Nowenna do św. Rity – dzień szósty oraz nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – dzień czwarty

 

Nowenna do św. Rity z Cascia – dzień szósty

Podziwem przejęci, rozważamy, o święta Rito, twe życie, które było jakby ciągłą modlitwą. Ciało twe umartwiałaś postami, krótkie chwile snu spędzałaś na twardym posłaniu. Wszystkie umartwienia czyniłaś dla zwalczenia pożądliwości. My postępujemy często zupełnie przeciwnie. Zamiast uciekać się do modlitwy i pokuty, szukamy uciech, które nas odwracają od Boga.
Dziś jednak, uznając konieczna potrzebę pokuty i modlitwy, błagamy cię, o święta Rito, abyśmy walcząc z naszymi wadami, wyrzekli się ich na zawsze i stali się godnymi cieszyć się wraz z tobą szczęściem wiecznym w niebie.
Uproś nam również łaskę… (wymieniamy ją).
Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…
Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej. 
Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
Źródło: Kliknij

***

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – dzień czwarty

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

W czwartym dniu:
Pismo święte poucza: „Bóg jest tym, który umacnia nas wespół z wami w Chrystusie i który nas namaścił. On też wycisnął na nas pieczęć i zostawił zadatek Ducha w sercach naszych” (2 Kor 1,21-22).

Módlmy się: Duchu Święty, dziękujemy Ci za to, że nas opieczętowałeś Bożym podobieństwem, które jest zadatkiem szczęścia wiecznego i wezwaniem do świętości. Amen.

Ojcze nasz…

Módlmy się: Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Litania do Ducha Świętego (kliknij) (do prywatnego odmawiania)
Źródło: Kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Nowenna do św. Rity – dzień szósty oraz nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – dzień czwarty

 1. Paweł pisze:

  Jeszcze jeden akt strzelisty, koronka oraz cytat z orędzi: 1.”Duchu Święty, Duchu prawdy! przyjdź do serc naszych! Daj narodom jasnośc Twego światła, aby w jedności wiary podobały się Tobie.” (100 dni odpustu – Leon XIII, 1897 r.). 2. Koronka do Ducha Świętego objawiona matce Katarzynie Vogl: http://www.guadalupe.opoka.org.pl/prowadzmnie/koronka3.html 3. Zalecenia Pana Jezusa dane francuskiej mistyczce Gabrieli Bossis 30 maja 1941 r. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego: „Czy ty, córka Boga, nie powinnaś naśladowac potrójnego i jedynego objęcia Trójcy? proś o to Ducha, który zstąpi jutro. Czy sądzisz, że jest On bezczynny w poranek Zesłania? Odnawia ziemię i każdego wedle jego usposobienia. Jest Nieskończony. Powierz się Mu: jest to Ogień pożerający. Oddaj Mu się, jest to Pocieszyciel. Proś by pocieszał poprzez unicestwioną ciebie. Tak, powróc do swej nicości i pozwól działac Bogu.” (Jest to cytat ze str. 39 tomu drugiego książki Gabrieli Bossis „On i ja”, którą w Polsce wydało w roku 2008 wydawnictwo Michalineum za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej).

 2. Dziś 95. rocznica urodzin Karola Wojtyły. Przypominamy przesłanie Jana Pawła II do Polaków

  Z okazji urodzin Jana Pawła II w wielu miejscach Polski odbędą się okolicznościowe koncerty, prelekcje, wystawy i konferencje naukowe. Przypominamy przesłanie papieża, które zostawił Polakom.
  Jan Paweł II w 1979 roku na krakowskich Błoniach podczas wielkiego Bierzmowania Narodu:
  Pozwólcie przeto, że tak jak zawsze przy bierzmowaniu biskup, i ja dzisiaj dokonam owego apostolskiego włożenia rąk na wszystkich tu zgromadzonych, na wszystkich moich rodaków.
  Pragnę wam dziś przekazać tego Ducha, ogarniając sercem z najgłębszą pokorą to wielkie „bierzmowanie dziejów”, które przeżywacie. I dlatego – zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością
  — taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym,
  — abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili,
  — abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy. Proszę was:
  — abyście mieli ufność nawet wbrew każdej waszej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało,
  — abyście od Niego nigdy nie odstąpili,
  — abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On wyzwala człowieka,
  — abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest największa, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu. Proszę was o to…

  Dziś w Wadowicach odbędzie się także zjazd młodzieży ze szkół im. Jana Pawła II. W południe Mszy św. w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.
  O godz. 17.00 rozpocznie się koncert „Dom na skale”. Złożą się na niego utwory muzyczne do słów Karola Wojtyły, teksty prozatorskie Ojca św., a także utwory instrumentalne Ennio Morricone.
  W historii Polski – nie tylko tej najnowszej – nie było człowieka jak św. Jan Paweł II, który wywarłby tak wielki wpływ na życie Polaków i losy całego świata – mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski. To jest odpowiedź, dlaczego tak chętnie świętowane są rocznice związane z papieżem Polakiem – zaznacza.
  Jan Paweł II sprawował swój pontyfikat przez ponad 26,5 roku. To trzeci co do długości pontyfikat w historii Kościoła – pontyfikat niezwykły, bo naznaczony niezwykłą aktywnością, nauczaniem, które trafiało do serc setek milionów ludzi. To pontyfikat, po którym została pamięć ponad 100 zagranicznych pielgrzymek, ale przede wszystkim myślę, że zaważyły dwa inne czynniki: niezwykła bliskość Jana Pawła II względem ludzi, jego serdeczność, jego otwarcie, jego uśmiech i z drugiej strony także ostatnie lata pontyfikatu naznaczone ogromnym cierpieniem
  – wskazuje ks. prof. Waldemar Chrostowski.
  Z okazji 95. Rocznicy urodziny św. Jana Pawła II, na UKSW w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja. Wśród prelegentów będą m.in. ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Milena Kindziuk i Arturo Mari.
  Źródło: http://wpolityce.pl/m/kosciol/244841-dzis-95-rocznica-urodzin-karola-wojtyly-przypominamy-przeslanie-jana-pawla-ii-do-polakow

  • Rena pisze:

   Piękne słowa i podnoszą na duchu! Tak wspaniale usłyszeć znów ten ciepły głos dodający otuchy!
   Sw Janie Pawle II wstawiaj się za nami!!!
   Bóg zapłać!

   • Klara pisze:

    Jak mam ogromne problemy i jestem „przygięta w pół” to włączam CD z różańcem JPII i sie z nim modle; doznałam wiele pomocy od niego.
    A jego głos też koi moje skołatane nerwy; to wspaniałe że można słyszeć i ogłądać JPII. Ja też podczytuje jego encykliki i inne prace; pomagają wiele zrozumieć i są głębokie i mądre.
    Czuje sie blisko JPII chociaż go już nie ma na ziemi.

    No i ta góralska pieśń serdeczna i wspaniała, dla niego specjalnie wykonana…
    przypomnijmy sobie jeszcze raz :

  • Maggie pisze:

   W czasie I-szej pielgrzymki do Ojczyzny, ojciec swiety modlil sie: „Niech zstapi Duch Swiety na Ziemie, te ziemie”.

   Wybory, w Swieto Zeslania Ducha Swietego – trwajmy w modlitwie, laczac sie ze Sw.JPII i przywolujac Ducha Swietego, bysmy solidarnie podazyli glosowac na p.Dude, bysmy, tak jak o to prosil nasz swiety, wdrozyli w zycie ostatnie papieskie slowa o duchowym Dziedzictwie..
   Dosyc juz chocholowego tanca ze zlotym rogiem.

   Jezus jest Panem!

 3. wobroniewiary pisze:

  Ks. Dariusz Kowalczyk na fb
  Dziś 95 rocznica urodzin JPII. Podczas debaty Duda tłumaczył, że w sprawie in vitro chce stać na straży Konstytucji i inspirować sie nauczaniem JPII. Komorowski mu przerywał rzucając: Niech pan nie miesza Ojca Świętego… Tymczasem Duda niczego nie mieszał, ale wskazywał nauczanie JPII jako istotny punkt odniesienia dla jego poglądów. Bo dla Komorowskiego jedynym punktem odniesienia w tych sprawach zdaje się być jego partia PO (a szczególnie jej lewe skrzydło), która mu powiedziała, że trzeba być za liberalną ustawą w sprawie in vitro, bo to przysporzy mu troche głosów. Obrzydliwe, to siedzenie Komorowskiego w pierwszej ławce w kościele i stawianie nauki JPII poza nawias debaty, a nawet drwienie z tego, że ktoś się w debacie publicznej do JPII odwołuje.

 4. Paweł pisze:

  Przepraszam, ale pierwszy z zamieszczonych przeze mnie powyżej linków jest już nieaktywny, dlatego pozwalam sobie skopiowac tu to zestawienie aktów strzelistych, o którym pisałem, a które opracował niejaki pan Andrzej Leszczyński w IX-X 2009 r.:

  1. JEZUS! MARYJA!
  (25 dni odpustu za każdy raz. Odpust zupełny w godzinie śmierci. I za zmarłych. – Benedykt XIII, 1728)
  2. O Pani moja, o Matko, pamiętaj, że jestem Twój. Ocal mnie i broń mnie jako rzeczy i własności Swojej
  (40 dni odpustu za każdy raz, kiedy się odmówi w czasie pokusy. I za zmarłych. – Pius IX, 1851)
  3. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen
  (Za nabożne wykonanie znaku Krzyża Św. na ciele 50 dni odpustu, za przeżegnanie się wodą święconą 100 dni odpustu – za każdy raz. Może być ofiarowany za zmarłych. – Pius IX, 1863)
  4. Jezu, Boże mój, kocham Cię nade wszystko
  (50 dni odpustu za każde odmówienie tych słów. I za zmarłych. – Pius IX, 7.5.1854)
  5. Najsłodszy Jezu, nie bądź mi Sędzią, ale Zbawicielem
  (50 dni odpustu za każdy raz. I za zmarłych. – Pius IX, 1851)
  6. Zbawicielu świata, zmiłuj się nad nami
  (50 dni odpustu raz na dzień. – Leon XIII, 1891)
  7. O mój Boże, kocham Cię z całego serca
  (50 dni odpustu. – Benedykt XV, 1918)
  8. Bóg mój i wszystko
  (50 dni odpust. – Leon XIII, 1888)
  9. Niech będzie Bóg uwielbiony
  (50 dni odpustu. – Pius X, 1903)
  10. Chwała, cześć i uwielbienie niech będzie Boskiemu Sercu Jezusa
  (50 dni odpustu. – Leon XIII, 1901)
  11. Serce Jezusa, Ofiaro Miłości, uczyń ze mnie żywą, świętą ofiarę dla Ciebie, przyjemną Bogu
  (50 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1907)
  12. Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami
  (50 dni odpustu. – Pius X, 1914)
  13. Dziewico Maryjo, Matko Boga, módl się do Jezusa za mną
  (50 dni odpustu raz na dzień. – Leon XIII, 1894)
  14. O Jezu, Maryjo i dobry św. Józefie, błogosławcie nam teraz i w godzinę naszego konania
  (50 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1906)
  15. Za odmówienie modlitwy do Anioła Stróża: „Aniele Boży, Stróżu mój, mnie Tobie z dobroci Boskiej poleconego, oświecaj, strzeż, rządź i kieruj. Amen.”
  (100 dni odpustu za każdy raz. Odpust zupełny raz w miesiącu i w godzinie śmierci. I za zmarłych. – Pius VII, 1821)
  16. Jezu, Maryjo, Józefie! Wam oddaję serce i duszę moją
  (100 dni odpustu za każdy raz. I za zmarłych. – Pius VII, 1807)
  17. Święty Józefie, przybrany Ojcze Pana naszego, Jezusa Chrystusa i prawdziwy Oblubieńcze Maryi Dziewicy, módl się za nami
  (100 dni odpustu raz na dzień. – Leon XIII, 1891)
  18. Święty Józefie, przybrany Ojcze Jezusa, Najczystszy Oblubieńcze Maryi Dziewicy, módl się za nami do Syna Bożego, abyśmy uzbrojeni Jego Łaską mogli godnie walczyć za życia, a po śmierci być ukoronowanymi przez Niego. Amen
  (100 dni odpustu 2 razy na dzień. – Pius X, 1906)
  19. O Święty Józefie, Wzorze i Patronie tych, którzy czczą Najświętsze Serce Jezusa, módl się za nami
  (100 dni odpustu raz na dzień. – Leon XIII, 1891)
  20. Ofiarowanie się. „Ja N.N., oddaję Ci z wdzięczności ku Tobie i dla zadośćuczynienia za niewierności moje, serce moje i cały/a się najzupełniej Tobie się ofiaruję i poświęcam, o JEZU najmilszy! I za pomocą Twoją postanawiam nigdy już nie grzeszyć”
  (100 dni odpustu raz na dzień. Odpust zupełny raz w miesiącu. I za zmarłych. – Pius VII, 1817)
  21. Za odmówienie „Ofiarowania”: „Ojcze Przedwieczny, ofiarujemy Ci Krew, Mękę i Śmierć Jezusa Chrystusa, boleści Najświętszej Panny Maryi i Świętego Józefa za odpuszczenie grzechów naszych, za wybawienie dusz w czyśćcu cierpiących, za potrzeby Matki naszej, Kościoła naszego i za nawrócenie grzeszników”
  (100 dni odpustu za każdy raz. – Pius IX, 1870)
  22. O Jezu mój! Miłosierdzia!
  (100 dni odpustu za każdy r. I za zmarłych. – Pius IX, 1846)
  23. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Na wieki wieków. Amen
  (100 dni odpustu za każde odmówienie wszystkim, którzy się tak pobożnie pozdrawiają. I za zmarłych. – Sykstus V, 1557)
  24. Niechaj będzie pochwalone Święte i Niepokalane Poczęcie Błogosławionej Panny Maryi.
  (100 dni odpustu z każdy raz. I za umarłych. – Pius VI, 1793)
  25. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen
  (100 dni odpustu rano, w południe i wieczorem za 3-krotne powtórzenie na podziękowanie Trójcy Przenajświętszej za łaski udzielone N. Maryi P., szczególnie przy Jej Wniebowzięciu. Odpust zupełny raz w miesiącu. I za zmarłych. – Pius VII, 1815)
  26. Niech się dzieje i niech będzie chwalona i na wieki sławiona Najsprawiedliwsza, Najwyższa i Najmiłościwsza Wola Boża we wszystkim
  (100 dni odpustu raz na dzień. Odpust zupełny raz w roku, jeżeli odmawia się codziennie. Odpust zupełny w godzinie śmierci, jeżeli się odmawia często w życiu. I za zmarłych. – Pius VII, 1818)
  27. O Boże mój, spraw, abym Cię kochał(a), a jedyną nagrodą miłości mojej niech będzie to, abym Cię kochał(a) zawsze coraz więcej
  (100 dni odpustu raz na dzień. Odpust zupełny w godzinie śmierci. – Leon XIII, 1890)
  28. Jezu, dla Ciebie żyję; Jezu, dla Ciebie umieram; Jezu, Twój jestem w życiu i przy śmierci. Amen
  (100 dni odpustu. – Benedykt XV, 1914)
  29. Jezusie Chrystusie, Synu Boga żywego, Życie świata, adoruję Cię; dla Ciebie żyję, dla Ciebie umieram. Amen
  (100 dni odpustu. – Pius X, 1909)
  30. Niechaj będzie pochwalone, miłowane, wielbione i bardzo czczone w każdym momencie Eucharystyczne Serce Jezusa we wszystkich tabernakulach całego świata aż do skończenia czasu. Amen
  (100 dni odpustu raz na dzień. – Pius IX, 1868)
  31. Chwała niech będzie Najświętszemu Sercu Jezusa w Najświętszym Sakramencie
  (100 dni odpustu. – Pius X, 1914)
  32. O Panie, zachowaj naszą wiarę!
  (100 dni odpustu. – Pius X, 1908)
  33. Najsłodszy Jezu, daj mi pomnożenie wiary, nadziei i miłości, skruszone i pokorne serce (100 dni odpustu raz na dzień. – Leon XIII, 1893)
  34. O Jezu, Przyjacielu dzieci, błogosław dzieci całego świata
  (100 dni odpustu. – Benedykt XV, 1920)
  35. Święty, Święty, Święty, Pan Bóg Zastępów. Pełna jest ziemia chwały Twojej. Chwała Ojcu, chwała Synowi, chwała Duchowi Świętemu
  (100 dni odpustu raz na dzień. A każdą niedzielę i przez całą oktawę Trójcy Św. – 3 razy na dzień. Odpust zupełny raz w miesiącu. I za zmarłych. – Klemens XIV, 1770)
  36. Kłaniamy się Tobie, Najświętszy Panie, Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, ześ przez święty Krzyż Twój świat odkupić raczył
  (100 dni odpustu. – Leon XIII, 1882)
  37. Oto Krzyż Pański! Uciekajcie nieprzyjaciele! Zwyciężył Lew z pokolenia Judy, z domu Dawida, Alleluja!
  (100 dni odpustu. – Leon XIII, 1892)
  38. Niech będzie pochwalone zawsze i wszędzie Najświętsze Serce JEZUSA!
  (100 dni odpustu raz na dzień. – Pius IX, 1860
  39. Niech będzie miłowane wszędzie Najsłodsze Serce JEZUSOWE
  (100 dni odpustu. I za zmarłych. – Pius IX, 1860)
  40. Za odmówienie modlitwy: „Najłaskawszy Jezu, Ty Sam jeden jesteś naszym zbawieniem. Przeto błagam Ciebie, nie opuszczaj nas w naszych potrzebach i strapieniach, lecz przez to konanie Najświętszego Serca Twego i dla boleści Niepokalanej Matki Twojej, przyjdź na pomoc sługom Twoim, których Krwią Twoją Przenajświętszą odkupić raczył. Amen.”
  (100 dni odpustu. – Pius IX, 1870)
  41. Za odmówienie modlitwy: „O Najłaskawszy JEZU, Miłośniku dusz naszych, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokalanej, obmyj we Krwi Twojej grzeszników całego świata, co teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. O Serce JEZUSA konające, zlituj się nad konającymi! Amen.”
  (100 dni odpustu za każdy raz. Odpust zupełny raz w miesiącu za odmawianie tej modlitwy po trzy razy dziennie w oddzielnych godzinach. I za zmarłych. – Pius IX, 1860)
  42. Duchu Święty, Duchu Prawdy, wejdź w nasze serca; daj narodom jasność Twojej światłości, aby mogły Ci się podobać w jedności Wiary
  (100 dni odpustu. – Leon XIII, 1897)
  43. Za odśpiewanie pieśni „Przyjdź Duchu Stworzycielu” (Duchu Święty Stworzycielu, Serc ludzkich Nauczycielu …)
  (100 dni odpustu za każdy raz, odpust zupełny raz na miesiąc. – Pius VI, 1796)
  44. Cześć i chwała – miłość i dzięki w każdej chwili Tobie, o Serce Jezusa, utajone pod postacią chleba w Najświętszym Sakramencie teraz i aż do końca świata. Amen
  (100 dni odpustu raz na dzień. I za umarłych. – Pius IX, 1868)
  45. Niech będzie pochwalony i błogosławiony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
  (100 dni odpustu raz na dzień. 100 dni odpustu w czasie podniesienia podczas Mszy św., dwukrotnie. Odpust zupełny raz w miesiącu. I za zmarłych. – Pius VII, 1818)
  46. Pochwalone, uwielbione i wdzięcznym sercem ukochane niech będzie Serce Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdej chwili, na wszystkich ołtarzach świata, na wieki wieków. Amen.
  (100 dni odpustu raz na dzień. – Pius IX, 1868)
  47. Miłosierdzie Boskie w Najświętszym Sercu Pana JEZUSA wcielone, okryj świat cały i wylej się za nas
  (100 dni odpustu za każdy raz dla Członków Komunii Wynagradzającej. I za zmarłych. – Pius IX, 1868)
  48. Chwała, uwielbienie, miłość i dziękczynienie bądź w każdym momencie Tobie, o Serce Jezusa w Najśw. Sakramencie, na wszystkich ołtarzach całej ziemi aż do końca świata. Amen.
  (100 dni odpustu raz na dzień. – Pius IX)
  49. Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Przenajdroższą Krew Jezusa Chrystusa na zadośćuczynienie za moje grzechy i za potrzeby Kościoła Świętego
  (100 dni odpustu za każdy raz. I za zmarłych. – Pius IX, 1846)
  50. Siedmiokrotne ofiarowanie Krwi Przenajdroższej Jezusa Chrystusa podczas Nabożeństwa na czas Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu
  (100 dni odpustu. – Pius VII, 1817)
  51. Uczczenie pięciu ran Pana Jezusa
  (100 dni odpustu raz na dzień. Od Niedzieli Męki Pańskiej do Wielkiej Soboty włącznie codziennie 7 lat i 280 dni odpustu. W Święto Zmartwychwstania – odpust zupełny po spowiedzi i Komunii św. – Pius VII, 1807)
  52. Matko Miłosierdzia, módl się za nami
  (100 dni odpustu za każdy raz. – Benedykt XV, 1919)
  53. W poczęciu Twoim, o Maryjo Panno, Niepokalana byłaś, módl się za nami do Ojca, któregoś Syna JEZUSA z Ducha Św. począwszy, porodziła
  (100 dni odpustu za każdy raz. I za zmarłych. – Pius VI, 1793)
  54. Święta Maryjo, zachowaj nas od kar piekła
  (100 dni odpustu za każdy dzień. – Pius X, 1914)
  55. O Dziewico Maryjo, Pani nasza Najświętszego Sakramentu, chwało ludu chrześcijańskiego, wesele całego Kościoła, zbawienie świata, módl się za nami i obudź we wszystkich wiernych prawdziwe nabożeństwo do Przenajświętszej Eucharystii, aby byli godnymi codziennie ją przyjmować
  (100 dni odpustu raz na dzień. – Leon XIII, 1894)
  56. O Święta, Niepokalana Dziewico Maryjo, Matko Boga i Matko nasza, przemów za nami do Serca Jezusowego, Syna Twego a Brata naszego
  (100 dni odpustu raz na dzień. – Leon XIII, 1890)
  57. Za odmówienie trzech modlitw do Matki Najświętszej o uproszenie cnoty czystości:
  1. Cześć Ci oddaję z całego serca, o Najświętsza Panno, nad wszystkie Anioły i Święte Pańskie, jako Córce Ojca Przedwiecznego i duszę moją ze wszystkimi jej władzami Tobie poświęcam. Zdrowaś Maryjo …
  2. Cześć Ci oddaję z całego serca, o Najświętsza Panno, nad wszystkie Anioły i Święte Pańskie, jako Matce Jednorodzonego Syna Bożego i ciało moje ze wszystkimi zmysłami Tobie poświęcam. Zdrowaś Maryjo …
  3. Cześć Ci oddaję z całego serca, o Najświętsza Panno, nad wszystkie Anioły i Święte Pańskie, jako Oblubienicy Ducha Świętego i serce moje ze wszystkimi uczuciami Tobie poświęcam, błagając Cię, abyś mi u Trójcy Przenajświętszej wszystkie środki do zbawienia mego wyjednać raczyła. Zdrowaś Maryjo …
  (100 dni odpustu za każdy raz. Odpust zupełny raz w miesiącu. I za zmarłych. – Leon XII, 1823)
  58. Za odmówienie modlitwy: „O Pani moja, O Matko moja! Cały/a się Tobie ofiaruję, a na dowód, że cały/a jestem Tobie oddany/a, ofiaruję Tobie dzisiaj oczy moje, uszy moje, usta moje, serce moje i całego/całą siebie, jak najzupełniej. Gdy przeto Twoim jestem, o dobra Matko, zachowaj mnie, broń mnie, jako rzeczy i własności Twojej”.
  (Przed tą modlitwą należy odmówić jedno „Zdrowaś” dla uzyskania odpustu, a po niej jeszcze następujące westchnienie: „O Pani moja, o Matko moja, pamiętaj, że jestem Twój, ocal mnie i bron mnie jako rzeczy i własności Twojej)
  (100 dni odpustu rano i wieczór. Odpust zupełny raz w miesiącu. I za zmarłych. – Pius IX, 1851)
  59. Za odmówienie Nowenny do Cudownego Medalika Matki Boskiej: „ Najświętsza Panno Maryjo! Wyjednaj nam u Syna Swego moc i siłę w zwalczaniu pokus i niebezpieczeństw. Niechaj ten medalik będzie pociechą w smutkach oraz osłodą w cierpieniach naszych. Niechaj on będzie w godzinie śmierci znakiem zbawienia naszego w Niebie. Amen.
  O Maryjo bez zmazy grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”
  (100 dni odpustu raz na dzień)
  60. Za odmówienie modlitwy św. Bonawentury do Matki Boskiej Bolesnej:
  „Zdrowaś Maryjo, boleści pełna: Ukrzyżowany z Tobą, opłakanaś Ty między niewiastami i opłakany owoc żywota Twojego Jezus. Święta Maryjo, Matko Ukrzyżowanego, wyjednaj nam krzyżującym Twego Syna łzy pokuty, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.”
  (100 dni odpustu za każdy raz. I za zmarłych. – Pius IX, 1847)
  61. Za odmówienie Antyfony „Salve Regina” wraz z modlitwą „Wszechmogący, wieczny Boże, któryś Najchwalebniejszej Panny Maryi duszę i ciało godnym Syna Twego mieszkaniem uczynił, daj abyśmy, którzy się Jej wspominaniem cieszymy, za Jej także przyczyną od nieszczęść teraźniejszych i od śmierci wiecznej byli wybawieni. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
  (Dla odmawiających tę Antyfonę z rana na wynagrodzenie Najśw. Pannie za obelgi Jej wyrządzane przez niewierzących: 100 dni odpustu każdego dnia, 7 lat i 280 dni każdej niedzieli, a w każde Święto NMP, w dzień Wszystkich Świętych oraz w drugą niedzielę każdego miesiąca – odpust zupełny przy Komunii Św. i zmówieniu 5 Ojcze nasz, 5 Zdrowaś Maryjo. Odpust zupełny w godzinie śmierci. – Pius IV, 5.4.1786)
  62. Dla wszystkich, którzy rano, w południe i na wieczór na głos dzwonu wołającego na Anioł Pański lub nie słysząc dzwonu około godziny, w której się dzwoni na Anioł Pański, odmawiają Anioł Pański klęcząc
  (100 dni odpustu 3 razy dziennie. Odpust zupełny raz na miesiąc. I za zmarłych. – Pius VI, 1781)
  63. Za odmówienie Złotej Koronki do Serca Jezusa i Maryi
  (150 dni odpustu, może być ofiarowana za dusze czyśćcowe)
  64. O nasza Droga Pani, wybawicielko niewolników, módl się za nami
  (200 dni odpustu raz na dzień. – Pius X, 1906)
  65. Za odmówienie modlitwy: „O Matko moja, Niepokalanie Poczęta, zachowaj mnie w dniu dzisiejszym od wszelkiego grzechu śmiertelnego wraz ze „Zdrowaś Maryjo… – 3 razy”
  (200 dni odpustu)
  66. O Wszechmocności Boga Ojca, wesprzyj ułomność moją i wyrwij mnie z przepaści nędzy. O mądrości Boga Syna, kieruj wszystkimi moimi myślami, słowami i uczynkami. O miłości Ducha Świętego, bądź początkiem wszystkich czynności mojej duszy, aby ciągle odpowiadały Twemu Boskiemu upodobaniu
  (200 dni odpustu. – Leon XIII, 1890)
  67. Eucharystyczne Serce Jezusa, pałające miłością ku nam, rozpal serca nasze miłością ku Tobie
  (200 dni odpustu. – Leon XIII, 1899)
  68. Adorujmy, dziękujmy, błagajmy i pocieszajmy z Niepokalaną Maryją Najświętsze i Najukochańsze Eucharystyczne Serce Jezusa
  (200 dni odpustu. – Pius X, 1904
  69. O Jezu, Maryjo, i Dobry Józefie św., błogosławcie nam teraz i w godzinę naszego konania
  (200 dni odpustu, raz na dzień. – Leon XIII, 1892)
  70. O Trójco Przenajświętsza, która mieszkasz w mojej duszy przez Twą Łaskę, uświęć mnie
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1921)
  71. O Trójco Przenajświętsza, która mieszkasz w mojej duszy przez Twą Łaskę, adoruję Ciebie
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1921)
  72. O Trójco Przenajświętsza, która mieszkasz w mojej duszy przez Twą Łaskę, spraw, abym Cię kochał coraz więcej i więcej
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1921)
  73. Za odmówienie modlitwy: „Weź, o Panie, w Ręce Swoje całą moją wolność. Przyjmij całkowicie pamięć moją, rozum mój i moją wolę. Wszystko, czym jestem, wszystko, co posiadam, jest Twoim darem, od Ciebie to otrzymałem i Tobie z powrotem oddaję, abym był całkowicie zależny od Woli Twojej. Daj mi tylko Swoją Miłość i Swoją Łaskę, one mnie ubogacą i niczego więcej nie pragnę”
  (300 dni odpustu)
  74. Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1891)
  75. O Jezu w Najświętszym Sakramencie, zmiłuj się nad nami
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1911)
  76. Za prywatne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu
  (300 dni odpustu. – Pius XI, 1.6.1928)
  77. Przed Komunią Św.: Jezu, mój Boże, tu obecny w Sakramencie Twej Miłości, adoruję Cię
  (300 dni odpustu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. – Pius X, 1908)
  78. Przed Komunią św.: O Eucharystyczne Serce Jezusa, pomnażaj w nas wiarę, nadzieję i miłość
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1917)
  79. Po Komunii św.: O Jezu w Najświętszym Sakramencie, zmiłuj się nad nami
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1911)
  80. Po Komunii św.: Niech będzie uwielbione Najświętsze Eucharystyczne Serce Jezusa
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1907)
  81. Po Komunii św.: Chwała i dziękczynienie niech będzie Świętemu i Boskiemu Sakramentowi
  (300 dni odpustu. Odpust zupełny raz na miesiąc. – Pius X, 1913)
  82. Po Komunii św.: Eucharystyczne Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1907)
  83. Po Komunii św.: Niech będzie pochwalone i uwielbione Najświętsze Serce i Przenajdroższa Krew Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1908)
  84. Za odmówienie modlitwy św. Ignacego: „Duszo Chrystusowa” (Duszo Chrystusowa, uświęć mnie, Ciało Chrystusowe, zachowaj mnie, Krwi Chrystusowa, napój mnie, Wodo z boku Chrystusowego, obmyj mnie… i dalsze 2 zwrotki)
  (300 dni za każdy raz, 7 lat po Komunii św., odpust zupełny raz na miesiąc przy odmawianiu codziennym. I za zmarłych. – Pius IX, 1854)
  85. Za odmówienie „Aktu oddania się Chrystusowi” według Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  (300 dni odpustu za każdy raz, odpust zupełny raz na miesiąc. – Pius XI, 1923)
  86. O Panie, naucz mnie dobroci, karności i rozumu, ponieważ w Twoich Przykazaniach pokładam moją ufność
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1908)
  87. Spraw, o mój Boże, aby się wszystkie umysły złączyły w prawdzie, a wszystkie serca w miłości
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1908)
  88. Niech będzie pochwalone Najmiłościwsze Serce i Słodkie Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego chwalebnej Matki, Maryi Dziewicy, na wieki wieków. Amen
  (300 dni odpustu raz na dzień, odpust zupełny raz na miesiąc. – Pius X, 1905)
  89. Boskie Serce Jezusa, nawróć grzeszników, zbaw umierających, wybaw biedne dusze z czyśćca
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1906)
  90. O Serce Miłości, w Tobie pokładam całą moją ufność. Wszystkiego się lękam dla mej słabości, lecz wszystkiego się spodziewam dla Twej dobroci
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1908)
  91. Najświętsze Serce Jezusa, Tobie się całkowicie ofiaruję przez Maryję
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1908)
  92. Najświętsze Serce Jezusa, opiekuj się naszymi rodzinami
  (300 dni odpustu raz na dzień, odpust zupełny raz na miesiąc. – Benedykt XV, 1918)
  93. Najświętsze Serce Jezusa, wierzę, że Ty mnie kochasz
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1908)
  94. Słodkie Serce JEZUSA bądź moją miłością!
  (300 dni odpustu. I za zmarłych – Pius IX, 1875)
  95. Serce Jezusa, mam ufność w Tobie
  (300 dni odpustu za każdy raz, odpust zupełny raz na miesiąc. – Pius X, 1908)
  96. Słodkie Serce Jezusa! Proszę najgoręcej spraw, abym Cię kochał coraz więcej
  (300 dni odpustu)
  97. Słodkie Serce MARYI bądź mi zbawieniem!
  (300 dni odpustu za każdy raz, odpust zupełny raz na miesiąc. I za zmarłych. – Pius IX, 1852)
  98. Przez Najświętszą Krew Jezusa Chrystusa, błogosławcie Najświętsze Imię Jego według intencji i pragnień Najchwalebniejszego Serca Jego
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1907)
  99. Za odmówienie Modlitwy św. Teresy do Najświętszego Oblicza Pana Jezusa
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1906)
  100. Krzyż dla mnie pewnym zbawieniem. Krzyż zawsze uwielbiam. Krzyż Pański ze mną. Krzyż moją ucieczką
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Pius IX, 1874)
  101. Panie, dzięki Ci składam za Twą śmierć na Krzyżu za moje grzechy
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Benedykt XV, 1918)
  102. Za odmówienie modlitwy o nawrócenie będących w błędnej wierze: „Panie Jezu Chryste, Najłaskawszy Zbawco świata, prosimy Cię usilnie przez Najświętsze Serce Twoje, aby wszystkie błędne owieczki, nawróciły się do Ciebie, który jesteś ich Pasterzem i Biskupem, a żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem, w jedności z Duchem Św., Bóg na wieki wieków. Amen”
  (300 dni odpustu)
  103. Za odmówienie pacierza za zmarłych: 5 razy Ojcze nasz, 5 razy Zdrowaś Maryjo i 5 razy nast. modlitwę: „Ciebie Panie prosimy, racz ratować sługi Swoje, które odkupiłeś Przenajdroższą Krwią Twoją. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju. Amen”
  (300 dni odpustu, raz na dzień. – Pius VII, 6.2.1817)
  104. Za odmówienie modlitwy za zmarłych: „Panie, racz wspomnieć na sługi i służebnice Twoje …, którzy ze znamieniem wiary nas poprzedzili do wieczności i snem pokoju zasnęli.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1908)
  105. O Jezu, błagamy Ciebie, racz ratować dusze w czyśćcu cierpiące, które Krwią Twoją Przenajświętszą odkupiłeś
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1908)
  106. O mój Boże, ofiarujemy Tobie za dusze w czyśćcu wszystkie Akty Miłości, jakimi Cię Serce Jezusa uwielbiało na ziemi o tej godzinie dnia
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1908)
  107. Boże Ojcze, pozostań zawsze we mnie, jak zawsze jesteś w Jezusie
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1921)
  108. Pozostań ze mną, Panie, bądź moją prawdziwą radością
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1921)
  109. Panie, dzięki Ci składam za Twą śmierć na Krzyżu poniesioną za moje grzechy
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1918)
  110. O Boże mój i jedyne Dobro moje, Ty jesteś cały mój, spraw, abym i ja był cały Twój
  (300 dni odpustu. – Leon XIII, 1902)
  111. O Jezu, Życie odwieczne w łonie Ojca, Życie dusz stworzonych na podobieństwo Twoje, błagam Cię przez Twoją Miłość, niech poznamy Serce Twoje, objaw Je nam
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1915)
  112. Za odmówienie modlitwy: „Duchu Święty, bądź miłościw Twemu Kościołowi Katolickiemu. Przez Twoją Moc Niebiańską strzeż Dzieła Miłosierdzia Twojego, aby Kościół Twój po całym świecie rozszerzony, niezachwianą wiarą trwał pewnie w wyznawaniu Imienia twego. Przez tegoż Pana naszego Jezusa Chrystusa. Amen”.
  (300 dni odpustu raz na dzień)
  113. Za odmówienie modlitwy: „Duchu Święty, Stworzycielu, przybądź łaskawie na pomoc całemu Kościołowi Katolickiemu przeciw najazdom nieprzyjaciół, utwierdź go i umocnij Twoją mocą z wysoka. Odnów ducha sług Twoich, których namaściłeś Swoją Miłością i Łaską, aby w Tobie sławili Ojca i Syna Jego Jednorodzonego, Jezusa Chrystusa, Pana Naszego. Amen”
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Leon XIII, 1889)
  114. Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej Miłości
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1907)
  115. Duchu Święty, Słodki Gościu mej duszy, pozostań ze mną i spraw, abym zawsze pozostał z Tobą
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1921)
  116. Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serce moje według Serca Twego
  (300 dni odpust. I za zmarłych. – Pius IX, 1866)
  117. Duszo Chrystusowa, uświęć mnie!
  (300 dni odpustu za każde odmówienie, 7 lat po przyjęciu Komunii św. – Pius IX,1954)
  118. Wszystko dla Ciebie, o Najsłodsze Serce Jezusa
  (300 dni odpustu)
  119. Jezu, Boże mój, kocham Cię ponad wszystko
  (300 dni odpustu)
  120. Daj mi, Miłosierny Boże, bym gorąco pragnął tego, co się Tobie podoba, roztropnie szukał szczerze uznawał i doskonale spełniał ku czci i chwale Twego Imienia. Amen
  (300 dni odpustu. – Leon XIII, 1879)
  121. Za odmówienie Litanii Loretańskiej
  (300 dni odpustu za każdy raz, odpust zupełny w każde z 5 Świąt NMP: 1)Niepokalanego Poczęcia, 2)Narodzenia Najśw. Maryi Panny, 3) Zwiastowania, 4)Ofiarowania (Oczyszczenia), 5)Wniebowzięcia. Warunki odp. zupełnego: Spowiedź, Komunia św., odwiedzenie kościoła i modlitwa w intencji Ojca Świętego. I za zmarłych. – Pius VII, 1817)
  122. Przez Twoje Święte i Niepokalane Poczęcie, o Maryjo, oczyść moje ciało i uświęć duszę
  (300 dni odpustu za odmówienie tego westchnienia 3x wraz z Pozdrowieniem Anielskim za każdy raz)
  123. Matko Miłości, Matko Boleści i Miłosierdzia, módl się z nami
  (300 dni odpustu. – Pius X, 1908)
  124. Matko Miłosierdzia, módl się za nami
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Benedykt XV, 1919)
  125. O Maryjo, nadziejo nasza, miej litość nad nami
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1906)
  126. Słodkie Serce Maryi, bądź moim ratunkiem
  (300 dni odpustu za każdy raz)
  127. O Maryjo, Bolejąca Dziewico i Matko wszystkich chrześcijan, módl się za nami
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1907)
  128. Pani nasza z Lourdes, módl się za nami
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Pius X, 1906)
  129. Święta Maryjo od Cudów, módl się za nami
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Benedykt XV, 1918)
  130. O Maryjo, spraw, abym żył w Bogu, z Bogiem i przez Boga
  (300 dni odpustu. – Benedykt XV, 1920)
  131. O Pani nasza od Przenajświętszego Sakramentu, módl się za nami
  (300 dni odpustu podczas wystawienia Najświętszego. Sakramentu. – Pius X, 1905)
  132. O Pani nasza dobrych nauk, módl się za nami
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1906)
  133. Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serce moje według Serca Swego
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Pius IX, 1868)
  134. Niech będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
  (300 dni odpustu za trzykrotne powtórzenie w każdy Czwartek i przez oktawę Bożego Ciała. Odpust zupełny raz w miesiącu. I za zmarłych. – Pius VII, 1818)
  135. Za odmówienie Litanii do Najświętszego Sakramentu
  (300 dni odpustu za każdy raz. I za zmarłych. – Leon XII, 13 sierpnia 1828)
  136. Za pobożne odmówienie Litanii do Najświętszego. Serca Pana Jezusa
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius IX, 1846)
  137. Za pobożne odmówienie Litanii do Najświętszego. Imienia Pana Jezusa
  (300 dni odpustu za każdy raz)
  138. Za odmówienie modlitwy św. Bernarda
  (300 dni odpustu za każdy raz, odpust zupełny raz na miesiąc. – Pius IX, 1846
  139. Za odmówienie Modlitwy Jubileuszowej z okazji ogłoszenia Dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Pius X, 1903)
  140. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius IX, 31.3.1876)
  141. Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami
  (400 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1914)
  142. O Maryjo, przez ten chwalebny tryumf Twego Niepokalanego Poczęcia, wspomagaj nas, usłysz i pociesz to zgromadzenie poświęcone Panu Bogu i wszystkie nasze rodziny
  (300 dni odpustu raz na dzień dla osób zakonnych. – Pius X, 1904)
  143. Za odmówienie modlitwy do NMP o zwalczaniu szatanów („Dostojna Królowo Nieba i Pani Aniołów, któraś otrzymała moc i posłannictwo zdeptania głowy szatana…”)
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1908)
  144. Za odmówienie modlitwy do NMP: „O Maryjo, błogosław temu domowi, gdzie Twoje Święte Imię jest zawsze wychwalane. Niech będzie błogosławiona Niepokalana Maryja, zawsze Dziewica, błogosławiona między niewiastami, Matka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Królowa Raju. Amen.”
  (300 dni odpustu za każdy raz. – Pius X, 1905)
  145. Za odmówienie modlitwy do NMP: „O Dziewico Maryjo, Pani nasza, Najświętszego Sakramentu, chwało ludu chrześcijańskiego, wesele całego Kościoła, zbawienie świata, módl się za nami i obudź we wszystkich wiernych prawdziwe nabożeństwo do Przenajświętszej Eucharystii, aby byli godnymi codziennie Ją przyjmować”
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Leon XIII, 1894)
  146. Święty Józefie, przybrany Ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa i prawdziwy Oblubieńcze Maryi Dziewicy, módl się za nami
  (300 dni odpustu. – Leon XIII, 1891)
  147. Za odmówienie Litanii do św. Józefa
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Pius X, 1908)
  148. Za odmówienie modlitwy do św. Józefa, ułożonej przez Ojca św., Piusa X : „Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę, bym i ja pracował …”
  (300 dni odpustu raz na dzień. – Pius X, 1906))
  149. Za odmówienie modlitwy: „Bądź pozdrowiona, Królowo Pokoju, Święta Matko Boża! Przez Najświętsze Serce JEZUSA Syna Twego, Księcia Pokoju, ucisz gniew Jego i niech nad nami panuje w pokoju. Pamiętaj, o Najmiłosierniejsza Panno MARYJO, iż nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek, co o Twoje wstawienie się błagał, został opuszczony. Taką ufnością ożywiony/a do Ciebie przychodzę. O Matko Słowa wcielonego, nie gardź wołaniem moim, ale je usłysz łaskawie i wysłuchaj, o Łaskawa, o Litościwa, o Słodka Panno MARYJO!”
  (300 dni odpustu z każdy raz. Odpust zupełny raz w miesiącu. I za zmarłych. – Pius IX, 18460)
  150. Za odmówienie Modlitwy Odpustowej do św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  (300 dni odpustu za każdy raz, odpust zupełny raz na miesiąc. – Pius XI, 1929)
  151. Za 3 westchnienia:
  – JEZUS, MARYJA, Józef, Wam oddaję serce, ciało i duszę moją
  – JEZUS, MARYJA, Józef, bądźcie ze mną przy konaniu!
  – JEZUS, MARYJA, Józef, niech przy Was w pokoju Bogu ducha oddam!
  (300 dni odpustu za te 3 westchnienia za każdy raz. 100 dni odpustu za jedno z tych westchnień za każdy raz. I za umarłych. – Pius VII, 1807)
  152. Za odmówienie Aktu Miłości: „Serce Jezusa, płonące ku nam Miłością. Rozpal serca nasze miłością ku Tobie”
  (500 dni odpustu)
  153. Za odmówienie aktu strzelistego: „Święty Józefie, Przewodniku nasz, opiekuj się nami i Kościołem św.
  (500 dni odpustu za każdy raz. – Pius IX, 1870)
  154. Za odmówienie modlitwy: „ O dziewic Stróżu i Ojcze, Józefie św., którego wiernej straży sama Niewinność JEZUS Chrystus i Panna nad Pannami MARYJA, powierzoną była,: Ciebie przez ten podwójny i najdroższy Tobie powierzony skarb, przez Jezusa i Maryję, błagam i zaklinam, abym za Twoją przyczyną od wszelkiej nieczystości zachowana, myślą niepokalaną i czystym sercem i ciałem Jezusowi i Maryi jak najczyściej służyła. Amen.”
  (1 rok odpustu za każdy raz. I za zmarłych. – Pius VII,1802)
  155. Za uniesienie z pokorą w gorę oczu na podniesioną przez kapłana Świętą Hostię podczas Przeistoczenia lub podczas przyjmowania Komunii św. oraz podczas Błogosławieństwa i odmówienie w sercu po cichu słów Apostoła: „Pan mój i Bóg mój”
  (7 lat i 7 kwadragen: 40×7=280 dni odpustu. – Pius X, 1907)
  156. Za pobożne odwiedzenie ze sercem skruszonym Najświętszego Sakramentu w kościołach, w których odbywa się nieustająca adoracja i pomodlenie się w intencji Ojca św.
  (7 lat i 280 dni raz na dzień, za co najmniej półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu w kościele – odpust zupełny. I za zmarłych. – Pius VI, 1799)
  157. Za odprawienie poszczególnych Stacji Drogi Krzyżowej:
  – Stacja I. Pan Jezus przez Piłata na śmierć skazany
  (odpust zupełny)
  – Stacja II. Pan Jezus bierze Krzyż na ramiona
  (odpust 7 lat i 280 dni)
  – Stacja III. Pan Jezus upada pod Krzyżem po raz pierwszy
  (odpust zupełny)
  – Stacja IV. Pan Jezus spotyka Swoją Matkę
  (odpust 7 lat i 280 dni)
  – Stacja V. Szymon Cyrenejczyk pomaga Panu Jezusowi w niesieniu Krzyża
  (odpust 7 lat i 280 dni)
  – Stacja VI. Święta Weronika ociera twarz Panu Jezusowi
  (odpust 7 lat i 280 dni)
  – Stacja VII. Pan Jezus upada pod Krzyżem po raz drugi
  (odpust 7 lat i 280 dni)
  – Stacja VIII. Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty
  (odpust 7 lat i 280 dni)
  – Stacja IX. Pan Jezus upada pod Krzyżem po raz trzeci
  (odpust 7 lat i 280 dni)
  – Stacja X. Pan Jezus z szat obnażony
  (odpust 7 lat i 280 dni)
  – Stacja XI. Pan Jezus do Krzyża przybity
  (odpust zupełny)
  – Stacja XII. Pan Jezus umiera na Krzyżu
  (odpust 7 lat i 280 dni)
  – Stacja XIII. Pan Jezus zdjęty z Krzyża
  (odpust zupełny)
  – Stacja XIV. Pan Jezus złożony z grobie
  (odpust zupełny i wybawienie dusz z czyśćca)
  Dla dostąpienia odpustu, uklęknąwszy przed Najświętszym Sakramentem należy zmówić: 6 Ojcze nasz, 6 Zdrowaś, 6 Chwała oraz 1 raz Wierzę w intencji Kościoła Św.
  158. Za odmówienie modlitwy, gdy kapłan łamie i dzieli Hostię przed Komunią św.: „Kłaniamy się Tobie, Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie i błogosławimy Tobie, żeś przez Święty Krzyż Twój świat odkupić raczył”
  (7 lat i 280 dni odpustu, Benedykt XV, 1917)
  159. Za pobożne wzbudzenie aktów wiary, nadziei i miłości:
  Akt wiary: Wierzę w Ciebie Boże żywy,
  W Trójcy Jedyny prawdziwy,
  Wierzę, coś objawił, Boże,
  Twe słowo mylić nie może.
  Akt nadziei: Ufam Tobie, boś Ty wierny,
  Wszechmocny i miłosierny,
  Dasz mi grzechów odpuszczenie,
  Łaskę i wieczne zbawienie.

  Akt miłości: Boże, choć Cię nie pojmuję,
  Jednak nad wszystko miłuję,
  Nad wszystko, co jest stworzone,
  Boś Ty Dobro nieskończone.
  A jako samego siebie,
  Wszystkich miłuję dla Ciebie.
  (7 lat i 280 dni odpustu za każdy raz. I za zmarłych. – Benedykt XIV, 1756)
  160. Za odmówienie Aktu Adoracji św. Franciszka z Asyżu: „Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie i błogosławimy Tobie, żeś przez Święty Krzyż i Mękę Twoją świat odkupić raczył”
  (7 lat odpustu dla tych, co przychodzą lub wychodzą z kościoła lub kaplicy i odmawiają klęcząc powyższy akt. – Benedykt XV, 1917)
  161. Za odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu, zatwierdzonego Encykliką Papieża Piusa XI „Miserentissimus Redemptor dnia 8 maja 1928 roku
  (7 lat i 280 dni odpustu za odmówienie tego Aktu w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. – Pius XI, 1.6.1928)
  162. Za odmówienie następujących Aktów uwielbienia:
  Niech będzie Bóg uwielbiony.
  Niech będzie uwielbione Święte Imię Jego.
  Niech będzie uwielbiony Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek.
  Niech będzie uwielbione Imię Jezusowe.
  Niech będzie uwielbione Najświętsze Serce Jezusowe.
  Niech będzie uwielbiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.
  Niech będzie pochwalona Bogurodzica, Najświętsza Maryja Panna.
  Niech będzie pochwalone Jej Święte i Niepokalane Poczęcie.
  Niech będzie pochwalone Imię Maryi, Dziewicy i Matki.
  Niech będzie pochwalony św. Józef, Jej Najczystszy Oblubieniec.
  Niech będzie uwielbiony Bóg w Aniołach i Świętych Swoich.
  (2 lata odpustu po Mszy św., lub Błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem. – Leon XIII, 1897)
  163. Za odmówienie modlitwy (Egzorcyzmu Leona III) do św. Michała Archanioła: „Św. Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce…” (3 lata odpustu)
  164. Za pobożne noszenie przy sobie Różańca św. i modlitwę na Nim
  (100 lat i 100 kwadragen, czyli 100×40=4000 dni odpustu dla Członków Różańca św.. – Pius X, 31.7.1906, który na prośbę O. Cormier’a Generała OO. Dominikanów odnowił i uznał dawny odpust)
  165. Za odmówienie Litanii za dusze zmarłych
  (odpust zupełny lub wybawienie dusz z czyśćca. – Klemens VIII)

  • wobroniewiary pisze:

   Jak się daje linki do MKordas to trzeba się liczyć, że linku czy komentarza nie będzie!

   • Paweł pisze:

    Jest to zestawienie odpustów opracowane przez
    pana Andrzeja Leszczyńskiego, a tylko opublikowane
    na stronie pani Mieczysławy Kordas (której orędzia ja zresztą
    uważam za fałszywe i napisałem jej o tym).
    Poprawiłem w tym zestawieniu pewną pomyłkę, którą zauważyłem.
    A mianowicie do modlitwy-egzorcyzmu Leona XIII
    „Św. Michale Archaniele…” przywiązany jest odpust 3 lat,
    a nie 10 lat, co sprawdziłem na angielskojęzycznej stronie:
    http://www.catholicdoors.com/prayers/english/p06400.htm
    Natomiast odpust 10 lat jest przywiązany do całego tak zwanego
    „Nabożeństwa Leona XIII”, składającego się z następujących modlitw:
    a) 3 Zdrowaś Maryjo
    b) „Witaj Królowo…” („Salve Regina”)
    c) Módlmy się… (modlitwa kościelna)
    d) „Święty Michale Archaniele…”
    Pełny tekst tego nabożeństwa można przeczytać na stronie:
    http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/modlitwy-o-uwolnienie/egzorcyzmy-proste/94-modlitwa-leona-xiii-lacinska
    Jest tam podana informacja, że powyższe nabożeństwo obdarzone jest
    odpustem 10 lat nadanym przez Piusa XI w dniu 18 V 1934.
    Z tego, co jeszcze wiem, to całe to „Nabożeństwo Leona XIII” było
    przed soborem watykańskim II odmawiane przez księdza z ludem
    na zakończenie Mszy świętych.
    Jako ciekawostkę, mogę jeszcze powiedzieć, że tak wielkim
    odpustem cząstkowym – odpustem 10 lat – była przed soborem obdarzona
    także powszechnie znana modlitwa „Anioł Pański”.
    Informację o tym i jeszcze o kilku innych znanych odpustach
    cząstkowych można przeczytać w przedsoborowym
    „Katechizmie nauki katolickiej” opublikowanym na stronie:
    http://www.w-sercu-polska.org/joomla/images/katechizm.pdf

 5. wobroniewiary pisze:

  A ile bluzgów od „Andrzejka spod krzyża” zebrał o. Jerzy Garda i prawdziwi obrońcy, którzy bronili krzyża a nie własnego ja! A ile oberwał ks. Bałemba. Wyzwiska Andrzejka i jego grupy były na porządku dziennym
  Andrzejek i jego grupa zawsze krzyczeli pod krzyżem i podczas marszów „Jarosław Polskę zbaw” aby ludzie odwracali się od tego, bo jak można Jarosława (Kaczyńskiego) nazywać Zbawicielem. Sam ks. Małkowski sprzeciwiał się temu.
  Ot ub-eckie zagrywki Hadacza, ale wczoraj odkrył swoją prawdziwą twarz…aż do bólu

  http://www.fronda.pl/a/milosnik-komorowskiego-bluzgal-po-debacie,51536.html

  • Kalina pisze:

   Odrobina pychy i języki się same rozwiązują, tu Hadacz wygadał się, jak Nałęcz do niego dzwonił i prosił o wsparcie dla Komora.
   „Mój głos jak 10 tys. innych, bo tako rzecze pan Komoruski”

 6. E. pisze:

  Mam informację dla ludzi z woj. podlaskiego, okolice Łap i Białegostoku.

  22-24 maja: Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w parafii Płonka Kościelna

 7. maria pisze:

  W parafii Borki k. Radzynia Podlaskiego 22 maja o godz. 17.00 z udziałem J. E. Ks. Bp Ordynariusza odpust Św. Rity. informacja ze strony ;http://www.swannaradzyn.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s