Rekolekcje z o. Janem Pawłem – cz. II o godnej postawie czyli nie stój przed Bogiem tak, jakby cię kto nakrył pod prysznicem

Nie stój przed Bogiem tak, jakby cię kto nakrył pod prysznicem – czyli słów kilka o godnej postawie katolika

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Rekolekcje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Rekolekcje z o. Janem Pawłem – cz. II o godnej postawie czyli nie stój przed Bogiem tak, jakby cię kto nakrył pod prysznicem

 1. Elżbieta pisze:

  ojcze Janie Pawle pomódl się za mnie.Jezus żyje Alleluja!

 2. Goska pisze:

  MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
  Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech Bóg go poskromi, pokornie prosimy, a Ty,Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 3. wobroniewiary pisze:

  Otrzymujemy maile z pytaniami odnośnie o. Jana Pawła – kto to jest czy ma pozwolenia itp. itd
  Aby nie odpowiadać każdemu z osobna informuję (wklejam odpowiedź na jeden z maili)

  Jest franciszkaninem podległym abp A Dziędze. U nas oprawiał tzw. egzorcyzmy mniejsze modlitwę uwolnienia bez rytuału
  Wszystko w duchu pokory i posłuszeństwa
  Ksiądz O Jan Paweł posługuje w parafii MB Bolesnej w Mierzynie (dzielnica Szczecina)
  Z Panem Bogiem

 4. roza pisze:

  Co ojciec mówi o przyjmowaniu Komunii św. od szafarza, gdy kapłan jest obecny na Mszy św.?

 5. o. Jan Paweł pisze:

  Wyraźnie o tym mówią dokumenty Kościoła, że szafarz jest nadzwyczajny tzn. gdy nie ma kapłana lub z powodu złego stanu zdrowia czy wieku kapłana, gdyby Eucharystia miała się bardzo przedłużyć, Komunii Świętej może udzielić wiernym szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej. Jak sama nazwa mówi „nadzwyczajny”, czyli w nadzwyczajnych okolicznościach. Uważam, że czymś niestosownym jest sytuacja taka, że kapłani są dostępni w kościele czy na plebanii a Komunii Świętej udziela szafarz. To nie jest poprawne. Jednak bardzo was proszę wystrzegajcie się oceniania kapłanów i szafarzy bo tylko Pan Jezus wie wszystko i zna wszystkie okoliczności.

 6. Elżbieta pisze:

  Chciałam wspomóc Adminkę ,drobną kwotą na laptopa.
  Jestem za granicą, to córka poszła do banku, a w banku coś się popsuło i nie ma pieniędzy.
  W całym banku nagle nie ma pieniędzy, to sprawka czarnego który nie chce by Ewa otrzymała pomoc.
  Jak to możliwe, by nagle nie było pieniędzy w banku?
  Miałam nadzieję wykorzystać konto rekolekcyjne.
  Mam nadzieję, że jutro będzie już wszystko działało. Ale tu naprawdę trzeba dużo modlitwy.
  Pozdrawiam Cię Ewuniu.

  Elżbieta

 7. Elżbieta pisze:

  Tak, nie do uwierzenia. Nie było jeszcze takiej sytuacji.
  A więc , to oznacza, że ewa ma samotnie się borykać ze swoimi problemami, bo ten ,,zły” , jest na nią zły.

 8. roza pisze:

  Zły nie może znieść, że Pan troszczy się o Ewę, gdy tymczasem zło próbuje za wszelką cenę pomieszać jej w życiu. Myślę, że zło nie może znieść pokory Ewy, bo kobietka nas umieściła w całkiem dobrze urządzonych domkach góralskich, a sama spała w najgorszej altance, gdzie nawet kuchenki nie miała. Ewuś pamiętam o Tobie w modlitwie. Wytrwaj:)

  • Adminka pisze:

   Dziś o. Jan Paweł zamieścił piękny przekaz Alicji. Wzięłam go sobie do serca – bardzo bardzo …

   ❤ Alicja "POUCZENIA" czw. 8.08.1991, godz. 10.55

   † Ukazuję ci zło po to, abyś poznając jego niszczącą siłę, wstawiała się do Ojca o miłosierdzie nad światem, który zdąża do zagłady. I abyś była świadoma, za co podjęłaś się ofiary i pokuty. Ale ukazuję ci głębię zła także po to, abyś ukazywała je innym, nazywając jednoznacznie zło złem, a dobro dobrem.

   Świat opętany jest przez szatana erotyzmu i seksu. Módl się i pokutuj, przyjmując wszystkie trudy i cierpienia, wszystko cokolwiek przychodzi na ciebie i co przeżywasz za wyzwolenie i ocalenie dzieci tego świata. I za tych, którzy pragną być Apostołami Czystej Miłości.

   Trzeba, abyś była w tej Sodomie dopóki nie wypełni się ofiara twoja. Duszą bądź zawsze przy Mnie i zawsze w Niebie.

   1 Kor 2, 2 "Postanowiłem bowiem, będąc wśród was nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego". ❤

   Wiem, że zły mnie nie lubi, słowo otrzymane przez o. Jana dla mnie podczas spowiedzi świętej:
   „Wiatr północny sprowadza deszcz, a obmowa wywołuje gniew na twarzy.” (Przypowieści 25:23)”

 9. roza pisze:

  Przyłożyli jej miecz do szyi. Wytrwała przy Chrystusie!

  Oto piękny przykłada heroizmu wiary w Zbawiciela: 54-letnia iracka chrześcijanka odmówiła przejścia na islam, choć ekstremiści biczowali ją, bili i przykładali do gardła miecz, żądając wyparcia się Pana.
  Chrześcijańska z Iraku dała wspaniałe świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa. Gdy islamiści przyłożyli jej miecz do gardła i zażądali wyznania wiary w Allaha, stanowczo odmówiła. „Jezus powiedział: ‘Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie’” – zacytowała 54-letnia Kiria Al-Kas. Ekstremiści pozostawili ją przy życiu.

  Kiria Al-Kas opowiada, że gdy obudziła się rano 7 sierpnia odkryła, że jako chrześcijanka znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. Państwo Islamskie zajęło Karagosz, gdzie mieszkała – a to mogło oznaczać śmierć, w najlepszym przypadku – wygnanie.

  Wojownicy kalifatu zażądali, by wszystkie kobiety przeszły na islam. Khiria odmówiła. Wraz z 46 innymi kobietami została odseparowana od swoich rodzin; była przez 10 dni biczowana i bita. Próbowano wymusić na niej przejście na islam. Wreszcie islamscy barbarzyńcy przyłożyli jej miecz do gardła i zażądali wypowiedzenia muzułmańskiego wyznania wiary: „Nie ma boga prócz Boga, a Mahomet jest jego prorokiem”. Khiria jednak odmówiła nawet wtedy. „Natychmiast odpowiedziałam, że urodziłam się chrześcijanką, i jeżeli ma mnie to przywieźć do śmierci, to chcę jako chrześcijanka umrzeć” – opowiada. Przytoczyła też słowa Pana z Ewangelii św. Mateusza 10,33: „Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.

  Ostatecznie wojownicy Państwa Islamskiego pozwolili jej żyć. Okradli ją jednak z całego dobytku i wygnali z domu. Khiria dodaje, że żadna z prześladowanych przez ekstremistów kobiet nie wyparła się Chrystusa. „Wszystkie z nas, choć płakałyśmy, odmówiłyśmy przejścia na islam” – zaświadcza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s