Uzdrowienie za wstawiennictwem Alicji Lenczewskiej?

Bogusia z Kielc napisała dzisiaj: 

Chcę złożyć świadectwo:
Moja siostra została uzdrowiona z nowotworu-gruczolaka znajdującego się na trzonie macicy. Obie modliłyśmy się za przyczyną Alicji Lenczewskiej bo moja siostra też jest nauczycielką. Siostra smarowała się także olejem egzorcyzmowanym.
Próba przesłania zdjęcia Alicji z mojego telefonu na telefon siostry zakończyła się spaleniem kabla usb! Potem przez ponad 2 godziny nie mogłam uruchomić telefonu.
Zdjęcie Alicji towarzyszyło siostrze w szpitalu onkologicznym.
Po wczorajszym badaniu tomograficznym doktor Stanisław Góźdź (dyrektor onkologii w Kielcach) podniósł siostrę do góry i krzyczał: to cud, to cud! Wynik z tomografii nie wykazał ŻADNEGO guza!
Kazałam siostrze napisać świadectwo i zrobić kopię dokumentacji medycznej.
Niech ten przypadek będzie przystankiem na drodze do ogłoszenia świętą Alicję Lenczewską. Niech nasz Ojciec Niebieski będzie uwielbiony w Alicji Lenczewskiej i we wszystkich swoich Świętych! Tatusiu dziękujemy Ci.
Alicjo dziękujemy i prosimy o dalsze orędownictwo w Niebie. ❤ ❤ ❤

Nasza odpowiedź:
Chwała Panu!
Bogusiu, informację przekazałam Grzegorzowi K., który przekaże to info dziś biskupowi Henrykowi Wejmanowi i innym kompetentnym osobom w kurii szczecińskiej. A skontaktuję Cię z nim przez maila.

*****

A my? My módlmy się i czekajmy na rozwój sprawy. Ks. Maciej Bagdziński czy Grzegorz (Brat Poznanie) – kliknij na pewno nas poinformują o przebiegu zdarzeń,

Jedno z Pouczeń:
❤ Alicja „POUCZENIA” pon. 2.11.1992, godz. 8.40
† W podejmowaniu każdego czynu serca, umysłu lub rąk potrzebna jest roztropność, aby nie ulec złudzeniu, że czyni się Moją wolę, gdy pojawiają się myśli i pragnienia działania – jakże często inspirowane przez własny egoizm (pychę lub próżność) lub przez złego ducha. O dar rozeznania módl się nieustannie i trwaj przede Mną w pokorze, aby spłynęły na ciebie Mądrość i Pokój. Serce i umysł człowieka atakowane są ciągle przez zło, by powstał niepokój i błędy. I wielkiego wysiłku potrzeba, aby nie ulec, aby nie dać się omamić podstępnym zakusom zła ukrytym pod pozorami dobra i racji. Czuwajcie i chrońcie we Mnie wasze serca i umysły. Pierwszym krokiem w kierunku Mądrości jest dostrzeżenie własnej naiwności i głupoty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

73 odpowiedzi na „Uzdrowienie za wstawiennictwem Alicji Lenczewskiej?

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę o modlitwę za Filipa, który dziś jedzie do egzorcysty.
   O Boże owoce tego spotkania i modlitwy.

   • Paweł pisze:

    +++
    Modlitwa mszalna ku czci śś. Apostołów Filipa i Jakuba:
    „Boże, Ty co roku pozwalasz nam przeżywać radość ze święta apostołów Filipa i Jakuba, za ich wstawiennictwem daj nam udział w męce i zmartwychwstaniu Twojego Syna, abyśmy mogli oglądać Twoją chwałę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.”

    Ks. Gabriele Amorth w swojej książce „Egzorcyści i psychiatrzy” wymienia kilku Świętych, którzy zasłynęli z tego, że wyrzucali złe duchy:

    (…) W Rzymie, wśród ostatnich męczenników, wyróżniali się Marcelin i Piotr. Piotr był najstarszym egzorcystą-męczennikiem, którego imię dobrze znamy nie licząc oczywiście apostołów [a jest ono wymieniane też w Kanonie Rzymskim Mszy św., czyli w Pierwszej Modlitwie Eucharystycznej]. (…) [Ponadto] nie można pominąć wielkiej postaci św. Marcina z Tours, który oprócz tego, że wyprzedził św. Benedykta w zakładaniu wspólnot życia monastycznego na Zachodzie, należał także do wielkich apostołów nawracających barbarzyńców i zasłynął również jako wielki egzorcysta. (…) Cała historia Kościoła obfituje w przykłady świętych (mam tutaj na myśli choćby św. Pawła od Krzyża, św. Katarzynę ze Sieny, św. Gemmę Galgani, św. Jana Bosco, bł. o. Pio oraz wielu innych świętych wywodzących się z różnych epok), którzy uwalniali od złych duchów, nawet jeśli sami nie byli egzorcystami. (…) Powinienem także wspomnieć o wspaniałej postaci Piusa VII, znanego z tego, że był więźniem Napoleona. Był on wielkim egzorcystą i także będąc papieżem nie zaprzestał praktykowania egzorcyzmów; odmawiał je również w czasie swej podróży do Francji oraz w drodze powrotnej. Lubił powtarzać, że „punktem wyjściowym dla duszpasterstwa jest egzorcyzm”. (…)

    Click to access kompendium-wiedzy.pdf

    Wszyscy śś. Apostołowie i Egzorcyści, módlcie się za nim.
    Wszyscy Święci wyrzucający złe duchy, przyczyńcie się za nim. Amen.

  • wobroniewiary pisze:

   Prosiłam o modlitwę, mówiłam, że sama muszę ponieść ten krzyż… i dziś Pan dokonał cudu, wielkiego cudu – za wstawiennictwem św. Michała na 3 dni przed Jego świętem i 3 dni po święcie św. O. Pio ❤
   Po prostu nie mogę dokładnie napisać o co chodzi, bo oprócz wspaniałych ludzi czytają wpisy również "kudłaci i kudłate" ale uwierzcie mi, że gdybym napisała o co chodzi, płakalibyście wraz ze mną …

   • Monika pisze:

    Chwała Panu za ten cud!
    Cieszę się razem z Ewą. Wiem ile to dla Niej znaczy.
    Tym bardziej się cieszę, że od Ewy wiem o co chodzi. To wielka sprawa i wielka Łaska od Boga, za przyczyną Świętego Michała Archanioła i Świętego Ojca Pio.
    Oby więcej takich Łask a odmieni się oblicze tej ziemi i wielu naszych rodzin.
    A „kudłaci i kudłate” niech sobie wyją z wściekłości, w ogóle nie należy się tym przejmować – bo dobro i pokój zawsze zwyciężają.

   • Agnieszka pisze:

    Chwała Panu!
    Pamiętam jak o tym pisałaś. Wtedy i do dziś po prostu wiedziałam że przyjdzie taki dzień w którym podzielisz się radością z tego powodu.
    Tyle dobrego od Ciebie otrzymuję przez tę stronę. Umocnienia wiary, rozbudzenie pragnienia Ducha Świętego, i tego zwykłego oparcia ludzkiego w ciepłych wypowiedziach.
    Widzę też jak bardzo sama postępujesz w wierze i pracy nad sobą, to mnie motywuje by pracować nad sobą by być coraz lepszą w wierze i w oddawaniu siebie Jezusowi.
    Pozdrawiam i błogosławię

 2. mała pisze:

  Chwała Panu
  Ale siostra musi się czuć szczęśliwa Bogusiu 🙂

 3. xx pisze:

  A nie wiem czy wiecie, że jednym z kierowników duchowych Alicji Lenczewskiej był śp. egzorcysta, wielki autorytet, ks. Marian Piątkowski

 4. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" Niedz. 1.11.1992, godz. 8.00
  † Młodość pełna jest czynów bez zastanowienia, starość zastanowienia bez czynów. Wiek dojrzały wymaga jednego i drugiego.

  • Lucyna pisze:

   Te słowa są konkretnie dla mnie.

   • MariaPietrzak pisze:

    powiem ,ze chyba wszyscy na to cierpimy . Oczywiscie regule potwierdzaja wyjatki . Starosc pelna czynow u pani Wandy Poltawskiej stale budzi moj podziw i stawia na nogi !
    mozna powiedziec , tam nie ma starosci , tam stale dojrzala mlodosc gosci !
    dobrego dnia !

 5. Teresa pisze:

  Chwała Panu!

 6. Agnieszka pisze:

  Niedawno nabyłam wyczekane Słowo Pouczenia czekam na Dzienniczek.
  Już pierwsze zdania wywołały pracę w duszy i łzy oraz ogromne poczucie Miłości wyzwalającej.
  Potem miałam silne przekonanie o uznaniu świętości Alicji. A dziś czytam o cudzie za jej wstawiennictwem.
  Chwała Panu!
  Ewo ja od kilku miesięcy mam problem z napisaniem maila w sprawie kolorowanek wszechobecnych teraz typu „uspokajających” nie chce demonizować zbytnio…ale jak ja na nie patrze to widzę twarze demonów..no i to że wszystko mi utrudnia napisanie byś zgłębiła temat, bo może zbytnio sie przejmuje… mail mial zawierac zdj tych kolorowanek ..uczą ponoć koncentracji…sama próbowałam to malować żeby przekonać sie ..no mnie to nie uspokaja…zabroniłam córce i schowałam. Proszę kochana w czasie wolniejszym byś zgłębiła temat.
  Pozdrawiam i błogosławię

  • AnnaSawa pisze:

   …co do tych kolorowanek, to się zgadzam. Może nie tyle co widziałam twarze demonów, ale same mandale i w tle wzory przypominające pentagramy wywołały u mnie niechęć do zakupu.

   • Agnieszka pisze:

    Dokładnie… jak otworzyłam pietwszy raz tak się wystraszyłam jak nie pamietam kiedy.
    Myślałam że zwariowałam, ale skoro nie tylko js to widze..
    To bardzo trzeba to oglosic

    • an m pisze:

     nie trzeba byc ekspertem, żeby wiać od tego jak najdalej, na zachodzie tego pełno na półkach.

   • Agnieszka pisze:

    Otworzyłam i znowu się przestraszyłam. Tak, właśnie te.
    Ten lew ma kilkoro oczu…wiemy jaki demon ma wiele oczu…
    Są sowy ,pawie ,delfiny… pierwsze co mi sie kojarzy to okultyzm i new age.
    Byłabym wdzięczna za rozeznanie i nagłaśnianie jeśli moje wnioski są właściwe. Cieszę się, że możesz przyjrzeć się tej sprawie. Wiadomo że nie wszystkich ostrzeżemy ale za to tych co sluchają i słyszą owszem.
    Polecam Maryi Ciebie i tę sprawę.
    Pozdrawiam i błogosławię

   • eska pisze:

    O kolorowankach antystresowych już JEST opinia:
    http://kjb24.pl/antystresowe-kolorowanki-niewinna-moda-czy-zagrozenie-duchowe/

    A to z „łonetu”
    https://kobieta.onet.pl/kolorowanki-dla-doroslych-o-co-w-tym-chodzi/46g9xn
    „(…) Na fali popularności kolorowanek dla dorosłych powstały zupełnie nowe terminy: „zentangle” (znane też jako „zendoodle”) oraz „zendala”. [zen to japońska odmiana buddyzmu – mój przypisek] Ten pierwszy odnosi się do znanych obiektów, na przykład zwierząt, które są wypełnione geometrycznymi wzorami. Zendala to z kolei okrągła mandala wypełniona geometrycznymi wzorami. Od klasycznej mandali odróżnia ją to, że wcale nie musi być symetryczna. Zendale często wyglądają jak okrągłe witraże, w których znajdują się jakieś obiekty – na przykład drzewa czy kwiaty.
    Kolorowanie dla dorosłych ma jeszcze jedną, nieco mniej wzniosłą odsłonę – tzw. coloringbook corruptions. Chodzi tu o wykorzystywanie klasyczych dziecięcych malowanek do tworzenia mrocznych dzieł. Słodkie sceny z Kubusiem Puchatkiem i Prosiaczkiem zamieniają się w krwawą masakrę, w której Kubuś okazuje się mordercą z nożem, uśmiechnięte muchomorki stają się postaciami z koszmaru itp.
    Kolorowanki dla dorosłych mają w zasadzie same zalety – poprawiają humor, uspokajają i sprawiają, że stajemy się bardziej produktywni. Nawet jeśli nigdy nie uważaliśmy się za artystów-plastyków, przecież nikt nie będzie wystawiać ocen naszym pracom. Wybór kolorowanek w Polsce staje się coraz większy, łatwiej jest więc znaleźć coś, co nam się spodoba. Może warto spróbować? Przecież nic nie tracimy. (…)”

    O ironio !!!

    Tymczasem religijne kolorowanki dla dorosłych już też wymyślono, ale w świetle pierwszego artykułu z „Któż jak Bóg” – lepiej, żeby się nad tym zastanowił ks.Kostrzewa lub inna kompetentna osoba.
    https://e-religijne.pl/pl/c/Religijne-kolorowanki-dla-doroslych/556

    • Agnieszka pisze:

     „Za sprawą kolorowanek z mandalami uprawia się w dyskretny sposób propagandę buddyzmu i hinduizmu, a także okultyzmu oraz daje się możliwość inicjacji w owe duchowości. Osobiście nie znajduje uzasadnienia dla korzystania z antystresowych kolorowanek, które propagują kulturę New Age. Jeśli sięgam po takie terapie, to być może moja wiara w Chrystusa jest zbyt słaba. Tam gdzie nie ma wiary w Jezusa Chrystusa, tam jest miejsce na zabobon i nowe praktyki magiczne. Bożek powstaje dokładnie wtedy, gdy objawiony Bóg wydaje mi się niewystarczający. Nie można zaprzeczyć, że jeśli zamiast poświęcać czas na kolorowanie antychrześcijańskich wzorów, skoncentrujemy się na modlitwie i poznawaniu wiary, zyskamy o wiele większą radość i prawdziwy spokój wewnętrzny. My chrześcijanie, musimy być szczególnie wyczuleni na to, by nie pozwolić, by zaczyn New Age zakwasił przaśny chleb naszej wiary”
     Bóg zapłać za pomoc ja podam dalej. Dla mnie to też potwierdzenie że fostrzegam zagrożenia i już zawvxasu ostrzegłam córkę bardzo podobnie opisując spawe bo nie rozumiała czemu zakazałam.
     Kolorowanki dostała od mojej namy, o zgrozo ! Która powinna dostrzec owe zagrożenie ! Wirle lat w Odnowie będąc…
     Pozdrawiam i błogosławię

 7. AnnaSawa pisze:

  Alicja wiem, że wszystko słyszysz :), dziękuję Ci za wszystko…bo to się za nas modliłaś i podjęłaś tą drogę, którą Cię Nasz Pan prowadził. Chwała Jezusowi Chrystusowi !!! ❤ ❤ ❤

 8. Beat pisze:

  Służebnico Boża Alicjo Lenczewska wstawiaj się za Patrickiem i Irkiem o ich nawrocenie
  Bóg Zaplac

 9. Isia pisze:

  a, ja, na dobranoc powiem wszystkim, że kocham Pana Jezusa i Jego Matkę Najświętszą- Różańową, bo właśnie wróciłam z Fatimy, błogosławionej nocy!

 10. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. II śr. 12.11.1986, godz. 8.30

  † Cóż obchodzi cię postępowanie sług Moich. Przecież oni nie przeszkadzają ci w spełnianiu tego, co należy do ciebie. Ja sam cię pouczam i Ja jestem twoim wzorem do naśladowania.Jest ktoś, kogo postawiłem na twej drodze, aby był twoim przewodnikiem. Na nim się wzoruj, gdy wyda ci się, że naśladowanie Mnie jest nierealne, bo będąc Człowiekiem byłem jednocześnie Bogiem. Są też inni ludzie godni naśladowania, których może nie znasz, a może nie dostrzegasz.
  Ale nawet gdyby ich nie było, czy to powinno mieć wpływ na twoją wierność wobec Mnie? Czyż zło, które dostrzegasz nie powinno jeszcze bardziej mobilizować twoją gorliwość, aby wyrównać, naprawić, zadośćuczynić?
  Szatan ci mówi: po co ci ta asceza skoro inni dogadzają sobie i otaczają się zbytkiem? I wsącza truciznę w twoje serce.
  Pokazałem ci, jak wygląda obraz świata omotanego złem. Pokazałem ci to symbolicznie i to mobilizowało twoją gorliwość. Dlaczego teraz, gdy pokazałem ci prawdziwe objawy tego zła, tak wiele zamętu powstało w twym sercu? Ucz się rozpoznawać, czyje są te podszepty i reaguj na nie tak, jak Ja reagowałem, gdy byłem kuszony.
  Nie zważaj na to, co czynią inni wokół, i zamknij swoje serce na wątpliwości.
  Choć jesteś złączona ze Mną, pozostawiłem cię w sytuacji wyboru i z troską obserwowałem twoje serce: w którą stronę się zwróci. Twoja wolność istnieje nadal, a twoja miłość i wierność zawsze będzie aktem dobrowolnym. Na tym polega jej wartość.
  Pragniesz, abym w tobie był, i aby twoje reakcje były Moimi. To pragnienie i zwracanie się do Mnie powinny być stałą twoją postawą. Wtedy będę mógł żyć w tobie i twoja codzienność stanie się święta.

 11. Małgorzata pisze:

  Chwała Bogu za ten dar!

 12. mała pisze:

  „KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA” JUŻ PO RAZ 10-TY – 28 WRZEŚNIA 2017

  Już po raz dziesiąty 28 września 2017 r., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga.

  Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których będzie odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest publikowana na stronie: http://www.iskra.info.pl

  Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, które Jezus dał św. Siostrze Faustynie, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo.

 13. Agnieszka pisze:

  Proszę o modlitwę

 14. eska pisze:

  W odpowiedzi na ostatnie Orędzi Matki Bożej, ruszamy z Nowenną Pompejańską w grupach – z prośbą o ratunek dla grzeszników, za których nie ma się kto modlić.
  TERMIN: od 29.09. (świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela) do 21.11. (Ofiarowanie NMP)

  Dziś rano uzyskałam dla tej inicjatywy błogosławieństwo mojego Księdza Proboszcza. 🙂
  A jest dziś wspomnienie św. Wincentego a Paulo – patrona wszystkich dzieł miłosierdzia.

  NP 1:
  Monika – Taj. Radosne, eska – Taj. Światła, Maria Pietrzak – Taj. Bolesne, Kasia – Taj. Chwalebne

  NP 2:
  Krystyna – Taj. Radosne, Ania W.- Taj. Światła, Maria W. – Taj. Bolesne, Barbara – Taj. Chwalebne

  NP 3: ……………….zapraszamy!………………………

  (przy zgłaszaniu się proszę sobie wybrać Tajemnice)

  Sposób odmawiania – wzorem poprzednich akcji – tutaj: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/modlitwa/nowenna-pompejanska-za-kaplanow/

  • Maria pisze:

   Wybieram Taj. Bolesne w 3 NP
   Maria

   • eska pisze:

    NP 3:
    ……………. – Taj.Radosne, …………….. – Taj.Światła, Maria – Taj.Bolesne, ……………. – Taj.Chwalebne

    Dziękuję! 🙂
    Zapraszamy!

   • eska pisze:

    NP 3:
    Bożena Anna – Taj.Radosne, …………….. – Taj.Światła, Maria – Taj.Bolesne, ……………. – Taj.Chwalebne

   • eska pisze:

    17 osób od Doroty:
    NP 4:
    Basia.. Radosna. Zosia. Bolesna. Dorota… Chwalebna. Renia… Światła.

    NP 5:
    Marzena…. Radosna. Bożena… Bolesna. Mariola..Chwalebna. Bogusia.. Światła.

    NP 6:
    Agnieszka…. Radosna. Aneta… Bolesna. Anita… Chwalebna. Bożena H… Światła.

    NP 7:
    Marysia…. Radosna. Izabela… Bolesna. Janina…. Chwalebna. Justyna.. Światła

    NP 8:
    Małgorzata…. Radosna, …………………………………………..

    ******************

    Brakuje nam osób do NP 3 oraz do NP 8 – zapraszamy 🙂

   • eska pisze:

    NP 1:
    Monika – Taj. Radosne, eska – Taj. Światła, Maria Pietrzak – Taj. Bolesne, Kasia – Taj. Chwalebne

    NP 2:
    Krystyna – Taj. Radosne, Ania W.- Taj. Światła, Maria W. – Taj. Bolesne, Barbara – Taj. Chwalebne

    NP 3:
    Bożena Anna – Taj.Radosne, …………….. – Taj.Światła, Maria – Taj.Bolesne, Alicja M. – Taj.Chwalebne
    Dorotko, Monikę dopisałam do grupy NP 9

    NP 4:
    Basia.. Radosna. Zosia. Bolesna. Dorota… Chwalebna. Renia… Światła.

    NP 5:
    Marzena…. Radosna. Bożena… Bolesna. Mariola..Chwalebna. Bogusia.. Światła.

    NP 6:
    Agnieszka…. Radosna. Aneta… Bolesna. Anita… Chwalebna. Bożena H… Światła.

    NP 7:
    Marysia…. Radosna. Izabela… Bolesna. Janina…. Chwalebna. Justyna.. Światła

    NP 8:
    Małgorzata…. Radosna, Danusia… Bolesna, Mateusz…. Chwalebna, Jola….Światła

    NP 9:
    …………………., Basia – Taj. Bolesne, Monika… Chwalebne

    *************

    Potrzebne osoby:
    Taj. Radosne w grupie NP 9,
    Taj. Światła w grupach NP 3 oraz NP 9
    (Bez Tajemnic Światła też można odmawiać nowennę, zatem priorytetem jest uzupełnienie NP 9 o Tajemnice Radosne)

    • Aga S. pisze:

     Agnieszka- pierwsza wolna

    • eska pisze:

     NP 9:
     Agnieszka – Taj.Radosne, ……………… – Taj.Światła, Basia – Taj. Bolesne, Monika… Chwalebne

     Dziękuję, Agnieszko 🙂
     Zapraszamy do Tajemnic Światła w NP 3 i NP 9 oraz do tworzenia kolejnych grup 🙂

    • M pisze:

     Nawałnica Nowenny Pompejańskiej:)

    • eska pisze:

     Ja odmawiam Różaniec na różańcu z relikwią św.Antoniego Padewskiego – tego od egzorcyzmu przeciw burzom. Tej nawałnicy on akurat chyba pomaga, znajdując do niej chętnych – w końcu jest też patronem od znajdowania tego, co trzeba. 😀

     @M – a Ty nie dołączysz? 😉 Dziesiąta grupa rozpoczęta – trzeba jąuzupełnić. 🙂

    • M pisze:

     Tajemnice Bolesne mogą być jak będzie grupa uzupełniona do jutra.

    • eska pisze:

     Będzie 🙂 Bo brakuje tylko kogoś do Tajemnic Chwalebnych (Światła nie są konieczne). Jeśli się do jutra nikt nie znajdzie, to ja zrezygnuję z moich Tajemnic Światła w NP1, aby wziąć Chwalebne w NP 10.

     Dziękuję Ci za udział!.

    • Monika pisze:

     Ja odmawiam akurat teraz, w tym ostatnim czasie, Różaniec Święty na różańcu z relikwią Ojca Pio. Pomyślałam, że może co drugi dzień będę też naprzemiennie odmawiać podczas tej Nowenny Pompejańskiej na różańcu z relikwią Świętej Faustyny Kowalskiej.
     Myślę, że wsparcie wstawiennictwem Św. Faustyny w tym przypadku jak najbardziej wskazane.

    • Agnieszka pisze:

     Przepraszam, troszkę to zabrzmiało z tymi różańcami jak posługiwanie się czarodziejską różką. Raz użyję tej raz tamtej…. a przecież chodzi o modlitwę. Różaniec każdy z nas ma przy sobie…to palce 😉
     A tak żeby ocieplić wypowiedź, to ja jeszcze nie wpadłam na taki pomysł z relikwiami w Różańcu, wykorzystam te wiedze na prezent.
     Pozdrawiam i błogosławię

    • Monika pisze:

     Agnieszko, gdyby tak było, że Różaniec to palce i to wystarczy, a Różaniec poświęcony to właściwie niepotrzebny przedmiot, to pomyśl tylko, czy wobec tego warto byłoby naśladować i brać dobry przykład ze Świętych, którzy wprost nie rozstawali się ze swoimi Różańcami, choćby Ojciec Pio, Ojciec Dolindo Ruotolo czy nawet Jan Paweł II?
     Żaden chyba ze Świętych nie gardził Różańcem i nie tłumaczył po co mi ten przedmiot skoro mam palce. To tylko robota diabła, by obrzydzić Różaniec, siać zwątpienie.
     I wierz mi, to nie jest bez znaczenia, mimo, że to tylko „przedmiot” i wydaje się bez znaczenia, to nie jest bez znaczenia czy masz go przy sobie czy też nie – albo, że w sumie to masz ale leży gdzieś na półce zapomniany.
     Powtarzam – to nie jest bez znaczenia czy masz go przy sobie.
     Choćby od egzorcystów dzisiaj wiemy, że diabeł boi się panicznie już nawet samego tego „przedmiotu”, gdy go masz przy sobie, bo wie, że w każdej chwili możesz Go użyć a wtedy to jemu biada.
     To nie jest magia i w ogóle nie o to tu chodzi – wiara nie ma nic wspólnego z magią.
     Magia jest wprost jej zaprzeczeniem.

    • eska pisze:

     Wypowiadając Credo mówimy: „wierzę (…) w świętych obcowanie”. W ich realną obecność i pomoc – także dzięki relikwiom.
     Mnie odkilku lat bardzo wspiera św. Antoni, chociażostatnio także odczuwam dużą opiekę św. Jana Pawła II. Dlatego uderzyło mnie, gdy w dniu zaproponowania naszej nowenny Maria Pietrzak komentując moją propozycję zacytowała właśnie jego słowa. 🙂
     Jak wiadomo, to on doprowadził do rozszerzenia kultu Bożego Miłosierdzia, zatem tym bardziej – Moniko – również pomoc św. Faustyny będzie dla nas bardzo cenna. 🙂

  • tu MariaPietrzak pisze:

   – .»Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.» brzmiała nagląca prośba Niebieskiej Matki do Pastuszków w Fatimie .
   Na stulecie objawień , tym razem z Medjugorje , o której święty Jan Pawel II powiedział , ze jest przedłużeniem Fatimy , słyszymy niemalże tę samą prośbę . Głos tej samej zatrwożonej o nasz los , Niebieskiej Matki . …
   Dziś nie Pastuszki z Fatimy , ale to my odpowiadamy . Innych modlitwą otulamy …. a modląc się za innych niejednokrotnie , nie wiedząc o tym , samych siebie wspomagamy . Czy bliskich nam …
   Oby nas było jak najwięcej …
   W NOWENNĘ się włączających …
   Ofiara Mszy świętej , Komunii Świętej , swoich serdecznych wyrzeczeń i postanowień , Nabożeństwo Pierwszosobotnie , co kto może , niech nas z tą odpowiedzią jednoczy .
   Abyśmy , w tej powodzi zła i przewrotności , nie dali miejsca diabłu , ale wszyscy zostali uratowani ! Święta Maryjo , Czuwająca , módl się z nami i za nami !

 15. Kinga pisze:

  Wyslawiajmy Pana za to co uczynil!

 16. Betula pisze:

  27 września VIII dzień nowenny do św.Michała Archanioła

  „7 sanktuariów układa się na mapie w jedną linię. Czy to miecz Michała Archanioła?”
  Gelsomino del Guercio Maj 29, 2017

  Według legendy linia przedstawia uderzenie miecza, którym archanioł pchnął diabła, strącając go do piekieł.

  Tajemnicza linia łączy ze sobą 7 sanktuariów związanych z archaniołem Michałem i sięga od Irlandii aż do Izraela. Czy to tylko zbieg okoliczności? Tych 7 sanktuariów leży od siebie w znacznej odległości, a jednak razem tworzą niemal idealną linię.

  Tajemnicza linia św. Michała Archanioła odzwierciedla, według legendy, uderzenie miecza, którym zadał on cios diabłu, by strącić go do piekieł. Stało się to po tym, jak odbyli oni apokaliptyczną walkę w niebiosach.

  W każdym razie zaskakuje fakt, że sanktuaria ułożone są na mapie w jednej linii. A trzy najważniejsze miejsca – Mont Saint Michel we Francji, Sacra di San Michele w Dolinie Susa oraz sanktuarium Monte Sant’Angelo w Gargano – są w tej samej odległości.

  Interpretuje się to jako napomnienie od samego świętego archanioła, który przypomina, że prawa Boskie powinny być zawsze szanowane, a wierni mają niezmiennie kontynuować życie w prawości. Ponadto, okazuje się, że w dniu przesilenia letniego święta linia idealnie wyrównuje się z zachodzącym słońcem (www.viagginews.com).

  Poniższa galeria przedstawia siedem kolejnych miejsc linii św. Michała Archanioła, wraz z ich krótkimi opisami:

  Tekst opublikowany w hiszpańskiej edycji portalu Aleteia

  źrodło: http://www.pl.aleteia.org/2017/05/29/7-sanktuariow-uklada-sie-w-jedna-linie-czy-to-miecz-sw-michala-archaniola/

  Trzeba kliknąć w link, jest tu mapa (przydałoby się ją tu mieścić, może ktoś potrafi) i zdjęcia.

  RÓŻANIEC ANIELSKI

  I TAJEMNICA ŚWIATŁA

  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

  Gdy Jezus został ochrzczony otworzyły „się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębica na Niego, a głos z nieba Mówił: „Ten jest Mój Syn Umiłowany, w którym mam upodobanie”.
  I te same słowa dotyczą każdego ochrzczonego dziecka, bowiem chrzest czyni nas dziećmi Bożymi, a obrzędowi temu towarzyszą Aniołowie, którzy stoją na straży życia.
  I tak Anioł oznajmił matce Samsona, iż Bóg da jej syna, który wyzwoli Izraelitów z ręki Filistynów.
  Również Anioł Gabriel zwiastuje Zachariaszowi, że jego żona pocznie syna Jana Chrzciciela, a Najświętszej Maryi Niepokalanej oznajmia, że będzie Matką Syna Bożego.
  Prosimy Aniołów Stróżów dzieci, które przyszły na świat, by pomogli prawidłowo kształtować ich charakter, aby stały się dla nas i dla wszystkich prawdziwym błogosławieństwem.

  Ojcze Nasz…..10 x Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  II TAJEMNICA ŚWIATŁA

  Objawienie się Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej.

  Zdrowa rodzina jest nadzieją chorego społeczeństwa.
  Zdrowa rodzina musi opierać się na mocy Sakramentu Małżeństwa.
  Egoizm rodziców, brak żywej wiary, zrozumienia i przebaczenia oraz różne uwarunkowania przyczyniają się do rozkładu życia małżeńskiego i rodzinnego. Cierpią na tym dzieci, które dorastając wyrażają swoją agresję buntem i niszczeniem wszystkiego dookoła siebie za brak miłości.
  Niebezpieczeństwo rozpadu groziło też małżeństwu św. Józefa i Najświętszej Maryi, kiedy to Maryja poczęła Dziecię za sprawą Ducha Świętego.
  Wtedy Anioł Pański powiedział Mu we śnie. „Józefie Synu Dawida nie lękaj się wziąć do siebie Maryi Twej małżonki. Dzięki oświeceniu przez Anioła małżeństwo zostało uratowane.
  Prosimy: Aniołowie Stróżowie wpływajcie na polskie rodziny, aby dochowywali sobie wierności małżeńskiej i nie zastępowali praw Boskich, prawami ludzkimi.

  Ojcze Nasz…..10 x Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  III TAJEMNICA ŚWIATŁA

  Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

  W drodze do zbawienia napotykamy różnych nieprzyjaciół są nimi:
  – nasza własna słabość będąca dziedzictwem grzechu pierworodnego,
  – świat tzw. ludzi sprzeciwiających się Bogu i Jego prawom oraz zły duch.
  Jak więc mamy się nawracać, cóż czynić, w kim znajdziemy obrońcę i wspomożyciela?
  Dobry Bóg dał nam świętych Aniołów, aby nas wspomagali w drodze nawracania się i osiągnięcia wiecznego zbawienia.
  Bóg powiedział,, Oto Ja posyłam Anioła przed Tobą, aby Cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził Cię do miejsca, które Ci wyznaczyłem. Szanuj Go i bądź uważny na Jego słowa. Jeśli będziesz wiernie słuchał Jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół.
  „Prosimy, więc: Wszechmogący Boże Królu całego Stworzenia poślij „Zastępy Anielskie” ku naszej obronie, byśmy mogli służyć Ci z oddaniem bez przeszkód i w pokoju.
  Ojcze Nasz…..10 x Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  IV TAJEMNICA ŚWIATŁA

  Przemienienie na górze Tabor

  Cud przemienienia Pana Jezusa na górze Tabor jest zapowiedzią naszej duchowej przemiany, którą Ojciec Przedwieczny uzależnia od naszego posłuszeństwa wobec Pana Jezusa oznajmiając wyraźnie:
  „ Jego słuchajcie ‘’.
  Posłuszeństwo prowadzi, więc do zwycięstwa.
  Św. Michał Archanioł daje instrukcje Jozuemu, jak mają zdobyć Jerycho. Oto ufając Bogu przez 7 dni będą urządzać procesję niosąc Arkę Przymierza (znak obecności Boga) siódmego dnia okrążą Jerycho siedem razy. Gdy to uczynili – Jerycho zostało zdobyte. Trzeba i nam urządzać procesję wiary, miłości i uwielbienia do Boga obecnego w Arce naszego serca. On, bowiem przez to, co nas spotyka każdego dnia, oczyszcza nas i chce byśmy wzrastali w miłości. Stąd odmawiając 7 x Zdrowaś Maryjo pozdrawiamy Matkę Bożą, aby Ona będąc jednocześnie Matką naszą i Królową Aniołów dopomagała nam zburzyć własne mury Jerycha, którymi są nasze grzechy i nałogi.
  Matko wyproś nam u Twego Syna łaskę wypełniania we wszystkim woli Bożej.

  Ojcze Nasz…..10 x Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu

  V TAJEMNICA ŚWIATŁA

  Ustanowienie Eucharystii

  Święci Aniołowie są naszymi pośrednikami przed Bogiem.
  Mówił Anioł Rafał do Tobiasza:, „Kiedy Ty i Sara modliliście się Ja przedstawiałem błagania wasze przed majestatem PANA.”
  W księdze Apokalipsy czytamy też o tym wstawiennictwie Aniołów „ I przyszedł inny Anioł i stanął przy ołtarzu mając złote naczynie na żar i dano mu wiele kadzideł, aby je dał w ofierze jako modlitwy Wszystkich Świętych.”
  Liturgia Kościoła również wspomina o tym pośrednictwie w Pierwszej Modlitwie Eucharystycznej.
  Czytamy: „Pokornie Cię błagamy Wszechmogący Boże, niech Twój Święty Anioł zaniesie tę ofiarę na ołtarze w Niebie przed Oblicze Boskiego Majestatu Twojego.”
  Prosimy pokornie: Aniele Stróżu mój wyproś mi łaskę, abym często przyjmował Komunię świętą „ Chleb Aniołów.” I niech On będzie dla Mnie skutecznym lekarstwem i ochroną przed pokusami.

  Ojcze Nasz…..10 x Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  W intencji Ojca Świętego, Benedykta XVI: POD TWOJĄ OBRONĘ …………………….

  źródło: rycerstwobielsko.pl/modlitwy/anielski-rozaniec/

 17. an m pisze:

  Witam. Mam jedno pytanie, czy jest Święta Wanda? Dziekuję za pomoc.

  • an m pisze:

   Ludzie szukają pomocy i jeśli nie otrzymają jej w Kosciele to idą tam gdzie pomocy udzielają i to z miłą chęcią. Mówienie o problemie jest bardzo ważne, ale na tym nie może się kończyć, to zdecydowanie za mało.

  • AnnaSawa pisze:

   Mam nadzieję, że władze kościoła w końcu się tym przypadkiem zajmą. I tu oczywiście nie chodzi (jak to niektórzy obrońcy mówią o „czepianie się Marcina Zielińskiego”), tylko o poważną analizę tego co on wypowiada i co dalej….czyni i w imię „czego”…bo i to jemu nie posłuży. A sprawa już „się ma” dobre kilka miesięcy….a wiele osób „się uzdrawia”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s