Egzorcysta ks. Jan Pęzioł: O miłości Boga Ojca i o odwiedzinach z piekła potępionej duszy adoptowanej siostry

Ten wpis został opublikowany w kategorii Homilia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Egzorcysta ks. Jan Pęzioł: O miłości Boga Ojca i o odwiedzinach z piekła potępionej duszy adoptowanej siostry

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. mała pisze:

  „Żyjemy w lęku. Łatwo zapominamy, że Jezus obiecał stale się nami opiekować. Sam powiedział : „jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata ” (Mt 28,20)” M. Carothers

 3. Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

  EWANGELIA
  Mt 10, 37-42
  Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje

  Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
  Jezus powiedział do swoich apostołów: «Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».
  Oto słowo Pańskie.

  *****
  Najświętsza Maryja Panna Tuchowska

  Tuchów jest położony 17 km na południowy wschód od Tarnowa, wśród przepięknie zalesionych pagórków. W głównym ołtarzu tamtejszej świątyni „króluje” Matka Boża Tuchowska – Pani Tarnowskiej Ziemi.
  Obraz Matki Bożej sprowadzono do Tuchowa ok. połowy XVI wieku. Pochodzi on z lat 1530 – 1540 z polskiej szkoły malarskiej Mistrza z Bodzentyna. Namalowany jest na desce lipowej o wymiarach 58,2 na 44 cm, tłustą temperą na zaprawie kredowej, jest to technika typowa dla renesansu. Przedstawia Matkę Bożą do połowy postaci z Dzieciątkiem Jezus na lewym ręku. Głowy Madonny i Dzieciątka, są zwrócone ku patrzącemu na obraz, oczy szeroko otwarte, spoglądają poważnie i jednocześnie z wielką dobrocią. Twarz matki Bożej jest śliczna, młodziutka, promieniejąca matczyną miłością. Dzieciątko Jezus jest przedstawione w pełnej postaci z bosymi nóżkami. Jego prawa rączka spoczywa na błękitnej kuli zakończonej krzyżykiem, która oznacza glob ziemski lub wszechświat. Jest to symbol panowania Chrystusa nad światem odkupionym Jego męka i śmiercią. Lewą rączkę podnosi Dzieciątko w geście błogosławieństwa, względnie życzliwego pozdrowienia lub zaproszenia. Majestatu królewskiego dodają na obrazie Dzieciątku i Madonnie złote nimby wokół głów i domalowane później korony, przykryte obecnie przez szlachetne korony metalowe. Matka Boża trzyma w prawej ręce rozkwitłą różę, co stawia cały obraz w grupie ikonograficznej związanym z krzewem różanym, wizją apokaliptyczną i ogrodem rajskim.

  Matka Boża Tuchowska (od oczu)

  Te idee teologiczne jakby klamrą obejmują całe życie Maryi.
  Oryginalne, malowane szaty Maryi i Jezusa pokrywa obecnie metalowa „sukienka” wykonana z pozłacanej, srebrnej blachy. Koncentracja złota wokół obrazy mówi pielgrzymowi, że oto tutaj jest Dom Złoty i Brama do Nieba. Istnieje opinia, że obraz Matki Bożej Tuchowskiej był najpierw noszony w feretronie. Obecnie obrazu nie zdejmuje się z ołtarza, chyba, że do konserwacji i gdy zagraża jakieś niebezpieczeństwo. Wyniesiono go również bardzo uroczyście do kaplicy polowej, podczas dnie milenijnego 10. VII. 1966 roku. Wtedy to celebrował przed nim uroczystą sumę i przemawiał do 30 tysięcy ludzi, ks. arcybiskup metropolita krakowski Karol Wojtyła Jan Paweł II.

  *****
  Parafia „Na Lipowym Wzgórzu” w Tuchowie
  Kościołem parafialnym jest tutejsza Bazylika Mniejsza szczycąca się od wieków łaskami słynącym cudownym wizerunkiem Matki Bożej Tuchowskiej.

  Ty, coś w Tuchowie tron sobie obrała

  By nam pomagać w życia czas.
  Wierzymy, Matko, żeś nas pokochała
  i nie odrzucisz nigdy nas.

  Byłaś nam źródłem wiary i męstwa,
  Zawsześ nas strzegła spojrzeniem swym,
  W mrokach cierpienia i w dniach zwycięstwa
  Tyś nam Królową, my ludem Twym.

  Naszą podziękę przyjąć chciej, o Pani,
  Serca ci niesiem pieśnią tą
  Za łaski strumień tak hojnie rozlany,
  za macierzyńską miłość Twą.

  Jesteś nam źródłem wiary i męstwa,
  Zawsze nas strzeżesz spojrzeniem swym.
  W mrokach cierpienia i w dniach zwycięstwa
  Tyś nam Królową, my ludem Twym.

  *****
  Tuchów: rozpoczęły się obchody odpustowe
  w sanktuarium Nawiedzenia NMP

  Wieczorną Msza świętą rozpoczął się w sobotę wielki odpust tuchowski. W Mszy Świętej inaugurującej wydarzenie tradycyjnie wzięli udział strażacy oraz członkowie orkiestr dętych, a także policjanci.
  Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Marek Pątek CSsR, biskup diecezji Coari w Brazylii. Pierwszą podczas tego odpustu homilię wygłosił z kolei ks. prałat Józef Jasiurkowski – kapelan strażaków, proboszcz z Żyrakowa.
  Nawiązując do obchodów pierwszej soboty miesiąca, kaznodzieja oparł swoje rozważania na przykładzie Niepokalanego Serca Maryi. Wskazał, że jest ono sercem miłującym, czujnym, znajdującym się blisko Jezusa. – Najważniejszym zadaniem Maryi jest czuwać nad Synem, słuchać Go, czuwać nad Kościołem. Jej serce nigdy nie stało się zarozumiałe, lecz zawsze jest kochające, czujne – powiedział duchowny.
  Przypominając hasło roku duszpasterskiego – „Idźcie i głoście”, prałat mówił, że przychodzimy do Maryi, aby uczyć się, jak żyć, jak głosić Ewangelię. – Należy być zjednoczonym z Jezusem tak jak Ona. Świadectwo życia zgodne z Ewangelią może przemienić nasze życie prywatne, rodzinne, społeczne – powiedział.
  Na zakończenie Eucharystii na sanktuaryjnym parkingu poświęcone zostały pojazdy straży pożarnej. Po liturgii odbył się koncert strażackich orkiestr dętych.
  Wielki Odpust Tuchowski trwać będzie do niedzieli 9 lipca. Każdego dnia po pierwszej porannej Eucharystii pielgrzymi będą mogli uczestniczyć w śpiewie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny, a tuż przed wieczorną Mszą Świętą w nieszporach o godzinie 18.00.
  Stałym punktem każdego dnia będą także m.in. modlitwy o powołania o godzinie, koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa różańcowa na dróżkach oraz na dziedzińcu sanktuaryjnym. Na zakończenie każdego dnia odpustu odbywać się będą „Wieczory Maryjne”, czyli koncerty orkiestr, chórów i zespołów. Przez cały dzień pielgrzymi będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  W czwartek 6 lipca o godzinie 15.00 Mszę w sanktuarium odprawi senior archidiecezji częstochowskiej abp Antoni Długosz. Z kolei 9 lipca, o godzinie 11.00 Eucharystii przewodniczył będzie bp Andrzej Jeż – ordynariusz diecezji tarnowskiej. Wezmą w niej udział ludzie pracy, pracujący zagranicą, jak również bezrobotni, przedsiębiorcy i pracodawcy.
  W czasie odpustu przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej będą modlić się m.in. rodziny z małymi dziećmi, osoby konsekrowane, chorzy, członkowie Rodziny Radia Maryja, rolnicy i pszczelarze, leśnicy, samorządowcy, żołnierze, kolejarze, pracownicy służby zdrowia i nauczyciele. Szczegóły dostępne na plakacie. Niedziela
  Wielki Odpust Tuchowski (program, zapraszamy)

  ***
  o. Bogusław Augustowski CSsR
  kustosz Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie
   / Radio Maryja

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozpoczyna-sie-wielki-odpust-tuchowski/

  Więcej na: Ewangelia dla nas

  • Paweł pisze:

   Zgodnie z „Kalendarzem liturgicznym diecezji polskich”, opublikowanym na stronie Episkopatu Polski http://www.kkbids.episkopat.pl/uploaded/KalendarzDiecezjiPolskich-2013-02-28_2.pdf , w dniu dzisiejszym, 2 lipca, przypada także wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej.
   W tym roku ma ono szczególne znaczenie, gdyż właśnie mija 50 lat od koronacji cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

   LITANIA DO MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ, BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

   [Za: str. 177-178 książki „LITANIE” opracowanej przez ks. Stanisława Grzechowiaka, ks. Józefa Orchowskiego i ks. Adama Przyborskiego – wydanie wydawnictwa Michalineum, „za zgodą Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej z dnia 3.10.2001 r. numer 1337(k)2001 – do prywatnego odmawiania, Wikariusz Generalny – Biskup Stanisław Kędziora, Kanclerz Kurii – Ks. Romuald Kamiński”]

   Kyrie, eleison, Chryste eleison, Kyrie, eleison.
   Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
   Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

   Święta Maryjo, módl się za nami.
   Bolesna Królowo Polski, ratująca Naród w czasie niewoli, módl się za nami.
   Bolesna Królowo Polski, wzywająca do pokuty,
   Bolesna Królowo Polski, nauczająca modlitwy różańcowej,
   Bolesna Królowo Polski, ratująca karanych za grzechy,
   Bolesna Królowo Polski, wspomagająca ciężko pracujących,
   Bolesna Królowo Polski, słynąca łaskami w Licheńskiej świątyni,

   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

   W.: Ten przeznaczony jest na znak, któremu sprzeciwiać się będą,
   O.: A Twoją duszę miecz przeniknie.

   Módlmy się.
   Wszechmogący, Miłosierny Boże, któryś w Najświętszej Maryi Pannie nieustanną pomoc dla obrony naszego narodu polskiego ustanowić raczył oraz Jej święty obraz Licheński nadzwyczajną czcią wiernych szczególnie wsławił, spraw łaskawie, abyśmy taką pomocą wsparci za życia walcząc, w chwili śmierci nad podstępnym nieprzyjacielem zwycięstwo odnieść mogli. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

   • Paweł pisze:

    Jak podaje (na str. 54-55) broszurka „Objawienia Matki Bożej w Licheniu. Bolesna Królowa Polski czeka na Ciebie!” wydana „Do użytku wewnątrzkościelnego” i „Za pozwoleniem Władzy Duchownej”:

    „Dnia 15 sierpnia 1967 r. przybył do Lichenia Episkopat i wierni ze wszystkich stron Polski. Pielgrzymów było około 150 tysięcy. Komunii św. rozdano 47 tysięcy. Kapłanów i zakonników było 480, zakonnic – przeszło 250.
    Uroczystej koronacji dokonało czterech koronatorów: ks. kardynał Stefan Wyszyński, ks. bp Antoni Pawłowski – ordynariusz włocławski, ks. abp. Antoni Baraniak z Poznania i ks. bp Wilhelm Pluta – ordynariusz gorzowski. Uroczystości trwały przez osiem dni.”

    Fragment wspaniałej homilii koronacyjnej Sł. Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego można przeczytać w tekstach Liturgii Godzin zatwierdzonych dla diecezji włocławskiej na dzień 2 lipca – Matki Bożej Licheńskiej (w tej diecezji – wspomnienie obowiązkowe, a w sanktuarium licheńskim – uroczystość) – pod poniższym linkiem:

    Click to access Anamnesis77-2b%20str.%2028-32.pdf

    Wyżej zacytowana przeze mnie broszurka podaje ponadto (na str. 55-56), że:
    „W kazaniu tym wspomniał ks. Prymas i o tym, że w latach 1920-1922, będąc alumnem seminarium włocławskiego, przebywał w Licheniu, aby ratować swe zdrowie. Gruźlica płuc była tak zaawansowana, że nie miał już nadziei ani na ukończenie seminarium, ani na otrzymanie święceń kapłańskich, ani na życie. Wszyscy byli przekonani, że dni jego są policzone. W taki ciężkim stanie ks. proboszcz Ignacy Rudziński przywiózł alumna Stefana Wyszyńskiego do Lichenia. ‚Wtedy prosiłem Matkę Licheńską – mówił ks. Prymas – aby mi dała tyle zdrowia i życia, bym mógł przyjąć święcenia kapłańskie i odprawić jedną Mszę świętą. Po tej Mszy św. mogę zaraz umrzeć. Ale Maryja dała mi więcej niż prosiłem, dała mi tak dużo, że dziś po 45 latach przybyłem zdrów do Lichenia, aby na Jej święte skronie w imieniu Ojca Świętego nałożyć koronę.’
    Polska zawdzięcza Matce Bożej Licheńskiej to, że na przełomie dwóch tysiącleci dała nam Wielkiego Prymasa – wodza duchowego – jakim był kardynał Stefan Wyszyński.”

 4. MM pisze:

  Biskup Thomas Paprocki twardo stoi na straży wiary i moralności. Za odmawianie pogrzebu i komunii „małżeństwom gejowskim” znalazł się na celowników lewicowych mediów

  Amerykański biskup Thomas Paprocki powiedział, że osoby pozostające w „małżeństwach” homoseksualnych nie mogą przystępować do Komunii Św. Nie mogą także domagać się katolickiego pogrzebu jeśli przed swoją śmiercią nie dali żadnych oznak pokuty i nawrócenia.
  Thomas Paprocki jest biskupem Springfield w stanie Illinois. Biskup Paprocki podpisał 12 czerwca „Dekret dotyczący ‘małżeństw’ tej samej płci i związanych z nimi problemów duszpasterskich”. Dekret ten został rozesłany do księży i proboszczów w całej diecezji, następnie wyciekł do mediów lewicowo-liberalnych. Biskup Paprocki napisał, że: „Kościół ma nie tylko władzę, ale poważny obowiązek, potwierdzać autentyczne nauczanie o małżeństwie i zachowywać i pielęgnować świętą wartość sakramentu małżeństwa”. Jego dekret spotkał się z wściekłym atakiem mediów liberalno-lewicowych. W wywiadzie dla Catholic World Report zapytano biskupa Thomas’a czy trudno jest mu znosić ataki lewicy, na co odparł on: „nie obchodzi mnie za bardzo co mówią o mnie ludzie, pod warunkiem, że Bóg się ze mną zgadza”. Dekret biskupa Thomasa Paprockiego dodatkowo zabrania osobom pozostającym w „małżeństwach” homoseksualnych sprawowania jakichkolwiek funkcji liturgicznych, bycia rodzicami chrzestnymi bądź świadkami bierzmowania oraz przystępowania do katechumenatu przedchrzcielnego dla dorosłych.

  http://malydziennik.pl/lewicowe-media-znienawidzily-tego-biskupa,6115.html

 5. MM pisze:

  Miłość bliźniego w wykonaniu Tuska wprost bije z jego oczu

  • Maggie pisze:

   Na myśl groza się wciska, bo wzrok jak u Bazyliszka – może dlatego nie zerka (na siebie i swe czyny) przy goleniu do lusterka.

   • Maggie pisze:

    By wyglądać politycznie i ślicznie, używa Philipsa, bo to automatycznie.
    Nie potrzebne więc lustro ani lupa, gdy przy boku silnego wsparcia grupa.

 6. Ufająca Bogu pisze:

  Czy ktoś mi poradzi, ile może kosztować zamówienie gregorianki? Jaki to jest koszt? Sama nie mam wiele pieniędzy,ale myślę nad tym. Chciałam zamówić mszę za przodków do 4 pokolenia,ale też mam problem ze sprecyzowaniem intencji. Czy będzie odpowiednio, jak zaznaczę, że intencja ma być mszą za grzechy przodków? Czy ewentualnie , jeśli nie gregorianka, to jakaś ilość mszy? Będę wdzięczna.

  • Paweł pisze:

   Werbiści z Pieniężna na swojej stronie piszą:

   „MSZE GREGORIAŃSKIE
   Gregoriańskie Msze św. To praktyka odprawiania kolejno w 30 następujących po sobie dniach bez przerwy Mszy św. Za duszę tylko jednego zmarłego.”
   http://www.seminarium.org.pl/?page_id=7

   Czyli nie podają wyraźnie, jaki to koszt.

   Ja sam zaś w 2001 roku od Salwatorianów z Krakowa (ul. św. Jacka 16, 30-364 Kraków) na zapytanie o Msze gregoriańskie otrzymałem taką odpowiedź drukiem (z dopiskiem odręcznym):

   „(…) Ofiara na Msze święte gregoriańskie składana przez zamawiających je jest przeważnie taka, jak na 30 Mszy świętych pojedynczych. [W tym miejscu był dopisek odręczny: od 750,- zł]”

   To było 16 lat temu, więc nie wiem jak dokładnie jest teraz.

   • Ufająca Bogu pisze:

    Dziękuję serdecznie, jakiś czas temu śnili mi się moi przodkowie (zmarli – w większości nie znałam ich).Ogólnie bardzo dziwny sen. Stwierdziłam, że to najlepszy moment, żeby zamówić za nich mszę.

    • Joanna pisze:

     Msze gregoriańskie zamawia się w intencji 1 osoby.
     Może zamów kilka Mszy Św za Twoich przodków.

  • Maggie pisze:

   @Ufająca Bogu:
   Msze gregoriańskie to tylko za jedną osobę zmarłą te 30-ci i są drogie.
   (U nas przez papieską organizację $300 w Ottawie, które idzie, na kształcenie księży na całym świecie – odprawiane są gdzieś w szerokim świecie. Natomiast przez parafię to minimum $600, a 10-sięć zbiorowych to $100). Jeśli uczestniczysz w jakiejkolwiek Mszy Św. to nawet bez zamawiania intencji, możesz taką Ofiarę Eucharystyczną ofiarować w swojej specjalnej intencji, dodając ją w swoim sercu.

   Możesz, kochana zamówić np Mszę wieczystą (u Werbistów najlepiej), albo wielokrotnie tzw Msze zbiorowe np w swojej parafii – u nas są raz w miesiącu w jeden piątek za żywych i raz w inny piątek za zmarłych. Msza Św. jest Mszą Świętą i ilość intencji NIE ogranicza siły oraz Jej istoty.
   ❤️❤️❤️

  • Maria pisze:

   Ja zamówiłam 9 Mszy Św. w formie nowenny za zmarłych przodków w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej. Można zadzwonić lub napisać w celu uzgodnienia intencji.
   http://gorkaklasztorna.com/index.php?page=intencje-mszalne
   Wysokość ofiary to wielokrotność Mszy Św. w swojej parafii.

   • Ufająca Bogu pisze:

    Dziękuję serdecznie, zazwyczaj zamawiam za dziadków, jednak ostatnio nachodzą mnie myśli, żeby zamówić za poprzednie pokolenia. Może potrzebują takiej modlitwy. Chyba zamówię kilka mszy w mojej parafii.

  • Jagoda pisze:

   Co roku z Pielgrzymką jestem na Jasnej Górze i tam jest kilka punktów, przyjmują na różne Msze św. Ja zamawiam zbiorową Mszę św. wieczystą za moich przodków o zbawienie duszy. Odprawia się taka Msza u nich przez rok co dzień. Ofiara jest bardzo mała. Możesz wejść na ich Stronę i wysłać mailem. Wysyłam też Na msze Wieczyste do Pieniężna , lub do Sanktuarium Matki Bożej w Lublinie na Msze Wieczyste, lub do Zakonu Dominikanów w Lublinie.. Wejdź też na stronę Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej,woj. lubelskie., tu przyjmują na Msze Wieczyste zbiorowe, które raz dasz i do końca życia w tej intencji odprawiają Mszę Wieczystą. Ja tak zrobiłam. Możesz tam zadzwonić, lub wysłać listem. To kosztuje bardzo niewiele, około 100 zł.. Pozdrawiam. Żadna różnica czy Msza pojedyncza, czy zbiorowa, a jest bez porównania tańsza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s