Wspierajmy katolickie wydawnictwa – Vox Domini obecnie dotyka poważny kryzys, m.in. z powodu Marii Irlandki i innych fałszywych proroków

Wspierajmy Vox Domini – obecnie dotyka ich poważny kryzys, m.in. z powodu bojkotu tych, którzy za fałszywymi prorokami znienawidzili papieża Franciszka

*******************

Obecnie dotyka i nas poważny kryzys, który coraz bardziej zagraża naszemu istnieniu. Powodem jest zarówno ubożenie całego społeczeństwa, jak i ludzka nieuczciwość, a także odwracanie się ludzi od wiary i spraw Bożych.
Odczuwamy także bojkot części czytelników, związany z naszym opowiedzeniem się całym sercem za Papieżem Franciszkiem, za jego działaniami i nauczaniem, wbrew fałszywym proroctwom”

Wydawnictwo Vox Domini zwraca się z apelem do Czytelników:
Drodzy Czytelnicy!

Gorąco apelujemy o czynne włączenie się w rozpowszechnianie naszych wydawnictw. Prosimy, spróbujcie z nimi zaznajamiać wspólnoty, grupy modlitewne, przyjaciół, znajomych, bliskich. Jest tyle okazji w ciągu roku, kiedy można zamiast tradycyjnego kwiatka lub słodyczy ofiarować duchową strawę tym, którzy tego naprawdę potrzebują. Żyjemy w ogromnie trudnych czasach, kiedy Zło zmaga się z Dobrem. Pozornie wydaje się, że Zło zwycięża wszędzie… Nasilają się prześladowania chrześcijan, ludzi zabija się już za samą wiarę w naszego Pana i Zbawiciela – Jezusa Chrystusa.
Ludność kilku krajów Afryki dziesiątkuje epidemia wirusa Ebola. Chorych sprowadzono do Europy i Ameryki. Nie znamy naszej przyszłości, jednak to, co się dzieje wokół nas, nie pozostawia złudzeń. Wszystkim na pewno potrzeba duchowego wsparcia, pociechy i umocnienia.
Przed ponad 20 laty powstało nasze wydawnictwo, przyjmując nazwę GŁOS PANA (Vox Domini) po to, aby ukazać ludziom drogę do bliskiego kontaktu z Bogiem. Obecnie dotyka i nas poważny kryzys, który coraz bardziej zagraża naszemu istnieniu. Powodem jest zarówno ubożenie całego społeczeństwa, jak i ludzka nieuczciwość, a także odwracanie się ludzi od wiary i spraw Bożych. Odczuwamy także bojkot części czytelników, związany z naszym opowiedzeniem się całym sercem za Papieżem Franciszkiem, za jego działaniami i nauczaniem, wbrew fałszywym proroctwom.
Wkrótce szukać będziecie mniej lub bardziej symbolicznych prezentów z okazji dnia św. Mikołaja lub Bożego Narodzenia. Prosimy pomyślcie także o naszych wydawnictwach, o naszych książkach i płytach. Mamy w ofercie zarówno pokaźne, w twardej oprawie, dzieła, ale również drobiazgi, które przez zaledwie kilka słów mogą komuś otworzyć oczy na Bożą rzeczywistość lub umocnić na dobrej drodze, pomóc w modlitwie. Te słowa mają w sobie moc przemiany serc, bo są słowami Boga Żywego.
Po wejściu na naszą główną stronę http://www.voxdomini.pl/ można poprzez kliknięcie na grafikę okładki, przejrzeć całą naszą ofertę książek i płyt.
Chcielibyśmy móc Wam nadal służyć, dlatego bardzo liczymy na Waszą pomoc zarówno materialną, jak i duchową.
Dodatkowo na osoby, które obecnie (do 23 października 2014) dokonują zakupów poprzez sklep internetowy, czeka prezent: orędzie „Bóg Ojciec mówi do Swoich dzieci”. Jest to dar jednej z naszych czytelniczek. Z serca za wszelką życzliwość Wam dziękujemy!

 ***************************

Fragment wypowiedzi ks. Adam Skwarczyńskiego o „Poemacie Boga Człowieka” – kliknij

Poemat BCzW Nowym Świecie…
[…] Wtedy właśnie cała ziemia zachwyci się pięknem „Poematu Boga-Człowieka” Marii Valtorty, jak też głębią innych pism tejże włoskiej mistyczki (nie wszystkie jeszcze są przetłumaczone na polski). „Poemat”, dotychczas mało znany i lekceważony, stanie się ogromnie ważną księgą Odnowionego Kościoła oraz podłożem jego prawdziwej nowej ewangelizacji (czy możliwa jest „nowa” w starym świecie?!). Na tym dziele opierać się będą wszyscy: prostaczkowie i uczeni teologowie, rodzice i wychowawcy, artyści i twórcy kultury, reżyserzy filmowi i teatralni, pisarze i poeci, a nawet mężowie stanu, odpowiedzialni za dostosowanie wszystkich struktur życia społecznego do zasad ewangelicznych. „Poemat Boga-Człowieka” pozwoli także lepiej poznać ewangelie, rozwiać wiele wątpliwości co do sposobu ich odczytywania i interpretacji. Na nim opierać się będą księża, głoszący Słowo Boże, jak też wszyscy katecheci. Dzięki temu dziełu Jezus, Maryja i Józef staną się wszystkim bardzo bliscy, a świadomość Ich obecności w codziennym życiu ludzi zaowocuje otwarciem się tychże na wiele łask Bożych, dotychczas niewykorzystanych. Cechą ludzi, dzisiaj jakże rzadką, będzie ich serdeczność we wzajemnych kontaktach – przyjdzie ona po wielkim przebudzeniu serc, wyzwolonych ze skorupy egoizmu i smutku. Słowa Pana Jezusa: „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”, staną się powszechną dewizą życiową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Wspierajmy katolickie wydawnictwa – Vox Domini obecnie dotyka poważny kryzys, m.in. z powodu Marii Irlandki i innych fałszywych proroków

 1. Paul pisze:

  Polecicie mi coś dobrego do czytania 🙂 ?

  • wobroniewiary pisze:

   W najnowszym wpisie poleca ks. Adam Skwarczyński

  • MagdaB pisze:

   Ja osobiście mogę polecić wspomnianą we wpisie książkę „Bóg Ojciec mówi do Swoich dzieci”, „Akita. Łzy i posłanie Maryi”, „Tajemnica spowiedzi i Mszy swietej” Cataliny Rivas, „Garabandal. Czy koniec czasów jest bardzo bliski?”, „Trafiona przez piorun…” oraz „Prawdziwe życie w Bógu”. Wszystko oprócz ostatniej pozycji (jestem w trakcie czytania) przeczytałam. 🙂 do tego posiadam jeszcze „Przyjdź do Mnie w Najświętszym Sakramencie” i „Adoracja nocna w rodzinie” – również warte uwagi.

   Ogólnie widzę, że będę miała dobry pretekst do poszerzenia biblioteczki. 😀

  • mariaP pisze:

   Tak z ręki i skromnie polecam ci Romana Brandsttaetera „Jezus z Nazaretu” (i inne) /
   Jana Dobraczynskiego „listy Nikodema ” (i inne tego autora ) /
   Carlo Caretto „pustynia w miescie” ( i inne)/
   Jerzy Zieliński OCD „walka duchowa”/
   O.Daniel Ange „Eucharystia”
   Ks Dejczar”Rozwazania o wierze”
   I zamiast czytania o adoracji…sama adoracje ! ” Żadna książka ci tego nie da , co ja ci dam ” powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny.

   A kiedy Ks Małkowski był w Paryżu powiedział jedno zdanie, a nie wiem , czy nie najważniejsze! W Narodzie panuje bezmyślność i bezrefleksyjnosc! Tylko On to powiedział dosadniej ! Wsluchujmy sie w Kapłanów! Bo nawet jeśli któryś mówi tylko od siebie, to miedzy wierszami mówi Bóg!
   Dobrej lektury!

  • Janek pisze:

   ks Tomasz: „Życie potwierdza prawdę Ewangelii” oraz „Natchnione życiem”
   Książki krótkie ale bardzo mocne.

   Emilien Tardif „Jezus żyje” – kapitalne świadectwo uzdrowienia i spotkania z Żywym Jezusem ojca Emiliena Tardifa.
   „Pan mnie uzdrowił. Moja wiara była malutka, być może miała rozmiary ziarnka gorczycy. Bóg jednak był tak wielki, że nie był uzależniony od mojej małości. Taki jest nasz Bóg. Gdyby był uzależniony od nas, nie byłby Bogiem. (…)

   Paul Eschleman „Widziałem Jezusa”
   Książka o powstaniu i dystrybucji filmu „JEZUS”. Pasjonująca historia ujawniająca działanie Ducha Świętego we współczesnym świecie.
   Zbiór tych niezwykłych historii jest plonem podróży autora do ponad 40-tu krajów. Znajdziesz w nim świadectwa potężnego działania Boga w życiu jednostek i narodów.

 2. adamo pisze:

  Poemat Boga-Człowieka poleca również Maryja z Medjugorie 🙂 słuchałem jej wielu orędzi i pewien student teologi się pytał czy może czytać a Matka że tak 🙂

 3. Ania pisze:

  Dziś w Madrycie do chwały ołtarzy wyniesiony zostanie Sługa Boży ks. bp Álvaro del Portillo. Był pierwszym następcą św. Josemaríi Escrivy, założyciela Opus Dei. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam, początek o godz. 12:00.
  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/beatyfikacja-ks-bp-alvaro-del-portillo/

 4. wobroniewiary pisze:

  Dzień drugi
  MÓDLMY SIĘ O POKÓJ NA ŚWIECIE,
  W NASZYCH RODZINACH I W NAS SAMYCH
  (każdego dnia można dodać własne intencje)

  „Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego serca mojego, a Ja ją napełnię pokojem”.
  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu

  Modlitwa za wstawiennictwem św. Faustyny
  (do odmawiania każdego dnia nowenny)

  Wszechmogący, wieczny Boże, Ty wybrałeś św. Faustynę do głoszenia niezmierzonych bogactw Twojego miłosierdzia, spraw, abyśmy za jej przykładem w pełni zaufali Twemu miłosierdziu i wytrwale pełnili dzieła chrześcijańskiej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/nowenna_do_sw_faustyny/

 5. Paweł pisze:

  Pozdrawiam Wszystkich po prawie półrocznej przerwie, w radosnym okresie oczekiwania na Boże Narodzenie.
  Ponieważ to jest jedyny post na tej stronie, który znalazłem jako otagowany: „Maria Valtorta”, więc wpisuję tutaj cenną moim zdaniem informację, jaką w internecie udało mi się znaleźć na temat prawdziwości objawień danych Marii Valtorcie.
  Otóż na stronie pewnego katolickiego teologa (Ronalda L. Conte Jr.):
  http://catholicplanet.com/apparitions/false10.htm
  znajduje się po angielsku tekst taki:

  One of the visionaries, Marija Pavlovic, asked Mary about the Poem of the Man-God on behalf of a particular person (a Franciscan friar named Franjo). The question was, „€œIs this book true?” Mary said in reply only these words: €”You can read it.”

  czyli po polsku: „Jedna z widzących [z Medjugorja], Marija Pavlović, zapytała Maryję na temat ‚Poematu Boga-Człowieka’ w imieniu pewnej osoby (franciszkańskiego brata o imieniu Franjo). Pytanie brzmiało: ‚Czy ta książka jest prawdziwa?’. Maryja wypowiedziała w odpowiedzi tylko te słowa: ‚Możecie ją czytać’.”

 6. Jadwiga pisze:

  Poemat Marii Valtorty jest przepiękny. Kupilam go od Vox Domini w latach 90 tych, kiedy dopiero był tłumaczony. Nie moglam sie doczekac kolejnych tomów ukazujacych sie po tłumaczeniu.
  Pozyczalam i polecalam Poemat.. Niektorzy natychmiast zamawiali wszystkie tomy aby miec je w domu. Nie mialam nigdy watpliwosci o prawdziwosci tego dzieła włoskiej mistyczki.
  Ale proces „nawrócenia” przeszłam po tym jak mama podsunęła mi jeden z tomow ksiazki Prawdziwe Życie w Bogu. Vassuli Ryden rowniez wydawnictwa Vox Domini. To było niesamowite duchowe przeżycie. Z obojetnego, niedzielnego katolika przemieniona zostałam w uczennicę Jezusa. Potem wiele ksiazek innych mistykow „przypadkowo” zjawialy sie u mnie w domu.
  Wszystkie były darem Jezusa aby mnie umocnić. Ciesza mnie słowa ks. Skwarczynskiego, ze Poemat Marii Valtorty bedzie tak bardzo doceniony w nowym kosciele.

 7. Karol pisze:

  Szczęść Boże,
  Pochwalony Jezus Chrystus
  Sam czytam drugi raz mękę Pana Jezusa i jego chwalebne zmartwychwstanie według M. Valtorty. Jest to dla mnie ogromna skarbnica wiedzy, umocnienie wiary i stworzenie obrazu w swojej wyobraźni tych najpiękniejszych a jakże najsmutniejszych i najważniejszych wydarzeń z naszej wiary – śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  Polecam wszystkim, choć wiem że czytacie.
  Pytanie o autentyczność tego działa dla mnie nie ma sensu gdyż nie jest możliwe żeby to dzieło było przypadkowe lub wynikiem ludzkiego umysłu, działań pisarskich. Jest to niemożliwe. Za dużo jest wiele elementów, które potwierdzają autentyczność dzieła:
  – dzieło było objawiane z czasem i Maria wszystkiego od razu nie wiedziała i to przyznaje w dziele. Gdyby było dziełem ludzkim – miałoby początek i koniec. Byłoby jak nowela R. Brandsteatter – Życie Jezusa.
  – Poemat jest dziełem, które się ukazuje Marii. Ona sama poznaje z czasem wszystkich bohaterów i sama przeżywa to co widzi.
  Wiem nawet niektórzy ludzie blisko kościoła w Polsce wypowiadają się obojętnie lub delikatnie mówiąc negatywnie o dziele ale dla mnie nie ma to znaczenia. Jest to kwestia wiary i intelektu danego człowieka. Dla kogoś jest to pomocne dla kogoś wystarczy sama ewangelia. Jego wybór. Mi dzieło bardzo pomogło w zrozumieniu Bożej logiki i poznaniu Jezusa.
  W Polsce w interpretacji naukowej chrześcijańskiej dominuje jednak intelektualizm. W kościołach wschodnich wiele rzeczy bierze się po prostu na wiarę. Prosze poczytać o Alan Ames „Oczami Jezusa” jak pojechał do Jerozolimy. Zwierzchnik kościoła od razu powiedział że jego dzieło pochodzi od Boga i jest natchnione Duchem Św. Sam polecam tą książkę. Jest piękna. Jest to kwestia podejścia danego kościoła i stylu i kultury rozeznawania dzieł Bożych. Tak na marginesie.
  Polecam stronę http://www.maria-valtorta.org Proszę przetłumaczyć według transalte google lub chrome stronę. Jest tam słownik pojęć, osób, streszczenie rozdziałów. Jest tam dużo napisane na temat autentyczności dzieła i badań naukowych na jego temat.
  Jest również aplikacja w telefonie android – każde czytanie niedzielne na telefon według M. V Poematu (po angielsku lub włosku)
  Szczęść Boże. Codziennie sobie czytam w telefonie poemat dzięki objawienia.pl
  pozdrawiam,
  Karol

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s