Kolejne kpiny i szyderstwa z katolików – tym razem Wrocław, barmanki przebrane za zakonnice i Bóg Ojciec „polewający” Adamowi alkohol

1Pub Ogórek powstał w kamienicy Rynek 30, między McDonaldem i Cocomo. To prawdopodobnie najmniejszy pub we Wrocławiu, działający w korytarzu. Jego znakami rozpoznawczymi są ogórkowe wariacje i barmanki przebrane za zakonnice

Pub działa od dwóch tygodni. Wcześniej były tu sprzedawane lody i pamiątki. Jest tam około dwudziestu miejsc siedzących, a drugie tyle będzie w ogródku letnim, który stanie przed wejściem na początku sierpnia. Napoje podawane są w charakterystycznych słoikach, a barmanki są przebrane za zakonnice.

2– Chodzi nam o odrobinę kontrowersji i pikanterii. Żeby przyciągnąć klientów, trzeba się wyróżniać. I to działa – uśmiecha się Katarzyna Augustyn, menedżerka pubu.

Jego atutem jest nietypowe menu. Można tam wypić ogórkową latte (7 zł) i piwo z syropem ogórkowym, drinki z wódką o smaku świeżego ogórka, sok z kiszonej kapusty i z kiszonych ogórków (5 zł), zjeść zupę ogórkową (6 zł). Wszystkie drinki kosztują 15 zł, a niektóre z nich nazywają się dość nietypowo, np. Dzika Katechetka czy Wściekły Kapłan

*******************

Kolejne zdjęcia nie zostawiają złudzeń, że mamy do czynienia z kpinami ze świętości. Scena stworzenia Adama pędzla Michała Anioła przekształcona w scenę „polewania Adamowi alkoholu” budzi odrazę i niesmak. Po prostu brakuje słów!!!
Niechby spróbowali takich numerów z islamem czy judaizmem….

54

6

Źródło: internet, opracowanie własne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Kolejne kpiny i szyderstwa z katolików – tym razem Wrocław, barmanki przebrane za zakonnice i Bóg Ojciec „polewający” Adamowi alkohol

 1. Anna Maria pisze:

  Te barmanki przebrane za zakonnice przypominają mi zdjęcia, które kiedyś wstawiała na Facebooku pewna opętana osoba… Wiadomo, skąd to pochodzi.

 2. roza pisze:

  O EUTANAZJI:
  Theo Boer to holenderski etyk lekarski, który w przeszłości był zwolennikiem eutanazji. Dziś uważa, że legalizując proceder „pomocy” w zabijaniu jego kraj popełnił błąd.
  Theo Boer na łamach „Mercatornet” przypomniał, że w 2001 roku to właśnie Holandia jako pierwszy kraj świata zalegalizowała eutanazję. Przyjęto wiele obostrzeń i regulacji, które miały być wykorzystywane przy każdym, unikalnym przecież przypadku osoby, które miała być uśmiercona z pomocą lekarzy.
  Jeszcze w 2007 roku Theo Boer zapewniał, że może istnieć dobre prawo eutanazyjne, które nie doprowadzi do nadużyć i skrajności. Zgadzała się z nim większość jego kolegów.
  „Byliśmy w błędzie – w straszliwym błędzie” – pisze dziś Boer. Etyk wskazuje, że od 2008 roku eutanazji wykonywano w Holandii coraz więcej, w tempie ok. 15 proc. na rok. W 2012 roku wykonano przykładowo 4188 takich „zabiegów”. W 2002 roku było ich 1882… Według szacunków Boera w 2014 lub w 2015 roku zostanie przekroczona granica 6000 eutanazji w ciągu roku. Etyk wskazuje, że uśmiercenie staje się dziś w Holandii standardową metodą postępowania z pacjentami umierającymi na raka.
  Boer podaje też przykład jednego z największych absurdów holenderskiego prawa eutanazyjnego. Chodzi tu o tzw. podróżujących lekarzy eutanazyjnych. Zasadniczo holenderskie prawo zakłada, że eutanazja będzie efektem bardzo długiej relacji pacjenta i lekarza. Tymczasem w przypadku tzw. lekarzy podróżujących są tylko dwie drogi postępowania: zarządzić uśmiercenie albo odesłać pacjenta. A to oznacza, że tego typu lekarze spotykają się z osobą, która chce poddać się eutanazji, przeciętnie tylko trzy razy.
  Czytaj całość: http://www.fronda.pl/a/holenderski-byly-eutanazista-popelnilismy-blad,39849.html

 3. Paul pisze:

  Głupie baby.A piwa z syropem z ogórków bym się nie napił nigdy.Co ludzie nie wymyślą by klientelę zbierać.Dno dna i wodorosty.

  • olo13jcb pisze:

   Jedyna odpowiedź jaka mi się nasuwa w tym temacie…

   • Paul pisze:

    Pfffff dobre 😀 he he 🙂

   • Maggie pisze:

    Do tych „szczególnych” nazw drink’ow,moze by dodały takie jak: „roztroj żołądka” lub modniej „piekielna diarrhea”, „nausea soul”, „opetana barmanka”, „eutanazja duszy”… a jako nazwę specjalnosci firmy i to gratis „popłuczyny ogoniastego”, a sam bar pod szyldem POTĘPIENIE z grafika wpisana przez Olo13jch ?????

 4. karo pisze:

  Dziwię się tylko tym młodym dziewczynom, jak im nie wstyd…

 5. fornal53 pisze:

  Pewnie jeszcze dofinansowanie z miasta i UE dostaną za wkład w kulturę i pomysł na biznes. Chyba się tam przejdę.

 6. Wrocławianin pisze:

  Tak jak wiele innych, tak i ta knajpa szybko zniknie… na wrocławskim rynku co trochę się to zmienia, a ja zapraszam na Ostrów Tumski.

  • Maggie pisze:

   Oczywiscie, zwiedza sie Wrocław, a nie knajpy.

   Miejmy nadzieje, ze tak sie stanie…choc wyglada, ze właściciel/ka,pretenduje aby zostac „playboy’em dla ubogich”,a do pewnych zapaszkow ciągną muchy itp robactwo.

   Za 15zl można kupić pare butelek naleczowianki czy innej mineralnej wody lub soku bez „konserwantow”…oby rozsądek zwyciężył.

 7. Margeretka pisze:

  a czy tego nie powinno się zgłosić jako obrazę uczuć religijnych?

 8. julia pisze:

  głupie to i tyle. Widać, ze diabeł działa przez ludzi, zeby osmieszyc chrzescijanstwo , a najmocniej to w wymiarze katolickim. Dziwne, ze nikt nie smieje sie z protestantów, prawosławnych , tylko ten katolicyzm taki znienawidzony. To mi daje tylko pewnosc, że to koscioł, który posiada pełny depozyt prawdy. A diabeł niech sobie osmiesza, co mu pozostało? od dawna jest przegrany. I dlatego tak się wscieka.

  • olo13jcb pisze:

   Julio o tym mówił czcigodny abp Fulton John Sheen – jest i będzie to aktualne do ponownego przyjścia naszego Zbawiciela –

   “Jeśli chcesz zobaczyć, co jest najbardziej święte w świecie, zwróć uwagę na to co jest najbardziej prześladowane”.

 9. olo13jcb pisze:

  Niesamowity ksiądz! Wyprawił pogrzeb dziecku po aborcji

  Przepiękna trumna, wspaniały pogrzeb. Nienarodzone dziecko, zabite w wyniku aborcji otrzymało katoliki pogrzeb. Tymczasem w Polsce zwłoki dziecka zapewne spalone byłyby w jakimś piecu z odpadami medycznymi.

  Zdjęcie Ojca Franka Pavone wykonane w Nowym Orleanie obiegło cały świat. Widać, jak kapłan błogosławi nienarodzonemu dziecku, zabitemu podczas aborcji.
  Zwłoki dziecka zabitego w fazie prenatalnej pokazane zostały na widok publiczny, .
  jak nakazuje katolicki zwyczaj.

  Zachowanie kapłana pokazuje, jak wielką wartość ma ludzkie ciało, w którym od poczęcia do naturalnej śmierci mieszka nieśmiertelna dusza.

  Ojciec Frank Pavone urodził się 1959 roku. Od lat zajmuje się wspieraniem działań na rzecz zaprzestania zabijania nienarodzonych dzieci. W kapłaństwie jest od 1988 roku. Organizował rożne inicjatywy pro-life. Wspiera polityków broniących życia. W 2012 roku publicznie zbeształ Baracka H. Obamę za zalegalizowanie aborcji w Stanach Zjednoczonych.

  Michał Polak
  fot. twitter.com

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/6455-niesamowity-ksiadz-wyprawil-pogrzeb-dziecku-po-aborcji

 10. kasiaJa pisze:

  Dzisiaj liturgiczne wspomnienie Św. Charbela

  Modlitwa do św. Charbela

  Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikaniu zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj nas w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała oraz rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego Amen.

  Św. Charbelu- módl się za nami.

 11. Agnieszka pisze:

  Cóż…to co czynią pochodzi z ich wnętrza, zatem to one są biedne, gdyż nie zdają sobie sprawy, kto przez nich działa i jakie tego mogą być konsekwencje. Mnie od jakiegoś czasu bardziej takich ludzi żal aniżeli się złoszczę, bo zdaję sobie sprawę, że taka dusza może być zagrożona utratą życia wiecznego a nie znamy dnia ani godziny. Modlitwa, modlitwa i jeszcze raz modlitwa a do tego post jak mówi Matka Najświętsza, widząc upadek tak wielu… Kto z was może dołączcie proszę do Różańca w Medjugorie (godz.18:00). Polecam też przeżywanie Mszy Św.- jest głęboki komentarz do Ewangelii na każdy dzień, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała po Mszy Św. a potem trzecia tajemnica Różańca i dla wytrwałych Adoracja w poszczególne dni. Tutaj znajdziecie tłumaczenie w naszym języku: http://www.centrummedjugorje.pl/ Spokojnej nocy.

 12. roza pisze:

  Otoczmy modlitwą braci w wierze, chociaż jedno Zdrowaś Mario w ich intencji…
  Iraccy chrześcijanie uciekają z Mosulu po tym jak ISIS przejęło miasto. W Mosulu znajduje się grób biblijnego proroka Jonasza, miasto leży po drugiej stronie rzeki Tygrys w sercu Mezopotamii. Z 5 tysięcznej populacji chrześcijan zamieszkujących miasto przed najazdem ISIS pozostało około 200 osób.
  Oświadczenie lidera Islamskiego kalifatu Abu Bakr al-Bagdadi dotyczy opuszczenia miasta Mosulu w wyznaczonym terminie :

  „ chrześcijanie mają czas aby opuścić granice islamskiego kalifatu do końca soboty. Po tym terminie, sięgniemy po miecz”
  Komunikaty z ultimatum dla chrześcijan ogłoszono przez głośniki w meczetach. Bojownicy oznaczyli domy chrześcijańskie muzułmańską literą N ( od słowa „Nassarah” – chrześcijanin według Koranu).
  ISIS atakuje wszystkie wspólnoty chrześcijańskie w Iraku i Syrii, niszczy kościoły, usuwa krzyże, a także torturuje i zabija chrześcijan.
  ISIS, Al-Kaida i Syryjski Front Rewolucyjny – FSA (opozycja syryjska finansowana i dozbrajana przez rząd USA oraz sojuszników) pracują razem tworząc islamski kalifat, co oznacza, że broń i pieniądze, które rząd USA wysyła syryjskim rebeliantom trafiają w ręce terrorystów z ISIS. (3)
  http://wol…[link do strony usuwam ze względu na inne znajdujące się tam szkalujące Papieża Franciszka artykuły, podam przykład jednego tytułu:
  „Apostata Franciszek – sługą antychrysta”
  Trzeba uważać na tę stronę, edycja Adminn]

 13. roza pisze:

  Izraelska armia zbombardowała dziś znajdującą się w północnej Gazie szkołe Aszraf al-Qidra, założoną i prowadzoną przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Wiadomo już o 15 ofiarach śmiertelnych, około 200 osób zostało rannych. Ofiar jest wiele gdyż placówki ONZ są miejscem schornienia dla uchodźców szukających bezpiecznego miejsca w zablokowanej przez Izrael Strefie Gazy.

  Na tłumaczenia izraelskich oficerów, że chcieli atakować miejsce stacjonowania oddziału Hamas miejscowi przedstawiciele ONZ odpowiadali, że o niczym takim nie może być mowy, a wcześniej przekazali izraelskiej armii szczegółowe współrzędne geograficzne swojej placówki.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fzbombardowano-szkole-w-gazie-foto-18#

 14. roza pisze:

  Kardynał Berg, prefekt Sygnatury Apostolskiej mówi o takich sytuacjach, że należy wtedy powiedzieć politykowi, że jego działania mają również wymiar eklezjalny. Działania, których skutkiem jest to, że polityk, jakim jest Hanna Gronkiewicz-Waltz nie powinna przystępować do Komunii św. Jeśli przystępuje do niej publicznie osoba, która jawnie przyczynia się do zabijania dzieci w szpitalach, jest to publicznym zgorszeniem. Pasterze Kościoła mają obowiązek jej o tym przypominać.

 15. roza pisze:

  Izraelscy snajperzy dobijają rannych!!!

  Udzielał pomocy, ale został postrzelony przez snajpera. Na filmie widać, jak chłopak w zielonej koszulce niesie na noszach poszkodowanego w izraelskim nalocie na Strefę Gazy. Po chwili zostaje ranny, ale to nie koniec…

  Chłopak zostaje postrzelony po raz drugi. Widać to pod koniec nagrania. Chłopak, przeraźliwym głosem prosi, aby go nie dobijać. Nagranie pełne dramatycznych scen zrealizowane zostało w niedzielę przy pomocy amatorskiej kamery.
  Oto drastyczne wideo !
  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/6414-izraelski-snajper-dobija-palestynczyka-drastyczne-viedo

 16. roza pisze:

  „Myślicie, że Naród Polski się o tym nie dowie” !
  „OTÓŻ JA, OFICER WOJSKA POLSKIEGO, TU, w OBECNOŚCI WSZYSTKICH tu ZEBRANYCH, DAJĘ SŁOWO HONORU, że panią przeproszę, jeśli na następne spotkanie przyniesie chociaż jeden akt notarialny, że taki to a taki Icek otrzymał od swego ojca czy matki, spadek w postaci majątku ziemskiego, czy młyna itd. Bo tak odbywa się przekazywanie majątków kolejnemu pokoleniu na całym świecie, a także i w Polsce. Ale pani go nie przyniesie, bo takich aktów notarialnych żaden Żyd nie posiadał.

  Posiadał inny akt nadania mu tych dóbr – Dekret cara Aleksandra II, który Żydom i każdemu innemu, nadawał taki majątek.

  Wie pani za co? – ZA ZDRADĘ POLSKI.

  Polski, która jako jedyne państwo na świecie przyjmowała Żydów ze wszystkich krajów, które Żydów wyrzucały. A wyrzucały liczne kraje Europy – dekretami królów, wyrzucały wielokrotnie na przestrzeni kilku wieków. I przecież nie za dobrą pracę dla kraju, w którym byli, ale za grabież, oszukaństwa, morderstwa, lichwę i przejmowanie władzy w swoje ręce.
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/23/myslicie-ze-narod-polski-sie-o-tym-nie-dowie/

 17. olo13jcb pisze:

  Franciszek podziękował Meriam Ibrahim za świadectwo wiary

  Zakończył się dramat sudańskiej chrześcijanki. Meriam Ibrahim jest nareszcie wolna. Dzięki wysiłkom włoskiej dyplomacji przyleciała wczoraj wraz z mężem i dwojgiem dzieci do Rzymu. Od razu spełniło się też jej marzenie. Odwiedziła z rodziną Stolicę Piotrową i rozmawiała z papieżem Franciszkiem – podaje Radio Watykańskie.

  Spotkanie trwało ponad pół godziny. Ojciec Święty podziękował Meriam za jej odważne świadectwo wytrwałości w wierze. Z kolei kobieta mówiła o tym, jak ważne były dla niej modlitwa i wsparcie papieża oraz pamięć o niej innych wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli. Watykański rzecznik podkreślił, że to spotkanie Meriam z Ojcem Świętym urasta do rangi symbolu. „Papież chciał w ten sposób okazać swą bliskość, zatroskanie i modlitewną pamięć o wszystkich, którzy cierpią ze względu na wiarę, szczególnie o chrześcijanach, którzy doznają prześladowań i ograniczenia wolności religijnej” – podkreślił po spotkaniu ks. Federico Lombardi….

  całość: http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/6459-franciszek-podziekowal-meriam-ibrahim-za-swiadectwo-wiary

 18. kasiaJa pisze:

  Hurra! Właśnie dotarła do mnie książka „Cuda świętego Charbela” a już na począku wstępu jest napisane: „Trzymasz w ręku książkę nie tylko interesującą i faktograficzną, lecz również uzdrawiającą, gdyż została ona uświęcona relikwiami świętego Charbela i pobłogosławiona przy jego grobie. (…)została ona uświęcona bezcennymi darami – ziemią z mogiły świętego, tkaniną z jego odzieży, świętym olejem, którego część stanowi surowica wypływająca z jego niezniszczalnego ciała.” Kiedy rozpakowałam książkę z folii, poczułam trochę tajemniczy zapach (bynajmniej nie jest to typowy zapach nowej książki, ale nie potrafię go opisać). 🙂 🙂 🙂

 19. Adam pisze:

  Pomysł w sumie nie nowy. Skąd takie pomysły? Czy ktoś liczy, że to chwyci. Jasnym jest, że część ludzi się zrazi i nie wejdzie, a inni to jak długo będą się tym „jarać”. No i po co „zabawa” symbolami i gestami Kościoła Katolickiego. To już nie ma niczego innego. Eeee, tanie i prymitywne.

  • Maggie pisze:

   Takie pomysły skąd? Z piekła rodem. Masz racje,ze nie nowina…ale działa na niektorych jak przyneta na ryby, jako „zabawa” i „nie” skierowane przeciw KK a tym samym i Panu Bogu.
   Zgadza sie, ze prymitywne i chamskie ale skierowane na wywoływanie jak najniższych „instynktow”.

 20. Tymoteusz pisze:

  To jest POGAŃSTWO.

  • mariaP pisze:

   Powiem wiecej, to jest jak cytat z „Idioty” Dostojewskiego
   „ Jak Pan Bóg chce kogo ukarać, to mu najpierw rozum odbiera ”

   A stad juz niedaleko do Cyrku tego na wzor Nerona.

 21. Tymoteusz pisze:

  Witam tak może dla zainteresowanych najświeższym tchnieniem Ducha Świętego, polecam Rekolekcje O. jamesa Manjackla, które odbędą się 8-11.11.2014, więcej szczegółów:
  http://parafiamiedzeszyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=541:rekolekcje-z-o-jamesem-manjackalem&catid=35:aktualnosci&Itemid=51
  Polecam administratorowi tej Strony aby gdzieś upowszechnił ten link, gdyż wielkie owoce przyniosły One ostatnio w Maju od uzdrowień po powołania kapłańskie.
  Tym Bardziej, że O. James jest nie tylko charyzmatyczny, ale wydaje mi się że Jego Cierpienie ma niezwykłe znaczenia w odnowieniu Wiary nie tylko w Polsce ale i na Świecie.
  Jezus prawdziwie działa z wielką mocą przez Jamesa, a Maryja wydaje się mu nieustannie towarzyszyć. Miałem takie poznanie, że Maryja była z nim gdy szedł wkładać ręce na chorych. Więc nie trzeba jechać daleko aby znaleźć się blisko naszej Mamy, Ona jest z Nim, w to wierzę. Tym bardziej że założył wspólnotę Charis Marian grupującą na całym Świecie ludzi poświęconych Bogu, pod patronatem Matki Bożej Bolesnej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s