzieło, a nie nasze. 🙂

     Niech bedzie :

     NP 10: Elżbieta … Taj. Radosne, ………zapraszamy!……………

     Rozmawiałam dziś ze znajomą.Wponiedziałek jest dzień odprawiania nowenny pompejańskiej na Kaplicówce w Skoczowie i ona na moją prośbęzawierzy nasze dzieło przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej
     http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/1002,skoczow-kaplicowka—male-pompeje.html

    • eska pisze:

     NP 10: Elżbieta… Taj. Radosne, M. – Taj. Bolesne, ………………. – Taj Chwalebne, …………… – Taj. Światła

     Przydałby się ktoś chociaż do Tajemnic Chwalebnych – zapraszamy!

    • Dorota pisze:

     No to cudowne eska. Z Panem Bogiem

    • Dorota pisze:

     Dopisuje Grzegorz…. Bolesna 🙂

    • eska pisze:

     Dorotko, czy Grzegorz może wziąć część Chwalebną? Bo Bolesna już zajeta przez osobę o nicku „M”. 🙂 (wpis powyżej)

     Zostaje jeszcze część Światła, ale ona nie jest niezbędna, więc tak czy inaczej dziesiąta grupa ju żjest bezpieczna 🙂

    • Dorota pisze:

     Dopisuje Basia. P….chwalebna

    • eska pisze:

     Dorotko, Bolesna jest już zajęta przez „M.”
     Niech będzie Basia… Chwalebna, ale wówczas Grzegorz… Światła
     Może tak być?

     Dziękuję Ci za zaangażowanie! 🙂

    • Dorota pisze:

     Dobrze to Grzegorz chwalebna a Basia światła 🙂 Bardzo się cieszę i musze ci powiedzieć że te osoby to wszystko perełki oddane do granic Niepokalanej.

    • eska pisze:

     Cały czas zachodzę w głowę, skąd Ty te cudowne Perełki bierzesz! Masz wspaniałych znajomych! 🙂

     Jest nas czterdzieści. Gdyby nie Ty i Twoi znajomi, byłoby czternaście. Jeszcze raz ogromne Bóg zapłać!

    • Dorota pisze:

     To wszystko Jej plan 😊 Nich Matka Boża Ci Błogosławi esko… Będziemy czekać na owoce tego dzieła Bogu chwała na wieki.

 12. Bogumiła pisze:

  Wysłuchałam autorki książki o księdzu Dolindo i tak rozmyślam, że jako Polacy mamy też zadanie rozsławić tego pokornego przyszłego świętego tak samo jak ojca Matteo czy Alicję Lenczewską. Trzeba wiele pokornej modlitwy za ich wstawiennictwem, żeby Dary Boże w postaci tych przyszłych świętych były potwierdzone przez święty Kościół Chrystusowy. To ważne dla świata.
  Zatem ruszmy jeszcze więcej do modlitwy. Wiem, że w nasza WOWITowa rodzina dużo się modli, ale potrzeba jeszcze więcej. Módlmy się naszym życiem w każdej chwili, na przystanku czy przy praniu a nawet myciu zębów. Podnośmy serce do Jezusa, On załatwi wszystko. A jak całe piekło przeciwko nam ruszy, połóżmy nasze serca na Sercu Pana, On ukoi i da męstwo zwyciężać dla Niego, z Nim i tylko w Nim.
  Jezus jest Panem! ❤

 13. Beat pisze:

  Dzisiaj Koronką Do Miłosierdzia Bożego na ulicach
  Zaraz idę

 14. Ela pisze:

  Kochani bylam w Neapolu na poczatku sierpnia, chodzilam do kosciola gdzie jest grob ojca Dolindo 3 dni wlasciwie to na 3 -ci dzien znalazlam kosciol otwarty .Byla to 9 rano, czekaly juz 4 osoby z Polski, cudowne doswiadczemie, polecilam wszystkich ojcu Dolindo i zapukalam I w Waszym imieniu wowici.

 15. Pingback: 19 listopada: rocznica śmierci ks. Dolindo. Pomódlmy się modlitwą „Jezu, Ty się tym zajmij” oraz różańcem św. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s