Zapraszamy na rekolekcje do Niepokalanowa z ks. M. Arkuszyńskim: „Zawierzenie Najświętszej Maryi Pannie”

Rekolekcje „Zawierzenie Najświętszej Maryi Pannie”

medziugorje

Poprowadzi:  ks. dr Maciej Arkuszyński
w dniach:  30 września -2 października 2016 r.
w Niepokalanowie – Lasku,
Teresińska 32, 96-515 Teresin k/Sochaczewa

Rozpoczęcie rekolekcji w piątek ok. godz. 15.00,
zakończenie w niedzielę ok. godz. 14.00.
Koszt rekolekcji: 180 zł
Zgłoszenia:  tel. 536-601-830 e-mail: zawierzenieNMP@wp.pl

 PLANOWANY PROGRAM REKOLEKCJI

PIĄTEK   30 września 2016 r.

15.00 – Rozpoczęcie rekolekcji, Msza św. z homilią
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.30 – Kolacja
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
20.00 – Konferencja
21.00 – Apel Jasnogórski

CZUWANIE NOCNE – ADORACJA PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE W CISZY W DOWOLNIE WYBRANYM CZASIE

 SOBOTA   1 października 2016 r.

  8.00 – Śniadanie
10.00 – Konferencja
12.00 – Msza św.
13.00 – Obiad
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.15 – Konferencja
16.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
17.30 – Różaniec
18.30 – Kolacja
20.00 – Konferencja
21.00 – Apel Jasnogórski

CZUWANIE NOCNE – ADORACJA PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE W CISZY W DOWOLNIE WYBRANYM CZASIE

NIEDZIELA   2 października 2016 r.

  8.00 – Śniadanie
10.00 – Konferencja
12.00 – Msza św., zakończenie rekolekcji
13.30 – Obiad, wyjazd

(Program może ulec zmianie.)

***
Ks. Arkuszewski jest znany z tego, że obronił pracę doktorską, w której obalił tezy Doroty Ralskiej, zarzucajacej demoniczność objawień medziugorskich

Książka ks. Macieja Arkuszyńskiego O objawieniach w Medziugorju stanowi polemiczną recenzję publikacji Doroty Rafalskiej pt.: Medjugorje: prawda czy fałsz?
Autor z chirurgiczną precyzją sprawdził przepisy, które w swojej pracy umieściła Rafalska, powołał się na materiały źródłowe oraz obcojęzyczne opracowania naukowe, do których badaczka nie dotarła.
Ks. Arkuszyński miał dostęp także do nieznanych autorce oficjalnych wypowiedzi Kościoła i prywatnych wypowiedzi Jana Pawła II. Na tej podstawie wykazał, że negatywne orzeczenie Rafalskiej na temat Medziugorja nie jest uzasadnione merytorycznie.

Kliknij, aby pobrać książkę w formacie pdf: pobierz (kliknij)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Zapraszamy na rekolekcje do Niepokalanowa z ks. M. Arkuszyńskim: „Zawierzenie Najświętszej Maryi Pannie”

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Wczoraj jechałem z Najświętszym Sakramentem do chorego. Na pewnym skrzyżowaniu stanąłem w pierwszej linii. Naraz pewne auto jadące z dużą prędkością zaczęło intensywnie hamować. Chyba jechało na czołowe zderzenie. W końcu hamowanie było tak mocne, za auto okręciło się o ponad 90 stopni i uderzyło „tylko” w zderzak drugiego auta. Tył jednego i przód drugiego auta do całkowitej wymiany. Wszyscy przeżyli, chyba nikt nie ucierpiał. U mnie pojawiła się delikatna myśl, że to Pan Jezus Eucharystyczny obecny w na tym skrzyżowaniu uratował tych ludzi…

 3. MM pisze:

  A jutro wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi:

  Imię Maryi czcimy w Kościele w sposób szczególny, ponieważ należy ono do Matki Boga, Królowej nieba i ziemi, Matki miłosierdzia.Wspomnienie – „imieniny” Matki Bożej – przypominają nam o przywilejach nadanych Maryi przez Boga i wszystkich łaskach, jakie otrzymaliśmy od Boga za Jej pośrednictwem i wstawiennictwem, wzywając Jej Imienia.
  Zgodnie z wymogami Prawa mojżeszowego, w piętnaście dni po urodzeniu dziecięcia płci żeńskiej odbywał się obrzęd nadania mu imienia (Kpł 12, 5). Według podania Joachim i Anna wybrali dla swojej córki za wyraźnym wskazaniem Bożym imię Maryja

 4. wobroniewiary pisze:

  św. o. Pio (1887 – 1968):

  „Ona [Maryja] była pierwszą w zachowywaniu całej Ewangelii w całej jej doskonałości, w całej jej surowości; niech Ona nam wyjedna siły do tego, byśmy szli tą drogą, którą Ona przebyła”.

  „Niech Ona [Maryja] będzie tą, która wyjedna ci siły i odwagę w dobrym boju”

  • Maria z Warszawy pisze:

   Maryjo jak to robiłaś od wieków bądź nam tarczą i obroną, daj nam siły i odwagę
   Dziś rocznica zwycięstwa Sobieskiego pod Wiedniem.

   • wobroniewiary pisze:

    x. Józef Pelczar

    Czcijmy zatem to Imię, radujmy się w tem Imieniu, wzywajmy tego Imienia, zwłaszcza dzisiaj, kiedy to obchodzimy święto Imienia Maryi, a zarazem święcimy rocznicę zwycięztwa, które wielki nasz król Jan III. za wstawieniem Królowej korony polskiej odniósł nad Turkami. Jeżeli kiedy, tedy dziś przede wszystkiem godzi się poznać moc tego Imienia, a że ono w języku syryjskim znaczy tyle, co „gwiazda morza”, przeto sama nasuwa się myśl, że Najśw. Panna Mary a jest dla nas Gwiazdą ratunku, pokoju, pociechy, i to też będzie osnową dalszej nauki. Przyświecaj tej nauce, Gwiazdo jasna. Z. M.

    O biada tym, którzy utracili miłość, bo cóż im Boga zastąpi? Ale straszniejsze biada tym, którzy odrzucili nawet wiarę, bo cóż ich do Boga doprowadzi?

    O Najmilsi, jeżeli jest tu ktoś tak nieszczęśliwy, iż przez grzechy oddalił się od Boga, niech nie wywołuje przeciw sobie Jego sprawiedliwości i nie odkłada poprawy, lecz z drugiej strony niech nie rozpacza, bo Bóg nie chce śmierci niezbożnego, ale żeby się nawrócił od drogi swej, a żył. Jeżeli zaś sądzi, że już niegodzien miłosierdzia Bożego, jeżeli namiętności żelaznem pierścieniem opasały serce, a duszę ogarnęła ciemność i niemoc: niech się zwróci z wielką ufnością do Ucieczki grzesznych i woła: Wyrwij że mię z tej przepaści, pojednaj z Bogiem i ciągnij drogą cnoty do Nieba, bym w życiu i wieczności sławił Cię jako Gwiazdę ratunku.

    Nic zatem skuteczniejszego w pokusach, jak wzywać Imienia Maryi, wszakże Ona sama objawiła św. Brygidzie, że niemasz na ziemi tak wielkiego grzesznika, od któregoby szatan nie odstąpił, byleby tylko grzesznik wzywał Imienia Maryi, z postanowieniem nie wracania do grzechu.

    Lecz cóż czynić, aby sobie zapewnić tę opiekę? Oto czcić Ją, kochać i naśladować, a przytem patrzeć na Nią ciągle, jako na Gwiazdę przyświecającą drodze naszego życia, i wzywać Jej z ufnością.

    x. J. Pelczar, Kazania na uroczystości i święta NMP, Kraków 1897

 5. wobroniewiary pisze:

  Nie ma grzechu, w który popadliśmy, a z którego, dzięki Bożej łasce, nie możemy powstać; nie ma osoby straconej na zawsze, ponieważ Bóg nigdy nie przestaje pragnąć naszego dobra, nawet wtedy, gdy grzeszymy!
  Papież Franciszek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s