O agresywnych fanatykach religijnych i inkwizytorach internetowych – czyli rekolekcji z o. Janem Pawłem ciąg dalszy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Rekolekcje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „O agresywnych fanatykach religijnych i inkwizytorach internetowych – czyli rekolekcji z o. Janem Pawłem ciąg dalszy

 1. wobroniewiary pisze:

  Kochani, dziś w Godzinie Apelu Jasnogórskiego ks. Adam dodatkowo dla spóźnialskich , potrzebujących i wszystkich kto potrzebuje – poświęci dziś wodę egzorcyzmem.
  Jeśli ktoś potrzebuje – niech sobie naszykuje 😉

  • Zojka pisze:

   Nie zrozumiałam o jakiej książce mówi o.Jan Paweł. Czekam z radością na każdy następny odcinek.Dziękuję Wam. Bądź uwielbiony Boże..

   • wobroniewiary pisze:

    Książki siostry Teresy Chomieniec

    Siostra Teresa Chomieniec – obecnie żyjąca polska zakonnica ze zgromadzenia sióstr Misjonerek Krwi Chrystusa, która prowadzi notatki w formie dialogu z Panem Jezusem (podobnie jak Tomasz á Kempis), co jest owocem jej modlitwy, osobistych rozważań, szukania woli Bożej i otwierania się na działanie łaski Bożej w jej sercu, w zwykłych sytuacjach codziennego życia. „Nie mają one jednak charakteru objawień ani widzeń, ani innych nadprzyrodzonych doznań. Te doświadczenia – jak wyznaje – są jej zupełnie obce.

    np. http://www.tolle.pl/pozycja/wysilek-wiernosci

    Odcinków będize może ze 100 🙂
    – krótkie treściwe nagrania aby służyły każdemu i były zachęta do następnych rekolekcji – może weekend majowy może jakiś koniec czerwca… sama nie wiem….

    Ale nie chcę by to była jednorazowa akcja

   • Ania pisze:

    Każdego z nas Chrystus zaprasza do osobistego dialogu. Trzy tomiki zapisków współczesnej siostry zakonnej, pisane są w formie rozmowy ucznia ze swoim Mistrzem i mogą być pomocą dla każdego, kto pragnie żyć z Jezusem na co dzień… „Proś Mnie o pomoc nawet w najprostszych zadaniach. W ten sposób uczysz się we wszystkim liczyć na Mnie, a nie na swoje siły”. „Oddaj mi wszystko. Oddaj też wszystkie swoje pragnienia, zachowaj w sercu tylko jedno – aby Mnie kochać ponad wszystko”.
    http://www.wydawnictwopomoc.pl/product-pol-85-Rozmowy-z-moim-Panem-Wysilek-wiernosci.html

 2. Jeremiasz pisze:

  Przepraszam za wścibskość, ale o co chodziło z tym pod koniec? „Proszę Pana Jezusa o Słowo dla ciebie” – ktoś podpadł ojcu Janowi Pawłowi? 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   To była wielka łaska i dużo modlitwy za naszą Karolinkę Nr 1
   Karolinka otrzymała wiele łask, uzdrowienia, i innych
   To jedne z najpiękniejszych chwil 🙂
   Innego dnia była Msza św odprawiana za nasza „Ircię” , za Mahejo za Emilkę, to Bóg wybierał za kogo, kto otrzymywał Słowo -<3
   Ale to są nasze wewnętrzne cudowne chwile – podczas których ryczeliśmy w sercu a Pan nas szczególnie dotykał ❤

 3. Ania pisze:

  KRUCJATA RÓŻAŃCOWA obroną przed śmiercionośnym działaniem PODWYKONAWCÓW DIABŁA

  Ks. Stanisław Małkowski

  Warszawska Gazeta 12 – 18 września 2014 r. KOMENTARZ TYGODNIA

  14 września Kościół czci Podwyższenie Krzyża Świętego. Przez cierpienie, przelaną krew i haniebną śmierć na krzyżu Chrystus wszedł do chwały, a zarazem stał się Panem wszystkich ludzi, także swoich nieprzyjaciół. Bóg Ojciec ustanowił swojego ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Syna Królem królów i Panem panów, czyli dał Mu najwyższą władzę jako owoc uniżenia i posłuszeństwa.

  Samo-wywyższenie się człowieka nieposłusznego Bogu jest ucieczką od krzyża, niewiarą w zwycięstwo krzyża i w tę mądrość zawartą w krzyżu, która chce i potrafi z doświadczenia zła wydobyć dobro. Z krzyżem Chrystusa łączą się nasze osobiste, społeczne i narodowe krzyże, dzięki czemu nie tylko zewnętrzne krzywdy, ale również wewnętrzne słabości i grzechy mogą stać się bodźcem do nawrócenia i powstania z martwoty ku nowemu życiu.

  To, co po ludzku nieprawdopodobne, a nawet niemożliwe, dzięki krzyżowi staje się rzeczywistością. W krzyżu darowane jest nam narzędzie przemiany. Gdy pozbawiani jesteśmy tych dóbr materialnych, które są warunkiem ludzkiego znaczenia, gdy własność jest stopniowo odbierana, życie lekceważone i niszczone, wolność zagrożona, wtedy pozostaje odwołanie się do zwycięstwa krzyża.

  Chrystus Król chce wydobyć nasz naród oddany Bogarodzicy Maryi z grobu nowej niewoli, tak, jak wydobył wskrzeszonego Łazarza z więzów śmierci, ale więzy bandaży kazał usunąć ludziom. Narodowa modlitwa, krucjata różańcowa i służba ojczyźnie usuwają zgniliznę zakłamania i śmierci. Chrystus Król chce mieć w nas współpracowników poddanych Jego społecznemu panowaniu.

  Odrzucenie Chrystusa, pogarda wobec krzyża, detronizacja dobrego Króla jest drogą ku zniewoleniu przez złego władcę, czyli szatana, który jest kłamcą i wynalazcą śmierci, mordercą od swojego początku, od buntu przeciwko władzy Boga. Idąc za namową złego ducha, ludzie weszli na tę samą drogę nieposłuszeństwa prowadzącą do śmierci. Dopiero śmierć Chrystusa na krzyżu otwiera drogę ku zwycięstwu życia. Szatan kusi do zła, wprost odwołując się do ludzkiej głupoty i pychy, ale chętnie posługuje się podwykonawcami w swojej „firmie”. Najpierw dla zachęty płaci, niekiedy nawet dużo, a następnie niszczy współpracowników, działa w sposób mafijny, dla wspólnego dobra szkodliwy, dla podwykonawców – niebezpieczny (bo im wyżej ich umieści, tym boleśniej sponiewiera).

  Oto na wysokim europejskim stanowisku tzw. „mokrą ścierkę” zstąpiła „ścierka krwawa”. Nowa władza jest więc na miarę nowej Europy, coraz bardziej zaprzedanej złu i śmierci. 14 września roku 1947, w dniu święta Podwyższenia Krzyża urodził się bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Na terenie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku rozpoczęła się jego męczeńska droga, spełniona w wodach Wisły, w ówczesnej parafii Najświętszego Serca Bożego we Włocławku.

  I dzisiaj Bóg prowadzi Polskę przez krzyż do Bożego Serca pod przewodem męczenników. Oby Polska zrozumiała swoją drogę i powołanie. Wzrastanie królestwa Chrystusa w ojczyźnie dokonuje się stopniowo ku wyzwoleniu spod władzy podwykonawców diabła. Uroczysta kościelna i państwowa deklaracja poddania się społecznemu panowaniu Chrystusa Króla Polski przez intronizację w odpowiedzi na detronizację ocaliłaby nas jako naród przed kolejnym, piątym rozbiorem i zagładą.

  Świat zmierza ku wojnie. Ci, którzy sądzą, że ludzi na świecie jest za dużo i prowadzą na różne sposoby wojnę przeciwko życiu, małżeństwu i rodzinie, mogą sięgnąć po narzędzia militarne, dające większą skuteczność w eliminowaniu populacji „niechcianej”.

  Imieniny Matki Bożej 12 września, cztery dni po Jej Urodzinach 8 września przywołują pamięć zwycięstwa w obronie Europy z 12 września roku 1683, poprzedzonego krucjatą różańcową.

  Zwycięstwo Chrystusa i Kościoła przyjdzie przez Maryję. A narzędziem jest różaniec.

 4. Magdalena pisze:

  Zobaczcie ten filmik, serce się kraje co zrobiono w sprzedanym kościele ;(
  http://gloria.tv/media/d2pFGxQmU7g

  • Maggie pisze:

   Smutne. To już nie kościół ale mury. Napewno nie weszlabym do takiego domu „rozrywki”, a jeśli to tylko po to aby w duchu przeprosić za profanacje. Moze inaczej bym patrzyla na to..gdyby przerobili np na przytulek/hospicjum.

   W Toronto przy ul Rocesvalles, na miejscu zburzonego kościoła, wybudowano nowy budynek mieszkalny. Były protesty i teraz gdy sprzedają kościół..aby zachować zabytek.. po tamtych protestach, przerabia sie wenatrz taka budowle, po usunięciu krzyża oczywiście, na mieszkania – szeregowego typu posesje. W tym zburzonym był najpierw jakiś handlowy obiekt – ale pewnie business nie szedł i zburzyli robiąc miejsce dla zupelnie nowej budowli.
   Przy ulicy Annete po przeciwnej stronie domu…masonskiego (narożniku z …ul.Aziel – diabelska nazwa ulicy) są aż dwie w ten sposób przerobione ex świątynie (nie katolickie, ale to nie pocieszenie). Na sprzedaż jest tez wystawiona przy tej samej ulicy następna, wielka budowla sakralna. W innym rejonie widziałam ex-kościół, do którego teraz uczeszczaja muzułmanie.

   Kiedys byłam na urlopie w Leningradzie i widzialam, ze w jednej z cerkwi było …muzeum ateizmu … nie chciałam tam wejść, głośno wyrażając opinie: ze to profanacja i bezczelna prowokacja. Przypuszczam, ze w obecnym Petersburgu, oddali ta cerkiew właściwym użytkownikom…ale kto wie (o ile dobrze pamietam to był kazanskij sabor).

 5. wobroniewiary pisze:

  Piszę tu, aby mi nie zginęło 😉
  2 kolejne odcinki rekolekcyjne:
  1) Kamienie na pokonanie Szatana – o James Mancjackal i jego pobyt w piekle, czyścu i w Niebie
  2) Pouczenia Alicji Lenczewskiej czyli wybierzmy drogę Dziecięctwa Bożego

  • Maggie pisze:

   Kiedy modlę sie za o.Sylwestra przychodzi mi właśnie na myśl o.Mancjackal, ktory wyszedł z ciężkiej choroby … chyba w cudowny sposób. Wielbie Pana Boga, modlę sie i niech sie dzieje Wola Boza – tzn nie kracze ale ufam w Boza nieomylnosc (Bóg wie co najważniejsze etc).

   Jezus jest Panem!

 6. wobroniewiary pisze:

  Tu wszystkie odcinki rekolekcyjne w jednym miejscu 🙂
  https://www.youtube.com/user/Wobroniewiary

 7. Zojka pisze:

  Czy dzisiaj jest transmisja u ojca Daniela ze Spotkania Młodych?

 8. Marianna pisze:

  Zgadzam się z tym, że miłość do Boga powinna być fundamentem wiary. I powinnśmy chodzić na Mszę Świętą, niezależnie od rytu, nie mamy przecież już najczęściej wyboru.
  Jednak ryt Mszy świętej nie jest obojętny, nawet (a może: przede wszystkim) dla samego Pana Jezusa.

  Cytat z książki Koniec świata według Maryi” Wincenty Łaszewski (mariolog, pblicysta „Egzorcysty”):

  27 listopada 1902 r. i 10 maja 1904 r. wizjonerka (Maria Julia Jahenny) ogłosiła, że Jezus i Jego Matka mówili o tajemnych przygotowaniach mających na celu wynalezienie „Nowej Mszy”.
  ” Daję wam ostrzeżenie. Uczniowie, którzy nie wywodzą się z Mojej Ewangelii, ciężko teraz pracują, by stworzyć według własnych pomysłów i pod wpływem nieprzyjaciela dusz Mszę, która zawierać będzie słowa wstrętne przed Moim Obliczem.
  Kiedy nadejdzie fatalna godzina, wtedy wiara Moich kapłanów zostanie poddana próbie, wtedy zgodnie z tymi tekstami będzie celebrowana Msza. To będzie się działo w drugim okresie. (…)
  Pierwszy okres to czas Mojego kapłaństwa, który ode Mnie pochodzi. Drugi to czas prześladowania, kiedy nieprzyjaciele wiary i świętej religii narzucą swoje formularze w księgach drugiej celebracji mszalnej. TE NIKCZEMNE DUCHY SĄ TYMI SAMYMI, KTÓRE MNIE UKRZYŻOWAŁY I KTÓRE CZEKAJĄ NA KRÓLESTWO „NOWEGO MESJASZA „.

  Szczęść Boże.

 9. Betula pisze:

  Jutro jest pierwszy dzień nowenny do św. Ojca Pio.

 10. roza pisze:

  Dziękuję ojcze Janie Pawle za te piękne kazania, otworzyły mi oczy na wiele aspektów mojego życia. Są jak światło w tunelu:)Bóg zapłać:)

 11. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  (J 3,13-17)
  Jezus powiedział do Nikodema: Nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił – Syna Człowieczego. A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

  *************

  Patrząc na krzyż, chrześcijanie widzą w nim znak nadziei. Jezus Chrystus, który z wysokości krzyża modlił się za swoich oprawców, wskazał nam drogę ku zbawieniu. Bóg uniżył samego siebie, aby przywrócić nam godność dzieci Bożych. Niebo otwarte jest dla tych, którzy nie boją się wziąć krzyża na swe ramiona. Jego zbawienny ciężar jednoczy nas z samym Zbawicielem.
  Michał Piotr Gniadek, „Oremus” wrzesień 2008, s. 60


  Aniołowie adorujący Krzyż

  Kiedy w roku 70 Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian, rozpoczęły się wielkie prześladowania religii Chrystusa, trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu tych prześladowań matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus.
  Po długich poszukiwaniach Krzyż odnaleziono. Co do daty tego wydarzenia historycy nie są zgodni; najczęściej podaje się rok 320, 326 lub 330, natomiast jako dzień wszystkie źródła podają 13 albo 14 września. W związku z tym wydarzeniem zbudowano w Jerozolimie na Golgocie dwie bazyliki: Męczenników (Martyrium) i Zmartwychwstania (Anastasis). Bazylika Męczenników nazywana była także Bazyliką Krzyża. 13 września 335 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie miejscowemu biskupowi obydwu bazylik. Na tę pamiątkę obchodzono co roku 13 września uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Później przeniesiono to święto na 14 września, ponieważ tego dnia wypada rocznica wystawienia relikwii Krzyża na widok publiczny, a więc pierwszej adoracji Krzyża, która miała miejsce następnego dnia po poświęceniu bazylik. Święto wprowadzono najpierw dla tych kościołów, które posiadały relikwie Krzyża, potem zaś dla całego Kościoła Powszechnego.
  Czytaj więcej naEwangelia dla nas

  • Jeremiasz pisze:

   Alleluja! Ja już po odpuście 🙂 ofiarowałem go w intencji dusz czyśćcowych.

   Dziękuję Ci Panie Jezu, Tobie chwała i cześć !

 12. Agnieszka pisze:

  Kochani, jakiś czas temu na rekolekcjach dostałam od jednego rekolektanta książkę pt.”Przygotujcie się na Wielki Ucisk i na Erę Pokoju” niejakiego Johna Leary`ego. Zaczęłam ją niedawno czytać, jednak…bardzo proszę Was o opinię.

 13. Agnieszka pisze:

  Bogu niech będą dzięki ! Ot właśnie odczułam swąd jak u tej z mbm a szczególnie tekst z rozdz. Antypapież :” Pozostańcie wierni moim zasadom wiary i czcigodnemu Janowi Pawłowi II, ponieważ On Jest Moim prawdziwym papieżem na te czasy. Gdy nastanie następny papież nie uznajcie go za prawdziwego. Będzie on oszustem i poprowadzi was ku złu. We wszystkim idźcie za moim słowem i nie dajcie się oszukać biskupom i kapłanom, którzy będą uczyć was herezji jako dogmatów. Módlcie się o Moją pomoc, a Ja obdarzę bystrością i darem rozpoznania każdego, kto mnie o to poprosi.” – co za brednie !!!
  Chwała Tobie Chryste! Dziękuję Wam 😉

  • wobroniewiary pisze:

   On jest „lepszy” od mbm, on już wysłał do piekła Benedykta XVI no i zmarnował tony zboża w spichlerzu – ale gorszy od sedewakantystów bo ci to JPII w piekle widzieli 😀

 14. Marianna pisze:

  Dziękuję za umieszczenie mojego komentarza, mimo tych kilku godzin oczekiwania.
  W mailu napisałam do Państwa, że zniszczenie liturgii nie jest dziełem Ducha Świętego. Świadczą o tym niepodważalne fakty historyczne i objawienia – choćby to powyższe, dane zakonnicy stygmatyczce, Marie Julie Jahenny.
  Matka Boża również wiele razy wskazywała na źródła modernizmu. Oczywiście, że te fakty są wplatane w fabułę grup podważających autorytet obecnego Papieża. Ta sytuacja nie powinna jednak zwalniać nas od refleksji ( nad faktami historycznymi i treściami orędzi – oczywiście nie orędzi Irlandki).
  Zgodnie z sumieniem przyznaję, że nie jestem w grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, jeśli nie zgadzam się na praktyki niszczące wiarę. Bardzo wiele zależy też od naszej postawy – wiernych. Wszystko stopniowo przychodzi także do Polski. W Stanach Zjednoczonych jest np. rozdawanie Najświętszego Sakramentu z plastikowych, jednorazowych kubeczków.
  Czy w myśl hasła o jedności (jakiej jedności? w imię czego?), jesteśmy zobowiązani do przyjmowania Komunii w taki np. sposób?
  Te zmiany nadchodzą stopniowo, są rozłożone w czasie, dlatego stopniowo tracimy wrażliwość duchową. Na Zachodzie tak to wygląda i mało który wierny jest tym zszokowany.
  Nie muszę doświadczyć choroby na własnej skórze, by stwierdzić, że jest śmiertelna, skoro zabiła sąsiada.
  Szczęść Boże i Bóg zapłać.

  • wobroniewiary pisze:

   Po prostu byłam na uroczystościach Fatimskich 😉

   • Marianna pisze:

    Dziękuję za odpowiedź. Zadałam pytanie w mailu i spodziewałam się otrzymać drogą mailową. Nie chciałam rozstrzygać tych wątpliwości na forum. Napisałam otwarcie pytanie, czy wypowiedź była wstrzymana, by nie polegać na swoich domysłach. Mam na pewne sprawy poglądy „niepoprawne politycznie”, choć ostatnio Ksiądz Glas w pewien sposób przyszedł z odsieczą. Stąd mogę spodziewać się różnych sytuacji. Wolałam więc zapytać mailem, by też nie podważać publicznie zaufania do Państwa u innych.

    • wobroniewiary pisze:

     Idę sprawdzić maile, tymczasem mam ataki ze strony pewnej „pszczółki”, telefon za telefonem i wyzwiska nie na wszystko mam czas

    • wobroniewiary pisze:

     Widzę maila. Naprawdę byłam poza domem (spotkanie Wspólnoty, nabożeństwo Fatimskie, Msza św. a Kazimierz z tego co wiem miał prace polowe a jutro ma odpust)
     Ale jak sama widzisz, i Ty i Maggie (ona też długo czekała, system nieraz sam długie wypowiedzi wsadza do moderacji lub spamu) obie jesteście na stronie 😉

  • Admin pisze:

   Dziś wordpress robi sobie „zabawę” z niektórymi komentarzami, kilka osób wpuszczam na stronę ręcznie, pomimo tego że nie są objęte moderacją ich komentarze czekają i trzeba je wyłowić z dziesiątek spamu, nikt nie jest w stanie siedzieć 24/h przed komputerem pilnując komentarzy, poczty itp. więc te kilka godzin nie jest chyba aż takim uchybieniem 😉

 15. Marianna pisze:

  Dziękuję za wyjaśnienie z tym mailem. Po prostu nie miałam pewności, dlaczego komentarz jest wstrzymany, a sytuacja występuje przy tych trudniejszych tematach. Nie wiedząc, co jest przyczyną tym razem, wolałam dyskretnie zapytać, bo to najpewniejsza droga do porozumienia. Teraz rozumiem, że nie zauważyła Pani maila z pytaniem.

 16. Czester pisze:

  Szczesc Boze ! Pani Marianno,przepraszam, niechce Pani urazic, ale nie wiem skad Pani ma takie informacje na temat „plastikowych kubeczkow”. Mieszkam w Stanach prawie 30 lat i nigdy sie nie spotkalam,ani nie slyszalam o czyms takim. Czy Pani widziala ? Moze to tylko pomowienia. Jeszcze raz przepraszam. Pozdrawiam cieplutko. Z Panem Bogiem !

  • Marianna pisze:

   Szczęść Boże. Dziękuję Pani za uwagę. Pisałam z pamięci, mając w głowie różne relacje znajomych z USA o nadużyciach liturgicznych. Tutaj, uściślając, chodziło mi o Amerykę Południową – Brazylię, Światowe Dni Młodzieży w Rio w 2013 r.

 17. Czester pisze:

  Niech Pan Bog ma w opiece Kosciol Swiety na calym swiecie. Jezus jest Panem !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s