Czy wiesz, że……?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Czy wiesz, że……?

 1. Marakuja pisze:

  Poprzedni rząd Pani Premier Ewy Kopacz zostawił katastrofalny stan polskiej służby zdrowia. W służbie zdrowia głód, bieda i brak dostępu do leczenia – tak w skrócie można opisać obecną sytuację.
  Skąd to wiemy? Z raportu OECD, który na 300 stronach opisuje katastrofalny stan polskiej służby zdrowia. Autorzy piszą m.in. że na świecie rośnie długość życia, jakość opieki, dostęp do nowoczesnych leków. Jednym z niewielu wyjątków – wymienionych we wstępie do dokumentu – jest Polska – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. „We wszystkich państwach OECD, z wyjątkiem Grecji, USA i Polski, istnieje powszechny dostęp do służby zdrowia”, albo: „dzięki wcześniejszej diagnozie w większości państw zwiększyła się długość przeżycia przy zachorowaniu na raka. Wyjątkiem są Polska i Chile” – czytamy.

  Dziennik Gazeta Prawna” pisze, że Polska mocno odstaje od innych państw OECD, tym bardziej europejskich. Wszelkie aspekty opieki medycznej w Polsce są w ruinie. W naszym kraju jest źle zbudowany system opieki zdrowotnej. Zamiast zapobiegać chorobom w Polsce nacisk położony jest na leczenie ciężkich chorób w zaawansowanym już stadium. Co gorsza, w raporcie czytamy , że mamy za mało lekarzy i pielęgniarek.

  Cały raport przeczytaj TUTAJ

  A tutaj jedna z wielu historii jakie mają miejsce w Polsce w styczności ze służbą zdrowia, którą zrujnował 8-letni rząd PO-PSL:

  Witold Jurasz: Mieszanie sędziego Trybunału Konstytucyjnego Jurasz: Mieszanie sędziego Trybunału Konstytucyjnego
  REKLAMA
  „Znajomy prawnik jest zatrudniony w jednym ze szpitali od wszelkiej prawno-papierkowej roboty. Pewnego pięknego dnia przyjeżdża karetka z ciężko poszkodowanym w wypadku drogowym. Lekarze po położeniu na stół z miejsca mówią, że nie dadzą rady i potrzeba go przewieźć do szpitala o wyższym stopniu referencyjności (więcej na ten temat tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital#Poziomy_referencyjne). Pacjent przyjechał z miejsca wypadku kartką „S” (Specjalistyczna, dawna „R”-ka, czyli reanimacyjna), która służy tylko do tego typu przypadków. Pod szpitalem stoi 7 (słownie: siedem) wolnych karetek pogotowia: trzy „S”, trzy „P” (Podstawowa, do wyjazdów) i jedna „N” (Neonatologiczna – transport noworodków). Nie można wsadzić pacjenta w stanie krytycznym do żadnej z tych karetek, ponieważ nie jest to karetka z oznaczeniem „T” (Transportowa), która jest w tym momencie w drodze z innym pacjentem do innego szpitala i NFZ nie zwróci kosztów jazdy plus nałoży karę, gdy wykorzysta się do celu przewozu inną karetkę. Lekarze po chwili stwierdzają, że szczerze to (p…) i wsadzają rannego do jednej z trzech wolnych „P” – podstawowej. Wszystko kończy się szczęśliwie, pacjent trafił do szpitala o I stopniu referencyjności. Tyle, że takich przypadków w roku 2012 było około setki. Nikt na tym nie ucierpiał, a odległość pomiędzy tymi szpitalami wynosiła (sic!) 20km.

  Teraz przychodzi pan urzędnik z NFZ-u i grożąc dyrektorowi palcem przedstawia wyliczenie, które mówi o tym, że za przewóz ciężko rannego pacjenta karetkami z innymi oznaczeniami muszą zapłacić 35 000zł. Plus kara umowna 85 000zł za naruszenie warunków kontraktu. Paranoja! Gdzie w obecnej sytuacji polskiej służby zdrowia liczy się każdy 1000zł i nie jest to w żadnym wypadku przesada. A potem śmiech i gwarno na wykopie, że to śmiech na sali takie porcje śniadaniowe dostawać.

  Gdy szpital chce otworzyć refundowany oddział dla noworodków, NFZ wymaga aby był tam zatrudniony neonatolog. Któż to taki? Lekarz, który zajmuje się dzieckiem od urodzenia do ukończenia pierwszego miesiąca. Potem to dziecko przejmuje pediatra. No dobrze, ale dlaczego pediatra nie może zajmować się wszystkimi noworodkami, tak jak to było od zawsze? A bo taki neonatolog to twór, który umiłowana Unia Europejska przejęła od amerykanów i tak po prostu jest i NFZ tego wymaga. Takich lekarzy jest obecnie jak na lekarstwo, więc gdy znajdzie się już jednego takiego specjalistę, kontrakty pozostałych dwóch się zwykle fałszuje, żeby urzędas z NFZ-u się nie przyczepiał, a kasa z umów idzie do kieszeni dyrektora (gdy jest to NZOZ) lub do tego jednego realnie zatrudnionego neonatologa (wtedy wychodzi mu na rękę około 30 000zł/msc – oczywiście wszystko z pieniędzy podatnika).”.

  Oto co zostawił nam rząd PO-PSL, który „reformował” polską służbę zdrowia przez 8 lat!

  mod/

  Źródła: Dziennik Gazeta Prawna, wykop.pl

 2. Monika pisze:

  Tłumaczenie:
  Jezusie Miłosierny, Jezusie Miłosierny
  Jezusie Miłosierny, Jezusie Miłosierny
  Który gładzisz grzechy świata
  Daj im odpoczynek
  Daj im odpoczynek

  Baranku Boży, Baranku Boży
  Baranku Boży, Baranku Boży
  Który gładzisz grzechy świata
  Daj im odpoczynek
  Daj im odpoczynek

  Wieczny, wieczny odpoczynek.

  • Monika pisze:

   Oryginalny tekst:
   Pie Jesu, Pie Jesu
   Pie Jesu, Pie Jesu
   Qui tolis peccata mundi
   Dona eis requiem
   Dona eis requiem

   Agnus Dei, agnus Dei
   Angus Dei, angus Dei
   Qui tolis peccata mundi
   Dona Eis requiem
   Dona eis requiem

   Sempiternam, sempiternam, requiem

 3. daniel pisze:

  Pisząc w poprzednim artykule nie miałem na myśli wszej strony, że Kościół milczy.
  Bo to między innymi dzięki waszej stronie dowiedziałem się o kosmetykach z naturalnym kolagenem i innych rzeczach dziejących się w chinach.

  Ale głosu o aborcji nigdy za dużo CHWAŁA WAM ZA TO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s