Ks. Piotr Glas oraz Maria Simma na temat roli Maryi w ruchach charyzmatycznych

Ks. Piotr Glas oraz Maria Simma (austriacka mistyczka, która miała łaskę kontaktu z duszami czyśćcowymi) na temat roli Maryi w ruchach charyzmatycznych.
Ks. Piotr Glas: „W wewnętrznej strukturze Kościoła, pierwszy Kościół był zgromadzony wokół Matki Jezusa. Odkryjmy to na nowo (…) To co dokonało się w Niej jako znak i tajemnica podczas Zwiastowania, w pełni objawia się i urzeczywistnia w Dniu Pięćdziesiątnicy, w czasie zesłania Ducha Świętego. Rodzi się wtenczas Kościół, którego stałą cechą pozostanie zawsze napełnianie się i działania mocą Ducha Świętego (…)
W pełni Ducha Świętego dostaje misję i staje się Matką Kościoła. Otrzymując pełnię Ducha, Kościół staje się charyzmatyczny. Kościół jest charyzmatyczny, chociaż są podziały: to są charyzmatycy, to są tradycjonaliści… Jakie podziały? Kościół od samego początku był charyzmatyczny (…) Każdy z was ma charyzmaty, albo je używam, albo ich nie używam. Albo działam jako funkcjonariusz Kościoła, albo działam jak kapłan. Tak samo każdy z was (…)
Maryja jest pierwszą charyzmatyczką Kościoła . I dlatego jest dziś ważne, aby Ona była obecna na każdym Forum Charyzmatycznym, na każdym zebraniu, żeby wszędzie była obecna. Ja zawsze się pytam: jakimi łaskami ktoś posługuje, jeżeli mówi źle o Maryi? Od kogo ma tego Ducha Świętego? Jeżeli to jest w ogóle Duch Święty (…)”
Maria Simma: „Coś, co może służyć jako przykład bardzo dobrej inicjatywy, która wyszła od Soboru, a stała się zbyt nowoczesna, to Odnowa Charyzmatyczna. Była czymś bardzo dobrym w swoich wczesnych latach, ale jeszcze raz powtórzę: bez Matki Bożej nie można mówić o żadnej odnowie! Dziś ruch jest bardzo podzielony i będzie mógł się zjednoczyć tylko wtedy, gdy wszyscy jego liderzy zaproszą Matkę Najświętszą do wszystkich swoich inicjatyw. Nie można zapomnieć nawet na minutę, że Matka Boska była obecna w tym pokoju na poddaszu, gdy zstąpił Duch Święty! To modernizacja Odnowy pozwoliła szatanowi podzielić tak skutecznie ten ruch. Ci, którzy są zaangażowani w Odnowę powinni mniej mówić i mieć w sobie o wiele więcej pokory i modlitwy.
Wrażenia i wiara nie łączą się”.


Źródło: Profil Vicona na fb.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas oraz Maria Simma na temat roli Maryi w ruchach charyzmatycznych

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • MariaPietrzak pisze:

   Wczoraj na Wieczorze Chwały , ksiądz Rektor Wspólnotę promował , homilię przygotował .
   – Bo najważniejsze czemu Chrystus dał wyraz Swym zatroskaniem , ku Ojcu wołaniem … Aby Jedno byli .
   Jak Ja w Tobie , a Ty we Mnie .
   Wspólnotę tworzyli !
   💦
   💦
   Polecam modlitwie zezowatą Zuzie . Niejedna Zuzia jednym okiem na Tabernakulum , a drugim Parafian obserwuje , inteligentnie dysponuje komu i jakich kwiatków potrzeba , by Wspólnota Wspólnotą być przestała , o Jedności zapomniała !
   Stąd Maryla donosicielem u proboszcza została ,
   Władzi pieniądze 💰 lepią sie do ręki ,
   ta Siostra (zakonna oczywiście) tyle…. modlitw potrzebuje …zamilkła , każdy myśli i zgaduje …
   A ten bal u księdza Józka , zamiast modlitwy podwoić , czy ktoś słyszał ?!
   Maria za mało kuleje, patrz jak lata …. coś sie za tym kryje … Męża ma starego , hmmm , tego …
   A ta mała , ta komunijna , księdza X-sa przypomina …
   Poczta pantoflowa to niezły wynalazek dla tego , który w dobroć nie obfituje , a którym zazdrość i zawiść kieruje !
   Knuje !
   Niewiele potrzeba , by temu diabłu drogę utorować – wystarczy zamknąć usta szczerości ,
   o Prawdę nie zapytać ,
   zapomnieć o braterskim upomnieniu ,
   o miłości ku bliźniemu !
   Chrystusa ponownie na śmierć skazać , z serc miłość wymazać !
   Historia nam przypomina , że z Panem tak igrali … zanim Go zamordowali .
   Dziś za Mistyczne Ciało sie wzięli …
   Ostro wzięli !
   Nowa Golgotę , przewidzieli ?!
   💦
   / Szatan w ciemności łowi,
   jest to nocne zwierzę,
   Chroń się przed nim w Światło,
   tam cię nie dostrzeże. /. radził Adam Mickiewicz.

  • beat pisze:

   Ewo ja napisalam komentarz to tego artykulu i nie wiedze go czy cos napisalam nie tak?

 2. Rybka pisze:

  Proszę o modlitwę za mojego męża, bo sam siebie przechodzi. Za chwilę zostanę bez dachu nad głową, ponieważ on chce mnie wyrzucić. I o siły dla mnie .

 3. MM pisze:

  „Ja Jestem wszędzie, ale w Eucharystii jestem waszym ogniem, rozpadam się, kiedy chcecie, działam, kiedy pozwolicie.”

  Jezus do ks. Dolindo Ruotolo

 4. MariaPietrzak pisze:

  Powiem , co myślę .
  … myślę , ze wszyscy stanowimy ten Ruch charyzmatyczny . Wszyscy bowiem modlimy sie i wzywamy Ducha Świętego , i każdy z nas otrzymał , otrzymuje jakiś dar , którym może Bogu i Wspólnocie służyć . O tym chyba pisze święty Paweł … Jeśli jednak istnieje obecnie Odnowa w Duchu Świętym , coś specjalnego , z natchnienia Bożego to nie dla wzajemnej adoracji swoich charyzmatów , ale w celu ożywienia , w celu odnowy jak nazwa mówi , odnowy jakiej inni potrzebują , tym im posługują . Dziś w dobie kryzysu wiary , to jakby pogotowie duchowe , ratunkowe przy Parafii . Trzymanie ręki na pulsie . Tak to sobie wyobrażam . chyba taki jest sens Odnowy zaistnienia .
  Znak czasów jakie nastały .
  Kiedy mowa o Matce Bożej, to wszyscy Jej potrzebujemy .
  🌼Oto Matka moja🌼
  – Maryja , to pośredniczka wszelkich łask i darów ,
  Oblubienica Ducha Świętego
  i Matka Kościoła , Jego Ciała Mistycznego ; więc Jej obecność pośród nas , we Wspólnocie , w każdej Wspólnocie , to jakby gwarant , że idziemy dobrą drogą .
  Jeśli gdzieś Jej nie ma , tam brakuje „Synu , wina nie mają ” , a także pouczenia „uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn” .
  A to już wielka bieda !
  🌼
  Wynotowałam słowa Maryi skierowane do świętej Brygidy , bo mnie ujęło Jej Matczyne o nas zatroskanie (poniżej 🌼 wszystkim sie przyda 🙂, to rady uniwersalne)
  🌼
  “Jam jest Maryja Panna, któram prawdziwego Boga i Człowieka, i prawdziwego Syna Bożego porodziła. Ja jestem Królowa Aniołów. Syn mój miłuje cię całym sercem, dlatego miłuj Go i ty.

  Powinnaś mieć szaty przystojne i ozdobne, które pokażę tobie, jakie mają być. Jak bowiem przedtem miałaś koszulę, suknię, trzewiki, płaszcz i broszkę na piersiach, tak teraz duchowe powinnaś mieć odzienie.

  Koszula jest Skruchą, bo jak koszula bliżej jest ciała, tak skrucha i spowiedź pierwszą jest drogą nawrócenia się do Pana Boga, przez którą myśl, która się weseliła w grzechu, jest oczyszczana i ciało plugawe powściąga się.

  Oba trzewiki to dwie wole: to jest wola naprawić popełnione grzechy oraz wola czynić dobrze i wstrzymywać się od zła.

  Suknia twoja to Nadzieja w Panu Bogu, bo jak suknia ma dwa rękawy, tak obok nadziei niech będzie sprawiedliwość i miłosierdzie; abyś mając nadzieję w Boskim miłosierdziu, nie zaniedbywała sprawiedliwości Jego i tak myśl o Jego sprawiedliwości i sądzie, abyś nie zapomniała miłosierdzia. Bo Syn mój nie czyni sprawiedliwości bez miłosierdzia ani miłosierdzia bez sprawiedliwości.

  Płaszcz jest Wiarą świętą, jak bowiem płaszcz wszystko okrywa i w nim są wszystkie rzeczy zamknięte, tak człowiek wszystkie rzeczy zbawienne może wiarą pojąć i dosięgnąć. Ten płaszcz ma być nakrapiany znakami miłości Oblubieńca twego, to znaczy: jak cię stworzył i jak cię odkupił, jak cię wychował i wprowadził cię do Ducha swego, i otworzył ci oczy duchowe.

  Broszka to rozważanie Męki Jego Najświętszej. Ta broszka zawsze powinna być na twojej piersi. Jak wyśmiewany, zelżony, ubiczowany, katowany, jak zakrwawiony i wszystkie żyły przebite mając, żywy stał przybity na krzyżu, i jak w godzinę śmierci z męki srogiej i ostrej boleści wszystko Ciało drżało, a też jak w ręce Bogu Ojcu Ducha oddawał. Ta broszka zawsze niech będzie na piersiach twoich.

  Korona też niech będzie na głowie twojej. To jest czystość w pragnieniach twoich tak, żebyś wolała cierpieć bicia aniżeli więcej być splamioną. Do tego bądź wstydliwa i uczciwa. Nic nie myśl, nic nie pragnij tylko samego Pana Boga, Stwórcę twego, którego gdy będziesz miała, wszystko masz. I tak ozdobioną będąc, będziesz czekała Oblubieńca twego.”

  🌼 …
  “Jam jest Królowa Niebieska.
  Martwisz się, jak mnie masz chwalić.
  Wiedz na pewno, że wszelka chwała Syna mojego chwałą moją jest, a którzy Jego nie czczą, mnie nie czczą.
  Bom Go ja tak gorąco umiłowała i On mnie, że jakoby jednym sercem byliśmy oboje.
  A On mnie, która byłam Naczyniem ziemskim tak zacnie uczcił, że nad wszystkie Anioły mnie wywyższył.
  Tak zatem masz mnie wychwalać:
  ‘Bądź błogosławiony, Boże Stworzycielu wszystkich rzeczy, któryś do Łona Panny Świętej raczył wstąpić.
  Bądźże błogosławiony, Boże, któryś z Matką Przenajświętszą bez ciężaru dla Niej chciał być i z Niej niepokalane Ciało bez grzechu raczyłeś przyjąć.
  Bądź błogosławiony, Boże, któryś z weselem do Jej duszy i wszystkich członków przyszedł i z weselem bez ciężaru i boleści jej raczyłeś się narodzić.
  Bądźże błogosławiony, Boże, któryś Matkę Twoją, Pannę Maryję, po wniebowstąpieniu Twoim częstymi pociechami uweselał i sam Osobą swą Ją nawiedzając, cieszył.
  Bądźże błogosławiony, Boże, któryś ciało i duszę Panny Maryi, Matki Twojej, raczył do Nieba zaprowadzić i nad wszystkie Chóry Anielskie obok Bóstwa Twego usadowić raczył.
  Zmiłuj się nade mną przez Jej modlitwę’
  http://www.objawienia.com/swieci/sw-brygida/sw-brygida.php

  • babula pisze:

   Bardzo dziękuję Mario za adres tej strony. Poczytam sobie i pewnie się czegoś nauczę:)
   Chciałabym się odnieść do tego zdania z Twojej wypowiedzi:… „myślę , ze wszyscy stanowimy ten Ruch charyzmatyczny . Wszyscy bowiem modlimy sie i wzywamy Ducha Świętego , i każdy z nas otrzymał , otrzymuje jakiś dar , którym może Bogu i Wspólnocie służyć”. Całkiem się z tym zgadzam ale czy zauważyłaś, że Grupy Odnowy w Duchu Św. (na pewno nie wszystkie) starają się odnaleźć swoje powołanie np.: opiekę nad chorymi, posługę dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, opiekowanie się dziećmi z rodzin ubogich, ewangelizowanie na ulicy…itp. I podążają w tym kierunku konsekwentnie. Cele bardzo szlachetne i niech im Duch Św błogosławi. A obok tego pozostaje olbrzymi obszar -powiedziałabym -„ziemia niczyja”, którą stanowią ludzie nie odczuwający powołania w żadnym konkretnym kierunku ale jednak spragnieni Boga, potrzebujący wsparcia osób szczególnie obdarzonych darami Ducha Św., potrzebujących tej jakiejś dodatkowej iskierki, która roznieci płomień w sercu.
   Chciałabym bardzo by ludzie ci mieli takie miejsce w Kościele (może nawet wirtualne miejsce) gdzie mogliby na nowo rozpalić w sobie Ogień Ducha Św.
   Że zacytuję moją zmarłą mamę „ale Jak to się robi”?

 5. AnnaSawa pisze:

  …tak sobie kontemplowałam/ modliłam aby Duch Święty raczył dać siły poprzez swoje tchnienie we wszelkich trudnych sytuacjach…( bo…jakby taka potrzeba była, to i samymi gołymi rękoma góry bym przeniosła pod działaniem tchnienia Ducha Świętego), wszystko jest możliwe z Duchem Świętym…tak jak wszystko jest możliwe z Bogiem Ojcem i Synem Bożym….tym bardziej, że ja dziecko jestem, stworzone przez Tego Samego Ojca…i wszystko inne też, łącznie z tą górą.

  ….i zaraz potem tą wypowiedź włączyłam…na której końcu jest…
  ..”Bóg jest zachwycony człowiekiem….zwyczajnym,
  co Jezus przez całą Ewangelię pokazuje, …to jest niesamowite,
  uczy nas i w Maryi to widać, że Jego ojciec jest Bogiem zwyczajnych ludzi,
  ……a POTEM DAJE IM OGROM TAKIEJ MOCY, ŻE DOKONUJĄ RZECZY NIEZWYKŁYCH”

  Boże daj wszystkim siły, którzy przeżywają trudne sytuacje, daj nam wszystkim łaskę dokonywania rzeczy niezwykłych. Amen.

  polecam: przepiękne kazanie Biskupa Edwarda Dajczaka !
  Biskup Edward Dajczak: o tym, co się dzieje, gdy Jezus przychodzi do człowieka.

  • babula pisze:

   Aniu -O. Św. Jan Paweł II mówił: „coś w tym jest” . Tzn. dla mnie jest konkretne „coś” w tym co napisałaś. Dzięki 🙂

 6. Pingback: Ks. Piotr Glas oraz Maria Simma na temat roli Maryi w ruchach charyzmatycznych | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s