15-ty dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

I-szy tydzień II-go okresu naszych ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję „Poznanie samego siebie”

Ćwiczenia duchowe: Modlitwy, medytacje, akty wyrzeczenia się swojej woli, żal za grzechy, pogarda dla samego siebie – wszystko to czynimy u stóp Maryi, bo to od Niej spodziewamy się otrzymać światło poznania samych siebie, i to w Jej obecności będziemy w stanie zmierzyć przepaść naszych słabości bez podleganiu rozpaczy.

Modlitwy, które będziemy odmawiać w ciągu pierwszego tygodnia drugiego okresu: Litania do Ducha Świętego, Ave Maris Stella, Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny.

Czytania na I-szy tydzień II-go okresu

Z Ewangelii wg. Świętego Łukasz 13, 1-9

Wezwanie do nawrócenia

1 W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. 2 Jezus im odpowiedział: „Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? 3 Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. 4 Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? 5 Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”.

Nieurodzajne drzewo figowe

6 I opowiedział im następującą przypowieść: „Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. 7 Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?” 8 Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; 9 może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć””.

***

„O naśladowaniu Chrystusa”
Księga III 
„O wewnętrznym ukojeniu” Rozdział XIII

O POSŁUSZEŃSTWIE POKORNEGO SŁUGI NA WZÓR JEZUSA CHRYSTUSA

1. Synu, kto usiłuje uchylić się od posłuszeństwa, sam uchyla się od łaski; kto chce mieć rzeczy własne, traci wspólne. Jeśli kto niezbyt chętnie i nie z własnej woli poddaje się przełożonemu, to znak, że jego ciało nie jest mu jeszcze w pełni posłuszne, ale często opiera się i buntuje. Ucz się więc szybko podporządkowywać się przełożonemu, jeżeli pragniesz opanować własne ciało.
Prędzej bowiem pokonasz zewnętrznego wroga, jeśli człowiek wewnętrzny w tobie nie będzie bezsilny. Nie ma groźniejszego i gorszego wroga duszy niż ty sam, kiedy nie jesteś w zgodzie ze swoim duchem. A zwłaszcza powinieneś naprawdę porzucić siebie, jeżeli chcesz ujarzmić swoje ciało i krew.

2. Boisz się poddać z uległością władzy innych dlatego, że ciągle jeszcze nazbyt kochasz siebie. Ale pomyśl, cóż w tym wielkiego, że ty, który jesteś prochem i niczym, poddasz się dla Boga człowiekowi, skoro ja sam, wszechmogący i najwyższy, ja, który stworzyłem wszystko z niczego, sam pokornie poddałem się dla ciebie człowiekowi?
Stałem się najnędzniejszy i najmniejszy z ludzi, aby swoją pokorą pokonać twoją pychę. Ucz się być posłuszny, prochu, ucz się być pokorny, ziemio i glino, i uginać się pod wszystkimi nogami. Ucz się przełamywać swoje chęci i nie wahaj się uznać swojej zależności.

3. Zbuntuj się przeciw sobie, nie pozwól, aby gnieździło się w tobie zarozumialstwo, ale okaż się tak uległy i ubożuchny, aby wszyscy mogli po tobie chodzić i deptać jak błoto uliczne. Czemu się skarżysz, marny człowiecze? Cóż mógłbyś zarzucić tym, co ci wytykają zło, podły grzeszniku, skoro tyle razy obrażałeś Boga i tylekroć zasłużyłeś na piekło?
Ale oko moje spojrzało na ciebie litośnie, bo cenna jest dla mnie twoja dusza, poczuj moją miłość i stań się na zawsze wdzięczny za moje dobrodziejstwa, a pamiętaj: im bardziej staniesz się naprawdę uległy i pokorny, tym łatwiej znosić będziesz pogardę dla twego własnego ja.

***

Modlitwy na pierwszy tydzień II okresu Poznanie samego siebieKliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

57 odpowiedzi na „15-ty dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

 1. ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. II czw. 4.09.1986, godz. 10.00
  – W czasie modlitwy wdałam się w analizę wartości życia – tego, co jest jego wartością dodatnią i w analizę grzechu. Czy to czas stracony? Wracałam do wydarzeń i faktów z własnego życia dotyczących relacji wobec drugiego człowieka.
  † Jeśli tylko odtwarzasz wydarzenia lub gdybyś miała pretensje i żal byłoby to źle. Jeśli wyprowadzasz z tego wnioski ubogacające cię i odkrywasz prawdę o człowieku i o sobie – to dobrze.
  Wszystko, co w twoim życiu było, było w tym właśnie celu. O ile nie zrozumiałaś tego wówczas, dobrze, jeśli rozumiesz teraz. Całe życie jest lekcją przygotowującą do życia ze Mną. Trzeba z tej lekcji wyciągać naukę i zmieniać swe życie pod wpływem tej nauki, życie samym sobą zmieniać na współżycie ze Mną. Współżycia ze Mną nie zastąpi ci współżycie z drugim człowiekiem. Stąd tyle pomyłek i rozczarowań. Im więcej spodziewasz się po współżyciu z drugim człowiekiem, tym większe rozczarowanie i ból.
  W każdym powołaniu jest krzyż, który trzeba nieść własną drogą krzyżową. I tak naprawdę, trzeba nieść samemu i podnosić się z upadków w otoczeniu biernych obserwatorów. Prawdziwym Pomocnikiem jestem Ja, a nie drugi człowiek, choć posłużyć się mogę drugim człowiekiem. Szymon został zmuszony do niesienia Mojego Krzyża i nie jego była zasługa, że to uczynił.
  W życiu bywa podobnie, choć czasem znajdzie się Weronika, która otrze ci twarz. Droga do Mnie – a jest nią życie – jest jak Moja Droga Krzyżowa: w samotności, obojętności otoczenia z bolesnymi upadkami wobec biernych widzów. W coraz większym trudzie i umęczeniu. A największy ból i opuszczenie czeka na końcu. I ból ten zadają ci ludzie. Także ci, dla których zrobiłaś wiele, bo teraz ich nie ma przy tobie.
  Taki jest obraz życia ludzkiego. Jest to obraz Mojej Drogi Krzyżowej w wielorakim jej znaczeniu. Próba, którą trzeba przejść zarówno w sensie fizycznym, jak i duchowym. Decyduje wola i wytrwałość mimo wszystkiego, co dzieje się wokół i co dzieje się z twoim ciałem, i jak bardzo cierpi twoja dusza.
  Bo liczy się tylko cel: zjednoczenie ze Mną – Nieskończoną Miłością. Stworzona jesteś do Miłości i to jest główne dążenie i potrzeba twego życia. Biada ci jednak, jeśli to dążenie i tą potrzebę lokujesz w drugim człowieku, w rzeczach, we własnych ambicjach. Wtedy im większy sukces odniosłaś w oczach świata – większa jest twoja klęska.
  Pomyśl, w jakim miejscu własnej drogi krzyżowej jesteś, jak się zachowujesz, jak wyglądają twoje odczucia. Porównaj… czy bardzo się różnimy?

 2. Karolina (s. Woda) pisze:

  Kochani przyjaciele i czytelnicy strony WOWiT…

  Chciałybyśmy zwrócić się do Was wszystkich z ogromną prośbą o modlitwę za Adminkę i Admina.
  Prowadzenie strony oraz odpowiadanie każdego dnia na dziesiątki e-maili zajmuje wiele godzin. Poświęcają temu zadaniu wiele czasu, którego nie mogą już spożytkować na inne zadania czy obowiązki. Wiemy, że nie mają stałej pracy, ale też, że od dłuższego czasu nawet nie wspominają o tym, bo ludzie złej woli i ataki złego ducha natychmiast takie sytuacje wykorzystują.
  Wykonywane jest to dla Pana Boga i z miłością do każdego z nas. Jednak, aby móc ewangelizować potrzebne są środki finansowe. Nasza modlitwa jest niezbędna, ale uważamy również, że osoby, które mogłyby i chciały powinny wesprzeć to dzieło konkretną pomocą finansową. Uważamy, że na pasku strony WOWiT powinna być umieszczona „SKARBONKA” z numerem konta.
  Prosimy Was o komentarz, ale niezależnie od Waszej opinii prosimy, aby był on grzeczny i kulturalny, gdyż jest to strona katolicka.
  Z wyrazami chrześcijańskiej miłości…
  Stałe czytelniczki i rekolekcjonistki wowitowe… Beata i Karolina

  • Kinga pisze:

   Jestem za!! Dziękuję za tą odważną ale mądrą i dobrą sugestię.

  • Maggie pisze:

   Jest jednak pewne ALE, które nasunelo mi z przeszłości czepianie sie Radia Maryja i o.Rydzyka o rzekome organizowanie bez zezwolenia zbiórki (ciąganie po sądach i wyłudzane kary). Dlatego, choć i o tym rownież myślałam, właśnie dlatego wszystko musiałoby być w taki sposób zrobione: aby nie było „punktu zaczepienia” dla czepialskich i niezyczliwych WOWIT’owi.
   Istnieja przepisy, którymi wymiar „sprawiedliwości” operuje tak, ze raz jest na prawo a raz na lewo, a w zamieszaniu w metnej wodzie ktoś ryby łowi – to na przykładzie gnebienia RM czy TVTrwam (choć tam były i są darowizny a nie zbiórki).

   Jezus jest Panem!

  • Bogusia pisze:

   +++
   Dawno o tym myslalam…- jestem ZA…!!!
   Szczesc Boze!!!

 3. Kasia pisze:

  Myślę,że pomysł ze skarbonką z nr konta jest jak najbardziej właściwy.Każdy kto chciałby wspomóc adminów i ich tak bardzo potrzebną posługę na tej stronie,mógłby np.każdego miesiąca wpłacić jakąś kwotę,choćby niewielką (w miarę możliwości).Wyobrażam sobie jak wiele czasu zajmuje prowadzenie tej strony,odpowiadanie i udzielanie rad potrzebującym tego osobom,dlatego jestem jak nabardziej za i sama jeśli tylko będę mogła postaram się też pomóc.

 4. Janina pisze:

  Jestem za.Karolinko, dziekuje.

 5. Jan pisze:

  Karolino skarbonka to dobry pomysł, chociaż ja mogę wspomagać tylko modlitwą, ostatnio cierpię na brak pracy.

 6. alutka pisze:

  Również o wsparciu tej strony myślałam , tylko wstydziłam się zapytać czy można. Dobrze, że znalazł się ktoś odważny..

 7. Anna pisze:

  Na tę stronę wchodzę niemalże codzinnie od ponad roku i dziękuję Opatrzności za nią, bo znajduję tutaj bardzo wiele pożytecznych rzeczy dla umacniania mojego człowieka wewnętrznego:). Teraz dziękuję Karolinie (s. Woda) za powyższy wpis. Niejednokrotnie miałam przemyślenie, że prowadzenie tej strony w sposób systematyczny i rzetelny odbywa się bardzo dużym wysiłkiem. Jestem również pod wrażeniem delikatności i wrażliwości na problemy ludzkie oraz wysokiej kultury przekazu z jaką się tutaj spotykam. Popieram jak najbardziej pomysł Karoliny! Wiadomo, że pieniądze to temat drażliwy, ale nie da się bez nich funkcjonować tutaj. Na życie bez nich musimy poczekać, aż doczołgamy się do naszego prawdziwego domu i najwspanialszego Ojca:), czyli krótko mówiąc, poprosimy o stworzenie skarbonki. Osoby, które mają zamiar margolić i jątrzyć w tym temacie poproszę o zwrócenie uwagi na to, że do wspomnianej Skarbonki będzie wrzucał pieniążek tylko ten, kto będzie miał ku temu swoją wolę. Jeszcze raz słowa uznania za prowadzenie tej strony i wszystko, co na niej znajduję. Pozdrawiam serdecznie. W oczekiwaniu na skarbonkę… Z modlitwą. Anna

 8. wobroniewiary pisze:

  Karolino, Beato i Wszyscy nasi Kochani Czytelnicy wspierający nas modlitwą, jesteśmy za tę modlitwę bardzo, bardzo wdzięczni, to prawda że na prowadzenie strony trzeba poświęcić dość dużo czasu, jednak z pomocą Bożą i Waszym wsparciem udaje nam się to.
  Doceniamy gest i pomysł Karolinki i Beatki z założeniem „skarbonki” i Wasze wsparcie tego pomysłu, przyznam że od początku istnienia WOWiT nie myśleliśmy o tym, aby prosić Was o pomoc, nigdy nie śmielibyśmy tego uczynić, od początku zamiarem naszym była praca dla Pana na Jego Chwałę, zwykłe Wasze Bóg zapłać jest zawsze dla nas wielką radością i jakoś tak ogrzewa serducho ❤
  Po omodleniu i przemyśleniu zdecydowaliśmy się założyć taką skarbonkę, prosimy jednak nie myśleć o tym że, aby coś u nas czytać "trzeba coś do skarbonki wrzucić" ta skarbonka niech nie służy celom zarobkowym, niech ona będzie tym czym być powinna, czyli miejscem okazania własnej dobrej woli. Pozdrawiamy serdecznie Ewa i Kazimierz, Bóg zapłać.

  • Maggie pisze:

   Strona sercanska Profeto korzysta z pomocy czytelników, wiec chyba mozna i trzeba to zrobić tak aby sie NIE czepiano jak RM czy TVTrwam (przy byle „okazji” ciąganie po sądach i kary aby tylko zniszczyć, osłabić).

   Jezus jest Panem!

 9. Marta I Lukasz pisze:

  Szczesc Boze
  Czy bylaby taka mozliwosc aby do skarbonki mozna wplacac przez system paypal ? Jest duzo czytelnikow z zagranicy a system platnosci paypal pomaga na latwiejsze wplaty. Prosze o tym pomyslec
  Z Panem Bogiem

 10. Karolcia (s.Woda) pisze:

  Kochani i drodzy czytelnicy tej strony, Przyjaciele… 🙂
  ogromnie się cieszymy i dziękujemy razem z Beatką za Wasze opinie, Wasze modlitwy, Waszą troskę i miłość jaką okazujecie Admince i Adminowi… 🙂 ❤ Wierzę i ufam całym sercem, że jest to miłe naszemu Ojcu w niebie… 🙂 🙂 🙂
  Kochani moi, szczególne podziękowania należą się Beatce, to był Jej pomysł, ja się tylko bardzo chętnie dołączyłam i razem napisałyśmy ten post. Dziękuję całym sercem Panu Bogu za Jego natchnienia i za to, że Beatka jest taka otwarta na Boże natchnienia.
  Kochani, Adminka z Kazimierzem doskonale ujęli nasze myśli, że najważniejsza jest modlitwa za Nich i za to dzieło… Skarbonka, tak jak Ewunia napisała – niech będzie miejscem okazania własnej dobrej woli. Tak jak Pan Bóg natchnie…
  Bardzo serdecznie pozdrawiamy, dziękujemy za każde dobre słowo i Waszą troskę o Adminów…
  Z wyrazami chrześcijańskiej miłości… Karolina i Beata 🙂 🙂

 11. Monika pisze:

  Czekamy na skarbonkę na pasku. Może mogłaby być na przykład w kształcie serca? ❤
  Jezus jest Panem!

 12. Monika pisze:

  Umiejmy się dzielić z serca tym co mamy! W istocie jesteśmy jedną wielką rodziną.
  Nie wiem czy Admini puszczą ten mój komentarz ale chciałabym zaapelować w tym miejscu szczególnie, gdyż czuję, że mam wręcz taki obowiązek. Znam dobrze Ewy sytuację i Ona sama nigdy nie poprosiłaby o pomoc dla siebie, inną niż modlitwa. Nawet jak zdarzało się, że nie miała czasami dosłownie nic do jedzenia, to nie prosiła mnie o pomoc finansową ani nikogo z rodziny, chociaż zdarzało się nieraz, że sobie nawzajem pomagałyśmy, żeby jakoś przetrwać, to często też nie przyznawała się w ogóle a zamiast tego dosłownie głodowała, nie mając nic do jedzenia. Mam nadzieję, że teraz to tego już w ogóle nie dochodzi i przynajmniej na jakieś skromne jedzenie ma. Nie od Niej w końcu zależy czy będzie miała dalsze zlecenia a więc pracę. Prawda jest taka, że sytuacja finansowa naszych Adminów, jest nie za ciekawa, skromnie ujmując. Ostatnio nawet straciła maluszka, który był Jej naprawdę bardzo pomocny. Niestety nie za długo się nim nacieszyła. Poszedł na złom.
  Wiem, że dla Ewy nawet mała kwota będzie dużą pomocą, tym bardziej, ze będzie to dar serca.
  Ewa szczególnie doświadczyła na sobie, że Pan Bóg o Nią się troszczy i wiem też, że potrafi być wdzięczna.
  Jezus jest Panem!

  • Monika pisze:

   To co napisałam to nie żart i naprawdę wiem, że Adminom się nie przelewa a Oni w ogóle na to nie zważają. Bo wiedzą, że nie pieniądze w tym życiu są najważniejsze. Pan Bóg się o wszystko troszczy. Otrzymują bardzo wiele Łask Bożych i służą Bogu jak tylko mogą.

   Czy możecie sobie wyobrazić na przykład jak może czuć się człowiek, gdy jak Ewa dwa lata z rzędu nie miała nawet co włożyć do koszyczka, żeby poświęcić pokarm na Święta? Tak było. Żadnego chleba, kiełbasy, jajek, już nie mówiąc o innych potrawach. Teraz jest inaczej, Ewa już nie głoduje, tak jak się to zdarzało i na pewno to dzięki modlitwom i wsparciu wielu Aniołów Bożych, już głodu i skrajnej biedy nie zaznaje. W życiu bywa różnie i nic pewnego nie można powiedzieć co będzie jutro.
   Jezus jest Panem!

  • Admin pisze:

   Moniko, ale to było dwa lata temu a teraz dzięki modlitwom Ewa ma trochę zleceń i nie jest tak źle.
   Jutro Ewa ma urodziny i pewno przykro jej będzie czytać te wspomnienia o pustym koszyczku.

  • Istra pisze:

   „Ostatnio nawet straciła maluszka, poszedł na złom”.
   Szkoda 😦

 13. Monika pisze:

  Wiem, że z tą skarbonką ma coś wspólnego błogosławiona Salomea – od razu mi przyszło to na myśl, i od razu sprawdziłam życiorys dzisiejszej Świętej. I co znalazłam?
  Przytoczę cytat z drugiej strony Adminów „Ewangelia dla nas”, którą polecam, a na którą niestety wciąż zbyt mało osób wchodzi ale miejmy nadzieję, że to się zmieni.
  O błogosławionej Salomei pisze tam tak:

  „Choć nie była nigdy ksienią, jej troską było zabezpieczenie siostrom utrzymania. By również po jej śmierci klasztor nie cierpiał niedostatku, wyposażyła testamentem kościół klasztorny w kosztowne paramenty i naczynia liturgiczne. Zaopatrzyła również klasztor w odpowiednie książki.”

  Myślę, że wiedza i jej przekazywanie musiały mieć dla Niej duże znaczenie. Musiała więc tutaj błogosławiona Salomea zadziałać i wstawić się u Boga, by o to się zatroszczył.
  Dobrze więc, że skarbonka powstała i to jest tylko potwierdzenie.
  A tu link:
  http://ewangeliadlanas.wordpress.com/
  Któż jak Bóg!

 14. julia pisze:

  jestem za…:)

 15. olo13jcb pisze:

  Dla Naszych Kochanych Adminciów ❤

  „Taki jaki jesteś, jesteś FAJNY nie musisz być IDEALNY !!!
  Taka jaka jesteś, jesteś FAJNA, nie musisz być IDEALNA !!!”

 16. Klara pisze:

  Dziekuje dziewczyny, że wpadłyscie na ten pomysł bo wiele stron tak przecież funkcjonuje…
  A ta jest przecież wspaniała, wyobrażam sobie ile trudu i pracy to musi kosztować… nie wspominając o wszystkich atakach z „tamtej strony”….
  Chętnie ( i z dużym podziękowaniem za tę strone !!!) popieram tę inicjatywę!

 17. kasiaJa pisze:

  Wspaniały pomysł 🙂 ❤ !!!

 18. W dniu urodzin wszystkiego najlepszego, wielu łask Bożych, błogosławieństwa Bożego w pracy zarówno tej zawowodowej jak i na naszej stronie, dla Adminki Ewy życzy Kazimierz.

 19. Czester pisze:

  URODZINY – Dzien radosny! Pelen kwiatow. Wszyscy zlozyc chca zyczenia: zdrowia,szczescia, powodzenia. Niech Ci slonce zawsze swieci i niech czas radosnie leci. Niech odejda smutki,zlosci i powroci czas radosci. Te zyczenia choc z daleka plyna jak wpatrzona rzeka i choc skromnie ulozone,sa dla Ciebie Ewo przeznaczone !!!!!!!!

  Popieram skarbonke. Ela.

  • KG pisze:

   Dla Adminki Ewy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe! Niech Cię dobry Bóg prowadzi, niech nasyci Twe serce miłością, niech obdarzy Cię radością i pokojem. Bóg zapłać za wszystko co dla nas robisz, za Twój trud i poświęcenie, kochamy Cię i dziękujemy!

 20. rybka pisze:

  Kochana Ewuniu! Niech Cię nasz Pan prowadzi a Matka Boża wspiera na każdym kroku. Wszystkiego najlepszego.

 21. m-gosia pisze:

  Dla naszej kochanej Ewy w dniu urodzin najpiękniejsze życzenia,wielu łask Bożych .

 22. Zojka pisze:

  „Dob­ry człowiek jest jak małe światełko. Wędru­je pop­rzez mro­ki nasze­go świata i na swo­jej drodze za­pala zgaszo­ne gwiazdy.” Phil Bosmans
  Dziękuję Ewo za wszystko co robisz. Dla mnie jesteś tym światełkiem w gąszczu internetu. Zapalaj nas dla Jezusa przez Maryję „Gwiazdę Zaranną”, której niedługo oddamy się w niewolę.

 23. wobroniewiary pisze:

  Kochani,
  Bardzo Wam dziękuję za Wszystko, za życzenia, za dobre słowa, za wszelką chęć pomocy czy pomoc.
  Dziś mnie nie będzie, mam trudny dzień bardzo ważnych załatwień urzędowych.
  Najważniejsza jest dla mnie modlitwa abym miała pracę i siły do pracy i ewangelizacji –oraz potrzebne do tego zdrowie.
  Prawdą jest co pisała Monika, miałam tak ciężko, że 2 lata temu na Święta miałam tylko wodę mineralną, którą mi Monika w butli przyniosła. Ale wiem, że Pan Bóg czuwa i nie opuszcza swoich dzieci. I nie chcę wracać już do tych chwil. Niech odejdą na zawsze.
  Ważne, że doświadczenie Hioba – mam nadzieję – jest już za mną.
  Każdy z nas ma ciężko a wiem, że to była próba, czy wytrwam przy Bogu. Wytrwałam i daj Boże, abym wytrwała do końca moich dni.
  Tak mi dopomóż Bóg. Amen!

  Ps. Maluszek? Tak to prawda, byłam na rekolekcjach w Warszawie, ktoś złej woli dostał się do niego, zajeździł „na śmierć” silnik zatarł. Odstawił samochód pod klatkę „unieruchomiony na amen”
  Ale Bóg ponad to wszystko! Zawsze znajdzie rozwiązanie 🙂
  Ewa

  • Maria S pisze:

   Któż jak Bóg!
   – zwycięży
   Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Przenajświętszej, wytrwania przy Bogu oraz przy ewangelizacji przez kolejne rocznice.
   Pamiętająca w modlitwie 🙂

  • Maggie pisze:

   Z okazji Dnia Urodzin, na każdy dzień życzę: Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, zawsze radości i pogody ducha, jak najliczniejszych Łask Bozych, nieustannej opieki Matki Bożej, spełnienia sie marzeń.

   Króluj nam Chryste!

 24. Anna pisze:

  Przyłączam się do wszystkich życzeń dla Adminki Ewy i dziękuję także za wszystkie wpisy innych osób, bo z tych słów płynie mądrość i jakaś taka nić wspólnoty. Wiele łask naszego Ojca dla Adminki Ewy, Admina Kazia (za pozwoleniem:-) i wszystkich tu obecnych:-) Chwała Panu!:-):-):-)

 25. julia pisze:

  Ewo wszystkiego najlepszego , dużo błogosławieństw bożych..
  dobrze, że jesteś!

 26. Kasia pisze:

  Dołączam do życzeń z okazji urodzn Adminki Ewy-Błogosławieństwa Bożego i opieki naszej kochanej Mateńki Najświętszej na każdy dzień oraz dalszych wspaniałych owoców prowadzenia tej strony,którą również czytam każdego dnia,i która pomaga mi wzrastać w wierze i miłości.
  Serdeczne podziękowania dla adminki Ewy,Admina Kazimierza oraz Ks.Adama od,którego tak wiele się nauczyliśmy i ciągle sie uczymy.
  Szczęść Boże! Niech Wam Bóg Błogosławi!
  Chwalę Ciebie Panie i uwielbiam…!

 27. Raphael pisze:

  Niech Bóg błogosławi za to wspaniałe dzieło pani Ewie i Kazimierzowi, a jestem już z Wami niespełna półtora roku. Zapewniam swoją modlitwę i z chęcią wspomogę również materialnie to dzieło.
  Pragnę również dołączyć do życzeń 🙂 Z okazji urodzin, życzę Pani Ewie błogosławieństwa Bożego, zdrowia, wytrwałości i życzliwości. Niech Bóg Panią dalej prowadzi, umacnia i obdarza radością i pokojem.

 28. Klara pisze:

  Wszelkiego błogosławieństwa Bożego i jego wspaniałej opieki dla Pani Ewy wraz z modlitwą!!!
  Oraz podziękowanie za podjęty trud i prace dla tej strony!!!!

 29. Janina pisze:

  Przylączam się do wszystkich pięknych życzeń. Ewuniu, niech Matka Boska zawsze trzyma Ciebie i Twoją rodzinę w Swojej opiece.

 30. alutka pisze:

  Życzę Ci Ewo wszelkich Bożych Łask i spełnienia marzeń tych Chwalebnych , ale i tych przyziemnych. Bóg zapłać za to, że pomagasz nam się uświęcać.

 31. roza pisze:

  Ewuniu, spóźnione, ale jakże z serca płynące życzenia urodzinowe! Duuuuuuuuuuużo zdrowia i opieki Mateczki Bożej każdego dnia:))))))))) Dołączam do życzeń ,,Zdrowaśki” i codzienną Komunię św.Buziaki moja ,,Siostrzyczko”.

 32. Jan pisze:

  Niech i ja się przyłączę do życzeń dla Adminki
  Samych pogodnych dni 🙂
  Bożego błogosławieństwa
  Niech Maryja otoczy Cię swoją opieką.

 33. kasiaJa pisze:

  W dniu urodzin kochanej Ewie (admince 🙂 ) najszczersze życzenia – niech Bóg błogosławi Tobie i Twojej rodzinie, a nade wszystko życzę Nieba w wieczności !!! ❤

 34. MER pisze:

  Oby Pan Bog zawszedawal Ci dużo sił, aby latka nie leciały za szybko, a Anioł Stroż Cię zawsze strzegł

 35. Mahejo pisze:

  Najlepsze życzenia, przepraszam, że spóźnione – nie miałam czasu zaglądać w komentarze przez ok. dwa dni … Dołączam się do wszystkich pięknych życzeń już wypowiedzianych i serdecznie pozdrawiam! 🙂 🙂 🙂 (serduszka nie umiem…)

 36. Pingback: Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych…. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 37. Łukasz pisze:

  Ja Często czytam tą stronę jeden Artykuł mi się Podobał z Allanem Amesem i jest bardzo ciekawy

 38. piotr wiśniewski pisze:

  gardzę sobą z radością że Pan Jezus Chrystus mną nie gardzi Amen
  +++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s