Rekolekcje z ks. Piotrem Glasem na Jasnej Górze: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele

Pierwsza konferencja wygłoszona przez ks. Piotra Glasa na Jasnej Górze dla uczestników ogólnopolskich rekolekcji Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski.
Ks. Glas, cytując wypowiedzi pasterzy Kościoła, określa stan wiary współczesnego Kościoła. Przypomina także słowa świętych, m.in. Ludwika-Marii Grignion de Montfort, którzy wskazywali na Maryję jako niezawodną pomoc dla Kościoła w najtrudniejszych czasach.

Ks. Piotr Glas o proroctwie Kard. Karola Wojtyły z 1976 r.: „Stoimy w obliczu największej konfrontacji…”

W sierpniu 1976 r. kard. Karol Wojtyła na zakończenie wizyty w Stanach Zjednoczonych powiedział m.in: „Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, aby szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”. (za: ks. Marek Gancarzyk, „Gość Niedzielny” z 3 maja 2015 r., str. 3)

 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Rekolekcje z ks. Piotrem Glasem na Jasnej Górze: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. ,,Nowy dogmat zostanie ogłoszony – zgodnie z obietnicą Matki Bożej – 31 maja." pisze:

  Roku ogłoszenia nowego dogmatu Matka Boża nie podaje, gdyż zależy on w dużej mierze od nas samych, od dania posłuchu naszej Matce, a w szczególności Jej amsterdamskiemu orędziu…

  Warto zauważyć, że wyrażenie zdania i woli wiernych poprzez zbieranie podpisów pod petycją o nowy dogmat, nie zdarza się po raz pierwszy w historii Kościoła. Podobne odbyło się krótko po ogłoszeniu przez papieża Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi (8 grudnia 1854). Lud Boży skierował do papieża Piusa XII petycję o ogłoszenie dogmatu o Wniebowzięciu Maryi Panny. Święte Oficjum odnosiło się początkowo bardzo sceptycznie do tej niespotykanej dotąd inicjatywy. Jednakże już wkrótce wywołała ona tak wielkie poruszenie, że przyłączyło się do niej wielu znakomitych teologów, czego efektem było przekazanie Świętemu Oficjum, w 1942 r. dwóch tomów petycji z podpisami 113 kardynałów, 18 patriarchów, 2505 biskupów, 32291 księży i zakonników, 50975 sióstr zakonnych i 8 milionów świeckich. Ukoronowaniem działalności tego oddolnego maryjnego ruchu, było ogłoszenie przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. dogmatu o Wniebowzięciu Maryi Panny.

  Ufamy, że podobnie stanie się i teraz. Nowy dogmat zostanie ogłoszony – zgodnie z obietnicą Matki Bożej – 31 maja. Roku ogłoszenia nowego dogmatu Matka Boża nie podaje, gdyż zależy on w dużej mierze od nas samych, od dania posłuchu naszej Matce, a w szczególności Jej amsterdamskiemu orędziu – chociażby poprzez podpisanie petycji o nowy dogmat; w ten sposób każdy z nas ma możliwość przyspieszenia Jej zwycięstwa nad szatanem, ojcem kłamstwa, po to, by to zwycięstwo na zawsze z Nią podzielić, by mieć w nim swój udział. Jest wiele dróg, które do tego zwycięstwa prowadzą, jednak jedno jest pewne: aby Jej Niepokalane Serce w końcu zatriumfowało, aby ostatecznie starła Ona głowę węża, konieczne jest ogłoszenie nowego dogmatu. Dopóki to nie nastąpi, nie będzie zwycięstwa. Maryja powiedziała do Swej wysłanniczki:

  „Rozpowszechniaj to! W przeciwnym razie świat upadnie. W przeciwnym razie świat zniszczy się sam. W przeciwnym razie będą wciąż nadchodziły wojny i nie będzie ustawać zniszczenie.”

 3. Nowy dogmat zostanie ogłoszony – zgodnie z obietnicą Matki Bożej – 31 maja. pisze:

  Roku ogłoszenia nowego dogmatu Matka Boża nie podaje, gdyż zależy on w dużej mierze od nas samych, od dania posłuchu naszej Matce, a w szczególności Jej amsterdamskiemu orędziu…
  Warto zauważyć, że wyrażenie zdania i woli wiernych poprzez zbieranie podpisów pod petycją o nowy dogmat, nie zdarza się po raz pierwszy w historii Kościoła. Jest wiele dróg, które do tego zwycięstwa prowadzą, jednak jedno jest pewne: aby Jej Niepokalane Serce w końcu zatriumfowało, aby ostatecznie starła Ona głowę węża, konieczne jest ogłoszenie nowego dogmatu. Dopóki to nie nastąpi, nie będzie zwycięstwa. Maryja powiedziała do Swej wysłanniczki:
  +M+ „Rozpowszechniaj to! W przeciwnym razie świat upadnie. W przeciwnym razie świat zniszczy się sam. W przeciwnym razie będą wciąż nadchodziły wojny i nie będzie ustawać zniszczenie.”
  *
  Pod petycją podpisali się m. in.:
  Bł. Matka Teresa z Kalkuty
  SB Prymas Wyszyński
  Matka Angelika
  Prymas Glemp
  Kard. Gulbinowicz
  Za: http://www.voxdomini.com.pl/roz/amsterdam/apel_ams.html
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/05/31/objawienia-amsterdamskie-o-v-dogmacie-maryjnym-objawienia-zatwierdzone-przez-kosciol/

  Panie Jezu Chryste, Synu Ojca Przedwiecznego, ześlij teraz Ducha Twego na ziemię.
  Spraw, by Duch Święty zamieszkał w sercach wszystkich narodów i chronił je od upadku, nieszczęścia i wojny. Daj, by Pani Wszystkich Narodów, która dawniej była Maryją (Świętą Dziewicą Maryją), była Naszą Orędowniczką. Amen.

  • wobroniewiary pisze:

   Bardzo dziękuję za odpowiedź, nie mam czasu dziś szukać 🙂
   Przy okazji proszę o modlitwę – o zdrowie i siły do wykonywania powierzonych mi zadań

  • Paweł pisze:

   Zgodnie z książką: Gottfried Hierzenberger, Otto Nedomansky „Księga objawień maryjnych od I do XX wieku” [wydanie Oficyny Wydawniczo-Poligraficznej „ADAM”, Warszawa 2003, „za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dnia 16.10.2002, Nr 4970/NK/2002; Notariusz – Ks. dr Henryk Małecki; Wikariusz Generalny, Biskup Pomocniczy Warszawski +Tadeusz Pikus”; str. 553-554]
   w roku 1983 w Marpingen (Niemcy) miało miejsce objawienie maryjne, w którym Matka Boża podyktowała jedno orędzie – kończące się słowami:

   „Ojciec święty ma ogłosić dogmat o Maryi – współdziałającej w zbawieniu świata, pośredniczki i orędowniczki – w 40 dni po święcie Karmelu!”

   Posłanie to zostało przekazane papieżowi przez katolickich kapłanów.
   Zatem teraz zobaczymy, czy prawdziwe były objawienia w Amsterdamie czy te w Marpingen, bo według jednych dogmat ma być ogłoszony 31 maja, a według drugich – 40 dni po święcie Karmelu, czyli 40 dni po 16 lipca – święcie Matki Bożej z Góry Karmel.

   Powyższa książka, na którą się powołałem, nie przesądza o prawdziwości zaprezentowanych objawień, gdyż Autorzy sami napisali w Przedmowie (str. 13-14):

   „Książka niniejsza zawiera objawienia i przesłania Matki Boskiej na całym świecie. Stawia za cel uwzględnienie możliwie wszystkich znanych do tej pory objawień (ponad 900), wśród których miejsce poczesne zajmuje naturalnie nie sceptycyzm, ale wypowiedzi świadków – ‚widzących’ (‚Widziałem i słyszałem Maryję!’) oraz ich świadectwa (‚Naprawdę Ją widziałem!’). (…) Nie oznacza to, oczywiście, jednoznacznego potwierdzenia prawdziwości tych objawień i nie uprzedza ostatecznego osądu Kościoła rzymskokatolickiego, do którego kompetencji należy ich zbadanie. Nie zakładamy również bezkrytycznie, że objawienia te są ‚prawdziwe’ i ‚nadprzyrodzone’, a także nie zaniedbujemy sprawdzenia przytoczonych zjawisk wizualnych i dźwiękowych w oparciu o odpowiednie źródła. (…) W niektórych przypadkach przeprowadzono kościelne badania weryfikacyjne i zapadło ostateczne orzeczenie (tj. zostały one uznane bądź odrzucone przez Kościół). W licznych przypadkach rozpoczęto badanie i jeszcze go nie dokończono. Bardzo często Kościół akceptował rozwijający się kult po pewnym czasie i zezwalał na kult (przede wszystkim dotyczy to objawień dawniejszych i większości miejsc pielgrzymkowych). W sporej liczbie przypadków zaniedbano przeprowadzenia dochodzeń za życia wizjonerów czy innych świadków. Niekiedy zapadały zbyt pochopne, nieobiektywne bądź z innych powodów niezadowalające orzeczenia oparte na niewłaściwych ocenach, nieporozumieniach itp. (…) Znaczna liczba objawień – zwłaszcza w ostatnich latach i dziesięcioleciach – widocznie przekracza możliwości badawcze oficjalnych instytucji kościelnych i wymaga modyfikacji zasad postępowania.
   Z wyżej wymienionych powodów zajmujemy więc raczej stanowisko obiektywne, dokumentując fakt domniemanego objawienia i nie uprzedzając rozstrzygnięcia Kościoła w tym względzie.”

   • beat pisze:

    Bylam w Marpingen jest zrodelko jak w Lourd wszystko odnowione Kaplica Droga Krzyzowa ale niewiele osob gdyz Kard Marx nieuznal tych objawien ponoc byly cuda i wielu pielgrzymow , szkoda ze Niemcy odrzucily i nie rozpoznaly dnia nawiedzenia!Tam jest pieknie Maryja przychodzi do niewielu, plakac sie chce widzac sytuacje Kosciola w Niemczech
    http://www.p-w-n.de/marpingen.htm

 4. Ania pisze:

  Nowenna do Miłosierdzia Bożego

  Dzień siódmy
  Słowa Pana Jezusa do Siostry Faustyny: Dziś sprowadź Mi dusze, które szczególnie czczą i wysławiają miłosierdzie Moje i zanurz je w miłosierdziu Moim. Te dusze najwięcej bolały nad Moją Męką i najgłębiej wniknęły w ducha Mojego. One są żywym odbiciem Mojego litościwego Serca. Dusze te jaśnieć będą szczególną jasnością w życiu przyszłym, żadna nie dostanie się do ognia piekielnego, każdej szczególnie bronić będę w jej śmierci godzinie.

  Po chwili ciszy i refleksji:

  Jezu Najmiłosierniejszy,
  którego Serce jest miłością samą, przyjmij do mieszkania Najlitościwszego Serca Swego dusze, które szczególnie czczą i wysławiają wielkość miłosierdzia Twego. Dusze te, będąc mocarne siłą Boga samego, wśród wszelkich udręczeń i przeciwności niech idą naprzód ufni w Miłosierdzie Twoje, dusze te zjednoczone z Tobą, o Jezu, dźwigając ludzkość całą na barkach swoich niech nie będą sądzone surowo, ale miłosierdzie Twoje ogarnie je w chwili zgonu.

  Po chwili ciszy i refleksji:

  Ojcze Przedwieczny, spójrz się okiem miłosierdzia na dusze, które wysławiają i czczą największy przymiot Twój, to jest niezgłębione Miłosierdzie Twoje, które są zamknięte w Najlitościwszym Sercu Jezusa. Niech one będą żywą Ewangelią, niech ręce ich pełne uczynków miłosierdzia, a serca przepełnione weselem, niech śpiewają pieśń miłosierdzia Najwyższemu. Błagam Cię, Boże, okaż im miłosierdzie Swoje według nadziei i ufności, jaką w Tobie pokładały. Niech spełni się na nich obietnica Jezusa, który im powiedział, że dusze które czcić będą to niezgłębione Miłosierdzie Jego, sam bronić będzie w życiu, a szczególnie w godzinie śmierci, jako Swej chwały. Amen.

  Koronka do Miłosierdzia Bożego

 5. wobroniewiary pisze:

  Krótkie, do codziennego odmawiania dla niewolników NMP ❤

  Akt wg św. Ludwika de Montfort
  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia. Bym zaś wierniejszy Mu była, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku, co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i w wieczności. Amen

 6. Weronika pisze:

  Dziękuję Bogu za te wpisy, nagrania i konferencje z ks. Piotrem Glasem ❤

 7. magda pisze:

  O łaskę stałej, dobrej pracy dla mnie, pokój w rodzinie i szczęśliwie zdany egzamin. O nawrócenie męża.

 8. wobroniewiary pisze:

  Jeszcze tylko na dziś przypomnę wszystkim Wojownikom Różańca Św. że jutro 1 kwietnia – Akcja „Szturm do Nieba” z kard. Burke ❤

  • Weronika pisze:

   Akt osobistego poświęcenia się NIEPOKALANEMU SERCU MARYI
   Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w macierzyńską niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko Wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna była rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.
   Niepokalane Serce Maryi, Bądź naszym ratunkiem!

 9. wobroniewiary pisze:

  Chwała Ci Panie Jezu Chryste Miłosierny ❤

  Przed chwilą jedna z osób tak mi napisała na maila:
  … proponuję POKÓJ …
  wszak "On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy.
  Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas"
  i " Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!" …

  A ja odpisałam 🙂

  Chwała Panu
  Pokój Ci siostro 🙂

  Ja osobiście jakbym miała taki różaniec – zawiozłabym do egzorcysty, u którego asystuję i byłabym mu posłuszna. Dlatego każdemu zalecam indywidualne podejście po rozmowie ze spowiednikiem kierownikiem egzorcystą
  Takie różance wyrabiają i u o. Daniela a przecież ojciec je błogosławi, tam nikt nie praktykuje przecież ducha szambalii – dlatego modlitwa post i indywidualne rozeznanie – ale żadnego PAXS i Jezusa błogosławiącego lewą ręką
  Pokój Ci siostro ❤

 10. wobroniewiary pisze:

  Z Listu św. Pawła do Rzymian (w akcji „Biblia w rok – czytania na dziś)
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/biblia-w-rok/biblia-w-rok-marzec/biblia-w-rok-31-marca/

  (…) „Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. Ale jest to słowo wiary, którą głosimy. 9 Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. 10 Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia.
  Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony. 12 Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. 13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony”

  ❤ na twoich ustach i w sercu twoim ❤

  Od razu usłyszałam w uszach:
  Święte Imię Jezus
  jest na ustach mych i w sercu mym,
  w mocy Ducha uwielbiam Cię
  /Nie ma w innym zbawienia,
  gdyż nie dano nam ludziom
  innego imienia,
  w Nim zbawienie jest.

 11. wobroniewiary pisze:

  A na jutro: 🙂

  Błogosławieństwo za wierność

  1 Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi. 2 Spłyną na ciebie i spoczną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego. 3 Będziesz błogosławiony w mieście, błogosławiony na polu. 4 Błogosławiony będzie owoc twego łona, plon twej roli, przychówek twych zwierząt, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. 5 Błogosławiony będzie twój kosz i dzieża. 6 Błogosławione będzie twoje wejście i wyjście. 7 Pan sprawi, że twoi wrogowie, którzy powstaną przeciw tobie, zostaną pobici przez ciebie. Jedną szli drogą przeciw tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą.
  8 Pan rozkaże, by z tobą było błogosławieństwo w spichrzach, we wszystkim, do czego rękę wyciągniesz. On będzie ci błogosławił w kraju, który ci daje Pan, Bóg twój. 9 Pan uczyni cię swoim świętym ludem, jak ci poprzysiągł, jeśli będziesz zachowywał polecenia Pana, Boga swego, i chodził Jego drogami. 10 Wtedy zobaczą wszystkie narody ziemi, że imię Pana zostało wezwane nad wami, i będą się ciebie lękały. 11 Napełni cię Pan w obfitości dobrami z owocu twego łona, przychówkiem twego bydła, plonami pola, w kraju, o którym poprzysiągł przodkom twoim, że da go tobie. 12 Pan otworzy dla ciebie bogate swoje skarby nieba, dając w swoim czasie deszcz, który spadnie na twoją ziemię, i błogosławiąc każdej pracy twoich rąk. Ty będziesz pożyczał wielu narodom, a sam u nikogo nie zaciągniesz pożyczki. 13 Pan umieści cię zawsze na czele, a nie na końcu; zawsze będziesz górą, a nigdy ostatni, bylebyś tylko słuchał poleceń Pana, Boga swego, które ja ci dziś nakazuję pilnie wypełniać. 14 Nie zbaczaj od słów, które ja ci dzisiaj obwieszczam, ani na prawo, ani na lewo, po to, by iść za bogami obcymi i służyć im.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/biblia-w-rok/biblia-w-rok-kwiecien/biblia-w-rok-1-kwietnia/

  • Ania pisze:

   Gorsze jest z całą pewnością przekleństwo:

   Przekleństwa za występki

   15 Jeśli nie usłuchasz głosu Pana, Boga swego, i nie wykonasz pilnie wszystkich poleceń i praw, które ja dzisiaj tobie daję, spadną na ciebie wszystkie te przekleństwa i dotkną cię.
   16 Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty na polu. 17 Przeklęty twój kosz i twoja dzieża. 18 Przeklęty owoc twego łona, plon twej roli, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. 19 Przeklęte będzie twoje wejście i wyjście.
   20 Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś. 21 Pan sprawi, że przylgnie do ciebie zaraza, aż cię wygładzi na tej ziemi, którą idziesz posiąść. 22 Pan dotknie cię wycieńczeniem, febrą, zapaleniem, oparzeniem, śmiercią od miecza, zwarzeniem zbóż od gorąca i śniecią: będą cię one prześladować, aż zginiesz. 23 Niebiosa, które masz nad głową, będą z brązu, a ziemia pod tobą – żelazna. 24 Pan ześle na twą ziemię zamiast deszczu – pył i piasek; będzie na ciebie padał z nieba, aż cię wyniszczy. 25 Pan sprawi, że poniesiesz klęskę od swych wrogów. Jedną drogą przeciw nim pójdziesz, a siedmioma będziesz przed nimi uciekał i wzbudzisz grozę we wszystkich królestwach ziemi. 26 Twój trup będzie strawą wszystkich ptaków powietrznych i zwierząt lądowych, a nikt ich nie będzie odpędzał.
   27 Pan dotknie cię wrzodem egipskim, hemoroidami, świerzbem i parchami, których nie zdołasz wyleczyć. 28 Pan dotknie cię obłędem, ślepotą i niepokojem serca. 29 W południe będziesz szedł po omacku, jak niewidomy idzie po omacku w ciemności, w zabiegach swoich nie będziesz miał powodzenia. Stale będziesz napastowany, ograbiany, a nikt cię nie będzie ratował. 30 Zaręczysz się z kobietą, a kto inny ją posiądzie; zbudujesz dom, a nie będziesz w nim mieszkał; zasadzisz winnicę, a nie zbierzesz jej owoców. 31 Twój wół na oczach twych zostanie zabity, a nie będziesz go jadł. Twój osioł zostanie ci zrabowany i nie wróci do ciebie; twoje owce zostaną wydane twym wrogom, a nie będzie komu cię wspomóc. 32 Synowie twoi i córki zostaną dane obcemu narodowi. Z tęsknoty, patrząc za nimi codziennie, wyniszczysz twe oczy, a ręka twoja będzie bezsilna. 33 Plon twego pola i całego trudu spożyje lud, którego nie znasz. Zawsze będziesz gnębiony i uciskany. 34 Dostaniesz obłędu na widok, jaki się przedstawi twym oczom. 35 Pan cię dotknie złośliwymi wrzodami na kolanach i nogach, nie zdołasz ich uleczyć; rozciągną się od stopy aż do wierzchu głowy.
   36 Ciebie i twego króla, którego sobie wybierzesz, zaprowadzi Pan do narodu nie znanego ani tobie, ani twoim przodkom. Tam będziesz służył obcym bogom drewnianym i kamiennym. 37 Wywołasz grozę, wejdziesz do przysłowia i w pośmiewisko u wszystkich narodów, do których zaprowadzi cię Pan.
   38 Wyniesiesz na swoje pola wiele ziarna, a zbierzesz mało, gdyż je pożre szarańcza. 39 Zasadzisz i uprawisz winnicę, a nie będziesz pił wina i niczego nie zbierzesz, bo wszystko pożre robactwo. 40 Będziesz posiadał we wszystkich swoich granicach drzewa oliwne, a nie namaścisz się oliwą, gdyż oliwki opadną. 41 Wydasz na świat synów i córki, a nie zostaną u ciebie, bo pójdą w niewolę. 42 Wszystkie drzewa i ziemiopłody pożrą owady.
   43 Obcy, mieszkający u ciebie, będzie się wynosił coraz wyżej, a ty będziesz zstępował coraz niżej. 44 On ci będzie pożyczał, a ty jemu nie pożyczysz. On będzie na czele, a ty zostaniesz w tyle.
   45 Spadną na ciebie wszystkie te przekleństwa, będą cię ścigały i dosięgną cię, aż cię zniszczą, bo nie słuchałeś głosu Pana, Boga swego, by strzec nakazów i praw, które na ciebie nałożył. 46 Staną się one znakiem i zapowiedzią dla ciebie i twego potomstwa na wieki. 47 Zamiast służyć Panu, Bogu twemu, w radości i dobrym sercem, mając obfitość wszystkiego – 48 w głodzie, w pragnieniu, w nagości i w największej nędzy będziesz służył swoim wrogom, których Pan naśle na ciebie. On położy na twój kark żelazne jarzmo, aż do zupełnej twej zagłady.
   49 Wzbudzi Pan przeciw tobie lud z daleka, z krańców ziemi, podobny do szybko lecącego orła, naród, którego języka nie rozumiesz, 50 naród o wzroku dzikim. Nie uszanuje on starca ani dla młodzieńca nie będzie miał litości. 51 On zje przychówek twego bydła, zbiory z twego pola, aż cię wytępi. Nie zostawi ci nic: ani zboża, ani moszczu, ani oliwy, ani przychówka twego bydła większego, ani pomiotu – mniejszego, aż cię zniszczy. 52 Będzie cię oblegał we wszystkich twoich grodach, aż padną w całym kraju twe mury najwyższe i najmocniejsze, na których polegałeś. Będzie cię oblegał we wszystkich grodach w całym kraju, który ci dał Pan, Bóg twój. 53 Będziesz zjadał owoc swego łona: ciała synów i córek, danych ci przez Pana, Boga twego – wskutek oblężenia i nędzy, jakimi twój wróg cię uciśnie. 54 Człowiek u ciebie najbardziej delikatny i rozpieszczony złym okiem będzie spoglądał na swego brata, na żonę łona swojego i na resztę swych dzieci, które pozostały, 55 nie chcąc nikomu dać ciała swych synów, które będzie jadł, bo nie będzie już miał nic wskutek oblężenia i nędzy, jakimi cię uciśnie twój wróg we wszystkich twych miastach. 56 Kobieta u ciebie najbardziej delikatna i tak rozpieszczona, że nie chciała nawet postawić stopy na ziemi wskutek delikatności i rozpieszczenia, złym okiem spojrzy na męża swego łona, na syna i córkę, 57 ze względu na łożysko, które wyszło z jej łona, lub na dzieci urodzone przez siebie, gdyż jeść je będzie w ukryciu wobec braku wszystkiego w czasie oblężenia, w nędzy, jakimi cię uciśnie wróg we wszystkich twych miastach.
   58 Jeśli nie będziesz wypełniał wszystkich słów tego Prawa – zapisanych w tej księdze – bojąc się chwalebnego i straszliwego tego Imienia: Pana, Boga swego, 59 Pan nadzwyczajnymi plagami dotknie ciebie i twoje potomstwo, plagami ogromnymi i nieustępliwymi: ciężkimi i długotrwałymi chorobami. 60 Sprawi, że przylgną do ciebie wszystkie zarazy Egiptu: drżałeś przed nimi, a one spadną na ciebie. 61 Także wszystkie choroby i plagi, nie zapisane w księdze tego Prawa, ześle Pan na ciebie, aż cię wytępi. 62 Mała tylko ilość ludzi pozostanie z was, którzyście liczni jak gwiazdy na niebie za to, że nie słuchaliście głosu Pana, Boga swego. 63 Jak podobało się Panu dobrze czynić wam, rozmnażając was, tak będzie się Panu podobało zniszczyć i wytępić was, i usunąć z powierzchni ziemi, którą idziecie posiąść. 64 Pan cię rozproszy pomiędzy wszystkie narody, od krańca do krańca ziemi, tam będziesz służył obcym bogom drewnianym i kamiennym, których nie znałeś ani ty, ani twoi przodkowie. 65 Nie zaznasz pokoju u tych narodów ani stopa twej nogi tam nie odpocznie. Da ci tam Pan serce drżące ze strachu, oczy wypłakane z tęsknoty i duszę utrapioną. 66 Życie twe będzie u ciebie jakby w zawieszeniu: będziesz drżał dniem i nocą ze strachu, nie będziesz pewny życia. 67 Rano powiesz: „Któż sprawi, by nadszedł wieczór”, a wieczorem: „Któż sprawi, by nadszedł poranek” – a to ze strachu, który twe serce będzie odczuwać na widok, jaki stanie przed twymi oczami. 68 Pan cię odprowadzi okrętami i drogą do Egiptu, o którym ci powiedziałem: „Nie będziesz go już oglądać”. A kiedy zostaniesz sprzedany twoim wrogom jako niewolnik i niewolnica, nikt cię nie wykupi.
   Zakończenie

   69 To są słowa przymierza, które nakazał Pan zawrzeć Mojżeszowi z Izraelitami w kraju Moabu, oprócz przymierza, jakie zawarł z nimi na Horebie.

 12. wobroniewiary pisze:

  Genialne 🙂

  Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie ❤
  św. Paweł

 13. Ania pisze:

  Wspaniała konferencja 🙂

  Bóg albo nic Autor: Kardynał Robert Sarah, Nicolas Diat
  Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś

  Bóg albo nic. Nie ma pomiędzy.

  Robert Sarah, kardynał o krystalicznych poglądach, nie boi się nazywać rzeczy po imieniu. Charakteryzuje się odwagą i prawością poglądów. Jest radykalny i pokorny. Żyje Ewangelią.

  Jego niezachwiana wiara ma w sobie zapał pierwotnego Kościoła, bo w takim młodym Kościele Afryki wyrosła. Jest także naznaczona głęboką formacją, rozpoczętą przez francuskich misjonarzy duchaczy, a kontynuowaną na kolejnych etapach życia. Zdumiewająca ścieżka tego życia, pełna niespodziewanych zwrotów, była zawsze mówieniem „tak” wezwaniu Boga. Zaprowadziła go z malutkiej afrykańskiej wioski do Watykanu. Dziś kardynał Sarah jest jednym z najbliższych współpracowników papieża Franciszka.

  W wywiadzie-rzece przeprowadzonym u progu 2015 roku siedemdziesięcioletni kardynał opowiada o swoim życiu, by następnie przyjrzeć się Kościołowi i światu. Mówi o kolejnych papieżach, dostrzegając ich charyzmaty i główne linie działania. Mówi o tym, co w Kościele dobre, ale nie waha się także piętnować karierowiczostwa, wpływów świata i braku życia duchowego u niektórych kapłanów. Dostrzega piękno człowieka i nie zgadza się na rezygnację z jego wielkości wynikającej z bycia stworzeniem Bożym, na obniżanie poprzeczki, na kompromis i wygodnictwo.

  Jego ocena zjawisk zachodzących w świecie, z punktu widzenia zachodniej Afryki, zadziwia trafnością sądów. Globalizację nazywa nowym obliczem kolonizacji ubogich regionów. Nie waha się wskazać na wielkie niebezpieczeństwa zagrażające ludzkości odcinającej się od Boga. Nigdy jednak nie traci nadziei i optymizmu. Ufa Bogu i jest Mu wierny.

  Najpiękniejsze strony wywiadu poświęcone są modlitwie. Kardynał jest zafascynowany duchowością benedyktyńską, kontemplacją, ciszą spotkania z Bogiem. Tysiące godzin modlitwy – jak sam mówi – zmieniały jego serce i dawały mu siłę.

  Słowo kardynała Saraha wlewa w serce otuchę i pobudza do wiary. Takich właśnie pasterzy potrzebuje współczesny świat.
  https://sklep.loretanki.pl/glowna/3939-bog-albo-nic.html

 14. wobroniewiary pisze:

  Ks. Piotr Glas również wyraźnie mówi o końcu czasów- i odróżnia to od końca świata. naprawdę warto słuchać tej konferencji i dz Bogu że duża część wowitowa oddała się w niewolę Maryi wg św. Ludwika de Grignone
  Lucynka, która była z nami na rekolekcjach z o. Maciejem przysłała mi Traktat św. Ludwika – identyczna okładka jak ta, którą w ręku trzyma ks. Piotr

  Lucynka – Bóg zapłać ❤

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. Piotr Glas o proroctwie Kard. Karola Wojtyły z 1976 r.: „Stoimy w obliczu największej konfrontacji…”

   W sierpniu 1976 r. kard. Karol Wojtyła na zakończenie wizyty w Stanach Zjednoczonych powiedział m.in: „Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, aby szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”. (za: ks. Marek Gancarzyk, „Gość Niedzielny” z 3 maja 2015 r., str. 3)

  • wobroniewiary pisze:

   Eucharystia to nie bankiet i nie spotkanie z przyjaciółmi – to tabernakulum ma być w centrum a nie fotel dla kapłanów – brawo księże Piotrze!!!

 15. Kasia pisze:

  „Najstarsza córka Kościoła” lewacką nierządnicą? W kościele w Metz urządzono w Wielkanoc dyskotekę

  Kościoły w laickiej Republice Francuskiej coraz częściej świecą pustkami. Bujne tętni natomiast życie w meczetach oraz przybytkach rozmaitych, niekoniecznie moralnych, uciech. Tragiczny los wiary katolickiej, w toczonej od dekad świeckim nowotworem Francji, obrazuje skandal do jakiego doszło w Wielkanoc w Metz (niedaleko granicy z Luksemburgiem i Niemcami). Tamtejsza świątynia została sprzedana, a nowy właściciel urządził w niej obrazoburczą i świętokradczą dyskotekę najgorszego sortu.

  Nagrania pokazujące co dzieje się obecnie w pięknym gotyckim kościele służącym przez wieki katolikom z Metz zostały opublikowane na Facebooku przez jednego z uczestników zabawy, który – jak widać na nagraniach – chętnie uczestniczył w zbiegowisku.

  W rytm muzyki techno w nawie głównej Bazyliki Świętego Wincenta w Metz pląsała grupka osób. Część z nich ubrana była skąpo i niezwykle wyzywająco, nawet jak na typową dyskotekę. Ta jednak odbywała się w kościele. Niektórzy uczestnicy „radosnej” zabawy spożywali napoje alkoholowe, ktoś machał plastikową butelką.

  Read more: http://www.pch24.pl/najstarsza-corka-kosciola-lewacka-nierzadnica–w-kosciele-w-metz-urzadzono-w-wielkanoc-dyskoteke,42265,i.html#ixzz44VXuBkah

 16. Magda pisze:

  Też słuchałam konferencji ks. Glasa a jakie piękne świadectwo cudownego uzdrowienia z Medjugorje. Dziękuję

 17. wobroniewiary pisze:

  Niesamowity Apel Jasnogórski „kto sieje wiatr ten zbiera burzę a kto sieje broń – ten zbiera uchodźców”
  Akcja nad Jeziorem Badeńskim
  http://tv-trwam.pl/na-zywo

 18. Kaczyński poprze całkowity zakaz aborcji

  W klubie PiS w sprawach światopoglądowych nie ma dyscypliny w głosowaniu, ale ogromna większość, a może cały klub, poprze inicjatywę ustawy całkowicie zakazującej aborcji – uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński.

  Kaczyński był pytany w czwartek przez dziennikarzy m.in. o to, czy widzi potrzebę nowej ustawy wprowadzającej zakaz aborcji.

  – W mojej partii w takich sprawach nie ma dyscypliny. Jeśli dzisiaj mógłbym w tej sprawie coś przewidywać, to jestem przekonany, że ogromna większość klubu, a może wszyscy, poprą tę propozycję – powiedział prezes PiS.

  Kaczyński był dopytywany, czy obecna ustawa regulująca zasady aborcji powinna być zmieniona. – W tych sprawach jako katolik podlegam nauce, którą głoszą biskupi, i co do tego nie ma wątpliwości – powiedział.

  Niedawno do marszałka Sejmu wpłynęło zawiadomienie o zawiązaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, która będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży. W projekcie znajdują się zapisy uchylające dotychczasowe prawne możliwości aborcji, a także nakładające na administrację rządową i samorządową obowiązek pomocy materialnej i opieki dla rodzin wychowujących dzieci upośledzone oraz matek i ich dzieci poczętych w wyniku czynu zabronionego.

  Premier Beata Szydło powiedziała w czwartek, że popiera inicjatywę ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Dodała jednak, że jest to decyzja jej, a nie całego PiS. – Każdy z nas będzie kierował się własnym sumieniem – podkreśliła.

  W opublikowanym w środę komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podkreśliło, że w kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. „Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: »Nie zabijaj!«. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka” – podkreślił Episkopat.

  W myśl obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży aborcję można przeprowadzić, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/154923,kaczynski-poprze-calkowity-zakaz-aborcji.html

 19. Papież zganił burmistrza Rzymu za homozwiązki

  Papież był dla mnie bardzo surowy – przyznaje w opublikowanej właśnie książce były burmistrz Rzymu Ignazio Marino. Opowiada on w niej o reakcji Franciszka na samowolę administracyjną burmistrza, który wbrew obowiązującemu we Włoszech prawu, postanowił na własną rękę wpisać do ksiąg stanu cywilnego 16 par gejowskich.
  Działo się to podczas pierwszego synodu biskupów o rodzinie. Na skutek panującego wówczas zamętu Marino odniósł błędne wrażenie, że w ten sposób wpisuje się w nową linię Kościoła, który miał się wówczas rzekomo otworzyć na związki homoseksualne. 17 października 2014 r. w przeddzień bezprawnej uroczystości na Kapitolu burmistrz Rzymu za wszelką cenę próbował się skontaktować z Papieżem, aby osobiście poinformować go o swej inicjatywie. Franciszek nie mógł jednak podejść do telefonu, bo uczestniczył w obradach synodalnych.
  Kiedy kilka miesięcy później Papież przyjął go w Watykanie na audiencji prywatnej, burmistrz Rzymu zamiast aprobaty usłyszał od Franciszka bardzo surowe, jak dziś wspomina słowa, potwierdzające, że jego inicjatywa względem związków gejowskich była błędem.
  http://pl.radiovaticana.va/news/2016/03/31/papie%C5%BC_zgani%C5%82_burmistrza_rzymu_za_homozwi%C4%85zki/1219434

 20. wobroniewiary pisze:

  „Nadszedł czas, by polski Kościół był światłem Chrystusa w Europie” – zauważył Carver Alan Ames.

  http://www.fronda.pl/a/sylwia-palka-dla-frondapl-charyzmatycy-mowia-wprost-polska-to-kraj-szczegolnie-wybrany,68971.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s