8 grudnia: Godzina Łaski

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

godzina-laski

Modlitwa do Róży Mistycznej

Mario Rosa Mystica,
Mistyczna Różo,
Niepokalane Poczęcie.
Matko naszego Pana Jezusa Chrystusa,
Matko Łaski,
Matko Mistycznego Ciała,
Matko Kościoła,
Ty zeszłaś na dół, na ziemię,
aby wezwać nas, dzieci tej
ziemi do wzajemnej miłości,
do zjednoczenia i życia w pokoju…
Ty prosisz nas, abyśmy byli miłosierni,
modlili się i pokutowali.
My dziękujemy Bogu z całego naszego serca,
że On dał nam Ciebie jako naszą
Matkę i Pośredniczkę we wszystkich
naszych potrzebach.
Maryjo Najświętsza, pełna łaski,
proszę pomóż mi, Ja błagam ciebie
i wysłuchaj mojej szczególnej prośby.
Ty obiecałaś nam Twoją macierzyńską opiekę,
pełna łaski: „Ja jestem zawsze blisko Ciebie,
z Moją Macierzyńską Miłością.”
Rosa Mystica, Niepokalana, Mater Dolorosa,
proszę ukaż mi, że Ty jesteś Moją Matką,
Oblubienicą Ducha Świętego
i Królową Nieba i Ziemi.
Amen.

rosa-mystica

*****
Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

„W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.
Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: „Co obiecuje mi Matka Najświętsza?”. Ona zapewnia, że Godzina Łaski „zaowocuje wieloma nawróceniami”.
Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.
„Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (…)”.
Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.
„Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych”.
Nie bój się prosić o łaski – nawet największe!
„Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (…)”.
Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.
„Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”.
A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję…) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości…). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.
Źródło: http://adonai.pl/maryja/?id=91

Godzina Łaski dla świata

Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

Nie jest to bynajmniej przyrzeczenie związane z samym tylko wymiarem duchowym. Bóg nam przypomina, że stworzył nie tylko nasze dusze; On powołał do życia także nasze ciało i nadał mu wielką godność. W Godzinie Łaski niejeden z nas przekona się, że Bóg nie neguje znaczenia ciała.

 • Dostąpi uzdrowienia.
 • Wyrwie się z nałogu.
 • Przestanie być niewolnikiem grzechu.

Większość z nas dozna innych łask. To wielkie dary, które jak potężny dźwig wyrywają nas z kolein codziennego zła, z naszej opieszałości, gotowości do kompromisu i dogadywania się ze światem, by postawić nas na zupełnie nowej ziemi, wśród zupełnie nowych (o ile piękniejszych) krajobrazów. A spod naszych stóp ku dalekim horyzontom wije się wąska ścieżka.
To ścieżka naszej świętości. A w duszy zamieszka pragnienie, by biec tą drogą. Bo nie ma większego szczęścia, jak iść w stronę szczęścia, które jest pełne, doskonałe, bez końca, które zanurza w sobie wszystkich bliskich i kochanych (nie ma w nim przecież miejsca na egoizm).
Będą też tacy, którzy w Godzinę Łaski nie poproszą o nic dla siebie. Będą modlić się za dziecko, które zgubiło drogę, za żonę, która ciężko choruje. Może znajdą się tacy, którzy będą się nawet modlili za swoich wrogów.
Jest jeszcze ostatnia grupka – modlących się o nawrócenie grzeszników, o ocalenie dusz idących do piekła. To ludzie najcenniejsi w oczach Maryi. To Jej słudzy, zaczyn nowego pokolenia, które czerpiąc moc z Niepokalanego Serca Matki Najświętszej, wyrwie świat spod władzy szatana i przekaże panowanie Sercu Matki…
Pisała o tym wiele Siostra Łucja. Stanie się to na naszych oczach.
Godzina Łaski… Nie przegap tych sześćdziesięciu minut nasyconych bliskością Nieba.
Więcej: http://adonai.pl/maryja/?id=90

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „8 grudnia: Godzina Łaski

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • zrozpaczona matka pisze:

   Błagam o modlitwę za chorego Adasia na autyzm. Prosząc Matkę Najświętszą o łaskę mowy dla niego i prawidłowy rozwój. Maryjo Niepokalana opiekuj się naszym synkiem, prowadź i wskazuj nam właściwa drogę leczenia i terapii.

   • Maggie pisze:

    +++
    oddaj synka Maryji w pełne władanie, aby służył na Boża Chwałę i poddaj się Woli Bożej. Św.JPII podkreślał ufność i poddanie się woli Bożej jako: podstawę modlitwy wstawienniczej. Módl się sercem, jak matka do Matki i może (?) pomocny 10-tek różanca z JPII (widoczny z prawej strony ekranu).

    Słyszałam, że aktor Jim Carrey i jego żona propagują specjalną dietę, która wiele zmienila w życiu ich synka – nic więcej na ten temat nie wiem, tak, że jeśli na to trafisz, uważaj aby to nie było coś okultystycznego. Może jednak pewniejsza Msza Św np w Sokółce.
    +++

    • Maggie pisze:

     Matko nie rozpaczaj, choć serce pęka.
     U nas w rodzinie, dziecko urodzilo się martwe, bo uduszone …. bo zbyt długo trwał poród. Była operacja przepony, ożyło … ale nie dawano szansy ani przeżycia ani normalnego rozwoju ze względu na niedotlenienie…. Potem długi „czas na rurkach” i przez długi czas jedna część sparaliżowana. Dziecko przemówiło „tata” w Licheniu,kiedy miało ok. 2 lat przy wejściu na Golgotę. Wszystko przeszło, choć nie dawano żadnej szansy. Teraz to dorosła i samodzielna osoba.

    • Aga pisze:

     Zgłoś się do dr. Marka Bachańskiego – neurologa/pediatry z Warszawy – on się tym zajmuje z dobrymi wynikami. Ja chodziłam do niego z moim synkiem. Zaczął mówić jak skończył 4 lata.

   • Agnieszka pisze:

    Wielu dzieciom chorym na autyzm pomogła dieta bezglutenowa. Zmniejszenie, redukcja objawów towarzyszących. Informacje potwierdzone 🙂 Pewnie zależy to od wielu innych czynników, ale może też warto spróbować. Matka Boża ma Twojego synka w opiece 🙂 +

    • zrozpaczona matka pisze:

     Bardzo dziękuję za wszelkie porady i modlitwę. Stosowaliśmy różne diety przez wiele lat, byliśmy: u dr Bachańskiego i wielu innych neurologów, na różnych masażach, turnusach, delfinach. Synek przyjmował różne leki, suplementy itp. i nic nie działa. Ma 8 lat a w rozwoju nie przypomina nawet 3 letniego dziecka. Proszę o modlitwę za niego

    • wobroniewiary pisze:

     Spróbuj skontaktować się z Grzegorzem Bacikiem, on opowiada, jak nieraz takie zamknięci się w sobie jest…spowodowane laniem wosku, przelewaniem jajka, aby dziecko nie płakało a potem duch niemy rości sobie prawa.
     Kto wie, co jest w Waszym przypadku.
     W razie czego służę pomocą w kontakcie

    • Maggie pisze:

     Matko ze złamanym sercem, nie trać nadzieii, a nade wszystko (!) nie rozpaczaj, bo co innego złamane serce i ofiara bólu … a co innego rozpacz. Rozpacz może być wielką przeszkodą/barierą, bo trzeba przyjąć Krzyż i zdać się na Pana Boga … a to wielka i ciężka (!) próba. Pan Jezus uzdrowił sparaliżowanego oraz głuchoniemego z urodzenia. Wiara taak wieelka jak ziarno gorczycy, choć ono taaakie malutkie, niech będzie Twoim udziałem i nie załamuj się i nie buntuj. Błogosław synka i proś kapłanów o błogosławieństwo. Wiem, źe łatwiej jest mówić… ofiaruj Swój Krzyż Maryji i modląc się … rozmawiaj jak matka z Matką.
     Zapewniam o modlitwie.
     Jezus jest Panem!

  • Aga pisze:

   Błagam Wszystkich o modlitwę o opamiętanie i nawrócenie dla mojego męża, który porzucił mnie i dzieci dla kochanki. I o siłę dla mnie, żebym dała radę dobrze wychować trójkę maleńkich dzieci (0, 2 i 4 lata). Proszę o dar przebaczenia, żebym mogła wybaczyć mężowi zdradę i ciągłe kłamstwa i nie żyła z tą straszną nienawiścią w sercu…

  • turulska pisze:

   o milosc zgode pojednanie i wiare w mojej rodzinie za dusze w czyscu cierpiace o laskie nieba dla zmarlego Tadeusza

 2. MariaPietrzak pisze:

  &
  O Maryjo Bez Grzechu Poczęta,
  módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy
  ..i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają,
  a zwłaszcza za masonami …
  &
  Dnia 20 kwietnia 1884 roku, nieco wcześniej przed wizją świata piekielnego,
  Leon XIII opublikował encyklikę na temat masonerii.
  Zaczyna się ona rozważaniami o uniwersalnym znaczeniu:

  „Odkąd przez zawiść demona,
  rodzaj ludzki nieszczęśliwie odłączył się od Boga,
  któremu zawdzięczał sam fakt istnienia i darów nadprzyrodzonych,
  ludzie podzielili się na
  dwa
  wrogie
  obozy.
  Nie przestają one walczyć,
  jeden o prawdę i cnotę,
  drugi o wszystko to, co jest przeciwne cnocie i prawdzie”.

  U biskupa Hippony czytamy:
  „Dwojaka tedy miłość dwojakie państwo uczyniła:
  ziemskie państwo uczyniła miłość własna aż do pogardy Boga posunięta;
  niebieskie państwo uczyniła miłość Boża az do pogardy siebie samego posunięta.
  Ziemskie – w sobie chwały szuka,
  Niebieskie — w Panu.
  Bo ziemskie szuka jej u ludzi;
  dla Niebieskiego Bóg, sumienia świadek, jest chwałą najwyższą”.
  Zob. Augustyn. św\: Państwo Boże. Przeł. W. Kubicki. Kęty 1998, s. 546.

  …dlatego znakiem sprzeciwu » jest zawsze ten,
  kto jest « przez Chrystusa , z Chrystusem i w Chrystusie”.
  ( Inni zyja „spoko”, jak to powiedzial Ks.Pawlukiewicz kiedys na Wielkanoc
  „ Poprzez blogi spokoj, diabel przygotowuje dusze na wieczne potepienie”. )
  &
  O Maryjo Bez Grzechu Poczęta,
  módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy
  ..i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają,
  a zwłaszcza za masonami …
  &
  Pisal francuski egzorcysta ks .Tournyol Du Clos,
  -„Masoneria jest kultem satanistycznym , który w ostatnich latach, pozyskał największą liczbę zwolenników ( szczegolnie posrod mlodziezy ….)
  Są bardzo dobrze zorganizowani, uporządkowani, w tym ‘w grupach modlitewnych’ .
  Praktykujacy satanistyczne rytuały,
  przystosowani do ciągłej pracy,
  mają swoje „sakramenty”, ich ofiary i obrzędy.
  Wytrwali i gorliwi w dążeniu do zła.
  Zakamuflowani , prezencją i postawą pozorują dobro….
  Ich najpotężniejszą bronią jest przekleństwo – praktykowane indywidualnie lub przez grupy – wobec Kościoła, jak i wobec jego czlonkow .
  Kościół, który jest tak bogaty w srodki obronne , jest bardzo słaby w wiedzę na temat przeciwnika,
  zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy kryzys dopadł Wiary wielu .
  Pomimo wielokrotnego potępienia przez Papieży, zlekcewazono charakter , taktyki dzialania , i niebezpieczenstwa jakie wnosi ta sekta,
  w ktorej … szatan – pan .
  Logiczną konsekwencją jest to, że jej wrogowie w Kosciele , mogą się czuć jak u siebie ,
  eliminując wszelka obronę i skuteczne przeciwdziałanie ,
  niszcząc jego cytadele oraz swobodnie zajmujac strategiczne pozycje i stanowiska dowodzenia ”
  &
  Potrafia krasc i potrafia klamac .
  Zuchwalosc to ich mocna strona !
  Jakze czesto sa to osoby o ‘Wielkiej glebi’… nieobca im ‘mistyka’ …
  Potrafia i Pana Jezusa wyczarowac , i Matke Boza i odegrac spowiednika , kierownika …
  Rzadko uciekamy sie do konfrontacji i tu tkwia ich zwyciestwa , w naszej gnusnosci i naiwnosci .
  O Boze …
  &
  O Maryjo Bez Grzechu Poczęta,
  módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy
  ..i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają,
  a zwłaszcza za masonami …
  &
  Tematem dnia kazdego , sola w oku jego jest / Jednosc , porozumienie , zrozumienie , przyjazn , wyciagnieta dlon , wspolpraca , to boli … naszych nieprzyjaciol !
  Nieprzyjaciol Kosciola swietego .
  Kiedy Jezus modli sie … Ojcze , aby byli jedno !
  Oni troszcza sie o podzialy i rozdzialy !
  Z zawiscia biegna wiec i niszcza !
  Nie , nie na forum, lecz cichutko i zjadliwie , za plecami !!
  W kuluarach , okularach , ze lza w oku … sieja …ZLO !
  I nie wiesz jak to sie dzieje … ze wszystko karlowacieje , ze wala sie sprawy Kosciola , oparte na naszym “ razem byc “ !
  &
  O Maryjo Bez Grzechu Poczęta,
  módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy
  ..i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają,
  a zwłaszcza za masonami …
  &
  — A co tam wystaje spod nogi Matce Boskiej?
  Malutka Marta zadarła nosek w górę. Stanęliśmy pod figurą otoczoną ślicznymi, kolorowymi kwiatami. Marta obiegła ją dokoła.
  — Ooo, widzę, widzę, to wąż! Tu ma głowę, a tu pupę. A dlaczego Matka Boska go przygniata?
  — Maryja depcze głowę węża. Pokora nie pozwala pysze unieść zbyt wysoko łba.

  http://luxdei.pl/luxdei-start.php?go=Marta-Robin
  &
  / w tej wyjatkowej Godzinie Łaski dla świata /

  Panie Jezu Chryste, który upodobałeś sobie okazywanie swojej wszechmocy głównie poprzez przebaczanie grzesznikom,
  Ty który powiedziałeś: módlcie się za tych, którzy was prześladują (Mt 5, 44),
  błagamy o łaskawość Twego Najświętszego Serca dla dusz stworzonych na obraz Boży, które zostały nikczemnie oszukane przez wiarołomne oszustwa masonerii i podążają drogą wiecznej zagłady. Błagamy Cię, nie pozwól, aby Kościół, Twa święta Oblubienica, był przez nich przez dłuższy czas gnębiony.
  Przez wstawiennictwo Błogosławionej Panny Maryi, Twojej Matki i przez modlitwy sprawiedliwych, błagamy Cię, racz wspomnieć na swe nieskończone miłosierdzie.
  Zapomnij o ich zepsuciu i spraw, aby powróciwszy do Ciebie,
  rozradowali Kościół swoją pokutą,
  naprawili swoje wykroczenia
  i doszli do wiecznej chwały, który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
  Amen.
  / Modlitwa ta została opublikowana na polecenie papieża Leona XIII, 16 sierpnia 1898 r./ O nawrócenie masonów

 3. MariaPietrzak pisze:


  – Chcę Wyśpiewać Miłość –
  Ks. Stefan Ceberek

 4. beat pisze:

  Prosze o modlitwe za mojego syna Patricka o rychle nawrocenie i wytrwanie w tej walce dobra ze zlem i o dobra spowiedz
  Bog Zaplac

 5. beat pisze:

  jeszcze raz pisze i polecam Historie nieznanych objawien Maryjnych

  Matka Niebieska napewno bedzie sie cieszyc jak poznamy te Historie o prowadzeniu Maryji i konsekwencji nie wypelnienia Jej woli

 6. Ewa pisze:

  Papież Franciszek w Adwencie przypomina: ‚Porzućcie zachowania, które pochodzą od diabła
  Podczas spotkania z tysiącami wiernych uczestniczących w południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie, papież Franciszek zaapelował, aby przed świętami Bożego Narodzenia porzucili pogoń za sukcesem, władzą i pieniędzmi.

  „Boże Narodzenie to dzień wielkiej radości zewnętrznej, ale to przede wszystkim wydarzenie religijne, przed którym konieczne jest przygotowanie duchowe”.- przypomniał Ojciec Święty, dodając, że tym przygotowaniem jest „zmiana naszego życia, czyli nawrócenie”.

  „Przygotowujemy drogę dla Pana i prostujemy Jego ścieżki, kiedy dokonujemy rachunku sumienia, kiedy badamy nasze postępowanie, by pozbyć się grzesznych postaw” – mówił papież.

  Jakie to postawy? Między innymi pogoń za „sukcesem za wszelką cenę, za władzą kosztem najsłabszych, pragnienie bogactwa, przyjemności za każdą cenę”.

  Jak podkreślił Ojciec Święty, są to „zachowania pochodzące od diabła”.

 7. Alutka pisze:

  Dotyczy ósmego przykazania nagminnie przez nas, wiernych przekraczanego
  Wykroczenia przeciw prawdzie

  KKK 2475 Uczniowie Chrystusa „przyoblekli człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości” (Ef 4, 24). „Odrzuciwszy kłamstwo” (Ef 4, 25), mają „odrzucić)). wszelkie zło, wszelki podstęp i udawanie, zazdrość i jakiekolwiek złe mowy” (1 P 2,1).

  Fałszywe świadectwo i krzywoprzysięstwo

  KKK 2476 Fałszywe świadectwo i krzywoprzysięstwo. Wypowiedź sprzeczna z prawdą, wyrażona publicznie, nabiera szczególnego znaczenia. Przed sądem staje się ona fałszywym świadectwem (Por. Prz 19, 9). Złożona pod przysięgą jest krzywoprzysięstwem. Takie sposoby postępowania przyczyniają się do skazania osoby niewinnej, do uniewinnienia osoby winnej lub też do zwiększenia kary, której podlega osoba oskarżona (Por. Prz 18, 5). podważają one w sposób istotny sprawowanie wymiaru sprawiedliwości i słuszność wyroku ogłoszonego przez sędziów.

  Poszanowanie dobrego imienia

  KKK 2477 Poszanowanie dobrego imienia osób zabrania jakiegokolwiek niesprawiedliwego czynu lub słowa, które mogłyby wyrządzić im krzywdę (Por. KPK, kan. 220). Staje się winnym:

  – pochopnego sądu, kto nawet milcząco uznaje za prawdziwą – bez dostatecznej podstawy – moralną wadę bliźniego;

  – obmowy, kto bez obiektywnie ważnej przyczyny ujawnia wady i błędy drugiego człowieka osobom, które o tym nie wiedzą (Por. Syr 21, 28.;

  – oszczerstwa, kto przez wypowiedzi sprzeczne z prawdą szkodzi dobremu imieniu innych i daje okazję do fałszywych sądów na ich temat.

  Pochopny sąd

  KKK 2478 W celu uniknięcia wydawania pochopnego sądu każdy powinien zatroszczyć się, by – w takiej mierze, w jakiej to możliwe – interpretować w pozytywnym sensie myśli, słowa i czyny swego bliźniego:

  Każdy dobry chrześcijanin winien być bardziej skory do ocalenia wypowiedzi bliźniego niż do jej potępienia. A jeśli nie może jej ocalić, niech spyta go, jak on ją rozumie; a jeśli on rozumie ją źle, niech go poprawi z miłością; a jeśli to nie wystarcza, niech szuka wszelkich środków stosownych do tego, aby on, dobrze ją rozumiejąc, mógł się ocalić (Św. Ignacy Loyola, Ćwiczenia duchowne, 22).

  Obmowa i oszczerstwo

  KKK 2479 Obmowa i oszczerstwo niszczą dobre imię i cześć bliźniego. Cześć jest świadectwem społecznym składanym godności człowieka i każdy ma naturalne prawo do czci, do dobrego imienia i do szacunku. Tak więc obmowa i oszczerstwo naruszają cnoty sprawiedliwości i miłości.

  Komplementy, pochlebstwo lub służalczość

  KKK 2480 Należy potępić wszelkie słowa lub postawy, które przez komplementy, pochlebstwo lub służalczość zachęcają i utwierdzają drugiego człowieka w złośliwych czynach i w przewrotności jego postępowania. Pochlebstwo stanowi poważne przewinienie, jeżeli przyczynia się do powstania wad lub grzechów ciężkich. Pragnienie wyświadczenia przysługi lub przyjaźń nie usprawiedliwiają dwuznaczności języka. Pochlebstwo jest grzechem powszednim, gdy zmierza jedynie do bycia miłym, uniknięcia zła, zaradzenia potrzebie, otrzymania uprawnionych korzyści.

  KKK 2481 Próżność lub samochwalstwo stanowią grzech przeciw prawdzie. To samo dotyczy ironii, która zmierza do poniżenia kogoś przez ośmieszanie w sposób nieprzychylny pewnego aspektu jego postępowania.

  KKK 2482 „Kłamstwo polega na mówieniu nieprawdy z intencją oszukania” (Św. Augustyn, De mendacio, 4, 5: PL 40, 491). Pan przypomina, że kłamstwo jest dziełem diabła: „Wy macie diabła za ojca)). prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (J 8, 44).

  KKK 2483 Kłamstwo jest najbardziej bezpośrednim wykroczeniem przeciw prawdzie. Kłamać oznacza mówić lub działać przeciw prawdzie, by wprowadzić w błąd. Raniąc związek człowieka z prawdą i bliźnim, kłamstwo narusza podstawowy związek człowieka i jego słowa z Panem.

  KKK 2484 Ciężar kłamstwa mierzy się naturą prawdy, którą ono zniekształca, zależnie od okoliczności, intencji jego autora, krzywd doznanych przez tych, którzy są jego ofiarami. Kłamstwo samo w sobie stanowi jedynie grzech powszedni; staje się ono jednak grzechem śmiertelnym, gdy poważnie narusza cnotę sprawiedliwości i miłości.

  KKK 2485 Kłamstwo jest ze swej natury godne potępienia. Jest profanacją słowa, które ma za zadanie komunikować innym poznaną prawdę. Dobrowolny zamiar wprowadzenia bliźniego w błąd przez wypowiedzi sprzeczne z prawdą narusza sprawiedliwość i miłość. Wina jest jeszcze większa, gdy intencja oszukania może mieć zgubne skutki dla tych, których odwraca od prawdy.

  KKK 2486 Kłamstwo (ponieważ jest wykroczeniem przeciw cnocie prawdomówności) jest prawdziwym wykroczeniem przeciw drugiemu człowiekowi. Dotyka jego zdolności poznawania, która jest warunkiem każdego sądu i każdej decyzji. Zawiera ono w zarodku podział ludzi i wszelkie zło, jakie on powoduje. Kłamstwo jest zgubne dla każdej społeczności; podważa zaufanie między ludźmi i niszczy tkankę relacji społecznych.

  KKK 2487 Wszelkie wykroczenie przeciw sprawiedliwości i prawdzie nakłada obowiązek naprawienia krzywd, nawet jeśli jego sprawca otrzymał przebaczenie. Jeśli jest rzeczą niemożliwą naprawienie szkody publicznie, należy to zrobić w sposób ukryty; jeśli ten, kto doznał krzywdy, nie może zostać wynagrodzony bezpośrednio, powinien otrzymać zadośćuczynienie moralne w imię miłości. Obowiązek naprawienia krzywd dotyczy również przewinień popełnionych wobec dobrego imienia drugiego człowieka. Naprawienie krzywd – moralne, a niekiedy materialne – powinno być ocenione na miarę wyrządzonej szkody. Jest ono obowiązkiem sumienia.

  Poszanowanie prawdy

  KKK 2488 Prawo do ujawniania prawdy nie jest bezwarunkowe. Każdy powinien dostosowywać swoje życie do ewangelicznej zasady miłości braterskiej. W konkretnych sytuacjach wymaga ona rozstrzygnięcia, czy należy ujawniać prawdę temu, kto jej żąda, czy nie.

  KKK 2489 Miłość i poszanowanie prawdy powinny kierować odpowiedzią na każdą prośbę o informację lub ujawnienie prawdy. Dobro i bezpieczeństwo drugiego człowieka, poszanowanie życia prywatnego, dobro wspólne są wystarczającymi powodami do przemilczenia tego, co nie powinno być znane, lub do dyskrecji. Obowiązek unikania zgorszenia nakazuje często ścisłą dyskrecję. Nikt nie jest zobowiązany do ujawniania prawdy temu, kto nie ma prawa jej znać (Por. Syr 27,16; Prz 25, 9-10).

  Tajemnica sakramentu pojednania

  KKK 2490 Tajemnica sakramentu pojednania jest święta i nie może być zdradzona pod żadnym pretekstem. „Tajemnica sakramentalna jest nienaruszalna; dlatego nie wolno spowiednikowi słowami lub w jakikolwiek inny sposób i dla jakiejkolwiek przyczyny w czymkolwiek zdradzić penitenta” (KPK, kan. 983, § 1).

  KKK 2491 Tajemnice zawodowe, do których są zobowiązani na przykład politycy, wojskowi, lekarze, prawnicy, lub zwierzenia przekazane w tajemnicy powinny być zachowane. Wyjątkiem są szczególne przypadki, gdy zachowanie tajemnicy mogłoby przynieść temu, kto ją powierza, temu, komu ją powierzono, lub osobie trzeciej bardzo poważne szkody, których można by uniknąć jedynie przez ujawnienie prawdy. Informacje prywatne, przynoszące szkodę drugiemu człowiekowi, nawet jeśli nie zostały powierzone w tajemnicy, nie mogą być ujawniane bez poważnej i proporcjonalnej przyczyny.

  KKK 2492 Każdy powinien zachować sprawiedliwą dyskrecję wobec prywatnego życia innych ludzi. Osoby odpowiedzialne za przekaz informacji powinny zachowywać właściwe proporcje między wymaganiami dobra wspólnego a poszanowaniem praw indywidualnych. Ingerencja środków społecznego przekazu w prywatne życie osób zaangażowanych w działalność polityczną lub publiczną powinna być potępiona, o ile narusza ich intymność i wolność.

  Posługiwanie się środkami społecznego przekazu

  KKK 2493 We współczesnym społeczeństwie środki społecznego przekazu odgrywają wyjątkowo ważną rolę w informowaniu, rozwoju kultury i kształceniu. Rola ta wzrasta w związku z postępem technicznym, bogactwem i rozmaitością przekazywanych wiadomości, wpływem wywieranym na opinię publiczną.

  Właściwe zastosowanie tego prawa domaga się, by co do swego przedmiotu informacja była zawsze prawdziwa i pełna, przy zachowaniu sprawiedliwości i miłości; poza tym, aby co do sposobu była godziwa i odpowiednia, to znaczy przestrzegała święcie zasad moralnych oraz słusznych praw i godności człowieka tak przy zbieraniu wiadomości, jak i przy ogłaszaniu ich (Sobór Watykański II, dekret Inter mirifica, 5).

  KKK 2495 „Jest rzeczą konieczną, by wszyscy członkowie społeczeństwa wypełniali i w tej dziedzinie (środków społecznego przekazu) swoje obowiązki sprawiedliwości i miłości. Dlatego też niech również przy użyciu tych środków dążą do kształtowania i szerzenia zdrowej opinii publicznej” (Sobór Watykański II, dekret Inter mirifica, 8). Solidarność jawi się jako konsekwencja prawdziwej i słusznej informacji oraz swobodnej wymiany myśli, które sprzyjają poznaniu i poszanowaniu drugiego człowieka.

  KKK 2496 Środki społecznego przekazu (w szczególności mass media) mogą doprowadzić do pewnej bierności u odbiorców, czyniąc z nich konsumentów niezbyt czujnych na to, co słyszą i widzą. Odbiorcy powinni narzucić sobie umiar i dyscyplinę w stosunku do mass mediów. Powinni kształtować w sobie światłe i prawe sumienie, by łatwiej opierać się niegodziwym wpływom.

  KKK 2497 Już z tytułu wykonywanego zawodu osoby odpowiedzialne za prasę mają obowiązek przy rozpowszechnianiu informacji służyć prawdzie i nie obrażać miłości. Powinny starać się, by szanować z równą troską istotę faktów i granice krytycznego osądu wobec osób. Nie powinny uciekać się do oszczerstw.

  KKK 2498 „Szczególne zobowiązania ciążą na władzy świeckiej z racji)). dobra wspólnego. Władza ta winna we właściwym sobie zakresie bronić i ochraniać prawdziwą i słuszne wolność informacji” (Sobór Watykański II, dekret Inter mirifica, 12). Ogłaszając ustawy i czuwając nad ich stosowaniem, władze publiczne powinny zadbać o to, by złe używanie środków społecznego przekazu nie spowodowało „poważnego niebezpieczeństwa dla dobrych obyczajów oraz postępu społeczeństwa” (Sobór Watykański II, dekret Inter mirifica, 12). powinny karać naruszenie praw każdego do dobrego imienia i do tajemnicy życia prywatnego. Uczciwie i w stosownym czasie powinny podawać informacje, które dotyczą dobra ogólnego lub są odpowiedzią na uzasadnione niepokoje ludności. Nic nie może usprawiedliwić uciekania się do fałszywych informacji, by manipulować opinią publiczną za pomocą środków społecznego przekazu. Interwencje władzy nie mogą godzić w wolność jednostek i grup.

  KKK 2499 Z moralnego punktu widzenia należy potępić istniejącą w państwach totalitarnych plagę systematycznego fałszowania prawdy. Za pomocą środków społecznego przekazu państwa te chcą politycznie zdominować opinię publiczną, „manipulują” oskarżonymi i świadkami w procesach publicznych i dążą do umocnienia swej tyranii, tłumiąc i zwalczając to wszystko, co uważają za „przestępstwa ze strony opinii publicznej”.

 8. wobroniewiary pisze:

  Ciekawam Waszych odpowiedzi –
  – ja się nie wstydzę i ten kto mnie zna osobiście, wie, że mam w kieszeni i długi i krótki różaniec i zawsze któryś mam w ręku ❤

 9. Pingback: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. | Biały, bardzo biały

 10. Ewa pisze:

  Stop promocji homoseksualizmu w polskich szkołach!

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  Szanowna Pani
  Elżbieta Rafalska
  Szanowna Pani Minister,

  zdecydowanie sprzeciwiam się wspieraniu przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kampanii, które zawierają elementy promujące homoseksualny styl życia i takie, które godzą w ważne dla Polaków wartości zapisane w naszej konstytucji. Najniebezpieczniejszy i wzbudzający ogromny niepokój wśród rodziców jest fakt, że część z zajęć organizowanych w ramach takich wydarzeń odbędzie się w szkołach!

  Proszę zatem o zbadanie niepokojącej sprawy finansowania przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kampanii „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć”, a także wszystkiego, co może prowadzić do promowania przez Pani ministerstwo idei bliskich środowiskom LGBT.

  Mój duży niepokój wzbudza również postać Agaty Teustch jako inicjatorki tej akcji, określanej mianem „trenerki antydyskryminacyjnej oraz działaczki lesbijskiej”, która znana jest ze współorganizowania tzw. marszy równości, będących czystą promocją homoseksualizmu.

  Jak donoszą media, w kampanii „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć”, wśród wielu materiałów szkoleniowych, z których korzystać będą uczestnicy kampanii, w tym nasze dzieci, znajdują się także te, które promują idee środowisk homoseksualnych! Trzeba także zwrócić uwagę, że biorący udział w akcji będą mieli do dyspozycji materiały przygotowane przez feministyczną organizację „Feminoteka”, Fundację „Dzieci Niczyje” (sygnatariusza postulatu wprowadzenia permisywnej edukacji seksualnej), a także grupę tzw. edukatorów seksualnych „Ponton”.

  Niestety wszelkie idee określane dziś mianem „antydyskryminacyjnych” we współczesnych realiach często okazują się być niczym innym, jak tylko elementem strategii mającej na celu narzucenie Polakom swoich poglądów przez prężnie działające homolobby. Za pomocą odpowiednich „słów kluczy”, liberalne organizacje forsują postawy sprzyjające groźnemu społecznie homoseksualnemu stylowi życia oraz idei LGBT.

  Szanowna Pani Minister! Liczę, że podlegli Pani urzędnicy drobiazgowo zbadają te szokujące informacje i zapobiegną kolejnym skandalicznym aktom godzącym w ład konstytucyjny Państwa Polskiego oraz w dobro naszych dzieci.

  Raz jeszcze apeluję o dokładne i rzetelne zbadanie całej sprawy.
  Z poważaniem

  http://www.protestuj.pl/stop-promocji-homoseksualizmu-w-polskich-szkolach-,69,k.html

 11. Kasia pisze:

  Myślę sobie o prezentach pod choinkę i wpadłam na pomysł obdarowania bliskich i przyjaciół olejem św. O. Pio. Czy można jeszcze pisać i zamówić ten olej?

  • wobroniewiary pisze:

   Mail na jutrzenka2012@gmail.com

   Z tego co wiem, za kilka dni pojawi się wpis, jest organizowana pielgrzymka na Sylwestra do św. O. Pio i do Padre Matteo, może ktoś od nas z Czytelników pojedzie 😉

   • im pisze:

    Proszę o podanie godz Mszy Sw 17.12 u ks Adama. Dziękuję.

    • wobroniewiary pisze:

     Jakby Pani zechciała przeczytać wpis niżej to zobaczyłaby Pani ów fragment zaraz pod zdjęciem (z datą, godziną):

     „Drodzy Przyjaciele, Moja Duchowa Rodzino, Wszyscy Modlący się za mnie!
     Tej święto-Andrzejowej nocy Duch Święty – którego poprosiłem o natchnienia i przewodnictwo – zaalarmował mnie, że jeszcze nie napisałem do Was dorocznego listu, a Msza święta, na którą tradycyjnie Was zapraszam, już tak blisko: 17 grudnia (w sobotę) o 19-tej!!! „

    • im pisze:

     Bardzo Panią przepraszam za obciążenie i dziękuję. Nie zauważyłam godz.

    • wobroniewiary pisze:

     Nie ma za co 🙂

 12. agnieszka pisze:

  A co zrobic jesli ktos zapomni , będzie w pracy badz wypadnie mu cos ważnego?

  • wobroniewiary pisze:

   Co zrobić?
   Odmówić w sercu choćby jedno Zdrowaś – albo w pracy albo wieczorem 🙂

   • Maggie pisze:

    Czy mylę się ? … kiedy:
    Myślę, dlatego, źe to w połowie dnia, to jeśli jest się w takiej sytuacji, że nie ma okazji by uklęknąć, to choćby uwielbić, krótko jednym zdaniem,tak z serca np Ave Maryja, bądź uwielbiony Boże teraz i na wieki i pomyśleć kogo i jakie sprawy się poleca – a kiedy powtarza się sercen Ave Maryja – to też modlitwa.

    Kiedy w Polsce 18-ta , to w Toronto jest 12-ta w południe, tak … że chyba by dokończyć tą południową, krotką modlitwę, można przenieść się do Toronto, by w Polsce odmawiając wieczorny Anioł Pański, dopełnić przeżywanie Godziny Świętej – a w Vacouver jest 3 godziny wcześniej, a więc jeśli ktoś wybierze się na tamtejszą 12-tą w południe, to w Polsce 21-sza godzina z Apelem Jasnogórskim (wówczas z Radiem Maryja sercem na Jasnej Górze i w Vancouver).
    Ja z kolei mogę od 6-tej rano do 7-mej rano, trwając modlitwie, sercem i duchem być w Polsce (ponieważ tęsknię, to chyba mi łatwiej „wstąpić” w ten sposób np do mego ulubionego kościoła, z Kaplicą Wieczystej Adoracji).

    • Sylwia pisze:

     Maggie, dopiero teraz zauważyłam twój wpis więc przeniosę się dziś do Toronto 🙂 A i jeszcze jedna myśl mi przyszła do głowy, że jak zdążę to zaglądnę do Kościoła mam nadzieję że otwarty choć główne drzwi bo niestety u nas nie ma modlitw w ten szczególny dzień nad czym ubolewam ale cóż..

    • Maggie pisze:

     Dopiero weszłam na WOWIT.
     +++

   • Sylwia pisze:

    Właśnie, ja miałam nadzieję że uda mi się. Jednak akurat wtedy mam wyjście do lekarza. I jakoś smutno mi się zrobiło, bo nie będę miała kiedy:(, ale przyjdę wcześniej i w poczekalni choć chwilę się zanurzę w modlitwie.Wierzę że Matka Boża wysłucha moich cichych westchnień a gdy wrócę do wieczorem również się pomodlę tak jak zawsze :).

 13. Pingback: 8 grudnia: Godzina Łaski 12:00-13:00. Nie przegap tego!!! « WIERZE UFAM MIŁUJĘ

 14. Pingback: Przygotowanie do Godziny Łaski | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 15. M. pisze:

  O nie! Wczoraj wieczorem próbowałam przeczytać nt. Godziny Łaski, bo jeszcze o tym nigdy nie słyszałam i nie czytałam , ale jak na ironię losu ta strona nie chciała mi się wczytać. Dopiero teraz przeczytalam. Ach, gdybym wiedziała o tej Godzinie… Ale już za późno 😦

  • Maggie pisze:

   Znajoma powiedziała mi, że każdej 1-szej soboty miesiąca od 12-tej do 13-tej jest też Godzina Łaski – NIE WIEM czy to prawda … ale wiem, że modlitwa sprowadza Łaski, zwłaszcza, że godz.12-ta to czas na Anioł Pański.

   Od kiedy dowiedziałam się na WOWIT o tej szczególnej Godzinie w dniu 8 Grudnia to pamiętam … – mój (dawno śp) dziadek urodził się 8 Grudnia, tak, że trudno bym zapomniała, aby za niego nie odmówić wieczny odpoczynek etc.

   • Maggie pisze:

    @M: dzisiaj jeszcze czwartek, a więc od 23-ciej do 24-tej jest Godzina Święta. Jeśli nie śpisz to możesz duchowo wstąpić do Kanady – u mnie za 22 minuty 11PM (tj 23-cia). W Toronto jest 6 godzin wcześniej niż w Warszawie, a w Vancouver 9 godzin – tak, że gdy w Warszawie 8-ma rano w piątek (w Vancouver 23-cia w czwartek) to od 8-mej do godziny 9-tej można przenieść się duchowo do Vancouver na Godzinę Świętą.

 16. M. pisze:

  O nie! Wczoraj wieczorem próbowałam przeczytać nt. Godziny Łaski, bo jeszcze o tym nigdy nie słyszałam i nie czytałam , ale jak na ironię losu ta strona nie chciała mi się wyświetlić. Dopiero teraz przeczytalam. Ach, gdybym wiedziała o tej Godzinie… Ale już za późno 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s