Ks Piotr Glas: „Demony seksu” w różnych językach, również po rosyjsku czy węgiersku

Ks,. Sławomir Kostrzewa poinformował na swoim profilu fb o różnych wersjach językowych filmu „Demony seksu” Wśród nich znajduje się i moje tłumaczenie. Możemy tam przeczytać:

Z przyjemnością informuję, że dzięki ofiarnej i bezinteresownej pracy wielu ludzi, dostępne są nowe tłumaczenia do filmu „Demony Seksu – ks. Piotr Glas” w językach: angielskim, niemieckim, czeskim, rosyjskim i węgierskim. Warto dzielić się z przyjaciółmi zagranicą, podsyłając im linki i informacje o dostępnych tłumaczeniach w napisach!

(Aby włączyć napisy w różnych językach, należy pod filmem w oknie odtwarzacza kliknąć ikonkę „Napisy” Aby wybrać inny język np. rosyjski, należy obok ikonki „Napisy” kliknąć „Ustawienia” następnie z listy „Napisy(5)” wybrać interesujący nas język)

Grzechy przeciwko czystości sprowadzają najwięcej dusz do piekła – tę wstrząsającą prawdę przekazała Maryja bł. Hiacyncie w Fatimie. Ks. Piotr Glas tłumaczy, czym jest rzeczywistość wiecznego potępienia, czym są egzorcyzmy, a przede wszystkim ostrzega, iż grzechy przeciwko VI przykazaniu nie tylko zostawiają głębokie rany, ale są realną drogą wejścia szatana w życie człowieka. W filmie wykorzystano autentyczne nagrania audio z egzorcyzmów prowadzonych przez ks. Piotra Glasa. UWAGA: osoby zainteresowane zamówieniem płyty DVD lub zaproszeniem autora filmu oraz zorganizowaniem publicznej projekcji i prelekcji, mogą wysyłać zamówienia, zaproszenia i pytania na adres: kostrzewa.s@gmail.com
Realizacja filmu: ks. Sławomir Kostrzewa. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Film, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Ks Piotr Glas: „Demony seksu” w różnych językach, również po rosyjsku czy węgiersku

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziękuję Panu Bogu, że akurat dziś ten film pojawił się w sieci również z moim tłumaczeniem. Ważny to dzień, który z wielu powodów zapamiętam do końca życia…

 3. Ufająca Bogu pisze:

  Dziękuję Panu Bogu za tego kapłana. Wysłuchałam przez kilka lat większość kazań, mszy i nagrań z jego udziałem. Myślę, że osoby, którym pokazałam nagrania, zbliżył do Boga. Tylko modlitwa za kapłanów jest w stanie pomóc i nam, gdyż oni prowadzą nas ku zbawieniu.

  • Bogumiła pisze:

   We wtorek 27 czerwca w Kielcach w Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodziny odbyła się Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez ojca Józefa Witko. Kiedy ojciec Witko egzorcyzmował wodę ludzie w kościele wyjmowali tylko właśnie Cisowiankę. 🙂

 4. kasiaJa pisze:

  Pragnę złożyć krótkie ale ważne świadectwo. Z poniedziałku na wtorek ciągu jednej doby Pan Bóg uzdrowił mnie zupełnie z ogromnego bólu mięśni w prawym boku (przewiało mnie porządnie i bolało, że nie dotknij ). Takie stany chorobowe zazwyczaj trzeba leczyć przynajmniej tydzień antybiotykiem i środkami przeciwgorączkowymi a u mnie trwało to jedną dobę (bez antybiotyku). Po prostu 🙂 wstałam rano zdrowa. Po chorobie ani śladu i wiem Komu to zawdzięczam.
  Wszystko ułożyło mi się w jedną całość – po prostu miałam być w środę na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie i byłam. Niech Bóg będzie uwielbiony!

 5. Maggie pisze:

  Dzisiaj św.Piotra i Pawła

  • Maggie pisze:

   Za noszących ich imiona i pełniących posługę Piotrową
   +++

   • Paweł pisze:

    Przepraszam, zapomniałem: Bardzo dziękuję za modlitwę. 🙂 Noszę imię św. Pawła od Chrztu św., a mój tata nosi imię św. Piotra od Bierzmowania (jego dziadek miał na imię Piotr). Dlatego jeszcze raz dziękuję.

    • wobroniewiary pisze:

     Niech Cię Pan błogosławi i strzeże ❤

    • Paweł pisze:

     Bardzo dziękuję.
     To błogosławieństwo z Księgi Liczb 6, 24-26 http://www.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=126 napisał św. Franciszek z Asyżu własnoręcznie na zachowanej do dziś (w Bazylice w Asyżu) karteczce, którą podarował br. Leonowi: http://fzs.wroclaw.pl/znaki-i-symbole-franciszkanskie-spotkanie-30-04-2012/

     Dlatego te słowa zawsze kojarzą mi się ze św. Franciszkiem.
     A jako że dzisiaj mamy uroczystość św. Piotra, to podzielę się w związku z tym ciekawostkami:
     13 marca 2013 roku – w dniu, w którym został wybrany papież Franciszek – były akurat imieniny mojej mamy, a ja wspominałem z kolei dokładnie 20 lat mijających od dnia, kiedy wstąpiłem do postulatu we Franciszkańskim Zakonie Świeckich. I nowo wybrany papież przyjął imię FRANCISZEK…

     A z kolei 19 kwietnia 2005 roku – w dniu, w którym został wybrany Benedykt XVI – modliłem się właśnie od kilku dni do mojego nowo odkrytego Orędownika św. Ekspedyta za pomyślność odbywającego się wtedy konklawe. I nowy papież został wybrany właśnie w samo święto św. Ekspedyta – 19 kwietnia…

  • Paweł pisze:

   Święci Apostołowie Piotr i Paweł ponieśli śmierć męczeńską ok. roku 64/67, więc być może mamy teraz akurat „okrągły” jubileusz 1950-lecia ich śmierci.

   Może warto w związku z tym przypomnieć specjalny odpust za modlitwę do nich, zawarty w najnowszej, czwartej edycji „Wykazu odpustów” z 1999 roku:

   „20
   Preces in honorem Ss. Apostolorum Petri et Pauli

   Partialis indulgentia conceditur christifideli qui orationem Sancti Apostoli Petre et Paule devote recitaverit.

   Sancti Apostoli Petre et Paule, intercedite pro nobis.
   Protege, Domine, populum tuum; et Apostolorum tuorum Petri et Pauli patrocinio confidentem, perpetua defensione conserva. Per Christum Dominum nostrum. Amen.”
   http://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_doc_20020826_enchiridion-indulgentiarum_lt.html

   Czyli po polsku:
   „20
   Modlitwa na cześć śś. Apostołów Piotra i Pawła

   Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który pobożnie odmówi modlitwę ‚Święci Apostołowie Piorze i Pawle…’ [której tekst przytoczony jest poniżej:]

   ‚Święci Apostołowie Piotrze i Pawle, przyczyńcie się za nami. Ochraniaj, Panie, swój lud ufający opiece Apostołów Twoich Piotra i Pawła oraz strzeż go nieustanną opieką. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.’ [– z Mszału rzymskiego]”

   (Odpust cząstkowy za tę modlitwę był nadany już w „Wykazie odpustów” ogłoszonym za pontyfikatu bł. Pawła VI dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 29 czerwca 1968 roku; powyższa modlitwa była pozycją nr 53 w tym wykazie.)

   Powyższe polskie tłumaczenie tekstu tej modlitwy wziąłem z książeczek (w obu jest ono jednakowe):

   Tomasz Wytrwał OP „Odpusty. Jak dostąpić łaski darowania kar za grzechy?” – wydanie Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów „W drodze”, Poznań 2002, IMPRIMATUR: Poznań, 6 czerwca 2002, ks. bp Marek Jędraszewski, wikariusz generalny; str. 76.

   „ODPUSTY. Ujawnione Miłosierdzie Boże wobec żywych i zmarłych” – opracowanie ks. Zdzisława Pałubickiego SJ, wydane w roku 1996 przez wydawnictwo Michalineum (IMPRIMATUR Kuria Biskupia – Kalisz, 4 VII 1995 r., l. dz. 420/95/B, bp Stanisław Napierała – ordynariusz); str. 82.

   Ponadto: zgodnie z wyżej zacytowanym „Wykazem odpustów” z 1999 roku w dniu dzisiejszej uroczystości (29 czerwca) można również zyskać odpusty zupełne pod trzema zwykłymi warunkami za:
   – pobożne posłużenie się przedmiotem pobożności (krucyfiksem, krzyżem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem) poświęconym przez Papieża lub jakiegokolwiek Biskupa i dodanie Wyznania wiary w dowolnej prawowitej formule [jest to nadanie odpustu nr 14 § 1];
   – nawiedzenie bazyliki mniejszej lub kościoła katedralnego i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga…” [jest to nadanie odpustu nr 33 § 1 punkty 2°a) i 3°a)]

   Można tu jeszcze dodać na koniec jako ciekawostkę, że obchody liturgiczne ku czci św. Pawła Apostoła i ku czci św. Piotra Apostoła (zarówno we Mszach świętych, jak i w Brewiarzu) w czasach przedsoborowych nazywały się „INSEPARABILIS”, czyli „nierozłączne”, ponieważ w każde święto św. Pawła Apostoła (klasy I, II lub III) obowiązywało zawsze również wspomnienie św. Piotra Apostoła, i na odwrót: w każde święto św. Piotra Apostoła obowiązywało zawsze także nieodłączne wspomnienie św. Pawła Apostoła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s