Ks. Tomasz Jochemczyk: bardzo ważne kazanie o grzechach przeciwko Duchowi Świętemu, o grzechach cudzych, o masonerii, Fatimie i in.

Kazanie ks. Tomasza Jochemczyka z 27 grudnia, w o grzechach cudzych, o grzechach przeciwko Duchowi Świętemu i o tym, że mamy obowiązek grzeszących upominać. Jest też mowa o fatimskiej wizji piekła, o naszych obowiązkach względem tego, co Maryja przekazała w Fatimie , o masonerii, o Różańcu świętym, o fałszywych naukach i fałszywych prorokach.  Mamy być wierni Bogu i Kościołowi i Ojczyźnie.
Bóg ma być zawsze na I-szym miejscu, bo jak Bóg będzie na pierwszym miejscu, to wszystko będize na swoim miejscu!
Pamiętajmy, że Bóg sam mówi do nas: „Jestem Bogiem zazdrosnym”

Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i i przestrzegają moich przykazań

Bardzo ważne kazanie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Ks. Tomasz Jochemczyk: bardzo ważne kazanie o grzechach przeciwko Duchowi Świętemu, o grzechach cudzych, o masonerii, Fatimie i in.

 1. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. II Niedz. 12.10.1986, godz. 10.15

  – Czy powinnam coś zmienić w swym życiu, by być bliżej Ciebie?

  † Staraj się dostrzegać Mnie we wszystkim, wszędzie i zawsze. A najbardziej we własnej duszy. Oczyszczaj swoją duszę z myśli i uczuć zbędnych, aby cała była dla Mnie.

  – Jesteś Bogiem zazdrosnym…

  † Jestem Nim. Nie można na równi traktować Stwórcę i rzeczy stworzone przez Niego. Chodzi o uporządkowanie, podporządkowanie według właściwej hierarchii. Moja obecność w twojej duszy nie wymaga dosłownego opróżnienia twego serca, umysłu i twego otoczenia. Wymaga natomiast uporządkowania i zachowania proporcji takiej, jaka jest prawdziwa. O ileż mniej ważne jest wszystko w porównaniu z Bogiem – twoim Stwórcą i dawcą wszystkiego. Wszystko, co jest i co masz, jest ode Mnie. Jeśli masz Mnie – masz wszystko. Jeśli z ufnością i miłością oddajesz Mi wszystko, Ja daję i zapewniam ci wszystko, co jest ci potrzebne. Wybieram wówczas z nieskończonej ilości rzeczy, z nieskończonej ilości możliwości, jakie mam, te, które są dla ciebie najlepsze, i które będą służyły twemu zbudowaniu. Ty nie potrafisz wybrać samodzielnie, bo twoje oceny są niewłaściwe, powierzchowne, mylne. Nawet w dobrej intencji popełniasz pomyłki, bo nie masz pełnego rozeznania. Jako człowiek nigdy go mieć nie będziesz. Twoje rozeznanie oparte jest na zmysłach i rozumie ludzkim, a za ich pomocą nie da się poznać całej Prawdy i zgodnie z nią oceniać, by wybierać, co najlepsze. Jedynie Ja mam taką możliwość. A ponieważ cię kocham, chcę ci pomóc w dokonywaniu wyboru i uporządkowaniu tego wszystkiego, co wypełnia twoją duszę.

  Moja zazdrość jest inna niż zazdrość ludzka. Ja nie chcę ci nic zabrać, ale chcę ci dać to, co najlepsze. Potrzebne jest zatem miejsce w twojej duszy na te dary Moje. Po cóż ci plewy, skoro możesz mieć tylko perły. I tylko pereł godne jest twoje wnętrze, bo dla nich je stworzyłem. Dla nich je obmyśliłem, zanim zaistniałaś.

  Moje biedne, zaślepione, małe dzieci zapełniają swoje dusze śmieciami i odpadkami tego świata i nie mają w nich miejsca dla pereł Mojej Miłości. Mam tak dużo skarbów i chcę złożyć w ich duszach, a nie ma w nich miejsca.

  Otwórz swoją duszę i pozwól uporządkować to, co w niej jest. Uczestnicz w tym, co w niej czynię. Nie chcę niczego zmieniać wbrew twej woli. Bądź więc ze Mną i współdziałaj. Słuchaj Moich rad i wykonuj, co zalecam. Bądź ze Mną, stale gotowa i czujna – chętna do czynu.

  Mt 24, 1-2 "… Podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowlę świątyni. Lecz On rzekł do nich: «Widzicie to wszystko? Zaprawdę powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony»".

  † Jeśli chcesz pójść ze Mną dalej, zniszczyć trzeba dotychczasowe świątynie w twej duszy, a postawić nową, w której budulcem będzie Moja Miłość i Moja Prawda. Twoja dusza powinna być arką naszego Przymierza, w której będziemy się spotykać, by podejmować i dzielić Ofiarę dla zbawienia dzieci tego świata.

  Kocham cię, Moje dziecko, Moja mała oblubienico i pragnę być z tobą w czystości twego serca. Ofiaruj Mi je stale, a zadbam, aby było czyste.

 2. wobroniewiary pisze:

  Czy dziś obowiązuje post?
  Odpowiedź na wątpliwości w sprawie postu piątkowego w okresie Bożego Narodzenia.

  Dziś (w piątek 2 stycznia) obowiązuje katolików w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Trwający okres Bożego Narodzenia nie znosi postu. Pojawiające się wątpliwości w tej sprawie wynikają z faktu, że w oktawie świąt Wielkanocy nie obowiązuje post piątkowy, ponieważ każdy dzień oktawy Zmartwychwstania Pańskiego ma rangę uroczystości. Dni oktawy Bożego Narodzenia nie mają tej rangi – a tym bardziej pozostałe dni okresu Bożego Narodzenia.

  A zatem – dziś pościmy.
  http://gosc.pl/doc/2301995.Czy-dzis-obowiazuje-post

  • AnnaMariapost pisze:

   To ja poszcze w takim razie od… ok 20 lat, bo jestem jaroszem. Ale dla mnie to nie jest
   post bo nie zawiera elementu ofiary ani cierpienia bo nie czuje głodu…
   Ja robie to dla ochrony zdrowia. A jak poszcze to mnie porządnie ssie w żołądku..
   Kiedyś o tym jak ma wyglądać post mówiiła Matka Przenajświętsza któremuś wizjonerowi z Medjugorije i też podkreślała ten element ofiary i cierpienia.

  • secessio pisze:

   No właśnie przy okazji, a jak było tydzień temu : czy Św.Szczepan zamordowany przez „starszych braci…” miał uroczystość czy tylko święto. Osobiście poczszę tylko w Pierwsze Piątki ale za to „o chlebie…”, pozostałe zaznaczając Via Crucis i odp.Litaniae.

 3. Dami pisze:

  Sam niedawno ‚ na YouTub oglądałem film ze spotkania z ks. Jochemczykiem: https://www.youtube.com/watch?v=bUpeSqmN4II Polecam warto obejrzeć. Byłem pod wrażeniem świadectwa, niesamowite i niepokojące są pewne fakty, ale nie będę zdradzać jakie, wszystko film wyjaśni. Oby więcej takich kapłanów wiernych tradycji… Modernizm jest jak choroba.

  • secessio pisze:

   Raczej Xiądz niż ksiądz a merytorycznie to jeszcze miesiąc temu nie miałem pojęcia o jego istnieniu i gehennie jaką była droga do św. Tradycj Naszego Kościoła w…dzisiejszym kościele. Zmieniło to malutkie radio internetowe, gdzie można było nawet na żywo wysłuchać relacji ze spotkania równo dwa tyg.wstecz: RADIO CHRYSTUSA KRÓLA; polecam słuchać w zewn.odtwarzaczach. Króluj Nam Chryste w te nowe i ciężkie czasy!

 4. secessio pisze:

  Ad alutka: od kilkudziesięciu lat wielu ludziom bardzo wiele wydarzeń, nazw i spraw sie pomyliło… A w kwestii tzw.”jedności” to prawda-Św Tradycja KRK na pewno nie sprzyja jedności tego „szerszego” kościoła(złozonego z katolików, schizmatyków, heretyków, masonów itp.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s