25 rocznica śmierci bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Modlitwa w obronie przed terroryzmem

We wtorek 9 sierpnia przypada 25. rocznica śmierci Błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.

13962815_1109005599146008_4082016504299065965_o
Tego dnia w Bazylice Franciszkanów w Krakowie podczas każdej mszy św. wierni przyzywać będą ich wstawiennictwo w obronie przed terroryzmem. Modlić się będą słowami Papieża Franciszka:

Wszechmogący i miłosierny Boże, Panie Wszechświata i ludzkich dziejów. Wszystko, co stworzyłeś jest dobre, a Twoje współczucie dla ludzkich błędów jest niewyczerpane.

 Do Ciebie przychodzimy dziś, prosząc, abyś zachował świat i jego mieszkańców w pokoju, oddalił od niego niszczącą falę terroryzmu, przywrócił przyjaźń i wlał w serca Twoich stworzeń dar ufności i gotowość do przebaczenia.

Dawco życia, prosimy Cię również za wszystkich zmarłych, ofiary brutalnych ataków terrorystycznych. Obdarz ich wieczną nagrodą. Niech orędują za światem, szarpanym niepokojem i przeciwnościami.

Jezu, Książę Pokoju,  Przyjacielu ludzi, prosimy Cię za rannych w atakach terrorystycznych: dzieci i młodzież, kobiety i mężczyzn, osoby starsze, niewinnych i przypadkowych ludzi. Ulecz ich ciało i serce, i pocieszaj ich Twoją mocą, oddalając zarazem nienawiść i pragnienie zemsty.

Duchu Święty Pocieszycielu, nawiedź cierpiące niewinnie rodziny ofiar przemocy i terroryzmu, okryj ich płaszczem Swojego boskiego miłosierdzia. Niech odnajdą w sobie siłę i odwagę, aby nadal być braćmi i siostrami dla innych, zwłaszcza przybyszów, dając swoim życiem świadectwo Twojej miłości.

Porusz serca terrorystów, aby rozpoznali zło swoich czynów i powrócili na drogę pokoju i dobra, szacunku do życia i godności każdego człowieka, niezależnie od wyznania, pochodzenia czy stanu posiadania. 

Boże, Ojcze Odwieczny, wysłuchaj miłosiernie tej modlitwy, którą zanosimy do Ciebie spośród zgiełku i rozpaczy świata. Przepełnieni nadzieją w Twoje nieskończone Miłosierdzie, zawierzając się wstawiennictwu Twojej Najświętszej Matki, wzmocnieni przykładem błogosławionych męczenników z Peru, Zbigniewa i Michała, których uczyniłeś odważnymi świadkami Ewangelii aż do przelania krwi, zwracamy się do Ciebie z wielką ufnością o dar pokoju i oddalenie od nas plagi terroryzmu.
 Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.

*****
Błogosławieni o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek


Źródła: Radio Watykańskie, Franciszkanie.pl, br. Jan Hruszowiec fb.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Papież Franciszek, Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „25 rocznica śmierci bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Modlitwa w obronie przed terroryzmem

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Dozwól mi chwalić Cię, Panno Przenajświętsza! Daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom Twoim!
  Nowenna do świętego Maksymiliana – dzień IV
  Boże, który nieustannie wspierasz rodzinę ludzką swoim błogosławieństwem i dajesz jej wzory świętości, prosimy Cię, abyśmy wiernie naśladowali wzór świętego Ojca Maksymiliana i przez szczególne oddanie Niepokalanej szerzyli Królestwo Chrystusowe.
  Święty Ojcze Maksymilianie, który z miłości oddałeś życie dla ocalenia bliźniego, w imię tej miłości wspomóż mnie swoim wstawiennictwem i uproś mi łaskę, o którą pokornie proszę.
  Ojcze nasz…
  Zdrowaś Maryjo…
  Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

 3. eska pisze:

  Jutro jest także rocznica męczeńskiej śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża, czyli Edyty Stein – żydówki, która zginęła w Auschwitz, wybierając tę śmierć jako ofiarę za swój naród. Myślę, że i wstawiennictwa tej świętej warto wzywać prosząc o dar pokoju.

 4. wobroniewiary pisze:

  Jeszcze dziś – maksymalnie jutro ukaże się pozycja ks. Adama – Broszura „Iskra z Polski” nr 4,

  Broszura „Iskra z Polski” nr 4 którą teraz otrzymują wszyscy tworzący „Iskrę”, umożliwia zapoznanie się z „dyktandem” Ducha Świętego, jakże pięknym i głębokim, przekazanym przez Teresę Wyskiel, występującą pod imieniem siostry Medardy

 5. MM pisze:

  POŚWIĘCENIE SIĘ ŚW. MICHAŁOWI ARCHANIOŁOWI
  (Za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z 25 III 1986 r., nr 1590/K/86).

  O wielki Książę Niebieski, najwierniejszy Stróżu Kościoła, święty Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twego oblicza, jednak ufny w Twą dobroć, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi Twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego Anioła Stróża i w obecności wszystkich Aniołów Niebieskich, których biorę za świadków mego nabożeństwa ku Tobie.
  Ciebie dziś obieram za swego szczególnego obrońcę i orędownika. Postanawiam sobie mocno czcić Cię zawsze i usilnie szerzyć Twoją cześć. Bądź moją mocą przez całe życie, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszelkim pokusom szatańskim, głównie przeciw tym, które atakują wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź do ojczyzny wiecznej. Amen.

 6. eska pisze:

  Wczoraj rano, jeszcze zanim pojawił się ten wpis o męczennikach z Pariacoto, napisałam do znajomego przypominając o nich oraz o św. Teresie Benedykcie od Krzyża jako o dobrych orędownikach w walce o pokój i zwycięstwo Boga nad terroryzmem. Niedługo potem poczułam silne pragnienie, aby dzisiaj pościć (najlepiej o samej wodzie) – co było nietypowe, bo raczej jestem do tego zniechęcana, poza tym potrzebuję podreperować zdrowie racjonalnym odżywianiem. Dziś rano rzeczywiście napiłam się tylko wody, aczkolwiek już miałam zniechęcenia i obawy, czy wytrzymam cały dzień. Dopełniłam porannych obowiązków przy dwuletnim synku. W pierwszej wolnej chwili zwróciłam się z modlitwą do błogosławionych męczenników z Peru i wówczas poczułam nagłą falę pragnienia postu o samej wodzie – znowu. Piszę o tym, bo myślę, że jest to ich prośba względem nas – abyśmy, kto może, pościli dziś w intencji pokoju i ustania terroryzmu.
  A ja teraz biegnę na Eucharystię, którą ofiaruję właśnie w tej intencji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s