Szokująca deklaracja niemieckich zakonów: chcą błogosławieństwa parom homoseksualnym i Komunii rozwodników.

Niemieccy zakonnicy i zakonnice domagają się zmiany nauczania Kościoła odnośnie do życia seksualnego, małżeństwa i homoseksualizmu. W związku ze zbliżającym się synodem biskupów o rodzinie, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonnych, reprezentująca 18 tys. zakonnic i 4,5 tys. zakonników, wydała dokument, w którym wzywa, by Kościół zmienił swe podejście do seksualności i miał w tych sprawach więcej zaufania do wiernych. Głównym argumentem, do którego odwołują się niemieccy zakonnicy jest właśnie opinia świeckich. A dla nich – jak czytamy w dokumencie – akt płciowy nie musi być otwarty na życie, Kościół wzorem prawosławnych powinien błogosławić kolejne związki rozwodników, dopuszczając ich do komunii, a także nie powinien odmawiać błogosławieństwa parom homoseksualnym.

Niemieckie zakony o homo i rozwodnikachNiemieccy zakonnicy przychylają się do tych opinii. Podkreślają, że Kościół musi mieć bardziej otwarty stosunek do życia seksualnego. Obszernie rozwodzą się nad poczuciem krzywdy, jakie Kościół miałby pielęgnować ich zdaniem u rozwodników i homoseksualistów. Wśród tych ostatnich wielu miałoby aspirować do chrześcijańskiego stylu życia, wiernego partnerstwa na całe życie, ale nie mogą pogodzić się z faktem, że Kościół wymaga od nich zachowania wstrzemięźliwości płciowej. „Jakże homoseksualiści mieliby się uważać za ukochane dzieci Boga, jeśli Kościół katolicki nie che im błogosławić w ich dążeniu do spełnionego partnerstwa” – pytają retorycznie autorzy odezwy.

W deklaracji dużo jest takiej populistycznej retoryki. Przełożeni niemieckich wspólnot zakonnych ostro krytykują Kościół, twierdząc, że zbyt długo zostawiał wszystkie te kwestie bez należytej odpowiedzi. Jednocześnie dają do zrozumienia, że to właśnie Magisterium Kościoła ponosi odpowiedzialność za pogłębiającą się przepaść między doktryną a codziennym życiem wiernych świeckich.
Za: http://gosc.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Szokująca deklaracja niemieckich zakonów: chcą błogosławieństwa parom homoseksualnym i Komunii rozwodników.

 1. Anna pisze:

  „(…) to właśnie Magisterium Kościoła ponosi odpowiedzialność za pogłębiającą się przepaść między doktryną a codziennym życiem wiernych świeckich”.
  Zatem idąc tą logiką, powinniśmy również zmienić Pismo Święte, które wyraźnie wypowiada się na tema homseksualizmu:
  Księga Kapłańska 18,22:
  (22) Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

  Księga Kapłańska 20,13:
  (13) Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

  List do Rzymian 1,25-27:
  (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

  1 list do Koryntian 6,9
  (9) Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,

  1 List do Tymoteusza 1,8-13:
  (8) Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, (9) rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, (10) dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, (11) w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. (12) Dzięki składam Temu, który mię przyoblekł mocą, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył do posługi mnie, (13) ongiś bluźniercę, prześladowcę i oszczercę. Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze.

  Czyli zatem „to właśnie Bóg ponosi odpowiedzialność za pogłębiającą się przepaść między doktryną a codziennym życiem wiernych świeckich”.
  Przecież to rebelia przeciwko Bogu, lucyferyczne „Non serviam” we współczesnym wydaniu…

 2. Jerzy pisze:

  Słowa dzisiejszych maksym św. Ignacego tylko pozorne nie mają związku z tym co powyżej, dając nam dokładne wskazówki co mamy czynić dalej i jak postępować. O Kościół należy się martwić i modlić, pamiętając byśmy się o siebie nie musieli martwić. – tyle tyt. wstępu, dalej już św. Ignacy

  Daleko lepiej jest mieć jedno ziarenko, jakiegoś dobra bez narażania się,
  niż sto ziaren z narażeniem zbawienia.”
  „Nikt rozsądny siebie nie gubi, aby drugiego ocalić,
  tak jak lekarz nie przyprawia siebie o chorobę, aby drugiego uleczyć.
  O własnym zbawieniu przede wszystkim myśleć należy.”

  Im skarb jest cenniejszy, z tym większym staraniem winien być przechowywany.
  Bo co da w zamian człowiek za duszę swoją,
  którą, gdy na niebezpieczeństwo ją wystawia,
  tym samym dowodzi, że jej nie ceni, że o nią nie dba.

  Pomiędzy zyskami, których tak chciwie szukasz,
  siebie na pierwszym miejscu stawiaj.
  Gdy innych zachęcasz do pobożności, to nie zaniedbuj siebie
  i nie pozwól, aby inni pod twoim przewodnictwem,
  od ciebie stali się świętszymi.
  Czemu tak o sobie nie uważasz?

  Piecza, która się zawsze odnosi do innych, należy do najgorszych.
  Pieczę o sobie winienieś nad wszystkie inne przekładać.
  Rachunku o tobie od ciebie zażądają.

  Marto! Marto! troszczysz się i frasujesz o wiele, a jednego ci potrzeba:
  zbawienie swoje jak możesz najpilniej ubezpieczaj.

 3. Sebro pisze:

  Kościół niemiecki jest już tylko niemiecki. Z katolickim nie ma nic wspólnego niestety. Zaczęło się „wielkie oszustwo”, które doprowadzi do tego, że 3/4 ludności pójdzie za nowym religijnym tworem promującym otwartość i tolerancję, by w ostateczności stwierdzić, że to człowiek jest bogiem i sam siebie może zbawić. A ich głównym wrogiem będzie relikt przeszłości zwany Kościołem Katolickim z Papieżem na czele.
  To przestało już oscylować w granicach fikcji literackiej. To już jest faktem. Wszystko co się dzieje jest aktem przygotowującym świat na ujawnienie się syna zatracenia.

 4. BKCD pisze:

  Myśl św. Magdaleny na dzisiejszy dzień:
  Kiedy Pan czyni nas uczestnikami swego krzyża, wtedy obchodzi się z nami jak z oblubienicą.

  Sentencje św. Teresy od Dzieciątka Jezus na każdy dzień roku

  24 marca: Nie znam innej drogi, by dojść do doskonałości, jak miłość. Kochać, jakże nasze serce do tego właśnie jest stworzone! Szukam niekiedy innego słowa, które mogłoby wyrazić miłość, ale na ziemi wygnania słowa nie są w stanie oddać wszelkich drgnień duszy, toteż trzeba uchwycić się tego jedynego słowa: kochać (L 87, LT 109).

  MYŚL BŁ. EDMUNDA
  Im więcej siostry siebie przezwyciężać będą, tym bardziej do Pana Jezusa się zbliżą i na drodze doskonałości postąpią.

 5. Małgosia pisze:

  Schizma rodzi się w Niemczech
  Skandaliczna odezwa przełożonych niemieckich zakonów wzywająca do zmiany odwiecznej nauki Kościoła w sprawie rodziny i stosunku do homoseksualizmu jest faktycznym przejawem schizmy.

  Jak donosi Radio Watykańskie niemieccy zakonnicy i zakonnice (Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonnych) zwrócili się w oficjalnym dokumencie do Watykanu, aby zezwolić rozwodnikom na przystępowanie do komunii św., zezwalać na ponowne małżeństwa oraz błogosławić także parom homoseksualnym w czasie najbliższego Synodu o Rodzinie.

  Swoje przekonanie opierają oni na opiniach świeckich, którzy uważają, że nie każdy akt małżeński czy pozamałżeński musi być otwarty na życie, a Kościół musi zmienić swoje przestarzałe podejście do życia seksualnego wiernych
  http://www.fronda.pl/a/schizma-rodzi-sie-w-niemczech,49068.html

  • Maggie pisze:

   Jakie to wymowne w roku poświęconym osobom konsekrowanym itp. Czyż papież ogłaszając taki rok, w pewnym sensie, nie uprzedzil otwartego ataku złego? POTRZEBNA WIELKA MODLITWA.

   Od kiedy zakony powołane są do dyrygowania Watykanem? Gdzie skromność, posłuszeństwo sie podziały? Episkopat i zakony „sie reformuja” ..to jak sie maja owieczki w ten sposób prowadzone przez wilka?
   Czy wobec takiego „memorandum” nie należy sie obawiać i patrzeć tylko… jak ktos wystąpi by tworzyć … „zakony koedukacyjne”….
   Szatan krąży i różnymi drogami sie wciska, używając wyrafinowanych metod, ktore oglupiaja wszystkich.

   Swiety Michale Archaniele wspomagaj nas w walce ….

  • Mahejo pisze:

   Dokładniejsze informacje (choć też niezbyt pocieszające):

   Wg http://www.fronda.pl/a/niemieccy-zakonnicy-jednak-nie-az-tak-bardzo-otwarci,49093.html

   „Dokument niemieckich zakonników nie jest aż tak daleko idący w postulatach zmiany katolickiego nauczania, jak to wcześniej podawano. Dotyczy to zwłaszcza kwestii homoseksualizmu.
   Portal Fronda.pl oraz szereg innych polskich portali opublikowały dziś tekst „Radia Watykańskiego” dotyczący dokumentu wydanego przez niemieckich zakonników (Deutsche Ordensoberkonferenz). Nasi redaktorzy zapoznawszy się jednak z oryginalnym dokumentem zakonników […] stwierdzili, że relacja „Radia Watykańskiego” jest w kilku punktach błędna
   [oryginał http://www.orden.de/dokumente/2015.03.12.dok_stellungnahme_lineamenta_bischofssynode2015.pdf.%5D
   Zakonnicy już na samym początku dokumentu wskazują, że zabierają własny głos jedynie w kilku sprawach. Inne punkty są z kolei po prostu zreferowaniem postaw wiernych. Cały tekst jest z kolei po prostu odpowiedzią zakonników na zaproszenie niemieckiego Episkopatu do wzięcia udziału w przygotowaniach do synodu biskupów.

   Okazuje się, że choć zakonnicy rzeczywiście popierają pewne zmiany, to nie na taką skalę, jak wcześniej informowano. I tak, błędne okazało się przypisywanie autorom dokumentu chęci zmian w kwestii osób homoseksualnych. W dokumencie zakonnicy jedynie zreferowali opinie, jakie słyszą ze strony wiernych, ale sami nie zabrali tu żadnego stanowiska.

   Rzeczywiste pozostaje poparcie zakonników dla zmian w kwestii rozwodników w nowych związkach, co już samo w sobie, niezależnie od stanowiska zakonników w innych sprawach, jest postawą bardzo niebezpieczną, jakkolwiek zgodną z tym, co od dłuższego już czasu prezentuje większość niemieckiego Episkopatu.”

 6. wobroniewiary pisze:

  Nie wiem, nie chcę nic domniemywać ale tak mi się nasunęło że dziś przeczytałam, że Niemcy zaczynają schizmę, dziś zablokowano debatę na temat katastrofy samolotu pod albo nad Smoleńskiem i dziś samolot niemieckich linii rozbija się i ginie 150 pasażerów.
  U Boga nie ma przypadków.

  Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie!

  • Maggie pisze:

   Nie ma przypadków
   +++

   • Maggie pisze:

    Ani Wschód ani Zachód ani Ameryka ani Swiat – w znaczeniu rzadzacych, nie są zainteresowane tym wyjaśnieniem … a Charlie Hebdo był ważniejszy od tysięcy chrześcijan. Za to aborcja, eutanazja i dyktowanie z pozycji gender to dla nich priorytet.

    Dodatki typu aspartame do zywnosci i GMO moze załatwić problem rozrodczosci, bo ludzie sie przestaną w ktoryms momencie rodzic – jak w filmie „Children of Men”..

  • Małgosia pisze:

   To właśnie Niemcy zablokowali tę debatę!
   Maggie, miał wystąpić dr Gajewski z Kanady , naprawdę nie ma przypadków. Ty jedna do tej pory Kanady podjęłaś ten temat 🙂

   Niemieccy eurodeputowani przerwali wystąpienie dr. Bogdana Gajewskiego z Kanady. Ekspert ds. katastrof lotniczych chciał zaprezentować referat dotyczący tragedii smoleńskiej.

   Wystąpienie Gajewskiego było zaplanowane na dzisiejsze posiedzenie Komisji ds. bezpieczeństwa i obrony poświęcone bezpieczeństwu lotu – podaje Telewizja Republika. Niestety, gdy tylko dr Gajewski rozpoczął prezentację, w której mówił o eksplozji TU-154M, wniosek o przerwanie wystąpienia wniósł niemiecki eurodeputowany z CDU, Michael Gahler. Stwierdził, że nie ma ono związku z tematem posiedzenia. Do wniosku przychylił się inny niemiecki europoseł, przewodniczący komisji, Elmar Blok. Uznał, że Polska nie może wykorzystywać posiedzenia do rozgrywek partyjnych w kampanii wyborczej (sic!).

   http://www.fronda.pl/a/skandal-niemcy-w-pe-wyciszyli-prawde-o-smolensku,49083.html

   • Maggie pisze:

    Ciekawe, bo to nie-Rosjanin zablokował dyskusje (czyżby firma pan pół-ka.. i spół-ka?) … a to samo w sobie daje wiele (!) do myślenia, zwłaszcza, ze nagle stanęła mu w oczach „kampania wyborcza” … Taka jakaś dziwna solidarność … Ciekawe kim jest protektor a kim chroniony protage?
    Rzeczywiscie nowy dowód-wpadka, więc dla bezpieczeństwa z … nieprzypadku: sza kinder o wypadku, by gromada z milczenia rada i z braku mówcy poparcia i szat jak Rejtan darcia, mogła uchodzić za mędrców z oflagu tzn Aero-pagu.

    Modlmy sie za tych, ktorzy poruszyli ta kwestie w parlamencie ale rowniez i za tych, ktorzy zasluzyli na nieparlamentarne slowa za niedopuszczenie do dyskusji.

   • Maggie pisze:

    Moze trzeba znow poczekać te następne 70 lat? …. ale to i tak kiedyś wyjdzie, choćby z zapisu, ze przerwano ta mowę: i …. po nitce do kłebka!

    Myślmy aby przetrwać: jako katolicki Naród.
    Dla Pana Boga nie ma sekretów.

 7. Zygmunt pisze:

  Nie jest to budujące co piszą Sebro i Admin, ale trafne i musimy to przetrwać. Musimy więcej się modlić za Naszego Papieża, podejrzewam że dopiero zaczyna Golgotę tu na ziemi.
  Jedno jest pewne u Boga nie ma przypadków.

 8. Kama pisze:

  mieszkam w niemczech pare lat,jestem w szoku bo ostatnio w kosciele widzialam oferte yogi!!!!!!!!!!!!!Dlatego najlepiej czuje sie w polskiej misji katolickiej na mszach,czuje sie Boga zupelnie inna msza niz w niemieckim

 9. kasiaJa pisze:

  Moskwa wyrzuca z Krymu polskie zakonnice i proboszcza!

  Rosjanie zmusili do opuszczenia Krymu trzy polskie siostry zakonne oraz proboszcza parafii w Symferopolu. Moskwa nie chciała przedłużyć im wiz, zasłaniając się obowiązującym prawem.

  Wierni z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny długo walczyli o zwrot kościoła w Symferopolu. Bezskutecznie. Teraz zostali dodatkowo pozbawieni opieki sióstr franciszkanek Misjonarek Maryi. O sprawie poinformował ks. Krzysztof Kontek, kanclerz diecezjalny, dodając, że całym Symferopolem opiekuje się obecnie już tylko jeden ksiądz. Jeden, bo Rosjanie nie przedłużyli wizy także lokalnemu proboszczowi…

  FSB twierdzi, że wszystko jest zgodne z prawem, bo organizacje religijne nie mają na Krymie statusu prawnego, więc nie mogą zapraszać cudzoziemców – także księży i zakonnic. Trzeba ich zatem z półwyspu usunąć!
  http://www.fronda.pl/a/moskwa-wyrzuca-z-krymu-polskie-zakonnice-i-proboszcza,49095.html

 10. BKCD pisze:

  Bardzo dziękuję za modlitwę za Wiktorię przeszła z ojomu na lżejszą sale wszyscy się dziwią jak po tak ciężkiej operacji szybko wraca do sił . Dziękuję również za modlitwę za Oskara przeszedł pierwszą operację czekają inne ale jest również lepiej . Bóg zapłać

 11. julia pisze:

  zabrałam was wszystkich dziś na noszach na modlitwę z Ojcem Witko, jako ogólną intencję, a w szczególnosci za EWE I Kazimierza.
  Kazdy z was powinien prosić dziś Boga o łaski , bo dziś spłyna one z nieba dla wszystkich, którzy prosić będą i powiedzą Bogu, że przyjmuja jego miłość. Ojciec WItko powoływał się na słowa cytowanego tu niedawno mistyka Amesa, msza z nim była 1 marca, ale modlił sie on za wszystkich i ojciec Witko powiedział , ze jesli dziś poprosimy o coś Ojca w niebie, to nam to da, bo takie poznanie miał Ames. Nawet jeśli ta msza była juz jakis czas temu, my z jej owoców korzystamy i łaska nadal jest dla nas dostepna.
  POmyslalam, ze w ten sam sposob powierzając was, moge byc pewna, ze o cokolwiek poprosicie dzis bedzie wam dane. Nawet jesli dopiero teraz poprosicie o cos Boga.

 12. kasiaJa pisze:

  (przeczytane na fb)
  Linda Gibbons znów aresztowana dziś rano przed kliniką aborcyjną „Morgentalera” w Toronto !

  Linda Gibbons została aresztowany w ten chłodny wtorkowy poranek, 24 marca 2015, poza prywatną (ale finansowaną z pieniędzy podatników) kliniką aborcyjną „ Morgentaler Hillsdale” w Toronto. Linda rozpoczęła świadectwo naszego Pana i Jego Prawdy o dziewiątej rano, spokojnie chodząc tam i z powrotem na zewnątrz kliniki aborcyjnej. W ciszy trzymała planszę z napisem „Dlaczego mamo, skoro mogę ci dać tak dużo miłości?”.
  Nasz „Archanioł życia” chodził tam i z powrotem w modlitewnym milczeniu, obserwowany przez ochronę. Pracownica z kliniki aborcyjnej monitorowała sytuację, wchodząc i wychodząc z budynku kliniki. Wkrótce po godz. 11 rano, pojawiły się dwa samochody policji z szeryfem. Szeryf odczytał Lindzie „naruszenie” obowiązujących od dwudziestu lat przepisów ustawy o strefie ochronnej wokół klinik aborcyjnych. Następnie skonfiskowano Lindzie jej planszę , którą umieszczono w bagażniku radiowozu. Kilka minut później została aresztowana i eskortowana na tylne siedzenie tego samego samochodu. Aresztowana została przez policję Toronto, której mottem jest „aby służyć i chronić”. Było to widać w ten smutny poranek, jak jest rygorystycznie stosowane to motto, aby zapewnić, by krwawy biznes aborcji rozwijał się bez żadnego sprzeciwu, nawet jeśli ten sprzeciw przejawia się tylko w postaci najbardziej delikatnej i kochającej kobiety niosącej w ciszy transparent z napisem „Dlaczego mamo …” , który to transparent jest widziany przez kobiety wchodzące do kliniki aborcyjnej, aby zabić własne dzieci. Radiowozy opuściły miejsce rzeczywistych zbrodni tuż po godz.11:30.
  Było nas ośmiu, którzy obserwowaliśmy to piękne świadectwo świętej kobiety, która wcielała w życie miłość Chrystusa do dzieci.
  Taka jest rzeczywistość kultury śmierci w dekadenckiej Kanadzie w przeddzień 20. rocznicy publikacji encykliki „Evangelium vitae“ papieża Jana Pawła II.
  Proszę wszystkich czytelników do udziału w modlitwie za Lindę.
  http://torontocatholicwitness.blogspot.com/2015/03/breaking-news-linda-gibbons-arrested.html?spref=fb

 13. mariaP pisze:

  Mozna dyskutowac nad przykazaniami koscielnymi , ale nie nad Dekalogiem .
  Wiec nie dziwmy sie , ze po ostatnim historycznym Synodzie podnosza sie smiale glosy , domagajace sie radykalnych zmian « Szokująca deklaracja niemieckich zakonów: chcą błogosławieństwa parom homoseksualnym i Komunii rozwodników. »
  To wlasnie skutek rozbudzonych wizji , smakow i namietnosci , bo moze …

  Kiedy na stronie zaczynaja sie herezje , Adminka pisze – masz bana .
  I tak sie dzieje .
  Ktos czuwa , zeby spac mogl ktos .

  Swiety Pawel napisal /Nie łudźcie się! „Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje”. Ocknijcie się naprawdę i przestańcie grzeszyć! Są bowiem wśród was tacy, co nie uznają Boga. Ku waszemu zawstydzeniu to mówię.
  : Ktos czuwaL , zeby spac mogl ktos .

  I Ojciec Swiety , jak Ojciec powinien w tym wypadku ukrocic pomieszanie i wystosowac w formie Listu krotkie , a stanowcze « tak ,tak / nie,nie « . I tym sposobem uciac rogi !
  : Ktos czuwa , zeby spac mogl ktos !

  Rosna nam dzieci . A w sercu niepokoj .
  Bo jak zacytowala Maggie
  „Nie wiem, kim był mój dziadek;
  bardziej interesuje mnie kim będzie mój wnuk” – Abraham Lincoln

 14. em pisze:

  Gdy w zeszlym roku napisalem , ze KRK ulega protestantyzacji , dostalem po lbie. Wpisy ostatnich dni mnie rehabilituja. Tak ujawniaja sie owoce II Soboru Watykanskiego. Zastanawiam sie dlaczego kolejni papieze nie walili ekskomunikami w masonow I zdrajcow, Jedynie Arcybiskup Marcelle Lefebvre zostal ekskomunikowany. Dzisiaj dziwimy sie , ze kryzys , ze grozi schizma ? Kilka lat temu Papiez Benedykt zostal potraktowany w swojej ojczyznie jak tredowaty , spora czesc hierarchow nie podala mu reki. Powrot do tradycji jest wrecz konieczny, ci ktorzy chca i tak odejda. Niestety sadze , ze hierarchia powrotu nie chce , czyli adgiornamento bedzie trwalo , a Kosciol Nasz bedzie upadal.
  Leszek Dokowicz twierdzi , ze w Quebec (katolicka prowincja Kanady) na sprzedaz wystawionych jest 600 kosciolow.

  • Maggie pisze:

   @em: To zły duch sie wkrada, a tam gdzie jego działalność zbiera owoce, tam wielki ból. Tam gdzie widzisz odszczepiencow, tam więc nie jest juz KRK lecz wielka krwawiaca, wyszarpana rana. Rane trzeba leczyć, zapobiegać gangrenie i nie rozdrapywac – leczenie jest bardziej skomplikowane, niż jak to wyglada na pierwszy rzut oka a wynik leczenia różny.
   Obrazowo: Słyszałeś chyba, o bakteriach odpornych na antybiotyki, oraz ze NIE przyjmując właściwie (!) przepisany antybiotyk, stwarza sie warunki do uodpornienia na ten lek.

   Zwróc uwagę na to, ze generalizujesz. Nie upadaj sam na duchu, a wówczas Kosciol w Tobie nie upadnie – nawet jeśli cześć oden odejdzie … to i tak Kosciol nie upadnie, a jest tylko Jeden Chrystusowy.

   Bywa, ze blizni budzą w nas odraze i ze zapominamy, ze to ich czyn, a nie oni sami sa tego powodem. Modlitwa, post i pokuta to najlepsze antidotum, a rzucanie oskarżeń zamiast upomnienia … moze byc jak pierwszy stopień do nienawisci …
   Przypomnijmy sobie ilu i kogo widziała Katarzyna Emmerich na drodze wiodącej do piekła – to sie sprawdza, więc coz nam pozostaje? … tylko modlitwa, post i pokuta i oczywiscie ewangelizacja w duchu miłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s