Oczami Jezusa – dziś posłuchajmy o walce z Szatanem, o św. Michale Archaniele i o naszych Aniołach Stróżach

Święty Michale Archaniele broń nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromi, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen

św. Michał na Górce

Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

św. Michał dla JG

Aniele Stróżu mój, razem z Tobą uwielbiam Pana Boga, którego Ty ustawicznie oglądasz twarzą w twarz i w Nim poznajesz jego świętą wolę. Dziękuję Ci za Twoją obecność i za natchnienia do dobrego. Wspomagaj mnie, abym zawsze wypełniała to, co się Bogu podoba, i razem z Tobą i wszystkimi Aniołami i Świętymi wychwalała GO na wieki wieków w niebie. Amen.
(Za zgodą Kurii Diec. Warszawsko-Praskiej z dnia 08.02.1993 r. nr 184/K/93)

Święty Aniele Stróżu, który z Bożego nakazu czuwasz nade mną, abym nie poniósł szkody na duszy i ciele, bądź moim doradcą, abym nie zboczył z dobrej drogi życia, pomóż mi powstać, gdy upadnę, dodawaj odwagi. Proszę także, byś w porę podsuwał mi dobre myśli i pragnienia, których spełnienie będzie się podobało Bogu i przyniesie pożytek ludziom. Gdybym jednak okazywał lekceważenie względem Ciebie i Twoich starań o moje dobro, wstrząśnij mną, stań mi na drodze, bądź przeszkodą dla mnie. Proszę także, aby Twoja obecność była otuchą dla mnie, gdy przyjdzie godzina osamotnienia i śmierci. Czuwaj nade mną, aż doprowadzisz mnie przed oblicze Ojca Niebieskiego. Amen.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Oczami Jezusa – dziś posłuchajmy o walce z Szatanem, o św. Michale Archaniele i o naszych Aniołach Stróżach

 1. BKCD pisze:

  Sentencje św. Teresy od Dzieciątka Jezus na każdy dzień roku

  6 kwietnia: Jakaż tajemnica. Czyż Jezus nie jest wszechmocny? Czyż stworzenia nie są Tego, który je stworzył? Dlaczego zatem Jezus mówi: Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo (Mt 9, 37)? Dlaczego? Ach! dlatego że Jezus kocha nas miłością tak niepojętą, że chce, abyśmy miały udział z Nim w zbawieniu dusz. Nie chce nic czynić bez nas. Stworzyciel wszechświata oczekuje na modlitwę biednej małej duszy, by zbawić inne dusze, odkupione, podobnie jak ona, za cenę wszystkiej Jego krwi (L 114, LT 135).

  Myśl św. Magdaleny na dzisiejszy dzień:
  Polecam wam: ufność w Bogu i śmierć dla wszystkiego, co nie jest Bogiem.

  MYŚL BŁ. EDMUNDA
  Przez to łączenie się ze Zbawicielem rozłączacie się coraz bardziej ze światem i ze sobą, a ile razy Bóg wstąpi do serca Waszego, to w sercu stanie się jaśniej i smutek się rozwieje, a pociecha zakwitnie i słabość ustąpi, a moc i ufność się wzmoże. Tak, że już nie Wy, ale Bóg w Was żyć będzie.

  NA DZIŚ
  Poniedziałek w oktawie Wielkanocy
  Myśl dnia:
  „Pierwszy krok do zrzucenia niewoli, to odważyć być się wolnym.”
  Tadeusz Kościuszko

  Cały dzień zmartwychwstania, cały Wielki Tydzień jest tylko po to, żebyś się zakochał. (…) Tak jak zakochali się uczniowie uciekający z Jerozolimy. Zakochali się
  w swoim Panu i wtedy Go odnaleźli, wtedy uwierzyli. (…)
  /Jezus/ woła: „Przyjdź, bo chcę rozgrzać twoje serce, jestem chory z miłości do ciebie”.
  ks. Krzysztof Porosło

 2. Maria Magdalena pisze:

  Święte dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela świadczą o tym, że zwycięstwo zła jest tylko czasowe i pozorne. Moce zła mają swoją godzinę, ale wieczność należy do Boga. Ostatnie słowo ma zawsze Chrystus, który jest miłością, prawdą i życiem – napisał w życzeniach na Wielkanoc abp Stanisław Gądecki.
  http://www.niedziela.pl/artykul/15052/Abp-Gadecki-moce-zla-maja-swoja-godzine

 3. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" EPILOG pon. 10.04.1995 Wielki Tydzień

  – Dał mi Pan Jezus łaskę głębszego poznania, że Jego wcielenie trwa w każdym człowieku – zwłaszcza ochrzczonym. W duszy człowieka jest i żyje Jezus. I wszystko to, co dopuszczone jest przez Boga w życiu człowieka, odczuwa przede wszystkim Jezus. Szczególnie cierpienia duchowe, jakie dane są ku nawróceniu, są cierpieniem Pana Jezusa. Cierpieniem większym i nawet wyprzedzającym to, co może odczuć człowiek, bo Jego wrażliwość jest większa i bogatsza. W taki to sposób trwa Ofiara życia i Męki Jezusa i jest większa niż suma wszystkich cierpień ludzkich. W taki też sposób, jeśli przynosimy ulgę w cierpieniu drugiego człowieka, czynimy to przede wszystkim wobec Jezusa. A jeśli ranimy i jesteśmy sprawcą bólu, to też jest to ból Pana Jezusa – większy niż ból człowieka. Przecież On powiedział: cokolwiek uczyniliście jednemu z najmniejszych Mnieście uczynili.

  Niepojętą Miłością i Miłosierdziem jest to ciągłe przyjmowanie cierpień ludzkich, aby każdego doprowadzić do Nieba. Także każde moje przeciwstawienie się Jego Świętej woli jest cierpieniem Pana Jezusa w trosce i z troski o mnie.

 4. Maria Magdalena pisze:

  Poruszające słowa prymasa Belgii: Każdy z nas był maleńkim embrionem. Jesteśmy tutaj dlatego, że uszanowano nas w tym kruchym stadium naszego życia

  Nigdy nie zapominajmy, że wszyscy byliśmy maleńkim embrionem, płodem w łonie matki. I jesteśmy tutaj dlatego, że uszanowano nas w tym kruchym stadium naszego życia – przypomniał prymas Belgii, abp André-Joseph Léonard.

  W homilii podczas Mszy św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w katedrze w Brukseli mówił on przypadającej dwa dni wcześniej 25. rocznicy przyjęcia w Belgii ustawy aborcyjnej.

  Przyznał, że „trudno oszacować liczbę dzieci wyabortowanych w Belgii od 1990 roku”, ale z pewnością jest ich ponad 300 tysięcy. Zawsze są one ofiarami, „które nie mogą się bronić”.

  Małe dziecko w łonie matki może przez jakiś czas próbować schronić się w ścianie macicy, aby uciec przed agresją. Ale na próżno. Wkrótce będzie jedynie odpadem biologicznym

  — stwierdził arcybiskup Malines-Brukseli.

  „Czynem proroczym” nazwał postawę króla Baldwina, który na dwa dni abdykował, by nie musiał podpisać ustawy aborcyjnej. Zrobili to wówczas za niego członkowie rady ministrów.

  Jednocześnie hierarcha zapewnił o swej woli obrony życia dzieci nienarodzonych i godności
  http://wpolityce.pl/kosciol/239930-poruszajace-slowa-prymasa-belgii-kazdy-z-nas-byl-malenkim-embrionem-jestesmy-tutaj-dlatego-ze-uszanowano-nas-w-tym-kruchym-stadium-naszego-zycia

 5. wobroniewiary pisze:

  “Już ci powiedziałem i jeszcze raz mówię: Nie mogę już drugi raz ofiarować Mojego umiłowanego Syna, aby udowodnić Moją miłość do ludzi! Jednak przychodzę między nich, przyjmując podobieństwo do nich i ich ograniczoność, aby ich kochać i aby poznali tę Miłość. Popatrz, odkładam Moją koronę i całą Moją chwałę, aby przybrać postawę zwyczajnego człowieka!”

  Wybrałem ten dzień na rozpoczęcie Mojego dzieła wśród ludzi, bowiem jest to święto Przenajdroższej Krwi Mojego Syna Jezusa. Zamierzam zanurzyć w tej Krwi dzieło, które zaczynam, aby przyniosło wielkie owoce w całej ludzkości.

  Oto prawdziwy cel Mojego przyjścia:

  1) Przychodzę, aby wygnać przesadny lęk, który Moje stworzenia odczuwają wobec Mnie. Pragnę dać im do zrozumienia, że Moja radość polega na tym, abym był znany i kochany przez Moje dzieci, to znaczy przez całą ludzkość obecną i przyszłą.

  2) Przychodzę przynieść nadzieję ludziom i narodom. Iluż od dawna już ją utraciło! Ta nadzieja pozwoli im pracować dla swego zbawienia, żyjąc w pokoju i bezpieczeństwie.

  3) Przychodzę, aby Mnie poznano takim, jakim jestem; aby ufność ludzi wzrastała jednocześnie z miłością do Mnie, ich Ojca, mającego tylko jedno pragnienie: czuwać nad wszystkimi ludźmi i kochać każdego z nich jak Swoje jedyne dziecko.
  http://www.voxdomini.com.pl/ojciec/o_02.htm

 6. Alina pisze:

  Jugendamt zabrał Polce syna bo… za słabo mówił po niemiecku. „Nie mogę się nawet do niego przytulić ani wytłumaczyć, dlaczego jest u obcych ludzi”
  Nie mogę własnego syna przytulić, nie wolno mi z nim rozmawiać po polsku ani wytłumaczyć, dlaczego jest u obcych ludzi – mówi 36-letnia Sylwia Szypulski z Ustronia, mama 5-letniego Julka w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim”.

  Najpierw kobieta została zmuszona przez niemiecki sąd rodzinny do stawienia się na rozprawę wraz z dzieckiem, choć już mieszkała na stałe w Polsce. Potem zakazano jej opuszczać Niemcy pod groźbą odebrania syna.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/239906-jugendamt-zabral-polce-syna-bo-za-slabo-mowil-po-niemiecku-nie-moge-sie-nawet-do-niego-przytulic-ani-wytlumaczyc-dlaczego-jest-u-obcych-ludzi

 7. wobroniewiary pisze:

  Ks. Sławomir Kostrzewa
  „Wielkie było poruszenie w Europie w obronie redaktorów „Charlie Hebdo”, wielki wstrząs po zbiorowym mordzie psychopaty Breivika. A teraz mamy 147 studentów uniwersytetu w mieście Garissa przez cały Wielki Czwartek metodycznie zabijanych za to, że byli chrześcijanami. Mordercy z muzułmańskiej sekty Al-Szabab rozmawiali ze studentami, dopytywali kto wierzy w Chrystusa. Muzułmanów puszczali wolno, chrześcijan mordowali. „Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia…”

  • wobroniewiary pisze:

   Wszyscy jesteśmy Garissa, prawda? Może europejscy przywódcy, intelektualiści, media i celebryci umówią się na wielki marsz protestu przeciw mordowi studentów z Garissa? A może w ogóle przeciw mordowaniu chrześcijan, wszak za wyznawanie Chrystusa mordowanych jest rocznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Zrobią to? Nie zrobią.

   A gdyby tak było to kilkadziesiąt tysięcy redaktorów europejskich mediów? Albo choćby 148 redaktorów? Albo 148 europejskich polityków? 148 brukselskich urzędników? 148 Francuzów? 148 Żydów? 148 Niemców? Jaka byłaby reakcja Europy?

   Historia z Garissa słabo przebija się w mediach. Życie studentów z uniwersytetu w Garissa nie ma dla Europy takiej wagi? Otóż właśnie ma, tylko ona nie chce o tym wiedzieć. I to jej nieszczęście.

   Jedyna jej szansa w tym, że milcząca, bierna większość jej mieszkańców przypomni sobie skąd wzięła się ich cywilizacja, kultura, ich wolność. I kto im ją stopniowo odbiera.

   W to przebudzenie – w przeddzień Zmartwychwstania – wierzę.
   http://wpolityce.pl/swiat/239760-wszyscy-jestesmy-garissa-148-studentow-zamordowanych-za-wiare-w-chrystusa

   • Maggie pisze:

    Ciekawe tez, dlaczego przy podawaniu ilosci ofiar tego mordu, mowi sie o osobach … a nie wprost jatce 148 Chrzescijan ?
    Studenci = młodzież …

   • Maggie pisze:

    Jaka głośna jest katastrofa niemieckiego samolotu, w której zginęło wlasciwie tyle samo co na uniwersytecie: jedno morderstwo zabralo życie 150 osob a to drugie 148 chrześcijan …
    Ilu Chrześcijan ginie dziennie ? – … gadatliwe media nabierają wody w usta, ale o Charlie Hebdo mogą w nieskończoność mówić …

  • kasiaJa pisze:

   Rozwinięcie powyższego linku:
   1000 zł przez rok na każdego niemowlaka

   Od przyszłego roku każda kobieta, która urodzi dziecko ma dostawać przez rok 1000 zł miesięcznie bez względu na to czy była ubezpieczona i płaciła składki, czy też nie. Kosztować ma to budżet ok. 1,25 mld zł rocznie.

   Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych kilka dni temu. Zapowiada w nim, że od przyszłego roku wszyscy rodzice bez względu na to czy do tej pory byli ubezpieczeni (czyli płacili składki) czy nie przez przynajmniej rok dostawać będę po 1000 zł miesięcznie. Świadczenie ma być dostępne dla wszystkich rodzin gdzie urodzi się dziecko, lub gdzie małe dziecko zostanie przysposobione.

   Nie będzie przy tym ważny status zawodowy (ubezpieczeniowy rodziców). Prawo do świadczenia będą miały osoby bezrobotne, nigdzie nie pracujące, ale nie szukające pracy (np. studentki), a także osoby zarabiające na umowach o dzieło. Ponad trzy razy więcej pieniędzy dostaną rodziny, gdzie rodzice są ubezpieczeni w KRUS.

   Jak wyglądają rządowe propozycje? Po pierwsze gabinet premier Ewy Kopacz wprowadza nowe świadczenie rodzicielskie w wysokości 1 tys. zł wypłacane przez 52 tygodnie (dłużej w przypadku bliźniąt lub trojaczków) dla każdej rodziny (przede wszystkim chodzi o matki), która urodziła lub przysposobiła małe dziecko. Dostanie je pod warunkiem, że nie była ubezpieczona bo w uzasadnieniu do projektu napisano, że świadczenia rodzicielskiego nie będą mogły otrzymać osoby uprawnione do zasiłku macierzyńskiego.

   Po drugie: jeśli ktoś jest ubezpieczony (w ZUS) i jego zasiłek macierzyński wyniesie mniej niż 1000 zł to zostanie podniesiony do 1000 zł miesięcznie. Tak samo ma być w przypadku służb mundurowych. Rząd chce ustawowo zagwarantować minimalne świadczenie dla osób, gdzie pojawiło się dziecko w wysokości 1000 zł netto. Propozycja ta ma zapobiec sytuacji, w której zasiłek macierzyński (wynikający z kwoty, od jakiej odprowadzane są składki) byłby niższy od nowego świadczenia rodzicielskiego.

   Po trzecie: zmienić się ma konstrukcja zasiłku macierzyńskiego wypłacanego przez KRUS. Nie będzie to już świadczenie wypłacone jednorazowo i wynikające z wysokości podstawowej emerytury rolniczej (jej czterokrotność – teraz jest to nieco ponad 3,3 tys. zł), ale wypłacane przez rok (52 tygodnie) w wysokości 1 tys. zł miesięcznie.

   Nowe rozwiązania mają zacząć obowiązywać już od przyszłego roku.

   Rząd szacuje (na podstawie wyliczeń resortu pracy), że na nowe rozwiązania potrzeba będzie rocznie ponad 1,25 mld zł – ok 14,1 mld zł (przy czym chce odzyskiwać ok 28 mln zł rocznie w postaci tytułu składek emerytalno-rentowych od podwyższenia zasiłku macierzyńskiego z ZUS). Według ministerstwa w 2016 roku z proponowanych rozwiązań skorzysta nieco mniej niż 125 tys. osób. W tym ponad 74 tysiące będą to ludzie dziś nieubezpieczeni, a pozostali to ubezpieczeni (albo korzystający z systemów zabezpieczenia budżetowego), którym zostaną podniesione zasiłki macierzyńskie do 1 tys. zł. Dodatkowo rząd wyszczególnił niewielką grupę bezrobotnych, którzy mają prawo do zasiłku. W ich rodzinach dopłata wyniesie różnice pomiędzy 1000 zł a wysokością zasiłku.

   Gabinet szacuje, że świadczenia dla osób, które dotąd nie miały do nich prawa (nie były ubezpieczone) wyniesie ponad 890 mln zł rocznie. Pozostała kwota to dopłaty do świadczeń ubezpieczonych w ZUS i KRUS. W przyszłym roku dopłata do ZUS będzie prawie dwa razy niższa niż do KRUS bo wynieść ma 128 mln zł wobec 244 mln zł.

   Już w OSR do projektu rząd zakłada różne tytuły dotacji rządowej. Dzieli je na trzy rodzaje dotacji: na realizację świadczeń rodzinnych, dotację do FUS oraz uzupełniająca do KRUS. Warto przy tym przypomnieć, że w 2015 roku dotacja budżetowa do KRUS wyniesie ponad 17 mld zł, a spodziewany przypis ze składek to niespełna 1,5 mld zł.

   Dodatkowo by zapobiec znanemu z przeszłości problemowi „matek ostatniego kwartału” (chodzi o gorszą sytuację rodzin, w których dzieci urodzą się tuż przed zmianą regulacji) rząd wpisał możliwość korzystania z nowych świadczeń także w przypadku kobiet, które urodzą dzieci pod koniec 2015 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s