Orędzie z Medziugorje z 25 marca 2015: walczcie przeciwko złym planom, które wam oferuje diabeł poprzez modernizm

Gospa moja

„Drogie dzieci! Również dziś Najwyższy pozwolił mi, abym była z wami i abym was prowadziła na drodze nawrócenia. Wiele serc zamknęło się na łaskę i [stały się] głuche na moje wezwanie. Wy, dziatki, módlcie się i walczcie przeciwko pokusom i wszystkim złym planom, które wam oferuje diabeł poprzez modernizm. Bądźcie silni w modlitwie i z krzyżem w dłoniach módlcie się, aby was zło nie użyło i nie zwyciężyło w was. Jestem z wami i modlę się za was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Medziugorje, Orędzia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Orędzie z Medziugorje z 25 marca 2015: walczcie przeciwko złym planom, które wam oferuje diabeł poprzez modernizm

 1. wobroniewiary pisze:

  „Wiele serc zamknęło się na łaskę i [stały się] głuche na moje wezwanie. Wy, dziatki, módlcie się i walczcie przeciwko pokusom i wszystkim złym planom, które wam oferuje diabeł poprzez modernizm”

  Mamusiu – kocham Cię i dziękuję Ci za te słowa ❤

  • mariaP pisze:

   O . Tomasz Roztworowski
   “ Rozmowa Edmunda z Ignacym ”
   ( Napisane 6 – 13 viii 1973 podczas rekolekcji w Pleszewie )

   Raz w rajskich ogrodach spacerujac powoli
   Napotkal imc Edmunt Ignacego z Loyoli.
   Edmunt- laik , lecz z broda ( nigdy jej nie golil)
   Ignacy ( lysy), z laska , w starej aureoli.

   Powiedz mi – zaczal Edmund – Arcyjezuito,
   Co sie dzieje na ziemi z ta nasza “elita”?
   « Wybrancy « uciekaja , mnoza sie « wybiorki ».
   Pelno wszedzie “pasierbic”- no, a gdzie sa “corki”?
   Sobor wprawdzie zarzadzil zbawienne reformy ,
   Dosc chyba eksperymentow – czas wrocic do normy!
   Ale jak ? Wam to latwo . Wy z chytroscia weza
   Zmieniacie maski i stroje – to cecha waszego oreza.
   Ale my “golebice”, gdy zaczniemy sztuczki,
   Przkracanie sukienek , loczki i peruczki,
   Swiat wykryje komedie – zadrwi z Ewangelii ,
   Radz wiec Swiety Ignacy, by sie z nas nie smiali !

   Swiety Ignacy na to : Cny Zakonodawco,
   Widac zaraz , ze jestes dusz kobiecych znawca!
   ( Ja chcac unikac kobiet , zakon zalozylem meski
   I mimo to niejednej doczekalem kleski).
   Jedno wiem, ze w polowie dwudziestego wieku
   Natura ludzka sie nie zmienila w czlowieku
   I Ewangelia takze nic sie nie zmienila,
   W niej to dla nas ratunek , pociecha i sila!
   I szatan sie nie zmienil , gra slodkiego szwagra,
   A ludzie daja sie zwiesc : tancza jak im zagra !

   Oj , to prawda , moj Ojcze , rzecze Bojanowski,
   Nawet w zyciu zakonnym przysparza to troski !
   Sa Siostry , co ida w modnych teologow slady:
   Glosza , ze nie ma piekla, nie trzeba spowiedzi,
   Krzyz to symbol, a w Niebo fajna droga wiedzie…
   Wystarczy mocno ufac , krzyczec : Alleluja !
   Mowic wciaz o milosci – raj sam zapanuje…

   Zebys wiedzial , co plota moi Jezuici ,
   To bys jak ja olysial… Lacz nie w ciemie bici
   Krytykuja madrali , dialog sie rozwija
   Wiory leca – a szczerosc sprawie prawdy sprzyja
   I choc trup pada gesto, odchodza uparci ,
   a dotrzymuja pola pokorn i zwarci,
   ktorym nie imie wlasne , lecz Boze przyswieca ,
   Jestem pewien , ze laska bohaterow wznieca
   i ze Koscol z kryzysu wyjdzie odnowiony…

   A kobiety ? rzekl Edmund zaniepokojony…
   One maja z natury dar niekonsekwencji
   polaczony z tendencja do kochania wiecej.
   Dlatego , gdy na serio wejda w sluzbe Maryi,
   Omina Scylle zdrady , Charybde awarii
   i pod niezmiennym tchnieniem wciaz tworczego Ducha
   odrzuca zadze rzadow i zapragna sluchac .

   A wiec , dodal Ignacy, ze mnie optymista ,
   Bo gdy smiecie odpadna , a intencja czysta
   ogarnie Sluzebniczki – no i Jezuitow,
   to rad dla sie zapragna – nie dla tryglodytow,
   w Krzyzu dojrza nie symbol, ale i postulat,
   Idealem – robota , a nie program stu lat,
   Jezusa nie zabraknie wsrod siostr i wsrod ksiezy ,
   Szatan ze wstydem pierzchnie , a milosc zwyciezy !

   CHRZESCIJANIE / tom VIII / red . Bp Bohdan Bejze

 2. Sylwia pisze:

  Kochana Mamusia ❤ . Widać że sama Matka Najświętsza zwróciła uwagę na to co dzieje się w kościele ,mam takie wrażenie , wydaje mi się że słowo Modernizm odnosi się do kościoła w Niemczech i tym jak się zmienił i wprowadził zamieszanie ,oczywiście to tylko moje zdanie. Być może też tyczy się ogólnego modernizmu ,czyli tego jak zły miesza i kieruje swoje działa przeciw nam po przez wiele dziedzin życia.

  • wobroniewiary pisze:

   W Polsce też go widać – niestety 😦

  • Rycerz MI pisze:

   Nie tylko ,nie tylko! Modernizm, to komputer,moda,telewizor,czyste ściany zamiast Bożego obrazu a zamiast na miejscu centralnym w domach, znajduje się ogromna plazma TV… Wiele rzeczy ze świata jest na to, aby duszę człowieczą zabić! Przykre jest to, że człowiek zamiast Jasności, ukochał ciemność-w Kościołach również…. Komunia nie powinna być brana na rękę,bo nawet usta nasze nie są godne przyjąć Pana! Człowiek nigdy nie jest bardziej człowiekiem niż wtedy, gdy przed BOGIEM klęczy! Są to słowa Niepokalanej Matki i słusznie, bo są święte!!!

   • Sylwia pisze:

    Rycerzu MI , tak jak napisałam Modernizm odnosi się do wielu dziedzin życia ,ale też zapomniałam dodać to o czym ty piszesz ,zgadzam się z tym teraz centralne miejsce zajmuje telewizor i inne sprzęty , przypomina mi się jak koleżanka mi powiedziała że ludzie się dziwnie rozglądają jak są u niej w nowym domu bo dużo obrazów Świętych wisi i nawet kilka osób to skrytykowało , jednakże powiedziałam by się tym nie przejmowała . Powiedziałam że ja osobiście się cieszę że centralne miejsce w jej domu zajmuje Obraz Jezusa . Tak samo jak u mnie ,niestety wielu nie zwraca uwagi bo zły użył telewizora i innych mediów ,by coraz bardziej manipulować człowieczeństwem. Owszem niektóre programy są wartościowe w Tv ale te można na palcach policzyć.
    Co do spraw Kościoła to też racja , najbardziej dziwi mnie to że wielu pluje na Papieża, że to wina jego np. branie Komunii na rękę , niestety prawda wygląda inaczej , wielu zwierzchników Kościoła ma za nic apele naszego kochanego Papieża . Kościół zaczyna się rozdzielać a nie wzmacniać . Muszę przyznać że tęsknię za czasami dzieciństwa , bo dopiero teraz , uświadomiłam sobie jak ten Kościół wyglądał , jak wszystko było z poszanowaniem . Dziś z sentymentem wspominam jak ludzie klęczeli wzdłuż ławek, i czekali na to aż Kapłan poda im Komunie Świętą .

 3. Alina pisze:

  Zobaczcie:
  Bar mleczny musi oddać ponad milion złotych

  Konieczność zwrotu przez PSS Społem ponad miliona złotych dotacji (plus odsetki) to decyzja izby skarbowej. Stwierdziła ona, że w 2012 r. kucharki łączyły dotowane produkty z tymi, na które wówczas dotacji nie było. – Przez cztery lata dodawaliśmy sól do twarożku i boczek do jajecznicy i sprzedawaliśmy w Poranku dania taniej, dzięki budżetowej dotacji. Nagle okazało się, że nie możemy łączyć dotowanych produktów, jak jajka, twaróg, mleko, mąka z przyprawami i mięsem, na które dotacji nie ma. Przez to musimy oddać ponad milion złotych dotacji – mówi portalowi GP24.pl Eugenia Rębacz, prezes PSS Społem, firmy z 70-letnią tradycją, prowadzącej sklepy, piekarnię, CH Podkowa oraz bary mleczne Poranek i Koziołek Matołek. – Jeśli rzeczywiście będziemy musieli zapłacić, to dla PSS-u zatrudniającego 130 osób oznacza to koniec. Eugenia Rębacz dodaje też, że inspektorzy, którzy wcześniej kontrolowali funkcjonowanie baru, nie mieli żadnych uwag. Ile musi zapłacić firma? Pierwszą decyzją naliczono 37 tys., które już uiszczono, drugą – 589,5 tys. zł, a trzecią ponad 486 tys. zł. PSS Społem odwołało się od tych decyzji do ministerstwa, złożyło doniesienie na naczelnika i dyrektora izby skarbowej do prokuratury oraz wniosek o kasację decyzji do NSA. Na razie Ministerstwo Finansów wstrzymało wykonanie decyzji izby. Jest szansa na pomyślne załatwienie sprawy, bo nowy projekt rozporządzenia Ministerstwa Finansów zakłada, że od 1 kwietnia lista produktów dotowanych dla barów mlecznych zostanie poszerzona o 90 surowców.

  • Maggie pisze:

   Czyżby komuś, dobrze odbiło? Tam nikt nie kradł etc. I cóż: miała byc np jajecznica bez soli, boczek bez chleba, a zupa bez wody etc.?
   Wczesniejsi kontrolerzy nie mieli zastrzeżeń, to jest precedens i przynajmniej tamten okres powinni zostawić w spokoju, ale i obecny rowniez jako, ze to absurd. Inaczej przyjdzie myśleć, ze to jaki „herbowy” krewny „po kadzieli” tego Koziolka kontroluje.

   Przypomniał mi sie kawał o gosciu, ktory urzedowo zarekwirował bacy,jako podatek od inwentarza, wybrana przez siebie owieczke, ale oddał, gdyz to obiecał jeśli baca zgodnie kim jest. Baca zgadl, ze to: unijny specjalista ds rozwoju rolnictwa. Zapytany jak na to wpadł, baca rzekł: oddajcie mi mojego psa, którego ze stada wyciagneliscie.

   • Maria z Warszawy pisze:

    Maggie, sorry, taki mamy klimat!!! Kogoś solidnie „popieprzyło”- to od pieprzu, którego w tym rozporządzeniu również zabroniono używać w barach mlecznych. w Polsce tak już mamy. Znam osobiście przypadek, kiedy ustawę uchwalono w 1995r termin wejścia w życie 1luty 1996r. a sąd okręgowy stwierdził, iż ma ona zastosowanie do roku 1987 i 1989 paranoja i co z tego???wszystko jest ok.

 4. wobroniewiary pisze:

  Kard. Burke: Szatan zasiał w Kościele ziarno chaosu i błędu
  Szatanowi udało się zepsuć kulturę, która dawniej była kulturą chrześcijańską. Udało mu się zasiać ziarno chaosu i b
  http://www.fronda.pl/a/kard-burke-szatan-zasial-w-kosciele-ziarno-chaosu-i-bledu,49127.html

 5. AnnaSawa pisze:

  Matko nasza, dziękuję Ci za te słowa i wezwania. Dziękuję Ci Boże Ojcze, za to o co Cię prosiłam w modlitwie. To wielka łaska, że tak Ojcze mówisz do nas przez Maryję wprost. Pobłogosławcie nas Trójco Święta i Matko Boża każdego z osobna, Polskę, cały świat i Kościół Święty abyśmy mogli skuteczniej odpierać ataki złego. Amen.

 6. AnnaSawa pisze:

  Jestem pod miłościwym wzruszeniem od wczoraj 🙂 a to z tego powodu, że znalazłam piękny tekst dotyczący Boga Ojca. Szukając w internecie pewnej lektury dla siebie znalazłam coś pięknego, i to oczywiście skąd…….z naszej strony :).
  Dla przypomnienia albo dla tych, którzy może jeszcze z tym się nie zapoznali: Objawienia Boga Ojca Matce Eugenii Elisabett Ravasio:

  http://www.voxdomini.com.pl/ojciec/o_01.htm
  http://www.voxdomini.com.pl/ojciec/o_02.htm
  http://www.voxdomini.com.pl/ojciec/o_03.htm

  Nie znane mi było to wcześniej, ale po przeczytaniu jeszcze bardziej się utwierdziłam, że Ojciec nasz jest bliżej nas jakby się komuś mogło inaczej wydawać.
  I po tym…..rozmawia się z Ojcem jak z Ojcem :).
  Polecam:)

 7. pielgrzym Mariusz pisze:

  Szczęść Boże !
  W lipcu 2015 roku jak Pan Bóg pozwoli pielgrzymuję do Medugorie.
  Tak jak w latach ubiegłych chętnie zawiozę Wasze intencje we wszystkie święte miejsca do Matki Bożej. Jadę z Sercanami. Proszę przesyłać intencje na adres:
  ojciec.pio.2014@gmail.com, lub ojciec.pio.2013@bpd.mofnet.gov.pl
  Intencje, dziękczynienia, prośby, zobowiązania słowem wszystko wydrukuję i złożę u stóp Najświętszej Maryi Panny
  Napiszę też pewnie relację, fotki wrzucę.
  Marana Tha
  ps. Ewa może zrób wpis oddzielny

 8. pielgrzym Mariusz pisze:

  Tak też zrobię, zdrowia życzę !!!

 9. mariaP pisze:

  « … Bądźmy silni w modlitwie
  i z krzyżem w dłoniach módlmy się,
  aby nas zło nie użyło i nie zwyciężyło w nas ! «

  …………………………………………………………………………

  W jednosci bowiem sila nasza , a w modlitwie ocalenie !
  Dobrze , ze jestescie !!

  Rafał Zarzeczny SJ (tłum. i oprac.)
  // Litania o świętym Krzyżu

  W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Jednego Boga
  Modlitwa do Opiekuńczego Krzyża
  Przeciwko Tobie bezsilni szatani i magia
  Proszę Cię zatem i błagam
  O Panie mój, Jezu Chryste, Sabaoth. Doskonały
  Któryś napełnił Niebiosa i ziemię świętością Swej Chwały
  Który zasiadasz nad Cherubinami i pośród Swiętych spoczywasz
  Wspomóż nas swoim ratunkiem i mocą Swoich Imion
  Zachowaj sługę swego ‚Amata-Madhen Tafatac

  Krzyżu, strzeż duszy mojej i ciała
  Krzyżu, który smutnych pocieszasz
  Krzyżu, który leczysz choroby
  Krzyżu, który uzdrawiasz słabości
  Krzyżu, który dajesz błogosławieństwo
  Krzyżu, pociecho udręczonych
  Krzyżu, nawrócenie grzeszników
  Krzyżu, który głuchym przywracasz słuch
  Krzyżu, który niemym zwracasz mowę
  Krzyżu, który obalasz bałwany
  Krzyżu, sprawiedliwości wierzących
  Krzyżu, prowadzący po szczęśliwych drogach
  Krzyżu, dźwigający upadłych
  Krzyżu, chlebie zgłodniałych
  Krzyżu, ratunku zagubionych
  Krzyżu, bogactwo nędzarza
  Krzyżu, odzienie nagiego
  Krzyżu, światłości ślepca
  Krzyżu, korono męczennika
  Krzyżu, zasłono dziewic
  Krzyżu, znaku biskupów
  Krzyżu, szato kapłanów
  Krzyżu, tajemnico posługi diakona
  Krzyżu, głosie śpiewaka
  Krzyżu, klejnocie świętej Trójcy dla wierzących
  Krzyżu, mieczu Trójcy dla ludu chrześcijańskiego
  Krzyżu, który wrogów oddalasz
  Krzyżu, który wrogów zwyciężasz
  Krzyżu, który wrogów niszczysz
  Krzyżu, który wrogów spopielasz
  Krzyżu, co jesteś ponad wszystko
  Prawdziwa światłości
  Niech imię Krzyża mnie chroni
  Niech mnie okryje
  Niech mnie zachowa
  Umocnij mnie
  Uwolnij mnie
  Wybaw mnie
  // Litania o świętym Krzyżu pochodzi ze zbioru etiopskich tekstów liturgicznych zachowanych w kolekcji Griaule (nr 278).
  Tłumaczenie tekstu na podstawie wydania S. Grébaut, Litanies de la Croix, „Aethiopica” 3 (1935) 4, ss. 187-190.

  RAFAŁ ZARZECZNY SJ , ur. 1969. ukończył filozofię w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej w Krakowie i teologię na PWT w Warszawie. Doktoryzuje się z patrologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Mieszka w Toruniu.

  Click to access 983_984.pdf

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s