Święty Dominik: Szatan najbardziej boi się Matki Bożej, bo Ona ma największą władzę

Święty Dominik wypędzając szatana z ciała opętanego, zapytał go:
Którego świętego w niebie boicie się najbardziej i który ma największą władzę nad wami tu, na ziemi ?
Przez dłuższy czas szatan nie odpowiadał, aż wreszcie rzekł:
Najbardziej boimy się Matki Bożej. Ona ma największą władzę nad nami i Jej należy się na ziemi cześć największa, gdyż jedna Jej modlitwa więcej znaczy niż modlitwy wszystkich świętych razem wziętych.
Jestem zmuszony wyznać – mówił dalej zły duch – że z tych, którzy trwają w nabożeństwie do Maryi i różańca, żaden nie jest potępiony, bo i tym, którzy są w grzechu śmiertelnym, Maryja pozyskuje przed ich śmiercią łaskę szczerej skruchy”

(„Różaniec nr 3(681) marzec 2009).

Odmawiajmy Różaniec Święty:

Ps. Wszystkim polecam dziesiątkę Różańca św. w intencji pokoju i ten arcyważny wpis:
kliknij – Uchodźcy czy imigranci? Oraz, o co tak naprawdę zaapelował Papież?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Święty Dominik: Szatan najbardziej boi się Matki Bożej, bo Ona ma największą władzę

 1. wobroniewiary pisze:

  Uchodźca czy imigrant?
  Zacznijmy więc – jak mawiał Sokrates – od definicji.
  Sięgnijmy do Wikipedii, aby nikt nie powiedział, że korzystam z jakichś źródeł katolickich. Otóż encyklopedia ta przez termin „uchodźca” rozumie:

  UCHODŹCA (ang. refugee, niem. Flüchtling, ros. беженец) – (w rozumieniu potocznym) osoba, która musiała opuścić teren, na którym mieszkała ze względu na zagrożenie życia, zdrowia, bądź wolności. Zagrożenie to jest najczęściej związane z walkami zbrojnymi, klęskami żywiołowymi, prześladowaniami religijnymi bądź z powodu rasy lub przekonań politycznych.

  W prawie międzynarodowym termin uchodźca definiowany jest przez Konwencję Dotyczącą Statusu Uchodźców z 1951 roku (znana też jako Konwencja Genewska z 1951) zmienioną następnie Protokołem Nowojorskim z 1967 roku. Dokumenty te definiują, iż uchodźcą jest osoba, która przebywa poza krajem swego pochodzenia i posiada uzasadnioną obawę przed prześladowaniem w tym kraju ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne lub przynależność do określonej grupy społecznej.
  IMIGRANT osoba, która przybyła zza granicy do innego kraju w celu osiedlenia się.

  Patrząc na te hordy atakujące policję w Budapeszcie, na granicy Austrii, w Grecji naprawdę trudno jest się tam dopatrzeć prawdziwych uchodźców. Ta dzicz nie ma nic wspólnego z uchodźcami, to są silni w pełni sprawni mężczyźni, którzy wykorzystując zaistniałą sytuację chcą się dostać na Zachód zwabieni tamtejszym socjalem. Jeżeli są to uchodźcy, to pytam się: GDZIE SĄ ICH RODZINY?! Przecież każdy człowiek-uchodźca, uciekający przed wojną, ratuje najpierw swoich bliskich. Uchodźcy to całe rodziny, a nie pojedyncze, rozbestwione i chamowate osiłki.

  Stąd też należy powiedzieć jasno: TAK – dla uchodźców, ratujących życie swoje i swoich bliskich, których w imię słów Ewangelii należy przyjąć w dom, odziać i nakarmić. Stanowcze NIE – dla imigrantów jakich widzimy w przekazach medialnych. Niech wracają skąd przyszli. W razie potrzeby należy ich deportować nawet siłą, tak jak to robi np. Australia. UE musi wypracować formy weryfikacji tych, których przyjmuje. Już bowiem pojawiają się głosy, a nawet zdjęcia, rozpoznanych wśród rzekomych „uchodźców” dżihadystów, bojowników z Państwa Islamskiego, którzy wykorzystując sytuację chcą przeniknąć do Europy i organizować zamachy terrorystyczne. (http://pics.tinypic.pl/i/00699/2jhl4d6u8nk4.jpg)

  O co tak naprawdę zaapelował Papież?
  Papież mówił: W obliczu tragedii kilkudziesięciu tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią na wojnie czy z głodu, i kierują się ku nadziei życia, Ewangelia wzywa nas, abyśmy okazali bliskość najmniejszym i opuszczonym, abyśmy dali im konkretną nadzieję, byśmy nie mówili tylko: „odwagi, bądźcie cierpliwi!”

  Oraz dalej:

  Dlatego w perspektywie Jubileuszu Miłosierdzia apeluję do parafii, wspólnot zakonnych, klasztorów i sanktuariów w całej Europie, aby dały konkretne świadectwo Ewangelii i udzieliły gościny jednej rodzinie uchodźców. Będzie to konkretny gest w ramach przygotowań do Roku Świętego. (…) Zwracam się do moich braci biskupów w Europie, prawdziwych pasterzy, aby poparli ten mój apel w swoich diecezjach, pamiętając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości.

  EUREKA! Papież nie zachęca, nie apeluje o bezwarunkowe przyjęcie dzikich, rozszalałych, szukających dobrobytu i łatwego życia imigrantów, ale apeluje o przyjęcie UCHODŹCÓW. Nigdzie w papieskim apelu nie ma mowy o imigrantach, ale o UCHODŹCACH.

  Każdy uchodźca, który – jak sama nazwa wskakuje – uchodzi z życiem przed wojną, prześladowaniami etc. Musi być przyjęty, otrzymać minimum do przeżycia. Jeśli zaś chodzi o przyjmowanie imigrantów, to już nie ma tak ścisłego obowiązku. Jeśli jakiś kraj stać na to, to w imię powszechnego podziału dóbr i ludzkiej solidarności, powinien to uczynić. Mając jednak na uwadze (bez cienia egoizmu) – przede wszystkim – dobrobyt i spokój własnych obywateli, którzy mają do tego prawo i pierwszeństwo.

  Z kolei imigrant, który zostaje przez dany kraj, społeczność przyjęty powinien okazać należytą wdzięczność, przyjąć to, co mu się ofiarowuje, bez postawy roszczeniowej. Można tu przywołać stare polskie przysłowie: darowanemu koniu w zęby się nie zagląda. Powinien on pracować dla dobra kraju, społeczności, która gościnnie go przyjęła i pamiętać, że jest gościem czyli nie nadużywać gościnności.

  Niestety w przypadku imigrantów muzułmańskich jest to fikcja i pobożne życzenia! Wykazują oni postawę roszczeniową. Za nic mają kulturę i tradycje narodów wśród których się osiedlili (społecznościom muzułmańskim np. we Francji, Belgii, Holandii itd. przeszkadzają krzyże, szopki bożonarodzeniowe, choinki w miejscach publicznych itp.). Siłą narzucają swoją kulturę i domagają się wprowadzenia prawa szariatu, które nakazuje im ich pseudo-religia. Wywołują rozruchy i dopuszczają się aktów terrorystycznych, gwałtów i grabieży. Przykładów w tej materii niemal codziennie dostarczają nam media.

  Dla takich „imigrantów” nie ma miejsca wśród cywilizowanych narodów Europy, a tym bardziej w Polsce.
  Fragmenty z: http://www.fronda.pl/a/uchodzcy-czy-imigranci-oraz-o-co-tak-naprawde-zaapelowal-papiez,56520.html

 2. Ania pisze:

  Na wesoło 😉

 3. wobroniewiary pisze:

  W Chyżnem straż graniczna zatrzymała dziewięcioosobową grupę z Syrii i Iraku. Cudzoziemcy wjechali do Polski od strony Słowacji. Zaczęło się. Islamscy nielegalni imigranci wkraczają do Polski!

  „Funkcjonariusze natrafili na nich podczas kontroli ich samochodu na stacji benzynowej. Cudzoziemcy jechali ze Słowacji. Ośmiu z nich zostało przekazanych Słowakom, jeden – który złożył już na Węgrzech wniosek o status uchodźcy, trafił do strzeżonego ośrodka w Przemyślu” – informuje Tygodnik Podhalański.

  Jak pisze Tygodnik, mężczyzna chce pozostać w Polsce.

  Imigranci z Bliskiego Wschodu docierają do Unii Europejskiej (do Grecji) drogą morską. Ich celem są głównie Niemcy. Z Grecji przez Macedonię, Serbie i Węgry imigranci docierają do Austrii. Przez terytorium Serbii przewędrowało tylko w tym roku ponad 115 tys. imigrantów głównie z Bliskiego Wschodu.
  Źródło: http://www.fronda.pl/a/zaczelo-sie,56518.html

  • Maggie pisze:

   +++ o ile sie nie myle, to w Serbii jest mnostwo muzulmanow – tak mowil mi Chorwat, katolik.

  • Maggie pisze:

   Już IPad działa.
   Podejrzewam, że ci złapani na południowej granicy , nie do Polski ale przez Polskę do Niemiec dążyli. Tak jak, w Trylogii Sienkiewicza, Kmicić podchodził wojska szwedzkie, czy księcia Bogusława, od strony, z której się najmniej spodziewano.
   Ten jeden (mam nadzieję) potem i tak do Niemiec pójdzie – nie teraz, to po jakimś czasie.

 4. civis pisze:

  Admin strony dzieckonmp upomina biskupów i papieża:
  Papieżowi i biskupom którzy już zaapelowali aby wszystkie parafie przyjęły tych terrorystów mówię: służycie swoimi wypowiedziami samemu antychrystowi który realizuje swoje plany

 5. Marek pisze:

  Nie wiem czy ktoś z was zauważył że wczoraj mieliśmy referendum, taaak było wczoraj, ja przegapiłem 🙂
  referendum które:
  „było jednym z najdroższych sondaży w Europie – ocenił zastępca przewodniczącego PKW Wiesław Kozielewicz. Jak podkreślił, „tak niskiej frekwencji w głosowaniu ogólnokrajowym w Polsce nigdy nie było”.
  Frekwencja w niedzielnym referendum wyniosła 7,80 proc. co oznacza, że referendum nie jest wiążące”
  http://wpolityce.pl/polityka/264589-wiceszef-pkw-miazdzy-decyzje-komorowskiego-referendum-okazalo-sie-najdrozszym-sondazem-w-Europie
  I tak oto 100 milionów poszło w błotko, a co stać nas na taką rozrzutność.

 6. Paweł pisze:

  MODLITWY DO ŚW. DOMINIKA NA ZAKOŃCZENIE RÓŻAŃCA:

  Ojcze Święty Dominiku,
  Tego bractwa miłośniku.
  Polecaj nas Panu w Niebie,
  Pokornie prosimy Ciebie!

  Wiarę naszą i krainę,
  Polecajmy w Twą przyczynę:
  Broń nas głodu, moru, wojny,
  Zjednaj nam żywot spokojny.

  ANTYFONA
  Wielki Ojcze Patryarcho święty Dominiku, któryś przeważną świątobliwości Twojej przyczyną, wszystek świat od gniewu Boskiego wybawić raczył, a na ubłaganie majestatu Boga, za nauką Panny Przenajświętszej, modlitwę Różańca świętego postanowił. Chciej nas nabożnie żyjących, Twoją przyczyną przed Bogiem wspierać; a czasu śmierci naszej, pod płaszcz Twojej opieki ojcowskiej, wespół z innymi tej Matki miłosierdzia sługami, łaskawie przyjąć.

  V. Módl się za nami, święty Ojcze Dominiku,
  R. Abyśmy się stali godnymi obietnic Pana Chrystusowych.

  Módlmy się.
  Daj nam prosimy, Wszechmogący Boże, abyśmy, którzy ciężarem grzechów naszych jesteśmy przyciśnieni, Błogosławionego Dominika Wyznawcy Twojego przyczyną byli uwolnieni. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Tobą Bogiem Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

  [Zacytowane ze str. 271-272 książeczki do nabożeństwa „Zdrowaś Marya” wydanej w Wilnie w roku 1927 „nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego”, zaopatrzonej w kościelne pozwolenie druku:

  „Nihil obstat
  Wilno, 13. V. 1927 a.
  Dr. Albinus Jaroszewicz.
  Censor libr.

  IMPRIMATUR
  + Casimirus Michalkiewicz
  Episcopus Auxiliaris Vilnensis
  vic. gen.
  A. Mościcki
  pro Cancellario Curiae
  Vilnae, 13. V 1927 an.” ]

 7. civis pisze:

  Orban: Ich będą miliony. Ratujcie wreszcie chrześcijańską Europę!

  Premier Węgier Wiktor Orban w niedzielę wieczorem udzielił wywiadu niemieckiej telewizji ORF. Postawił sprawę jasno: by uratować Europę, Niemcy i Austria muszą zamknąć swoje granice dla tysięcy nielegalnych imigrantów! W przeciwnym razie skutki, jakie z tego wynikną, będą katastrofalne.

  Według Orbana oba wspomniane państwa powinny wyraźnie powiedzieć, że nie przyjmą już ani jednego uchodźcy. Jeżeli tego nie zrobią, to do Europy przyjadą wkrótce kolejni – i to już nie tysiące czy nawet setki tysięcy, ale miliony. Miliony muzułmanów, którzy nie będą mieli bynajmniej ochoty na to, by podzielać „europejskie wartości” i integrować się z resztą społeczeństwa tak, jak wymarzyła to sobie progresywna lewica…

  Orban mówił też, że rządy europejskie działają w absurdalny sposób. Przykładowo Austria wpuściła do swojego kraju imigrantów bez żadnych dokumentów, chociaż nie ma to najmniejszej nawet podstawy prawnej. Węgierski premier nie ma wątpliwości: większość z tych ludzi nie ucieka przed wojną, ale przyjechała tu tylko dlatego, by poprawić sobie swoje ekonomiczne położenie.

  Orban zapewnia, że Węgry mają dość pieniędzy i siły, by zaopiekować się wszystkimi, którzy naprawdę szukają pomocy. Ci ludzie tej pomocy jednak nie chcą – oni chcą po prostu jechać do Niemiec.

  „Problem nie leży po naszej stronie” – mówi Wiktor Orban.

 8. civis pisze:

  Kolejne przecieki. Polska ma przyjąć aż 11.5 tys imigrantów. Jak nie to zapłacimy!
  To już zaczyna być irytujące. Z kolejnego przecieku z UE wynika, że Polska musi przyjąć prawie 12 tys nielegalnych imigrantów, a jak nie to zapłaci karę!

  Niemcy, Francja, Hiszpania i Polska wezmą na siebie największy ciężar nielegalnej imigracji z Afryki oraz Bliskiego Wschodu, wynika z najnowszej propozycji Komisji Europejskiej – pisze „Le Monde”. Francuski dziennik twierdzi, że dotarł do szkicu propozycji, która ma być przedstawiona Parlamentowi Europejskiemu w środę. Wspomniane cztery kraje miałyby przyjąć w sumie prawie 80 tys. imigrantów ze 120 tys., których relokację planuje UE
  http://www.fronda.pl/a/kolejne-przecieki-polska-ma-przyjac-az-115-tys-imigrantow-jak-nie-to-zaplacimy,56517.html

  • Maggie pisze:

   Skandal, postawic kordony na granicy… bo to sa emigranci a nie uchodzczy, to sa kolonizatorzy, deasant szaranczy wrogiej Chrystusowi.

   W pierwszej kolejnosci: kazdy samotny mezczyzna bez zony i dzieci, tj bez rodziny, na statek i z powrotem, a reszte weryfikowac czy sa chrzescijaninami i jak nie… rowniez na statek.

   Jezu Chryste kroluj nam!
   +++

 9. wobroniewiary pisze:

  Innego znaczenia nabierają dla mnie słowa papieża Franciszka, że będzie papieżem, jeszcze rok, półtora i będzie musiał odejść….. islamiści u wrót Europy i nie o wiek czy o choroby tu chodzi.
  Drugi raz powiedział – przyznał się, że boi się cierpień fizycznych…. że jest słabeuszem pod tym względem.
  On wie, czuje a może i sama Najświętsza go przygotowuje…. czas wypełniania się proroctw, m.in. tego, że papież będzie uciekał z Rzymu…

  • julia pisze:

   Ewo przeszły mnie takie przykre ciarki jak przeczytałam , to co napisałaś…
   nie dlatego, że boję się śmierci z ich rąk .. ale , że to proroctwo nt. papieża jest tak bliskie spełnienia. To straszne, że rządy różnych państw ( bo jeśli chodzi o ludzi, większość jest na nie „) nie chcą widzieć w co nas wpychają.. w co samych siebie wpychają…
   O Boże miej litość…
   bo jeśli ten czarny scenariusz się wypełni to powtórzy się los milionów ludzi … jak za czasów 2 wojny św.
   i znów ten sam scenariusz…ludzie ludziom gotują ten los….
   ja osobiście jestem przerażona

  • Sylwia pisze:

   znalezione na fb ..
   Bardzo dobry komentarz do tego co się obecnie dzieje w Europie:

   „Moi mili, ja jestem muzułmaninem i mnie nikt kitu ani ciemnoty nie wciśnie. To co sie dzieje to jest regularna inwazja, nazywana w islamie Hijra(Hidżra), czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie, najczęściej pokojowe, bez walki. Ja sie tego boje bardziej niz większość z was bo wiem jak to sie prawdopodobnie skończy. Nikt mi nie powie ze setki tysięcy młodych mężczyzn w wieku poborowym jada tutaj ze strachu przed wojną. Nikt mi nie powie że ludzie wychowani na bliskim wschodzie i w azji dostosują sie do naszych, tak, naszych europejskich wartości. Jestem europejskim muzułmaninem , religia jest moja prywatna droga czczenia Boga a nie stylem życia czy doktryną polityczną. Na pierwszym miejscu jestem europejczykiem a wszystkie izmy zostawiam w domu. Boje sie ich, ponieważ oni narzuca nam w przeciągu kilku lat swój średniowieczny, feudalny i antydemokratyczny porządek, a ci którzy sie nie dostosują będą prześladowani. Matematyka nie kłamie: kazdy z samotnych ma pozostawiona gdzieś rodzinę, ktora korzystając z prawa UE ściągnie tutaj predzej czy później, wiec liczbę imigrantów nalezy już teraz pomnożyć raz 3 lub 4, dzietność muzułmańskich rodzin z tamtego obszaru to 3 dzieci w górę, wiec jesli teraz mamy milion muzułmańskich małżeństw w Europie to za 20 lat będzie ich 3 razy wiecej, optymistycznie licząc.
   Jeszcze jedna rzecz która mi sie rzuca w oczy: ci uchodzcy twierdza ze za przejazd o europy musza płacic po kilka tysiecy dolarów – skąd takie rzesze rzekomo biednych ludzi którzy wszystko stracili, maja takie pieniądze?
   Ja nie mam zludzeń ze jest to zaplanowana, gigantyczna akcja kolonizacji europy. I

 10. Marakuja pisze:

  Módlmy się! Różaniec naszą obroną. Idę na modlitwę.. A Wy?
  Za Ojca Świętego i Kościół i za nawrócenie grzeszników. Amen.

 11. julia pisze:

  jeszcze dodam..
  zastanawia mnie dlaczego akurat NIemcy stały się celem uchodzców… jest wiele krajów, które mają podobny socjal i dobre warunki.. zresztą Unia płaci każdemu panstwu za kazdego uchodzcę jednakowo…
  dlaczego znów NIemcy…

 12. wobroniewiary pisze:

  Ks. Cisło: W Europie imigranci próbowali w swoich ośrodkach wprowadzać prawo szariatu. I z takimi ludźmi mamy do czynienia

  Amerykanie rozwalili Bliski Wschód, umyli ręce, a dziś patrzą jak idioci co się dzieje
  — mówi portalowi wPolityce.pl ks. Waldemar Cisło z Organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  wPolityce.pl: W lutym brytyjskie media donosiły, że Państwo Islamskie grozi Europie falą masowych migracji, które zostaną przez PI wykorzystane do lokowania terrorystów na naszym kontynencie. Dziś widzimy falę imigracji do UE, a papież Franciszek wzywa do przyjmowania uchodźców. Jak chrześcijanie powinni się odnosić do tego problemu?
  Ks. Waldemar Cisło, Pomoc Kościołowi w Potrzebie: Pamiętajmy również o wcześniejszym apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który został wzmocniony obecnie słowami papieża Franciszka. Jako chrześcijanin te odezwy odczytuje, jako nakaz Ewangelii: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, bezdomnych w dom przyjąć. Na pewno chrześcijanie nie uchylają się od tego obowiązku. Jeśli ktoś stanie pod naszym domem, głodny czy spragniony, na pewno pomożemy. Tak przecież już się dzieje, tak było w Erbilu w Iraku, gdzie 100 tysięcy osób stanęło na ulicach. Miejscowy arcybiskup pisał do naszej organizacji z pytaniem co robić. Otworzono wtedy kościoły i przyjęto uchodźców. Kościół zawsze się tak zachowuje.
  Dziś ci ludzie przyjeżdżają z zupełnie innych kręgów kulturowych do Europy, a mieszkańcy krajów europejskich czują zagrożenie. Słusznie?

  http://wpolityce.pl/polityka/264565-ks-cislo-w-europie-imigranci-probowali-w-swoich-osrodkach-wprowadzac-prawo-szariatu-i-z-takimi-ludzmi-mamy-do-czynienia-nasz-wywiad

 13. civis pisze:

  Idzie się załamać. Wszystkiemu winien Franciszek a jedyny ratunek to pieczęć z masońskim znakiem sigillum dei.
  Dziecko znowu w akcji propagującej szatańskie pieczęcie i medaliki.
  Świat zwariował, jak cię arab nie zaatakuje to satanista plujący nienawiścią do papieża i katolików, wiernych Kościołowi i Franciszkowi

  • Sylwia pisze:

   Czarny szaleje i to widać na każdym kroku ..

   • wobroniewiary pisze:

    „Drodzy bracia i siostry, nie ma chrześcijaństwa bez prześladowań. Przypomnijcie sobie ostatnie błogosławieństwo: będą was ciągnąć do synagog, będą was prześladować, znieważać was – takie jest przeznaczenie chrześcijanina. I dziś w obliczu tego, co dzieje się w świecie, przy współwinnym milczeniu sił, które mogłyby zatrzymać te prześladowania, stajemy oto wobec przeznaczenia chrześcijanina. Mamy pójść tą samą drogą, co Jezus” – powiedział Papież.
    Zwracając się do koncelebransów Franciszek odniósł te słowa do rzezi Ormian, która dokonała się w Turcji przed stu laty.
    „Jest to pierwszy naród, który się nawrócił na chrześcijaństwo. Ormian prześladowano tylko dla tego, że byli chrześcijanami. My dziś jesteśmy przerażeni, kiedy słyszymy w dziennikach o tym, co robią niektóre ugrupowania terrorystów. Zarzynają ludzi tylko dlatego, że są chrześcijanami. Pomyślmy o tych męczennikach egipskich, którzy zostali zarżnięci, kiedy wymawiali imię Jezus” – powiedział Papież.

    http://pl.radiovaticana.va/news/2015/09/07/papiez_franciszek_nie_ma_chrześcijaństwa_bez_prześladowań/1170204

    • Sylwia pisze:

     Papież ma rację , prześladowania były zawsze i będą taki nasz los.. Quo Vadis Domine..

  • Maggie pisze:

   Acha, wylazi szydlo z worka, czyje jest to „dziecko”. Jesli jaki przyglup nie rozumie slowa uchodzca to nie rozumie slow o.Franciszka. To, ze propaguje okultyzm i lamanie I Przykazania .. to juz opetanie i straszliwa odpowiedzialnosc … bo ktoby zgorszyl jednego z tych maluczkich to lepiej byloby mu etc..

   Jezu Ty sie tym zajmij

   • wobroniewiary pisze:

    Maggie, przy całym splocie okoliczności jakie podaje civis – nie możesz mówić na tę osobę opętany. W Imię Jezusa – zabraniam! Tymi słowami nasyłasz na tę osobę więcej demonów. Zniewolenie i uleganie fałszywych orędziom to nie opętanie!

    • Maggie pisze:

     Sorry, ale nie powiedzialam, ze on jest opetany lecz, ze to opetanie tak czynic. Nie bede w ogole tego zwrotu uzywac. Niech Matka Najswietsza ich wyprowadzi z mrokow zludy i bledow.
     Jezu Ty sie tym zajmij – blagam usilnie w pokorze serca
     Jezu Tys Panem i Krolem, kruluj nam.

    • wobroniewiary pisze:

     🙂
     Lepiej nie używać jak nadużyć…
     Mnie ciągle słabo…po tym filmie… papież tyle cierpi a tu jeszcze go obwiniają ale jego dzisiejsze słowa z Domu św. Marty mówią wszystko.
     I nie mogę pojąć jak Bóg kocha wszystkich -takie kanalie terrostyczne też…. i MBM kocha, i jej zaślepionych popleczników, zdrajców, sekciarzy, gwałcicieli, morderców…mnie i Ciebie…i umarł za nas…. pomódlmy się dziś jeszcze…za papieża i o pokój na świecie i o Polskę wolną od wszelkiej zarazy (PO i muzułmanów z ISIS i wszelkiego innego zła)

    • Maggie pisze:

     Napisalam kroluj przez o zamkniete, a jak „sie” opublikowalo?
     ide napic sie wody egzorcyzmowanej
     Jezus jest Panem!

  • Wojtek pisze:

   Nie będę prorokował, ale chyba koniec rzeczywiście jest bliski. Jeśli szybko nie nadejdzie to nawet w Polsce może Chrześcijaństwo nie przetrwać.

   Boże, zlituj się ❤

 14. mkm80 pisze:

  Kochani. Cóż powiedzieć? Historia lubi się powtarzać, niestety. Najprościej i najsensowniej porównać dzisiejsze wydarzenia do starożytnego Rzymu. Dwie główne przyczyny jego upadku: 1. totalny upadek obyczajów, 2. niewłaściwe, wynikające z punktu 1, postępowanie wobec barbarzyńców (dzisiaj w imię kultury politycznej używamy słowa uchodźcy).
  Europa pod odcięciu korzeni chrześcijańskich jest w agonii obyczajowej (Sodoma i Gomora), kulturowej i politycznej (w dzisiejszej nowomowie (Orwell by się uśmiał) nazywa się to „pełną wolnością i rozkwitem” lub „jesteśmy bezpieczni jak nigdy w historii”, „najdłuższy okres pokoju w Europie” – takie przekonania, jak uczy historia, zawsze poprzedzają wielkie wojny, katastrofy lub klęski) więc nie jest w stanie odpowiednio zareagować na zagrożenie które jest zagrożeniem „stricto” duchowym i cywilizacyjnym.
  Widać jak na dłoni miałkość, bylejakość i słabość naszych „przywódców” politycznych, totalny bezsens ich idei multikultury która, jak każda utopia, prowadzi prędzej czy później do tragedii. Ale przecież nie przyznają się do tego, że ten nowy „fundament” na którym budowali „nową” (czytaj – bez Boga) Europę to zwykły domek z kart i pierwsza burza go zmiecie.
  Tylko nasz wspaniały Papież Franciszek zachowuje się godnie, jak mąż stanu, ma więcej odwagi, honoru i siły niż np. Merkel, a nie ma ani jednego czołgu,samolotu ani Watykan nie jest potęgą gospodarczą mogącą wywierać presję na innych…Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Świętym!
  Najważniejsze pytanie jakie padło w dyskusji na ten temat brzmi: dlaczego do Europy? A nie do Indii, krajów arabskich (dlaczego islamiści nie wspierają islamistów w biedzie? nie przygarną ich pod swój dach?tylko zachęcają do migracji na Europę), Chin, Izraela, USA, Brazylii….?
  Bo Europa, jako kontynent jest martwy – demograficznie, politycznie, kulturowo, społecznie i gospodarczo a ożywić ją może tylko i wyłącznie powrót do korzeni, do Jezusa i Maryjii.
  Najgorsze jest to, że już niestety za późno, by zalewającą nas falę barbarzyństwa powstrzymać, nie da się kilkunastu lat zaniedbań naprawić jednym rozporządzeniem czy siłą militarną. Dla państwa silnego zdrową rodziną i wiarą taka fala byłaby tylko problemem do rozwiązania, dla państwa „singli”, gender i „róbta co chceta” ta fala jest śmiertelnym zagrożeniem. Z tym zastrzeżeniem, że to, co dla nas niemożliwe, dla Boga jest możliwe. Mamy przecież broń, która jest najsilniejszą bronią na świecie całym – Różaniec Święty. Zaufajmy Pannie Przenajświętszej!
  Boże, Ojcze nasz Najmiłosierniejszy, niech dzieje się Twoja wola.
  Jezu, ufam Tobie!

 15. robert pisze:

  Szczęśliwy naród ,którego Bogiem jest Pan.Nie bójcie się.

 16. wobroniewiary pisze:

  Starcia w węgierskim ośrodku dla imigrantów. Policja użyła gazu pieprzowego

  Węgierska policja użyła w poniedziałek gazu pieprzowego przeciwko grupie uchodźców, którzy siłą wydostali się z ośrodka rejestracyjnego dla imigrantów w miejscowości Roeszke przy granicy z Serbią i ruszyli w stronę Budapesztu.

  Kilkuset imigrantów przełamało po południu kordon policyjny wokół ośrodka i udało im się po starciach z policją przedostać przez pola na autostradę M5 Belgrad-Budapeszt, skąd ruszyli po niewłaściwej stronie drogi na północ w kierunku stolicy Węgier.

  Policja zablokowała ruch samochodów w obu kierunkach, lecz nie próbowała już zatrzymać uchodźców. Nad autostradą krążył śmigłowiec, monitorujący sytuację. Gdy ekipy telewizyjne filmowały pieszych, dziesiątki z nich wznosiło ramiona, wykrzykując „Niemcy, Niemcy”.
  http://wpolityce.pl/swiat/264618-starcia-w-wegierskim-osrodku-dla-imigrantow-policja-uzyla-gazu-pieprzowego

 17. wobroniewiary pisze:

  Patriarcha Ignacy III Younan: kraje arabskie powinny przyjąć uchodźców

  Kraje arabskie powinny przyjąć migrantów uciekających przed wojną i przemocą. Obozy uchodźców na ich terenie należy utworzyć pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z taką propozycją wystąpił syryjskokatolicki patriarcha Antiochii Ignacy Józef III Younan. Hierarcha wskazał, że kraje te dysponują odpowiednim terytorium, są też wystarczającą bogate, by podjąć materialną odpowiedzialność za uchodźców. Jako przykład wymienił tu m.in. Arabię Saudyjską i Emiraty Arabskie. Przypomniał ponadto, że mieszkańców tych terenów z uchodźcami łączą wspólny język, religia i kultura

  http://pl.radiovaticana.va/news/2015/09/07/patriarcha_antiochii_kraje_arabskie_muszą_przyjąć_uchodźców/1170247

 18. AnnaSawa pisze:

  Polecam:

  (obok kolejne 4 części)

 19. wobroniewiary pisze:

  Prymas Polski o przyjęciu uchodźców: To nie może być spontaniczna, czy emocjonalna reakcja

  Przyjęcie uchodźców wymaga decyzji biskupów, rozmów na ten temat i jakiegoś skoordynowanego działania w skali całego Kościoła w Polsce. Nie może to być pozostawione jakiejś spontanicznej czy emocjonalnej reakcji

  —powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak.

  Zapytany, czy Kościół w Polsce jest przygotowany na przyjęcie uchodźców, prymas powiedział, że trudno jest o odpowiedź na to pytanie.

  Liczymy na to, że zarówno Caritas Polska jak i Kościół w Potrzebie, mając takie doświadczenie w bardzo konkretnej pomocy uchodźcom w różnych obozach, czy to na ternie Syrii, czy na terenie Libanu, czy też na terenie Iraku, może również w Polsce dopomóc konkretnie i w parafiach, i wobec różnych wspólnot, uczyć po prostu, w jaki sposób uchodźców będzie można przyjmować

  —podkreślił abp Polak.

  Dodał, że to nie jest tak prosta odpowiedź, czy my już jesteśmy na to przygotowani.

  Stajemy wobec wielkiego wyzwania, do którego powinniśmy dorastać. I pewnie gotowych rozwiązań jako takich nie ma. One na pewno będą się tworzyć. Liczymy bardzo na doświadczenie, które Kościół w Polsce wykazuje i ma wobec uchodźców na tych terenach, gdzie pomaga od wielu lat

  —powiedział prymas.

  Na pytanie, w jaki sposób Kościół w Polsce będzie starał się odpowiedzieć na apel papieża Franciszka, by każda parafia czy klasztor przyjęła uchodźców, prymas odpowiedział, że to:

  wymaga decyzji biskupów, rozmów i jakiegoś skoordynowanego działania, które będzie w skali całego Kościoła w Polsce i nie może to być pozostawione jakiejś spontanicznej czy emocjonalnej reakcji.

  Jest rzeczą oczywistą, podkreślił abp Polak, że wobec tragedii, jaka się dzieje:

  musimy być wrażliwi, a przede wszystkim wewnętrznie otwarci na przyjęcie uchodźców.

  Zaznaczył jednocześnie, że taka konkretna realizacja, sposób w jaki to będzie możliwe:

  nie może dokonywać się bez jakiejś konkretnej współpracy ze strukturami państwowymi.
  Całość: http://wpolityce.pl/kosciol/264636-prymas-polski-o-przyjeciu-uchodzcow-to-nie-moze-byc-spontaniczna-czy-emocjonalna-reakcja

 20. Pingback: Święty Dominik: Szatan najbardziej boi się Matki Bożej, bo Ona ma największą władzę | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s