Gdy zapuka do Ciebie dziecko w stroju halloweenowym – spytaj go, czy wie, co to jest opętanie, czy chciałby mieć co nocy koszmary i skończyć w domu wariatów!

Patrząc w oczy takiego dziecka warto zapytać go o jego wiarę: czy chodzi do kościoła, czy przyjmuje Komunię św., kiedy ostatni raz był u spowiedzi. W zależności od odpowiedzi i zachowań można kontynuować z pytaniami natury duchowej: czy dziecko wie, co to jest opętanie; czy widział kiedyś, jak zachowuje się człowiek opętany; czy chciałby mieć co nocy koszmary i skończyć w domu wariatów.

stophalloweenCzasami do naszych drzwi mieszkalnych zapukać mogą dzieci przebrane w upiorne stroje i bawiące się w halloweenowe zabawy. Jak powinniśmy się w takim momencie zachować?

Magazyn „Miłujcie się” przygotował ciekawą, wręcz edukacyjną akcję skierowaną do dzieci, które bawią się w Halloween i pukają po domach i proszą o cukierek.

Każdy chrześcijanin powinien się cieszyć, gdy odwiedza go ktoś potrzebujący ewangelizacji. Dzieci, które zaczynają się bawić w haloweenowe zabobony, rozpaczliwie potrzebują Chrystusa. Kiedy pukają do naszych drzwi, nie wolno nam zmarnować szansy. Pamiętajmy, że niektórzy z nich w ogóle nie chodzą do kościoła ani na lekcje religii, więc to może być ich ostatnia szansa usłyszenia Ewangelii!!!

Wydaje się, że najlepsze jest zadawanie pytań. Patrząc w oczy takiego dziecka warto zapytać go o jego wiarę: czy chodzi do kościoła, czy przyjmuje Komunię św., kiedy ostatni raz był u spowiedzi. W zależności od odpowiedzi i zachowań można kontynuować z pytaniami natury duchowej: czy dziecko wie, co to jest opętanie; czy widział kiedyś, jak zachowuje się człowiek opętany; czy chciałby mieć co nocy koszmary i skończyć w domu wariatów.

Ale absolutnie konieczne jest zadanie pytania najważniejszego dla każdego człowieka: Kim jest dla ciebie Jezus? Niezależnie od odpowiedzi mamy obowiązek wyjaśnić dziecku, że Jezus oddał życie na krzyżu, by wyzwolić nas z władzy śmierci i szatana, natomiast przebieranie się za wiedźmy i upiory oddaje nas z powrotem w moc złego. Warto zaproponować dzieciakom wspólna modlitwę, dać im jakiś obrazek z modlitwą (np. koronką do Miłosierdzia Bożego), i na pewno koniecznie trzeba za nich się pomodlić tego wieczoru, i przynajmniej przez kilka następnych dni.

Nie zrażajmy się, jeśli dzieciaki będą niegrzeczne, zaczną się z nas naśmiewać lub powiedzą coś obrzydliwego.Skorzystajmy z możliwości zasiania w ich sercach ziarna Ewangelii i módlmy się, by Bóg dał wzrost.
Za: fronda.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Gdy zapuka do Ciebie dziecko w stroju halloweenowym – spytaj go, czy wie, co to jest opętanie, czy chciałby mieć co nocy koszmary i skończyć w domu wariatów!

 1. virgo pisze:

  Polecam,o tym jaką szatę świetości w okresie oktawy Wszystkich Swietych i nie tylko, nam Bóg proponuje? ks. Paweł Barylak SDB: https://www.youtube.com/watch?v=0fphW3BZ97A

 2. mer pisze:

  Można tak postąpić, jak w tytule, ale… cukierka – radziłabym mu jednak dać, bo dzieci na pewno będzie kilkoro i gdy nie dostaną cukierka, to po takim „przyjęciu” z mojej strony, nazajutrz z pewnością obrzucą mnie kamieniami. W gromadzie siła. Takie mam doświadczenia własne. Tak duza będzie chęć pozyskania cukierka, że w zamian są gotowe do działań nieobliczalnych, z zacytowaniem mojej do nich wypowiedzi pod moim adresem, zanim zamknę drzwi.
  Moim zdaniem – Wasza rada jest czysto teoretyczna. Gdybym się uparła, to bym o to zapytała psychologa, ale…

  • wobroniewiary pisze:

   A kto broni dać cukierka?
   Właśnie należy dać, ale z takiego powodu, że to miłość Jezusa i do Jezusa każe tak uczynić a nie ….satanistyczny obrzęd! I koniecznie powiedzieć, dlaczego się te cukierki daje 🙂

 3. Kasia pisze:

  Przyznam szczerze i ze skruchą,że rok temu moje dzieci biegały za cukierkami i ja tez bawiłam się w ich rozdawanie .Nawet nasz polski ksiądz,a mieszkamy w Irlandii mówił o halloween jako o irlandzkim zwyczaju,czy tradycji,a mamy naprawdę dobrego księdza.Jednak od tego roku po dokładnym uświadomieniu moich dzieci postanowiliśmy całkowicie z tego zrezygnowac.Nawet najmłodszy dał się przekonac,że lepiej kupic słodycze w sklepie niż biegac za nimi od domu do domu w zimny, w zazwyczaj o tej porze roku wieczór.Nawet do szkoły nie kupowałam żadnych strojów,chociaż inne dzieci były poprzebierane,a jaka na tym oszczędnośc.. 🙂 .Z tego wniosek,że chciec,to móc.Jednak niestety nie wszyscy,albo raczej mniejszośc czyta takie strony jak ta lub bierze udział w spotkaniach modlitewnych wspólnot np. jak MiMJ.Myślę,że najlepiej by było,gdyby każdy kapłan w swojej parafii przestrzegał przed tymi dziwnymi zwyczajami,bo wielu ludzi nie widzi w tym absolutnie nic złego.
  Jezu ufam Tobie

 4. EWA pisze:

  JA ROZDAJE MAŁE ANIOŁKI I MOWIE CZEGO PAN JEZUS JEST SMUTNY STARSZYM SKŁADAM MOJE SWIADECTWO JAK BYŁAM DRECZONA DEMONICZNIE I JAK PAN JEZUS MNIE UWOLNIŁ PRZEZ O. DANIELA G

 5. Japko pisze:

  Ewa i to co piszesz jest dla mnie chrześcijańskim podejściem. Jak można straszyć 5-6 letnie dziecko opętaniem? Trzeba dostosować przekaz do dziecięcego świata. Tytuł tego artykułu jest dla mnie nie do przyjęcia w tym kontekście.

  • wobroniewiary pisze:

   Straszyć? Lepiej powiedzieć przed jak „po” wozić do egzorcysty
   Opętania wśród dzieci to nie fikcja – ksiądz egzorcysta Michał Olszewski SCJ. Ostrzeżenie przed bajkami, gadżetami okultystycznymi, energiami, kryształami, magicznymi kamieniami, zaklinaniem i in…

   „Zanim zostałem egzorcystą, zastanawiałem się, czy to możliwe, by małe, niewinne dzieci mogły być opętane przez złego ducha. Nie mieściło mi się to jednak w głowie i zepchnąłem to moje pytanie w niepamięć. Problem wrócił gdy już jako egzorcysta spotkałem osobiście małe dziecko, przez które mówił do mnie szatan” – pisze ks. Michał Olszewski SCJ.

   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/06/opetania-wsrod-dzieci-to-nie-fikcja-ksiadz-egzorcysta-michal-olszewski-scj-ostrzezenie-przed-bajkami-gadzetami-okultystycznymi-energiami-magicznymi-kamieniami-zaklinaniem-i-in/

   • wobroniewiary pisze:

    Czy zły duch może oddziaływać na dziecko? – Ewangelia w kilku miejscach pokazuje, jak Jezus przeprowadzał egzorcyzmy na dzieciach.

    Biblia

    Mk 9: „I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł szarpać chłopca, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach. Jezus zapytał ojca: «Od jak dawna to mu się zdarza?» Ten zaś odrzekł: «Od dzieciństwa. I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli możesz co, zlituj się nad nami i pomóż nam!». Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy». Natychmiast ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!» A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: «Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego!». A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: «On umarł». Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał. Gdy przyszedł do domu, uczniowie Go pytali na osobności: «Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?» Rzekł im: «Ten rodzaj można wyrzucić tylko postem i modlitwą »”

    http://egzorcyzmy.katolik.pl/index.php/okultyzm-i-spirytyzm/816-dzieci-zagroienia

 6. Magdalena pisze:

  Człowiek jest stworzony po to, aby osiągnął życie wieczne z Panem Bogiem – szczęśliwość wieczną! Taki jest zamysł Boży. Wszystko zatem to, co umieszcza się w tym fundamentalnym nurcie – ku Panu Bogu, ku szczęściu wiecznemu z Nim – jest godne realizacji.
  Zaprzeczenie?
  Człowiek jest kuszony przez szatana po to, aby osiągnął potępienie wieczne z nim – nieszczęśliwość wieczną! Taki jest zamysł szatana. Wszystko zatem to, co umieszcza się w tym fundamentalnym nurcie – ku szatanowi, ku nieszczęściu wiecznemu z nim – jest godne odrzucenia.
  Sympatyzowanie z elementem demonicznym, choćby w atmosferze zabawowej, jest zaprzeczeniem miłości Chrystusa, poważnym sprzeniewierzeniem się wierze i wystawieniem siebie – oprócz grzechu – na ryzyko nieprzewidywalnych szkód duchowych.
  Drodzy Rodzice, nie dopuśćcie do tego, aby Wasze dzieci sympatyzowały z elementem demonicznym, choćby w atmosferze zabawowej. To jest Wasza odpowiedzialność.
  Wszystkich nas dobroczynnie wiąże słowo Boże: „Rozstrzygnijcie dziś, komu służyć chcecie” (Joz 24, 15).
  Jeżeli wyrazicie zgodę na angażowanie się Waszych pociech w praktyki, które choćby z dalsza pachną okultyzmem, bierzecie odpowiedzialność za grzech Waszych dzieci.
  Jeżeli wyrazicie zgodę na angażowanie się Waszych pociech w praktyki, które choćby z dalsza pachną okultyzmem, bierzecie odpowiedzialność za wszelkie konsekwencje dotykania sił ciemności w życiu Waszych dzieci i Waszej rodziny. Destrukcyjne konsekwencje.
  Czego właściwie szukamy w okolicach demonicznych?
  Sympatyzowanie w elementami demonicznymi nie ma nic wspólnego z miłością Chrystusa, przeciwnie – jest jej zaprzeczeniem. A ludziom przynosi szkodę.
  http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2014/10/29/drodzy-rodzice/

 7. Magdalena pisze:

  Zobaczcie jak przeciwnicy Papieża zwolennicy MBM manipulują faktami na temat nas katolików wiernych Bogu i Papieżowi, jakie brednie o nas wypisują ci którzy chcą na siłę wykopać Franciszka z Watykanu
  Słowa o nas:

  „Oni wierza, ze szatan im raj zapewni. Dlatego ci co tak sa zakochani we Franciszku ze zapomnieli o Bogu , ktoremu winni sluzyc w pierwszym rzedzie ucza dzieci, ze w niebie jest nudno i nieciekawie, a w piekle jest wesolo i fajnie. Na wowicie znalazl sie list matki dziewczynki , chorzystki , ktora pisze do prowadzacej ten chor (adminki Ewy?) ze slowa piosenki sa to slowa satanistyczne, chwalace pieklo, na co otrzymuje od niej odpowiedz, ze nic satanistycznego tam nie ma w tym tekscie.Jak wiec dzieci beda chcialy walczyc o niebo??? Mozna grzeszyc, rozrabiac a w nagrode bedzie ciekawsze, weselsze miejsce czyli pieklo.”

 8. Magdalena pisze:

  Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym Komisja Episkopatu Polski zaapelowała do katechetów i duszpasterzy, by przygotowali uczniów do właściwego ich przeżycia i ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z Halloween.

  – Na pewnym etapie do naszej kultury, która jest kulturą Zachodu, weszły akcenty pogańskie, wszystko, co było związane z kultem przodków w kulturach celtyckich – mówił na antenie radia Fiat ks. Adam Polak, duszpasterz młodzieży archidiecezji częstochowskiej . – Zagrożeniem dla nas może być wypieranie chrześcijańskiej wartości tego święta. Obchodzenie Halloween, zdaniem ks. Polaka, może nieść konsekwencje duchowe. – Często to nie są dziecięce igraszki, zabawy, tylko są to pogańskie ryty na pograniczu satanizmu, kultur celtyckich, czy pogańskich i może być „otwarciem furtki Złemu”.
  http://www.niedziela.pl/artykul/12200/Chrzescijanie-nie-obchodza-Halloween

 9. Ania pisze:

  Zwiastun filmu o zakonniku i wielkim egzorcyście, który umarł w opinii świętości w 1616 r.. W młodości dokonał zabójstwa… Dziś nadal egzorcyzmuje. Skutki jego wstawiennictwa zostały przedstawione w filmie Michała Kondrata.

 10. Ania pisze:

  Czym są grzechy pokoleniowe i co należy zrobić, by je przerwać?
  Grzechy pokoleniowe inaczej nazwane „grzechami naszych ojców”, to nic innego jak kumulacja wszystkich grzechów popełnionych przez naszych przodków.

  Mówiąc inaczej, „grzech pokoleniowy” jest to odziedziczona po przodkach niegodziwość, czyli skłonność ludzkiego serca do buntu, do nieposłuszeństwa przeciw Bożemu prawu i Jego przykazaniom, jest to podatność na grzech, tendencja do grzeszenia. A co za tym idzie doświadczenie tych samych problemów, z jakimi borykali się nasi przodkowie, takich jak: choroby, różnego rodzaju dolegliwości, problemy duchowe, nałogi, czy niepowodzenia. Kiedy słyszymy „grzech pokoleniowy” czujemy w sercu bunt wobec Boga oskarżając Go o niesprawiedliwość, bo skoro nasi przodkowie zgrzeszyli, dlaczego to my mamy ponosić tego konsekwencje? Tymczasem my nie dziedziczymy grzechu, nie ponosimy odpowiedzialności za grzechy naszych ojców. Ta niegodziwość wywiera presję na nas, lecz nie zmusza do grzeszenia. Ojcowie nie poniosą śmierci za winy synów, ani synowie za winy swych ojców.

  Czy są to grzechy wypływające z naśladowania złych wzorców?
  http://www.fronda.pl/a/czym-sa-grzechy-pokoleniowe-i-co-nalezy-zrobic-by-je-przerwac,43381.html

 11. Kasia pisze:

  Czy ktoś się może orientuje,czy można już gdzieś kupic filmy pt.”Ziemia Maryi” i „Matteo”,oczywiście przez internet.Mieszkamy poza granicami Polski i niestety nie mamy możliwości obejrzec w kinie.

 12. M.p pisze:

  Witam. Na razie film „Matteo” grany będzie tylko w kinach, tak jak w przypadku każdego innego filmu kinowego, na początku jego DVD po prostu nie istnieje. Wszędzie, także poza granicami Polski kina są to po prostu komercyjne miejsca, które mogą chcieć wyświetlić film, o ile będą przekonane, że będzie publiczność. Zatem, jeżeli są Państwo za granicą, gdzie jest jakaś grupa Polonii, na przykład parafialna, niech Państwo pójdą do kina (domu kultury, szkoły?) i powiadomią, że jest taka potrzeba, że będzie około tylu a tylu widzów. W wielu wypadkach takim organizatorem jest ksiądz. Jego może przekonać, ze film posiada błogosławieństwo Kard. Nycza http://kondrat-media.pl/wp-content/uploads/2014/10/blogos%C5%82awienstwo_kardynala_1024.jpg

  Na przykład ksiądz na terenie którego parafii w Warszawie jest kino Luna wynajmuje salę i dopłaca do każdego biletu, tak że kosztuje on zł 11 a nie ponad 20 zł. Uważa że jest to niezła ewangelizacja. W ten sposób ludzie chętniej przychodzą. Jest to dobry przykład niedzielnej rozrywki. Gdyby film puszczał w kościele wówczas byłaby niższa jakość projekcji. Wynajęcie kina (choćby małej sali) to na prawdę nie jest duży problem. Można też zaprosić Reżysera, nawet za granicę. http://michalkondrat.pl/aktualnosci-wiecej/items/spotkanie-z-polakami-w-stavanger-w-norwegii.html

 13. Kasia pisze:

  Dzękuję bardzo za informacje.Zapytam naszego księdza.Może uda sie coś zorganizować.
  Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s