Ks. abp. Wacław Depo: decyzją PE ze stycznia 2017 ustanowiono akt prawny w kierunku anty-człowieczeństwa.

Drodzy bracia i siostry, świat który nas otacza, nie boi się upowszechniać nowego stylu życia rodziny a nawet zdrady człowieczeństwa. Najbardziej jaskrawym przykładem jest Decyzja Parlamentu Europejskiego z połowy stycznia 2017, który zatwierdził dokument określający prawa robotów  i wprowadzający pojęcie osoby elektronicznej.

Zgodnie z tymi decyzjami Parlamentu burmistrz belgijskiego miasteczka Haaselt wydał oficjalny akt urodzenia robotowi (!), który waży 28 kg i ma 120 cm wzrostu. Robot otrzymał imię Fran a nazwisko Pepper. Rodzicami ustanowiono dwoje uczonych. (A są nimi naukowcy uniwersytetu PXL. Informatycy Astrid Hannes i Francisa Foxa. Robot dostał też pracę. Fran Pepper jest recepcjonistką, która wita gości uczelni – przypis własny Adminki).

To nie jest żart czy wydarzenie kulturalne! To już jest normalny akt formalno-prawny w kierunku antyczłowieczeństwa! Przypisuje się prawa ludzkie robotom a odmawia się dzieciom poczętym pod sercem matki! W ten sposób Belgia jest pierwszym krajem na świecie, który ma pełnoprawnego obywatela – robota (!) zrównanego z prawami ludzkimi…

Cała homilia ks. abp. Wacława Depo wygłoszona w Kaliszu:

******
Technologiczny złoty cielec

Totalna inwazja ideologii gender pokazała, iż współczesne społeczeństwa europejskie, tresowane od wielu lat przez lewicowo-liberalne środowiska naukowe, nie są już w stanie samodzielnie przeciwstawić się postępującej dekonstrukcji człowieczeństwa. Relatywizm moralno-etyczny stępił nie tylko naturalną wrażliwość wielu ludzi, ale wręcz zupełnie pozbawił ich nawet instynktu samozachowawczego. Na takim podatnym gruncie kolejna ideologia transhumanizmu może rozwijać się w sposób nieskrępowany.

Według ideologów tego ruchu, transczłowiek to istota przejściowa, a celem jest stworzenie idealnej formy nadczłowieka. Podstawowa znajomość historii zupełnie wystarczy, aby zdać sobie sprawę, do czego doprowadziły totalitarne ideologie, które jako cel stawiały sobie ukształtowanie „nadczłowieka” lub „nowego człowieka”. Tylko teraz ideolodzy transhumanizmu mogą wykorzystywać bardzo zaawansowaną technologię.

Sztuczna inteligencja, która powstała w celu pomocy człowiekowi w żmudnych i skomplikowanych pracach intelektualnych, może zostać wykorzystana w zupełnie innym, niebezpiecznym celu. Plan jest dokładnie taki sam jak w „izmach” XX wieku. Najpierw dekonstrukcja człowieczeństwa, a potem budowa nowego człowieka.

Istnieje bardzo silna, wpływowa grupa naukowców, którzy ślepo zapatrzeni w technologie stawiają sobie za cel doprowadzenie społeczeństw do punktu krytycznego, nazywają go singularity.

Ta grupa naukowców, dla których Bóg nie istnieje, stworzyła sobie nowego „technologicznego bożka”. Wierzą oni, iż wykorzystując technologie, które zostały wymyślone, aby pomagać ludziom, stworzą transczłowieka, który zastąpi „przestarzałych” ludzi. Ten „nowy człowiek” zostanie sprzężony z technologicznymi możliwościami technonauki i finalnie przeniesie swoją świadomość do przestrzeni wirtualnej, stworzonej właśnie w punkcie singularity. Mają oni dokładnie opracowany plan owego technologicznego przejścia, jedyne rozbieżności dotyczą możliwości technicznych, ostatnio dyskutowany jest problem, czy stanie się to w latach 20. czy 40. XXI wieku.

Cały art.: https://wsksim.edu.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Ks. abp. Wacław Depo: decyzją PE ze stycznia 2017 ustanowiono akt prawny w kierunku anty-człowieczeństwa.

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • DANUTA RUDY pisze:

   Moc najserdeczniejszych życzeń dla pana Kazimierza , dużo zdrowia , wszelkiej pomyślności , opieki matki Bożej i Jezusa ,Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień .

  • pielgrzym Mariusz pisze:

   Szczęść Boże pozdrawiam wszystkich ze spotkania w Jarosławiu prowadzi do Pana Jezusa i Matki Bożej Ojciec Józef Witko. Pamiętam o Was w modlitwie!

 2. Adminka pisze:

  Administratorowi strony Kazimierzowi w dniu Jego imienin:
  Niech Cię Bóg błogosławi i strzeże a NMP Królowa Polski otacza Swym Macierzyńskim Płaszczem Opieki, św. Józef, św. Ojciec Pio i Padre Matteo wraz ze św. Kazimierzem wypraszają wszelkie potrzebne łaski

  • Krystyna pisze:

   Panu Kazimierzowi wielkie Bóg zapłać za wszystko co robi dla nas. Niech Bóg błogosławi i wspiera wszelkimi potrzebnymi łaskami. Szczęść Boże na każdy dzień.

   • Beat pisze:

    Dolaczam sie do zyczen
    Wszystkiego dobrego i Blogoslawienstwa Bozego

   • Maggie pisze:

    🎶 🎂 😄 Dołączam się do tych życzeń. Niech zdrowie, szczęście, pomyślność i Opieka Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz jak najliczniejsze Łaski Boże będą udziałem w każdym momencie.
    +++

  • Monika pisze:

   Dołączam z serca modlitwę i życzenia dla Ciebie Kazimierzu, o wszystkie siedem Darów Ducha Świętego dla Ciebie: Daru mądrości, rozumu, rady i męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej, jak też będę błagać dziś Boga o wszelkie owoce płynące od Ducha Świętego, jak: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, łagodność, wierność i opanowanie – niech nie brakuje Ci tego w życiu a Matka Boża otacza nieustannie swym płaszczem.

  • Serdeczne Bóg zapłać za życzenia i modlitwę, wzajemnie otaczam modlitwą Was wszystkich czytelników naszej strony.

   Dzisiaj jest święto św. Kazimierza Królewicza

   PIERWSZE CZYTANIE
   Syr 51,13-20
   Szukanie prawdziwej mądrości

   Czytanie z Księgi Syracydesa
   Będąc jeszcze młodym, zanim zacząłem podróżować, szukałem jawnie mądrości w modlitwie. U bram świątyni prosiłem o nią i aż do końca szukać jej będę. Z powodu jej kwiatów, jakby dojrzewającego winogrona, serce me się w niej rozradowało, noga moja wstąpiła na prostą drogę, od młodości mojej idę jej śladami. Nakłoniłem tylko trochę ucha mego, a już ją otrzymałem i znalazłem dla siebie rozległą wiedzę. Postąpiłem w niej, a Temu, który dał mi mądrość, chcę oddać cześć. Postanowiłem bowiem wprowadzić ją w czyn, zapłonąłem gorliwością o dobro i nie doznałem wstydu. Dusza moja walczyła o nią i z całą starannością usiłowałem zachować Prawo. Ręce wyciągałem w górę, a błędy przeciwko niej opłakiwałem. Skierowałem ku niej moją duszę i znalazłem ją dzięki czystości. Z nią od początku zyskałem rozum, dlatego nie będę opuszczony.
   Oto słowo Boże.

   PSALM RESPONSORYJNY
   Ps 16,1-2a i 5.7-8.11

   Refren: Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem.

   Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie,
   mówię do Pana: „Tyś jest Panem moim”.
   Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
   to On mój los zabezpiecza.

   Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,
   bo serce napomina mnie nawet nocą.
   Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
   On jest po mojej prawicy, nic mnie nie zachwieje.

   Ty ścieżkę życia mi ukażesz,
   pełnię Twojej radości
   i wieczną rozkosz
   po Twojej prawicy.
   https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2017/03/04/4-marca-swieto-sw-kazimierza-krolewicza-2/

  • MariaPietrzak pisze:

   Panie Kazimierzu , Imieninowych serdeczności ! I wytrwania w tej radości… Boga oczekiwania…do końca !
   We Wspólnocie łatwiej .
   Dzięki za tworzenie tej Wspólnoty , trud i dobro oddane 💕 Przez wielu potem pomnażane …
   Błogosławieństwo Boże niech Pana ubłogosławi , umocni wiarę i doda wytrwałości w przeciwności , których nie brak !
   Światłem zabezpieczy !
   Zdrowiem obdarzy …
   Wyprostuje krzywe .
   Pokój daruje !
   Jednym słowem , Najlepszego ,
   Świątecznego Dnia 🍒!

  • Sylwia pisze:

   Kazimierzu bardzo spóźnione, ale życzę Tobie z całego serca dużo zdrowia i błogosławieństwa na każdy dzień. Niech Pan Bóg ma Cię w swej opiece.

 3. Monika pisze:

  Dziś I Sobota miesiąca, więc nie zapomnijmy nastawić wody do egzorcyzmowania na godz. 10:00.

 4. Naukowcy – czego szukacie?Odejdziecie jak kazdy-tylko pytanie?DOKAD???

  • Kate pisze:

   Kiedyś – prawdy i praw rządzących światem.
   Teraz więc wielu naukowców ulega pokusie i zaczyna pracować na rzecz wojska/wielkich korporacji, bo zatrudnienie jest niestabilne i głównie na czas określony. Rządy (USA, Rosja, Izrael, może jeszcze jakiś) i korporacje wykładają ogromne pieniądze na program tworzenia hybryd człowieka-robota, oraz komputerów myślących jak ludzie. Ale bardzo wielu naukowców, w tym ci najbardziej znani, protestuje przeciw takim pomysłom. Mój instytut też jednogłośnie jest na nie. Nie angażujemy się w tego typu badania, bo uważamy je za szkodliwe, moralnie złe i uderzające w nas ludzki interes.

   O tej ideologii słyszałam jako o pewnej ciekawostce. Nie znam nikogo, czy to osobiście, czy z nazwiska, kto by ją popierał. Spośród tych ludzi garstka wierzy pewnie w złotego cielca, cała reszta działa dla władzy i pieniędzy. Co wcale nie umniejsza zła, jakie czynią.

   Wszystkiego dobrego i Błogoslawieństwa Bożego dla Admina.

  • Maggie pisze:

   „Ewolucja” wg antychrysta: wyeliminowanie stopniowo X Przykazań, aborcja, eutanazja, a jako dodatek dla zachowania pozorów , że wszystko jest pro-homo i pro-bono… podsuwanie gender i rozpusty jako prawa natury. Do tego sterowanie nową generacją ludzi z przyrośniętymi nosami do smart-phonów … których, choć są już bliscy robotom, niepostrzeżenie chcą zastąpić robotami … przy ogólnym aplauzie.

   Niby to mędrzec, niby to znający prawa natury, nie widzi zagłady, gdy zjadając wszystkie rozumy … trawi (!!!) i tworzy cuchnące siarką fekalii góry.

   Lord Byron w „Giaurze” mówi „człowiek, odwieczny miłośnik zniszczenia” – i chyba można dodać: oraz samozniszczenia … jeśli odrzuca Pana Boga.

   • Maggie pisze:

    P.S.
    Ciekawe czy już zmienili Konstytucję i kodeksy karny, cywilny, postępowania administracyjnego = te belgijskie i ogólnounijne, w których regulują podmiotowość robotów i np ich eutanazję etc? 🤔😝🤔

    • mkm80 pisze:

     🙂 Jeszcze nie ale już pewnie nad tym pracują. Prof. Piotrowicz wspominał, że jak wybierano Barrosso to liczba komitetów (bez których żadna dyrektywa nie powstanie) stałych, tymczasowych i roboczych wynosiła grubo ponad 3000, teraz jest ich równy tysiąc tyle, że zmieniono ich nazwę na grupy eksperckie. (w tym takie zacne jak: komitet do spraw etykietowania tekstyliów, komitet do spraw wind, komitet do spraw dobrego samopoczucia zwierząt, itp.) Kiedy w końcu już UE ustaliła ile ma być wody w spłuczce toaletowej, że kura ma stać w klatce pazurami do przodu, wydała walkę z tarcznikiem (szkodnik niszczący drzewa) wprowadzając po debatach „zakaz posiadania jego okazów poprzez państwa członkowskie”, ustaliła ciężar kapusty, uregulowała niecierpiącą zwłoki sprawę regulacji kant ścian w szpitalach (jest bardzo szczegółowa instrukcja), wydała długo oczekiwane instrukcje w sprawie krótkich komunikatów werbalnych, teraz weźmie się za roboty. Wcześniej tylko debata na temat: walka z dyskryminacją płciową, odc. 1187 pt. „Mężczyźni mają oddawać mocz na siedząco”.
     Sprawy tak banalne jak inwazja muzułmańska i totalna stagnacja gospodarcza południa Europy słusznie jak na razie nie są podnoszone. Problemy powinny być regulowane zgodnie z ich stopniem ważności.
     Czasami mam wrażenie, że konstytucją UE jest „Rok 1984” Orwella…

     Kazimierzu. Błogosławieństwa Bożego i Światła Ducha Św. na każdy dzień! Niech Maryja cię prowadzi!

 5. MM pisze:

  „Zakonnice i okoliczni mieszkańcy byli zdumieni widokiem schodów w kształcie ślimacznicy, kunsztownie wykonanych, które według praw fizyki powinny były runąć chociażby pod ciężarem jednej osoby, nie mówiąc o większej liczbie, bo przecież nie zawierały one żadnej podpory. Nie miały słupa, wokół którego by się wiły, ani ściany, na której by się wspierały, ani podpory od dołu. Schody pnąc się w górę robiły dwa obroty po 360 stopni każdy. Do tego trzeba dodać fakt, że tajemniczy staruszek do ich budowy nie użył ani jednego gwoździa i ani jednej śrubki. ”

  https://www.piotrskarga.pl/lourdes-przed-decydujaca-bitwa,1223,2127,p.html

 6. Teodor pisze:

  Będą walczyć z „bezrobociem”…
  Osobiście uważam, że w tych czasach praca na czarno nie tylko nie jest grzechem, ale czymś chwalebnym. Zwłaszcza, jeśli mielibyśmy pracować dla Partii Robotów…

 7. MariaPietrzak pisze:

  Adoracja Pana , lekarstwem na „tyrana” !

  🍀 Dzikie i mroczne czasy?
  Nic dziwnego, że ludzie są wstrząśnięci i pogubieni. Wszędzie wokół widać znaki tego pogubienia. Znaki naszych czasów wskazują na walkę między absolutami. Możemy się spodziewać, że przyszłość będzie z dwóch powodów czasem prób i katastrof.
  Po pierwsze, aby powstrzymać dezintegrację….rewolucja, dezintegracja i chaos muszą przypominać nam, że nasze myślenie jest złe, a nasze marzenia stały się nieświęte.
  🍀
  Drugim powodem, dla którego kryzys musi nadejść, jest konieczność zapobieżenia fałszywego utożsamiania Kościoła ze światem. Wolą naszego Pana było, aby Jego wyznawcy odróżniali się w duchu od tych, którzy nie są Jego wyznawcami…lecz mimo iż taki jest Boski zamiar, prawdą jest niestety, że owa linia demarkacyjna jest często zacierana.
  Przeciętność i kompromis charakteryzują życie wielu chrześcijan.
  🍀
  Konflikt, który powinien nas cechować, już nie istnieje.
  Wpływamy na świat w mniejszym stopniu niż świat wpływa na nas.
  Ponieważ następuje fuzja ducha chrześcijańskiego z duchem pogańskim, ponieważ złoto łączone jest z tombakiem, całość musi zostać wrzucona do pieca hutniczego, aby wszelkie śmieci uległy wypaleniu.

  Arcybiskup Fulton J. Sheen. Źródło nieznane.
  🍀
  Czy nie doczekaliśmy !? Światło pod korcem schowaliśmy ! Owoce sprowokowaliśmy , sami .
  Jak mówią , diabeł nie śpi !
  abp Stanisław Gądecki pociesza:
  🍀Owocem prawdziwej adoracji jest „zwrócenie się do innych z ewangelizacją”🍀
  Bo wtedy pełną piersią nabieramy z Ducha Pana , który poprzez nas , ewangelizuje i zwycięża „tyrana”.
  Pytanie tylko , jak zapełnić puste ławki przed Tabernakulum ?! Adorować Pana ?
  Kiedy wiara w prawdziwą Obecność Boga w Przenajświętszym Sakramencie uwiędla.
  Ktos dba o to , by Wieczna Lampka zgasła .
  Rowniez w sercach wyznawców !
  A szczególnie nie zapłonęła w sercach najmłodszych !
  Wtedy ” z próżnego i Salomon nie naleje „

 8. Sylwia pisze:

  http://www.mamatataidzieci.pl/
  Bardzo ważna inicjatywa społeczna w obronie tradycyjnego modelu rodziny. Zachęcam do podpisywania i podawania dalej. Zbieranie podpisów do 3go kwietnia, a potrzeba ich milion. Błogosławieństwa Bożego dla admina z okazji imienin 🙂

 9. m-gosia pisze:

  Kazimierzu w dniu imienin dużo zdrowia, radości i wszelkich łask Bożych.

 10. zuzia pisze:

  Kazimierzu, spóznione ale szczere życzenia imieninowe dużo zdrowia, szczęścia oraz Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s