Zobacz gdzie modlił się Jezus

Zobacz gdzie modlił się Jezus

grota

Podróżując do Libanu, możemy się modlić w tych samych miejscach, gdzie do Boga wznosili swoje myśli starotestamentalni prorocy, Jezus ze swoimi uczniami, a także wielu świętych pustelników !

O pobycie Jezusa na terenach dzisiejszego Libanu mówią nam ewangeliści. Niemiecka mistyczka Katarzyna Emmerich, którą Św. Jan Paweł II ogłosił błogosławioną w swoich wizjach widziała dodatkowe szczegóły tych wydarzeń.

góry

Tekst, który cytujemy pochodzi z zapisków Klemensa Brentano; „Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza; Według widzeń bł. Anny Katarzyny Emmerich. Wielu badaczy zadziwionych było, że wizjonerka, która była prostą kobietą, nigdy nie odwiedzającą opisywanych miejsc, w wizjach potrafiła dobrze je opisać.

W rozdziale „Podróż Jezusa przez Liban do Sydonu i Sarepty” opisane jest jak „Jezus zwrócił się teraz od jeziora ku górom Libanu, a to głównie z powodu pogłosek i pewnego zamieszania. Wielu uważało Jana za Mesjasza, inni mówili, że jest nim Ten, na którego Jan wskazuje. Towarzyszyło Jezusowi około sześciu do dwunastu młodzieńców, a po drodze jedni odchodzili, drudzy przychodzili, i tak liczba ich wciąż się zmieniała. Słuchali pilnie Jego nauki i nieraz przychodziło im na myśl, że zapewne On jest Tym, na którego Jan wskazuje. Jezus nie obcował bliżej z żadnym z nich; umiał być w ich towarzystwie odosobnionym, a jednak rzucał posiew i przygotowywał żniwo.” Czym były te „miejsca odosobnione”? Często były to jaskinie.

modlitwa

Liban przechowuje tradycję, która wspomina, że Jezus szukając odosobnienia zatrzymał się przez trzy dni w jednej z jaskini w miejscowości Qana. Do dzisiaj Libańczycy pamiętają o tym i ustawiają tam płonące świece.

Jaskinie Libanu służyły jako miejsce modlitwy już w czasach Eliasza, zatem podróżując do Libanu, możemy się modlić w tych samych miejscach, gdzie do Boga wznosili swoje myśli starotestamentalni prorocy, Jezus ze swoimi uczniami, a także wielu świętych pustelników, aż po czasy współczesne! Ty także możesz odwiedzić tę krainę!

„Pojedź z nami na pielgrzymkę do św. Charbela!”

Chętnych do udziału w pielgrzymce prosimy o kontakt pod adresem: wobroniewiary@gmail.com

Program pielgrzymki pdf: (kliknij)

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać link do naszej strony i tego artykułu, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji Charbel.com.pl. i wobroniewiaryitradycji.wordpress.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zobacz gdzie modlił się Jezus

  1. Malgorzata Maria pisze:

    Jak bezpieczne jest w tej chwili podroz do Libanu?

  2. Pingback: Zobacz gdzie modlił się Jezus | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s