ks. Antonello Cadeddu do Polaków: Krew przodków wyprasza wam Boże miłosierdzie!

Ks. Antonello w czasie spotkania z dziennikarzami podzielił się szczególnym proroctwem  dotyczącym naszego kraju. – Gdy byłem w Polsce po raz pierwszy, zobaczyłem w wizji Jezusa Miłosiernego, który stąd, z Polski wylewał ze swego serca promienie miłosierdzia na całą Europę – mówił misjonarz. – Widziałem także stygmaty św. o. Pio, z których wypływała krew – ciągnął dalej. – Bóg chce wylewać swoje miłosierdzie na Europę

„Polska ma bardzo ważne zadanie do spełnienia, zazdroszczę wam!” – powiedział dziennikarzom włoski misjonarz, ks. Antonello Cadeddu, który gości właśnie w naszym kraju.

– Wy Polacy macie wielką odpowiedzialność wobec Europy i świata. Ta odpowiedzialność to głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu – powiedział ks. Antonello Cadeddu. Żartobliwie przyznał, że zazdrości nam tej wyjątkowej misji. Podkreślił, że nie bez przyczyny to właśnie z Polski wywodzą się św. s. Faustyna i św. Jan Paweł II – główni propagatorzy kultu Bożego Miłosierdzia.

Ks. Antonello w czasie spotkania z dziennikarzami podzielił się szczególnym proroctwem  dotyczącym naszego kraju. – Gdy byłem w Polsce po raz pierwszy, zobaczyłem w wizji Jezusa Miłosiernego, który stąd, z Polski wylewał ze swego serca promienie miłosierdzia na całą Europę – mówił misjonarz. – Widziałem także stygmaty św. o. Pio, z których wypływała krew – ciągnął dalej. – Bóg chce wylewać swoje miłosierdzie na Europę – uważa kapłan.

Cadeddu zwrócił uwagę, że Europa i świat znajdują się teraz w szczególnym punkcie historii.  Widmo rosyjskiej inwazji na kolejne państwa, a szczególnie na Polskę, jest bardzo realne. – Od tysiąca lat żyjecie w niepokoju o losy waszego kraju, który tyle razy był zagrożony – powiedział.

– Polska to ziemia cudowna, ponieważ wy, Polacy macie bardzo otwarte serca na potrzebujących. Wierzę, że to dlatego, że przez lata bardzo cierpieliście. Kto cierpi, zwykle jest bardziej otwarty na innych. To jest ziemia nasączona krwią. Ta krew woła o miłosierdzie – mówił o naszym kraju w rozmowie z portalem Fronda.pl włoski kapłan.

– Widzę, że wasz Kościół coraz bardziej stara się żyć przesłaniem o Bożym miłosierdziu – powiedział ks. Cadeddu. – Nieprzypadkowo w Roku Miłosierdzia Światowe Dni Młodzieży odbędą się właśnie w Polsce – zauważył kapłan. – Wiecie dlaczego Jezus po prawie dwóch tysiącach lat ukazał się tutaj, w Polsce św. Faustynie? Stało się to tak późno, ponieważ On musiał się wcześniej nauczyć polskiego, żeby mógł porozmawiać z s. Faustyną – zażartował nasz rozmówca.

– Tylko Boże miłosierdzie może przemienić świat i dlatego papież Franciszek rok 2016 ustanowił Rokiem Bożego Miłosierdzia- podkreślił z mocą misjonarz. – Chciałbym, abyście zwrócili uwagę na fakt, że w przyszłym roku będziemy też świętowali stulecie objawień fatimskich – mówił gość. Jego zdaniem, te okoliczności powinny skłonić wszystkich do refleksji nad losami świata i podjęcia odpowiedzialności za nie.

Po krótkiej konferencji ks. Cadeddu odpowiadał jeszcze na indywidualne pytania dziennikarzy. Zapytany o doświadczenie Bożego miłosierdzia wśród ludności której posługuje, podzielił się dwoma szczególnymi świadectwami.

– Przyszedł do mnie gangster, który zabił 33 osoby – mówi kapłan.- Gdy ów mężczyzna miał 12 lat, ojciec dał mu pistolet, by zabił człowieka. To wydarzenie rozpoczęło ciąg tragicznych wydarzeń w jego życiu. Szybko stał się uzależniony od narkotyków. Kiedy przyszedł do naszej wspólnoty, był bardzo zdesperowany, prosił, by mógł zamieszkać w naszym domu. Gdy modliłem się nad nim, miał spoczynek w Duchu Świętym. Wstając, uścisnął mnie i opowiedział o tym, co zobaczył w wizji – znalazł się w pokoju, w którym był Jezus i te 33 osoby, które zamordował. Obok Jezusa stała Maryja. Dodawała mu odwagi prosząc, by podszedł do Jezusa i do tych osób i pojednał się z nimi. Jezus otworzył szeroko swe  ramiona, aby go przytulić. Gdy położył  głowę na piersi Jezusa,  z Jego serca wylała się krew, która go  obmyła. Jezus powiedział, że wybacza mu to, czego się dopuścił. Pozostałe osoby również mu przebaczyły – opowiadał misjonarz.

Innego cudu duchowej przemiany, jaki dokonał się także w czasie spoczynku w Duchu Świętym doświadczył mężczyzna, który przez 20 lat żył w udręczeniu z powodu samobójczej śmierci swojej matki, której był świadkiem. Mimo ogromnego bogactwa jakie posiadał, przez wszystkie te lata czuł się głęboko nieszczęśliwy. – W czasie spoczynku ten człowiek zobaczył swoją mamę, która powiedziała mu, że nie powinien być zdesperowany, gdyż w momencie, gdy spadała na ziemię z ósmego piętra, prosiła Boga Ojca o wybaczenie tego, co zrobiła. Według tej wizji, była już w Niebie – mówił charyzmatyk. – Miłosierdzie Boże ratuje nas w każdej sytuacji, ono nie ma względu na osoby – podsumowuje kapłan.

Jak zaznaczył, Pan Bóg czyni cuda po to, by człowiek ogłaszał Jego miłosierdzie. Zaznaczył, że przekazicielami Dobrej Nowiny może być każdy z nas w swoim środowisku. Rola mediów jest tu zaś szczególna. – Na świat wylewa się Boże miłosierdzie dzięki temu, że Bóg posłał swego jedynego Syna, który umarł za nasze grzechy. Głosząc światu Boże miłosierdzie, dźwigamy ludzkość do życia. Zastanówcie się, ileż dobra można pokazać poprzez telewizję?! – apelował ks. Antonello.

Na konferencji w siedzibie Episkopatu była także obecna pochodząca z Brazylii s. Ana Santos, jedną z misjonarek Przymierza Miłosierdzia, która od trzech lat mieszka w Polsce. Opowiadała o swojej posłudze we wspólnocie. – Pochodzę z prostej, ubogiej rodziny, ale nigdy nie widziałam takiej wielkiej nędzy, jak w faweli w San Paulo. Gdy przyjechałam do tego miejsca, usłyszałam w sercu słowa Jezusa: „jeśli chcesz kogoś kochać, kochaj tych, ponieważ to są ci, których najbardziej kocham” – mówiła. To doświadczenie miało wpływ na decyzję s. Any o wstąpieniu do wspólnoty i zostaniu misjonarką.

Wczorajsze spotkanie z charyzmatycznym kapłanem w siedzibie Episkopatu było połączone z prezentacją publikacji ks. Antonello Cadeddu i ks. Enrique  Porcu: „Boże marzenie”, „Twoje słowo jest lampą dla moich stóp”, „Spoczynek w Duchu Świętym” i „W oceanie nieskończonego Miłosierdzia”,  które ukazały się nakładem wydawnictwa Esprit. Można w nich przeczytać  o początkach wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, znaleźć historie nawróceń i uzdrowień oraz skorzystać z zamieszczonych przez kapłanów modlitw. Autorzy chcą przez te lektury rozpropagować przekazane światu przez św. s. Faustynę Kowalską orędzie o Bożym Miłosierdziu.

Kult Bożego miłosierdzia i osoba św. s. Faustyny zajmują szczególne miejsce w posłudze wspólnoty, której ks. Cadeddu jest współzałożycielem. – Jest czymś zdumiewającym, że Pan Jezus posłużył się tą prostą kobietą, aby przekazać światu swe wielkie orędzie – powiedział o. Antonello. – Ta  chorowita dziewczyna, która całe życie spędziła w zakonie, jest dziś znana na całym świecie – wzruszył się kapłan.

Ks. Antonello Cadeddu wraz z ks. Enrique Porcu i świecką misjonarką Marią Paulą założyli w 2000 r. w Sao Paolo wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Ich grupy i  wspólnoty działąją obecnie w 36 miastach w Brazylii oraz w Portugalii, we Włoszech, we Francji, Belgii i w Polsce. Przymierze Miłosierdzia ma w Polsce swoje wspólnoty w Buku, Czarnkowie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie oraz w Wolsztynie.

Członkowie  Przymierza Miłosierdzia ewangelizację ubogich i wykluczonych społecznie – bezdomnych, prostytutki, więziźniów czy mieszkańców domów pomocy społecznej, prowadzą rekolekcje ewangelizacyjne. Najaktywniejszymi członkami są osoby, które złożyły przyrzeczenia życia zgodnego z charyzmatem – misjonarze. Mogą to być zarówno osoby konsekrowane, jak i świeckie. Bardzo często członkami wspólnoty zostają ci, którzy doświadczyli w niej swego nawrócenia.
Emilia Drożdż: Fronda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

94 odpowiedzi na „ks. Antonello Cadeddu do Polaków: Krew przodków wyprasza wam Boże miłosierdzie!

 1. wobroniewiary pisze:

  Obym tylko doszła do Ciebie

  ” Mój Boże, obym tylko doszła do Ciebie! Jestem gotowa przejść przez wodę, przez ogień, nawet przez piekło, jeśli zechcesz, ale niech Ciebie znajdę! „. -św. Mała Arabka
  (Św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego)

 2. wobroniewiary pisze:

  „Dobrze modlić się i mówić do Boga «Ojcze» możemy jedynie wówczas, gdy w naszym sercu jest pokój z innymi, z braćmi – mówił Franciszek. – Ktoś jednak powie: «Ależ ten mi zrobił to, tamten tamto itd.». Przebaczaj. Przebaczaj, to i Bóg tobie przebaczy. I tak nasza słabość z pomocą Bożą na modlitwie staje się mocą, bo przebaczenie to wielka siła. Trzeba być mocnym, by przebaczać, ale ta moc jest łaską, którą powinniśmy przyjmować od Pana, bo sami jesteśmy słabi”.
  http://papiez.wiara.pl/doc/2549951.Papiez-o-o-slabosci-modlitwie-i-przebaczeniu

 3. Maria Magdalena pisze:

  UWAGA! Adopcja dla homoseksualistów już za tydzień w polskim prawie
  Rząd wyszedł naprzeciw najbardziej radykalnym postulatom środowisk LGBT, które propagowano podczas ostatniej „parady równości”.

  Rząd wyszedł naprzeciw najbardziej radykalnym postulatom środowisk LGBT, które propagowano podczas ostatniej „parady równości”. Już w przyszłym tygodniu koalicja rządząca wraz z lewicą przegłosuje rządowy projekt ustawy legalizującej in vitro, który w ostatnim rozdziale, w art. 91 pkt 3 przewiduje wprowadzenie do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego art. 75¹ tworzącego możliwość uzyskania statusu prawnego ojca mężczyźnie względem obcego mu dziecka poczętego in vitro. W tym celu wystarczy, by matka surogatka nosząca ciążę z dzieckiem poczętym in vitro oświadczyła, że będzie on ojcem dziecka.
  http://www.fronda.pl/a/uwaga-adopcja-dla-homoseksualistow-juz-za-tydzien-w-polskim-prawie,52909.html

 4. wobroniewiary pisze:

  Polska jest wybrana przez Boga
  Jan Budziaszek mówi, że jak widzi wielotysięczne tłumy, które wielbią Boga podczas różnych spotkań z mistykami, to czuje, że „jeszcze Polska nie zginęła”. „Jesteśmy wybrani. Uspokajam, to nie jest nasz pomysł. To nie Polacy wymyślili. Nie ma w tym żadnej naszej zasługi. Maryja objawia się w 1608 roku w Neapolu Giulio Mancinellemu i pyta: „Słuchaj, a dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski?” I mówi to do jakiegoś Włocha, a nie faceta z Krakowa! (śmiech). „Ja ten naród wybrałam przed wiekami, mam dla niego wspaniały plan”:.

  I dalej: „Powiem coś, co możesz uznać za wytwór mojej wybujałej wyobraźni, ale myślę, że słowa Jezusa: „Stąd wyjdzie iskra, która przygotuje świat na moje ostateczne przyjście” zrealizują się, gdy cała Polska w wieczór Bożego Ciała padnie na kolana, by uwielbiać Jezusa, a zdumiony świat zawoła: „Gdyby Boga nie było, to nie byłoby możliwe”.

  Budziaszek wie, że nasza wiara jest często wyśmiewana czy wyszydzana, zwłaszcza przez tzw. Zlaicyzowanych Europejczyków: „Na razie jesteśmy pośmiewiskiem Europy, która ryczy ze śmiechu, widząc naszą pobożność, przywiązanie do tradycji. Okazuje się, że w Boże Ciało wyrastają jak grzyby po deszczu koncerty uwielbienia. To nie są „występy” – to przejście Ducha Świętego przez Polskę”.
  http://www.fronda.pl/a/polska-jest-wybrana-przez-boga,52916.html

 5. Małgosia pisze:

  Korwin-Mikke rzuca przekleństwa na wyborców PIS „żeby wam ręka uschła”
  Monika Olejnik pytała również swojego gościa o przyszłe wybory parlamentarne. – Ważne jest jedno. Żeby wam ręka uschła drodzy wyborcy, abyście nie zagłosowali na PiS w wyborach – apelował Korwin-Mikke
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/janusz-korwin-mikke-apeluje-do-polakow-nie-glosujcie-na-pis/37j9bk

 6. mariaP pisze:

  Ten program byl juz gloszony przez innych Wielkich Mezow :

  … Jesteście Rycerzami wiary i w tej roli będziecie najlepszymi Rycerzami Polski
  –Pius XI

  … Mieliśmy być Cyrenejczykiem Chrystusa w Jego pochodzie przez dzieje .
  Dajmy świadectwo Prawdzie Bożej.
  – kard.St.Wyszynski

  … Europa potrzebuje Polski .
  Kościȯł w Europie potrzebuje świadectwa Polakȯw.
  – Jan Paweł II

  … Ojczyzno moja kochana, Polsko!
  Bȯg cię wywyższa i wyszczegȯlnia, ale umiej być wdzięczną.
  – S. Faustyna

  °°°
  Ksiadz Antonello grzecznie przypomina o naszej Narodowej odpowiedzialnosci wobec ziomkow , ktorym „nie po drodze ” , wobec Narodow Europy i swiata .
  Przypomina , bo Bog przypomina !!!
  Ale czy zdola nas przebudzic , postawic na nogi , porwac ?
  Sprzed komputera ?
  Matka Urszula Ledochowska mawiala kiedys :
  ” jeszcze Polska nie zginela , poki my kochamy ”
  Czy nie zginela ?
  Bo ta milosc , to nie kolejna konferencja o ratowaniu Europy , ale swiadectwo .
  Na przyklad swiadectwo Matki Teresy z Kalkuty ( trzeba nadmienic , swiadectwo trudne , codziennie rano przygotowywala sie do skladania tego swiadectwa poprzez adoracje Najswietszego Sakramentu ,) .
  … Rozumiala , ze nie ma gorszego glodu , jak nieugaszony glod Boga .
  Nieuswiadomiony glod Boga .
  Pustka i rozpacz.
  I my patrzymy codziennie na ta Biede i o rose prosimy !!
  Jak dla siebie prosimy !
  … Boże bliski, przemień zamknięte oczy
  w oczy szeroko otwarte –
  i nikły podmuch duszy drgającej w szczelinach róż
  otocz ogromnym wiatrem !
  -Ks. Karol Wojtyła
  ***

  – Kiedys Brandstaetter pisal , ze ” czlowiek jest ojczyzna Boga ” .
  Widac , Bog mocno teskni !!!

 7. Joan pisze:

  Dziekuje Panu za te strone i wielu Lask dla prowadzacych. 🙂

 8. a. pisze:

  Przystąpiłam wczoraj do Eucharystii w postawie klęczącej, a Ksiądz od jakiegoś już czasu, chciał nam pokazać, że u niego na Mszy św przyjmuje się Komunię na stojąco, więc zdenerwował się, że mimo iż wszystkich z tej Mszy św udało mu się „nawrócić”, to jedna się wyłamała…, więc dostało mi się z ambony…, że więcej Łask od Boga można otrzymać poddając się Bożej Opatrzności podczas Mszy świętej, niż wtedy kiedy wypełnia się swoją wole… Mniej więcej tak to ujął. Co mam zrobić podczas kolejnych Mszy św. za moją św. p. babcię? Gdyby nie to że w tym właśnie kościele zamówione są Msze św jeszcze w czerwcu i przez cały lipiec, to mogłabym nie chodzić, tam do kościoła.., bo przecież można wybrać taki Kościół gdzie pozwalają klękać, ale następna Msza św zamówiona za babcię będzie ode mnie, więc nie wiem czy w tym czasie pojechać do innego kościoła i wysłuchać Mszy św w intencji babci i w tym innym kościele przyjąć Komunię św w postawie klęczącej? Gdybym tutaj nadal przyjęła w postawie klęczącej, to Ksiądz mógłby to uznać za złośliwość, wobec niego, a ja do niego nic nie mam…

  • Maria z Warszawy pisze:

   @a. na Twoim miejscu spróbowałabym najpierw porozmawiać z księdzem i poprosiłabym aby wskazał mi, kto zabronił klękania przed Bogiem?

  • Sebro pisze:

   Można też posłużyć sie cytatem z listu do Filipian: „…aby na Imię Jezusa zgięło sie każde kolano istot niebieskich, ziemskich i podziemnych”.
   Jest też instrukcja dot. sprawowania liturgii i sakramentów z 2004r. autorstwa odpowiedniej kongregacji, która wyraźnie mówi, że żaden kapłan nie ma prawa zabronić przyjmowania Komunii na klęcząco

  • Ola pisze:

   Pokora jest w posłuszeństwie.Kapłan ma rację,że więcej łask otrzymuje się przez umartwienie swojej woli,swojej racji.
   Potwierdza to życie,świadectwo wielu św. mistyków m. innymi św. Faustyny,kiedy to Pan Jezus prosił ją o różne pobożne praktyki,a przełożeni nie pozwalali na nie.Ona była zawsze posłuszna przełożonym a nie Panu Jezusowi,za co potem Pan Jezus ją chwalił i to właśnie mówił,że wiecej łaski zsyła przez posłuszeństwo przełożonym,kapłanom,niż by zesłał przez te pobożne praktyki,o które ją prosił.Bardzo często mówił do Niej o posłuszeństwie przełożonym,spowiednikom i że „niczego więcej od niej nie żąda jak tylko posłuszeństwa”.

   fragment z „Dzienniczka” św.Faustyny:
   „W pewnej chwili powiedział mi Jezus: Idź o matki przełożonej i poproś, żeby ci pozwoliła przez siedem dni nosić włosiennicę i raz w nocy wstaniesz i przyjdziesz do kaplicy. Odpowiedziałam, że dobrze, jednak miałam pewną trudność pójść do przełożonej. Wieczorem Jezus mi się zapytał: Dokąd odkładać będziesz? Postanowiłam przy pierwszym spotkaniu powiedzieć o tym matce przełożonej. Na drugi dzień przed południem zauważyłam, że matka przełożona idzie do refektarza, a że kuchnia, refektarz i pokoik siostry Alojzy jest prawie razem, więc poprosiłam matkę przełożoną do pokoiku siostry Alojzy i powiedziałam żądanie Pana Jezusa. Na to odpowiedziała mi matka, że: Nie pozwalam siostrze na żadne noszenie włosiennicy. Nic absolutnie. Jeżeli Pan Jezus da siostrze siły kolosa, to ja pozwolę na te umartwienia. Przeprosiłam matkę, że zabieram czas, i wyszłam z pokoiku. Wtem ujrzałam Pana Jezusa, który stał w drzwiach kuchni, i powiedziałam Panu: Każesz mi iść prosić o te umartwienia, a matka przełożona nie chce mi pozwolić. Wtem Jezus rzekł do mnie: Byłem tutaj podczas tej rozmowy z przełożoną i wiem wszystko, i nie żądam twoich umartwień, ale posłuszeństwa. Przez to oddajesz mi wielką chwalę, a sobie skarbisz zasługę. ”

   A tutaj cały ogrom cytatów zwązanych z tym tematem:
   http://www.faustyna.pl/zmbm/konkordancja-do-dzienniczka-sw-siostry-faustyny/?search=Pos%C5%82usze%C5%84stwo

   • mariaP pisze:

    Te drobiazgi , to jak pucle , z których powstaje obraz .
    Jaki obraz?
    &&&
    Pytalam kiedys Siostry Nazaretanki , ktora sprzedawala w niedziele w sklepiku przykoscielnym prase polska . A byla tam i Tina, i Claudia , i to wszystko co lezy na polce w kiosku Ruchu .
    – Siostro , dlaczego Siostra sprzedaje ludziom te pismidla , przeciez tam jest cala antyEwangelia , siedem grzechow glownych i grzech przeciw Duchowi Swietemu , dlaczego Siostra , Oblubienica Chrystusa ludziom to podaje ?!
    A Siostra odpowiedziala :
    Bo mi kazano , a ja musze byc posluszna !!!

    Pomyslalam , ze w Norymberdze tez sie tlumaczeno posluszenstwem .

    Powiedz zatem jak to rozeznac , by nie popasc pod zarzut nieposluszenstwa , a zarazem zachowac ducha odpowiedzialnosci wobec Boga , blizniego i wlasnego sumienia ?
    Wsrod wydajacych rozkazy zdarzaja sie przeciez i dewianci .
    A wsród posłusznych nieprawosc sumienia czy tchórzostwo .
    &&&
    Napisano tez , ze ” na Moje Imię zegnie sie każde kolano ! ”
    Kiedy wiec słyszymy z ust szafarza
    – Ciało Chrystusa !
    i
    … nie klekamy !
    Czy właśnie wtedy nie okazujemy sie nieposłuszni ??
    Kto to rozsądzi ?

   • mariaP pisze:

    Są rzeczy , które prowadzą do śmierci.
    Do śmierci ducha , śmierci wiary .
    Czasy wielu nieprawości , wiec trzeba pytać .
    W pytaniu o prawdę jest pokora , chęć stania w Prawdzie .
    Bo obok prężnie pnie sie cywilizacja śmierci , a posługuje się ona zgrabnym kłamstwem i mruzy filuternie oczy . Nie oszczędza nikogo . Sami to widzimy i często bezradnie rozkładamy ręce .
    Dzisiaj
    Bardzo
    Potrzebujemy Pastrzy !

  • M. pisze:

   Ty kapłanowi nie skadałaś posłuszenstwa nie jesteś w zakonie ,kapłan nie jest Bogiem też się myli .Posłuchaj ks.prof.Guza bardzo jasno wyjasnia przyjmowanie komunii .

 9. a. pisze:

  dziękuję 🙂

 10. Sylwia pisze:

  Wojtku ja myślę że cię straszy , bo ty oddajesz wszystko Najświętszej Krwi . I dobrze robisz nie zrażaj się tym że on chce to wykorzystać rób swoje . Też kiedyś miałam wrażenie że ktoś wpycha mnie pod samochód , jednak mój Anioł Stróż czuwał i popchnął mnie w odpowiednim czasie by samochód na mnie nie najechał 🙂

  • magda pisze:

   Dziś drugi dzień nowenny DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Ja odmawiam – a Wy ?

   • Paweł pisze:

    Mam taką malutką książeczkę „CZEŚĆ MARYI – Piękniejsze modlitwy i pieśni ku czci Najśw. Maryi Panny” wydaną przez „Drukarnię H. Nagłowski” w Częstochowie w 1926 roku. Na stronie 3 tej książeczki są słowa takie:
    „UFAJ MARYI!
    Najpiękniejszą formą nabożeństwa do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy jest tak zwana Nieustająca Nowenna, odprawiana dziś w tysiącach kościołów całego świata. Wprost niezliczone są łaski, jakie wierni sobie przez nią wypraszają.
    Przy każdym takim nabożeństwie w stałym dniu tygodnia odprawianym mogą wierni uzyskać odpust zupełny, a 7 lat odpustu za każde pomodlenie się przed tymże obrazem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.”

 11. Sylwia pisze:

  Co do Artykułu , myślę że sporo w tym prawdy iż Pan Bóg nas w pewnym sensie wybrał jako ten naród który poprowadzi ludzkość do Niego. Choć też mam wrażenie że wiele jeszcze wyrzeczeń nas czeka , wiele cierpień .. Wydaje mi się ze to ostanie czasy gdzie jeszcze jest pokój , nie pytajcie mnie dlaczego tak sądzę .. po prostu to czuję , ale zanoszę modlitwy do Pana by dał jeszcze nam cieszyć się wolnością. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego i do naszej Matki której pomoc nie ustaje ,chwyćmy w dłoń różańce i módlmy się o lepsze losy świata i Polski .

 12. Paweł pisze:

  Dzisiaj, to znaczy w piątek po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, zgodnie z życzeniem Pana Jezusa przekazanym mistyczce i stygmatyczce Teresie Helenie Higginson, powinno być obchodzone święto Najświętszej Głowy Jezusa. Informacja o tym i modlitwy do Najświętszej Głowy Pana Jezusa znajdują się w książeczce Rudolfa Szaffera „Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa” – wydanie drugie rozszerzone z roku 1994. Książeczka ta była wydana w tym samym mniej więcej czasie i przez to samo wydawnictwo, co książka „Szatan istnieje naprawdę”, pod wpływem której Pani Adminka się nawróciła: http://www.ppharka.hg.pl
  Poza tym wiarygodność Teresy Heleny Higginson jest tym większa, że zgodnie ze słowami orędzi zawartych w książce Fulli Horak „Święta Pani” (tego samego wydawnictwa, tylko z roku 1999) szatan może dawać fałszywe objawienia i fałszywe ekstazy, ale fałszywych stygmatów – nigdy.

 13. Sebro pisze:

  Kolejny raz proszę o modlitwę. Tym razem tyczy się ona mojej Kasi. Pojawiły się guzy na piersi. Dziś była konsultacja onkologiczna. Sprawa jest na tyle poważna, że Kasia została skierowana na biopsję w trybie pilnym, poza kolejnością. W poniedziałek z samego rana będzie miała zabieg.
  Modlimy się o cud uzdrowienia jeśli taka jest Wola Boża.
  Bóg zapłać.

 14. ks. Adam Skwarczyński pisze:

  Pani Ewo, dobrej nocy i smacznej obiadokolacji! Uczę się naśladować Papieża… A czy zauważyła Pani, że słowa skierowane do Polaków kończy zwykle słowami: “Lodato sia JesuCristo” (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus)? A więc nie tylko my uczymy się od niego, ale i on od nas!

  Kilka wieści z ostatniej chwili. Na deser po obiadokolacji.
  – Przyłączyła się do Iskry z Polski Polka z jednego z krajów arabskich, K.Y. Internet tu się przydał, jak widać, sięga daleko! W tych dniach otrzymała ona dar bolesnych stygmatów (gwoździ i korony cierniowej), ale zastanawia się, czy nie jest to powołanie do nawracania muzułmanów za cenę osobistego krzyża. Jedno z drugim idzie w parze. Prosi o modlitwę.
  – Kilka tygodni temu ktoś zadzwonił, że miał wizję budynku naszego Sejmu, zapadającego się pod ziemię. Pytał, co to może znaczyć… Nie umiałem odpowiedzieć, bo wstydu tam wciąż za mało, żeby zapadli się pod ziemię… Zobaczymy!
  – Dzisiaj obudziłem się ze słowami, wydobywającymi się z gardzieli Przeciwnika, zanurzonego w polskim szambie. Mówił wiele, a w tym czasie szambo się oczyszczało. Przy ostatnich jego słowach była w nim już krystalicznie czysta woda. To ostatnie zdanie, wypowiedziane smutnym głosem (on zawsze jest smutny!) brzmiało: ZOSTAŁO WAM 70 DNI! Po wstaniu chwyciłem kalendarzyk i obliczyłem: dokładnie byłby to 27 sierpnia. Jednak tak okrągła cyfra może być też odczytana w zaokrągleniu: 26 sierpnia. Do czego nam tyle zostało? Co się wydarzy? Może nie warto do tego przywiązywać wagi – przecież “on zawsze kłamie, nawet gdy mu się wydaje, że mówi prawdę” – jak ktoś dowcipnie powiedział… Pożyjemy – zobaczymy!
  Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkim: w tym co daje i w tym co odbiera. Chwała Najwyższemu!

 15. BARBARA MARIA pisze:

  Trochę nie na temat. Może ktoś wie o co chodzi? Podobno papież zabronił pielgrzymek do Medjugorie.

  • wobroniewiary pisze:

   A masz jakiś link, dokument na potwierdzenie tej rewelacji? czy to kolejna medialna manipulacja.

  • Maggie pisze:

   Nie chce byc uszczypliwa, ale jesli nie uwaza sie na znaczenie slow, to wyjsc moga nie zamierzone efekty. Podobno, to nie argument ani polecenie. To plotki powstaja przy uzyciu tego slowa, bo jesli pytasz to nie uzywasz rodzaju twierdzenia zawartego w znaczeniu „podobno” = w stylu na dwoje baba wrozyla.
   Nie Martw sie na zapas – jedno pewne, ze kosmaty nie chce nawrocen, a tam takowe nastepuja i to co rusz.

   Jezus jest Panem!

 16. alutka pisze:

  Oto jak piszą islamiści, jeden z komentarz na wp.pl;………………….”Jedziemy do was z całego świata.. my muzułmanie będziemy u was imigrantami. Będziecie nam płacić socjale.. będziemy starać się o status uchodźcy… będziemy się płodzić jak króliki i rozmnażać.. będziemy zwalczać wasz katolicyzm – by na pustej, ateistycznej, spalonej ziemi zbudować islam, by Europa stała się azjatycka i afrykańska. Jedziemy do was – są nas setki tysięcy – a będą dziesiątki milionów. A wy nam za to będziecie płacić. Potrzebujemy tych waszych pieniędzy – by doszczętnie zniszczyć chrześcijaństwo w Europie. Będziemy siać pośród was strach… – ale przede wszystkim będziemy się płodzić.. płodzić.. płodzić… a wy nam będziecie płacić ogromne zasiłki na każde nasze islamskie dziecko  A za sto lat na miejscu waszych kościołów będą stać meczety. Dlatego będziemy wspierać walkę z kościołem chrześcijańskim – by na duchowej pustyni zbudować jedyną wiarę – ISLAM
  !”http://finanse.wp.pl/kat,1035863,title,Klienci-Tesco-w-Wielkiej-Brytanii-bija-sie-o-przecenione-mieso-wideo,wid,17649474,wiadomosc.html

  Antyklerykałowie również szykują na katolików, a szczególnie księży kije bejsbolowe i nie tylko.

 17. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. III śr. 4.03.1987, godz. 9.00 Popielec

  – Obudziłam się dziś ze świadomością słów:
  ○ Powstał już Mesjasz i zakłada sandały, by wyruszyć na bój.
  – Czyje to słowa ?
  † Moich aniołów, którzy są Moją armią.
  – Jak się przygotować?
  † Modlić się za świat.

  J 17, 1-3. 25-26 "To powiedział Jezus… a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: «Ojcze, nadeszła godzina. Otocz Swego Syna chwałą, aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne tym, których Mu dałeś. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego, prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem… żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich»".

  – Twoja modlitwa arcykapłańska trwa…

  † Całe Niebo modli się za wami, abyście ocaleli. I całe Niebo płacze nad tymi, którzy będą ginąć.

  • Paweł pisze:

   ” + Modlić się za świat „:

   I. Matko Boża Różańcowa z Fatimy oraz święci: Janie Pawle II, Patronie roku 2015 w Polsce, i Pawle Apostole, którego Domem jest Kościół Wschodni (co zostało podane w orędziu z dnia 24 X 1994 otrzymanym przez Vassulę Ryden, dostępnym w internecie poprzez stronę http://www.voxdomini.com.pl ), módlcie się o nawrócenie grzeszników w KRAJACH WSCHODNIOCHRZEŚCIJAŃSKICH (w tego rodzaju intencji odmawiałem zwykle modlitwę maryjną taką jak modlitwa odpustowa „Witaj Królowo” i Litanię do św. Pawła Apostoła).

   II. Matko Boża Różańcowa z Fatimy oraz święci: Janie Pawle II, Patronie roku 2015 w Polsce, i Kazimierzu królewiczu, Patronie Polski i Litwy, blisko spokrewniony także z królami Czech i Węgier – módlcie się o nawrócenie grzeszników w KATOLICKICH KRAJACH SŁOWIAŃSKICH oraz w KRAJACH BAŁTYCKICH i UGROFIŃSKICH (w tego rodzaju intencji zwykle odmawiałem modlitwę maryjną taką jak modlitwa odpustowa „Pod Twoją obronę” i Litanię do św. Kazimierza).

   III. Matko Boża Różańcowa z Fatimy oraz święci: Janie Pawle II, Patronie roku 2015 w Polsce, i Franciszku z Asyżu, Patronie Włoch, ustanowiony w roku 1939 przez Piusa XII i zatwierdzony uroczyście przez parlament włoski w roku 1958 – módlcie się o nawrócenie grzeszników w KRAJACH ITALOROMAŃSKICH (w tego rodzaju intencji zwykle odmawiałem modlitwę maryjną taką jak modlitwa odpustowa „Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo” i Litanię do św. Franciszka z Asyżu).

   IV. Matko Boża Różańcowa z Fatimy oraz święci: Janie Pawle II, Patronie roku 2015 w Polsce, i Tereso od Dzieciątka Jezus, Patronko Francji, ogłoszona w roku 1944 przez Piusa XII jako druga taka patronka obok św. Joanny d’Arc – módlcie się o nawrócenie grzeszników w KRAJACH GALLOROMAŃSKICH (w tej intencji odmawiałem zwykle modlitwę maryjną taką jak modlitwa odpustowa „Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo” i Litanię do św. Teresy od Dzieciątka Jezus).

   V. Matko Boża Różańcowa z Fatimy oraz święci: Janie Pawle II, Patronie roku 2015 w Polsce, i Tereso z Avila, Patronko Hiszpanii, ustanowiona w roku 1617 przez hiszpańskie Kortezy Generalne (czyli hiszpański parlament) – módlcie się o nawrócenie grzeszników w KRAJACH IBEROROMAŃSKICH (w tego rodzaju intencji odmawiałem zwykle modlitwę maryjną taką jak modlitwa odpustowa „Witaj Królowo” i Litanię do św. Teresy z Avila).

   VI. Matko Boża Różańcowa z Fatimy oraz święci: Janie Pawle II, Patronie roku 2015 w Polsce, i Jerzy Wielki Męczenniku, Patronie Anglii, ustanowiony w roku 1222 – módlcie się o nawrócenie grzeszników w KRAJACH ANGLOSASKICH i CELTYCKICH (w tego rodzaju intencji odmawiałem zwykle modlitwę maryjną taką jak modlitwa odpustowa „Pod Twoją obronę” i Litanię do św. Jerzego).

   VII. Matko Boża Różańcowa z Fatimy oraz święci: Janie Pawle II, Patronie roku 2015 w Polsce, i Michale Archaniele, Patronie Niemiec i Austrii, ustanowiony jeszcze w czasach Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego – módlcie się o nawrócenie grzeszników w POZOSTAŁYCH (tzn. nieanglosaskich) KRAJACH GERMAŃSKICH (w tego rodzaju intencji odmawiałem zwykle modlitwę maryjną taką jak modlitwa odpustowa „Potężna Niebios Królowo” i Litanię do św. Michała Archanioła).

   VIII. Matko Boża Różańcowa z Fatimy oraz święci: Janie Pawle II, Patronie roku 2015 w Polsce, i wszyscy Aniołowie Stróżowie, którzy się państwami i narodami opiekujecie, módlcie się o nawrócenie grzeszników w POZOSTAŁYCH KRAJACH ŚWIATA (w tego rodzaju intencji odmawiałem zwykle modlitwę maryjną taką jak modlitwa odpustowa „Potężna Niebios Królowo” i Litanię do świętych Aniołów).

 18. wobroniewiary pisze:

  ❤ Emotikon heart
  Alicja "ŚWIADECTWO" cz. III pon. 2.03.1987, godz. 9.30

  – Dziś rano po przebudzeniu się, usłyszałam:
  † Postulantkom nie wolno chodzić na plażę.
  – Ten zakaz, skierowałeś do Mnie, Panie?
  † Tak, Moje dziecko. Chcę, abyś oddała Mi następną swoją przyjemność i przyzwyczajenie. W ciągu wielu lat spełniałem pragnienia twego ludzkiego serca. Dostarczyłem ci wielu radości życia w świecie. Teraz pragnę, abyś powróciła do Mnie, i abym Ja był twoją jedyną radością.
  – Wiele dawnych przyjemności straciło swój blask i ta też. Będzie to jednak pewna ofiara, jak każde ograniczenie.
  † Złóż ją za tych, którzy nazbyt interesują się swym ciałem i jemu tylko służą. Także za tych Moich wybranych, którzy nie potrafią panować nad swą cielesnością.

  – Ciągle deklaruję, że oddałam Ci wszystko, że nie mam nic. I wierzę w to. Ale, gdy sięgasz po coś konkretnego, by zabrać – wtedy pojawia się jakaś nuta smutku.

  † Dziecko Moje, szczególne miejsce masz w Moim sercu. Przygotowałem cię do odejścia od wszystkiego, co cenne w oczach świata. Ty już nie potrafisz się tym cieszyć. Przecież wiesz o tym.
  Ten ludzki odruch smutku czy zadumy zamień na radość z daru, jaki Mi składasz.

  – I rzeczywiście cieszę się, że coś chcesz, że mogę coś dać, z czego nawet nie zdawałam sobie sprawy.
  Tak wielka jest Twoja delikatność, czułość i troskliwość, gdy przychodzisz, by coś zabrać. Wyjmujesz to z moich rąk jak niepotrzebną zabawkę, aby zarzucić je na Swoją szyję i przygarnąć jeszcze bliżej, dobry i Święty Boże.

  Mk 3, 35 Prawdziwi krewni Jezusa "Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką".

 19. wobroniewiary pisze:

  Austriacki parlament zagłosował w piątek przeciwko ustawie legalizującej „małżeństwa” homoseksualne. Propozycja diabelskiej zmiany poniosła zdecydowaną klęskę, poparte przez niewielką część polityków.

  Austriaccy „Zieloni” przygotowali wniosek dotyczący „otwarcia” małżeństwa dla wszystkich. Do parlamentu wniósł go polityk tej partii, Marco Schreuder. Redefinicję małżeństwa poparło jednak jedynie 26 deputowanych, głównie samych „Zielonych”. 110 parlamentarzystów, w tym z partii lewicowych, było przeciwko.

  W piątkowym głosowaniu sprawa „małżeństw” homoseksualnych została po raz pierwszy rozwiązana na poziomie parlamentarnym. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości nic się nie zmieni i Austriacy nadal będą odrzucać dewiacyjne propozycje nazywania czarnego białym, stojąc po stronie prawdziwego małżeństwa.
  http://www.fronda.pl/a/brawa-dla-austrii-parlament-odrzucil-homomalzenstwa,53002.html

 20. eska pisze:

  „Jak popełnić samobójstwo”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Blogerzy-probuja-ratowac-osoby-chcace-popelnic-samobojstwo,wid,17646343,wiadomosc.html
  Źródło mainstreamowe, ale akcja blogerów dobra. Postanowili oni „wyłapywać” osoby chcące zakończyć swoje życie i zamiast porady, jak to uczynić – doradzają, jak i gdzie znaleźć pomoc.

 21. AnnaSawa pisze:

  Ks.Michał Olszewski – O kłamstwie Smoleńskim , Sodomii i Invitro. Polecam !!!

 22. kasiaJa pisze:

  200 tys. dol. na rozbicie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie!!!

  Fundacja Arcusa otrzymała grant w wysokości 200 000 dol. na prowadzenie progejowskiej propagandy i próby wymuszenia na katolikach akceptacji dla sodomii, wbrew nauce Kościoła. Data nie jest przypadkowa – przez kolejne dwa lata Kościół będzie przeżywał synod poświęcony rodzinie oraz intensywnie przygotowywał się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.

  W uzasadnieniu do przyznania dofinansowania przedstawiciele rządu Stanów Zjednoczonych stwierdzili, że pieniądze mają zostać przeznaczone na „dwa lata finansowania wsparcia dla propagatorów wiary pro – LGBT i sprzeciwianie się nauce Kościoła katolickiego oraz jego ultrakonserwatyzmowi względem praw i godności LGBT w i poza kościołem”. Zwrócili przy tym uwagę na te dwa szczególne wydarzenia w życiu Kościoła jako na wymagające zwarcia szeregów środowisk progejowskich.

  Fundacja Arcusa co roku wydaje miliony na tuziny organizacji popierające tzw. małżeństwa osób tej samej płci. Stojący na jej czele Kevin Jennings posiada liczne konotacje z administracją Baracka Obamy. Jennings pracował m.in. jako zastępca sekretarza ds. edukacji oraz stał na czele powołanego przy Białym Domu Biura ds. Bezpiecznej i Wolnej od Narkotyków Szkoły.

  O tym, z jak potężną i wpływową organizacją mamy do czynienia świadczy m.in. majątek fundacji w wysokości 171,2 mln dol. oraz wysokie przychody – tylko w 2012 r. łączny przychód fundacji wyniósł 29,8 mln dolarów.
  http://www.prawy.pl/%E2%80%A6/6586-200-tys-dol-na-rozbicie-swiatowy

  • eska pisze:

   Dodam, że ogólnie warunkiem otrzymania dotacji unijnej przez jakąkolwiek fundację jest posiadanie w programie swoich działań popularyzowania w jakiejś formie idei gender i temu podobnych wynalazków dotyczących płciowości. Zatem każda fundacja o wartościach chrześcijańskich jest z góry skazana na dyskryminację, a w konsekwencji ma mocno utrudnione możliwości działania.

 23. mc2 pisze:

  Przeczytałem ten art. już 2 dni temu i od razu , zdziwiła mnie pewna rzecz , choć nie chciałem poruszać tematu . Jednak dzisiaj go poruszę z pewnego powodu. Otóż Ks. Antonello twierdzi że jakiś gangster biorący narkotyki który zabił 33 osoby postanowił szukać ostatniego ratunku u księdza Ant. , miał spoczynek w Duchu Św. i że w czasie tego spoczynku spotkał Jezusa i 33 osoby które zabił w przeszłości z którymi się pojednał . I mam pytanie jak to możliwe że wszystkie osoby zabite , czyli 100 % dokonały dobrego wyboru i zostały zbawione , skoro z przekazów mistyków wiemy że do piekła idzie mnóstwo ludzi , choćby Sw . Don Bosko który mówił o tym że w wizji piekła widział wielu chłopców ze swojego oratorium którzy poszli drogą do piekła , A przecież wiadomo że gangsterzy najczęściej zabijają konkurentów w branży w której panuje pycha , nieczystośc , żądza pieniądza i krzywdzi się innych , często dobrych.
  Dla mnie to podejrzane świadectwo.

  • Maggie pisze:

   Moze zamordowal niewinnych? – sa osoby, ktore sie opieraja i gina walczac o prawo i sprawiedliwosc (np.nawet bp. z pld,Ameryki zginal przez to – zamordowany w bialy dzien). Do tego dodam, ze serdeczny zal nawet w ostatniej chwili zycia, moze uratowac od piekla.

   Potepienie i to na wiecznosc nie jest w gestii czlowieka.

   Mozesz byc sceptykiem, ale nie odzywaj sie, prosze, w sposob naruszajacy wiarygodnosc slow kaplana – on nie klamie. Wstyd mi za ciebie, ze w stosunku do ksiedza mozesz uzyc slow „podejrzane swiadectwo”. To „podejrzany jegomosc”, nasuwa Tobie takie slowa/okreslenia w stosunku do slugi Bozego..
   Modl sie za kaplanow, zamiast ostrzyc sobie na nich jezyk – co innego przytaczac fakt/zdarzenie, a co innego wystawiac „cenzurke z powietrza wzieta”,

   Jezus jest Panem!

   • mc2 pisze:

    Dlaczego Ci wstyd za mnie ? Nie napisałem podejrzany jegomość , a podejrzane świadectwo co nie jest tożsame. Spróbuj przeanalizować sprawę : człowiek , narkoman , zabójca , nie ma za co żyć , nie ma żadnego zawodu i umiejętności , w wieku 12 lat dostał pistolet od ojca , żył w fawelach brazylijskich z przestępczości , przychodzi do wspólnoty opiekującej się bezdomnymi i od razu ma spoczynek w Duchu Świętym z wizją w której mu przebaczono . To bajka i naciąganie , naprawdę potrzebował schronienia .
    Jeżeli by zabił 33 uczciwe osoby , to czy nie pociągnełoby to za sobą , konsekwencji w ich rodzinach, chodzby materialnych , kto wychowa dzieci aby nie zeszły na złą drogę z powodów ubóstwa materialnego?. Bo tam w Brazylii nie ma socjalu dla sierot jak w Europie lub Kanadzie .
    Kiedyś tu tu na blogu było wideo z kazania jakiegoś polskiego księdza że trzeba uważać na ludzi którzy mają jakieś nagłe nawrócenia i czują się rozgrzeszeni, bo co z konsekwencjami ich czynów które miały wpływ na życie innych osób.
    ps. narkoman może sobie w głowie wiele poprzestawiać , wybielać się miesiącami ze swoich czynów aż zacznie wierzyć w swoje urojenia .

   • Marek pisze:

    Z całym szacunkiem mc2 ale to ks. Cadeddu daje to świadectwo i skoro o nim mówi to uważam je za prawdziwe, bo czemu miałby je zmyślać. Ja jednak wolę zaufać kapłanowi i w prawdziwość tego świadectwa niż twoim analizom, nie znasz tego gangstera i nie wiesz jak było naprawdę. Bóg potrafi działać cuda i takiego spoczynku w Duchu Świętym nie można od razu wykluczać nie znając sprawy tak jak ją zna ks. Cadeddu to przecież On modlił się nad chłopakiem i to On widział ten spoczynek.
    „Co dla zmysłów nie pojęte niech dopełni wiara w nas…”

   • Maria z Warszawy pisze:

    Maggie, kochanie nie denerwuj się, niektórzy po prostu odmawiają Bogu prawa do działania według własnej woli. Dzięki Ci Boże, że to Ty sądzisz a nie nasi „bliźni”

   • Maggie pisze:

    @mc2: Jestes nieuwazny kiedy czytasz, bo nie zauwazyles, ze ty uzywajac slowa „podejrzane swiadectwo” laczyles je z osoba ksiedza. Nie podwazalabym, na Twoim miejscu, slow ksiedza, bo ksiadz nie klamal i chyba byl w stanie rozpoznac falszywy spoczynek.

    Mowiac o podszepcie, uzylam slowo „jegomosc”, co w zestawieniu ze slowem „podejrzany”, wskazuje na zrodlo Twojego sceptyzyzmu … a kto nas wodzi na manowce, to nie trzeba chyba tlumaczyc. Ani ja ani Ty nie jestesmy wolni od roznych „podszeptow”, a ksiadz nie powiedzial NIC co klociloby sie z nauka Chrystusa.

    Kieruje tu do: przypowiesci o robotnikach, gdzie ci ktorzy byli najeci na koniec dnia, otrzymali ta sama zaplate, jak pracujacy caly dzien w pocie czola.
    Szatan oczywiscie, ze krazy, patrzac kogoby tu porwac, a raz wypedzony, blaka sie i potem zbiera 7 innych by wrocic etc. Na to masz na pocieszenie np Milosierdzie wobec syna marnotrawnego i srodki obronno-zaradcze, na ktore wskazuje Kosciol.

    Zajales sie analiza slow ksiedza, zrobilam to samo analizujac Twoje slowa – wszyscy musimy uwazac na slowa jakich uzywamy i kontekst oczywiscie. Moze nie zamierzales podwazyc wiarygodnosc ksiedza – ale tak wyglada Twoja wypowiedz.

   • Wojtek pisze:

    @mc2
    Czy uważasz, że 12 letnie dziecko jest winne temu, że dostało pistolet do ręki i urodziło się w fawelach brazylijskich w przestępczości?
    Potępiasz człowieka za to, że urodził się w takim a nie innym środowisku, potępiasz go za to że nie miał wyboru (tylko nie mów że mógł zrezygnować). Bóg zna szczegóły których ty nie znasz, Bóg ma takie ,,akty złagodzenia” o których ty nie wiesz.

    Tak więc prosta rada – SĄDZENIE WINNYCH POZOSTAW BOGU.

  • Sylwia pisze:

   mc2 , ja myślę że te osoby mogły być nie winne , samo to 33 czyż to nie jest jakaś metafora ? porównanie do wieku naszego Pana Jezusa ? więc dla mnie to pewność że on mógł zabić osoby niewinne . Wiadomo jaka Jest Prawda Sam Bóg wie .. ale ja myślę że w tej kwestii to nie jest naciągane tylko prawdzie , żywe Świadectwo . Czasem Bóg musi użyć wielu ludzi by nawrócić tego Jednego grzesznika , czyż nie czytałeś o zagubionej owcy ? że Jezus zostawia resztę by pójść po tą zagubioną owcę ?
   Oczywiście to twoje zdanie i szanuję je .

 24. mc2 pisze:

  Dodam jeszcze jedno jakiś czas temu był na blogu temat objawień w Wenezueli dawanych jakiejś kobiecie w latach 50 XX wieku . Przez dwadzieścia lat ta .kobieta szukała miejsca które widziała w wizji a które miało być oazą spokoju . Nową Arką Ocalenia która. Rzekomo Maryja w objawieniach zapowiedziała, że wskazane przez Nią miejsce – potwierdzone przez znak „skrzydeł niebieskiego motyla” – odegra nadzwyczajną rolę w nadchodzących latach. Maryja ogłosiła, że będzie to „miejsce, w którym będzie obecna”, że uczyni je „miejscem modlitwy i nieustannego pielgrzymowania dla ludu Wenezueli, a potem dla wszystkich narodów”. Tu „wszystkie ludy i narody będą mogły podać sobie ręce w geście pojednania”, a „Kościół i lud będzie mógł zjednoczyć się w jednym sercu”. Zaś Zbawiciel dodał, że będzie to „ziemia o wielkim duchowym znaczeniu”, „ziemia obietnic”. itp, itd …. a było to 50 lat temu . A co mamy dzisiaj ?
  Państwo w którym mieszka 30 mln ludzi a rocznie rocznie zabija się 25 tysięcy , ( 70 osób dziennie ) , dla porównania w w 122 mln Meksyku ginie mniej niż 30 tysięcy ludzi .
  Żeby było wiarygodnie :
  http://podroze.onet.pl/ciekawe/wenezuela-i-jej-piekna-katastrofa-strefa-wojny/h73s6q
  w tym artykule pisze wszystko o staczaniu się Wenezueli a miało być tak pięknie .
  Dodam że na stronach opisujących rzekomą mistyczkę , pisze się że jej autentyczność potwierdził ł Ojciec Pio ( do którego mam wielki szacunek ) , pisze szie że jej autentyczność potwierdził kościół m a tak naprawdę , to tylko miejscowy biskup wydał pismo o autentyczności.
  I jeszcze jedno co jest dziwne na stronach opisujących tą mistyczkę używa się słów : ze jest , , jednym z największych największych mistyków w dziejach Kościoła … choć nie było żadnej beatyfikacji., dziwne.

  • Maggie pisze:

   Czyz w Fatimskich objawieniach nie bylo warunku „JESLI”? – nie tylko zreszta w Fatimskich jest to JEZELI/JESLI ….
   Biskup orzeka, ze cos nie jest sprzeczne z nauka Kosciola, ale to jeszcze nie jest uznaniem prywatnych objawiien przez Kosciol … mysle, ze Ty widzisz roznice, bo niektorzy ludzie nie widza, gdyz dla nich jest :wsio rawno” i „pisanie ich idzie w swiat”.

   Pozdrawiam i polecam Opiece Matki Bozej Nieustajacej Pomocy.
   Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    Ten warunek JESLI/JEZELI jest niezmiernie wazny

   • mc2 pisze:

    W Fatimskich było ,, jeśli ” . I to ,, jeśli” się spełniło i to szybko.
    Było powiedziane w orędziach : Rosja nawróci się, jeśli zostaną spełnione dwa warunki: ludzie nawrócą się do Boga, a papież wraz ze wszystkimi biskupami świata poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi .Jeśli natomiast warunki te nie zostaną spełnione, Rosja rozprzestrzeni swoje błędy na cały świat .
    No i warunki nie zostały spełnione , a Rosja rozprzestrzeniła komunizm – Marksizm na cały świat .

    A wizja w Wenezueli dokonała się dokładnie 57 lat temu, w tym czasie umarła wizjonerka, i z 80 % uwczesnego społeczeństwa , a tymczasem ,,niebawem” miały przybywać miliony z całego świata .

   • Maria z Warszawy pisze:

    mc2. Maggie ma rację, to słowo JEŚLI?JEŻELI jest bardzo ważnym słowem, bo widać, że Pan Bóg od nas samych uzależnia swoją pomoc.
    Szybko spełniło się zakończenie I wojny.
    Na 2-gą przepowiednię wybuchu II wojny trzeba było czekać 21?22 lat (zależy co się uważa za wybuch II wojny – aneksję Austrii czy 1 września)
    Na utrącenie molocha trzeba było czekać ponad 70 lat(czy to szybko?)
    Dlaczego więc nie posłuchano Maryi w roku 1917- nie było by tego co się zdarzyło- prawda?

  • mc2 pisze:

   I jeszcze jedno Maggie , ile osób – kobiet może liczyć lista największych mistyczek w dziejach kościoła ? Skoro ta mistyczka z Wenezueli jest zaliczana poprzez stronę gloryfikującą do tego grona . Przecież tak samo mówiono o pewnej mistyczce ze Szczecina w latach 80 XX której orędzia się nie potwierdziły, po za tym co mistyczkami takimi jak Katarzyna Emmerich, Terena Neumann, Maria Simma, , Faustyna Kowalska, niepotwierdzona jeszcze przez kościół Kunegunda Siwiec ( podobno w jej rodzinnej miejscowości ma być centrum Bożego Miłosierdzia wg. jej wizji ), Anna Maria Taigi, Brygida Szwedzka, Marta Robin, Rozalia Celakówna -ogłoszenie Chrystusa Królem Wszechświata, Teresa z Ávili jakby dobrze poszukać w internecie to znalazłoby się jeszcze ze dwadzieścia nazwisk które obiły się o uszy każdemu oczytanem katolikowi.
   Tak więc : jeżeli czytam na jakiejś stronie poświęconej tylko jednej osobie że nazywają ja jednym z największych mistyków w dziejach kościoła to mam wątpliwości do czystości intencji.

   • Maggie pisze:

    @mc2:
    Widze, ze lubisz „myszkowac” po Internecie i trafiasz na rozne blogi, interpretacje etc.
    Mysle, ze lepiej czytac Pismo Swiete, a z objawieniami prywatnymi byc ostrozniejszym, JESLI/JEZELI nie sa uznane oficjalnie (!) przez Kosciol. Twoje koncowe zdanie, jest potwierdzeniem tego – lakonicznie: jak mowil sp.ks.Kiersztyn jest to czas WALKI. Ks.Kardynal Tysiaclecia, wspomnial o czasach, w ktorych brat nie bedzie wierzyc bratu, a dziecko rodzicom etc.
    Na ile interpretacje …to manipulacje … czasem trudno na pierwszy rzut oka zobaczyc,

   • mc2 pisze:

    Dokładnie , a czy Maggie, nie zauważyłaś o co chodzi w tych różnych prezentacjach cudownych wydarzeń i objawień ? o Pieniądz i zysk. Otóż są tworzone niektóre strony po to by zainteresować religijnych ludzi. danym tematem, wydarzeniem . Jest to robione przez wydawnictwa świeckie zajmujące się tematyką religijną a nastawione na zysk. Jeżeli jakiś temat chwyci , to drukują książkę .Tu nie ma przypadku . Najpierw przygotowują grunt pod zainteresowanie , i sondują rynek a później czerpią zyski . Dlatego pojawiają się chwytliwe słowa ; jeden z największych mistyków, jedna z największych tajemnic, wiele uzdrowień za sprawą .

   • Wojtek pisze:

    Ja myślę, że zamiast czytać orędzia mistyczek lepiej obserwować co się dzieje w świecie i się modlić. Bóg sam uzna co zrobić, kiedy zrobić i jak zrobić, trzeba ufać i się modlić a nie zastanawiać nad tym która mistyczka ma rację.

   • Maggie pisze:

    @mc2: zgadzam sie z tym co napisal Wojtek – ponizej o 01:02

    Mysle, ze zdazyles juz zaobserwowac, ze zly pod pozorem dobra podchodzi ludzi, powiewajac sztandarami w czyims imieniu. Najwiekszym grzechem jest pycha, ale czesto uwijajacym sie wokol pychy jest chciwosc, ktora zeruje na ludzkiej ufnosci/dobrodusznosci.

   • eska pisze:

    @Wojtek, mistyk (prawdziwy, a nie fałszywy) to jest ktoś, do kogo przemawia Bóg. Na przykład przemawia do Cataliny Rivas. Po co? Po to, żeby ona przekazała światu, co On ma nam do powiedzenia. Dając Catalinie Rivas (lub innym) dar, Bóg sam uznał, co zrobić, kiedy zrobić i jak zrobić – uznał, że chce do nas przemówić przez mistyczkę. Dlaczego mamy to lekceważyć lub ignorować?

 25. Mahejo pisze:

  Dla milczących czytelników, zmagających się z wątpliwościami,
  czytanie z dzisiejszej (niedziela, 2106/2015) Jutrzni:
  2 Tm 2, 8. 11-13
  „Pamiętaj na Jezusa Chrystusa, potomka Dawida. On według Ewangelii mojej powstał z martwych. Nauka to zasługująca na wiarę: Jeżeliśmy bowiem z Nim współumarli, wespół z Nim i żyć będziemy. Jeśli trwamy w cierpliwości, wespół z Nim też królować będziemy.

  Jeśli się będziemy Go zapierali, to i On nas się zaprze.

  Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego.”

  -Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego.-

  Błogosławionej niedzieli

 26. mc2 pisze:

  Zerknijcie sobie na stronę :
  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17650322&kat=59154&title=Zmiana-ochrony-prezydenta-elekta-Andrzeja-Dudy&ticaid=11515b

  artykuł o prozaicznej treści że Prezydent elekt dostał nową ochronę BoRu
  W komentarzach , nieprzychylnych Panu Dudzie , i Jego atakujących dziwne proporcie łapek w górę i dół . po tysiąc poparcia dla takich komentarzy-ataków i kilkanaście łapek w dół na sprzeciw . Heiterzy atakują .

  • Wojtek pisze:

   Po co to czytasz i się denerwujesz.
   Ja nie oglądam TV prawie wcale nie licząc TV trwam przez trzy godziny co wieczór, nie czytam bzdurnych portali i nie słucham już prawie muzyki poza katolicką.
   Mam 3tony zbędnego balastu z głowy. Poza tym mniej nerwów i więcej skupienia do przebywania z Bogiem a nie z propagandą.

   W cichości słyszy się Boga, zostaw w spokoju te portale i rozmawiaj z Bogiem.
   Lepiej się modlić żeby było lepiej, niż płakać nad tym że jest źle i nic nie robić.

   • Sylwia pisze:

    Esko , dokładnie czasem Pan Bóg posługuje się człowiekiem by przemówić w ten sposób do drugiego, ja myślę że do niektórych przekazów trzeba podchodzić ostrożnie , po owocach poznacie a jak widać przesłanie Cataliny jest owocne jak dla mnie . Czasem Bóg daje człowiekowi dar poznania i to On wybiera człowieka . Owszem są tacy co z przekazem od Pana Boga nie mają nic wspólnego tylko szukają poklasku a to już zmienia postać rzeczy . Ale w przypadku Cataliny nie ma mowy o pomyłce, gdyż stygmaty które otrzymała są nie jako znakiem . Wiadomo wyznacznikiem jest Pismo Święte do którego trzeba zaglądać tam jest prawda Jedyna, a to co czasem przekazują mistycy jest przed nami zakryte . Po części dowiemy się w Niebie gdzie leży prawda i co jest wiarygodne.

 27. Anka pisze:

  O co tu chodzi? A. Dudzie grozi więzienie?

  „Za ten czyn grozi 8 lat więzienia, czy Duda i jego kolesie z PiS mają tego świadomość?
  W procederze zatrudniania lewych asystentów czynnie uczestniczyli Andrzej Duda , Zbigniew Kuźmiuk, Tomasz Poręba i Ryszard Legutko”
  http://wiadomosci.onet.pl/a-duda-swiadomie-uczestniczyl-w-procederze-wyludzenia-pieniedzy-z-pe/j576yl

 28. maria pisze:

  Jezus na Wschodzie 4 lipca 2015 Zamość Stadion OSiR – ul. Królowej Jadwigi 8 Jezus na Wschodzie to szczególne wydarzenie w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Gościem rekolekcji będzie O. John Baptist Bashobora pochodzący z Ugandy. O. John Bashobora to prawdziwy Świadek Jezusa, który z mocą głosi Słowo Boże.http://jezusnawschodzie.pl/#

 29. eska pisze:

  21 czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jogi decyzją ONZ. Polską część obchodów objął patronatem ambasador Republiki Indii Ajay Bisaria. – Joga spotyka się z coraz większym entuzjazmem, a niedzielne wydarzenie będzie z pewnością największym w skali całej planety. Ogromna rzesza ludzi weźmie udział w pokazach jogi, które odbywać się będą na całym świecie – mówi ambasador.
  W 250 miastach ćwiczą jogę – chcą pobić rekord Guinnessa
  Warszawa, a także m.in. Nowy Jork, Sydney i New Delhi łączą siły, by pobić rekord Guinnessa. Najliczniejsza w historii sesja jogi to jedna z atrakcji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Jogi.
  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/w-250-miastach-cwicza-joge-chca-pobic-rekord-guinnessa/y8lxe7

  Nie dość, że Noc Kupały, z wróżbami i obrzędami magicznymi, to jeszcze Dzień Jogi. A u satanistów o ile wiem, też „święto” – z orgiami i ofiarami…

 30. robb pisze:

  kiedy każdego ranka przebudzam się oddaję swoje CAŁKOWICIE całe swoje życie opatrzności BOŻEJ i koniec czyli to co mnie spotka w ciągu dnia czy dobro czy coś złego wiem że BÓG w tym jest.Oddałem Bogu mój rodzinny letni wypoczynek z moją żoną i córkami.Ciekawe co się wydarzy.Twoja wola Panie niech będzie.ps Ludzie nie wiem gdzie mam zabrać rodzinę na wczasy ale Pan Bóg wie.

 31. Pingback: Krew przodków wyprasza wam Boże miłosierdzie! | Obraz Mojego Serca2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s