Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje

BIURO PIELGRZYMKOWO-TURYSTYCZNE PIOTR-TRAVEL zaprasza:

MEDJUGORIE
termin: 19-27.08.2017 /9 dni/
koszt: 500 zł + 180 euro
1 – 2 DZIEŃ dojazd do Medjugorje
OD 3 – 7 DNIA – Wspólny udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; Wejście na GÓRĘ OBJAWIEŃ–PODBRDO i wspólny różaniec. Wyjście wczesnym rankiem na GÓRĘ KRIŻEVAC- Droga Krzyżowa…
Więcej szczegółów czytaj: Kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Medziugorje, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Ks. egzorcysta: „Moglibyśmy bez przerwy mówić, czym jest Różaniec. Jaka jest jego siła. Ja o tym bardzo dużo wiem, bo jestem egzorcystą. Ile diabeł porozrywał różańców. Jak on się boi Różańca. Pamiętajmy: Różaniec jest prywatnym egzorcyzmem człowieka. Nigdy nie wychodźmy z domu, żebyśmy w kieszonce, czy na palcu nie mieli Różańca (…).”

  Ks. Jan Pęzioł, egzorcysta archidiecezji lubelskiej
  Niepokalanów, 09.08.2017, Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

 3. 25-letnia Ewa Przybyło z małopolskich Dominikowic oddała życie za swe dziecko. Chora na raka młoda kobieta zrezygnowała z radioterapii. Jej synek urodził się 24 kwietnia. Ona sama zmarła 8 sierpnia – podał „Dobry Tygodnik Sądecki”.
  Rdzeniaka (raka mózgu) IV stopnia wykryto u niej w grudniu 2016 roku. Jedyną skuteczną terapią mogła być w tej sytuacji radioterapia głowy i kręgosłupa. Jednak wtedy jej noszone pod serce 16-tygodniowe maleństwo nie miałoby szansy się na przeżycie. Ewa postanowiła czekać z leczeniem aż Ragnar się urodzi. I urodził się 24 kwietnia, w jednym ze szpitali w Niemczech.
  – Z ogromną dumą chcemy poinformować że wczoraj (24.04.2017) o godzinie 14:34 na świat przyszedł nasz upragniony syn! 1480 g czystej miłości i szczęścia które ciężko opisać – napisała na Facebooku.
  Ewa wygrała życie synka, ale sama przegrała z chorobą. Zmarła 8 sierpnia.
  http://gosc.pl/doc/4097826.Mlodziutka-Polka-oddala-zycie-za-swe-dziecko

 4. Watykan do zbuntowanych zakonników w Belgii: nie dla eutanazji

  Decyzją Stolicy Apostolskiej, belgijska prowincja Braci Miłosierdzia ma czas do końca sierpnia, aby zapewnić, że w należących do niej placówkach nie będzie przeprowadzana eutanazja. Ponadto każdy z członków prowincji musi osobiście podpisać deklarację, w której potwierdzi, że w pełni zgadza się z nauczaniem Kościoła na temat ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W przeciwnym razie zakonnikom grożą procedury kanoniczne, a całej prowincji wykluczenie z zakonu i Kościoła.
  Ultimatum watykańskie stanowi reakcję na skandaliczną decyzję belgijskiej prowincji Braci Miłosierdzia, która w marcu br. zgodziła się na przeprowadzanie eutanazji w swych placówkach. Już wtedy kuria generalna zakonu zażądała odwołania tej decyzji. Zakonnicy otrzymali też list od ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerharda Müllera, który przypominał im, że eutanazja jest niezgodna z nauczaniem Kościoła.
  Ostatecznie generał zakonu br. René Stockman zwrócił się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o wszczęcie dochodzenia. Prowadziły je dwie Kongregacje: Nauki Wiary oraz ds. Instytutów Życia Konsekrowanego. Podjęte przez nie decyzje zatwierdził sam papież.
  Zgromadzenie Braci Miłosierdzia założył w 1807 belgijski kapłan ks. Petrus Jozef Triest, dziś jest ono obecne w ok. 30 krajach świata. W samej Belgii prowadzi 15 ośrodków psychiatrycznych. Co roku korzysta z nich 5 tys. pacjentów. W ubiegłym roku odnotowano w nich 12 wniosków o eutanazję.
  http://www.niedziela.pl/artykul/30467/Watykan-do-zbuntowanych-zakonnikow-w

 5. Sylwia pisze:

  Proszę Was o modlitwę w intencji taty mojej koleżanki, który zmarł wczoraj.Niestety przegrał walkę z rakiem.. miał na imię Marian. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..”

  • Maggie pisze:

   .. a światlość wiekuista, przez Boże Miłosierdzie niechaj Marianowi świeci, na wieki wieków. Niech odpoczywa w szczęśliwości wiecznej. Amen.

 6. Barbara Maria pisze:

  +++++

 7. Alutka pisze:

  Uważajcie na promocje w znanym dyskoncie, tam są miny.
  Witam!Niektóre wasze promocje są upokarzające dla klienta. Przykład; lody” lato na 5″ reklamowane z wielkim rozmachem, a w gruncie rzeczy to mina, okazuje się , ze 2 dodatkowe za darmo trzeba na oddzielnym paragonie, oraz np. rożki takiego samego smaku jak były zakupione w tej piątce,, wielu ludziom nie odliczyło, bo wcześniej kupił orzechowe, a 2 dodatkowe bezpłatne są smaku waniliowo jakies tam, i po promocji!.W gazetce pipetką w stopce podane, ale kto to przeczyta?Podobnie z kiełbasą sląska;wielkimi cyframi po 15.99 , a przy 2 paczkach 9.90. Na paragonie okazuje się ,ze keiłbasa nie jest po 15,99, a po 11.99, więc obniżka nie aż taka duża, za to paki kiełbasy po 1,35 kg. Za kiełbasy odliczono mi raptem 4 zł . Wielka łaska Zwrócliam, bo zakpiono sobie ze mnie. Was to tylko zgłosic do ministerstwa i do PIH, no i ludzi ostrzegać. …

 8. Betula pisze:

  Modlitwa lub Błogosławieństwo Św. Antoniego z Padwy przeciwko burzom z mocą egzorcyzmu
  Bardzo SKUTECZNA modlitwa.

  Przy każdym krzyżyku należy uczynić ręką znak Krzyża Św.
  R O Z P O W S Z E C H N I A J C I E !!!

  Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju.
  + Bóg stał się człowiekiem+ i Słowo stało się ciałem.
  + Chrystus narodził się z Dziewicy.+ Chrystus cierpiał.
  + Chrystus został ukrzyżowany.+ Chrystus umarł.
  + Chrystus powstał z martwych.
  + Chrystus wstąpił do Nieba.
  + Chrystus zwycięża.+ Chrystus króluje.
  + Chrystus rządzi.
  + Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami.
  + Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju,
  + i Słowo stało się Ciałem.
  + Chrystus jest z nami razem z Maryją.
  + Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył.
  + Święty Boże!+ Święty mocny!+ Święty i Nieśmiertelny!
  + Zmiłuj się nad nami. Amen!

  W XIII wieku Pielgrzymujący Kapłan odwiedził anonimowo zakon i kościół niedaleko Lizbony w Portugalii. Kościół ten był niszczony nieomalże każdego roku przez burze, powodujące poważne zniszczenia zabudowań oraz śmierć pośród ludzi. Pielgrzymujący Kapłan zostawił u furtiana zakonu spisaną kopię tej modlitwy i zniknął. Została ona przechowana i stosowana przez mnichów i od tego czasu burze nie czyniły żadnej szkody ani zakonnikom ani zabudowaniom. W następstwie tego papież Innocenty III (1198-1216) nakazał opublikowanie tej modlitwy.
  Nasza Pani z Emmitsburga 15 stycznia 2005 podzieliła się z Gianną Sullivan informacją, że tym tajemniczym pielgrzymem – Kapłanem był Św. Antoni z Padwy. Zaleciła Ona również stosowanie tej modlitwy w naszych czasach.
  Modlitwę tę należy odmawiać z mocą! nie tylko w czasie burz ale też w czasie innych zaburzeń w przyrodzie.

  Modlitwa pochodzi z modlitewnika
  PIETA., MLOR Corporation,
  Hickory Corners, MI,USA,(269) 731-4490

  tłumaczenie Magdalena Tuszyńska

  • Paweł pisze:

   Tylko w tym tekście daje mi do myślenia to:
   papież Innocenty III – pontyfikat w latach 1198-1216,
   a św. Antoni Padewski żył w latach 1195-1231, a święcenia kapłańskie otrzymał w 1219 roku:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Padewski

   A zatem jak papież Innocenty III mógł nakazać opublikowanie modlitwy zostawionej przez Pielgrzymującego Kapłana, którym okazał się być św. Antoni Padewski, skoro święcenia kapłańskie tego ostatniego miały miejsce dopiero po śmierci tego papieża?
   Czy to aby nie jest jakaś „fałszywka”?

   • Alutka pisze:

    Musi to był papież Innocenty II.

    • Paweł pisze:

     Może to jest faktycznie błąd w imieniu papieża, tylko że w takim razie musiałby to być raczej papież późniejszy, a nie wcześniejszy, czyli np. Innocenty IV (1243-1254), który notabene akurat zajmował się m. in. problemami zakonu franciszkańskiego – macierzystego zakonu św. Antoniego z Padwy: „W tym czasie spór o ubóstwo doprowadził do rozłamu w zakonie franciszkańskim; aby wyciszyć konflikt, Innocenty IV uznał wszystko, co posiadał zakon, za własność papieską.” [za: Michał Gryczyński „Poczet papieży”, wydawca: Publicat S.A., Poznań 2006, str.156-157].

     Natomiast jeżeli chodzi o wyżej wymienioną mistyczkę Giannę Sullivan, to teolog katolicki Ronald L. Conte Jr. na swojej stronie http://catholicplanet.com/apparitions/ pisze o niej tak:

     „13. Gianna Talone-Sullivan z Emmitsburga, Maryland (nowsze orędzia, dane w Emittsburgu są prawdziwe, ale zbiór starszych orędzi danych grupie modlitewnej w Scottsdale, Arizona – jest fałszywy).”

     Jest to teolog raczej surowy względem objawień prywatnych, spośród których za prawdziwe uznaje tylko 35 wymienionych w pierwszej liście znajdującej się na powyższej stronie (i Gianna Sullivan jest mimo wszystko na tej liście, jako pozycja nr 13.). Listę tę prawie w całości przetłumaczyłem swego czasu na polski i wkleiłem w komentarzu pod wpisem https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/09/19/bardzo-wazne-wystapienie-w-sejmie-na-temat-tzw-uchodzcow-partyk-jaki-masakruje-kopacz/

    • Paweł pisze:

     Powiem Wam jeszcze ciekawostkę – może się uśmiejecie:

     Kiedy tak wertowałem ten mój wyżej wymieniony „Poczet papieży” Michała Gryczyńskiego – czytając życiorysy papieży noszących imię INNOCENTY – odkryłem, że akurat DZISIAJ, 12 sierpnia, Kościół czci w swoim kalendarzu bł. Innocentego XI – papieża z czasów odsieczy wiedeńskiej (której to wielki sukces sprawił, iż „papież ustanowił 12 września świętem Imienia Maryi, czarnego orła w swoim herbie zastąpił białym, a królowi Janowi III Sobieskiemu – na którego cześć wybił medal – nadał tytuł ‚Defensor fidei’, tzn. obrońca wiary”).

     Bł. Innocenty XI, Patronie dzisiejszy, módl się za nami.

    • „Papież doprowadził też do układu króla Polski Jana III Sobieskiego z Leopoldem I, cesarzem, w wyniku którego doszło do wspólnej akcji pod Wiedniem i zwycięstwa nad Turkami (1683). Jako wyraz wdzięczności Bogu za tę wiktorię papież ustanowił święto Imienia Maryi, obchodzone do dzisiaj 12 września – w rocznicę bity pod Wiedniem – jako wspomnienie dowolne. Zdeptanie potęgi tureckiej, zagrażającej Europie, było poniekąd ukoronowaniem pontyfikatu Innocentego XI. Po zwycięstwie pod Wiedniem Jan III Sobieski przesłał papieżowi chorągiew Kara Mustafy ze słowami: „Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył!” Innocenty XI przekazał w podzięce królowi Polski symboliczny miecz w drogocennej pochwie i nadał Sobieskiemu tytuł defensor fidei – obrońcy wiary.”
     https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2017/08/12/12-sierpnia-wspomnienie-blogoslawionego-innocentego-xi-papieza/

    • Paweł pisze:

     Na temat orędzi danych Giannie Sullivan oraz jej kilkuosobowej grupie modlitewnej pod kierunkiem ojca Jacka Spauldinga (który będąc w Medziugorju sam usłyszał Maryję) – proboszcza parafii św. Marii Goretti w Scottsdale (Arizona), a następnie samej Giannie w Emmitsburgu (Maryland), znalazłem cały rozdział na str. 287-299 książki: Janice T. Connell „Spotkania z Maryją. Najważniejsze objawienia maryjne” – wydanie Wydawnictwa „M”, Kraków 2003, ze „słowem wstępnym” ojca Roberta Faricy SJ, emerytowanego profesora duchowości z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

     Rozdział ten w pozytywnym świetle opisuje historię tych objawień, ale kończy się przytoczeniem takiego oto oświadczenia tamtejszego biskupa:

     „Posiadając oficjalne kompetencje, biskup Thomas O’Brien z Phoenix (…) wyznaczył komisję do oficjalnego zbadania wydarzeń w Scottsdale; uwzględniając jej wnioski, w 1990 roku wydał następujące oświadczenie:

     «Komisja doszła do wniosku, że przesłania (przekazy głosowe) ‚są możliwe do wyjaśnienia w ramach zwykłych ludzkich doświadczeń’, i stwierdziła, że ‚nie możemy być pewni, czy te przekazy głosowe lub objawienia są cudowne w prawdziwym znaczeniu tego słowa…’. Napisała także, że ojciec Spaulding okazał się dobrym księdzem i powinien zostać pochwalony za swoją pobożność i oddanie dla Maryi.
     Po pełnym modlitwy rozeznaniu, przyjąłem wnioski wyciągnięte przez komisję i osobiście przekazałem je ojcu Spauldingowi… Być może nie będzie już więcej żadnych dwuznacznych twierdzeń o cudownej interwencji. Jest to związane z brakiem zewnętrznych dowodów na to, że przesłania pochodzą od Jezusa Chrystusa lub Błogosławionej Dziewicy Maryi. (…)» [tu: przypis 224]”

     Przypis 224: „Biskup Thomas O’Brien, cytat w ‚Bishop Issues Statements on Scottsdale Locutions’, THE CATHOLIC SUN 6, numer 2 (18 stycznia 1990 roku), s. 14.”

   • Betula pisze:

    O skutecznosci tej modlitwy swiadcza liczne wpisy na tej stronie a takze rozpowszechniła się w internecie, moze kiedys wyjasni sie sprawa o ktorej jest napisane w tekscie obok modlitwy, odmawiajmy tę modlitwę z wdzięcznoscia ze dostalismy ja dla obrony i rozpowszechniajmy…

    • Paweł pisze:

     Dzięki za odpowiedź.
     A na koniec jeszcze przytoczę cytat na temat tej wyżej wymienionej mistyczki Gianny Sullivan i objawień w Scottsdale – ze str. 235-236 książki księdza prof. René Laurentina „Współczesne objawienia Najświętszej Maryi Panny” [wydanie Wydawnictwa EXTER, Gdańsk 1995, NIHIL OBSTAT ET IMPRIMATUR: Curia Metropolitana Gedanensis, Gedani-Olivae, die 25 Martius 1994, Ks. dr Wiesław Lauer, Vicarius Generalis]:

     „Scottsdale (Arizona)

     Grupa modlitwy zbierała się w parafii św. Marii Goretti w Scottsdale. Było to następstwem pielgrzymki do Medjugorje. Jeden z członków otrzymał od Chrystusa ‚lekcję’ dla świata: pilne orędzie miłości, podobne do orędzi w Medjugorje. Orędzia te zostały opublikowane w dwutomowym wydaniu.
     Niczego nie zarzucając orędziom, które są nabożne i wierne nauce wiary, biskup poparł opinię swej komisji, że ‚charakter ponadnaturalny nie został udowodniony’. Lecz w tej dziedzinie często miesza się ponadnaturalne i zwyczajne. Modlitwa grupy i jej łączność z Bogiem jest ponadnaturalna, oświetlona prostymi natchnieniami, które nie wymagają cenzury. Czyż jest więc konieczne, aby zaistniało coś nadzwyczajnego lub zawieszającego prawa natury, ażeby uznać kult lub przynajmniej pozwolić żyć godnie tym grupom żarliwej modlitwy? Zgodnie z wolą biskupa, proboszcz zaprzestał wszelkiej publikacji orędzi. Lecz wydawca, który miał je u siebie, uczynił to odczuwając taką powinność.”

     Gianna Talone-Sullivan wraz z mężem (lekarzem internistą) w roku 1993 „poczuli jakby zostali wezwani przez Maryję” i przenieśli się do Emmitsburga w stanie Maryland, gdzie zaangażowali się w Misję Łaski – ambulatoryjne centrum opieki dla biednych pochodzących z terenów wiejskich.
     W tamtejszej archidiecezji (Baltimore) spotkało jednak mistyczkę zdecydowane potępienie przez ordynariusza, kardynała Edwina Fredericka O’Briena, jak można przeczytać w angielskiej Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Gianna_Talone

   • Paweł pisze:

    Znalazłem jednak jakieś możliwe wytłumaczenie tej zagadki.
    Otóż w angielskim oryginale tekstu towarzyszącego tej modlitwie ten „Pielgrzymujący Kapłan” jest określony słowami „a pilgrim priest”, jak można to stwierdzić np. na stronach:
    http://www.prourladyofemmitsburg.org/prayeragainststorms.html
    https://anabellehazard.blogspot.com/2012/06/st-anthonys-prayer-against-storms.html

    Zgodnie zaś z „Podręcznym słownikiem angielsko-polskim” J. Stanisławskiego, K. Billip i Z. Chociłowskiej (wydanie „Wiedzy Powszechnej”, Warszawa 1984) słowo „priest” jest przetłumaczone: „duchowny; kapłan”.

    Natomiast „Słownik języka polskiego” pod red. prof. M. Szymczaka (wydanie Państwowego Wydawnictwa Naukowego, Warszawa 1982, tom I) słowo „duchowny” definiuje następująco: „osoba należąca do duchowieństwa; ksiądz, zakonnik”.

    Czyli w ostateczności można by było zamiast „Pielgrzymujący Kapłan” przetłumaczyć to jako „Pielgrzymujący Zakonnik”, co już nie stoi w kolizji z faktami z życia św. Antoniego Padewskiego, gdyż do zakonu wstąpił on jeszcze za życia papieża Innocentego III.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s