Egzorcysta ks. inf. Jan Pęzioł: drogi do zniewolenia człowieka przez demona są bardzo różne

W niedawno wydanej książce „Mocą Imienia Jezus” ks. Jan Pęzioł przywołuje m.in. historię, kiedy to trafili do niego ludzie z małym dzieckiem. Chłopiec z dnia na dzień stał się agresywny zarówno wobec otoczenia, jak i wobec samego siebie. Po długiej i wnikliwej rozmowie z rodzicami okazało się, że dziecko od jakiegoś czasu przyjmuje leki homeopatyczne. Zdaniem ks. Jana to właśnie przez nie wszedł w chłopca demon…

[…] Przez pierwszych trzydzieści lat kapłaństwa nie spotkałem nikogo opętanego przez demona, dopiero w ostatnich dekadach liczba nękanych i opętanych lawinowo wzrosła – wyjaśnia egzorcysta

Ks. infułat Jan Pęzioł w rozmowie z ks. Rafałem Olchawskim opowiada o tym, jak szatan atakuje ludzi, gdzie się ukrywa i jak dochodzi do opętania.

Od lat sanktuarium w Wąwolnicy przyciąga rzesze pielgrzymów. Przybywają, by prosić Matkę Bożą o wstawiennictwo, ale także, by szukać pomocy u jednego z bardziej znanych egzorcystów naszej diecezji.

Ks. Jan Pęzioł w rozmowie – wywiadzie udzielonym ks. Rafałowi Olchawskiemu, wicedyrektorowi archidiecezjalnego wydawnictwa „Gaudium” – opowiada, że choć od blisko 60 lat jest już kapłanem, to tak naprawdę nasilenie działań złego ducha obserwuje od niedawna. – Przez pierwszych trzydzieści parę lat kapłaństwa nie spotkałem nikogo opętanego przez demona, dopiero w ostatnich dekadach liczba nękanych i opętanych lawinowo wzrosła – wyjaśnia w książce egzorcysta.

Jak zaznacza jest to wynikiem m.in. tego, że współczesna cywilizacja chce koniecznie wmówić człowiekowi, że szatana nie ma. A jak przekonuje ks. Jan, demon jest blisko nas, jest realny i cały czas działa. On osobiście doświadczył tego w przypadkach wielu ludzi, którzy do egzorcysty byli przywożeni lub przyjeżdżali sami. 

Jak zaznacza ks. Pęzioł, drogi do zniewolenia człowieka przez demona są bardzo różne.

W niedawno wydanej książce „Mocą Imienia Jezus” przywołuje m.in. historię, kiedy to trafili do niego ludzie z małym dzieckiem. Chłopiec z dnia na dzień stał się agresywny zarówno wobec otoczenia, jak i wobec samego siebie. Po długiej i wnikliwej rozmowie z rodzicami okazało się, że dziecko od jakiegoś czasu przyjmuje leki homeopatyczne. Zdaniem ks. Jana to właśnie przez nie wszedł w chłopca demon. Po długiej modlitwie i odprawieniu egzorcyzmu, dziecko wyszło spokojne, na własnych nogach (wcześniej zostało przyniesione do kościoła). 

Egzorcysta opowiada też historię dziewczyny, która bawiła się z koleżanką w wywoływanie duchów. Do ks. Jana przywieźli ją zrozpaczeni rodzice, którzy nie mogli poradzić sobie z do tej pory układną córką. Ona sama w trakcie modlitwy przyznała się, że organizowała seanse spirytystyczne. 

W wywiadzie ks. Jan opowiadając o przykładach opętań, z którymi miał do czynienia, bardzo często wspomina, że pyta ludzi czy przypadkiem opętany nie szukał „pomocy” u wróżek czy u bioenergoterapeutów. Zwraca także uwagę na przedmioty, którymi ludzie się otaczają, jak choćby pierścień Atlantów czy figurki bożków, które mogą otwierać demonowi furtkę. W jego praktyce posługi egzorcysty zdarzały się także przypadki, że demon wszedł w człowieka przez tzw. przekleństwo międzypokoleniowe. – Zdradził mi to w trakcie egzorcyzmu – wyjaśnia ks. Jan.

Za: kliknij

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

39 odpowiedzi na „Egzorcysta ks. inf. Jan Pęzioł: drogi do zniewolenia człowieka przez demona są bardzo różne

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • mała pisze:

   Lalki Barbie i Ken wszyscy znają, wielu nawet zakupiło własnym dzieciom.Zadziwiające że ostatnio wymyślono Barbie Baphomet, przedstawia ona siedzącego Lucyfera jako władcę na kuli która może sugerować ziemię.Czy nie jest to kolejna akcja satanistów?-Zastanówmy się– mówi ksiądz Jarek-być może chodzi o dzieci aby je ukierunkować w stronę satanizmu. Dlaczego nie postanowiono wyprodukować serii świętych.Módlmy się aby rodzice byli ostrożni w tym co ofiarują swoim dzieciom

 2. wobroniewiary pisze:

  Odmawiam od sierpnia – może ktoś dołączy od września? 🙂
  Najlepsza ochrona dla nas to Przenajświętsza Krew Pana Jezusa

  • wobroniewiary pisze:

   Za podstawę praktyki modlitewnej – siedmiu Ojcze nasz i siedmiu Zdrowaś Maryjo służy objawienie, którego nasz Pan i Zbawiciel udzielił Swoim Świętym: Św. Brygidzie, Św. Gertrudzie i Św. Mechtyldzie: „Wiedzcie, Moje najdroższe córki, iż kiedy Mnie pojmano na świecie, zadano Mi 16 razów i 30 policzków. Od Ogrójca aż do domu Annasza, kiedy z powodu zmęczenia padłem na ziemię, wycięto mi 16 razów na plecach i nogach, aby Mnie zmusić do powstania. Podnoszono Mnie za brodę 33 razy. Przy słupie biczowania popychano Mnie gwałtownie. Zadano Mi jeden śmiertelny cios i wycięto Mi 6.666 uderzeń. Koronę cierniową wtłoczono Mi na Głowę i wiele cierni przeszyło Mnie aż do mózgu, które zadały Mi 32 rany na Głowie Mojej. Tam też uderzono Mnie trzy razy, przyprawiając Mnie nieomal o śmierć za każdym razem. Pluto Mi w twarz 73 razy. Żołnierzy, którzy Mnie pojmali, było 68, tych, pod których straż Mnie oddano, było 33. Trzy razy byłem bliski skonania. Podczas biczowania upłynęły Mi 30.403 krople krwi. Przeto najdroższe córki, ktokolwiek zmówi siedem Ojcze nasz i siedem Zdrowaś Maryjo co dzień, w przeciągu 12 lat, wypełni liczbę Kropli Krwi, które przelałem od narodzenia aż do śmierci, których było 30.403, jak wam przedtem objaśniłem. Poznajecie zatem łaski, których udzielę tym, którzy się dostosują do Mego życzenia.
   Są to następujące obietnice:
   1. Zostanie w godzinę śmierci zabrany bezpośrednio do Nieba bez Czyśćca.
   2. Będzie zaliczony do grona największych świętych, jakoby przelewał krew za wiarę Chrystusową.
   3. Bóg Ojciec będzie utrzymywał w jego rodzinie trzy Dusze w stanie Łaski Uświęcającej, według jego wyboru.
   4. Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła.
   5. Będzie powiadomiony przed swą śmiercią. Gdyby osoba odmawiająca te modlitwy wcześniej zmarła, zaliczone będzie jakby odmówiła je w całości

  • Marzena pisze:

   Pani Ewo też odmawiam od sierpnia.

  • Maggie pisze:

   Odmawiam od ponad roku.

  • Lucyna pisze:

   Odmawiam od lipca.

  • Michał pisze:

   dołączę od teraz

  • duszyczka pisze:

   Odmawiam już 8 rok i cieszę się, że staje się ona coraz bardziej popularna.

 3. xx pisze:

  Pastor Jeremiah Steepek (zdjęcie ponizej) przebrał się za bezdomnego i poszedł do kościoła liczącego 10.000 członków, gdzie miał być tego ranka przedstawiony jak główny pastor.

  Przyszedł do kościoła, który miał wkrótce objąć, 30minut wcześniej, gdy ludzie schodzili się na zgromadzenie. Tylko 3 osoby z 10.000 przywitało go, mówiąc: „Hello”. Prosił ludzi o drobne na jedzenie. NIKT z kościoła nie dał mu. Poszedł do kaplicy, usiadł z przodu i został poproszony przez osoby wprowadzające, aby zechciał usiąść z tyłu. Pozdrawiał ludzi, ale w odpowiedzi był pozdrawiany nieobecnymi i wrogimi spojrzeniami , a ludzie patrzyli na niego z góry i osądzali go.

  Siedząc z tyłu kościoła, wysłuchał ogłoszeń itd. Kiedy już wszystko zostało zrobione, starsi wyszli na scenę i byli bardzo podekscytowani możliwością przedstawienia nowego pastora kościoła zgromadzeniu….

  „Chcielibyśmy wam przedstawić Pastora Jeremiasza Steepek”. . . Zgromadzenie rozglądało się wokół, klaszcząc z radością i oczekiwaniem… Bezdomny człowiek siedzący z tyłu wstał… ruszył wzdłuż ławek… oklaski ustały, a oczy WSZYSTKICH były zwrócone na niego… Wszedł na podwyższenie, wziął mikrofon od starszych (którzy już tam byli) i zatrzymał się na chwilę,… po czym wyrecytował:

  „Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

  Potem spojrzał na zgromadzenie i opowiedział im wszystko, czego doświadczył tego ranka… wielu zaczęło płakać, sporo głów skłoniło się ze wstydem…

  Wtedy powiedział:

  „Dziś widzę tu zgromadzenie ludzi, a nie kościół Jezusa Chrystusa. Na świecie jest wystarczająco dużo ludzi, lecz za mało uczniów… Kiedy WY zechcecie stać się uczniami? Po czym zakończył nabożeństwo do następnego tygodnia. … . Być chrześcijaninem to coś więcej niż twierdzicie. Jest to coś, czym się żyje i dzieli z innymi.

 4. mała pisze:

  Funkcja egzorcysty wymusza na mnie niejako kroczenie „prostą drogą”. Nie mogę już pozwolić sobie na wątpliwe kompromisy, przymykanie oka na niektóre sprawy, szukanie dróg na skróty. Idę „prostą drogą”, zachowując pogodę ducha. Diabeł jest tchórzem, boi się jednoznaczności i radykalizmu. To relatywizm pozostawia mu przestrzeń do działania.

  Odnosząc to na przykład do jazdy samochodem – po wypadku zacząłem szczególnie pilnie stosować się do przepisów ruchu drogowego. Wiem, że gdybym zrobił coś „z pogranicza”, zły od razu by to wykorzystał.

  I dzisiaj nie boi się Ojciec, że Szatan zechce się znowu zemścić?

  Ależ ja wiem, że on by chciał! Nieraz mówi mi ustami opętanych, że zgniótłby mnie, gdyby tylko mógł!

  Nie wdaje się z nim Ojciec w dyskusje?

  Opinie egzorcystów są tutaj różne, ale ja staram się tego unikać, tak nauczył mnie ks. Andrzej. Trzykrotnie wdawałem się z diabłem w dyskusję i za każdym razem lądowałem „na gnoju”, bawił się mną jak zabawką. Rozkazuję mu więc jedynie w imię Jezusa Chrystusa! Ludzka inteligencja nie może równać się z diabelską.

  A co, jeśli zły znów zaczyna grozić?

  https://pl.aleteia.org/2017/08/31/diabel-jest-jak-pies-na-lancuchu-rozmowa-z-polskim-egzorcysta/

 5. mała pisze:

  Skutki „kolonijnego chrztu” – świadectwo egzorcysty

  „Pan Bóg mówi, że cię nie zostawi” – usłyszała podczas modlitwy wstawienniczej. Dziś dziękuje Bogu za wszystko, co ją spotkało.
  Kamila trafiła do domu dziecka zaraz po urodzeniu. Dwa lata później znalazła się w nowej rodzinie. Nie należała do łatwych dzieci. W wieku ośmiu lat sięgnęła po papierosy, była agresywna i wrogo nastawiona do swoich rówieśników. Podczas wakacji zgodziła się na „kolonijny chrzest”. Najpierw pokonała trasę, na której stali ludzie poprzebierani za diabły. Potem została polana błotem, czołgała się po szyszkach, piła „nieznaną” miksturę i całowała w kolano Zeusa. Pamiątką „chrztu” był dyplom i pseudonim „Czarnulka”.
  W wieku jedenastu lat Kamila doświadczała już samobójczych myśli, okaleczała się i walczyła z ogromnym poczuciem niepokoju. W międzyczasie poznała wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Zaczęła jeździć na msze o uzdrowienie. Podczas rekolekcji namacalnie doświadczyła obecności Boga. W czasie modlitwy wstawienniczej usłyszała proroctwo na swój temat. Postanowiła trwać przy wspólnocie. Jednemu z kapłanów w zaufaniu opowiedziała o „chrzcie”, który przyjęła na koloniach. Ksiądz kazał jej zniszczyć dyplom, ale ona tylko oddała go bliskiej osobie. Kolejne wskazania duchownego nie zmieniły jednak postępowania Kamili. Dalej trwała w swoim towarzystwie. Za namową znajomych podpisała nawet pakt z diabłem.
  Potem, dzięki mamie, zaczęła jeździć do egzorcystów. Po jednym ze spotkań została uwolniona od sześciu duchów świata. Poczuła ulgę. Niestety, kilka miesięcy później zły powrócił. Wszystko dlatego, że nie przebaczyła swoim biologicznym rodzicom. Na nowo wpadła w alkohol, narkotyki i niebezpieczną muzykę. Czuła nienawiść do wszystkiego, co było związane z Kościołem. Bez wiedzy dziewczyny demon zaczął wysyłać SMS-y z jej telefonu. Obcojęzyczne wiadomości trafiały do kapłanów i świeckich. Dzięki pomocy koleżanki Kamila trafiła do egzorcysty diecezji kieleckiej. Modlitwy o uwolnienie trwały przez trzy dni. Wszystkie demony wychodziły przez pozdrowienie Maryi. Teraz Kamila ma 19 lat i wreszcie zaczyna wracać do normalnego funkcjonowania…

  Na podstawie świadectwa ks. Piotra Markielowskiego, egzorcysty diec. kieleckiej

  – opracowała Agnieszka Wawryniuk

  https://www.edycja.pl/dzien_panski/id/801/part/3

 6. wobroniewiary pisze:

  Alicja „POUCZENIA” pt. 10.04.1992, godz. 8.20 Podczas Drogi Krzyżowej
  I Nie ośmielaj się osądzać dzieł Moich, albowiem niczym jest twój rozum wobec Mojej Mądrości.
  II Nie odbieraj nikomu krzyża, lecz go umacniaj, aby uniósł.
  III Nie ubolewaj nad cudzym upadkiem, lecz wspieraj modlitwą i pokutą twoją.
  IV W opiece Matki pokładaj nadzieję.
  V Czyń, co możesz, a resztę w pokoju duszy pozostaw Bogu.
  VI Nie bądź skąpa w czynieniu miłosierdzia.
  VII Upadki są po to, by z nich powstawać w skrusze serca.
  VIII Żyj wolą Moją i karm się pouczeniem Moim.
  IX Rutyna też jest upadkiem.
  X Pozwól Mi ogołocić tych, których kochasz. Niech oni ujrzą swą nagość, by wyzwolić się od siebie samych.
  XI Oddaj Mi rany twoje i bliźnich, i świata, bym uleczył Miłością.
  XII Dusza twoja niech spoczywa w Bogu, bo Jego jest.
  XIII Masz Matkę, która przedstawi cię Bogu.
  XIV Światu pozostaw, co od niego pochodzi.
  Amen!

  • Witek pisze:

   Rozpocząłem 27.06.2017 w święto MB Nieustającej Pomocy i objawień MB z Gietrzwałdu. Bogu niech będą dzięki że Jesteście!
   Jutro Pierwszy Piątek Miesiąca, a dzisiaj jeszcze Godzina Święta. „Do zobaczenia” na wspólnej modlitwie wieczornej….

 7. wobroniewiary pisze:

  Od jutra wrzesień, nowy miesiąc postu diakonii wstawienniczej, w tym miesiącu pościmy za Filipa, człowieka bardzo skromnego, o gołębim sercu, z poważnymi problemami nękania go przez złego ducha. Tak się składa, że go znam i wiem jaki to Boży człowiek.
  Zwracam się z prośbą i do tych co nie należą do diakonii postu.
  Proszę choćby o 1 „Zdrowaś”czy „Św. Michale Archaniele” albo „Pod Twoją obronę” za Filipa
  Z góry Bóg zapłać 😉

 8. Ania pisze:

  „Po długiej i wnikliwej rozmowie z rodzicami okazało się, że dziecko od jakiegoś czasu przyjmuje leki homeopatyczne. Zdaniem ks. Jana to właśnie przez nie wszedł w chłopca demon…”

  Homeopatia to diabelstwo. Potwierdzam!

  • Małgosia pisze:

   Po przeczytaniu tych wszystkich informacji o lekach homeopatyczne jestem przerażona jak wielki moga mieć wpływ na nasze życie czy naszych bliskich. Musz przyznać że w młodości lekarz także zalecił mi przyjmowanie leków homeopatycznych.Teraz jestem mamą 2 chłopców.Najmlodszy syn gdy miał problemy z zabkowaniem poradziłem się koleżanki że żadne masci nie pomagają.Z racji tego że świeżo co przyjechaliśmy do Niemiec nie wiedziałam jakie dostępne tam są leki Ona zaproponowała mi kuleczki homeopatyczne na zabkowaniem które miała po swoim starszym synku. Nie chcialam ich ,gdyz Po przeczytaniu paru artykulow Do homeopatia byłam nastawiona że to obłuda farmaceutyczna promowana dla pieniędzy. Niestety koleżanka przyniosła mi je.Wzbranislsm się z przyjęciem ich więc ona wzięła na swój palec kilka kulek i na moich oczach wepchhnęła je do buzi mojego synka, mówiąc z zadowoleniem,,zobaczysz że pomoga”.Nigdy później nie dawalam ich synkowi i je wyrzuciłem.Zapomnialam o sprawie ale teraz jestem przerażona.
   Co ja w takiej sytuacji powinnam zrobić proszę o radę, pouczenie…..Jak pomóc mojemu dziecku.Teraz ma 2,5 roku modli się z nami codziennie.Czy iść z tym do mojego proboszcza? Proszę o pomoc!

 9. Maria pisze:

  PROGRAM XXXIX ROCZNICY KORONACJI FIGURY MATKI BOŻEJ KĘBELSKIEJ

  WĄWOLNICA 2 – 3 WRZEŚNIA 2017 ROKU
  25.08.- 02.09. 2017r. Nowenna do MB Kębelskiej po Mszy Św. o godz. 7.00
  2 września 2017 – sobota
  6.30 – Godzinki o NMP
  7.00 – Msza św. w Kaplicy Matki Bożej
  12.00 – Msza św. w Kaplicy Matki Bożej
  16.00 – Nabożeństwo Różańcowe
  18.00 – Msza św. na Placu Różańcowym – celebruje ks. bp Mieczysław Cisło
  20.00 – Koncert Zespołu „Guadalupe”
  21.00 – Apel Jasnogórski i procesja światła do Kębła
  22.00 – Msza św. w Kęble – celebruje ks. bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny KEP
  24.00 – Msza św. w Bazylice – celebrują księża rodacy
  Czuwanie modlitewne:
  1:30 – Legion Maryi
  2:30 – Koło Przyjaciół Radia Maryja
  3:30 – Nieustający Różaniec

  3 września 2017 – niedziela
  6.30 – Godzinki o NMP w Bazylice
  7.00 – Msza św. w Bazylice
  9.00 – Uroczyste wyprowadzenie Figury MB na Plac Różańcowy
  9.30 – Msza św. dla młodzieży – celebruje ks. bp Mieczysław Cisło
  12.00 SUMA PONTYFIKALNA
  – celebrują – ks. bp Kazimierz Gurda – Biskup Siedlecki
  ks. abp Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski
  ks. bp Ryszard Karpiński
  ks. bp Mieczysław Cisło
  ks. bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny KEP
  14.00 – Odprowadzenie cudownej Figury MB do kaplicy
  16.30 – Różaniec dziękczynny
  17.00 – Msza św. – celebruje ks. infułat Jan Pęzioł

  http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/uroczysto—rocznicy-koronacji.html

 10. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – Dzień 3

  Matko Najświętsza, bez Ciebie zginąłbym marnie!

  + Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu.
  W. Panie pospiesz ku ratunkowi memu.
  P. Chwała Ojcu i Synowi…
  W. Jak była na początku…

  MODLITWA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

  Przybądź Duchu Święty napełnij serca Twych wiernych i ogień Twej miłości w nich zapal.
  P. Ześlij Ducha Twojego, a powstanie życie.
  W. I odnowisz oblicze ziemi.

  Módlmy się: Boże, Tyś pouczył serca wiernych światłem Ducha Świętego, daj nam w tymże Duchu poznać co jest prawe i Jego pociechą zawsze się radować. Przez Chrystusa Pana naszego.

  MODLITWA NA DZIEŃ 3.

  Bądź pozdrowiona, Matko Nasza Najmilsza, wywyższona tutaj na ziemi przez tak licz­nych Twoich czcicieli. O Maryjo, Twoja krew­na Elżbieta, będąc sprawiedliwą w oczach Bożych, poczuła się jednak niegodna wobec Ciebie, Matki Króla nieba i ziemi, pozdrawia­jąc Cię słowami pełnej pokory: „A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?” (Łk 1,43). O Matko Najświętsza, świadom tak licznych moich grzechów, nie przestaję stale siebie zapytywać – czy jestem godny (godna) opieki Twojej? Ale jakżeby było bez Ciebie, Matko Najświętsza? Zginął­bym (zginęłabym) marnie, bo za moje grzeszne czyny, dawno dosięgłaby mnie Boża spra­wiedliwość.

  Tobie tylko Matko najmiłosierniejsza, Twojemu orędownictwu i przemożnej opiece zawdzięczam, że jeszcze żyję i że Bóg użycza mi tyle czasu do opamiętania i poprawy. Nie opuszczaj mnie więc, o Matko, i nie pozbawiaj mnie Twojej miłościwej opieki. Wstawiaj się za mną u Twego Syna. Amen.

  Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  WESTCHNIENIE
  Matko Boża Gietrzwałdzka, serdecznie Cię proszę,
  Niech Syna Twojego w sercu moim noszę.
  Nie wypuszczaj mnie z Twojej opieki,
  Dopóki nie połączę się z Tobą w Niebie na wieki.

  Na zakończenie należy odmówić również: Litanię do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

  https://stacja7.pl/gietrzwald/nowenna-matki-boskiej-gietrzwaldzkiej-dzien-3/

 11. mała pisze:

  „Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny – wybaw nas!” (św.JPII)
  II Wojna Światowa
  1 września 1939 r. o godz. 4.40 niemieckie lotnictwo przeprowadziło atak bombowy na Wieluń
  „Zlekceważenie fatimskiego orędzia, odrzucenie Dekalogu i Boga pogrążyło ludzkość w moralnej otchłani, a w konsekwencji doprowadziło do wybuchu II wojny światowej. Spełniły się więc słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie 13.07.1917 r.: „Gdy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie. Będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego”. Światło to było widziane w całej Europie w nocy z 25 na 26.01.1938 r. Było to ostatnie ostrzeżenie przed wybuchem II wojny światowej”
  św. Jan Paweł II powiedział 25 marca 1984 roku na placu św. Piotra przed figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Na zakończenie Roku Świętego Odkupienia papież uroczyście poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi, dodając na zakończenie: – Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny – wybaw nas!
  http://adonai.pl/maryja/?id=42

  • Paweł pisze:

   W Archidiecezji warmińskiej obchodzone jest 1 września wspomnienie obowiązkowe NMP Królowej Pokoju:
   http://www.kkbids.episkopat.pl/?id=168

   Click to access KalendarzDiecezjiPolskich-2013-02-28_2.pdf

   MODLITWA O POKÓJ:

   Użycz, Panie, łaskawie pokoju za dni naszych, abyśmy, Twoim miłosierdziem wsparci, od grzechu wolnymi byli i od wszelkich zamieszek zabezpieczeni. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
   – z Mszału Rzymskiego
   (3 lata odpustu – Św. Penitencjaria Apostolska, 3 III 1932).

   [Zacytowałem ze str. 146-147 książeczki do nabożeństwa „Ogień Miłości Jezusa Chrystusa” wydanej przez „Wydawnictwo książek do nabożeństwa J. Cebulski, Kraków, ul. Szewska 22” za pozwoleniem Książęco-Metropolitalnej Kurii w Krakowie z dnia 20 V 1939 (X. STANISŁAW Bp, Wik. gen., X. Stefan Mazanek, L. 3456/39).]

 12. agicam pisze:

  za Filipa+++

 13. Monika pisze:

  Przypominam o przygotowaniu na jutro wody do egzorcyzmowania na godzinę 10:00.

 14. Pingback: Egzorcysta ks. inf. Jan Pęzioł: drogi do zniewolenia człowieka przez demona są bardzo różne | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s