Pan Jezus do Alicji Lenczewskiej: „Wszędzie zachowuj się, jak w świątyni: módl się i czyń dobro”.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,
Drodzy Czytelnicy, w niedzielę 5 marca 2017 r. o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza Święta dziękczynna za wszelkie łaski, które spływają na coraz liczniejszych czytelników dwóch dzieł duchowych śp. ALICJI  LENCZEWSKIEJ – „Świadectwa” i „Słów Pouczenia”, napisanych pod opieką wskazanego przez Pana Jezusa kierownika duchowego ks. W.R.

pouczenie-i-swiadectwo

W dziełach tych ukazana została droga duchowa śp. Alicji – uwieńczona mistycznymi zaślubinami jej duszy z Panem Jezusem Miłością Ukrzyżowaną, a to pozwoliło Panu Jezusowi włączyć jej ciche i ukryte życie w Swoją Mękę, Śmierć i Chwalebne Zmartwychwstanie.

W środę 12 II 1992 r. o godz. 12:45 Pan Jezus powiedział Alicji:
„Żyj w pełni chwilą teraźniejszą nie wybiegając myślą w przód ani w tył, a nie będziesz marnowała czasu, który jest ci dany. Cokolwiek jest, jest to dar chwili ode Mnie dla ciebie. Odnajduj Mnie, rozpoznawaj, adoruj, okazuj wdzięczność. Radź się Mnie i razem ze Mną czyń i przeżywaj wszystko.
Każda chwila jest świętą, bo każdy Mój dar jest święty. Każde miejsce jest święte, bo jest Moim darem dla ciebie i w nim Ja jestem z tobą.
Wszędzie zachowuj się, jak w świątyni: módl się i czyń dobro”.
Źródło:
Alicja Lenczewska, Słowo Pouczenia, Wydawnictwo Agape, Poznań 2016, s. 130, Nr 193

*****
W piątek 10 III 2000 r. Pan Jezus podyktował śp. Alicji
rozważanie 14-tu stacji Drogi Krzyżowej:

droga-krzyzowa-2

I Wyrok
Każdy Mój sługa i Mój uczeń otrzymał już wyrok od sił zła szatańskiego, które ogarnia świat. Jednak nie szatan jest panem świata lecz Bóg. Nie lękaj się zatem jeśli ciebie dotknie zło i nie zżymaj się na ludzi, przez których przyjdzie. Oto Ja panuję nad wszystkim i nad wszystkimi, i nad szatanem   w szczególności jako Moim narzędziem prób i oczyszczenia ludzkości.

II Krzyż
Krzyż jest znakiem zbawienia. Znakiem chwały i zwycięstwa. Dlatego jest ciężki – ciężarem doświadczeń trudnych i bolesnych – aby tym bardziej zaowocować łaskami, jakie czekają na ofiarnych i wytrwałych w miłości i ufności.

III Pierwszy upadek
Potrzebne są upadki, aby poznać własną słabość, aby pragnąć pomocy, aby nadzieję pokładać w Miłosierdziu Ojca i nie pogardzać braćmi, którzy upadają.

IV Matka
Im więcej zła wokół i trudu miłości dziecka Mojego, tym bliżej jest Matka czule pochylona, współcierpiąca, ocierająca łzy, pouczająca i wspomagająca. Spójrz na Matkę w sercu swoim i w tych wszystkich miejscach świata, gdzie przychodzi, by pomóc i pocieszyć.

V Brat
Świat pełen jest braci i sióstr twoich, którzy podobnie jak ty trudzą się, cierpią, tęsknią i kochają. I oczekują miłości. Daj im jej cząstkę.

VI Odwaga miłości
Nie lękaj się przemocy zewnętrznej. Serce twoje jest wolne w Bogu – Miłości. Ukaż je bratu twojemu, aby Miłość okryła jego oblicze i uwolniła serce z niewoli zła.

VII Upadek drugi
Człowiek ciągle upada i potrzebuje drugiego człowieka, by ten mocą Bożą pomógł mu wstać. Dziękuj Ojcu twemu i Matce za każdego człowieka, bo choć upada jak ty, zrodzony został z Miłości i oczekiwany jest na progu Ojcowskiego Domu.

VIII Płacz
Ja wiem, że płaczesz z tęsknoty za Miłością, Czystością i Dobrem. Ale przecież trzeba przejść przez ten świat, ten czas i to życie ziemskie, jakie zostało ci dane. Trzeba właśnie w trudzie i bólu dać świadectwo miłości i wierności Bogu twojemu. On potrzebuje ciebie, aby mógł przyjść do wielu.

IX Ostatni upadek
Choć wiesz o swej słabości i poznałaś nędzę swoją, pragnij i dąż do tego, aby ten upadek twój był już ostatni. Abyś więcej nie raniła twych braci i sióstr i nie zasmucała Serca Bożego. I ufaj Miłosierdziu Ojca.

X Obnażenie
Całe życie ziemskie to droga powrotu do Domu Ojca – droga oczyszczenia i uleczenia z jadu grzechu pierworodnego. Jakże wiele potrzeba upadków i niemocy, ażeby coraz głębiej poznawać prawdę o sobie. Ażeby wyrzec się wszystkiego, co brudzi duszę i pragnąć tylko Boga.

XI Gwoździe
Krzyż jest miejscem weryfikacji twojej miłości.
Jest sprawdzianem kogo kochasz, jak kochasz.

XII Ofiara
Czy przebaczyłaś już wszystkim, co uczynili i jacy są?
Czy wdzięczna jesteś Bogu i ludziom za wszystko, co cię spotkało?
Czy kochasz nie licząc się z sobą?

XIII Wykonało się
Wiedz, że gdy jesteś ukrzyżowana i cierpisz w bezsilności, szatan czeka na twój bunt, nienawiść i pretensje. Ale wiedz także, że Bóg zachwyca się twą duszą, gdy złączona z Moją Ofiarą kochasz i Boga i ludzi – mimo wszystko, a może dlatego właśnie, że wywyższona zostałaś przez Krzyż, który jest znakiem Zbawienia. I że Matka wyciąga do ciebie ramiona, aby przytulić cię do serca Swego i wprowadzić do Raju.

XIV Rozłąka
Rozłąka jest pozorna. Dopiero teraz możesz ogarnąć cały świat i wszystkich, którzy jeszcze są w drodze. Teraz możesz być przy nich, służyć im, wspomagać. I czekać na progu Domu Ojca na ich nadejście i radość spotkania w Bogu. Amen.

Źródło: Alicja Lenczewska, Słowo Pouczenia, Wydawnictwo Agape, Poznań 2016, Nr 421, s. 270 – 273

KTÓRYŚ ZA NAS CIERPIAŁ RANY
– JEZU CHRYSTE ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI!
I Tyś, któraś współcierpiała
– Matko Bolesna przyczyń się za nami!

*****
Poniżej dołączamy treść korespondencji z Rodziną śp. Alicji:

1) Pani Dorota pisze u nas na stronie na pytanie „Jak to jest być krewnym Alicji?”:
Co do pokrewieństwa, to Sławek, mój mąż jest starszym bratem Alicji. W pierwszej części -„Świadectwo” jest jego obecne zdjęcie.

Jak jest być krewnym? Na pewno było łatwiej kiedy Ala żyła. Zawsze mogłam liczyć na jej pomoc, rozmowę, radę, a przede wszystkim wparcie modlitewne. Miała też ogromną mądrość nabytą z wiekiem, ale była też oczytana i zorientowana bardzo w sytuacji religijnej, społecznej i politycznej kraju i świata.
Wiem i czuję, że i teraz mamy ogromne wsparcie w Ali. I choć nie jest obecna cieleśnie z nami to wiem, że nadal się za nami modli, o nas troszczy. Zawsze była bardzo zatroskana o Olgę, naszą córkę i pewnie nadal jest orędując za nią.

2) Nasz mail z dnia 25 lutego 2017 r. – dotyczy narodzin i chrzcin małej Alicji
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy Państwo Doroto i Sławku, do naszej redakcji dotarła wyjątkowa wiadomość, mianowicie jutro w niedzielę 26 lutego 2017 r. w pewnej parafii w diecezji łomżyńskiej odbędą się chrzciny dziewczynki, córki Moniki i Dariusza. Ich córeczka urodziła się 5 stycznia 2017 r. Tego dnia przypadła PIĄTA ROCZNICA ODEJŚCIA DO DOMU OJCA Państwa Siostry i Bratowej. Rodzina owego dziecka jest w posiadaniu ŚWIADECTWA i SŁOWA PANA, i chcąc wyrazić swoją miłość do śp. ALICJI postanowili nadać to imię swej córeczce. Wiemy też, że rodzice i dziadkowie mają pewność, ze Państwa Krewna otoczy Alicję duchową opieką. Jednocześnie w imieniu naszej redakcji zapytuję, czy możemy tę wiadomość udostępnić naszym Czytelnikom 5 marca b.r. ?
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

I odpowiedź z tego samego dnia:
Bardzo dziękujemy za zapytanie. Oczywiście, że mogą Państwo udostępnić tę wiadomość, bo to bardzo dobra wiadomość. Cieszy nas bardzo, że Świadectwo i Słowo Pouczenia staje się tak bardzo znane, tak wiele osób je czyta. Sama Alicja zawsze chciała zostać w cieniu, ale jesteśmy pewni, że otoczy modlitewną opieką to maleństwo.
Jeśli macie Państwo kontakt z rodzicami tego dziecięcia, to złóżcie im proszę życzenia wychowania pięknego, pobożnego, oddanego Panu, człowieka. My też postaramy się pamiętać w modlitwie za tą dziewczynką, Alicją.
I jeszcze jedno sprostowanie, Alicja Lenczewska jest siostrą Sławomira i moją szwagierką, nie bratową. Ja dla Ali byłam bratową.
Korzystając z okazji życzymy Państwa redakcji wielu łask Bożych  w dziele, którego się Państwo podjęli.
Z Bogiem
Dorota i Sławomir Lenczewscy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Pan Jezus do Alicji Lenczewskiej: „Wszędzie zachowuj się, jak w świątyni: módl się i czyń dobro”.

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

   • Agnieszka pisze:

    Życzę zdrowia. Ja tez choruje na grypę i czuje sie podobnie. Ja jeczmiona przemywam zwykla NaCl do przemywania oczu a potem smaruję maścią w maleńkiej tubeczce nazywa sie „Oxycort A” pomaga od razu, jęczmień albo zasycha albo się oczyszcza.
    Mam jeszcze takie pytanie. 1 marca zaczęłam nowennę do św. Józefa i wczoraj byłam tak chora i zmęczona ze odpuściłam w trakcie odmawiania i zasnęłam. Czy mogę kontynuuowac czy dwa razy dzis odmówić całość? Czy lepiej zacząć od poczatku? Życzę wszystkim błogosławionej i pięknej niedzieli. U mnie piekna pogoda aż się serce raduje😊 pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia

  • Paweł pisze:

   A ja mam taką szczególną intencję:

   Dzisiaj, kiedy mija dokładnie pół roku od kanonizacji i pierwszego wspomnienia liturgicznego św. Matki Teresy z Kalkuty, chciałbym prosić o modlitwę w intencji NIEZBĘDNEGO NAWRÓCENIA tych narodów, które nam i św. Matce Teresie są najbliższe, czyli NARODÓW INDOSŁOWIAŃSKICH, zwanych także „językową grupą SATEM” w ramach indoeuropejskiej rodziny języków. Modlitwie takiej bowiem przyświeca o tyle jakaś szczególniejsza nadzieja, że sytuacja duchowa narodów indosłowiańskich nie jest jeszcze na ogół tak beznadziejna, jak bogatej Europy Zachodniej, ani tak niepokojąca, jak np. narodów arabskich czy komunistycznych Chin.
   Do narodów indosłowiańskich należą narody nam najbliższe: bałtosłowiańskie, a także naród ormiański oraz narody najbliższe św. Matce Teresie: albański i indoirańskie. Wywodzą się one wszystkie ze wspólnego pnia i są ze sobą najbliżej spokrewnione w ramach językowej rodziny indoeuropejskiej [por.: https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyki_satem ].

   Matko Boża, czczona szczególnie w tym roku stulecia Fatimy, św. Michale Archaniele wraz ze śś. Aniołami Stróżami narodów indosłowiańskich oraz św. Matko Tereso z Kalkuty, upraszajcie rychłe i pełne nawrócenie narodów indosłowiańskich modląc się o to wraz z pięcioma świętymi Apostołami: Tomaszem – patronem Indii, Cejlonu i Pakistanu; Andrzejem – patronem Słowian; Bartłomiejem i Judą Tadeuszem – patronami Armenii; oraz Janem Ewangelistą – patronem Albanii. Amen.

   • Paweł pisze:

    W nawiązaniu jeszcze do wczorajszej okazji – półrocza kanonizacji św. Matki Teresy z Kalkuty – oraz w przededniu Dnia Kobiet (który wg „Agendy liturgicznej Maryi Niepokalanej 2000 – tom I” jest w Kościele przeżywany jako „Dzień Modlitw w intencji Niewiast”) chciałbym prosić o modlitwę dziękczynną za pomyślny wybór prezydenta w USA w listopadzie zeszłego roku – wybór taki, jak o to prosiłem jesienią m. in. świętą Matkę Teresę z Kalkuty.
    Ona wydawała mi się odpowiednią orędowniczką w tej sprawie, bo na pytanie Hillary Clinton: dlaczego Ameryka wciąż nie ma jeszcze kobiety prezydenta, odpowiedziała: „ponieważ prawdopodobnie pani ją abortowała” (jest to cytat ze stron: http://info.wiara.pl/doc/652109.Bl-Matka-Teresa-przeciw-Hillary-Clinton https://ekai.pl/wydarzenia/ostatnia_chwila/x34196/matka-teresa-krytykowala-proaborcyjne-poglady-hillary-clinton/ ).
    Byłoby więc ironią losu i jakby „honorową przegraną” św. Matki Teresy, gdyby te wybory wygrała Hillary Clinton.

    Matko Boża, która pod tytułem Niepokalanego Poczęcia jesteś główną Patronką USA (zgodnie z postanowieniem biskupów amerykańskich na Synodzie w Baltimore z 1852 roku, co pochwalił bł. Pius IX), oraz św. Matko Tereso z Kalkuty, upraszajcie teraz, aby Stany Zjednoczone bez przeszkód powracały stopniowo do wiary i moralności chrześcijańskiej, a nawet – jeśli to możliwe – pociągnęły w tym za sobą cały Zachód (chociaż to jest bardzo ciężki przypadek duchowy).

 2. wobroniewiary pisze:

  1) Bez umartwienia wewnętrznego, samo zewnętrzne mało przynosi korzyści. Na co się przyda, mówi św. Hieronim, wycieńczać się postami, a być pełnym pychy, wstrzymywać się od wina, a napawać nienawiścią!
  (Quid prodest tenuari abstinentia, si animus superbia intumescit; quid vinum non bibere, et odio inebriari! (Ad Celant.)

  2) Łagodność głównie zależy na cierpliwem znoszeniu zniewag i upokorzeń.
  Największa część ludzi, mówi św. Franciszek z Assyżu, zasadza swą świętobliwość na odmawianiu licznych pacierzy, lub umartwieniu zmysłów, lecz nie umieją znieść jednego słowa znieważającego.
  Większą, zaiste, przyniesie korzyść jedna zniewaga spokojnie przyjęta, aniżeli dziesięciodniowy post o chlebie i wodzie.
  O nabycie tych trzech rzeczy winien starać się każdy dążący do świętobliwości:
  1. Nie szukać panowania nad innymi.
  2. Chętnie poddawać się wszystkim.
  3. Cierpliwie znosić zniewagi
  (Primus profectus nolle dominari, secundus velle subjici, tertius injurias aequanimiter pati)

 3. wobroniewiary pisze:

  10 wskazówek o. Pio na Wielki Post

  Wielki Post jest czasem nawrócenia – tę formułkę znamy już wszyscy. Przeczytaj 10 porad ojca Pio na temat tego, jak wprowadzić ją w życie!

  1. Zadbaj o to, by być cierpliwym – „Z prostotą kroczcie drogą Pana i nie zadręczajcie waszego ducha. Trzeba, abyście znienawidziły wasze wady, ale czyńcie to z umiarkowaną nienawiścią, a nie gniewnie i nerwowo. (…) Z braku cierpliwości, moje dobre córki, wasze niedoskonałości zamiast zanikać, rozrastają się coraz bardziej, gdyż niepokój i zatroskanie o pozbycie się ich, powoduje ich umocnienie”. (Epist. 111, s. 579).
  „Zachowaj dobrze wypisane w duszy to, co mówi Boski Mistrz: w cierpliwości naszej posiądziemy naszą duszę” (AdFP, s. 560)

  2. Nie skupiaj się na twoim grzechu – „Nie zamęczaj się tym, co rodzi zmartwienia, niepokoje i zgryzoty. Potrzeba tylko jednego: wznieść ducha i kochać Pana Boga” (CE, s. 10).

  3. Myśl o innych. Dbaj o to, by na ich twarzach pojawiał się uśmiech – „Niech twoje pojawienie się gdziekolwiek będzie zawsze tak taktowne i delikatne, jakby było uśmiechem Boga” (PM, s. 165).

  4. Skup się na tym, co myślisz o swoich celach i pragnieniach – „Twój wysiłek i twa uwaga niech zawsze będą zwrócone na to, abyś miała właściwą intencję. Powinnaś ją mieć w pracy i w walce zawsze mężnej i wspaniałomyślnej z podstępami złego ducha” (Epist. 111, s. 622).

  5. Pamiętaj, że Jezus towarzyszy Ci cały czas – „Niech cię nie przerażają liczne zasadzki tej piekielnej bestii. Pan Jezus, który zawsze jest z tobą, będzie walczył razem z tobą. Nie dopuści nigdy, abyś upadła i została pokonana” (Epist. III, s. 49).
  „Nie zdawaj się nigdy na siebie samą. Wszelką ufność pokładaj tylko w samym Bogu” (Epist. II, s. 64).

  6. Nie zapominaj o Bożym miłosierdziu – „Przerażająca jest sprawiedliwość Boża. Ale nie zapominajmy, że również Jego miłosierdzie jest nieskończone” (GP, s. 138).

  7. Nie trać nadziei, gdy jest Ci trudno – Nie osiąga się zbawienia bez przejścia przez burzliwe morze, które ustawicznie grozi utonięciem. Górą świętych jest Kalwaria. To z niej przechodzi się na inną górę, która nazywa się Tabor” (Epist. I, s. 829).

  8. Módl się, Pan Bóg zawsze Cię wysłucha – „Módl się i ufaj! Nie denerwuj się! Niepokój nie służy niczemu. Bóg jest miłosierny i wysłucha twoją modlitwę” (CE, s. 39).

  9. I to modlitwa jest najlepszym sposobem na pocieszenie – „Najlepszym pocieszeniem ducha jest umocnienie pochodzące z modlitwy” (GC, s.38)

  10. Na wszystko spoglądaj z miłością – „Gardź pokusami, a utrapienia obejmuj z miłością. Nie, nie, moja córko, pozwól wiać wiatrowi i nie myśl, że szelest liści jest zgrzytem broni” (Epist. III, s. 632n)

 4. Ania pisze:

  Odtajniono notatki KGB o Janie Pawle II

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała nieznane dotychczas dokumenty, dotyczące działań KGB. Materiały te pokazują ogromny strach sowieckich służb, obserwujących wybór kard. Karola Wojtyły na papieża i zaskakująco trafnie przewidują kierunek i skutki działań Jana Pawła II.

  Z dokumentów udostępnionych przez Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, wynika m.in., że służby sowieckie z niepokojem obserwowały wybór Jana Pawła II i przewidywały skutki nowej polityki papieża; jego wpływ na aktywizację środowisk grecko-katolickich i obywateli ukraińskich. Wpływ ten był od początku monitorowany. – Dokument, który służby przygotowały na ten temat jest jednym z bardzo rzadkich świadectw tego typu – podkreślił profesor Georges Mink, Profesor Kolegium Europejskiego w Natolinie.

  https://ekai.pl/odtajniono-notatki-kgb-o-janie-pawle-ii/?print=1

 5. Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

  Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
  Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy pościł już czterdzieści dni i czterdzieści nocy, poczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». Lecz On mu odparł: «Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”». Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisane jest bowiem: „Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”». Odrzekł mu Jezus: «Ale napisane jest także: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”». Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”». Wtedy opuścił Go diabeł, a oto przystąpili aniołowie i usługiwali Mu.
  Oto słowo Pańskie.
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2017/03/05/5-marca-i-niedziela-wielkiego-postu-wspomnienie-swietego-wirgiliusza-z-arles-biskupa/

  ***
  Gorzkie Żale część 1

  • Paweł pisze:

   Cytat dotyczący odpustu za „Gorzkie Żale” wzięty ze str. 60 książeczki „ODPUSTY. Ujawnione Miłosierdzie Boże wobec żywych i zmarłych” opracowanej przez ks. Zdzisława Pałubickiego SJ, a wydanej w roku 1996 przez wydawnictwo Michalineum (IMPRIMATUR Kuria Biskupia – Kalisz, 4 VII 1995 r., l. dz. 420/95/B, bp Stanisław Napierała – ordynariusz):

   „[Wzięte z rozdziału:] ODPUSTY ZUPEŁNE PARTYKULARNE

   Gorzkie Żale

   Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego. Mogą go zyskiwać wszyscy wierni, jeden raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu, jeżeli po spowiedzi i Komunii świętej, jak również po odmówieniu w intencjach Papieża ‚Ojcze nasz’ i ‚Zdrowaś’, ewentualnie innej modlitwy, podyktowanej własną pobożnością – uczestniczą pobożnie w nabożeństwie ‚Gorzkie Żale’, w jakimkolwiek kościele na terenie Polski.”

  • MariaPietrzak pisze:

   🚇
   Będzie kusił chrześcijan tymi samymi trzema pokusami, którymi wystawiał na próbę Chrystusa , pisze abp Fulton Sheen , rozpracowując osobę antyChrysta .
   Kuszenie do tego, aby – jako ziemski Mesjasz – zamienił On kamienie w chleb,
   stanie się kuszeniem do tego, aby przefrymarczyć wolność za bezpieczeństwo,
   przy czym chleb stanie się polityczną bronią, gdyż tylko ci będą mogli go jeść, którzy będą myśleć tak jak on.
   🚇
   Kuszenie Chrystusa do tego, aby zdziałał cud i aby – pokładając ufność w obietnicę [daną w Piśmie Świętym] rzucił się ze szczytu świątyni,
   stanie się wezwaniem do tego, aby z czystych wyżyn Prawdy, na których panuje wiara i rozsądek, rzucić się w otchłanie wypełnione masą pustych haseł i propagandy.
   Nie potrzebuje on głoszenia niezmiennych zasad na dziedzińcach świątyń, lecz propagandy, aby organizować tłumy, gdyż w taki właśnie sposób zwykły człowiek steruje reakcjami zwykłych ludzi.
   Opinie, a nie prawdy,
   objaśniacze, a nie nauczyciele;
   badania Gallupa** a nie zasady;
   natura, a nie łaska –
   – za tymi złotymi cielcami zaczną podążać ludzie, odchodząc od swego Zbawiciela. ….
   🚇
   Trzecie kuszenie, w którym szatan próbował skłonić Chrystusa, by oddał mu cześć w zamian za wszystkie królestwa świata,
   stanie się kuszeniem do tego, aby mieć
   nową religię bez Krzyża,
   liturgię bez przyszłego świata,
   religię , która niszczy religię
   lub
   politykę,
   która jest religią – taką , która oddaje Cezarowi nawet to, co jest Boskie !
   ( …………. )

   Arcybiskup Fulton J. Sheen

   Źródło: Communism and the Conscience of the West,1948r., str. 24-25.
   http://www.abpsheen.pl/2014/06/jak-rozpoznac-antychrysta.html?m=1
   **Instytut Gallupa (ang. The Gallup Organization) – najstarszy instytut badania opinii społecznej na świecie, założony w 1935 roku przez George’a Gallupa.

   🚇
   Jezus odrzuca pokusy : „Idź precz , szatanie !”
   Czy starczy nam mocy i łaski , by rozpoznać i z odwagą rzucić te same słowa w antyChrysta !?
   Tym bardziej , że jak pisze abp Sheen
   ” Antychryst nie będzie nazywany antychrystem, gdyż nie miałby wówczas żadnych zwolenników.
   Nie będzie nosić czerwonych rajtuz,
   nie będzie zionąć siarką,
   nie będzie też dzierżyć wideł
   ani wymachiwać zakończonym strzałką ogonem niczym Mefistofeles w „Fauście”.(…)
   Lecz przede wszystkim,
   ponad tymi wszystkimi opisami, nasz Zbawiciel mówi nam, iż będzie tak bardzo podobny do Niego ,
   że oszuka nawet wybrańców” !!?
   ….
   Jesli ta ” pokorna pokora” oszuka wybrańców , to znaczy , że pójdą za jego pokusami …a my za wybrańcami !
   Trzeba zatem zdwojonej modlitwy i czuwania !🌛 Dobrej nocy !

 6. Malgorzata Maria pisze:

  dziekuje za Msze sw, dziekuje CI Jezu za tak wspaniale nauki przekazane Alicji Lenczewskiej

 7. Beat pisze:

  mam pytanie
  Czy swiece indian hopi sa zagrozeniem duchowym?

  • Nie znam świec indian hopi ale moim zdaniem w domu Katolika nie powinno być żadnych rzeczy innych wyznań, obojętnie czy buddystów, hinduistów czy indiańskich łapaczy snów, totemów czy nawet świec hopi, tak samo jak i buddyjskich kadzidełek, mamy nasze zwykłe świece, gromnice czy kadzidła, nie szukajmy obcych nam rzeczy.

   • eska pisze:

    O ile wiem, nie chodzi o posiadanie w domu, tylko o świecowanie uszu jako metodę leczenia.

    • „świecowanie uszu”
     czyli palenie wetkniętej w ucho „specjalnej” świecy, jak dla mnie to kolejne czary-mary.

    • Beat pisze:

     Tak chodzi o szumy w uszach
     Ponoc pomaga jak uszy bola

    • Maggie pisze:

     Świecowanie uszu stosują na oczyszczenie z woskowiny, zamiast płukania … O ile się nie mylę to naturopraktorzy i może homeopaci je przeprowadzają. Podobno związane jest to z różnicą powstalego ciśninienia, które wysysa „miodek” z ucha.

    • Maggie pisze:

     Wypisalam na Google: ear candling i jest informacja, że w Kanadzie zakazana jest sprzedaż specjalnych świec do takich zabiegów, że Health Canada ostrzega, iż można nabawić się poważnych problemów z uszkodzenia membrany i bębenka, więc nie tylko paparzyć. Woskowina jest potrzebna, a na czyszczenie jej są bezpieczniejsze i lepsze metody – tak mówi tam doktor.

     Kiedyś czytałam, że chyba Gingko Biloba pomaga przy zaburzeniach błędnika i szumach ale nie mam czasu, aby to sprawdzać, bo i tak z doskoku wpadam na WOWIT. Może ktoś mądrzjszy w tej materii się wypowie.

 8. Malgorzata Maria pisze:

  szturm modlitewny za biskupa Ratko Pericia

 9. MariaPietrzak pisze:

  Mam pytanie .
  Czy Rodzina +Alicji , Pana Służebnicy , domyślała się …wiedziała…, ze Pan nawiedził lud swój … że pod tym dachem , ich krewna , ma tak bliską więź z Bogiem ??
  Dokonują się rzeczy nadzwyczajne ?

 10. MM pisze:

  Alicja „POUCZENIA” śr. 17.10.1990, godz. 8.00

  † Nie rozpatruj niczego ze względu na to, czy tobie jest potrzebne, lecz czy Mnie jest przydatne dla ratowania dusz. Nie myśl o sobie, lecz o tych, których możesz i powinnaś ratować przed piekłem życia na ziemi i przed piekłem wiecznym. Zastanów się: co dziś uczyniłaś w sercu swym i wobec tych, których przyprowadziłem do ciebie? Jaka jest twoja ofiara, czy radosna?

 11. Sylwia pisze:

  Kochani mam pytanie ile razy dziennie można przyjąć Komunię Świętą ? ja słyszałam że 2 razy ale pod jakimi warunkami ?

  • Monika pisze:

   Za drugim razem trzeba być na całej Mszy Świętej czyli nie można się spóźnić.
   Kiedyś też miałam wątpliwości i niepewność kiedy jest to możliwe, więc zapytałam o to kapłana.

   • zuzia pisze:

    A za pierwszym razem trzeba być obecnym co najmniej od momentu Przeistoczenia? coś mi sie tak wydaje, ale pewna nie jestem.

    • Mateusz pisze:

     Ja, mam wątpliwości co do tego aby dwa razy przyjmować Komunię Świętą, bo dlaczego nie 3,4,5 razy? Tutaj mm wrażenie jest problem i furtka do Świętokradztwa ponieważ ludzie w większości nie przygotowują się do przyjęcia Komunii Świętej raz dziennie więc i dwa razy dziennie jak będą przyjmować to zrobią to równie bez zastanowienia takie odnoszę wrażenie, ja osobiście raz przystępuję do Komunii Świętej choć nie raz są okazje aby przystępować dwa razy, no ale to kwestia dyskusji, jeśli kościół zezwala dwa razy to widocznie można, tylko czemu nie zezwoli że jak ktoś będzie na pięciu mszach św. i co wtedy?

    • Maggie pisze:

     @Mateusz: też, nadal, mam obiekcje, BO KIEDYŚ uczono i pouczano, że drugi raz to tylko Wiatyk. Duchowo zaś, to gościć Pana Jezusa możemy i powinniśmy gościć lub przynajmniej prosić modlitewnie, aby był w naszym sercu, z nami.

     Dowiedziałam się nie tak dawno (na WOWIT parę lat temu), że można przyjmować 2x i do dziś mam mieszane uczucia, no ale przecież KIEDYŚ cały (!!!) dzień trzeba było pościć, jeśli rano (przed śniadaniem) nie przystąpiło się do Stołu Pańskiego – są jeszcze osoby, które w tym trwają.

     Dlatego myślę, abyś czynił tak, jak Ci sumienie podpowiada, bo MOŻLIWOŚĆ to NIE nakaz czy rozkaz, lecz aby w cichości tęsknoty i radości pragnącego serca trwał.

     Mam nadzieję, że nikogo w tym momencie nie uraziłam otwarciem mojego serca na ten temat. Niżej @m-gosia cytuje paragrafy Prawa Kanonicznego.

 12. m-gosia pisze:

  Kodeks Prawa Kanonicznego stanowi :

  Kan. 917 – Kto przyjął już Najświętszą Eucharystię, może ją ponownie tego samego dnia przyjąć jedynie podczas sprawowania Eucharystii, w której uczestniczy, z zachowaniem przepisu kan. 921, § 2.

  Kan. 918 – Jak najbardziej zaleca się, ażeby wierni przyjmowali Komunię świętą podczas sprawowania Eucharystii. Proszącym jednak o nią dla słusznej racji poza Mszą świętą, należy udzielić, zachowując obrzędy liturgiczne.
  Kan. 921 –
  § 1. Wierni znajdujący się z jakiejkolwiek przyczyny w niebezpieczeństwie śmierci, powinni być umocnieni Komunią świętą na sposób Wiatyku.
  § 2. Chociażby tego dnia przyjęli już Komunię świętą, to jednak bardzo się zaleca, aby – znalazłszy się w niebezpieczeństwie śmierci – otrzymali ponownie Komunię świętą.
  § 3. Gdy niebezpieczeństwo śmierci trwa dłużej, zaleca się, aby Komunia święta była udzielana wielokrotnie, w poszczególnych dniach.

  W praktyce wygląda to tak ,że rano przed pracą , szkołą możemy przyjąć Komunię świętą bez uczestnictwa we Mszy świętej i jeśli w ciągu dnia czy wieczorem jesteśmy na Mszy św.to oczywiście możemy przyjąć Komunię św. drugi raz.

  • Sylwia pisze:

   Dziękuję za odpowiedzi. Wiele mi to wyjaśniło.
   Tak Mateusz zgadzam się z tym co napisałeś że wielu ludzi nie przystępuje do Komunii Świętej bez odpowiedniego przygotowania. I to jest smutne. Ale są i tacy którzy zmieniają nastawienie by nie postępować tak jak dotychczas.

 13. MariaPietrzak pisze:

  Ktoś … mi wyczyścił tej nocy z komórki całą moja konwersacje z mężem ,
  „word” jaki sobie na komórce stworzyłam … czyli moje notki . Pocztę elektroniczną , wszystkie listy jakie do mnie do tej pory nadeszly .
  Jak to możliwe ?
  Czy komórka to nie jest mały szpieg , jak sugerował mój syn , gdy byl mały … którym dla swych zwycięstw posługuje sie diablisko ?
  Oko „brata”??
  Nadepnęłam wczoraj na odcisk antyChrysta ?!
  Czy macie podobne problemy ?

  • Maggie pisze:

   Niestety Mario, nie istnieje prywatność i syn miał rację, a do tego dochodzą „psikusy” rogatego.

   U nas ostrzegali, że z komórki łatwo wyciągnąć informacje (z laptopa również), zwłaszcza jeśli się ktoś robi transakcje w miejscu publicznym.

   Nawet kartę kredytową, potrafią skopiować bez „wkładania rąk w kieszeń” (wystarczy, że złodziejaszek przejdzie obok z malutkim „nadajnikiem kopiującym”, jak gdyby nigdy nic) – stąd robią RFID portfele, torebki czy specjalne oprawki lub dodatkowe karty zabezpieczające chip’y kart kredytowych i paszportów.

   • Sylwia pisze:

    Tak dokładnie w dzisiejszym świecie techniki, można wpaść jak śliwka w kompot. Czyli być na podsłuchu czy też ktoś hakuje dane,by wyszukać informacje.
    Mój znajomy był tego świadkiem jak telefon zaczął sam do Niego mówić.
    Siedział w pokoju, komórka leżała na stole nie była w użyciu i nie miała włączonych aplikacji typu gogle- czy GPS. Nagle komórka odezwała się kobiecym głosem :
    „NIE WIEM GDZIE JESTEŚ!”
    Podskoczył na równe nogi, oprócz niego były w pokoju inne osoby które to słyszały. Więc teraz urządzenia szczególnie telefony nowej generacji mogą być podsłuchami,tak samo i laptopy gdzie jest kamerka,która może nagrywać wszystko co się dzieje w naszym mieszkaniu pod naszą nieobecność, haker może to wykorzystać.
    Więc racja żyjemy w świecie szpiegostwa.

    • MariaPietrzak pisze:

     To ładne kwiatki ! Liczyłam , że to może tylko glowa szaleje 🙂 ze starości ! A my juz tak daleko !
     Bo mnie ostatnio robi z zaskoczenia zdjęcia ! Z fleszem . Nawet nie zdążę się uśmiechnąć ! Jak zalepię plasteliną , czy coś zmieni ?
     Znikają mi notki …napocę się ,, napocę , nagle obraz znika i…nie ma nic !
     A raz było !… Na czarnym ekranie , gdzieś w głębi pojawiło się „białe” i przybliżało…Jakaś kartka nadfruwała ! Długo to trwało . Kiedy byla całkiem blisko , odczytałam : „Europe Centrale „. Potem obraz znikł .
     Zatrzymuje smsy tędy i z powrotem …. Czy odpowiada na nie ? Być może . .. Żeby mieszać i ośmieszać !
     Czy jak ostatnio …czystka !
     Bo że podsłuchuje , to czuję .
     Mówisz .. nagrywa …
     Czyli życie pod lupą !!
     Jak w 1984 / Orwell’a .
     Ale do czego zmierza ?!

    • Maggie pisze:

     Mario, nie wiem czy jakaś plastelina pomoże. Mi IPad dodaje słowa (np jak wyżej „się”) i zmienia gramatykę, choć mam wyłączony automatyczny spellcheck. Od kiedy znów mogę oglądać YouTube, to kiedy wygasza się kiedy jestem na WOWIT, mam informację, że się na nowo loguje, bo jest problem … z tą stroną.

     Przykład bardzo prosty, z trochę innej beczki:
     Kiedy wygasła nam promocja On Stars, jaką otrzymaliśmy bezpłatnie na rok, przy zakupie auta z GM i chociaż nie przedłużyliśmy tego udogodnienia, jako subskrybcji (bo trzykrotnie droższa na Kanadę niż w USA, i do tego dochodzi przelicznik walutowy i podatki), to po paru latach (!), kiedy przypadkowo (!) musnęłam jeden z iconów, przy nastawianiu dla siebie lusterka na frontowym oknie … nagle z sufitu (z lusterka) odezwał się głos „z gwiazd” i szybko musiałam przprosić, że pomyłka (aby nas nie obciążyli subskrybcją lub jakąś opłatą, za coś czego nie chcieliśmy). Dlaczego zadziałało … kiedy nie płaciliśmy w ogóle i od lat? Nawet jak mieliśmy darmowo to tylko na próbę parę razy skorzystaliśmy chyba dwa razy z GPS i parę razy dzwoniłam do auta, taj ajk się umówilam aby nie jechać komunikacją miejską.
     Przez On Stars można zwolnić prędkośc auta (na żądanie właściciela lub policji), skomunikować się w razie wypadku, nawet bez otworzenia buzi (mają sygnał np z air-bags) choroby, napadu (wystarczy dotknąć icon), jest też niewidoczny telefon do auta, a z auta można polecić głosem wykręcenie lub połączenie z jakimś numerem czy instytucją. Dostanie się też wytyczne jak z GPS, albo kiedy droga zamknięta dla ruchu to wskazówki jak pojechać. Przychodzą też różne informacje na maila (niezależnie od wskaźników na desce rozdzielczej) jak np diagnostyczne o aucie, że trzeba coś w aucie podreperować itp. Jest możliwy kontakt z komputerem ale jest i z człowiekiem … w kaźdej chwili na wzwanie.
     Jeżeli się ktoś nudzi, na zmianie/dyżurze, tam „w gwiazdach”, to przecież może sobie wyrywkowo obserwować auta i słuchać prowadzonych konwersacji, bez wiedzy tych w samochodzie. Jestem przekonana, że udoskonalają technologię „z dnia na dzień”.

     Inny przyklad:
     Do licznika na prąd, na zewnątrz domu, podłączali za darmo malutkie urządzenie, by z innym, które umieszcza się w domu, była komunikacja i na ekraniku można było sprawdzić, co się zużywa w określonych godzinach tj np ile prądu w najwyższej taryfie, ile wody w kuchni czy łazience, kiedy włącza sie lodówka, pralka etc – jednym słowem nie możesz spuścić wody bez zarejestrowania prze to „cudo”. Nie miałam wpływu na osobę, która zamówiła „to cudo” i usłyszałam, coś na temat mojej „bystrości i przesądów”, kiedy się sprzeciwiłam. Fascynacja techniką, ważniejszej osoby, położyła mnie na łopatki.

     Inny przykład:
     Dostałam osobisty list od karty kredytowej, o zmianach daty ważności na witaminie (a tylko przedłużali, choć witamina miała dobre 2 lata gwarantowanej ważności), którą kiedyś zakupiłam …. w ogromnej sieci sklepowej.

     Jednym słowem prywatność jest iluzoryczna.

 14. Pingback: Pan Jezus do Alicji Lenczewskiej: „Wszędzie zachowuj się, jak w świątyni: módl się i czyń dobro”. | Serce Jezusa

 15. Monika0603 pisze:

  Zyczę zdrowka:) To co jest planowane na 8 marca przewyzsza nasze wyobrazenia.Kobiety beda swietowaly dzien kobiet protestujac na placach.Protest jest oglaszany w lokalnych radiach, telewizji i internecie.Zamiast isc do barow lub pubow wyjda na place aby ” walczyc o prawa kobiet”.Potrzeba bardzo wzmozonych modlitw aby chocby zmniejszyc skale protestu.

  • MariaPietrzak pisze:

   -Jan Paweł II z jednej strony mówił o geniuszu serca kobiety,
   z drugiej podkreślał,
   że serce to musi być poddane rozumowi i sprawiedliwości – przypomina dr Półtawska.
   – Jeśli ów geniusz nie będzie zrównoważony rozumem i sprawiedliwością…..
   to przeradza się w taką emotywność, która może być siłą niszczącą !
   http://adonai.pl/jp2/?id=213
   💌
   Maryjo, Królowo miłości,
   czuwaj nad kobietami i nad ich posłannictwem w służbie ludzkości i pokojowi
   oraz w dziele szerzenia królestwa Bożego!
   Z moim Błogosławieństwem Apostolskim.
   W Watykanie, dnia 29 czerwca 1995 roku, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
   Jan Paweł II
   http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/listy/pekin_29061995.html

  • zuzia pisze:

   Biedne, zagubione i ogłupione przez lewactwo kobiety …nie wiedzą, co czynią…Panie Jezu zmiłuj się nad nimi.

   • MariaPietrzak pisze:

    ❗ Jam jest Pan Bóg twój , który cię wywiódł z ziemi egipskiej , z domu niewoli …❗
    Nie wszyscy doświadczyli tej łaski , niektórzy całe życie przeżywają jako niewolnicy !
    Upokarzające to …
    Gdyby siebie zobaczyli w Prawdzie , umarliby ze wstydu .
    Dlatego tyle próśb z Nieba o nasze współczucie , naszą ofiarę i modlitwę .
    Za tych , którzy nie poznali miłości Bożej , jak mówi Maryja w Medjugorje .
    I tak jeden drugiego wspiera , brzemiona nosi , daje nadzieję , do Boga wznosi …
    Robi co może .
    ……Panie , zmiłuj się , bo nie wiedzą co czynią !
    A kiedy sie uda … „Nowy człowiek” na świat przychodzi …Radość znajduje ujście we wdzięczności !!!
    Nietrudno rozpoznać i zrozumieć wtedy biedę innych , którzy żyją … jakby Boga nie było….
    ……Panie , zmiłuj się , bo nie wiedzą co czynią !
    Natomiast …
    Przekonać się na końcu , że nie znalazł się nikt , kto by mi pomógł … , to rzeczywiście musi być rzecz straszliwa !

    …❗ Tak być nie może ! Pełne nadziei są słowa sw. Urszuli Ledóchowskiej :
    ” jeszcze Polska nie zginęła , póki my kochamy ! ”
    Niech będą więc naszymi !
    Jeszcze Polska nie zginęła …!

 16. Kate pisze:

  Szczęść Boże, chciałabym spytać co sądzą Państwo o tym http:[…edycja, Admin] (chyba nie umiem tutaj prawidłowo wstawiać linków).

 17. kasiaJa pisze:

  !5-18 czerwca – Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem (misjonarzem miłosierdzia) Warszawa 2017r. Można dowiedziec się więcej na stronie internetowej: http://www.parafiamiedzeszyn.pl

 18. robb pisze:

  Proszę Was o modlitwę za mnie do Pana Boga ,o godz.13.00 będę miał bardzo ważną rozmowę w pracy.Bardzo Was proszę.Z Bogiem .ps. jestem taki zdenerwowany .

  • eska pisze:

   @robb, Pan Jezus juz jest w tej godzinie i w tych wydarzeniach, które na ciebie dziś czekają. Pamiętaj o tym i z tą świadomością w nie wejdź. On już tam jest i już ci tę rozmowę przygotował. Ty masz tam teraz tylko dołączyć, do sytuacji, nad którą Jezus panuje. Cokolwiek się wydarzy, na pewno Jezus ma to pod kontrolą. I będzie cię trymał za rękę 🙂
   Pomodlę się o pokój serca dla ciebie. +

  • Maggie pisze:

   +++

 19. robb pisze:

  Rozmowa w pracy przebiegła całkowicie inaczej niż próbowałem przewidzieć.Było rewelacyjnie a po minucie rozmowy czułem w sercu tak ogromny pokój że nie da się tego opisać,brak słów normalnie.Dziękuję Ci Ojcze bo teraz wiem że byłeś i zawsze jesteś przy mnie i przy każdym z nas.Dziękuję również wszystkim ,którzy pomodlili się za mnie.Eska miałaś rację i bardzo Ci dziękuję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s