Święci o islamie

W jaki sposób święci i męczennicy podchodzili do religii Mahometa? W jaki sposób oceniali oni raj obiecany przez Mahometa swoim wyznawcom? Jaki los – według męczenników – czeka wyznawców Allaha? Ich ostre wypowiedzi nie pozostawiają żadnych wątpliwości!

Jezus a Mahomet
Święty Piotr z Majumy (męczennik):
Każdy, który nie przyjmie Wiary katolickiej, zostanie potępiony jak Mahomet, wasz fałszywy prorok!

Święty Jan Damasceński:
Istnieją także przesądy Izmaelitów panujące po dziś dzień, utrzymujące ludzi w błędzie, będące zapowiedzą Antychrysta. Od tamtego czasu aż po chwilę obecną wśród nich pojawia się imię Mahometa. Mężczyzna ten, natknąwszy się dziełem przypadku na Stary i Nowy Testament i – najprawdopodobniej – rozmawiając z ariańskim mnichem, wymyślił własną herezję. Następnie, dzięki pozornej pobożności wkradł się w łaski ludzi, rozdawał im księgę jako zesłaną mu z nieba. W księdze tej zapisał absurdalne treści i dał ją ludziom jako przedmiot kultu.

Święci Abencjusz, Jeremiasz, Piotr z Astigi, Sabinian, Walabons, Wistremund (męczennicy z Kordoby):
Wyznajemy Chrystusa jako prawdziwego Boga, a waszego proroka mamy za prekursora antychrysta i innych bluźnierczych doktryn!

Święci Aureliusz, Felix, Jerzy, Lilioza i Natalia (męczennicy z Kordoby):
Każdy kult przeczący boskości Chrystusa, nie oparty na wyznaniu wiary w Trójcę Świętą, odrzucający chrzest, oczerniający chrześcijan i wprowadzający odstępstwo od kapłaństwa uważamy za potępiony!

Święty Tomasz z Akwinu:
Ci zaś, którzy wprowadzili błędy sekciarskie, postępowali drogą przeciwną, jak to widać u Mahometa; zwabiał on ludy obietnicami rozkoszy zmysłowych, do których pragnienia podnieca pożądliwość ciała. Mahomet podawał także przykazania odpowiednie do obietnic, popuszczając cugli pożądliwości cielesnej, a temu ludzie zmysłowi łatwy dają posłuch. Jako dowody prawdy zaś podawał tylko takie, które każdy średnio mądry człowiek może poznać rozumem przyrodzonym. Co więcej, prawdy, których nauczał, pomieszał z wieloma bajkami i zupełnie błędnymi naukami. Nie ukazał też żadnych znaków nadprzyrodzonych, które jedynie dają odpowiednie świadectwo natchnieniu Bożemu, gdyż działanie widzialne, takie jakie może pochodzić tylko od Boga, wykazuje, że nauczyciel prawdy otrzymuje natchnienie niewidzialne. Powiedział zaś, że jest posłany z mocą zbrojną, a takich znaków nie brak także rozbójnikom i tyranom. Poza tym ci, którzy uwierzyli z początku Mahometowi, nie byli jakimiś uczonymi, wykształconymi w sprawach boskich i ludzkich, lecz byli to ludzie dzicy, przebywający na pustyniach i nieznający żadnej nauki boskiej. Wykorzystując tłum takich ludzi i przemoc zbrojną, zmusił innych do poddania się jego prawu. Żadne też proroctwa Boże poprzedzających go proroków nie dają mu świadectwa — przeciwnie, on raczej spaczył prawie wszystkie nauki Starego i Nowego Testamentu opowiadaniem pełnym bajek, co widzi każdy, kto bada jego prawo. Dlatego też chytrze nie zalecił swym wyznawcom czytania ksiąg Starego i Nowego Testamentu, by mu nie wykazali fałszu. I tak widać, że ci, którzy dają wiarę jego słowom, wierzą lekkomyślnie
„Summa Contra Gentiles”, Wydawnictwo w Drodze, s. 31.

Św. Jan Bosko:
Opowiedzenie wam wszystkich historii o tym znanym oszuście zajęłoby zbyt dużo czasu. (…) Religia Mahometa składa się z potwornej mieszanki judaizmu, pogaństwa i chrześcijaństwa. Mahomet rozpowszechniał swoją religię nie poprzez cuda bądź wymowne słowo, ale siłą. [To] religia sprzyjająca rozwiązłości każdego rodzaju i która – w krótkim czasie – pozwoliła Mahometowi na bycie przywódcą gromady bandytów. Z nimi najeżdżał kraje Wschodu i podbijał ludy – nie zaprowadzając prawdę, nie cudami albo proroctwami – w jednym tylko celu: by nad głowami pobitych wznieść miecz krzycząc „uwierz albo umrzyj”!

Święty Alfons Maria Liguori:
Mahometański raj zdatny jest tylko dla zwierząt, bowiem jedynym, czego może oczekiwać w nim wierny, to brudna rozkosz zmysłowa.

Papież Benedykt XVI:
Wskaż mi, co nowego wniósł Mahomet; wtedy znajdziesz tylko to, co złe i nieludzkie, jak choćby to, że nakazał szerzyć mieczem wiarę, którą głosił” – te słowa bizantyjskiego cesarza Manuela II Paleologa z 1391 roku wywołały falę oburzenia w krajach muzułmańskich w roku 2006, gdy zacytował je w swym przemówieniu 

*******
Ewangelia na dziś:

Ewangelia wg św. Łukasza 21,12-19.
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Święci o islamie

 1. Sebro pisze:

  Tak w nawiązaniu do tematu: Niedawno pewien ksiądz opowiadał jak do jego ojca przyjechał znajomy – nawrócony mason wysokiego stopnia. Opowiedział on pewną historię, gdy jako wysłannik loży wizytował jeden z obozów szkolących dżihadystów. Szef obozu oprowadzając owego masona pokazał mu sposób szkolenia przyszłych bojowników. Brano z ulicy młodych zagubionych chłopaków – typowo sekciarski sposób. Potem robiono im nachalną indoktrynację wiary. Kulminacyjnym punktem była uczta. Wprowadzano takiego człowieka do pokoju i zostawiano go tam na 3 dni. W tym czasie miał do dyspozycji wszystko: alkoholu ile dał rady wypić, narkotyków ile dał rady wciągnąć i panienek tyle ile mógł przerobić. Po trzydniowym maratonie przywódca oznajmiał takiemu człowiekowi, że właśnie zaznał rozkoszy raju. I jeśli poświęci swoje życie Allahowi to takie rozkosze będą jego udziałem każdego dnia w raju. Tak się właśnie szkoli terrorystów samobójców.
  Ów mason nie do końca wierzył zapewnieniom, że ten sposób jest w 100% skuteczny. Dlatego też szef obozu wyprowadził go na dziedziniec, który był otoczony murem i 4 wieżami strażniczymi. Krzyknął do jednego ze strażników wieży po imieniu. Powiedział mu, że Allah jest zadowolony z jego służby na rzecz świętej wojny, że miejsce w raju jest już dla niego gotowe. Zapytał go, czy chce tam się znaleźć. Strażnik odpowiedział, że tak. W takim razie na c czekasz, rzuć się z wieży. I tamten rzucił się i spadł z 10 metrów ponosząc śmierć na miejscu. Wizytator nie miał już wątpliwości.

  Gdy przeczytałem ostatnio artykuł, że zamachowcy są na prochach, od razu przypomniała mi się powyższa historia. Zaś wypowiedzi świętych nie pozostawiają najmniejszej wątpliwości, czyim dziełem jest islam.
  Słyszałem kiedyś jeszcze teorię, że islam został powołany do życia przez Żydów jako kontra na raźno rozwijający się chrześcijanizm.

  • Anna EM pisze:

   Okropne, ale prawdziwe. A z tymi teoriami o Żydach nie byłabym taka pewna. Dlaczego mieliby tworzyć kolejny, konkurencyjny dla siebie system religijny? Oni nie nawracają nikogo siłą.

   • Sebro pisze:

    Widzisz Anno – z rewolucjami tak jest. Ci co rozpoczynają nigdy nie myślą szeroko o konsekwencjach. A historia potwierdza, że każda rewolucja pożera własne dzieci. Twórcy systemu stają się jego ofiarą, no bo skoro Allah jest jedyny i prawdziwy, to Żydzi z automatu stają się niewiernymi. To jest majstersztyk szatańskich pułapek. Pchnąć kogoś do działania, które zapewni mu ogrom dusz i jednocześnie sprawić, by działający sam stał się ofiarą diabelskiej intrygi. Popatrz na rewolucją francuską. Za błędnie rozumianą wolność zabijano arystokrację i duchowieństwo. I co, teraz widzimy skutki, jak rewolucja pożera swoje dzieci we Francji. Przez całkowitą laicyzację i odejście od zasad chrześcijańskich Francuzi nie są zdolni do żadnej walki, zwłaszcza w sferze duchowej. I dlatego sromotnie przegrywają. Żydzi nie raz jeszcze się przekonają, że popełnili błąd, ale wiele krwi upłynie zanim się do tego przyznają i ostatecznie uznają Boga w Chrystusie Jezusie.

  • olo13jcb pisze:

   Jest sposób na tą bandę

   Imigrantów „częstować wieprzowiną na granicy!

   • olo13jcb pisze:

    Patriarcha Younan: Zachód zdradził chrześcijan i wzmocnił Państwo Islamskie

    Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego już przeniknęli do europejskiego społeczeństwa. Przez lata otrzymywali pieniądze, broń i religijną indoktrynację od Arabii Saudyjskiej i krajów nad Zatoką Perską, pod nadzorem Zachodu.

    Mówienie, że rozwiązanie obecnej sytuacji stanowią naloty bombowe, jest jednym wielkim kłamstwem”. W tak jednoznaczny sposób aktualną sytuację na świecie ocenia zwierzchnik katolików obrządku syryjskiego Ignacy Józef III Younan. Co więcej, podkreśla on, że Zachód zdradził bliskowschodnich chrześcijan, a pomogły mu w tym media, które świadomie przemilczały prawdę. Patriarcha mówił o tym w obszernym wywiadzie dla egipskiego dziennika katolickiego Le Messager.

    cd: http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/11385-patriarcha-younan-zachod-zdradzil-chrzescijan-i-wzmocnil-panstwo-islamskie

 2. olo13jcb pisze:

  „Zginiecie jak wszyscy niewierni”

  Wstrząsający wywiad z młodym żołnierzem, walczącym w szeregach Państwa Islamskiego, Polakiem pochodzącym z Warszawy.

 3. olo13jcb pisze:

  Francja Zamkniętych Kościołów

  Obecną sytuację Kościoła we Francji można porównywać do stanu osoby na rekonwalescencji po ciężkiej chorobie. Ciężka choroba Kościoła francuskiego sięga lat 60. i 70. minionego wieku. Była ona spowodowana z jednej strony powierzchowną interpretacją nauczania Soboru Watykańskiego II, a z drugiej — wpływem prawdziwej rewolucji kulturalnej maja 1968 r. na całe społeczeństwo francuskie i na sam Kościół.,

 4. Sylwia pisze:

  Bardzo mi się podoba w jaki sposób Św. Tomasz z Akwinu wytłumaczył czym jest islam i jego przywódca . I myślę że tak dokładnie było . Wzięto ciemny lud bez jakiej kolwiek wiedzy , z którym można było zrobić wszystko. Tak samo Papież Benedykt XVI , powiedział całkowitą prawdę, tam nie ma mowy o pokoju tam tylko zabijanie i miecz .
  ” kto mieczem wojuje ten od miecza ginie ”
  Myślę ze, wypowiedzi Świętych nie jednemu człowiekowi pokażą czym jest ta chora religia , że tak naprawdę to nie jest religia a szatański twór .

  Wczoraj będąc na Mszy Świętej o Uzdrowienie – kapłan miał poznanie że Pan prosi by modlić się za Polskę jak najwięcej , by choć przez chwilę poświęcić czas na modlitwę za Ojczyznę .

  • olo13jcb pisze:

   Inicjatywa modlitwy za Ojczyznę już dawno podjęta 🙂

   http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl

   • Sylwia pisze:

    olo13jcb , tak wiem 🙂 ale widocznie potrzeba więcej , skoro sam Pan powiedział przez tego Kapłana . Wciąż widocznie mało ludzi się jeszcze modli w tej intencji .

    • olo13jcb pisze:

     Skoro Pan mówi że mało to mało…
     Deklarację takiej modlitwy przysłało 121 219 osób,
     pewnie i są tacy którzy się nie zapisali a i tak się modlą za Ojczyznę.

  • Sylwia pisze:

   A i muszę dodać że Pan uczynił dla mnie kolejny mały cud :). Którego potwierdzenie znalazłam w Piśmie – mały ale wielki , gdyż teraz wiem że nie ma prośby której by Pan Bóg nie wysłuchał 🙂 . I w dodatku udzielił większej łaski niż się spodziewałam , zamiast dwóch osób -czyli mnie i znajomej , pojechały mi inne bliskie osoby memu sercu . I wiem że Pan Jezus im pokazał że On jest Panem wszystkiego , ze potrafi wyrzucić grzech i potrafi napełnić serca pokojem i radością , tych co ze mną byli . Chwała Panu ❤

   Również miałam dowód że zły też mąci , była tam kobieta która nie miała Upadku w Duchu Świętym. Wręcz przeciwnie warczała męskim głosem , nie wiem czy tylko ja to słyszałam czy też inni to słyszeli . Ale wierzę że to moc Boża jest silniejsza od tego co warczy .
   I znów usłyszałam słowa Kapłana : " Moc w słabości się doskonali " wiem że to był kolejny znak dla mnie , te słowa idą za mną każdego dnia , te słowa mnie podnoszą , uchwyciłam się tych słów . 🙂 Dzięki ci Panie za piękny dzień pełen Łask ❤ .

 5. olo13jcb pisze:

  Mamy prawo się bronić!
  Sławomir Skiba, wiceprezes Instytutu im. ks. Piotra Skargi

  Ideałem, do którego powinniśmy dążyć, jest sytuacja kiedy to wszyscy w pełni do tego zdolni obywatele mogli się bronić używając broni. W ten sposób powinno działać odpowiedzialne państwo szanujące wolność, prawa przyrodzone swoich obywateli – uważa Sławomir Skiba, wiceprezes Instytutu im. ks. Piotra Skargi.

  Trzeba powiedzieć, że prawo do obrony jest przyrodzonym prawem każdego człowieka. Mamy nie tylko prawo się bronić, ale w określonych sytuacjach, w razie poważnego niebezpieczeństwa ­ mamy obowiązek obrony siebie i swoich bliskich. Oznacza to użycie wszelkich środków do tego celu służących. W samej swojej nazwie „broń” skrywa swoje naturalne przeznaczenie. Stworzona jest przecież do obrony…”

  cd; http://www.pch24.pl/mamy-prawo-sie-bronic-,39625,i.html

 6. Marek pisze:

  Otworzył oczy?

  „Unia Europejska musi ogłosić, że to „już nie jest możliwe”, by przyjmowała tylu migrantów, oraz znaleźć rozwiązanie, by ci, którzy uciekają z Syrii, zostali przyjęci przez sąsiednie kraje – powiedział premier Francji Manuel Valls na spotkaniu z dziennikarzami.”
  http://wpolityce.pl/swiat/272964-premier-francji-mowi-jak-orban-kontrole-na-zewnetrznych-granicach-unii-sa-kluczowa-sprawa-dla-przyszlosci-ue-a-tak-walczyli-z-premierem-wegier

  • Maggie pisze:

   Zastrzelony przez Turcję rosyjski samolot był 17 sekund nad jej terytorium ! To jakim cudem mogli Turcy ostrzegać i to wielokrotnie?
   Pilot, który przeżył jest odnaleziony i bezpieczny.

   • Maggie pisze:

    Czy Turcy, będą się powoływać, że to stare zegarki z CCCP,tj najszybsze w świecie – tylko co z innymi przyrządami?
    Jedno pewne, że Rosjanie lecieli na akcję przeciw ISIS … Ciekawe, gdzie ISIS ma swoją artylerię przeciw lotniczą?

 7. Magda pisze:

  Relikwie męczenników w darze

  Franciszkanie ofiarowują każdemu, kto pragnie otrzymać, relikwie męczenników: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Już 5 grudnia zostaną oni ogłoszeni błogosławionymi. Uroczystość odbędzie się w Chimbote w Peru. Przewodniczyć jej będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych ks. kard. Angelo Amato. Franciszkanie przygotowali specjalny obrazek z relikwią „ex indumentis”, czyli cząstką z ubrań bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka. Jak go otrzymać? –
  Proszę wysłać na poniższy adres list, w którym należy umieścić drugą kopertę z napisanym swoim adresem i naklejonym znaczkiem pocztowym (UWAGA: proszę tej koperty w środku nie zaklejać). Po otrzymaniu listu wyjmiemy taką gotową kopertę z Twoim adresem i z przyklejonym znaczkiem, włożymy tam obrazek z relikwiami błogosławionych męczenników i odeślemy z powrotem. Do koperty dołączymy również inne informacje o naszej prowincji franciszkanów i o naszych misjach w Peru i w innych krajach – mówią zakonnicy. Bracia Franciszkanie czekają na listy z kopertami czcicieli męczenników.

  Każdy, kto chciałby obrazek otrzymać, może pisać na adres:
  Kuria Prowincjalna Franciszkanów
  „Relikwie”
  ul. Żółkiewskiego 14
  31-539 KRAKÓW

  Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/147745,relikwie-meczennikow-w-darze.html

 8. Magda pisze:

  Mandat za burkę. Szwajcarski kanton zapowiada surowe kary, nawet 10 tys. franków
  Nawet 10 tysięcy franków szwajcarskich będą musieli zapłacić łamiący nowe prawo szwajcarskiego kantonu Ticino. Tamtejszy parlament uchwalił, że noszenie burek oraz między innymi kominiarek w miejscach publicznych będzie karalnym przestępstwem.

 9. Pepe pisze:

  Czemu taka cisza, miałem nadzieję , że gdzie jak gdzie, ale tutaj będzie bardzo głośno …

  Franciszek rozpoczął wizytę w Afryce !!!!!!!!!!

  http://gosc.pl/doc/2842322.Papiez-wyladowal-w-Kenii

  O pomyślny przebieg swej podróży Franciszek modlił się już wczoraj wieczorem w Bazylice Matki Bożej Większej. Zgodnie ze swym zwyczajem już po raz 27. nawiedził tę rzymską bazylikę, by Maryi zawierzyć swe pielgrzymowanie. Ojciec Święty dotarł tam po godz. 19:00, kiedy świątynia jest już zamknięta dla wiernych. Modlił się jak zwykle przed ikoną Salus populi romani – Ocalenia Ludu Rzymskiego, która w Wiecznym Mieście jest czczona od niepamiętnych czasów. Wiadomo, że już w 593 r. Grzegorz Wielki szedł z nią w procesji po ulicach Rzymu, by ubłagać Boga o uwolnienie miasta od zarazy.

  Z Watykanem Franciszek pożegnał się tuż po godz. 7:00 rano. Z woli papieskiego jałmużnika pożegnanie to miało charakter szczególny. Dobrej podróży życzyli bowiem Papieżowi podopieczni kościelnego ośrodka dla ofiar przemocy w rodzinie, a konkretnie jedenaście kobiet i sześcioro dzieci. Na lotnisko Franciszek udał się nie helikopterem, lecz skromnym fordem focusem. Jednak ze względów bezpieczeństwa helikopter i tak towarzyszył Papieżowi na całej trasie przejazdu przez miasto.

  http://gosc.pl/doc/2842483.Papiez-Ubostwo-przyczyna-terroryzmu-i-przemocy

  ………………………………………………………………………………………………………………………………

  Ta wizyta , jak wiadomo jest niebezpieczna { Republika Środkowoafrykańska} więc potrzebna modlitwa – pamiętajmy o tym w tych dniach w swych modlitwach

  • Magda pisze:

   Jakbyś czytał stronę to byś wiedział, że Admince wirus w tłumaczeniu rozwalił kompa i nie ma kilka dni komputera, więc czemu te pretensje?
   Może Admin coś zrobi wieczorem

 10. Pepe pisze:

  z tego co mi wiadomo , adminów jest dwóch .

  • wobroniewiary pisze:

   Tak Pepe, jest nas dwoje, lecz każde z nas ma jakieś tam swoje problemy, no cóż kiedyś może dam radę siedzieć przy komputerze 24h/dobę, na razie jednak nie jestem w stanie sprostać temu wyzwaniu, ja się cieszę że chociaż tyle mogę a czasem nie jest to łatwe, naprawdę nie łatwe.
   WOWiT to nie tylko admini, to także Wy czytelnicy, którzy dzielicie się z nami i z innymi czytelnikami różnymi wiadomościami, tak to działa i czasem działa bardzo pięknie, działa jeżeli przychodzisz tu też coś dać od siebie, nie tylko oczekiwać i wymagać.
   Już zrobiłem wpis o podróży Papieża Franciszka, zapraszam.

 11. Pepe pisze:

  Wokół trzeciego celu papieskiej podróży – Republiki Środkowoafrykańskiej nadal panuje atmosfera dużej niepewności. Od dziesiątków lat kraj jest politycznie niestabilny. Po tym jak w 2013 r. w zamachu stanu władzę zdobył muzułmański sojusz rebeliantów Séléka kraj pogrążył się w chaosie.

  Ponad tysiąc osób zginęło w walkach między muzułmańskimi rebeliantami a chrześcijańską milicją. Do tej pory kraj znajduje się na krawędzi katastrofy humanitarnej i co raz powstają nowe napięcia.
  http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,3641,franciszek-w-afryce-odwiedzi-kenie-ugande-i-rsa.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s