Ks. Adam Skwarczyński zaprasza do obejrzenia filmu Proroctwo

Dziś otrzymaliśmy maila od ks. Adama Skwarczyńskiego, który występuje w tym filmie (patrz: trailer 2) m.in. obok ks. Dominika Chmielewskiego, ks. Piotra Glasa, o. Antonello Cadeddu, pana Wincentego Łaszewskiego, ojca Johna Bashobory i innych znanych księży. W mailu m.in. czytamy: 

29.09 w kinie Luna (W-wa) odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu PROROCTWO, tego samego dnia na stronie oraz podczas pokazu ogłosimy datę premiery, która odbędzie się w internecie, na naszej stronie, gdyż film ma być ogólnodostępny za darmo.

Zbieramy wciąż fundusze na wytłoczenie płyt DVD, tak aby każda parafia/ wspólnota, która zechce wyświetlić ten film swoim wiernym, mogła taki egzemplarz dostać od nas za darmo i zorganizować pokaz.

Więcej o filmie już w najbliższy czwartek o 21:30 na antenie Radia Niepokalanów – kliknij

FILM, KTÓRY PO LUDZKU NIE MIAŁ SZANS NA POWSTANIE…

               Film „Proroctwo” to nie jest zwyczajny projekt filmowy. Z kilku względów: po pierwsze autorami nie są tzw. filmowcy, albo chociażby ludzie związani z branżą filmową, po drugie nie jest produkowany dla korzyści finansowych twórców lecz z założenia pro publico bono, po trzecie jego historia powstania zawiera co najmniej kilka interwencji z Nieba, które potwierdzały zasadność tworzenia go.

                Natchnienie do podjęcia tematu tego filmu zostało rozeznane przez dwoje ludzi, w czerwcu 2015 roku. Potwierdzone zostało przez ich spowiednika oraz przemodlone podczas serii Adoracji Najświętszego Sakramentu, zorganizowanych w tej intencji. Znaków było wiele, chociażby w postaci błyskawicznego zgromadzenia środków na pierwszy dzień zdjęciowy, który odbył się już miesiąc po odczytaniu wezwania serca.

               I tak oto osoby, które nie miały wcześniej nic wspólnego z filmem, rozpoczęły swojego rodzaju śledztwo w sprawie proroctw na temat jakiegoś szczególnego zadania jakie miałby otrzymać naród Polski do wykonania od Boga. Proroctw na ten temat okazało się być wiele, jak chociażby Teresy Neumann – niemieckiej mistyczki, czy kardynała Augusta Hlonda – Prymasa Polski albo św. siostry Faustyny – na którym to proroctwie oparte zostało całe dociekanie. W tym miejscu warto przywołać to proroctwo z „Dzienniczka”, które wypowiada sam Pan Jezus do prostej zakonnicy:

JEZUS: „Polskę szczególnie umiłowałem, jeśli posłuszna będzie woli Mojej,
wywyższę ją w potędze i świętości, z niej wyprowadzę iskrę,
która przygotuje świat na powtórne przyjście Moje”
Św. Faustyna Kowalska, Dzienniczek

Więcej: http://www.proroctwo.com.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

63 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński zaprasza do obejrzenia filmu Proroctwo

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • wobroniewiary pisze:

   Grypy ciąg dalszy – boli każda kostka, każdy staw, mięsień i każdy mm ciała. Nie robię nowych wpisów, bo nie dam rady. Muszę wyleżeć to choróbsko

   • Agnieszka pisze:

    ➕➕➕
    A ponadto duzo czosnku i imbiru, syrop z cebuli z cukrem no i wit C cieple mleczko z masłem i miodem z mniszka (😋) Na stawy jesli jest zwyrodnienie to Dicloberl. Na gorączkę paracetamol. Mialam kiedys ponad 40 stopni i zwykłym paracetamol za 2,50 ją obnizylam. Nos u nasady wysmarowac eukaliptusem i często moczyć nogi. 😊

    • wobroniewiary pisze:

     Ja to wszystko stosuję tylko ten wirus taki oporny 😦

    • Alutka pisze:

     Na wirusy ciepło. Wejdź do wanny z gorącą wodą,oczywiście bez przesady lub pod prysznic , lub rób okłady na stawy i głowę z takiej wody. Wyleczyłam się w ciągu jednego wieczora. Też mnie łamało, ból głowy dokuczał, choć głowa zimna,(bez gorączki). Dzieciom nawet gorączkę,zbijałam mocno ciepłą wodą dając do popijania, co pól godziny czy godzinę (często).W ciągu kilku godzin po gorączce ani śladu i dzieci stawały się żywotne Gdy nos zatkany, a kropelki pieką też zakraplać mocno ciepłą wodę. To taka bezpieczna i tania opcja dla delikatnych i alergików

   • Paweł pisze:

    Na niektórych stronach internetowych podają, że Patronem chorych na grypę jest św. Korneliusz, papież i męczennik, którego wspomnienie obowiązkowe wypadało w ostatnią sobotę, 16 września:

    Natomiast na stronie http://catholicsaints.info/died-of-influenza/ wymieniono troje Błogosławionych, którzy umarli na grypę:
    bł. Innocentego z Berzo, którego beatyfikował św. Jan XXIII – http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-06d.php3
    oraz dwoje beatyfikowanych przez św. Jana Pawła II:
    bł. Kolumbę Marmion – https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolumba_Marmion
    i bł. Annę Różę Gattorno – https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_R%C3%B3%C5%BCa_Gattorno

    • Paweł pisze:

     O, przepraszam najmocniej za dwa pierwsze linki, które podałem, bo ten Leszek Richmond to jest uzdrowiciel stosujący m. in. homeopatię, a na tej drugiej stronie są linki w stylu „Antykoncepcja”, „Randki”, „Pierwszy raz” itp.
     Przepraszam, to moje niedopatrzenie. Zamiast tych dwóch linków można było podać inny: http://patroni.waw.pl/

    • Paweł pisze:

     Znalazłem jeszcze w Wikipedii taką informację o przyczynach śmierci śś. Dzieci Fatimskich – Franciszka i Hiacynty Marto:

     „Wkrótce po objawieniach oboje ciężko zachorowali i zmarli. Przyczyną śmierci była rozprzestrzeniająca się wówczas pandemia grypy hiszpańskiej. U Franciszka wywiązało się zapalenie płuc. Zmarł w rodzinnym domu 4 kwietnia 1919 roku.
     U Hiacynty rozwinęło się ropne zapalenie opłucnej. Przeszła operację, podczas której usunięto jej dwa żebra. Ze względu na stan jej serca nie mogła być w pełni znieczulona, zastosowano znieczulenie miejscowe za pomocą chloroformu. Swoje cierpienia ofiarowała za nawrócenie grzeszników. Zmarła 20 lutego 1920 roku w szpitalu w Lizbonie.”
     https://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_i_Hiacynta_Marto

     A z kolei papież Benedykt XVI w 2007 roku beatyfikował franciszkańskiego brata zakonnego z Hiszpanii imieniem Miguel Zarragua Iturrízaga, który najpierw był przez 11 lat misjonarzem w Maroku, potem w roku 1918 pracował z ofiarami epidemii grypy hiszpanki, a w końcu zginął jako męczennik hiszpańskiej wojny domowej w 1936 r.
     http://catholicsaints.info/blessed-miguel-zarragua-iturrizaga/

    • Paweł pisze:

     Również śmierć papieża św. Piusa X była związana z grypą. Tak ją opisuje ks. prof. Zygmunt Zieliński w swojej książce „Papiestwo i Papieże dwóch ostatnich wieków” (wydanie Instytutu Wydawniczego Pax, Warszawa 1999, str. 288):

     „(…) Wojna [tzn. pierwsza wojna światowa] nadwątliła też siły fizyczne papieża, dotąd mimo podeszłego wieku zadowalające. Wprawdzie od 1908 r. trapił go ischias, a po silnej grypie w 1913 r. nie mógł się już pozbyć bronchitu. 2 VI 1914 r. rozpoczął osiemdziesiąty rok życia w dość dobrej kondycji zdrowotnej, jednakże w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dość niespodziewanie nastąpił silny atak bronchitu i pojawiła się arytmia. Mimo to 17 sierpnia papież wstał, nawet udzielał audiencji, już jednak nazajutrz nastąpiło pogorszenie. Niepokoiła szczególnie silna gorączka; stwierdzono zapalenie płuc. Teraz już koniec zbliżał się raptownie. 19 sierpnia zaczęła się agonia. O godz. 1.15 w nocy, 20 sierpnia, papież nie żył.”

     A z kolei papież Benedykt XVI przypominając na audiencji generalnej 7 X 2009 postać św. Jana Leonardiego (założyciela zakonu Kleryków Regularnych Matki Bożej i od 2006 r. oficjalnego Patrona farmaceutów) w 400-lecie jego śmierci – wspomniał, że umarł on na grypę: http://catholicsaints.info/general-audience-of-pope-benedict-xvi-7-october-2009-saint-john-leonardi/

     Natomiast na stronie http://catholicsaints.info/life-of-saint-rita-of-cascia-by-father-richard-connolly/ opisano uzdrowienie z ciężkiej grypy chłopca oraz pewnej kobiety z przykrych następstw grypy – za przyczyną św. Rity; a na stronie http://catholicsaints.info/anecdotes-proving-the-miraculous-power-of-saint-anthony-of-padua-by-father-joseph-anton-keller/ opisano cudowne uzdrowienie za przyczyną św. Antoniego Padewskiego pewnej kobiety, która połknęła igłę, a ta utkwiła w gardle i do tego dołączył się atak grypy.

   • Sylwia pisze:

    Kochana wyleż i gdy masz wysoką gorączkę, to rób okłady na głowę z ciepłej wody i octu to zbija temperaturę. Mi pomagało i mojej rodzinie też. Dobrze też moczyć nogi w ciepłej wodzie z solą. To też zbija temperaturę. +++

  • Anna Troscianko pisze:

   Proszę powiedzieć kiedy można obejrzeć film ,, Proroctwo” na tej stronie
   Czekam i czekam i filmu nie ma na waszej stronie

 2. wobroniewiary pisze:

  „Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci” – zaapelowali księża biskupi.

  Księża biskupi dodali, że w inicjatywę mogą włączyć się również ci, którzy nie będą mogli udać się na granice Polski.

  Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski” – głosi komunikat KEP.

 3. wobroniewiary pisze:

  Dzień siódmy Nowenny do św. Ojca Pio ❤
  Święty Ojcze Pio, niestrudzony naśladowco Chrystusa, wszystkich z ufnością proszących o pomoc zapewniałeś, że «otrzymają od Boga łaskę świętej wytrwałości», módl się za mną, gdy błagam Boga o łaskę…

  Ojcze nasz… Zdrowaś… Chwała Ojcu…

 4. Maria pisze:

  Bogu niech bedą dzieki za takich pasterzy ❤️❤️❤️

 5. PAulina pisze:

  Już nie mogę się doczekać tego filmu zwłaszcza ze opiekę duchową nad projektem przejął Ojciec Pelanowski❤️

 6. Betula pisze:

  20-go września jest I-szy dzień nowenny do Św.Michała Archanioła

  Poświęć się Św. Michałowi Archaniołowi

  Człowiek nie jest sam. Otacza go świat duchów. Te duchy starają się wpływać na niego i pociągnąć do dobra lub zła zależnie od swej natury. Już w raju był człowiek przedmiotem zainteresowania duchów dobrych i złych. Tak dzieje się nieprzerwanie od początku i tak będzie aż do końca świata. Już w raju dał się Adam oszukać złemu duchowi. Uwierzył w złudę szczęścia, którą mu podszeptywał, a przez to zgubił siebie i swoje potomstwo. Nie usłuchał Pana Boga i nie zachował poleconej mu ze względu na jego szczęście powściągliwości od przynoszącego śmierć owocu. A byłby szczęśliwy on i cały rodzaj ludzki. Dziś także kusi zły duch i poszczególne osoby i całe społeczności, jako „anioł światłości”, jako „przyjaciel człowieka”.
  Ale Pan Bóg udziela nam swej pomocy. Św. Michał Archanioł ustawicznie demaskuje kłamstwo szatana. Św. Michał jest istotą w pełni szczęśliwą. To szczęście osiągnął przez oderwanie się od własnego ja, a zanurzenie się w Bogu. On też wskazał i wskazuje wszystkim istotom rozumnym tę jedyną drogę do szczęścia i jest na niej pierwszym przewodnikiem. Wszyscy, którzy poszli za Nim tak aniołowie jak i ludzie stali się szczęśliwymi.
  Jeżeli chcesz osiągnąć cel życia i prawdziwe szczęście oddaj się i poświęć potężnemu Archaniołowi, słuchaj go i naśladuj, a On niezawodnie doprowadzi cię do Boga, do nieba, do wiecznego nieskończonego szczęścia. On nie tylko wskaże ci drogę, ale na tej trudnej drodze wspomoże i wzmocni cię jak wzmocnił Chrystusa w Ogrójcu, w czasie Męki i w Jego Drodze Krzyżowej do chwały (nauka Św. Bonawentury). On doprowadzi cię do zwycięstwa.
  Wszyscy szukają szczęścia, a przecież niewielu je osiąga, gdyż idą przez życie sami, bez doświadczonych przewodników, zadufani we własne siły i w swój rozum. Dlatego często stają się łupem złych duchów. Św. Michał Archanioł objawiając się świętobliwej siostrze Filomenie klarysce z Valls w Hiszpanii (+ 1868) powiedział: „Szczęśliwy naród, szczęśliwe miasto, szczęśliwa rodzina, szczęśliwy człowiek, którzy mnie się poświęcą – ci bowiem nie zginą”.
  Jakie obowiązki zaciągają ci, którzy poświęcą się Św. Michałowi? Przede wszystkim powinni: naśladować Św. Michała: W Jego miłości Boga i Maryi, w Jego pokorze, czystości i męstwie, w Jego gorliwości o chwałę Bożą i zbawienie dusz, w Jego wynagradzaniu Bogu i Maryi za grzechy świata dla uproszenia grzesznikom łaski nawrócenia i o uproszenie łask skutecznych dla dobrych. Ten, który poświęcił się Św. Michałowi stara się codziennie odmawiać Różaniec w intencji wynagradzania Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi, za co grzeszników dla uproszenia im łaski nawrócenia, a nadto o ile mu na to warunki pozwalają często przyjmuje Komunię św., szczególnie w pierwsze piątki i soboty miesiąca w tej samej intencji wynagradzającej i błagalnej. Będzie też wszystkie swoje czyny spełniał dla Boga i zbawienia dusz, (w tej intencji ofiaruje Najświętszym Sercom wszystkie czynności dnia) i prowadził przykładne chrześcijańskie życie. Tym, którzy poświęcili się Św. Michałowi zaleca się najgoręcej zachowanie abstynencji od alkoholu i tytoniu. Poleca się, by czciciele Św. Michała nosili i rozpowszechniali Szkaplerz Karmelitański i Cudowny Medalik, dla zjednania sobie i innym szczególnej opieki Matki Najświętszej. W walce o zbawienie dusz pomocną rzeczą jest posługiwać się koronką do Miłosierdzia Bożego, koronką do Najświętszych Ran Pana Jezusa, do Najświętszej Maryi Panny od Łez. Ponadto poświęceni Św. Michałowi działają: słowem, pismami i wszystkimi dostępnymi im środkami, aby budować Królestwo Boże na ziemi.

  MODLITWA – POŚWIĘCENIE SIĘ ŚW. MICHAŁOWI ARCHANIOŁOWI

  O wielki Książe Niebieski, najwierniejszy Stróżu Kościoła, św. Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twego oblicza, jednak ufny w Twoją dobroć, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi Twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego Anioła Stróża i w obecności wszystkich Aniołów niebieskich, których biorę za świadków mego nabożeństwa ku Tobie. Ciebie dziś obieram za mego szczególnego obrońcę i orędownika. Postanawiam sobie mocno czcić Ciebie zawsze i starać się usilnie o Twoją cześć. Bądź przy mnie przez całe moje życie, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszystkim pokusom szatańskim, głównie tym, które atakują wiarę i czystość, a w godzinie śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź do ojczyzny wiecznej. Amen.

  ze strony czuwajcie.pl

  • Betula pisze:

   Nowenna przed 29 września Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

   Dzień pierwszy – 20 września

   Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli, wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

   Czytanie z Księgi Izajasza (6, 1-8)

   W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana siedzącego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. Serafiny stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł; dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał.

   I wołał jeden do drugiego: «Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały». Od głosu tego, który wołał, zadrgały futryny drzwi, a świątynia napełniła się dymem. I powiedziałem: «Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!»

   Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który kleszczami wziął z ołtarza. Dotknął nim ust moich i rzekł: «Oto dotknęło to twoich warg: twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech». I usłyszałem głos Pana mówiącego: «Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?» Odpowiedziałem: «Oto ja, poślij mnie!»

   Pozdrowienie św. Michała Archanioła i Chóru Serafinów
   Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

   Za przyczyną św. Michała Archanioła i niebiańskiego Chóru Serafinów zapal nas, Panie, ogniem doskonałej miłości. Amen.

   P. Święty Michale, pierwszy obrońco Królestwa Chrystusowego,
   W. Módl się za nami.

   źródło: wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/09/20/nowenna-przed-29-wrzesnia-swietych-archaniolow-michala-rafala-i-gabriela-2/

 7. Ania pisze:

  Paweł, co ty tak się rozpisałeś o śmierci z powodu grypy
  Lepiej się pomodlić o zdrowie dla Ewy 🙂

  • Paweł pisze:

   Po prostu to było tak trochę pod kątem dobrania odpowiednich Świętych „na daną okoliczność”, żeby można było ich przyzywać np. w króciutkiej „litanii” (złożonej z pobożnych wezwań do nich) dodanej do naszych zwykłych modlitw.
   Ja nieraz tak robiłem, szczególnie przed dniem, w którym czekały mnie jakieś kłopoty lub jakaś „ciężka przeprawa”: odprawiałem dziewięciodniową nowennę (lub triduum trzydniowe) złożoną z krótkich modlitw i z takiej „litanii” wezwań do odpowiednio wybranych Świętych. Ci Święci musieli pasować do tematu sprawy oraz do dni w kalendarzu kościelnym, w których dana sprawa miała mieć miejsce.

   Jeśli chodzi o modlitwy w intencjach przedłożonych tu na stronie, to od czasu do czasu modlę się ogarniając je wszystkie (zwłaszcza w święta Matki Bożej odmawiam nieraz w tych intencjach np. „Pod Twoją obronę” lub inną taką modlitwę, albo też kilka takich modlitw, na ile zdrowie mi pozwala). Odmówiłem też „Zdrowaś Maryjo” za zdrowie Adminki, kiedy o to prosiła (chyba wczoraj lub przedwczoraj). 🙂

 8. rosa pisze:

  Jastrzębie Zdrój: 18-latka wspinała się na krzyż i zniszczyła figurę Jezusa Chrystusa

  18-letnia Natalia D., uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z grupą znajomych urządziła sobie nocną „imprezę” na jednym z cmentarzy. W jej trakcie wspinała się na krzyż oraz zniszczyła figurkę Jezusa Chrystusa. Wszystko zostało przez nich sfotografowane, a następnie zamieszczone na portalach społecznościowych z komentarzami sugerującymi jak „wspaniale” się bawili.
  Zachowanie dziewczyny nie zostało potraktowane jednak jako „żart”, tylko akt wandalizmu. Władze szkoły, do której uczęszcza nastolatka zapowiedziały, że wyciągną względem Natalii D. odpowiednie konsekwencje

  http://dziennik-polityczny.com/2017/09/19/jastrzebie-zdroj-18-latka-wspinala-sie-na-krzyz-i-zniszczyla-figure-jezusa-chrystusa/

 9. Ewa pisze:

  Dzisiejsze uroczystości w San Giovanni Rotondo w Kościele Matki Bożej Łaskawej

 10. xx pisze:

  „W godzinie twojej śmierci będziesz miał największe pocieszenie za uczestnictwo w licznych Mszach św., ponieważ każdą Mszę św., zabierasz ze sobą na sąd. One będę wstawiać się za tobą. Proporcjonalnie do gorliwości, z jaką w nich uczestniczyłeś, twoja doczesna kara w czyśćcu będzie zmniejszona.
  Msza św. gładzi grzechy lekkie, których nigdy nie wyznałeś na spowiedzi i Szatan w ten sposób będzie osłabiony wobec ciebie.
  Uczestnicząc we Mszy św., przyczyniasz się do najbardziej skutecznej pomocy duszom czyśćcowym. Jedna Msza św., w której uczestniczyłeś w czasie życia ma większe znaczenie niż wiele innych ofiarowanych za ciebie po śmierci.
  Uczestnicząc we Mszy św., zostaniesz uwolniony od wielu niebezpieczeństw, nieszczęść, których w przeciwnym wypadku nie mógłbyś uniknąć.
  Każda Msza św. przyczynia się do twojej chwały w niebie.Przez każdą Mszę św. będziesz mógł skrócić cierpienia dusz czyśćcowych, które czekają, byś za nie się modlił.
  Uczestnicząc we Mszy św. otrzymasz błogosławieństwo kapłana, a zatem błogosławieństwo Boga, który jest w Niebie.
  Podczas Mszy św. klękasz pośród legionów aniołów, którzy z uszanowaniem obecni są na Mszy św.
  Błogosławieństwo Boga zabierasz ze sobą z Mszy św., również dla twoich spraw ziemskich.”
  Fragmenty orędzi Jezusa i Maryi – s. Maria Natalia, Węgry (1936-1988)

 11. Agnieszka pisze:

  Pomóżcie modlitwą. Maz straszy mnie ze jutro zlozy pozew o rozwod😓 dzien po naszej rocznicy slubu

  • Jezu Ty się tym zajmij! Jezu ufam Tobie!

  • Lucyna pisze:

   Pamiętaj, nie zgadzaj się na rozwód. Rozwód to droga do piekła. Zrobisz wspólmałżónkowi krzywdę.,jesli się zgodzisz.

   • wobroniewiary pisze:

    Ty możesz się nie zgadzać, ale jak się okaże, że mąż ma np. kochankę to sąd i tak orzeknie rozwód.
    Wiem coś o tym

    • Lucyna pisze:

     katolikowi nie wolno zgadzać się na rozwód.Ja o tym nie wiedziałam i to zrobiłam.Wiem,że sąd może orzec rozwód,ale nie zgadzając się na rozwód postępujemy zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego. Co się potem stanie juz nie zależy od nas.Mamy czyste sumienie i przekonanie,że zrobiliśmy wszystko dla utrzymania małżeństwa.
     Agnieszko zajrzyj na stronę Sycharu kryzys.org albo archiwum krzyzys.org.Tam ludzie walczą o utrzymanie małżeństwa,zdarzają się powroty.

    • Monika pisze:

     Zdarzają się powroty, choć raczej niezbyt często ale czasem to nawet chciałoby się powiedzieć, że jeśli już się zdarzają, to dzieje się to zbyt późno, bo np. aż po 40 latach. Choć dla Boga nigdy nie jest za późno.
     Moi rodzice zeszli się z powrotem po około 40 latach, bo po takim czasie od rozwodu cywilnego ponownie zawarli ślub cywilny – a kościelny nadal przecież obowiązywał.
     Moja mama nieraz powtarzała to tacie, że ślub kościelny nadal obowiązuje i nic tego nie zmieni. To przysięga na całe życie. Przysięgamy komuś coś wobec Boga i wobec ludzi – i z tej przysięgi nic nas zwolnić nie może, tylko śmierć.
     Po tych wszystkich latach, gdy moi rodzice żyli ze sobą właściwie w przyjaźni, nawet w dobrej przyjaźni ale osobno, zdecydowali się ponownie wziąć ślub i po tak długim czasie zamieszkać ze sobą ponownie. Przez wiele lat podczas różnych Świąt Kościelnych, gdy spędzaliśmy Je niejednokrotnie wspólnie wszyscy razem, to zwłaszcza wtedy w rodzinie nieraz była o tym mowa, żeby się ponownie zeszli, sami nad tym się zastanawiali i rozmawiali o tym ale po tych wielu rozmowach tego kroku jednak nie uczynili.
     Zbyt wielkie były obawy. Dopiero, gdy tato zachorował śmiertelnie i wiedzieli oboje, że potrzebna będzie opieka nad nim nieustanna, to dopiero wtedy zdecydowali się na ponowny ślub i zamieszkanie razem a mama chciała opiekować się nim do końca i tak też było. Zdecydowali się na ponowny ślub dopiero wtedy gdy tato dowiedział, że jest umierający ale jeszcze był w stanie chodzić.
     Nigdy nie można do końca być pewnym co się wydarzy, jakie wydarzenia będą się działy ani kiedy.

    • Alutka pisze:

     Na niezgadzanie się też trzeba mieć pieniądze, bo sprawa się przeciąga,świadkowie też kosztują a i majętniejszy małżonek udowodni ,że to z winy tego co nie chce.To nie takie proste.

  • monika stepien pisze:

   Witaj Agnieszko, odmawiaj codziennie w intencji Twojego Małżeństwa Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej lub Różaniec do Krwawych Łez Matki Bożej. Ponadto zawierz swoje Małżeństwo(Aktem Osobistego Zawierzenia) Matce Bożej /takie Zawierzenie jest w każdą pierwszą Sobotę Miesiąca w Częstochowie lub w Warszawie u Ojców Jezuitów na Rakowieckiej w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli – zaczynają się od 14 godz. Módl się nieustannie nawet jak będzie bardzo ciężko. I rzecz bardzo ważna staraj się codziennie uczestniczyć we Mszy Św. w intencji twojego małżeństwa i przyjmować komunię Św. Możesz również w tej intencji zamówić Msze św. Przechodziłam przez to samo wiele lat temu i uwierz mi takie sprawy mogą tylko udać się z BOGIEM. Potrzeba jednak wiele pokory, cierpliwości o ofiarowania swojego cierpienia. Pozdrawiam Cię serdecznie i pozostaje z Tobą w modlitwie. monika

  • Joanna pisze:

   Zawierz swoje małżeństwo Maryi, jeśli nie możesz jechać do Częstochowy, zrób to przez email (więcej informacji na stronie radia Niepokalanów).
   Możesz też w tej intencji odmawiać nowennę pompejańską.

  • Aleksandra pisze:

   +++

 12. xx pisze:

  Do modlitwy za ludzi surowych, zarówno uczciwych jak i pokrywających surowością swoją obłudę zachęcił papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

  http://gosc.pl/doc/3865149.Franciszek-Kosciol-potrzebuje-lagodnosci-a-nie-surowosci

 13. xx pisze:

  Huragan Maria niszczy Portoryko. Prędkość wiatru dochodzi do 250 km/h
  Huragan Maria, jeden z najpotężniejszych, jakie kiedykolwiek dotarły do Portoryko, uderzył rano czasu miejscowego w wyspę, zrywając linie energetyczne, dachy z domów i wyrywając drzwi z framugami. – Są obawy, że wiatr, którego prędkość dochodzi do 250 km/h, będzie nękał Portoryko przez 12 godzin, a może i przez 24 – ostrzegają meteorolodzy

  http://www.tvp.info/34069273/huragan-maria-niszczy-portoryko-predkosc-wiatru-dochodzi-do-250-kmh

 14. Anna pisze:

  Trochę inna historia – wołanie o pomoc dla chorego 4-latka (Fundacja Siepomaga):
  https://www.siepomaga.pl/ocalic-jedrusia

 15. Betula pisze:

  21 września II-gi dzień nowenny do św.Michała Archanioła

  Bóg objawił aniołom, że chce stworzyć naturę ludzką, tj. obdarzone rozumem stworzenia niższego rzędu, aby i one miłowały i czciły Boga jako swego Stwórcę i odwieczne Dobro, oraz żeby się Go bały. Oznajmił także, że obdarzy tę naturę ludzką wielkimi łaskami oraz że druga Osoba Trójcy Przenajświętszej sama przyjmie tę naturę i zjednoczy ją osobiście z Bóstwem. Aniołowie będą musieli tę Osobę, to jest tego Boga-Człowieka, nie tylko, jako Boga, ale i jako człowieka uznać za swoją Głowę i oddawać Mu cześć pokorną i hołd Boski; pod względem godności i łaski będą niższymi od Niego i będą Jego sługami. Bóg oświecił także aniołów, jak słusznym, sprawiedliwym i rozumnym jest to poddanie się, albowiem łaskę, którą posiadali i chwałę, którą otrzymać mieli wysłużyły im przewidziane zasługi tegoż Boga-Człowieka. Aniołowie, jako też wszystkie inne stworzenia, stworzeni zostali ku Jego uwielbieniu, bo On to będzie Królem całego stworzenia. Wszystkie istoty, posiadające zdolność poznania Boga i służenia Mu, mają być Jego narodem i jak gdyby członkami Jego Ciała, aby Go, jako Głowę swoją uznawać i czcić mogły. Następnie aniołowie otrzymali nakaz, aby tegoż Boga-Człowieka uznali, jako Głowę swoją. Aniołowie święci i posłuszni poddali się wszyscy temu rozkazowi i okazywali całą siłę swej woli, i w pokorze miłością pałającego serca, najzupełniejsze posłuszeństwo. Natomiast Lucyfer, powodowany pychą i zazdrością, sprzeciwił się i wezwał aniołów, którzy za nim poszli, aby uczynili tak samo. Tak też rzeczywiście uczynili, połączyli się z nim i odmówili Bogu posłuszeństwa. W zamian książę ciemności przyrzekł im, że on będzie ich głową i że panować będzie osobno, niezależnie od Chrystusa. Tak więc zazdrość, duma i niecne pożądliwości stały się przyczyną, dla której dżuma grzechu zaraziła niezliczoną liczbę aniołów. Wtedy rozpoczęła się owa wielka walka w Niebie, którą w swym objawieniu opisuje św. Jan. Święci i posłuszni aniołowie zapłonęli bowiem, chęcią bronienia wspaniałości Najwyższego i czci Wcielonego Słowa; dlatego też prosili Pana o pozwolenie wystąpienia przeciw smokowi i walki z nim. Pozwolenie to otrzymali. Powinnam wspomnieć o jeszcze jednej sprawie, która miała miejsce w tym samym czasie. Wraz z rozkazem okazywania posłuszeństwa Wcielonemu Słowu aniołowie otrzymali polecenie uznania za swoją Monarchinię tej „niewiasty”, w której łonie Jednorodzony przyjąć miał ciało ludzkie. Niewiasta ta, bowiem będzie ich Królową i Panią wszystkich stworzeń pod względem łask i chwały przewyższać będzie Ona wszystkich aniołów i ludzi. Równocześnie Wszechmocny ukazał aniołom Najświętszą Maryję Pannę w znaku, czyli w obrazie. Dobrzy aniołowie w największej pokorze przyjęli ten rozkaz Pański i sławili potęgę Najwyższego i Jego tajemnice. Przy objawieniu tej tajemnicy i tego przykazania Lucyfer z gromadą swoich zwolenników uniósł się jeszcze większą dumą i pychą, bluźniąc straszliwie. W niepohamowanej złości, wzywając swych zwolenników, zwrócił się przeciwko Stwórcy tych wielkich cudów wołając: „Niesprawiedliwe są te rozkazy. Przynoszą ujmę mej wielkości. Dlatego tę Istotę, na którą Ty, Panie, spoglądasz z taką miłością, którą chcesz obdarować takimi wspaniałościami, ja będę prześladował i zniszczę Ją. Użyję w tym celu całej mojej siły i chytrości. Niewiastę tę, Matkę Słowa, strącę z wysokości, na którą zamierzasz Ją wynieść, a zamiar Twój w rękach moich w proch się obróci”. Straszliwa ta pycha pobudziła Gniew Pański i Bóg rzekł do Lucyfera: „Niewiasta ta, której uczcić nie chciałeś, zetrze twoją głowę. Ona cię zwycięży i zniszczy twą władzę. I chociaż przez pychę twoją świat pozna śmierć, to jednak przez pokorę tej Niewiasty śmiertelnicy otrzymają życie i Zbawienie. Oni odbiorą zapłatę i otrzymają koronę, którą ty utraciłeś”. Zaledwie smok usłyszał te wyroki Boga, odpowiedział pełen złości i pychy, wygłaszając groźby przeciwko całemu rodzajowi ludzkiemu. Jednak dobrzy aniołowie uznali sprawiedliwy Gniew Najwyższego okazany Lucyferowi i innym upadłym aniołom, i walczyli z nimi bronią rozumu, rozsądku i prawdy. Wymawiając owe słowa, którym nic nie zdoła się oprzeć , „Kto jest, jako Bóg!” święty książę Michał strącił z Nieba zamienionego w smoka Lucyfera i jego stronników.
  Niewdzięczni aniołowie stali się przez swoje grzechy niegodni wiecznego oglądania Boga; pamięć ich została wymazana z Jego Ducha, w którym na mocy udzielonych im darów była zapisana. Stracili oni prawo do miejsc, które — gdyby się okazali posłuszni — były przeznaczone dla nich; prawo to przeszło na ludzi, którym przekazane zostały teraz te miejsca. Wszelki ślad po upadłych aniołach został zupełnie zatarty i nic już po nich w Niebie nie pozostało. O nieszczęśliwa złości, która zasłużyłaś na taką straszną karę! Natomiast dobrzy aniołowie w nagrodę za swą wierność otrzymali możliwość oglądania Boga i zyskali wieczną chwałę.

  Źródło: „Mistyczne Miasto Boże” Maria z Agredy

  KORONKA Do 9-ciu CHÓRÓW ANIELSKICH

  1. Na cześć chóru Serafinów:
  O Wy, płomienne duchy miłości wiecznej, napełnijcie nią nasze dusze, byśmy się stali żywymi płomieniami miłości Bożej dla świata.
  lx Ojcze nasz… 3x Zdrowaś… lx Chwała Ojcu…
  Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i chóru Serafinów:
  Panie zmiłuj się nad nami.
  Panie zmiłuj się nad nami i wspomóż nas.

  2. Na cześć chóru Cherubinów:
  O Wy, którzy dzień i noc uwielbiacie Majestat Boży, dopomóżcie nam zniszczyć wszelki ateizm, aby cały świat wielbiąc Boga, żył szczęśliwy.
  lx Ojcze nasz… 3x Zdrowaś… lx Chwała Ojcu..
  Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i chóru Cherubinów:
  Panie zmiłuj się nad nami.
  Zmiłuj się nad nami i wspomóż nas.

  3. Na cześć chóru Tronów:
  0 Wy, żywe Trony Boga Wszechmogącego, przyjdźcie
  I dopomóżcie nam zburzyć trony szatana i przygotować
  tron dla Chrystusa Króla.
  lx Ojcze nasz… 3x Zdrowaś… lx Chwała Ojcu…
  Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i chóru Tronów:
  Panie zmiłuj się nad nami.
  Panie zmiłuj się nad nami i wspomóż nas.

  4. Na cześć chóru Panowań:
  Aby zapanowała miłość i zgoda, łaska i Pokój Boży, aby zapanował Chrystus Pan.
  lx Ojcze nasz… 3x Zdrowaś… lx Chwała Ojcu…
  Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i chóru Panowań:
  Panie zmiłuj się nad nami.
  Zmiłuj się nad nami i wspomóż nas.

  5. Na cześć chóru Mocarstw:
  Aby moc Boża wstąpiła w nas, byśmy mogli oprzeć się mocom
  czarta i wyrzucili go precz z tego świata.
  lx Ojcze nasz… 3x Zdrowaś… lx Chwała Ojcu…
  Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i chóru Mocarstw:
  Panie zmiłuj się nad nami.
  Zmiłuj się nad nami i wspomóż nas.

  6. Na cześć chóru Potęg:
  Aby Pan, dał Boską Potęgę naszym myślom, słowom, i czynom
  do skutecznego szerzenia Królestwa Jego.
  lx Ojcze nasz… 3x Zdrowaś… lx Chwała Ojcu…

  Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i chóru Potęg:
  Panie zmiłuj się nad nami.
  Zmiłuj się nad nami i wspomóż nas.

  7. Na cześć chóru Księstw:
  O Wy, potężni i wspaniali Książęta Niebiescy, przyjdźcie do nas
  słabych i grzesznych, wspomóżcie nas we wszyst­kich naszych potrzebach.
  lx Ojcze nasz… 3x Zdrowaś… lx Chwała Ojcu…
  Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i chóru Księstw:
  Panie zmiłuj się nad nami.
  Zmiłuj się nad nami i wspomóż nas.

  8. Na cześć chóru Archaniołów:
  O Wy, dostojnicy i posłowie Nieba, otwierajcie Niebo nad nami i brońcie nas, by moce piekła nam szkodzić nie mogły.
  lx Ojcze nasz… 3x Zdrowaś… lx Chwała Ojcu…
  Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i chóru Archaniołów:
  Panie zmiłuj się nad nami.
  Zmiłuj się nad nami i wspomóż nas.

  9. Na cześć chóru Aniołów:
  O Wy, dobrzy i ukochani nasi bracia niebiescy, dozwólcie
  nam cieszyć się stale waszą obecnością, napełniajcie nas
  stale dobrymi myślami i prowadźcie nas.
  lx Ojcze nasz… 3x Zdrowaś… lx Chwała Ojcu…
  Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i chóru Aniołów:
  Panie zmiłuj się nad nami.
  Zmiłuj się nad nami i wspomóż nas.

  Na zakończenie:
  Dzięki Ci Boże, za św. Michała Archanioła.
  Ojcze nasz… Chwała Ojcu…
  Dzięki Ci Boże, za św. Gabriela Archanioła.
  Ojcze nasz… Chwała Ojcu…
  Dzięki Ci Boże, za św. Rafała Archanioła.
  Ojcze nasz… Chwała Ojcu…
  Dzięki Ci Boże, za św. Anioła Stróża i wszystkich Aniołów Stróżów.
  Ojcze nasz… Chwała Ojcu…

  O, Święci Aniołowie i Archaniołowie przybywajcie z Wa­szymi Zastępami i Waszą Potęgą i okażcie nam, oraz wszy­stkim ludziom Waszą pomoc. Dajcie też poznać Waszą Moc, żeby nasze serca rozpaliły się czcią do Boga i Maryi Waszej i naszej Królowej. Amen.

 16. mała pisze:

  Po fali gwałtów dokonywanych przez islamskich imigrantów w Rimini oraz na Majorce, przyszła czas na stolicę Włoch – Rzym. W ostatnich dniach doszło tam do kilku wołających o pomstę do nieba napaści. Między innymi jedną z ofiar gwałtu przywiązano nago do drzewa w parku Villa Borghese w samym centrum Rzymu

  http://www.fronda.pl/a/plaga-gwaltow-we-wloszech-niemke-przywiazali-do-drzewa,99863.html

 17. Zinka pisze:

  Nowenna do świętego Ojca Pio

  DZIEŃ ÓSMY – 21 września
  Święty Ojcze Pio, wzorze ewangelicznej miłości Boga i bliźniego, ty umacniałeś w ludzkich sercach przekonanie, że Bóg «nie może odrzucić szczerego pragnienia miłowania Go», w imię miłości, która przepełniała twoje życie, wyjednaj mi w niebie dar…, o który cię z ufnością proszę.

  Ojcze nasz… Zdrowaś… Chwała Ojcu…

 18. Bogumiła pisze:

  Co do filmów:
  Chciałam obejrzeć film „Fatima” w kinie, ale w wielkich kinach typu Helios grali bardzo krótko a teraz w małym kinie w moim mieście grają tylko w godzinach południowych. Zadzwoniłam tam i pytam dlaczego w takich godzinach grają, że ludzie pracujący nie mogą obejrzeć? Pani odpowiedziała, że już grali po południu. Grali, ale tak krótko, że nie zdążyłam nawet zauważyć. Po południu zaś dają jakąś durną komedię.
  Jak jest coś wartościowego to nie może się przebić! Smutne to.

 19. Alutka pisze:

  Każdy podpis jest ważny
  Z apelem o udzielenie wsparcia obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” zwrócił się do wiernych diecezji rzeszowskiej jej ordynariusz ks. bp Jan Wątroba. Biskup apeluje o włączenie się w zbiórkę podpisów pod projektem zmierzającym do zakazania aborcji eugenicznej.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/189421,kazdy-podpis-jest-wazny.html

  Click to access zatrzymajaborcje-karta-podpisowa.pdf

  • JoanK pisze:

   Mam nadzieje, ze zdazymy obejrzec film zanim zacznie sie wojna. Niestety, idzie wielkimI krokami. Ostatnio rozmawialam z Siostra klauzulowa I tylko potwierdzila to co jej powiedzialam. Nie, nie strasze, ale pilnujcie stanu laski uswiecajacej jak nigdy!

 20. Ka. pisze:

  To kiedy będzie moźna zobaczyć ten film Proroctwo i gdzie w internecie..??

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s