21-szy dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

II-gi tydzień II-go okresu naszych ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję
„Poznanie Błogosławionej Dziewicy”

Ćwiczenia duchowe: Pobożne nabożeństwo do Błogosławionej Dziewicy, naśladowanie Jej cnót, zwłaszcza: Jej głębokiej pokory, żywej wiary, ślepego posłuszeństwa, nieustającej modlitwy, wszechstronnego umartwienia, boskiej czystości, Jej gorącego miłosierdzia, Jej heroicznej cierpliwości, Jej anielskiej słodyczy, i iście boskiej mądrości. Oto “dziesięć głównych cnót Najświętszej Maryi Panny” mówi Św. Ludwik, “Traktat”, 108.

Modlitwy do odmawiania w drugim tygodniu: Litania do Ducha Świętego, Ave Maris Stella, Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny, Modlitwa do Maryi- Św. Ludwika Grignon de Montfort, Różaniec Święty.

Czytanie na II-gi tydzień II-go okresu

„Sekret Maryi” Św. Ludwik Grignon de Montfort , Par. 23 – 29

    Cała trudność polega na tym, aby rzeczywiście i prawdziwie znaleźć Najświętszą Dziewicę Maryję po to, aby móc znaleźć wszystkie najwspanialsze łaski. Bóg, będąc Mistrzem nad mistrze, może udzielić bezpośrednio przez Siebie Samego tego, co zazwyczaj udziela jedynie przez Maryję. Pośpieszylibyśmy się wręcz, gdybyśmy zaprzeczyli, że czasami tak czyni. Tym niemniej św. Tomasz uczy nas, że z godnie z porządkiem łaski ustanowionym przez Bożą Mądrość, Bóg zazwyczaj komunikuje się z człowiekiem jedynie przez Maryję. Dlatego też, jeśli chcemy się wznieść do Niego i być z Nim zjednoczeni, to musimy użyć tej samej drogi, jaką On zszedł na dół do nas, aby stać się człowiekiem i udzielać nam Swych łask. Tu kryje się znaczenie prawdziwego nabożeństwa do Naszej Błogosławionej Pani.
    Znamy cały szereg prawdziwych nabożeństw do Naszej Pani, nie wspominam tu o fałszywych.
    Na pierwsze prawdziwe nabożeństwo, jakie wymienimy, składa się spełnianie naszych chrześcijańskich obowiązków, jak: unikanie grzechu śmiertelnego, działanie bardziej z miłości niż ze strachu, modlenie się do Naszej Pani, i składanie Jej hołdu jako Matce Boga, ale bez specjalnego do Niej nabożeństwa.
    Drugi rodzaj nabożeństwa polega na tym, że obdarzamy Naszą Panią wspanialszymi uczuciami uznania i miłości, zaufania i uwielbienia. Prowadzi nas to do Kółek Różańca św. oraz Szkaplerza, do recytacji pięciu lub piętnastu tajemnic Różańca św. do składania hołdu Maryi w Jej obrazach i ołtarzach, do głoszenia Jej chwały i przynależności do organizacji Jej imienia. To nabożeństwo jest dobre, święte i godne uznania, o ile umiemy pozostawać wolni od grzechu. I nie jest ono tak idealne jak to, o którym zaraz będę mówił, nie tak wystarczająco dobre w uniezależnieniu się naszej duszy od innych i od samych siebie, po to, aby móc być zjednoczonymi z Jezusem Chrystusem.
    Trzeci rodzaj nabożeństwa do Naszej Pani, znany i praktykowany przez bardzo niewielu, jest tym, o którym chcę wam, duszom wybranym, teraz powiedzieć.
    Polega ono na oddaniu się całkowicie i jako niewolnik Maryi, i Jezusowi przez Maryję, a następnie czynieniu wszystkiego tego co robimy, przez Maryję, z Maryją, w Maryi i dla Maryi.
    Powinniśmy wybrać jakieś specjalne święto w którym oddamy się, ofiarujemy się, i poświęcimy się Maryi całkowicie dobrowolnie, z miłością, i bez jakiegokolwiek przymusu: nasze ciało i duszę, wszystko to co posiadamy, dom, rodzinę i majątek; również całe nasze wnętrze i duchowe wartości: nasze zasługi, łaski, cnoty i radości. Zwróćmy uwagę na to, że w tego typu nabożeństwie dusza poświęca Jezusowi przez Maryję wszystko to, co jest dla niej najcenniejsze, rzeczy, których żaden zakon nie wymaga, aby złożyć w ofierze, a mianowicie, prawo do dysponowania samym sobą, wartością naszych modlitw i ofiar, naszych umartwień i radości. Dusza dobrowolnie stawia wszystko do dyspozycji Naszej Pani, tym sposobem może Ona dysponować nami zgodnie ze Swoją wolą dla większej chwały Boga, w czym Ona Sama ma najlepsze rozeznanie.

Modlitwy na drugi tydzień II okresu
„Poznanie Błogosławionej Dziewicy” Kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „21-szy dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

 1. Adminka pisze:

  Kochani kilka spraw porządkowych i organizacyjnych 🙂

  1. Zaczyna się smutny czas żniw szatana czyli „wróżb andrzejkowych”
  U mnie córcia ma jutro zabawę z „wróżbami” Poinformowałam nauczycielkę, że Ania we wróżbach udziału nie weźmie.

  2. Ks. dr Andrzej Sereda (spec od homeopatii) jest teraz na rekolekcjach ale jutro przygotuje ważny wpis na temat „wieczorów andrzejkowych” – to jest grzech – i powie nam, jak mamy działać w oparciu o Konstytucje, by nasz pociechy nie brały udziału w takich „akcjach” otwierania furtek złemu duchowi

  3. Ks. Maciej Bagdziński (o. Jan Paweł) przekazuje w sprawie odmówienia Aktu oddania się w niewolę Jezusowi przez ręce Maryi: Akt napiszecie ręczne, odczytacie po Komunii św. lub podczas Podniesienia na Mszy św. w dniu 8 grudnia a potem wyślecie listem na adres parafii ks. Macieja. On je zbierze wszystkie.
  Parafia rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie
  ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn

  4. Wiosenne rekolekcje „wowitowe” odbędą się z o. Janem Pawłem (ks. Maciejem Bagdzińskim) na wiosnę. Znam miejsce i temat. Reszta załatwiana
  Miejsce:
  Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny im. św. Józefa, Szczecin
  Termin: wiosna (czwartek, piątek, sobota – w niedzielę się rozjeżdżamy, Ojciec kończy w sobotę).
  Temat: Przeżywanie Mszy św. wg wizji Cataliny Rivas.

  Pierwsi chętni mogą się wpisywać.

 2. Admin pisze:

  Dla przygotowujących się do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję,

  przygotowałem zakładkę ze wszystkimi do tej pory naszymi czytaniami, ćwiczeniami duchowymi,
  Klikając na górze strony pod zdjęciem bazyliki odnośnik „Niewolnicy Maryi” otwieramy podstronę gdzie mamy zebrane kolejne dni naszych przygotowań aż do dziś (następne będą uzupełniane) wszystko w jednym miejscu w postaci linków do wpisów.
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/niewolnicy-maryi/

 3. Sprzeciw wobec deprawacji

  Dobiegły końca pikiety modlitewne organizowane na placu Zbawiciela w Warszawie. Przez cztery miesiące grupa osób gromadziła się w centrum stolicy Polski, by przepraszać Pana Boga za grzech zniewagi, a także polecać Mu naszą Ojczyznę. Pikietujący sprzeciwiali się także deprawacji dzieci i młodzieży poprzez wdrażanie do szkół ideologii gender.

  Inicjatorem i organizatorem pikiet jest misjonarz ksiądz Jerzy Garda, znany z niestrudzonej walki o dostęp Telewizji Trwam na multipleks. – Po tych kilku miesiącach modlitwy widzę, że decyzja o przeprowadzeniu pikiet była słuszna. Z perspektywy czasu dostrzegam, jak wiele dobra popłynęło dzięki naszym pikietom. Ten czas obfity był w wiele łask pochodzących od Pana Boga, któremu pragnęliśmy wynagrodzić zniewagę, obelgi – mówi NaszemuDziennikowi.pl ks. Garda.

  Misjonarz nie ma wątpliwości, że pikieta już dziś przynosi słuszne owoce. – Zawsze na owoce naszej pracy trzeba czekać. Każdego dnia widzieliśmy zainteresowanie naszą pikietą. Przechodnie czytali nasze transparenty, brali przygotowane specjalnie folderki informujące, czym jest ideologia gender. Osoby te przeczytały je i są bogatsze o wiedzę, którą przekażą dalej. Jednym z celów naszych pikiet było edukowanie. Chcieliśmy, aby jak największa grupa osób była świadoma, czym jest gender i jakie zagrożenia niesie ze sobą. Im mądrzejsze społeczeństwo, tym trudniej będzie wdrażać tę złowrogą ideologię do polskich szkół i przedszkoli – podkreśla ks. Garda i dodaje, że wielką radością była obecność młodych rodziców, którzy popierali pikiety. – Podchodziły do nas młode małżeństwa z małymi dziećmi i dziękowały za pikiety. Popierały podnoszone przez nas kwestie. To bardzo obiecujące postawy – zaznacza kapłan.

  Ksiądz Jerzy Garda zachęca każdego, by niezależnie od pikiet polecać Panu Bogu naszą Ojczyznę. – Na modlitwę nigdy nie jest za późno i nigdy jej za wiele. Dlatego zachęcam każdego, kto pragnie Pana Boga przepraszać za szykany, obelgi i grzech zniewagi, jakich doznaje Jego Serce, by się modlił – apeluje misjonarz.

  Czuwania modlitewne na placu Zbawiciela w Warszawie rozpoczynały się o godz. 12.00 modlitwą „Anioł Pański”. Trwały do godz. 15.00, kończąc się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/115161,sprzeciw-wobec-deprawacji.html

 4. Papież Franciszek w PE: Europo, strzeż godności człowieka
  W przemówieniu na forum Rady Europy w Strasburgu papież Franciszek zaapelował o polityczne rozwiązanie konfliktów i napięć na Starym Kontynencie. Zachęcał Europejczyków do przezwyciężania podziałów.

  W tym kontekście papież Franciszek powiedział, że dziś nie ma już przeciwstawnych bloków, które wówczas dzieliły kontynent na dwie części. Oprócz rozszerzonej Unii Europejskiej, jest bardziej złożony i mocno zmieniający się świat; bardziej wzajemnie powiązany i globalny.

  Ojciec Święty skierował do obywateli Europy orędzie nadziei i zachęty.

  – Orędzie nadziei, którego podstawą jest ufność, że trudności mogą stać się silnymi katalizatorami jedności, by przezwyciężyć wszelkie obawy, jakie przeżywa Europa i cały świat. razem z całym światem. Pokładajmy nadzieję w Panu, który przekształca zło w dobro, a śmierć w życie. Zachętę, by powrócić do stanowczego przekonania ojców założycieli UE, którzy pragnęli przyszłości opierającej się na zdolności do wspólnego działania na rzecz przezwyciężania podziałów i krzewienia pokoju i jedności wśród wszystkich narodów kontynentu – mówił Ojciec Święty.
  Papież mówił, że dziś na Starym Kontynencie mamy do czynienia z poważnym kryzysem szacunku dla człowieka. Zwrócił on uwagę, że „godność” to słowo-klucz, które charakteryzowało odbudowę Europy po II wojnie światowej.

  – Jaka bowiem godność istnieje rzeczywiście, kiedy nie ma możliwości swobodnego wyrażania swej myśli, czy wyznawania swej wiary religijnej? Jaka godność jest możliwa bez jasnych ram prawnych, ograniczających panowanie siły i sprawiających wyższość prawa nad tyranią władzy? Jaką godność może w ogóle posiadać mężczyzna lub kobieta, którzy stali się przedmiotem jakiejkolwiek dyskryminacji? Jaką godność może mieć osoba, która nie ma pożywienia, minimum niezbędnego do życia, czy pracy, która namaszcza ją godnością? – pytał papież Franciszek.

  Całość wraz z nagraniami wideo przemówień Papieża Franciszka na stronie: http://www.radiomaryja.pl/informacje/papiez-franciszek-w-pe-europo-strzez-godnosci-czlowieka/

 5. Pingback: Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych…. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 6. Pingback: Zostań (o ile nie jesteś) niewolnikiem NMP – odnów lub przygotuj się do oddania Niepokalanemu Sercu NMP | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s