Jak zepsuć demonom „święto Halloween” swoją śmiercią – czyli słów kilka o Słudze Bożym Mateuszu z Agnone

Podczas egzorcyzmów demony wielokrotnie wypowiadały się z osób, za które modlił się włoski egzorcysta Cipriano de Meo, że Sługa Boży Mateusz z Agnone, śmiercią pokornego zakonnika zepsuł im święto.

„Po śmierci jest jeszcze gorszy !” To znaczy jeszcze pokorniejszy. A już za życia kapucyn Mateusz z Agnone (1563-1616) miewał nieodzwyczajane znaki swojego wstawiennictwa do Boga w intencji opętanych. Unikał jednak podkreślania znaczenia swojej osoby w tym wszystkim i robił co mógł, aby wieść o tych jego  charyzmatach nie rozchodziła się wśród ludzi. Legenda głosi, że kiedy tylko spodziewał się, że mogą do niego przyprowadzić jakiegoś opętanego, to skrywał się wewnątrz klasztoru, prosząc wcześniej przełożonego o przydzielenie mu najpokorniejszej i najtrudniejszej jednocześnie do przerwania czynności. Ludzie jednak łatwo nie ustępowali, ponieważ sława skuteczności egzorcyzmów przez osobę Brata Mateusza była głośna.

Kiedy przyniesiono do klasztoru opętaną przez diabła kobietę, demony zaczęły krzyczeć: „Żebyście wiedzieli, że nigdy nie wyjdziemy, chyba, że przyjdzie brat Mateusz z Agnone, bo tylko on nas może pokonać pokorą.” Matusz wówczas uczył się w swojej celi, a kiedy przyszedł, obawiał się prowokacji i znów chciał wracać do siebie. Uciekając przed pokusą pychy, nie chciał się tą kobietą zajmować, lecz z rozkazu przełożonego został zmuszony wyjść do opętanej. Na jego widok od razu diabeł powiedział: „Tutaj … wśród tych co przyprowadzają Mateusza do mnie? Już nie mogę dłużej wytrzymać” I w jednej chwili uciekł, pozostawiając kobietę wolną. Działo się też wiele innych podobnych rzeczy. Na trzy miesiące przed śmiercią Ojciec Mateusz z Agnone został przydzielony do klasztoru San Severo, gdzie zmarł i gdzie jest jego grób. Proces na szczeblu diecezjalnym oficjalnie rozpoczęto 19 czerwca 1996.

Wicepostulatorem procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego kapucyna Ojca Mateusza z Agnone jest  kapucyn Cipriano de Meo. Publikuje książki teologiczne i jest jednym z największych włoskich egzorcystów, z bardzo długim stażem posługi i opinią autorytetu. Jego główna metoda egzorcyzmowania polega na przywoływaniu do opętanego duchowej obecności Sługi Bożego Mateusza z Agnone, poprzez prosty fakt postawienia omadlanej osoby w bezpośredniej bliskości ściany w której obecnie znajdują się szczątki zmarłego. Obowiązkowo obecne są silne osoby przytrzymujące opętanego, ponieważ niekiedy już samo doprowadzenie w to miejsc może być już nieco trudne, ponieważ szatan bardzo się temu sprzeciwia.

O Cyprian podczas 56 lat posługi egzorcyzmu doświadczył, że kontakt z grobem Ojca Mateusza z Agnone, to dla opętanych coś szczególnego i szatan jakby zmuszony jest szybko ujawnić swoją obecność i prędko odchodzić. Wielokrotnie diabeł twierdził, że wezwanie Ojca Mateusza jest dla niego bolesne, dręczy go. Takie jest działanie pokory. Ojciec Cyprian zebrał w dwóch dużych tomach te rozmowy z diabłem, jakie miały miejsce podczas egzorcyzmów nagrywanych od 1986 do 2003 roku. Taka lektura umacnia wiarę daje i ważne wsparcie dla sprawy kanonizacji Ojca Mateusza. Oto fragment:

Diabeł wypowiada się ze złością: „Nie lubię Mateusza, bo mi śmierdzi z powodu Chrystusa! Śmierdzi … szczęściem i świętością, i nie mogę tego znieść … Nie chcę słyszeć o nim, mogę spowodować poważne uszkodzenia, jak będziesz tak robić. Nie masz go znać !” Egzorcysta: „Sprawa beatyfikacji księdza Mateusza jest bliska mojemu sercu …”. Diabeł: „Nie wiesz co robisz. Przestań.”Egzorcysta: „Dlaczego tak mówisz ?” Demon: „Ponieważ ten martwy człowiek jest bardzo niebezpieczny, bardziej niebezpieczny, niż kiedy był żywy, a będzie jeszcze bardziej, jeśli sprawa pójdzie do przodu i najgorzej, jeśli będzie uwielbiony, ponieważ wówczas będzie razem z tobą.”

Sługa Boży Mateusz z Agnone zmarł właśnie 31 października,  tego dnia promowany jest w sposób szczególny jego kult, w dacie jego „narodzin dla nieba”. Demony twierdzą że to bardzo psuje im ich święto.
Maria Patynowska Fronda

*******

Halloween? – Obce dziadostwo i diabelstwo!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Jak zepsuć demonom „święto Halloween” swoją śmiercią – czyli słów kilka o Słudze Bożym Mateuszu z Agnone

 1. wobroniewiary pisze:

  Ks. prałat Robert Kneblewski mówi o tym filmie z ks. Kaczmarkiem

 2. Anna pisze:

  MATTEO: NOWY FILM O WŁOSKIM ZAKONNIKU I EGZORCYŚCIE
  Jak informuje portal duszpasterstwo.pl do sal „wchodzi” nowy film dokumentalny poświęcony o Słudze Bożym Matteo da Agnone:
  http://duszpasterstwo.pl/film/item/230-matteo-nowy-film-o-wloskim-zakonniku-i-egzorcyscie-zobacz-zwiastun.html

  CO WAŻNE – dlatego wielka czcionka 🙂 FILM BĘDZIE WYŚWIETLANY OD 31 PAŹDZIERNIKA 🙂

  Na stronie jest też zwiastun:

  To już za kilka dni 🙂

 3. Grzesiek pisze:

  Zapraszam wszystkich na Katolicką stronę przestrzegającą przed sektą Świadków Jehowy.
  Strona rzeczowo i na materiałach źródłowych pokazuje jak Strażnica ŚJ, przekłamuje Pismo Święte.
  http://www.piotrandryszczak.pl

 4. kasia pisze:

  Szczęść Boże
  Sprawdziłam w okolicznych kinach w mojej miejscowości…
  Jest zwiastun w 1 kinie -malutkim :)…natomiast duże galerie kinowe w tym helis w Rzeszowie urządzają maratony Ha….
  Alleluja

 5. ircia pisze:

  I tutaj natychmiast przychodzi mi na mysl osoba o Daniela,jaki ksiadz w dzisiejszych czasach,pelnych przepychu,wybralby droge pustelnika,no jaki ?! Wybralby totalne ubóstwo,z wlasnej nieprzymuszonej woli?! ( i tutaj jest smiesznym to,co jakis czas temu pisal biskup opolski,ze nie wiadomo w sumie ,czy to ksiadz,czy ojciec,bo albo pokazal swoja niewiedze w tym temacie (ale jak to mozliwe,biskup i taka niewiedza ?!) albo umyslne zastraszenie swieckich ) Logiczne jest to,ze skoro odprawia Msze sw. to jest wyswiecony na kaplana,a ze wybral droge pustelnika,nazywany wiec jest ojcem.Tylko powtarzam poraz wtory,ktory Kaplan wyrzeklby sie z milosci do Boga luksusow tego swiata,wybralby totalne ubóstwo?! Tylko Kaplan,ktory calkowicie kocha niepojeta(niestety dla niektorych ) miloscia Pana Boga i chce sie poswiecic dla ratowania innych dusz.Tam gdzie jest pokora,bezinteresowna milosc do blizniego ,ubóstwo,prawie calodobowe rozmodlenie,tam Duch sw. dziala z wielka moca.Czy tego nie potrafia zrozumiec piastujacy wyzsze stanowiska kaplani,czy moze nie chca?! Jezeli nie chca,to pytanie z jakiego powodu ?! Oby Bog otworzyl oczy watpiacym i napelnil ich serca swiatlem,by zrozumieli prawdziwa posluge o Daniela. Jezus jest Panem !

  • Japko pisze:

   Ircia, raczej tym postem robisz kiepską robotę O. Danielowi. Z pewnością jako pokorny kapłan poddaje się osądowi Kościoła. A Kościół ma prawo rozważać co się aktualnie dzieje na jego łonie. Zobacz jak długo np. trwają procesy beatyfikacyjne? Właśnie dlatego, że są szczegółowe i wnikliwe. Dajmy działać Duchowi Świętemu. Nie ma my i oni. Jesteśmy RAZEM Kościołem wraz z „piastującymi wyższe stanowiska kapłanami”. Jedność pochodzi od Ducha, a węszenie podziałów wiadomo od kogo.

   • ircia pisze:

    No i wlasnie tak bedzie,ze to Pan Bog juz tylko i wylacznie zdecyduje,nie sadze by ten wpis mial jakikolwiek wplyw na dalsze dzieje wspolnoty,a o o. Daniela sie nie martwie,bo wiem jak wielka pokore ma On w sobie,modle sie za Niego,bo tylko modlitwa(postem )mozna wyprosic laski u Pana,a nie bede udawala,ze jest tak pieknie i nie ma zadnych podzialow,skoro sa i to bardzo widoczne w calym KK na swiecie.Bycie cicho,milczec,bo strach sie komus narazic,ze to przeczyta,skoro nie ma podzialow? Jakos to sie ze soba nie klei.Podzialy sa,sam Jezus to zapowiedzial,a ze zakonnik bardzo przypomnial mi osobe o Daniela,to napisalam to i nadal dziw mnie bierze,ze inni probuja udawac ze tego nie widza! Stoje przy swoim,szczerosc jest wazna 🙂

 6. ula pisze:

  jak to sie u nas mowi, perfect timing, dzis ma sie odbyc zabawa halloweenowa w szkole przy kosciele, wybieralam sie tam z sola egzorcyzmowana by ja rozsypac, a tu prosze, dowiaduje sie ze mam prosic sw. Mateo by przybyl i rozgonil demony 🙂 dziekuje!

 7. wobroniewiary pisze:

  Jestem chrześcijaninem – nie obchodzę halloween

  W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i dniem zadusznym Komisja Episkopatu Polski wystosowała Komunikat do katechetów i duszpasterzy. Episkopat zwraca się z apelem do wszystkich katechetów i duszpasterzy, by podczas prowadzonych zajęć katechetycznych przygotowywali uczniów do głębokiego przeżycia tej uroczystości, z uwzględnieniem całej jej istoty, prawdy płynącej z Bożego Objawienia, a także należytej powagi. Zagrożeniem dla nas może być wypieranie chrześcijańskiej wartości tego święta – mówi ks. Adam Polak, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
  Całość (także do odsłuchania) tutaj: http://fiat.fm/info/jestem-chrzescijaninem-nie-obchodze-halloween/

 8. Jan pisze:

  Szwecja: były lider homo-organizacji skazany za gwałty na młodych mężczyznach
  Były lider szwedzkiej Federacji na rzecz Praw Lesbijek Gejów Biseksualistów i Transseksualistów – RFSL został skazany na pięć lat pozbawienia wolności za narkotyzowanie i zmuszanie pięciu młodych mężczyzn do prostytuowania się w zamian za kwaterę, jedzenie i narkotyki.
  Skazany gwałcił mężczyzn, którym wynajmował mieszkanie. Wykorzystał także swoją pozycję w organizacji LGBT i ukradł zdeponowane na rachunku RFSL środki.
  Rzecznik organizacji RFSL, Mattias Uhrberg przyznał, że były lider bardzo zaszkodził ich wizerunkowi
  http://www.pch24.pl/szwecja–byly-lider-homo-organizacji-skazany-za-gwalty-na-mlodych-mezczyznach-,31714,i.html#ixzz3H5ZPsEgJ

  • Monika pisze:

   Pytanie tylko jaki jest ten wizerunek LGBT i czy takiemu wizerunkowi można jeszcze zaszkodzić?

   • Maggie pisze:

    No właśnie jaki wizerunek???
    skoro: u nich są bez twarzy,
    a jak sie nawet zdarzy,
    ze doszuka sie kto jakiejś twarzy,
    to jest to twarz jak potwarz,
    a taka „twarz-potwarz”
    radośnie … dobro spotwarza
    i z uporem narcyza …
    mit zachwytu wokół siebie stwarza.

 9. wobroniewiary pisze:

  Norweskie „wzorce” edukacyjne: pornografia przy nauce alfabetu!
  http://wpolityce.pl/polityka/219379-norweskie-wzorce-edukacyjne-pornografia-przy-nauce-alfabetu

  Przywiązana do łóżka, naga kobieta otoczona przez gotowych do kopulacji mężczyzn. Kadr z filmu porno? Nie. Rysunek dla uczniów pierwszej klasy jednej z norweskich szkół podstawowych…

 10. maria pisze:

  Noc Świętych 31 października 2014 Parafia Św. JP II w Sulbinach ;http://www.parafiasulbiny.org/news.php?readmore=159

 11. III Noc Świętych w Tarnowie

  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie zaprasza na III NOC ŚWIĘTYCH, czyli czuwanie modlitewne, które stanowić będzie alternatywę dla coraz bardziej kultywowanego Halloween.

  Podczas tegorocznego spotkania, wraz z nami przy Chrystusie czuwać będą: Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, Św. Teresa z Avili, Św. o. Pio i Św. Maksymilian Kolbe. Właśnie ci Święci, którzy obecni będą z nami w sposób namacalny, bo pod postacią relikwii, chcą pokazać nam, że Wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych jest pełna nadziei i radości, a nie ciemności, która jest wypełniona strachem i duchami.
  Właśnie tę noc rozświetli Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie.

 12. mariaP pisze:

  Orędzie Matki Bożej z 25 października 2014

  „Drogie dzieci!
  Módlcie się w tym czasie łaski i proście o orędownictwo wszystkich świętych, którzy są już w świetle.Niech będą dla was przykładem i codzienną motywacją na drodze waszego nawrócenia. Dziatki, bądźcie świadomi, że wasze życie jest krótkie i przemijające. Dlatego pragnijcie wieczności i przygotujecie wasze serca poprzez modlitwę. Jestem z wami i oręduję przed moim Synem za każdym z was, szczególnie za tymi, którzy ofiarowali się mnie i mojemu Synowi. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

  http://medziugorje.blogspot.fr/2014/10/oredzie-matki-bozej-z-25-pazdziernika.html

  • mariaP pisze:

   Przez błaganie Matki Bożej, Niepokalanej i zawsze Dziewicy, i Jana, Poprzednika, głosu, który wołał na pustyni,

   przez błaganie czystego chóru apostołów, którzy jako pierwsi pili wylaną na nich moc Ducha i sprawili, że my ją także pić możemy,

   i uczniów Najwyższego: Piotra-Opoki niezachwianej świętej wiary, i narzędzia wybranego przez Słowo, który słyszał rzeczy nie do wypowiedzenia,

   i czystych synów Zebedeusza, którzy zagrzmieli na wysokościach, Andrzeja, Twego towarzysza przez krzyż, i Mateusza Ewangelistę,

   i Filipa, który prosił, aby mógł widzieć Ojca, i Bartłomieja, który powołał nas, Ormian, i Jakuba, syna Alfeusza i Tomasza Didymosa,

   i Szymona Gorliwca, i Judy, brata Jakuba, nazywanego Twoim bratem — imię zasłużone dla tego kapłana,

   i siedmiu świętych, których wybrano jako diakonów dla małej trzódki; a koryfeusz tej gromady nosi wraz z nimi imię Szczepana,

   i siedemdziesięciu dwóch uczniów, których wybrałeś, aby głosili słowo, i tych, którzy szli za nimi, każdy w swoim czasie,

   i patriarchów wszystkich ludów, i nauczycieli słowa prawdziwego, którzy nas nauczyli, aby wyznawać Ciebie, Jednorodzonego Syna Ojca,

   i sług świętej Tajemnicy, dziewięciu stanów Kościoła (ormiańskiego), podobnych do dziewięciu chórów niebieskich, którzy Cię wychwalają w sposób Boski,

   i także tych, którzy są w niebiesiech;
   przez błaganie duchów najwyższych, zmiłuj się nade mną;
   oni Ciebie także proszą za mną, abyś nie odrzucił dzieła twojej ręki.

   Przez dusze niezliczonych męczenników, którzy za Ciebie wylali krew, daj mi bolesne łzy, aby je wylać w zamian za ich krew,

   od pierwszych męczenników — Szczepana, który Cię widział, aż do ostatniego i ostatecznego męczennika, którego zgładzi antychryst,

   przez męczeństwo ich wszystkich wybaw mnie od napaści Złego i przez ich dobrowolną śmierć — od śmierci wiecznej.

   Przez mroki ich ciemni i więzień oświeć ciemności mej duszy i przez te oczy, które i im wyrwano,
   daj, aby oczom mej duszy zajaśniało światło…

   Za najstraszniejsze groźby, które oni za nic mieli,
   wybaw mnie od gróźb Złego i racz sprawić, aby spadły na jego głowę.

   Za obietnice dóbr przemijających, których oni się wyrzekli, daj, bym nie był wydany Podstępnemu, aby mnie łudził miłością do materii…

   Za ich długi głód, daj mi Chleb niebieski; za ich straszne pragnienie — źródło nieśmiertelne Twego boku (…)

   Oni zapanowali nad skąpstwem nawet w najmniejszej cząstce materii, spraw, abym się oddalił od niesprawiedliwości i zadowolił tym, co jest wystarczające.

   Z tymi, którzy mieli odwagę, aby powstać mimo kłopotów dnia, spraw, abym ja — tak oporny w tym co stanowi dobro, a tak chętny do zła — stał się odważnym.

   Oni zwyciężyli gniew i powstrzymali smutek; dzięki nim zahamuj we mnie, Panie, obydwie te wady, aby kierowały się ku mnie na próżno.

   Oni na arenie odnieśli zwycięstwo nad pychą i nad chwałą tego świata, racz mnie wyzwolić za ich wstawiennictwem w walce o to, aby osiągnąć miejsce po prawicy.

   Oni, dzięki przykazaniu, które przekracza naturę, uprawiali ascezę. Daj mi przynajmniej nieść Twoje słodkie jarzmo i Twój ciężar lekki.

   I chociaż nie znajdę się z pierwszymi podróżnikami, którzy już są w niebie, może będę przynajmniej ostatnim z ostatnich, idąc ich śladami.

   I jeśli tam, gdzie zamieszkują duchy najdoskonalsze, nie jestem godzien przebywać pod dachem Twego Ojca, spraw przynajmniej, bym stał się godny najpokorniejszego miejsca pośród, być może, ostatnich.

   Daj mi jednak miejsce, mnie także, wśród owieczek po Twojej prawicy, i spraw, abym usłyszał objawienie Twojego radosnego głosu, który zaliczy mnie do grona błogosławionych.

   Nerses Sznorhali (+ 1173)

   http://liturgia.wiara.pl/doc/420332.Litania-blagalna-na-Wszystkich-Swietych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s