Wiara bez uczynków martwą jest – poświęć 1 godzinę przez cały Wielki Post. To tylko 1 godzina a tak wiele…

Z Listu św. Jakuba 2,14-24.20

Wiara bez uczynków jest martwa

Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, a ktoś z was powie im: „Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!” – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda? Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą. Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?

POŚWIĘĆ TYLKO JEDNĄ GODZINĘ – PRZEZ 40 DNI WIELKIEGO POSTU! PROSIMY A NAWET ŻEBRZEMY TEJ OFIARY za najmniejszych, za nienarodzonych…

To tak niewiele a uczyni tak wiele… Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, mnieście uczynili.” (Mt. 25, 40).

***

Jeśli życie jest dla Ciebie wartością… Jeśli kochasz dzieci i pragniesz dla nich dobra i miłości… Jeśli czujesz bunt w obliczu świata, który krzyczy o dowolności aborcji i selekcji dzieci, które mogą się narodzić a które nie powinny… Jeśli czujesz bezsilność i myślisz, że Twój głos sprzeciwu jest niesłyszalny…

Zapraszamy Cię do wspólnej modlitwy za życie poczęte. W okresie Wielkiego Postu pragniemy przez 40 dni modlić się bezustannie w jego obronie.

Od 18 lutego  do 29 marca nieprzerwanie będzie płynąć modlitwa… Pomyślisz może, że to niemożliwe, by nieustannie modlić się przez 40 dni i 40 nocy. Masz rację, jako jedna osoba nie dasz rady. Ale jako Wspólnota możemy wszystko.

Dlatego zapraszamy Cię, byś podarował JEDNĄ godzinę dla życia. 40 dni pomnożone przez 24 godziny w ciągu dnia dają nam liczbę 960… tyle osób potrzeba, by ta modlitwa się odbyła.

ZAPISY: (prosimy przeczytać przed wejściem na stronę kalendarza)

1. W roku 2015 uruchamiamy elektroniczny formularz zapisów dostępny w formie kalendarza 2. Osoby zainteresowane same wybierają dogodny dla siebie dzień tygodnia i godzinę 3. Należy wpisać jedynie swoje imię i miejsce zamieszkania (np. Justyna, Szczecin) 4. Prosimy o przemyślenie wyboru terminu i zapisanie go sobie 5. Prosimy, by w pierwszej kolejności zapisywać się na zupełnie wolne godziny 6. Szczególna prośba do Osób, które mogą modlić się w godzinach przedpołudniowych w dni robocze, by zapisywały się na te właśnie godziny – są to najtrudniejsze godziny do znalezienia chętnych osób 7. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem mailowym – adopcja.dziecka@gmail.com

>>>KALENDARZ ZAPISÓW<<<
(Jeśli nie otworzy się link kalendarza, należy wejść na stronę Duchowej Adopcji: KLIKNIJ i tam kliknąć na: „KALENDARZ ZAPISÓW”)

Zapraszamy do włączenia się w szerzenie akcji 40 Dni Dla Życia. Zaproście Rodzinę, Przyjaciół, Znajomych… Zaproście przede wszystkim swoje Wspólnoty Parafialne i modlitewne. Plakaty promujące Modlitwę można zamawiać mailowo (adopcja.dziecka@gmail.com).

Zachęcamy do przeczytania poniższych informacji, które stanowią odpowiedź na najczęstsze wątpliwości i zadawane pytania: 1) W jaki sposób możesz się modlić przez tę godzinę? Odpowiedź: Możliwości jest wiele. Możesz odmawiać różaniec, Koronkę, litanie, możesz spędzić ten czas na osobistej modlitwie, albo udać się na adorację Najświętszego Sakramentu. Wybierz tę modlitwę, która jest bliska Twojemu sercu. Możecie również skorzystać z modlitw za życie, które znajdują się na naszej stronie pod tym linkiem. 2) Czy mogę włączyć się do akcji jeśli mam adoptowane duchowo dziecko? Odpowiedź: Tak. Duchowa Adopcja i 40 Dni Dla Życia to dwie oddzielne Akcje, choć obie służą życiu. 3) Jak często będę musiała się modlić? Odpowiedź: Krucjata przewiduje, że zgłaszasz się na JEDNĄ godzinę modlitwy w ciągu tych 40 dni. 4) Gdzie należy się modlić? Pod szpitalem, w kościele czy w domu? Odpowiedź: Za pomocą strony jednoczymy się z na tej modlitwie z różnych stron Polski, dlatego niemożliwe jest byśmy modlili się w jednym miejscu. Nie będziemy modlić się pod szpitalami. Najlepszym miejscem jest Kościół lub inne miejsce (np. dom), w którym przez godzinę będziesz mógł/mogła w spokoju oddać się modlitwie. 5) Czy jest to akcja Kościoła rzymskokatolickiego? Odpowiedź: Tak, modlitwa zrzesza osoby z Kościoła rzymskokatolickiego. 6) Skąd idea takiej modlitwy? Idea wielkopostnej czterdziestodniowej krucjaty modlitewnej 40 Dni Dla Życia zrodziła się w Stanach Zjednoczonych. Tam właśnie katolicy modlą się przez 40 dni przed klinikami aborcyjnymi. Bezustannie – w dzień i w nocy. Ta skoordynowana, międzynarodowa kampania, jest prowadzona dwa razy do roku w wielu miejscach naszego globu. Wzięły w niej udział setki tysięcy ludzi. Do jej sukcesów należy zaliczyć zamknięcie dziewięciu ośrodków aborcyjnych oraz odejście z przemysłu aborcyjnego co najmniej 43 pracowników, w tym Abby Johnson, byłej dyrektorki jednego z oddziałów Planned Parenthood (największej w Stanach Zjednoczonych organizacji propagującej aborcję). Jednak najlepszą wiadomością jest fakt uratowania od aborcji 3599 dzieci i ich matek (dane z roku 2011). W ubiegłorocznej edycji w inicjatywie wzięło udział ponad 250 miast w 9 krajach na świecie. W roku 2012 w ogólnopolskiej modlitwie 40 Dni Dla Życia organizowanej przez naszą stronę wzięło udział prawie 2500 osób… Rok później już ponad 4000 osób… a w 2013 roku prawie 6000 osób! Źródło: Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Nie pozwól by jakikolwiek Jaś czy Małgosia znaleźli się na śmietniku jak tu…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Wiara bez uczynków martwą jest – poświęć 1 godzinę przez cały Wielki Post. To tylko 1 godzina a tak wiele…

 1. wobroniewiary pisze:

  Zachęcamy, jest jeszcze bardzo dużo wolnych terminów.

  • Ola pisze:

   Od jutra można zacząć 30 dniową nowennę do św. Józefa przed Jego świętem-19 marca.

   Wiele razy w swoim życiu prosiłam św. Józefa w różnych potrzebach i nigdy mnie nie zawiódł,zawsze moje prośby zanoszone przez Niego zostały wysłuchane.

   Nowenna ta to jakby okrycie się płaszczem opieki świętego Józefa, to nadzwyczajne nabożeństwo ku Jego czci, wyjednujące Jego szczególne wstawiennictwo w trudnych sytuacjach.
   Wszystkie te modlitwy należy odmawiać codziennie przez trzydzieści dni, na wspomnienie trzydziestu lat, które święty Józef przeżył w Nazarecie z Jezusem, Synem Bożym i Jego Matką, Najświętszą Maryją Panną.
   Nadzwyczaj wielkie i liczne łaski będą nam udzielone, jeśli z ufnością zwrócimy się do świętego Józefa. Święta Teresa z Avila powiedziała: „Kto nie całkiem w to wierzy, niech raz zwróci się ze swą prośbą do świętego Józefa, a sam się przekona”.
   Święty Józef może wyprosić dla nas więcej łask, jeśli najpierw oczyścimy naszą duszę poprzez spowiedź świętą i przyjmiemy Pana Jezusa w Komunii świętej. Nowenna będzie też owocniejsza, jeżeli okażemy jednocześnie gotowość do spełniania uczynków miłosierdzia względem biednych. Możemy z całą ufnością prosić świętego Józefa o wyjednanie nam wielkich łask u Boga. Zaleca się jednak, aby Nowennę do świętego Józefa ofiarowywać w intencji umierających i za zmarłych.
   Jeśli spróbujemy otrzeć łzy biednym, cierpiącym i zmarłym, również nam święty Józef pomoże i pocieszy, zarówno teraz, jak i w godzinie śmierci. Okryje nas z miłością płaszczem swej opieki. Żywił On i chronił nie tylko Świętą Rodzinę, lecz także kocha i błogosławi nas wszystkich i pragnie przeprowadzić nas na drugi brzeg – do portu wiecznego zbawienia.

   Tutaj wszystkie codzienne modlitwy tej nowenny:
   http://ojcze.pl/cien-ojca/cien-ojca-6.html

  • rybka pisze:

   Dzięki za ten wpis. Zapisałam się:)

 2. Klara pisze:

  A jak to robią w Londynie, od dziesiątek lat….
  Najpierw msza św o 9-ej rano, potem procesja jedną mile ang odmawiając różaniec pod klinike aborcyjną, tam dalej rożaniec i inne modlitwy przez ok 2 godz i spowrotem do koscioła (gdzie w tym czasie jest wystawiony Przenajświętszy Sakrament i modli sie kilka osób) na końcowe modlitwy i błogosławieństwo. Pod kliniką w czasie modlitw specjalnie przygotowane osoby (counsellers) staraja się nawiązać kontakt z osobami wchodzycymi na aborcje aby zaoferowć im pomoc i dać im materiały edukacyjne.
  Policja zawsze jest obecna a ta procesja za zgodą ich oczywiscie.

  To z blogu ks Morty O’Shea, który chociaż po bardzo intensywnej terapii i walce z rakiem prowadził to czuwanie.
  Pod datą 14 February (14 luty) sa zdjęcia, bo właśnie tak było w ostatnią sobote

  https://frmorty.wordpress.com/

 3. leszek pisze:

  Można łączyć z innymi intencjami w Różańcu Św. ?

 4. Anka pisze:

  Odpowiadam na wezwanie.

 5. Maria pisze:

  Zapisałam się 🙂

 6. mariaP pisze:

  mysle, ze podczas tej modlitwy szczegolnie trzeba pamietac o REKACH KATA , moze sie nawroci jak Rudolf Hess albo doktor Bernard Nathanson .

 7. Irena pisze:

  Zapisałam się

 8. Kasia pisze:

  Myślę,że jeszcze wiele osób się zapisze,tak jak wiele osób tutaj zagląda choćby nawet tylko czasami,ale nigdy nie zapomina w modlitwie o czytajacych,piszących i opiekujących się tą stroną,jak również bierze udział w proponowanych tutaj modlitwach choć sie nie ujawnia,a wszystko to na jeszcze wiekszą chwałę Bożą.
  Błogosławieństwa Bożego dla wszystkich i opieki naszej najlepszej matki Maryi 🙂
  Również sie zapisałam 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Po prawej stronie zrobiłem widoczną informację o 40 Dniach Dla Życia, w postaci obrazka które kliknąć przenosi do tego wpisu, w ten sposób akcja będzie widoczna przez cały Wielki Post.
   Dopisywać można się przez cały okres 40 Dni Dla Życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s