Kto jest biskupem w bieli z III-ciej części tajemnicy fatimskiej?

Według Roberta J. Siscoe, publicysty pisma amerykańskich tradycjonalistów katolickich „The Remnant”, trzecia wizja tajemnicy fatimskiej może odnosić się do bieżących wydarzeń. Jak ocenia, wizja dotycząca śmierci Ojca Świętego nie dotyczy nieudanego zamachu na bł. Jana Pawła II. Zastanawiający według publicysty jest fakt, że Łucja wspomina nie tyle o papieżu, ale o „biskupie w bieli”.

Według trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawnionej przez Watykan w 2000 r. przechodzący przez na poły zrujnowane duże miasto Ojciec Święty zostaje „(…) zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi, Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji”.

Siscoe twierdzi, że wizja nie odnosi się do zamachu na Jana Pawła II z 1981 r, Ali Agca działał bowiem w pojedynkę, a próba zabicia papieża z Polski zakończyła się fiaskiem. Kolejnym argumentem, który ma przemawiać na rzecz tej tezy jest fakt, że Agca nie zamordował ani nawet nie próbował zamordować licznych duchownych i świeckich, o których mówiła siostra Łucja.

Jak zauważa Siscoe, we wcześniejszym etapie tej wizji siostra Łucja mówi także o „biskupie ubranym na biało”. Nie nazywa go jednak papieżem, lecz mówi jedynie o „przeczuciu, że to jest Ojciec Święty”. Czy siostra-wizjonerka mówi o dwóch różnych osobach: papieżu i „biskupie w bieli”?

O tym, że ustępujący papież będzie nadal nosił białą szatę, poinformował 20 lutego jego brat ks. Georg Ratzinger. Z kolei dwa dni później Watykan poinformował, że po abdykacji były papież zachowa swoje imię i będzie tytułowany jako „Jego Świątobliwość Benedykt XVI, rzymski biskup emeritus”.

Wizja s. Łucji jest niejasna i czeka na pełne wyjaśnienie. Sprawa, zdaniem Siscoe, jest tym bardziej zdumiewająca, że dość podobną wizję miał św. Pius X. Dostrzegł w niej papieża uciekającego z Rzymu.  „To, co widziałem, jest przerażające” – mówił komentując swą wizję święty papież. „Czy to mowa o mnie czy o moim następcy? Pewne jest to, że papież będzie musiał opuścić Rzym, a pozostawiając Watykan przejść po trupach swoich kapłanów” – dodał. Silcoe pisze także o kolejnej wizji Piusa X, w której ujrzał on przyszłego papieża o tym samym imieniu, który ucieka mijając ciała zabitych braci. Próbuje się schronić w kryjówce, jednak zostaje zamordowany.
Źródło: remnantnewspaper.com
Marcin Jendrzejczak

***************

W sierpniu Matka Boża zjawiła się dzieciom nie dnia 13-tego lecz 19-tego (dzieci były aresztowane i znajdowały się w więzieniu)

Treść objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r.
na podstawie Wspomnień Siostry Łucji
Tekst zatwierdzony przez Biskupa diecezji Leiria, Fatima, grudzień 2002

 13 sierpnia 1917 r. ponieważ już opowiadałam, co tego dnia zaszło, nie będę się powtarzać, ale przechodzę do objawienia według mnie z dnia 15 pod wieczór (Łucja myli się, jeżeli uważa, że objawienie zdarzyło się w tym samym dniu, kiedy wyszli z więzienia z Vila Nova de Ourem. Objawienie miało miejsce w następną niedzielę, tj 19 sierpnia).
Ponieważ wówczas jeszcze nie umiałam odróżnić poszczególnych dni miesiąca, być może, że się mylę. Ale zdaje mi się, że było to tego samego dnia, kiedy wróciliśmy z więzienia z Vila Nova de Ourem.

Kiedy z Franciszkiem i jego bratem Janem prowadziłam owce do miejsca, które się nazywa Valinhos, odczułam, że zbliża się i otacza nas coś nadprzyrodzonego, przypuszczałam, że Matka Boska może nam się ukazać i żałowałam, że Hiacynta może Jej nie zobaczyć. Poprosiłam więc jej brata Jana, żeby po nią poszedł. Ponieważ nie chciał iść, dałam mu 20 groszy; zaraz pobiegł po nią.

Tymczasem zobaczyłam z Franciszkiem blask światła, któreśmy nazwali błyskawicą. Krótko po przybyciu Hiacynty zobaczyliśmy Matkę Boską nad dębem skalnym.
– „Czego Pani sobie życzy ode mnie?”
– „Chcę, abyście nadal przychodzili do Cova da Iria 13 i odmawiali codziennie różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli”.
– „Co mamy robić z pieniędzmi, które ludzie zostawiają w Cova da Iria?”
– „Zróbcie dwa przenośne ołtarzyki. Jeden będziesz nosiła ty z Hiacynta i dwie inne dziewczynki ubrane na biało, drugi niech nosi Franciszek i trzech chłopczyków. Pieniądze, które ofiarują na te ołtarzyki, są przeznaczone na święto Matki Boskiej Różańcowej, a reszta na budowę kaplicy, która ma tutaj powstać”.
– „Chciałam prosić o uleczenie kilku chorych”.
– „Tak, niektórych uleczę wciągu roku” – i przybierając wyraz smutniejszy powiedziała: – Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił”.

I jak zwykle zaczęła unosić się w stronę wschodu.
Za: http://www.sekretariatfatimski.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii objawienia uznane przez Kościół, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Kto jest biskupem w bieli z III-ciej części tajemnicy fatimskiej?

 1. wobroniewiary pisze:

  Rosja zawierzona Niepokalanemu Sercu Maryi – świadectwo bpa Pawła Hnilicy. Tam, w kościele na Kremlu, zjednoczyłem się z Ojcem Świętym …

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/12/08/rosja-zawierzona-niepokalanemu-sercu-maryi-swiadectwo-bpa-pawla-hnilicy/

 2. Ania pisze:

  Ciepła ręka Św. Marii Magdaleny odwiedzi Polskę
  W dniach 16-23 sierpnia w Polsce odbędzie się peregrynacja relikwii św. Marii Magdaleny z Góry Athos – „Cudownej dłoni świętej równej Apostołom i cząstki drogocennego drzewa Krzyża Pańskiego”.

  Na uroczystości związane z pobytem relikwii w Polsce zaproszeni są także katolicy.

  Relikwie św. Marii Magdaleny i Krzyża Świętego czczone są na co dzień w monasterze Simonopetra (Skała Szymona) na górze Athos i rzadko ją opuszczają. W tym roku będą pielgrzymować po polskich świątyniach prawosławnych. Powitanie relikwii odbędzie się 16 sierpnia o godz. 19.15 w warszawskiej Cerkwi Metropolitalnej Św. Marii Magdaleny (aleja Solidarności 52), Warszawa, w którym uczestniczyć będzie ze strony katolickiej Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

  Program pobytu relikwii w Warszawie:

  Sobota, 16.08.2014, godz. 18:15 – spotkanie św. Relikwii na lotnisku w Modlinie
  godz. 19:15 – powitanie w katedrze św. Marii Magdaleny w Warszawie

  Niedziela, 17.08.2014
  godz. 7:00 – I Święta Liturgia
  godz. 10:00 – II Święta Liturgia i procesja ze św. Relikwiami
  godz. 14:30 – pożegnanie św. Relikwii; odjazd do Bielska Podlaskiego
  http://www.fronda.pl/a/ciepla-reka-swmarii-magdaleny-odwiedzi-polske,40658.html

 3. wobroniewiary pisze:

  Spotkanie otwarte 16.08.2014 z O. Danielem na Przeprośnej Górce

 4. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. II pon. 19.05.1986, godz. 23.30

  † Bądź ze Mną także podczas snu. Będę czuwał przy tobie. Uświadamiaj sobie zawsze, że rzeczywiście jestem z tobą zawsze i wszędzie. Powinno cię to napawać radością i pokojem.

  – Moja radość jest jednak zabarwiona tęsknotą do Ciebie i pragnieniem coraz większego zbliżenia. I smutkiem, bo pragnienie jest większe niż doznanie Twej bliskości.

  † Wiem. Tak powinno być. Pragnij, a otrzymasz. Im bardziej będziesz pragnąć, tym więcej otrzymasz. Nie bądź niecierpliwa. Na wszystko przyjdzie czas. Ucz się czekać cierpliwie i ufnie. Ja jestem bardzo blisko, a ty powinnaś wierzyć w to, choć nie odczuwasz. Wiara jest ważniejsza niż doznanie. Wiara jest zasługą, a doznanie łaską. Ty Mi daj żarliwą wiarę, a Ja obdarzę cię łaskami.

 5. Anna pisze:

  Dwa dni temu byłam na mszy ,którą odprawiał ojciec Jacek Skowroński, charyzmatyk, który jest w komisji badającej pisma ś.p. Alicji Lenczewskiej zmarłej w opinii świętości. Powiedział że te pisma niedługo otrzymają imprimatur. Dzisiaj jest mi bardzo ciężko, myślałam że z problemami nie poradzę sobie, że Bóg mnie opuścił. Idę teraz na Mszę Świętą i w ostatniej chwili otworzyłam tę stronę i te słowa powiedziane do Alicji są także skierowane do mnie. Bożę dzięki Ci. Jezus jest Panem.

 6. PAulina pisze:

  Z potrzeby serca umieszczam link O Daniela o Neo.
  Po prostu nie mogę pogodzić się z przyrównaniami tej wspólnoty do sekty czy też masonerii.
  https://m.youtube.com/watch?v=8IMbP6yCHWc

 7. Anna Maria pisze:

  UWAGA! Pilnie szukam DOJAZDU, dwóch wolnych miejsc na rekolekcje z o. Bashoborą w sobotę 23 sierpnia. Będę jechać z Zachodniopomorskiego, mogę wsiąść w Koszalinie, ewentualnie w Stargardzie, lub gdzieś indziej na trasie z Koszalina, albo z Konina do Lichenia- i z powrotem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s