Watykan nie wyraził zgody na prowokację Francji, czyli na akredytację ambasadora-homoseksualisty

Laurent StefaniniParyż wyznaczył swoim ambasadorem w Watykanie Laurenta Stefaniniego, który nie ukrywa swojego homoseksualizmu. Socjalistyczny rząd francuski twierdzi, że Stefanini to „najlepszy wybór”.

Według szeregu francuskojęzycznych dzienników Watykan nie zgodził się na akredytację Stefaniniego. Chodzi tu najprawdopodobniej o to, że jego wybór wygląda na otwartą prowokację wobec Stolicy Apostolskiej.

To zresztą już nie pierwsze tego typu zagrania. Już w 2008 roku Francuzi chcieli, by ich ambasadorem w Watykanie został homoseksualista, na co władze państwa kościelnego się jednak nie zgodziły. Oficjalnie poinformowano, że na przeszkodzie stanął „osobisty profil” kandydata do placówki dyplomatycznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Watykan nie wyraził zgody na prowokację Francji, czyli na akredytację ambasadora-homoseksualisty

 1. wobroniewiary pisze:

  Jeden z nagłówków prasy francuskiej:
  Depuis janvier, le Vatican ferait blocage à la nomination du nouvel ambassadeur français, en raison de son homosexualité supposée.

 2. Sylwia pisze:

  Kochani proszę was o pilną modlitwę w intencji Kazimiery , jej stan jest poważny ma kamienie w miejscu usunięcia woreczka .. zróbmy szturm modlitewny .

 3. Wiesław pisze:

  Modlitwę w intencji Katarzyny odmówiłem.
  Co do braku akredytacji na ambasadora człowieka chorego i niebezpiecznego – bardzo słuszna decyzja.
  Uważam że krzyżyki to za mało, trzeba otwarcie wyrazić swoją opinię.
  Szczęść Boże.

  • kasiaJa pisze:

   Krzyżyki (takie: +++) to sygnał dla osób proszących o modlitwę, że pisząca je osoba włącza daną intencję do swojej modlitwy.

 4. kasiaJa pisze:

  NAJBLIŻSZA NIEDZIELA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO!
  Jedyna taka szansa! Przeczytaj dlaczego ❤

  Święto Miłosierdzia

  Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

  Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W wielu objawieniach Pan Jezus określił nie tylko miejsce święta w kalendarzu liturgicznym Kościoła, ale także motyw i cel jego ustanowienia, sposób przygotowania i obchodzenia oraz wielkie obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego. Jest to – jak tłumaczy ks. prof. Ignacy Różycki – łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win. Najszczególniejsza łaska jest zasadniczo również większa niż łaski sześciu sakramentów z wyjątkiem sakramentu chrztu: albowiem odpuszczenie wszystkich win i kar jest tylko sakramentalną łaską chrztu świętego. W przytoczonych zaś obietnicach Chrystus związał odpuszczenie win i kar z Komunią świętą przyjętą w święto Miłosierdzia, czyli pod tym względem podniósł ją do rzędu „drugiego chrztu”. Przygotowaniem do tego święta ma być nowenna polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Mojego wyszło z wnętrzności [Moich] dla pociechy świata całego (Dz. 1517) – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny.
  http://www.faustyna.pl/zmbm/swieto-milosierdzia/

 5. Wiesław pisze:

  Co do pierwszego komentarza – nie mamy obowiązku znać języka francuskiego.
  Proszę ten nagłówek z prasy francuskiej przetłumaczyć, skoro się go publikuje.
  Pozdrawiam.

 6. julia pisze:

  Wiesław ja też nie znam francuskiego, ale tytuł postu ułatwia zrozumienie nagłówka z tego tygodnika. Watykan blokuje nominacje na nowego francuskiego dyplomatę, z powodu jego homoseksualnych skłonności.

 7. wiesław pisze:

  Kasiu, Imię można przed ludźmi pomylić ale nie przed Panem Bogiem.
  Intencja się liczy a nie „szczególiki”.
  Nawiasem mówiąc komputer zawieszał mi się 3 razy i w końcu pomyliłem imiona.
  Jak wiadomo „kosmaty ” musiał się w to wmieszać.
  Pozdrawiam.

 8. Małgosia pisze:

  Mało czytam „fakt” ale dziś zajrzałam i popatrzcie jaki maja manipulacyjny tytuł
  „Zmarł 4-latek, który spotkał papieża Franciszka”
  Jakby papież był temu winien 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s