Ks. Dominik Chmielewski i ks. Piotr Glas: Z Maryją Nigdy nie przegrasz Życia. Część 2

Dlaczego w Piśmie Świętym tak mało miejsca  poświęcono Maryi – dlaczego i czy aby na pewno? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!
„…piszcie przede wszystkim o życiu Mego Syna…Mnie zostawcie w cieniu…” – rzekła Maryja do Uczniów spisujących Ewangelie.

„Katolicy są zwalczani dlatego, że uznają to wybrane Stworzenie (NMP) – właśnie przez Jej pokorę, usunięcie się w cień, by Jezus był na I-szym miejscu, powstało tysiące sekt odrzucających Maryję i szydzących z Niej (wyznania Belzebuba podczas jednego z egzorcyzmów)

Wyśpiewajmy z wielką mocą wraz z ks. Piotrem „Chwalę Ciebie Panie” 🙂

1. 33 Dniowe Rekolekcje Maryjne do prywatnego odmawiania! – kliknij i pobierz: OTO MATKA TWOJA – 33 dniowe Rekolekcje Maryjne

2. ABC oddania siebie Maryi – kliknij i pobierz: ABC oddania siebie Maryi

3. Modlitwy Uwolnienia Praktyka  – kliknij i pobierz: MODLITWY UWOLNIENIA praktyka

4. Modlitwy uwolnienia w przypadku duchowego ataku – kliknij i pobierz: Modlitwy uwolnienia w przypadku duchowego ataku 

********
PRZESŁANIE MATKI BOŻEJ W MEDJUGORJE Z 25 SIERPNIA 1992

Dziś chcę wam powiedzieć, że was kocham. Kocham was moją macierzyńską miłością i wzywam, byście otworzyli mi się całkowicie, abym przez każdego was mogła nawracać i ratować świat, w którym jest wiele grzechów i wiele z tego, co nie jest dobre.
Dlatego, moje drogie dzieci, otwórzcie się mnie całkowicie, żebym mogła was prowadzić ku tej cudownej miłości Boga Stworzyciela, który objawia się wam z dnia na dzień.
Jestem z wami i chcę wam odkryć i ukazać Boga, który was kocha.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego! Amen
WEZWANIE DO DUCHA ŚWIĘTEGO!
Duchu Święty, słodszy niż plaster miodu, słodyczy niewyobrażalna!
Łaknę i pragnę Ciebie nieustannie, bo jakże się Tobą nasycić?
Czy to ja się karmię Tobą? Czy to raczej Ty mnie pochłaniasz?
Nie wiem, bo, w moim wnętrzu, jedno i drugie wydaje się prawdziwe.
Żądasz ode mnie, abym był z Tobą, a to takie trudne,
Bo nie chcę porzucać moich zajęć, aby zasnąć w Twoich ramionach.
Powinienem składać Ci dzięki i cześć oddawać i chwałę,
bowiem w tym jest moje życie wieczne.
Odczuwam w sobie niecierpliwość i nie znajduję przyczyny.
Gdybym mógł osiągnąć jedność z Bogiem, trwając jednocześnie w mych działaniach,
Zamilkłaby wszelka moja skarga.
Niechaj Bóg, który zna każdą potrzebę, uczyni ze mną, co zechce.
Oddaję się całkowicie Jego mocy i dzięki temu, we wszelkim cierpieniu pozostaję mocny.
(Jan van Ruysbroeck)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski i ks. Piotr Glas: Z Maryją Nigdy nie przegrasz Życia. Część 2

 1. wobroniewiary pisze:

  Abp Gądecki: Dyskusja nad komunią św. dla rozwiedzionych – między nauką Kościoła a przyzwoleniem

  W dyskusji dotyczącej trzeciej części „Instrumentum laboris” poświęconej wyzwaniom duszpasterskim wobec rodziny „pojawiają się głosy oscylujące między wiernością nauce Kościoła a próbami wyjścia naprzeciw osobom rozwiedzionym i żyjącym w nowych związkach i tym samym przyzwoleniem dla ich sytuacji” – uważa abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący delegacji polskich ojców odbywającego się w Watykanie Synodu Biskupów na temat małżeństwa i rodziny powiedział, że proponuje się pójście drogą protestantyzmu, małżeństwa pojmowanego nie na wzór komunii Chrystusa z Kościołem, ale jako komunii międzyludzkiej.

  „Jeden z ojców synodalnych przypomniał, że Kościół zawsze wychodzi na przeciw małżeństwom poranionym i rozbitym rodzinom. Podkreślił, że Miłosierdzie Boże ogrania człowieka, który się nawraca, ale jeśli tego nie ma, to trudno mówić o jakimś obrazie miłosierdzia” – powiedział przewodniczący KEP.
  http://niedziela.pl/artykul/18475/Abp-Gadecki-Dyskusja-nad-komunia-sw-dla

  • wobroniewiary pisze:

   Kościół zna ponad 130 cudów eucharystycznych
   Przemiana Hostii w kawałek ludzkiego ciała, a wina mszalnego w krew ludzką, wieloletnie posty eucharystyczne, lewitacje i cudowne uzdrowienia – historia Kościoła zna ponad 130 cudów związanych z Eucharystią. Zdarzają się w chwilach zwątpienia w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, podczas prób profanacji, ale także jako nagroda za wiarę i miłość
   http://liturgia.wiara.pl/doc/976648.Kosciol-zna-ponad-130-cudow-eucharystycznych

   • mariaP pisze:

    Mysle , ze jeden z ostatnich cudow eucharystycznych , ktory mial miejsce w Sokolce domaga sie rewizji sposobu przystepowania do Komunii swietej .
    Nie na stojaco
    i
    nie do reki .
    Czyli powrotu do balasek !
    Kiedys Jan Pawel II powiedzial, ze nie ma przesady w trosce o te Tajemnice .
    Sluchajc Go , nie zbladzimy !

 2. Ania pisze:

  ” † W stosunku do twoich bliźnich kieruj się miłosierdziem, a nie sprawiedliwością. Ty nie jesteś w stanie osądzić niczego sprawiedliwie.
  Mogę uczynić to tylko Ja. Nikomu z ludzi nie nakazywałem oceniać i karać. Wręcz przeciwnie: przestrzegałem przed tym i zakazałem.
  Przyszedłem jako Człowiek, by nauczać Miłosierdzia. Pokazałem to całym Moim życiem i Moim nauczaniem. To jest wzór dla każdego i Mój nakaz. Poprzez Moje Miłosierdzie patrz na każdego i odnoś się do każdego. Tych, którzy czynią zło, którzy błądzą, otocz największą miłością i miłosierdziem – w swym wnętrzu i w zewnętrznych przejawach twego stosunku do nich. Kochaj ich, módl się za nich i pokutuj, aby uleczyć krzywdę, jaką wyrządzają sobie i innym. I aby wynagrodzić ich zdradę Miłości.

  Stałem się Człowiekiem i jestem wśród ludzi po to, abyś oddając Mi wszelki ból, jaki odczuwasz, stykając się ze złem w drugim człowieku i w świecie, mogła jednoczyć się ze Mną, trwać we Mnie i miłować Miłością Miłosierną każdego.

  Ja jestem Miłosierdziem danym światu i każdemu człowiekowi. Jestem Miłosierdziem, które pragnie ogarnąć cały świat, wszystkie serca, by ocalać, uzdrawiać, przemieniać.

  Wędruj wraz ze Mną po ścieżkach świata i twego życia i czyń, co Ja czynię – zawsze ten sam Jezus Chrystus Miłosierny, Bóg – Człowiek.

  Szczytem miłosierdzia jest okazać je swym prześladowcom. Szczytem miłości jest ich miłować szczerze. Przyszedłem na świat i jestem, aby tego uczyć.”

 3. Magda pisze:

  Kard. Sarah: Liberałowie jak ISIS

  Jak informują włoskie media, podczas obrad synodu ds. rodziny gwinejski kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, określił ekstremizm islamski i zachodni liberalizm mianem „bliźniaczych bestii apokaliptycznych” stanowiących równorzędne zagrożenie dla ludzkości.

  Według kardynała choć wychodzą one od różnych stanowisk – „bałwochwalczego traktowania wolności” i fanatyzmu religijnego – oba zjawiska mają „te same demoniczne korzenie”. Kard. Sarah szczegółowo porównał oba niebezpieczeństwa pod kątem zagrożeń stwarzanych dla rodziny: „z jednej strony mamy IS, Al-Kaidę i Boko Haram legitymizujące poligamię, niewolnictwo seksualne i małżeństwa dzieci” z drugiej zaś „szybkie rozwody, aborcję, związki homoseksualne, Femen i lobby LGBT”. Według kardynała, w obu wypadkach mamy do czynienia z głoszeniem uniwersalnej i totalitarnej ideologii, nietolerancją, okrucieństwem, niszczeniem Kościoła i rodzin i jawnie antychrześcijańskim charakterem.

 4. wobroniewiary pisze:

  Dzień 1: Wstępowanie do Nazaretu: str. 6-7
  Porzucenie ducha tego świata. Poświęcenie dóbr zewnętrznych
  WEZWANIE
  MARYJO, KRÓLOWO POKOJU, MÓDL SIĘ ZA NAMI I ZA CAŁYM ŚWIATEM (3 razy)

  Click to access oto-matka-twoja-33-dniowe-rekolekcje-maryjne.pdf

 5. wobroniewiary pisze:

  15 października – wspominamy Świętą Teresę od Jezusa, dziewicę i doktor Kościoła
  (Rz 3,21-29)
  Teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków. Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawidliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej – za dni cierpliwości Bożej – wyrażała się w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i [aby pokazać], że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa. Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona! Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary. Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa. Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Zapewne również i pogan.
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2015/10/15/15-pazdziernika-wspominamy-swieta-terese-od-jezusa-dziewice-i-doktor-kosciola/

  • Paweł pisze:

   LITANIA O FORMACJĘ PROMOTORÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU

   Kyrie, elejson; Chryste, elejson; Kyrie, elejson.
   Chryste, usłysz nas; Chryste, wysłuchaj nas.
   Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
   Synu, Odkupicielu świata Boże, zmiłuj się nad nami.
   Duchu Święty Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
   Jezu, Słowo Ojca, zmiłuj się nad nami.
   Jezu, Nauczycielu dobry,
   Jezu, Drogo, Prawdo i Życie,
   Jezu, oczekiwany przez Proroków,
   Jezu, Mistrzu Apostołów,
   Jezu, Nauczycielu Ewangelistów,
   Jezu, światłości Ojców i Doktorów Kościoła,
   Jezu, wzorze Świętych,
   Jezu, życie serc ludzkich,
   Jezu, który posłałeś Ducha Świętego,
   Matko Chrystusowa i Matko nasza, módl się za nami.
   Matko łaski Bożej,
   Matko dobrej rady,
   Królowo Apostołów,
   Stolico mądrości,
   Święty Mojżeszu,
   [Święty Eliaszu,]
   Święty Dawidzie,
   Święty Izajaszu,
   [Święty Jeremiaszu,]
   [Święty Ezechielu,]
   [Święty Danielu,]
   [Święty Janie Chrzcicielu,]
   Wszyscy święci Prorocy, módlcie się za nami.
   Święty Marku,
   Święty Mateuszu,
   Święty Łukaszu,
   Święty Janie,
   Święty Pawle,
   Święty Piotrze,
   [Święty Andrzeju,]
   [Święty Jakubie,]
   [Święty Tomaszu,]
   [Święci Filipie i] Jakubie,
   [Święty Bartłomieju,]
   [Święci Szymonie] i Judo Tadeuszu,
   [Święty Macieju,]
   Wszyscy święci Apostołowie i Ewangeliści, módlcie się za nami.
   [Święty Klemensie Rzymski,]
   [Święty Ignacy Antiocheński,]
   [Święty Polikarpie,]
   Wszyscy święci Ojcowie Apostolscy, módlcie się za nami.
   Święty Atanazy,
   [Święty Efremie,]
   [Święty Hilary z Poitiers,]
   [Święty Cyrylu Jerozolimski,]
   Święci Bazyli [i Grzegorzu z Nazjanzu,]
   Święty Hieronimie,
   Święty Ambroży,
   Święty Augustynie,
   Święty Janie Chryzostomie,
   [Święty Cyrylu Aleksandryjski,]
   [Święty Leonie Wielki,]
   [Święty Piotrze Chryzologu,]
   Święty Grzegorzu Wielki,
   [Święty Izydorze z Sewilli,]
   [Święty Janie Damasceński,]
   [Święty Bedo Czcigodny,]
   Wszyscy święci Ojcowie Kościoła, módlcie się za nami.
   [Święty Grzegorzu z Nareku,]
   [Święty Piotrze Damiani,]
   [Święty Anzelmie,]
   Święty Bernardzie,
   [Święty Antoni Padewski,]
   Święty Albercie,
   [Święty Bonawenturo,]
   Święty Tomaszu,
   [Święty Janie z Avili,]
   [Święty Piotrze Kanizjuszu,]
   Święty Janie od Krzyża,
   [Święty Robercie Bellarminie,]
   [Święty Wawrzyńcze z Brindisi,]
   Święty Franciszku Salezy,
   Święty Alfonsie Liguori,
   [Święta Hildegardo,]
   Święta Katarzyno,
   Święta Tereso,
   [Święta Teresko od Dzieciątka Jezus,]
   Wszyscy święci Doktorowie Kościoła, módlcie się za nami.
   Wszyscy Święci i Święte Boże, módlcie się za nami.
   Od wszelkiego zła i błędu, wybaw nas, Panie.
   Od lekceważenia Bożej Mądrości,
   Przez tajemnicę świętego Wcielenia Twego,
   Przez nauczanie Twoje,
   Przez krzyż i mękę Twoją,
   Przez zmartwychwstanie i wniebowstąpienie Twoje,
   Przez zesłanie Ducha Świętego Pocieszyciela,
   Przez nieomylność i niezwyciężoność Twego Kościoła,
   Aby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
   Abyś nas w Twej świętej służbie umocnić i ugruntować raczył,

   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

   P: Jezu Mistrzu Drogo, Prawdo, i Życie,
   W: naucz nas drogi Twojej prawdy i świętości.

   Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, który w swej miłości zesłałeś nam Swego jedynego Syna jako Nauczyciela wszystkich ludzi, spraw, abyśmy przyswoili sobie Jego Boską naukę i bardziej konsekwentnie dążyli do rzeczywistości niebieskich. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

   [Litanię tę skopiowałem ze strony:
   http://www.laudate.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3681&Itemid=99999999
   uzupełniając w nawiasach niektóre wezwania tak, aby uwzględnieni byli wszyscy Apostołowie – czczeni przez Kościół świętami II klasy – oraz wszyscy Doktorzy Kościoła, których jest obecnie 36.
   Litania ta znajduje się również na str. 296-299 książki ks. Jerzego Lecha Kontkowskiego SJ zatytułowanej „100 LITANII”, którą w roku 1997 wydało Wydawnictwo WAM Księży Jezuitów z NIHIL OBSTAT Przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego – ks. Mieczysława Kożucha SJ (Kraków, 16 II 1994 r.).]

 6. wobroniewiary pisze:

  ❤ Karolinko moja kochana – odpoczywaj w pokoju ❤

  W całej Polsce obchodzony jest dzisiaj Dzień Dziecka Utraconego. W tym czasie Kościół w szczególny sposób pragnie objąć modlitwą rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/145437,czas-nie-zawsze-leczy-rany

  • wobroniewiary pisze:

   A w ogóle to za 2 tyg. mam bardzo ważny wyjazd i leczenie i proszę o modlitwę za mnie.
   ❤ Karolinko, Ty też wstawiaj się za mną. Amen!

   • mariaP pisze:

    Ty Panie, ktory zyjesz tak blisko zrodel naszych lez ,
    uczyn je mniej gorzkimi i uswiec je cudowna moca Twego Krzyza…

    Nie uchylamy sie , umilowany Zbawicielu , od cierni bolesnej drogi,
    ani od znojow pustyni,
    lecz domagamy sie usilnie Twej Uwielbionej Obecnosci,
    spojrzenia Twych Boskich Oczu,
    Blogoslawienstwa Twej skrawionej Reki.
    Nie prosimy Cie o zeslanie nam Aniola , by nas podtrzymywal w godzinach naszej agoni , ale Ciebie przyzywamy Panie , Ciebie Jednego ! …
    Skoro przyznales nam swiete prawo żądania , Jezu – Bracie, by Twoje lzy laczyly sie z naszymi lzami…
    uzycz nam pokoju w naszych utrapieniach,
    uzycz nam sily
    i jesli taka bedzie wola Twoja,
    daj nam takze zakosztowac bodaj odrobiny pociechy przy kielichu Twego konajacego Serca…
    Przez Krzyz Twoj i przez krzyze nasze niechaj nadejdzie Krolestwo Twoje !

    ( Godzina Swieta
    dusz
    dotknietych
    cierpieniem / Ojciec Mateo Crawley-Boevey )

    Click to access vox_4-2006.pdf

 7. Magda pisze:

  Modlitwa za dziecko zmarłe przed narodzeniem

  Jezu, Ty mówiłeś proście a otrzymacie, szukajcie a znajdziecie. Jesteś jedynym Zbawicielem i Dawcą łaski, przywracasz nam życie Boże i zapewniasz wieczne mocą swego odkupienia. Twemu miłosierdziu, posłuszni słowom: nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do Mnie, polecamy naszą córkę\\naszego syna. Prosimy też, utwierdź nasze przekonanie, że dziecko, które opłakujemy, ogarnie ojcowska miłość Boga Stwórcy. Amen.

  • Marek pisze:

   Chrzest pragnienia
   Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprasza do wspólnej modlitwy.

   Gdańska Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka, działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, zaprasza osoby, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku i okolicznościach: poronienie, śmierć okołoporodowa, choroba, samobójstwo, wypadek, morderstwo, na Mszę św. w sobotę 17 października o godz.15 do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance (pl. kard. Stefana Wyszyńskiego 1).

   W czasie Mszy św. – tak, jak w latach ubiegłych – odbędzie się „chrzest pragnienia”. Rodziców, którzy pragną w ten symboliczny sposób oddać w ręce Boga swoje nieochrzczone dzieci, organizatorzy proszą o wybranie imion dla nich. Podczas Eucharystii zostaną one odczytane. Organizatorzy proszą więc o przybycie do kościoła kilkanaście minut wcześniej, aby spisać imiona przed uroczystościami.

   Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka została założona 7 lat temu. Spotkania odbywają się co dwa miesiące w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance. Opiekunami duchowymi wspólnoty są ks. Jan Uchwat i ks. Piotr Belecki.

   Jeśli masz pytania lub chcesz porozmawiać – napisz: kontakt@stratadziecka.pl lub zadzwoń: 660 893 654. Więcej o wspólnocie na stronie: http://www.stratadziecka.pl.
   http://gdansk.gosc.pl/doc/2761749.Chrzest-pragnienia

 8. mariaP pisze:

  OTO MATKA TWOJA – 33 dniowe Rekolekcje Maryjne –

  – mysle , ze tym razem powinno byc , Maryjo , oto dziecko Twoje … by zastanowic sie nad tym nielatwym macierzynstwem Maryi ;
  Byc dzieckiem takiej Matki , to nie tylko przywilej , ale i zadanie .
  Szczegolnie w dobie czasow trudnych , wyborow trudnych !
  Ciaglych wezwam Maryjnych … moi apostolowie …
  A moze ktorych z Kaplanow przygotowalby takie krotkie , na miare , rozwazania ?

 9. Maggie pisze:

  Chodzą głosy, że PO-wianie z p.Kopacz sekretnie zgodzili się na przyjęcie … 100 tysięcy imigrantów … i narazie cisza nt jako, że to przed wyborami …

  Nawet setka „zafundowana” śląskiej 140 osobowej wsi to o 100 za dużo.
  Myślę, że kto będzie głosować na tych wprowadzających konia trojańskiego, do jakby nie patrzeć: katolickiego kraju, ma grzech śmiertelny – bo co innego uchodźca a co innego żarłoczna bestia.

  Chyba dobrze abyśmy wystawiali w Polsce w oknach i w miejscach publicznych jak najwięcej wizerunków Chrystusa Króla, naszej Jasnogórskiej Królowej oraz Krzyży oraz oczywiście odmawiali Różaniec.

  Niektórzy mylą słowa Roty z pieśnią kościelną, a właśnie ta pieśń powinna być przypomniana, upowszechniona i śpiewana.

 10. Pingback: Dlaczego w Piśmie Świętym tak mało miejsca poświęcono Maryi | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s