Nasze posty i modlitwy mają sens – o. Jan Paweł ogłasza triduum postno-modlitewne

Akcja o. Jana Pawła z postem (kliknij)  miała i ma dalszy sens
1) Sejm: kara za obrazę uczuć religijnych zostaje!
Propozycja dot. usunięcia przepisu o obrazie uczuć religijnych odrzucona. Sejm głosami PiS, PO i PSL nie zgodził się na zmiany w Kodeksie karnym
2) Sejm odłożył głosowanie ws. szkodliwej konwencji przemocowej
Dzięki zgłoszonej poprawce do tak zwanej Konwencji przemocowej zyskaliśmy dwa tygodnie na apelowanie do posłów, by głosowali przeciwko ratyfikowaniu tej niebezpiecznie ideologicznej ustawy

Dziś o. Jan Paweł proponuje:

Proponuję ustalić post szczególny i inny – Triduum:
– we wtorek jałmużna (o. Jan Paweł kazał dopisać)
– w środę post o chlebie i wodzie,
– w czwartek bez obgadywania, oceniania i mówienia o kimkolwiek nawet prawdy.
– w piątek przez 24 godz. zero internetu, Facebooka, TV, komputera i komórki w celu prowadzenia pogaduszek.
– w sobotę 1 część Różańca odmówiona w kościele oraz Komunia Święta. Co Wy na to ???

Ps. Wiele osób pisze, że nie może należeć do „diakonii postu” bo ma taką a taką chorobę chorobę  albo jest to osoba ciężarna, cukrzyk itp.
Kochani – z miłością w sercu przypominam pełną nazwę diakonii:„Diakonia Postu i Modlitwy” czyli jeden pości, inny nie może pościć to modi się, pół godziny czyta Pismo Św., a inny i pości i modli się a jeszcze inny stosuje post ilościowy  (mniej lub post połowę dnia na spółkę z kimś, np. „A” pości do południa, „B” po południu) albo post od przyjemności: komórki, komputera, filmu, zakupów, dobrej ale niereligijnej książki i co kto tam lubi

Przypomnijmy:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Nasze posty i modlitwy mają sens – o. Jan Paweł ogłasza triduum postno-modlitewne

 1. Elżbieta pisze:

  Jestem dziś o chlebie i wodzie i proszę o wytrwanie do końca dnia.

 2. Ania pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" sob. 2.11.1991, godz. 23.15 Dzień Zaduszny

  † Ja przyszedłem do ludzi jako ich Brat, aby Mnie umęczyli, i abym umarł od zadanych ran. Ale śmierć dosięgła tylko Mego ciała – tego, co wziąłem ze świata. To w swym obłędzie egoizmu i ślepoty świat zabrał, bo Ja to oddałem – chciałem oddać, gdyż Moja Miłość przewyższała nieskończenie ból ran i umierania. Czy ty chcesz, abym nauczył cię tak kochać?
  Jeśli chcesz posiąść Miłość Czystą, i jeśli chcesz ofiarować ją innym, to trzeba pragnąć czynić, jak Ja uczyniłem i z wdzięcznością przyjmować możliwość ofiary.

  Ps 76, 12a "Złóżcie śluby i wypełnijcie je przed Panem, Bogiem waszym…"

 3. Ania pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. II wt. 15.07.1986, godz. 21.00

  – Nie potrafiłam przełamać oschłości, jaka zaczęła powstawać we Mnie. Pozostawiłeś mnie, Panie, z moją nędzą i moją bezsilnością. Co było najgorsze?

  † Ucieczka myśli w stronę rzeczy błahych zamiast wiernego trwania przy Mnie. Jeśli nie doznajesz Mojej obecności, to znaczy, że jestem bardzo blisko, ale oczekuję na twoją wierność w osamotnieniu. Jest to osamotnienie pozorne – jako próba wierności. Ja cię nie opuszczam nigdy. Jestem w twoim sercu i tam czekam na twój głos i na twoją miłość.

  Chcę, abyś niekiedy kierowała się tylko wolą, nie mając żadnej przyjemności. W takich sytuacjach może objawić się czysta miłość – nie zainteresowana żadną korzyścią. Chcę doznać od ciebie takiej miłości – opartej na twej woli i na twej ufności – wbrew odczuciom, które nic ci nie powiedzą

 4. wobroniewiary pisze:

  Zwróćcie uwagę, że to będzie I środa. I czwartek I piątek i I sobota miesiąca 🙂
  No i w środę dorzuciłam wodę, bo Ojciec się zapędził w poszczeniu o samym chlebie 😀 😀 😀
  Lepiej pić jak jeść

 5. Betula pisze:

  http://wiadomosci.onet.pl/kielce/krewni-kaza-13-latce-oddac-pieniadze-za-pogrzeb-ojca/j0kpv

  Dziś przeczytałam o tej 13-letniej dziewczynce, mogę tylko modlić się za nią i za pana Piotra Ikonowicza o szczęśliwe zakończenie tej sprawy i jeśli są jeszcze inni chętni to proszę módlmy się razem codziennie o godz.21.00 w czasie Apelu Jasnogórskiego do naszej Matki i Królowej. „O Maryjo miej w opiece dzieci Twe”

 6. kasiaJa pisze:

  Przekonałam się dzisiaj, że im „trudniejsza” intencja postu, tym trudniej. wytrwać.. ale się trzymam 🙂
  Chwała Panu !!! ❤

 7. kasiaJa pisze:

  Ciekawy i skuteczny pomysł na nową ewangelizację – karteczki z myślami świętych
  http://syjon.pl/karteczki-z-myslami-swietych,prod,10.html

 8. mc2 pisze:

  Szczęść Boże . Właśnie przeczytałem że kandydatem na nowego wiceministra jest kobieta karnista prawa z zawodu która ma poglądy ideologi gender i feministyczne , zabiega o zmiany prawne na korzyść związków homoseksualnych , publicznie stwierdzała że w zw. homo rodzi się tyle samo dzieci co w heteroseksualnych , oraz że Papież Jan Paweł II nie był Polakiem . ( stwierdzenie z dnia 16 paźdz. 2010 w programie TVN ) .
  Mam pytanie do osób które kontaktują się z ks. egzorcystami aby zapytały ich czy obietnice które robiło tgzw ,,Pokolenie JP II ” w sposób dobrowolny , nie przymuszony mają moc wiążącą czy tylko są słowami pustymi bez znaczenia i odpowiedzialności , ot na wiatr Pamiętam tamte słowa w telewizji i internecie przez kilka miesięcy powtarzane ( po śmierci JP II ) : Janie Pawle II nie zapomnimy twoich słów i nauk, Janie Pawle II itp, itd. Jak zatem te obietnice mają się do milczenia tego pokolenia i głosowania w dużej części na obecny układ polityczny .
  Ps. Jak to ma się do tego że tam gdzie pracuję , tylko o mnie mówią że słucham Radia Maryja i oglądam TV Trwam , a inni milczą , co więcej jak sobie żartuję z tego pokolenia to więcej niż połowa młodych przed 35 rokiem życia to nawet nie wie co to pokolenie JP II .. 🙂 a co dopiero mówić o poparciu tej słomianej idei zwanej kiedyś pokoleniem JP II …

 9. julia pisze:

  z tym pokoleniem Jana Pawła II to jest tak, że ludzie bardziej kochali Papieża za to , ze jest Polakiem i ma charyzmatyczny styl, niż za jego nauczanie, które w pełni znaja może kapłani , naukowcy piszący o nim rozprawy itp.
  przeciętny człowiek, bez obrazy oczywiscie, nie ma pojęcia czego nauczał papież.
  W miłosci do Papieża przeważała i przewaza duma z tego, ze POlak tak wiele osiągnął…
  po latach zaś wielu krzyczy, ze ma on pochodzenie zydowskie i nazywał sie naprawde Katz…..
  nie wiem ile w tym prawdy , nie interesuje mnie to bo nie szufladkuje ludzi z powodu pochodzenia, ale przykre jest podsycanie nienawisci do polskiego papieża , bo brakło powodów do dumy…

 10. Dorota pisze:

  Tak. Propozycja jest zatrważająco piękna,ale trudna. Praktykowałam już post medialny i dla mnie jest o wiele trudniejszy od postu o chlebie i wodzie. Ale z Bożą pomocą damy radę. Niech nam Bóg błogosławi w walce . Piszcie jak to praktycznie wychodzi, zachęcimy innych no i będzie nam łatwiej,oczywiście poza dniem postu medialnego.
  Dorota

 11. roza pisze:

  Pole śmierci, czyli o makabrycznym odkryciu na terenie więziennego ogrodu UB. Znaleziono i mężczyzn, i kobiety, a nawet niemowlęta. „Z punktu widzenia prawnego mamy tu do czynienia z wielkim ludobójstwem i zbrodnią przeciwko ludzkości”
  19 jam grobowych, 86 ofiar – taki jest bilans wrześniowego etapu prac na terenie więziennego ogrodu UB w Białymstoku.

  We wrześniu dokładnie przeszukano pas ziemi o szerokości 6-7 metrów i długości 80 metrów, biegnący wzdłuż rozebranego betonowego ogrodzenia w północnej części ogrodu. To ok. 240 metrów kwadratowych.
  – Z punktu widzenia prawnego mogę jednoznacznie stwierdzić, że mamy tu do czynienia z wielkim ludobójstwem i zbrodnią przeciwko ludzkości
  – mówi prowadzący śledztwo prokurator Zbigniew Kulikowski.
  – Ogrom pracy, jaka nas tu jeszcze czeka, oznacza, iż na pewno na tym rozległym polu grobowym trzeba będzie przeprowadzić co najmniej jeszcze dwa etapy. Najbliższy na wiosnę 2015 r
  – dodaje.
  Jamy były zlokalizowane pod lub w okolicy dwóch dużych drzew, pod betonowymi silosami, wzdłuż północnego ogrodzenia posesji i pod ogrodzeniem.
  Z jam grobowych (część wielowarstwowych) wydobyto szczątki 86 osób, w tym 33 mężczyzn, 11 kobiet i 28 dzieci w wieku od niemowlęcego do 7-8 lat. Jak dotąd nie udało się określić płci pięciu osób. Identyfikacja płci kolejnych dziewięciu trwa. Na miejscu pracowali m.in. antropolodzy.
  – Do tej pory z 86 szkieletów podjętych we wrześniu opisanych jest łącznie 49 osób dorosłych – mężczyzn oraz kobiet, i 28 dzieci. Stan zachowania materiału kostnego jest dobry, co pozwala na identyfikację.
  http://niezlomni.com/?p=20914

 12. NOWENNA DO ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY (1)

  Dzień I
  Poznawanie tajemnicy miłosierdzia Bożego

  P. J.
  „Życie wasze ma być na Mnie wzorowane, od żłóbka aż do skonania na krzyżu. Wniknij w tajemnice Moje i poznasz przepaść miłosierdzia Mojego ku stworzeniom i niezgłębioną dobroć Moją – i tę dasz poznać światu” (Dz. 438).

  S. F.
  „O Boże, jak bardzo pragnę, aby Cię poznały dusze, żeś je stworzył z miłości niepojętej; o Stwórco mój i Panie, czuję, że uchylę zasłony nieba, aby o dobroci Twojej nie wątpiła ziemia” (Dz. 483).
  Święta Faustyno, uproś mi łaskę coraz głębszego wnikania w tajemnicę miłosierdzia Bożego w dziele stworzenia, zbawienia i chwały, abym jak Ty dawał ją poznać światu.
  http://www.faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=317&Itemid=61

 13. mariaP pisze:

  Znamienne, dzis ta sama prosba blagalna zanoszona od Oltarza francuskiego Kosciola , jak i podczas Apelu Jasnogorskiego : Maryjo, zmiazdz swoim bucikiem glowe weza !!

  Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, 
  Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza. 
  Ty, której Bóg cały porządek miłosierdzia powierzyć raczył,
  ja niegodny grzesznik, rzucam się do stóp Twoich kornie błagając,
  abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła 
  i uczyniła ze mną, wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała, 
  i z całym mym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba.
  Użyj także, jeżeli zechcesz, mnie całego bez żadnego zastrzeżenia, do dokonania tego, co o Tobie powiedziano: „Ona zetrze głowę twoją”,
  jako też: „Wszystkie herezje samaś zniszczyła na całym świecie”, 
  abym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do zaszczepienia i jak najsilniejszego wzrostu Twej chwały w tylu zabłąkanych i obojętnych duszach, a ten sposób do jak największego rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego; 
  albowiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wypraszasz, 
  przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają.
  K. Dozwól mi chwalić Cię, Panno Przenajświętsza.
  W. Daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom Twoim.
  Amen !

 14. E. pisze:

  Dziękuję za ten wpis. Miałam pewne wyrzuty sumienia, że nie jestem w stanie wytrwać o takim poście, z uwagi na dosyć ciężkie dolegliwości. Jeżeli dopuszcza się to, o czym Pani napisała, to chciałabym dołączyć do diakonii.

 15. Pingback: o. Jan Paweł ogłasza triduum postno-modlitewne od 2 X – święta Aniołów Stróżów | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 16. irena pisze:

  Od wtorku włączyłam się w triduum postne- modlitewne i na razie pokonuje pokusy i trwam na modlitwie 🙂 pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s