Ks. Tomasz Kancelarczyk – Potrzebna modlitwa pod szpitalami!

Otrzymałem wiadomość: „21-tygodniowe dziecko z zespołem Downa zostanie dzisiaj zabite w łonie matki”. Dlaczego ktoś pozbawia je życia? Dlaczego nie będzie miało ono szansy poznania, czym jest miłość rodziców, czułość dotyku matki, ojcowskie przytulenie? – pyta ks. Tomasz Kancelarczyk, niestrudzony obrońca życia ze Szczecina.

W Szpitalu Świętej Rodziny zaledwie dwa dni po wręczeniu wymówienia prof. Bogdanowi Chazanowi dokonano aborcji dziecka.

Wiadomość, którą otrzymał ks. Kancelarczyk, dotyczyła szpitala w Policach, gdzie także dokonywane są eugeniczne aborcje. Zabija się tam dzieci w łonie matki tylko dlatego, że są chore. Jak zauważa w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl ks. Tomasz Kancelarczyk, media, rządzący, różne środowiska usiłują wmówić nam, że zabicie chorego jest zgodne z prawem.

– To jest prawo? Zezwolenie na zabicie człowieka zawsze jest bezprawiem! Jaka musi być moja reakcja na takie zło? Co mogę zrobić, jeśli wiem, że w danym szpitalu dokonana będzie ta straszliwa zbrodnia? Będę się modlił, by do tego nie doszło. Konieczna jest modlitwa pod wszystkimi szpitalami, gdzie zabijane są nienarodzone dzieci – podkreśla ks. Tomasz, który od wielu lat działa na rzecz obrony życia ludzkiego.

W tym roku od września Fundacja Małych Stópek planuje rozpocząć modlitewną ofensywę pod szpitalem w Policach, by zaprzestano uśmiercać w nim nienarodzone dzieci.

– Staniemy z modlitwą w intencji osób wykonujących aborcję. Mam nadzieję, że będzie więcej takich modlitewnych czuwań przed innymi szpitalami. Skoro są organizowane pikiety antyaborcyjne przed szpitalami, to powinniśmy także organizować takie pikiety, podczas których otaczalibyśmy modlitwą personel szpitala oraz kobiety chcące dokonać aborcji. Taka modlitwa o życie przed szpitalem – dodał ks. Kancelarczyk.
Źródło: Nasz Dziennik

*******

Zachęcam też do duchowej adopcji dziecka poczętego.
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, mnieście uczynili.” (Mt. 25, 40).
Duchowa adopcja dziecka (kliknij)

Warto przypomnieć:
Pokochaj małego Jasia!– z cyklu “STOP ABORCJI”
Modlitewne okno życia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Ks. Tomasz Kancelarczyk – Potrzebna modlitwa pod szpitalami!

 1. Maggie pisze:

  Matka na znieczuleniu a dziecko mordowanie przez rozszarpanie …żywcem.

  Jezu Chryste, Synu Boga Żywego, zmiluj sie nad ludzkoscia.

  • Maggie pisze:

   Wieczny odpoczynek racz dać temu dzieciatku Panie, a Swiatlosc Wiekuista przez Twoje Niezmierzone Miłosierdzie niechaj mu świeci w szczesliwosci wiecznej z Tobą na wiek wieków.Amen.

  • ta pisze:

   straszne prawda,matka sie znieczula aby nie czuc jak zabijaja w niej dziecko na zywca
   :/
   Jezu ratuj dusze tej matki bo nie wie co czyni…
   dzisiaj zobaczyłam moja sasiadke,prowadził ja maz,ledwo szła zgarbiona.dowiedziałam sie ze była 2 tyg w klinice..pomyslałam ze jest chora bo miała operacje i chcialam ja jakos wspomoc modlitwa..no i mi córka dzisiaj powiedziała ze sasiadka zrobiła sobie operacje biustu..zwiekszyła z B na H
   cycki mi opadły..pomodle sie ale o jej opamietanie 😦
   zdrowa ppiekna kobieta tak sie okaleczyła..po co?po co sie pytam?czy cyki sa az tak wazne…
   wiem,ze to teraz na porzadku dziennym i przeraza mnie to,zadawac sobie tyle cierpienia aby zachwycac sie własnymi cyckami?
   bo w jakimze innym celu?rozumiem stan odmienny kiedy kobieta ma tak duzy biust ze obciaza kregosłup i trzeba cos z tym zrobic..ale tak czy siak nigdy nie okaleczyłabym sobie piersi..piersi,ktore karmią dziecko…daja pokarm i miłosc..ech
   nie wiem moze jestem zbyt staroswiecka

 2. olo13jcb pisze:

  Bp Jeż do Rycerstwa Niepokalanej: ocalcie rodziny przed demoralizacją i zniszczeniem

  Ocalcie rodziny przed demoralizacją i zniszczeniem, uczyńcie wszystko, aby umocnić rodziny – apelował biskup tarnowski Andrzej Jeż do członków Rycerstwa Niepokalanej z całej Polski. Przedstawiciele maryjnej organizacji założonej przez św. Maksymiliana Kolbego od soboty modlili się w Niepokalanowie. Ogólnopolskie Dni Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej zakończyła uroczysta Msza św.

  Ogólnopolskie spotkanie pod hasłem „Z Maryją wierzymy w Syna Bożego, jak św. Maksymilian i bł. Karolina Kózkówna”, rozpoczęło się w sobotę popołudniu wprowadzeniem do bazyliki relikwii św. Maksymiliana M. Kolbego i bł. Karoliny Kózkówny. Modlitwy trwały przez całą noc. Mszy św. przewodniczył o. gwardian Mirosław Bartos – asystent narodowy MI.

  całość: http://www.pch24.pl/bp-jez-do-rycerstwa-niepokalanej–ocalcie-rodziny-przed-demoralizacja-i-zniszczeniem,24479,i.html

 3. olo13jcb pisze:

  Fatalna pomyłka! Kto za nią odpowiada?

  Jak to jest? Mija miesiąc od publikacji „taśm Platformy”. Kilkanaście dni wcześniej gruchnęła jednak inna afera. Otóż ten sam tygodnik „Wprost” opublikował opowiadanie matki dziecka, którego nie chciał zabić prof. Chazan.
  Tyle, że szef szpitala dostał już dymisję.
  A ministrowie (sic!) Tuska wciąż bawią na luksusowych wakacjach!
  (…)

  (…)Stanowisko traci uczciwy do cna lekarz, a politycy mający co najmniej nie jedno na sumieniu zapewne teraz, spokojni o swoje posadki, opalają torsy na jednej z zagranicznych plaż. Zagranicznych, bo w Polsce, gęby tych nieudaczników już dawno zostałyby rozpoznane i…

  Michał Polak
  całość: http://www.prawy.pl/z-kraju/6486-fatalna-pomylka-kto-za-nia-odpowiada

  • Maggie pisze:

   Olo13jch:
   W podanym przez Ciebie wyżej linku jest informacja, ze gwiazda futbolu z Real Madryt, Cristiano Ronaldo żyje tylko…dzięki lekarzowi, ktory nie dopuścił do aborcji!!!!

   Jezus jest Panem!

 4. Anka pisze:

  Pamiętam na modlitwie o tych małych męczennikach i proszę Boga Miłosiernego, o ratunek dla nich. Bardzo dziękuję księdzu za to działanie w tej sprawie.

 5. Sebro pisze:

  Kontra teologów przeciwko bzdurnym postulatom kard. Kaspera.

  Teolodzy amerykańscy w liście obalają postulaty niemieckiego hierarchy, który domaga się dopuszczenia rozwodników do Komunii Świętej. Tłumaczą między innymi, że takie zezwolenie spowodowałoby wkrótce roszczenia innych osób żyjących w grzechu ciężkim do dopuszczenia do sakramentu Komunii Świętej.
  Jak dla mnie dodatkowym miłym zaskoczeniem jest to, że wśród 8 teologów – autorów tego listu – jest aż siedmiu Dominikanów. Być może tylko polscy Dominikanie się „nieco rozluźnili”.
  Z niecierpliwością czekam na ów Synod i na jego postanowienia w kwestii rodzin. Ufam, że po tym synodzie wielu przeciwnikom papieża Franciszka zamkną się w końcu usta.

  http://www.pch24.pl/teologowie-przeciwko-propozycjom-kard–kaspera,24483,i.html

 6. roza pisze:

  Przepiękny film o tym, jak powstaje człowiek:)

 7. roza pisze:

  Adminie, potrzebuję pilnie linka o przekleństwach i ich skutkach, ale nie mogę znaleźć. Pomóż:)

 8. roza pisze:

  Bardzo ciekawy artykuł:

  Większość katolików nie zdaje sobie sprawy, że w niechrześcijańskich religiach i sektach na nich opartych, nie ma motywacji do miłości Boga i bliźniego, ani drogi do zbawienia-mówi dla s Michaela Pawlik OP
  Czy misją katolika jest nawracanie?

  Misją katolika nie jest nawracanie, lecz ewangelizowanie. Pan Jezus nie powiedział: „Idźcie i nawracajcie”, lecz: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem” (Mt 28, 19-20). A wcześniej, jeszcze przed swoją śmiercią, wysyłał swoich uczniów do zaginionych Izraelitów, by do nich szli i głosili: „Bliskie już jest królestwo niebieskie (…) Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych. Zaprawdę powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu” (Mt 10 7; 14-15). A więc Pan Jezus nie mówi o nawracaniu, lecz o głoszeniu Jego orędzia. Przy tym opornych nie nakazał zmuszać do przyjęcia tego orędzia lecz pozostawić ich i odejść, bo oni sami za to poniosą odpowiedzialność. Później, gdy świat był już odkupiony, Pan Jezus po swym zmartwychwstaniu, zanim wstąpił do nieba, jeszcze dobitniej mówi do Apostołów: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony” (Mk 16, 15-16). Więc misją Kościoła jest wypełnianie nakazu naszego Zbawiciela i Mistrza, niezależnie od tego czy ktoś się do ich nauki dostosuje, czy nie, dlatego św. Paweł Apostoł mówi: „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” (1Kor 9, 16). Natomiast sprawa nawrócenia człowieka z błędnej religii, to dzieło Ducha Świętego i Bożej łaski oraz woli człowieka, który może ją przyjąć lub odrzucić. Jednak za swój wybór on sam przed Bogiem będzie odpowiadał. Czytając Dzieje Apostolskie czy listy Apostołów widzimy, że faktycznie wszędzie głosili oni i nauczali Ewangelii jako „Dobrej Nowiny” o zbawieniu, bez przekupstwa czy używania siły lub podstępu.
  http://www.fronda.pl/a/s-michaela-pawlik-dla-frondapl-o-dialogu-katolika-z-innowierca,39964.html

  • Maggie pisze:

   W tym kontekście jakże mocne sa slowa Pana Boga skierowane do czlowieka, któremu zsyla namacalnie (!) uzdrawiajacy olej (Mirna Nauzur czy św Charbel) – w rejonie swiata, gdzie nienawiść religijna sięga nieomal zenitu….
   Jakiz dzis swiat: Chromi chodzą, niewidomi widza etc …a oni patrzą i nie widza, słuchają ale nie słyszą, bo serca i rozum zamykają na Boza Miłość, Prawde, Jego Prawo i wszelkie dane im znaki…
   Potrzebna wielka modlitwa.

   Jezus jest Panem!

 9. roza pisze:

  Prześladowania chrześcijan w Iraku są zbrodnią przeciwko ludzkości – stwierdziła ONZ. Działania sunnickich radykałów to najbardziej drastyczne przykłady dyskryminacji wyznawców Chrystusa, jednak ataki na nich w tym kraju trwają od ponad 10 lat. W tym czasie liczba irackich chrześcijan spadła siedmiokrotnie – pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

  Mosul, w czasach Starego Testamentu zwany Niniwą, był największym skupiskiem irackich chrześcijan. Teraz z miasta całkowicie wypędzono wyznawców Jezusa i odebrano im majątki. Zniszczono także mające setki lat miejsca kultu: klasztor św. Jerzego oraz groby proroka Jonasza i biblijnego Seta. Chrześcijanie, głównie katolicy obrządków wschodnich, żyli na terenach obecnego Iraku już 2 tys. lat temu, czyli przed powstaniem religii muzułmańskiej. Od czasu wojny iracko-amerykańskiej z 2003 r. ich sytuacja o tyle się pogorszyła, że realne stało się ryzyko zaniknięcia chrześcijaństwa w kraju.
  http://niezalezna.pl/57801-w-iraku-wybili-chrzescijan

 10. kasiaJa pisze:

  Kluzik-Rostowska nie chce katolickich nauczycieli!

  „Szkoła publiczna powinna być neutralna światopoglądowo, także nauczyciel uczący w szkole publicznej powinien w swojej pracy tę neutralność zachować, inaczej łamie prawo”

  http://www.fronda.pl/a/kluzik-rostkowska-mam-nadzieje-ze-deklaracja-wiary-dla-nauczycieli-pozostanie-wylacznie-w-sferze-projektu,40031.html

  • Sebro pisze:

   Pani Kluzik „Chańba” Rostkowska zapomina, że gender to też światopogląd, że akceptacja homo to też światopogląd. Zatem jeśli szkoła ma być neutralność światopoglądowa to również tego cholerstwa w szkole też nie będzie.
   Ewentualnie niech powie wprost, że dla katolickiego światopoglądu nie ma miejsca, za to ma być propagowany światopogląd lewacki.

  • kasiaJa pisze:

   „…inaczej łamie prawo” – a jakież prawo konkretnie? Pewnie prawo do wolności sumienia??? Teraz musimy omadlać nauczycieli, sama wiem jaką presję się na nich wywiera w szkołach (zasmakowałam…). Szkoła nie może być „neutralna światopoglądowo”, to by oznaczało, że nie może uczyć żadnych wartości.

  • Maggie pisze:

   I to jest pani Minister ???!? I ona jest neutralna?????!!!!!!?????
   Czyz nie wystarczaja bajki darwinowskie na temat ewolucji, wpajane już paru pokoleniom?

   Chyba tylko matematyka pozostaje neutralna… jeśli sie nie rachuje tego czy owego np w MEN, którego analiza składu „chemicznego i programów nauczania” w reakcji z potrzebami Narodu…. przedstawia sie żałośnie, coraz bardziej przypominając … organiczny produkt przemiany materii.

   Jezus jest Panem!

   • Maria z Warszawy pisze:

    Nie byłabym taka pewna co do matematyki., zawsze na pytanie ile jest 2+2 można odpowiedzieć: a jak pan sobie życzy?

   • eska pisze:

    Ależ pani Wanda Nowicka jest zdania, że matematycy też będą mieli dylematy! Cytuję za popularnym portalem na „o”:
    „Niebezpiecznie jest wtedy, gdy w nauczycielu np. matematyka wzbudza niepokój światopoglądowy i wątpliwość, czy nauka ta jest sprzeczna ze stanowiskiem Kościoła Katolickiego. I w takiej sytuacji pedagog postanawia nie uczyć w zgodzie z wiedzą naukową, ale będzie się od niej dystansował. Wtedy mielibyśmy do czynienia z niekompetencją, manipulacją i cenzurą światopoglądową.”
    (Nie linkuję tu całości, można wygooglować „Wanda Nowicka deklaracja wiary”.)

   • kasiaJa pisze:

    Jak tak dalej pójdzie, rodzice będą masowo korzystać z furtki, jaką jest (jeszcze na razie jest) edukacja domowa.
    http://www.edukacja.domowa.pl/

   • Maggie pisze:

    @Maria z Warszawy i @ eska:
    No, to już mamy wyjaśnienie dlaczego i jak rozlicza sie ludzi …. a matematyka ciagle „utyka” gdy zbyt wielu „korepetytorow”.

 11. Ania pisze:

  „Thaddeus Bullard to znany amerykański sportowiec. Urodził się wyłącznie dlatego, że jego 11-letnia matka odmówiła dokonania aborcji po tym, jak została zgwałcona!”
  Więcej tutaj: http://www.fronda.pl/a/jego-11-letnia-matka-odmowila-aborcji,40064.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s