o. Jan Paweł ogłasza triduum postno-modlitewne

Nasze posty i modlitwy mają sens (kliknij)
1) Sejm: kara za obrazę uczuć religijnych zostaje!
2) Sejm odłożył głosowanie ws. szkodliwej konwencji przemocowej
Ojciec Jan Paweł (Maciej Bagdziński) proponuje:
– we wtorek jałmużna
– w środę 1 X post o chlebie i wodzie,
– w czwartek 2 X bez obgadywania, oceniania i mówienia o kimkolwiek nawet prawdy.
– w piątek 3 X przez 24 godz. zero internetu, Facebooka, TV, komputera i komórki w celu prowadzenia pogaduszek.
– w sobotę 4 X 1 część Różańca odmówiona w kościele oraz Komunia Święta.
więcej: kliknij

******************
Razem możemy więcej, przeciw wstawmy się złemu!

http://citizengo.org/pl/protest-przeciwko-uznawaniu-w-Polsce-jednoplciowych-zwiazkow?sid=OTc4ODk5OTkxMDkyMDE%3D

http://www.protestuj.pl/nie-dla-bluznierczych-koncertow-behemotha-,25,k.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „o. Jan Paweł ogłasza triduum postno-modlitewne

 1. wobroniewiary pisze:

  W nocy z piątku na sobotę w wielu miastach Polski odbędzie się całonocna adoracja. Jej uczestnicy będą się modlić o odrzucenie genderowej konwencji, in vitro oraz w obronie życia nienarodzonego.

  W łączności z całą Polską adorującą Najświętszy Sakrament w noc pierwszego piątku z 3 na 4 października, w intencji obrony życia nienarodzonego oraz aby polski parlament nie ratyfikował genderowej Konwencji Rady Europy (uderzającej w prawdę, rodzinę a szczególnie nasze dzieci), Warszawscy Obrońcy Życia i Rodziny zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy adoracji Najświętszego Sakramentu.

  Miejsce:
  Parafia Świętego Józefa Oblubieńca ul. Deotymy 41, Warszawa.

  Czas:
  Pierwszy piątek października (03.10.2014) godzina 20.00 – po ostatniej Mszy Św. do godziny 6 rano w sobotę 4 października.

  Modlić się z nami będą:
  Częstochowa (Jasna Góra), Kraków( Łagiewniki), Gdańsk, Poznań, Szczecin i wiele innych miast.

  Zgodę i aprobatę wydał Biskup Jan Wątroba, Przewodniczący Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

  MIEJSCA MODLITWY:
  http://www.prolife.com.pl/pg/pl/wiadomosci/miejsca_modlitwy_w_intencji.html

 2. Betula pisze:

  Dziś jest pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Matki Bożej Różańcowej i to jest dobra wiadomość dla kochających naszą drogą Matkę i Królową.

 3. wobroniewiary pisze:

  Jak wam idzie post?
  Nie pytam o jałmużnę, bo każdy czyni tak „niech nie wie lewica co czyni prawica”, ale pytam o dzisiejszy post o chlebie i wodzie.
  Ja się trzymam – mój podwójny, bo dziś mam tez post z diakonii a w tym miesiącu pościmy za Marzenę z diecezji lubelskiej

  • Maria S pisze:

   rano kawa,później dwie niesłodzone zielone herbaty i to wszystko,może jeszcze jedna gorąca herbatka

   • wobroniewiary pisze:

    No mi idzie gładko, bo ja wypiłam dodatkowo fervex i od 15-00 jak mnie wzięło to dopiero wstałam 🙂
    Wstrętne wirusy, jednakże przy poście przydatne, pomagają głód przespać 😉
    A do północy niedaleko 😀

  • ircia pisze:

   Dobrze,zjedzone 3 rogale suche i 3 male kawy wypite(czarne),musialam,bo bolala mnie glowa ,a normalnie dzis wypada moj za dusze czyscowe,wiec musze go przelozyc na jakis inny dzien 🙂 Ogolnie to nigdy nie mam problemu z postem i Chwala Panu za to ! 🙂

   • wobroniewiary pisze:

    Choć jedna bez problemów postnych , mnie spowiednik zdopingował słowami „musisz się zmobilizować” bo… upadałam jako ta wielka grzesznica

    Przy okazji proszę o modlitwę za pewną osobę, która ostatnimi czasy bardzo szkodzi, lubi jak to się mówi „wszystkich trzymać za mordę” i moja mała bardzo się jej boi, na rozmowie z kim trzeba ujawniła że bardzo się tej osoby boi a rozpoznanie duchowe nie było najlepsze – ja mam nakaz całkowitego unikania jej
    Jak dobrze że jutro dzień milczenia – ja oddaję to Bogu i Was proszę o modlitwę

 4. Papież Franciszek do Polaków: módlcie się za Synod i za mnie

  Pozdrawiając Polaków podczas audiencji ogólnej Papież poprosił o modlitwę różańcową w intencji zbliżającej się sesji synodalnej:

  Na początku tego miesiąca, poświęconego rozważaniu życia Maryi i Jej Syna w tajemnicach różańca, zapraszam was wszystkich do modlitwy w intencjach Kościoła, zwłaszcza w intencjach Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Módlcie się także za mnie! Matka Najświętsza niech was strzeże i wyprasza łaski Pana. Niech Bóg wam błogosławi!”

 5. Dorota pisze:

  No super 😊 jeszcze nie zebrałam się dobrze a już Zastępy Niebieskie mnie zaprzęgły do kolejnego zadania.Potwierdza się to,ze jeszcze nie takie cuda oglądać będziesz. Uwielbiajcie Pana bo wielkich rzeczy dokonuje na naszych oczach. Jutro jak to postanowiłam dzień bez gadania. Święte MILCZENIE. Tylko to co konieczne. Pozdrawiam z Panem Bogiem.

 6. Kasia pisze:

  Ja tez dzisiaj za Marzenę ,ciekawe jak jutro wytrzymam 😉

 7. Dorota pisze:

  Nie no te posty to jakies takie suche. Z rogalikiem , z kawa, jakos mi to nie gra.A ja mam pytanie , czy jest ktoś o chlebie i wodzie???

  • wobroniewiary pisze:

   Ja 😉
   A kawę o. Jan Paweł pozwala – tylko gorzką 🙂
   A s. Emmanuel z Medjugorie daje nawet przepisy na ulepszony chleb z rodzynkami, śliwkami, słonecznikiem i inne bo lepiej zjeść chleb urozmaicony niż złamać post

   List s. Emmanuel z 18 marca 2011 r.
   Zróbcie własny chleb postny!

   Matka Boża zachęca nas do postu w środy i piątki o chlebie i wodzie. Czasami odsuwa się praktykę postu z powodu niezadowalającej jakości chleba. Robienie własnego chleba jest bardzo korzystne. Dobrze jest wymieszać mąkę pełną z mąką białą. W dni postu podstawową sprawą jest dużo pić. Oto recepta:

   Na 1 kg mąki (można wymieszać mąkę pełną z mąką białą) dodać kolejno:

   3/4 litra letniej wody (około 37oC)

   1 łyżkę do kawy cukru

   1 łyżkę do kawy drożdży liofilizowanych lub drożdży do pieczenia

   Dobrze wymieszać, a potem dodać:

   2 łyżki do zupy oleju i 1 łyżkę do zupy soli;

   1 kubek (około350 ml) płatków owsianych lub innych zbóż;

   Wymieszać wszystko. Dodać trochę mąki, jeśli ciasto jest zbyt płynne.

   Pozwolić, aby ciasto wypoczęło minimum 1 godzinę (lub całą noc) w miejscu dobrze ogrzanym o stałej temperaturze (przynajmniej 25oC). Przykryć wilgotnym płótnem.

   Włożyć ciasto do form dobrze wysmarowanych olejem, maksymalnie na wysokość 4 cm.

   Zostawić na około 30 minut.

   Włożyć do ciepłego pieca (160oC) i piec przez 50-60 minut.

   • Lucyna pisze:

    Mnie najlepiej pości się tylko o samej wodzie. Z chlebem męczyłam się i te przerywniki na jedzenie bardzo mnie rozpraszały. Teraz w dniu postu czuję niesamowitą energię i wszystko idzie gładko . Choć u schyłku dnia czasem myślę żeby po północy coś zjeść, to wtedy sen jest wybawieniem, a następny ranek szczęśliwy, że się wytrwało. Mam tylko problem z łącznieem intencji. Można czy nie. Wcześniej już rozplanowałam moje posty w tygodniu i teraz nie wiem czy mogę dołączyć inne szlachetne intencje, ktore chciałabym też wziąć pod uwagę. Poszczę w poniedziałek w intencji mojego syna, w środę w intencji drugiego syna, w piątek dla Pana Jezusa i jego intencji, a w sobotę dla Matki Bożej i w jej intencjach. To są 4 dni w tygodniu. Przyjęłam na siebie jeszcze zobowiązanie szczególnego postu raz w miesiącu i jeśli wypada w któryś z powyższych dni, to zostaje niedziela na odpracowanie. Niestety nie jestem jeszcze gotowa żyć tylko Duchem Świętym i mam pod opieką moich leciwych i schorowanych rodziców. Za dzieci i bliskich mogę się tylko modlić i pościć. Ale też bardzo poważnie traktuję swoje zobowiązania. Nie chcę obiecywać czegoś na wyrost, by za chwilę kajać się, „wybacz Panie, ale nie podołałam „. Proszę, może naiwnie , o mały wykład na temat postu. Myślę, że to nam wszystkim pozwoli na uporządkowanie tych spraw. :-):-):-)

    Lucyna

    • wobroniewiary pisze:

     Lucynko, czy można łączyć intencje?
     Odpowiedzi poszukajmy w praktyce 😀
     Włączasz TV TRWAM na Apel Jasnogórski i posłuchaj: 50 intencji + wszystkie z Księgi Apelowej i „tylko” jedno „Pod Twoją Obronę”
     Sam Jezus do św. Faustyny mówił „cieszy mnie, gdy prosisz o wiele, bo kocham dawać dużo”

   • Monika pisze:

    Albo jak pojedzie się w takie miejsce, jak Wąwolnica, to czytanie samych intencji trwa dużo dłużej niż sama Msza Święta. Właściwie wniosek taki, że im więcej intencji tym lepiej. Dzięki temu i uzdrowień jest tam co niemiara.
    Jezus jest Panem!

 8. Margeretka pisze:

  Też zauważyłam,że jakość chleba robi swoje.Wcześniej jak jadłam zwykły chleb czy bułki kajzerki to było fatalnie.A teraz zaczęłam kupować bułki z ziarnami i czasem wystarczą 2 na dzień i czuję się sytna.

 9. m-gosia pisze:

  Kochani poszczący, ale nie tylko , dla wzmocnienia ducha mamy WoWiT, a dla wzmocnienia ciała polecam stronę „Akademia Witalności”, gdzie autorka przedstawia nam jak być zdrowym na ciele,ale o duchu też czasami można wyczytać między wierszami i o poście. Myślę więc , iż autorka jest osobą wierzącą.Można tam poczytać o białej mące, z której upieczone są kajzerki,które nie służą Margaretce oraz o cukrze całkowicie popierające wykładnię ks.Skwarczyńskiego. Serdecznie polecam.Dla mnie rewelacja.
  przykłady:
  http://www.akademiawitalnosci.pl/stres-niepokoj-lek-jak-sobie-poradzic/#more-4839

  http://www.akademiawitalnosci.pl/witamina-d-brakujacy-kawalek-twojej-ukladanki-zdrowia/

  • Margeretka pisze:

   No z tą stroną bym uważała,bo tam dużo raczej o potędze podświadomości ,New Age itp.

   • m-gosia pisze:

    Gdzie tam jest o podświadomości i NEW Age.Niedawno znalazłam te stronę i oczywiście nie przeczytałam wszystkiego.Jeśli tak to widzisz to fatalnie trafiłam.Czy zapoznałaś się z jakimś artykułem czy tylko pobieżnie przejrzałaś.

 10. kasia pisze:

  No cóż mój mąż wytrzymuje nawet z postem, ja biorę antybiotyk i nie wiem czy mogę (2 tyg mam brać)ale myślę że jutro spróbuje, odkąd jestem na nowo zrodzona nie odczuwam potrzeby oglądania ani tv ani internetu. Na komórkę tylko zerkam czy jest naładowana w razie czego. Pokładam ufność w Bogu ze jutro nagle się nie rozdzwoni 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s