Franciszkanie w Wieliczce zapraszają na spotkanie z Myrną Nazzour z Syrii

14222326_871406822992685_1506378899803493702_n

Będziemy po raz drugi w naszym klasztorze gościć Myrnę Nazzour z Syrii, uważaną za jedną z największych żyjących stygmatyczek oraz mistyczek, której przypadek (po badaniach medycznych) uznaje Kościół Katolicki. Sześciokrotnie była stygmatyzowana, zawsze w Wielki Czwartek, około godziny 15.00, czyli w godzinie konania Jezusa na krzyżu. Na jej dłoniach boku i głowie pojawiają się bolesne rany. Dzięki jej wstawiennictwu i modlitwie wielu ludziom ustąpiły najcięższe choroby.Uzdrowienia, które się dokonują, dotyczą katolików, prawosławnych, a także muzułmanów a nawet ateistów. Znaki jakich Bóg dokonuje za jej pośrednictwem są dowodem tego, że cuda oraz uzdrowienia nie są jedynie wydarzeniami z czasów Chrystusa, ale także rzeczywistością Kościoła naszych czasów.
Towarzyszyć jej będzie o. Zygmunt Kwiatkowski – jezuita, który 30 lat pracował jako misjonarz w Syrii. Po Mszy św. odbędzie się konferencja i piękne świadectwo uzdrowionego dziecka dzięki modlitewnemu wstawiennictwu
Myrny Nazzour.
Spotkanie odbędzie się 23 września 2016r., w piątek na Mszy św. wieczornej o godz.18.00. 
Na zakończenie każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo olejami przywiezionymi przez stygmatyczkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Franciszkanie w Wieliczce zapraszają na spotkanie z Myrną Nazzour z Syrii

 1. MM pisze:

  12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Ponieważ matka była zbyt drobna, żeby urodzić dziecko siłami natury, do rozwiązania doszło przez cesarskie cięcie. Obydwoje czują się dobrze – podało „Echo Dnia”.

  Młodociana matka była wcześniej umieszczona w placówce wychowawczej.

  Prokuratura prowadzi śledztwo przeciw 29-letniemu Józefowi J., który jest domniemanym ojcem dziecka. Nie chodzi jednak o przestępstwo zgwałcenia, a o doprowadzenia małoletniej poniżej lat 15. do obcowania płciowego. Grozi za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

  Od redakcji: Wiek 12 lat nie jest odpowiedni do rodzenia dzieci – to oczywiste. Uprzedzając jednak dyskusję, która pewnie za chwilę nastąpi przy okazji sejmowej debaty nad propozycjami zmiany prawa dot. aborcji, podkreślmy, że tym bardziej nie jest to wiek odpowiedni do czynienia z młodziutkiej matki morderczyni własnego dziecka. Dziewczynce i jej dziecku należy się wsparcie ze strony dorosłych.
  Za: http://gosc.pl/doc/3456677.Kielce-12latka-urodzila-dziecko

 2. kasiaJa pisze:

  NOWENNA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  DZIEŃ PIERWSZY

  Modlitwa: Święty Michale Archaniele, który pełen wiary, pokory, wdzięczności i miłości, daleki od poddania się podszeptom zbuntowanego Lucyfera i wszystkich upadłych aniołów, porwawszy resztę zastępów niebieskich do obrony sprawy Bożej, odniosłeś całkowite zwycięstwo. Błagamy cię, wyjednaj nam łaskę wykrycia wszystkich pułapek i odparcia wszelkich ataków szatana, byśmy za twoim przykładem zwyciężywszy, mogli któregoś dnia zasłużyć na chwalebne miejsce, z którego one zostały bezpowrotnie strącone. Amen.

  OJCZE NASZ…

  EGZORCYZM PROSTY PAPIEŻA LEONA XIII

  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
  a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
  które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
  mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

  LITANIA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
  Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami!
  Synu odkupicielu świata,
  Boże Duchy Święty,
  Boże Święta Trójco, Jedyny Boże
  Święta Maryjo, Królowo Aniołów – módl się za nami!
  Święty Michale Archaniele
  Święty Michale książę przesławny
  Święty Michale dzielny w walce
  Święty Michale pogromco szatana
  Święty Michale postrachu złych duchów
  Święty Michale wodzu wojska niebieskiego
  Święty Michale zwiastunie Bożej chwały
  Święty Michale radości Aniołów
  Święty Michale zaszczycie nieba
  Święty Michale przedstawiający Najwyższemu prośby nasze
  Święty Michale obrońco dusz sprawiedliwych
  Święty Michale posłanniku Boga
  Święty Michale przewodniku nasz w modlitwie
  Święty Michale nasza tarczo w pokusach
  Święty Michale warownio ludu Bożego
  Święty Michale stróżu i patronie Kościoła
  Święty Michale dobroczyńco sławiących Cię narodów
  Święty Michale chorąży zbawienia
  Święty Michale aniele pokoju
  Święty Michale prowadzący dusze do wiecznej światłości
  Święty Michale zwierzchniku w niebie
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie!
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie!
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami!

  P. Módl się za nami, święty Michale Archaniele.
  W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
  P. Módlmy się. Wszechmogący wieczny Boże, który świętego Michała Archanioła ustanowiłeś obrońcą Kościoła i zwierzchnikiem raju, udziel za jego wstawiennictwem Kościołowi pomyślności i pokoju, a nam łaski w tym życiu i chwały w wieczności. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
  Za: „Któż Jak Bóg”

 3. kasiaJa pisze:

  Podczas 372. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi zatwierdzili treść i tytuł Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ma on być odczytany w Krakowie-Łagiewnikach, 19 listopada – w sobotę przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. – W Jubileuszowym Akcie trzeba nam zobaczyć wielkie wezwanie, impuls mobilizujący do podjęcia solidnej pracy nad sobą celem odbudowania i ożywienia osobistej więzi z Jezusem, która jest u podstaw Jego królowania w naszym życiu. Stąd też, pierwszym nakazem chwili jest modlitwa do Ducha Świętego – podkreśla przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych bp Andrzej Czaja.

  Publikujemy komunikat prasowy Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych w sprawie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

  KOMUNIKAT PRASOWY
  ZESPOŁU DS. RUCHÓW INTRONIZACYJNYCH
  W SPRAWIE JUBILEUSZOWEGO AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA

  Na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, 19 listopada br. – w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonają w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach szczególnego aktu. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem złożą Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Znamy już jego treść, zatwierdzoną 16 kwietnia br. przez Konferencję Episkopatu Polski i komentarz dołączony do aktu. Potrzebą chwili jest ukazanie wartości i znaczenia wydarzenia oraz zadań na drodze jego realizacji.

  Zwieńczenie i początek ważnych dzieł

  Niewątpliwie wydarzenie w Krakowie-Łagiewnikach znacząco wpisuje się w zakończenie wskazanych wyżej Jubileuszy. Gdy przez cały rok w szczególny sposób dziękuje się za łaskę chrztu Polski i jej owocowanie w dziejach, gdy mówi się o wspaniałości Bożego miłosierdzia i zarazem niebezpieczeństwie zmarnowania go, nie można zlekceważyć faktu, że w życiu wielu wiernych mamy do czynienia ze stanem uśpienia wiary, a nawet jej agonii. Można też mówić o swoistym procesie detronizacji Jezusa. Stąd pilna potrzeba Jego intronizacji poprzez obudzenie żywej wiary i życia z wiary, wyprowadzenia wielu wiernych z tego swoistego letargu, który prowadzi do cichej apostazji – zostawiania Boga na marginesie życia, czy wręcz odchodzenia od Boga (por. Jan Paweł II, Ecclesia in Europa, nr 9). Trzeba więc w dokonaniu Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana widzieć nade wszystko, mówiąc obrazowo, mocne uderzenie w dzwon, które przy zamykaniu Bramy Miłosierdzia, będzie zwróceniem się do Boga o szczególną łaskę miłosierdzia dla nas wszystkich i które powinno nas tak dogłębnie poruszyć, aby nie wrócić do codzienności bez świadomego potwierdzenia wyboru Jezusa, jednoznacznego opowiedzenia się za Nim i podjęcia na nowo realizacji powołania do świętości.

  Dlatego w „Komentarzu do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” czytamy, że akt ten „nie jest zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim. Przed nami wielkie i ważne zadanie”. W nawiązaniu do słów papieża Piusa XI z encykliki „Quas Primas” można je określić krótko: „trzeba, by Chrystus panował”. Tak określone zadanie domaga się „uznania Chrystusa za swego i naszego Króla, uznania Jego panowania nad nami, czyli dobrowolnego poddania się Prawu Bożemu, Jego władzy, okazania Mu posłuszeństwa, celem uporządkowania, ułożenia życia osobistego i społecznego po Bożemu”.

  Równocześnie trzeba stwierdzić, że doprowadzenie do proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana stanowi zarazem zwieńczenie ważnego dzieła rozeznania i skorygowania dążeń i oczekiwań tzw. ruchów intronizacyjnych przez pasterzy Kościoła w Polsce. Po czasie wstrzemięźliwego odnoszenia się do jakiegokolwiek postulatu intronizacji Jezusa Chrystusa, w 2012 roku biskupi, w dwóch listach pasterskich, określili ramy kościelnego nauczania o królowaniu Jezusa i kulcie Chrystusa Króla. W 2013 roku Zespół ds. Ruchów Intronizacyjnych, ukonstytuowany przez Konferencję Episkopatu Polski, zaprosił do dialogu przedstawicieli ruchów intronizacyjnych i w ten sposób zawiązał się nieformalny zespół mieszany do wymiany myśli i wspólnych ustaleń. Oprócz dziesięciu biskupów tworzą go przedstawiciele: Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rycerstwa Jezusa Chrystusa Króla, Stowarzyszenia „Róża” i Fundacji Serca Jezusa, Ruchu Obrony Rzeczypospolitej „Samorządna Polska”, Stowarzyszenia „Ruch Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski”. Są także reprezentanci środowisk inteligencji katolickiej oraz reprezentantka wspólnot i grup Polonii amerykańskiej, kanadyjskiej i australijskiej.

  W wymianie myśli dostrzeżono wspólny cel zbieżny z dążeniem wielu wspólnot i stowarzyszeń w Polsce, zwłaszcza środowiska oazowego i charyzmatycznego, cel, który jest też u podstaw spotkań młodzieży w Lednicy: uznać Chrystusa Panem i Zbawicielem, uznać Go Królem i poddać się Jego Prawu. Ustalono, że dokonanie tego typu aktu ma charakter zbawczy, zgodnie z zapewnieniem św. Pawła w Liście do Rzymian (10, 9-10): „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia”. Natomiast ogłaszanie Chrystusa Królem Polski byłoby aktem politycznym i oznaczałoby pomniejszenie Jego godności i ograniczenie Jego posłannictwa, Jego panowania i władzy. Stwierdzono też, że wołanie o uznanie Chrystusa Królem wyraźnie obecne w objawieniach prywatnych Rozalii Celak (bez jednak mówienia o Chrystusie jako Królu Polski), ma solidne podstawy biblijne i szerokie rozwinięcie w nauczaniu Kościoła, szczególnie w encyklice „Quas Primas” Piusa XI i jako takie nie może być dalej lekceważone. Zrezygnowano jednak ze słowa „intronizacja”. Uznano bowiem, że może być błędnie rozumiane, w znaczeniu dodania Jezusowi władzy, albo wyniesienia Jezusa na tron. Natomiast mówienie o „przyjęciu Jezusa jako Króla i Pana” bynajmniej nie umniejsza ani Jego królewskiej chwały, ani naszego pragnienia dobrowolnego poddania Jego panowaniu siebie samych, naszych rodzin i całej naszej Ojczyzny.

  Ostatecznie owocem wspólnej pracy Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych i ich przedstawicieli jest Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz Komentarz do tegoż aktu. Wielkim zadaniem jest teraz solidne przygotowanie się do dokonania aktu w swoim sercu i w rodzinie, w parafiach i diecezjach oraz podjęcie zadań, które na różnych poziomach z niego wynikają.

  Zadanie należytego przygotowania

  Wpisany w kontekst dwóch wielkich jubileuszy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana ma być z założenia aktem wiary, potwierdzającym wybór Chrystusa i zawarte z Nim przymierze chrzcielne, a równocześnie aktem zawierzenia całego narodu Bożemu Miłosierdziu. Dlatego nie jest rzeczą przypadkową, że ma być dokonany w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Ta lokalizacja stwarza wspaniałą możliwość wyrażenia Bogu wdzięczności za Światowe Dni Młodzieży i podjęcia z gorliwością zadań, jakie papież Franciszek zawarł w skierowanym do nas orędziu.

  Zasadniczym celem dokonania aktu jest uznanie z wiarą panowania Jezusa, poddanie i zawierzenie Mu życia osobistego, rodzinnego i narodowego we wszelkich jego wymiarach i życie według Bożego prawa. Jako taki, powinien więc też być aktem sprawiedliwości, w znaczeniu oddania Bogu tego, co Jemu należne, a równocześnie aktem posłuszeństwa Bogu w odpowiedzi na Jego Miłość.

  Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00. Przewiduje się m.in. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i stosowną konferencję. O 12.00 rozpocznie się liturgia Mszy św. Po niej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, wraz z rzeszą zgromadzonych wiernych, zostanie dokonany Jubileuszowy Akt. Następnego dnia, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ma on być przedłużony i upowszechniony we wszystkich katedrach i świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce.

  Dlatego trzeba byśmy wszyscy podjęli trud solidnego przygotowania. Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie można bowiem sprowadzić do poziomu formuły słownej uroczyście wypowiedzianej indywidualnie, czy razem z innymi w podniosłym momencie zwieńczenia obchodu dwóch ważnych jubileuszy. Nie wystarczy się tylko włączyć i nabożnie akt odmówić.

  Zostaje podjęty z tą myślą, by Chrystus mógł bardziej i naprawdę królować w naszym życiu, w rodzinie, Kościele i Narodzie, a to się nie stanie wskutek dokonania jednorazowego aktu. Ten akt może nas jednak wprowadzić na drogę uznawania panowania Jezusa, poddania się Jego prawu, zawierzenia i poświęcenia Mu swego życia. Wespół z innymi możemy przyczyniać się do tego, że będzie więcej miejsca dla Boga w parafiach, społeczeństwie, w naszej Ojczyźnie. Pod jednym wszakże warunkiem, że akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana będzie świadomie dokonanym aktem wiary. Do takiego aktu jesteśmy wszyscy zdolni, odkąd jesteśmy dziećmi Bożymi. Chodzi o podstawowy poziom religijności, wynikający z naszego powołania chrześcijańskiego, który wyraża prawdziwe nawrócenie.

  Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana trzeba zatem widzieć szerzej, jako początek realizacji jakże zasadniczego dzieła umocnienia w nas wyboru Chrystusa, którego dokonali w naszym imieniu nasi rodzice i chrzestni oraz podjęcia na nowo z wielką gorliwością naszego powołania do świętości. Realizacja obydwu zadań zakłada szerokie otwarcie drzwi Jezusowi, umiłowanie Jezusa do końca, zawierzenie Mu życia i pracy nad sobą, podejmowanie posługi miłości miłosiernej oraz realizację Ewangelii we wszelkich wymiarach życia, nie wykluczając jego aspektu ekonomicznego, społecznego i politycznego.

  Dlatego trzeba podjąć wysiłek duchowego przygotowania, wziąć udział w tym ważnym przedsięwzięciu w Krakowie-Łagiewnikach i zaangażować się w nie w parafii i w rodzinie. W najbliższym czasie pojawi się na ten temat więcej informacji w mediach. Przez kurie diecezjalne zostaną przesłane do duszpasterzy pomocne materiały: czytanki październikowe, konspekty katechez dla dzieci i młodzieży, materiały do katechezy dla dorosłych. W jedną z niedziel październikowych zostanie odczytany stosowny list pasterski, wraz z dołączoną modlitwą o dobre dokonanie dzieła i jego rozwój. Zostanie też przygotowana nowenna poprzedzająca akt oraz modlitewnik dla upowszechniania zdrowego kultu Jezusa Chrystusa, już po dokonaniu aktu.

  W Jubileuszowym Akcie trzeba nam zatem zobaczyć wielkie wezwanie, impuls mobilizujący do podjęcia solidnej pracy nad sobą celem odbudowania i ożywienia osobistej więzi z Jezusem, która jest u podstaw Jego królowania w naszym życiu. Stąd też, pierwszym nakazem chwili jest modlitwa do Ducha Świętego, bez pomocy którego nikt nie jest w stanie wyznać iż Panem jest Jezus (por. 1Kor 12,3).

  Opole, 15 września 2016 r.

  Bp Andrzej Czaja
  Przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych KEP
  http://episkopat.pl/komunikat-zespolu-ds-ruchow-intronizacyjnych-w-sprawie-jubileuszowego-aktu-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana/

 4. kasia pisze:

  potrzebna modlitwa za 7 letniego Tymka diagnoza torbiel szyszynki
  wspomożenie chorych módl się za nami

 5. Ania W. pisze:

  Kochani pilnie potrzebna modlitwa, wiadomość dostałam sms-em od znajomej :”Umiera pacjentka w 4 dobie po cięciu cesarskim ,zator płucny,lat 27 Sylwia,mama 3 małych dzieci.Rano lekarze powiedzieli ,że bez szans . Tylko cud może jej pomóc.Bóg zapłać. Mąż Sławek.”

 6. Agnieszka pisze:

  Czy tylko w Wieliczce będzie na dniach Myrna , czy też może w innych rejonach Polski (?)

 7. kasiaJa pisze:

  Uwaga, informacja odnośnie Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze
  Spotkanie Wielka Pokuta poprowadzi salezjanin, ksiądz Dominik Chmielewski. Kapłan, który głosi z mocą i ogromną radością doświadczenia życia w Jezusie. Dziś Gazeta Polska Codziennie publikuje z nim wywiad – „Nadchodzi czas Wielkiej Pokuty”.
  Po co Polakom pokuta? Przeczytajcie sami: http://gpcodziennie.pl/55268-nadchodzi-czas-wielkiej-pokuty…

 8. AKSORZ pisze:

  Krótkie świadectwo nawrócenia pana Roberta Tekieli

  Poniżej wklejam bardzo treściwy link do artykułu pana Roberta o tym dlaczego joga nie jest zwykłym ćwiczeniem fizycznym. Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych artykułów jaki czytałem o zagrożeniach płynących z uprawiania jogi. Warto przeczytać żeby mieć argumenty przeciw tym (również Katolikom), którzy w jodze nie widzą nic niepokojącego:

 9. Czester pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

 10. Paweł pisze:

  Czy ktoś wie czy są jeszcze jakieś inne spotkania z Myrna? W tym terminie nie mogę a bardzo chciałbym być, może jeszcze ktoś organizuje?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s