Renowacja Misji Świętych w Krasnobrodzie z ks. Dominikiem Chmielewskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Misje, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „Renowacja Misji Świętych w Krasnobrodzie z ks. Dominikiem Chmielewskim

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Maggie pisze:

   Za 9-cio dniowe dziecko z sepsą, za które w skrzynce z intecjami prosi @Jacek. IPad mi nie chce tam wpisać, więc dołączam w tym miejscu.
   Za wszystkie dzieci i niemowlęta aby były zdrowe i na Chwałę Bożą wzrastały w pokoju i miłości, na prawdziwe Polki i Polaków wiernych Chrystusowi.
   Niech wszystkie chore dzieci, w tym malutki Tymek (z rakiem szynszynki), doznają ŁASKI uzdrowienia i w miłości i radości żyją na Chwałę Bożą.

   • Jola pisze:

    Bardzo proszę o modlitwę w intencji mojej córki która bardzo zbłądziła…
    Panie miej Miłosierdzie dla niej i ratuj, Maryjo Matko Boga w Tobie jedyna nadzieja…błaga zrozpaczona matka

    • mariaP pisze:

     @Jolu, modlitwa , post , Msza święta. My – mamy – tak sie wspieramy , dzis Msze za nasze osiemnastoletnie córki zamowila moja przyjaciółka, w innym terminie ja , etc . Należymy do Róży Różańcowej Rodziców za dzieci . Robimy co możemy , ale nigdy nie opadają nam ręce, bo Bóg świadkiem naszego matczynego bolu i starania , a Maryja, ktora sama stala pod krzyżem pozwala nam uczestniczyć w swoich nie tylko boleściach , ale też i radosciach . Dzis czasy szczególne , ale wiara i nadzieja zawsze ocala ❤ .
     Pozdrawiam Cie i wspieram .

    • Aneta pisze:

     jeżeli jesteście z Warszawy, może Was to zainteresuje:
     http://www.stegny.marianie.pl/p/matki-w-modlitwie.html

    • mariaP pisze:

     Warto wiedzieć o takiej inicjatywie . Warto pójść w ślady … bo dzis jest wiele matek , które ukradkiem wycierają łzy . Takie współczesne Piety .
     Dzieki @Aneta.😊.

    • Jola pisze:

     Bardzo wam serdecznie dziękuję kochane dziewczyny.
     Bóg z nami, któż przeciwko nam?…

    • dusza malenka pisze:

     Jezu Maryjo kocham Was ratujcie dusze.

 2. wobroniewiary pisze:

  NOWENNA PRZED 29 WRZEŚNIA ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, RAFAŁA I GABRIELA
  Dzień piąty – 24 września

  Święty Michale Archaniele, przemożny nasz Orędowniku u Boga. Dziękujemy z głębi serca za otrzymane dobrodziejstwa, a powodowani mocnym przekonaniem i żywą nadzieją prosimy o nowe. Wszak jesteś naszym Patronem i Wspomożycielem. Odwołujemy się dzisiaj do Twojej potęgi, dobroci i zadziwiającej gotowości do usług. Zechciej wysłuchać naszych błagań i racz przyjść z pomocą, gdy z wewnętrzną siłą wołamy i nie przestaniemy wytrwale wołać do Ciebie: Wstaw się u Boga za nami!

  Czytanie z Listu św. Judy Tadeusza (5-10 i 20-21)
  Pragnę zaś, żebyście przypomnieli sobie, choć raz na zawsze wiecie już wszystko, że Pan, który wybawił naród z Egiptu, następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli; i aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia; jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie położone miasta – w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała – stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia. Podobnie więc ci „prorocy ze snów”: ciała plugawią, Panowanie odrzucają i wypowiadają bluźnierstwa na „Chwały”. Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: «Pan niech cię skarci!».
  Ci zaś [temu] bluźnią, czego nie znają; co zaś w przyrodzony sposób spostrzegają jak bezrozumne zwierzęta, to obracają ku własnemu zepsuciu. Wy zaś, umiłowani, budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie i w miłości Bożej strzeżcie samych siebie, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, które wiedzie ku życiu wiecznemu.

  Pozdrowienie św. Michała Archanioła i Chóru Mocy
  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu …

  Za przyczyną św. Michała Archanioła i niebiańskiego Chóru Mocy zachowaj, Panie, dusze nasze od zasadzek i pokus szatana. Amen.

  P. Święty Michale, pierwszy obrońco Królestwa Chrystusowego,
  W. Módl się za nami.
  Nowenna na pozostałe dni do pobrania word: https://wobroniewiaryitradycji.files.wordpress.com/2012/09/nowenna-przed-29-wrzec59bnia-do-c59bw-michac582a-archanioc582a.doc

  • Elżbieta pisze:

   odmawiam nowennę do ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, RAFAŁA I GABRIELA w intencji moich dzieci i wnuków.dzisiaj stał się cud -córka chcąc odlać spaghetii,urwało się ucho garnka ,gorąca woda z makaronem poleciała jej na brzuch i nogi.poza lekkim zaczerwienieniem na brzuchu nic się nie stało.Dziękuję Wam Archaniołowie za waszą opiekę.

 3. „Kaplica Pamięci w świątyni pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu poświęcona jest polskim męczennikom. Obok relikwii świętych męczenników, umieszczono tablice z nazwiskami rodzin, które zginęły ratując ludność żydowską w czasie II wojny światowej. Relacje świadków przybliżają historie cichych bohaterów, którzy z narażeniem życia swego i swej rodziny ratowali bliźnich, bez względu na różnice narodowości czy religii.”

 4. kasiaJa pisze:

  Fałszywe relikwie świętej siostry Faustyny Kowalskiej pojawiły się w sprzedaży na jednym z zagranicznych portali aukcyjnych.

  Z historii sprzedającego wynika, że uprawia ten niecny proceder już od 2014 r. , oferując wiele fałszywych relikwii najbardziej popularnych świętych, a na procederze mógł już zarobić kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Sprawca mieszka prawdopodobnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które jest zgromadzeniem św. Siostry Faustyny natychmiast powiadomiły o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polską policję.

  Jak zaalarmowała „Niedzielę” s. Elżbieta Siepak – rzecznik prasowy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, siostry zostały poinformowane o karygodnym nadużyciu przez jednego z internautów. Wysłał on również informację do Kurii Archidiecezji Krakowskiej, ponieważ fałszerz podrobił również pieczęć i podpis kard. Stanisława Dziwisza. Dokument ma być rzekomym certyfikatem autentyczności relikwii. – Certyfikat jest (…) fałszywy (okrągła pieczęć kardynalska nie jest autentyczna, kardynał nie posługuje się również pieczęcią lakową ze swoim herbem) – wyjaśniał w mailu wicekancelrz Kurii Krakowskiej ks. Krzysztof Tekieli.

  – Nie ma relikwii z krwi św. Faustyny – tłumaczy siostra Siepak i dodaje, że „relikwie autentyczne I, II i III stopnia można otrzymać tylko i wyłącznie w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, a nie w internecie, na kramach czy w innych miejscach.

  Oszustowi z internetu tylko w tym roku udało się sprzedać naiwnym kupującym osiem fałszywek. Przypominamy, że prawo kanoniczne zabrania handlu relikwiami. Kanon 1190 mówi jasno i wyraźnie: „Nie godzi się sprzedawać relikwii”.
  http://niedziela.pl/artykul/24775/Falszywe-relikwie-w-Internecie-Siostry

 5. kasiaJa pisze:

  Ks. Waldemar Wesołowski: – Na początku roku szkolnego minister edukacji Anna Zalewska ogłosiła, że obecny rok szkolny będzie rokiem wolontariatu, jak Ksiądz Biskup ocenia ten pomysł?

  Bp Marek Mendyk: Ten pomysł – nie tylko ja, ale też wielu wychowawców w szkole – przyjmuje z zadowoleniem, ponieważ wpisuje się on w ten program wychowawczy, który my, jako katecheci realizujemy już od lat. I to nie tylko w środowisku szkolnym, ale także i poza szkołą.

  Czym w ogóle jest wolontariat i dlaczego jest pilnie potrzebny w dzisiejszym świecie?

  Wolontariat jest zapewne tak stary jak ludzkość. Od początku człowiek niesie ze sobą zdolność i pragnienie pomagania innym. I trzeba powiedzieć, że podejmują to nie tylko młodzi, ale też i starsze osoby. Widać to w hospicjach, domach opieki, coraz częściej w szpitalach. Najczęstsze motywacje wolontariuszy to: pragnienie zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego; potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania nowych znajomości; chęć bycia potrzebnym; nierzadko jest to pewna chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało (zobacz także: filantropia, humanitaryzm); chęć zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych i życiowych; pobudki religijne.
  Wolontariat w szkole nie jest nowością?
  Idea wolontariatu w szkole, ale też i poza szkołą to często zespoły młodych ludzi, którzy niosą pomoc, są gotowi służyć podejmując różne formy pomocy. Spotykamy także wolontariuszy indywidualnych, którzy decydują się na stale pomagać zwłaszcza osobom starszym, schorowanym robiąc zakupy, sprzątając mieszkania. Taka codzienna dyspozycyjność.

  Kościół zapewne może pochwalić się doświadczeniem w tej dziedzinie i podzielić się nim?

  Zdaje się, że wolontariat na początku nie miał ram instytucjonalnych, dopiero z czasem zaistniał w organizacjach kościelnych. Ale nie tylko. Sam pamiętam z okresu szkoły średniej, że w ramach szkolnego koła PCK, jako młodzi pod okiem nauczycieli ludzie podejmowaliśmy działalność charytatywną wobec osób starszych, zwłaszcza dzieci z domów dziecka. Takie działania bardzo nas integrowały i motywowały do poszukiwania coraz to nowych form pomocy.

  Jakie formy wolontariatu są rozwijane w przestrzeni Kościoła i szkoły, i jakie są szczególnie poszukiwane, potrzebne dzisiaj?

  Chcę zwrócić uwagę na funkcjonujące już od wielu lat Szkolne Koła Caritas, które podejmując pracę formacyjną w tym zakresie pomagają jednocześnie odkrywać motywacje nadprzyrodzoną, religijną. Bowiem one są najtrwalsze. To także zespoły Eucharystycznego Ruchu Młodych, które w oparciu o formację eucharystyczną uczą altruistycznych postaw poświęcenia, ofiary, służby. Ale też są inne formy. Myślę o szkolnych kołach czy zespołach wolontariuszy, którzy niekoniecznie ze motywów religijnych uczą się pomagać innym.

  Czy będzie współpraca pomiędzy ministerstwem, szkołami a Kościołem w realizacji tego zadania?

  Oczywiście, że tak. Trzeba się wzajemnie wspierać w tej ważnej misji wychowania w poczuciu odpowiedzialności nie tylko za siebie i innych. Na próżno żyje ten, kto nikomu nie służy!

  Co Ksiądz Biskup może podpowiedzieć nauczycielom i uczniom w tej sprawie?

  Niech będą to nie tylko słowa zachęty, bo mamy dobrych i mądrych nauczycieli i oni doskonale wyczuwają potrzeby i możliwości swoich uczniów, ale przede wszystkim wdzięczność za budzenie w młodych ducha otwartości, gotowości pomocy innym, do poświęcenia dla innych. Podczas ŚDM mieliśmy okazję się o tym przekonać. Byliśmy pod wrażeniem naszych młodych wolontariuszy. Pomimo zmęczenia, widać było na ich twarzy radość, a przede wszystkim poczucie odpowiedzialności. Dla mnie osobiście – kiedy przyglądałem się wolontariuszom, młodym i starszym, bo także i o nich trzeba powiedzieć – budziła się ogromna radość w sercu.
  http://niedziela.pl/artykul/24774/Rok-wolontariatu-w-szkole

 6. rysik pisze:

  Nie jesteśmy tylko głosicielami, ale świadkami – przypomniał abp Wojciech Polak katechetom uczestniczącym dziś w Gnieźnie w narodowej pielgrzymce do źródeł chrzcielnych Polski. Od tych źródeł – mówił – trzeba odważnie iść naprzód, na współczesne peryferie wiary, którymi coraz częściej jest także szkoła. (…)
  http://gosc.pl/doc/3461838.Narodowa-pielgrzymka-katechetow

 7. kasiaJa pisze:

  Każdy człowiek jest zobowiązany do apostolstwa, to nie tylko zadanie księży – mówił w sobotę podczas Poznańskiego Forum Duszpasterskiego metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Gościem wydarzenia był kard. Gerhard Mueller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

  Hasłem tegorocznego Forum były słowa: „Idźcie i głoście”. Wydarzenie nawiązuje do tematu ostatniego roku czteroletniego Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017, któremu towarzyszą słowa „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”.
  „W tym ostatnim, czwartym roku Programu duszpasterskiego podejmujemy tematykę apostolstwa. Wszyscy na mocy zjednoczenia z Chrystusem są równi w działaniu na rzecz budowania Królestwa Bożego. Ale co z tego? Świadomość ludu Bożego nie jest taka silna” – powiedział metropolita poznański.
  „Wszyscy są przekonani, że to zadanie należy do kapłanów, potem, w jakimś procencie, z mniejszym zaangażowaniem – do ludzi świeckich. Tymczasem na mocy chrztu każdy człowiek jest po równi zobowiązany do apostolstwa, powołany budowania Królestwa Bożego, do religijnego zaangażowania na rzecz głoszenia światła Ewangelii” – dodał.

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że Kościół powinien być bardziej misyjny – tak wewnątrz, jak i na zewnątrz niego.
  „Pragniemy odnowić ten zapał misyjny wewnątrz wspólnoty wierzących, ale też chcemy wychodzić na obrzeża – do tych sióstr i braci, którzy żyją poza Kościołem, albo zatracili kontakt ze wspólnotą wierzących. To zadanie musi być podejmowane razem: przez duchownych, osoby życia konsekrowanego i świeckich” – powiedział.
  Abp Gądecki przypomniał, że KEP ustanowiła przyszły rok w polskim Kościele Rokiem Świętego Brata Alberta. „W kontekście hasła +Idźcie i głoście+, przykład św. Brata Alberta stanie się okazją do uwiarygodnienia czynami miłosierdzia tego, co pragniemy głosić” – powiedział.
  Abp. Gądecki przyznał, że obecnie większość działania chrześcijańskiego „rozmywa się na płaszczyźnie słuchania”. „Wszyscy chcą słuchać Słowa Bożego, homilii, rekolekcji – na tym pierwszym filarze życia Kościoła prawie się kończy. Niektórzy przechodzą do drugiego filaru – do kultu, liturgii, modlitwy; pogłębiają to, co usłyszeli. Ale mało kto przechodzi do tego, co nazywamy +Caritasem+ – to trzeci filar Kościoła, czyny miłosierdzia” – powiedział.
  Według abp. Gądeckiego, wielu wiernych jest przekonanych, że czyny miłosierdzia to zadanie instytucji Caritas.
  „Są przekonani, że to one powinny się zająć biednymi, potrzebującymi pomocy w każdej parafii. Tymczasem Caritas wtedy jest efektywny, kiedy każdy parafianin znajduje w nim swoje miejsce. Inaczej my delegujemy coś na kilka dzielnych niewiast, dźwigających zadanie, które jest trzecim filarem Kościoła” – powiedział hierarcha.
  Przyznał przy tym, że największą słabością Kościoła jest „brak wypełniania Słowa Bożego, tego, co podejmujemy, jako zobowiązanie chrzcielne”. „Chrystus mówi: kto słucha i wypełnia Słowo Boże jest moim bratem i siostrą, nie ten, kto tylko słucha” – powiedział.

  Gościem wydarzenia był kard. Gerhard Mueller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu, bycie chrześcijaninem „nie polega jedynie na wewnętrznym przekonaniu, lecz także na świadectwie na zewnątrz. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia”.
  „Dlatego wyznawanie Jezusa jednoczy jego zwolenników. Są wspólnotą w Chrystusie i podzielają to samo wyznanie wiary, tę samą liturgię i powszechną misję na całym świecie” – powiedział kard. Mueller.

  Organizatorem spotkania był Zarząd Akcji Katolickiej we współpracy z Prezydium Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Poznańskiej. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, świeckich i duchownych.
  http://gosc.pl/doc/3461749.Abp-Gadecki-Kazdy-jest-zobowiazany-do-apostolstwa

  • mariaP pisze:

   Dzieki za to slowo.
   🎶
   Który widzisz w prawdzie
   Uczyń mnie obrazem Twojej prawdy
   Który stwarzasz słowem
   Uczyń mnie obrazem Twego słowa
   Który dajesz się pokorze
   Uczyń mnie odblaskiem Twojej pokory
   Dotknij mnie swoją mocą
   Niech moje nogi idą tam
   Gdzie Ty chcesz być obecny
   Niech moje ręce czynią to
   Co Ty chcesz uczynić
   Niech moje usta mówią to
   Co Ty chcesz powiedzieć
   Który jesteś moim Bogiem
   Bądź moja radością w drodze
   I otwórz moje serce dla człowieka
   Który Jesteś,
   bądź moim życiem
   Na wieki !

   🎶
   Wiele jest serc , które oczekujacych tego świadectwa . Kiedys Benedykt XVI zzalecal Akcji Katolickiej lekturę Carloo Caretto , m.innymi chyba dlatego , ze jest tam dynamika , ktorej trudno sie oprzeć .
   Dobrej niedzieli ❤

 8. Czester pisze:

  +++ za wszystkie dzieci potrzebujacych uzdrowienia

 9. mariaP pisze:

  Medjugorje /
  Orędzie, 25. września 2016
  Drogie dzieci!
  Dziś wzywam was do modlitwy.
  Niech modlitwa będzie dla was życiem.
  Tylko tak wasze serce wypełni się pokojem i radością.
  Bóg będzie blisko was i odczujecie Go w waszym sercu jak przyjaciela.
  Będziecie z Nim rozmawiać jak z Kimś kogo znacie
  i dziatki, będziecie mieć potrzebę dawania świadectwa, bo Jezus będzie w waszym sercu i wy zjednoczeni w Nim. 🎶
  Jestem z wami i wszystkich was kocham swoją matczyna miłością.
  Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
  http://medziugorje.blogspot.fr/2016/09/oredzie-25.html?m=1

 10. Pingback: Renowacja Misji Świętych w Krasnobrodzie z ks. Dominikiem Chmielewskim | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s